Jak najít telefon, pokud je ztracen nebo odcizen

Ztráta vašeho oblíbeného gadgetu se může stát skutečnou katastrofou. Jak se vyhnout problémům a co dělat, pokud je telefon stále ztracen, řekneme v tomto článku.

Pokud je váš smartphone stále s vámi, pak je několik věcí, které byste měli udělat pro zjednodušení života, když přijde „Time X“. Zvažte nezbytné kroky pro majitele smartphonů Android a iPhone.

Smartphone Android

Mnoho výrobců smartphonů na Androidu je vybaví vlastními nástroji pro vyhledávání a dálkové ovládání zařízení, ale již několik let existuje značkové řešení od společnosti Google. „Najít zařízení“.

Tato funkce je zahrnuta v nastavení systému v části „Bezpečnost“, kde musíte povolit dálkové ovládání.

Kromě toho zahrňte do nastavení přenos geodaty. Zjistěte, že ztracené zařízení bez něj nebude fungovat.

Nezapomeňte zapnout PIN nebo jinou metodu blokování obrazovky a chránit vaše osobní údaje. V opačném případě lze poštu, zprávy, fotografie, sociální sítě a mnoho dalších informací, které nejsou určeny pro zvědavé oči, číst jako otevřená kniha.

Pokud váš smartphone najde dobrého člověka, pak pozná vaše kontakty, bude vám ho mohl vrátit. Chcete.li to provést, v nastavení zabezpečení musíte nastavit zprávu s kontaktními daty, která se zobrazí na obrazovce zámku v případě ztráty.

Iphone

Funkce vyhledávání pro zařízení Apple se objevila mnohem dříve. Nyní je v jakémkoli iPhone a nabízí širší možnosti vyhledávání a blokování.

Obvykle „najít iPhone“ se navrhuje, aby byl okamžitě zapnut při aktivaci a primárním nastavením zařízení, ale můžete to udělat později v nastavení iCloud („Nastavení“ → Uživatelské jméno → iCloud). Nezapomeňte povolit definici poslední Geopolity při nízkém nabití baterie. takže budete mít šanci najít smartphone, pokud je zcela propuštěn.

ztratil, telefon, najdete, android

Pokud máte iPhone 5s a vyšší, pak nezapomeňte použít dotykové ID nebo ID obličeje na iPhone X. Majitelé starších zařízení se však doporučuje zapnout na obrazovce zámku, protože mnoho z nich to často zanedbává. Pokud se nechcete obtěžovat pokaždé, když odemknete iPhone, vyberte jednoduché heslo čtyř číslic, nechte to alespoň nějaký druh ochrany.

Na iPhone, počínaje iOS 8, je funkce „medcard“ k dispozici, která je užitečná pro nouzové případy. V aplikaci „Health“ můžete nastavit důležité informace, včetně kontaktů, které budou k dispozici přímo z obrazovky zámku při stisknutí tlačítka SOS. Zpráva s číslem komunikace je také zobrazena na blokovaném iPhone. Pokud ztracený smartphone spadne do rukou čestného člověka, bude vás schopen kontaktovat.

Google najděte moje zařízení

Najděte, že moje zařízení je oficiálním nástrojem Google pro sledování ztraceného telefonu nebo tabletu na Androidu, nemusí být nainstalováno ho. Vše, co je třeba udělat, je jít do nalezení mého zařízení pomocí vašeho účtu Google. Web se automaticky pokusí určit umístění telefonu.

READ  Jak odstranit automatické otáčení v zařízení iPhone. Používání aplikací třetích stran

V nedávné aktualizaci představil Google na stránce vyhledávání nové funkce: rychle najdete jakékoli registrované zařízení Android přímo ve výsledcích vyhledávání, jako obvykle hledáte nějaké informace. Pokud zadáte frázi „Kde je můj telefon“, Google zobrazí malou kartu nad výsledky vyhledávání.

Ztracené zařízení můžete sledovat z telefonu někoho jiného. K tomu je použita aplikace Find My Device. K dispozici jsou používající režim host a účet Google. Nyní můžete sledovat ztracené zařízení, přimět jej volat nebo smazat data.

Tímto způsobem nemůžete najít Android? Mohou to existovat 2 důvody: není připojen k internetu nebo vypnutí.

Funkčnost Androidu s plným časem

Chcete.li najít ztracené zařízení Android, budete muset zapnout dvě funkce: „Umístění“ a „Najít zařízení“. Jsou připojeny k geolokaci zařízení a jsou zodpovědní za nalezení gadgetu, když byl ztracen. Pokud jsou tyto možnosti neaktivní, smartphone nebude fungovat.

 • Přejděte na „Nastavení“ zařízení. Otevřete kartu bezpečnosti. V některých verzích Androidu se nachází v bodě „Ochrana umístění“ nebo „Google“.
 • Zapněte možnost „Najít zařízení“.
 • Vraťte se do nabídky Nastavení, vyberte položku „Umístění“. Aktivujte tuto možnost.

Pokud je čip GPS nesnesitelný nebo prostě není na telefonu, pak nalezení zařízení nebude fungovat.

Co dělat pro nalezení telefonu v případě ztráty

Za prvé, dobrý zvyk bude neustále udržovat alarm. Na většině modelů to najde telefon, pokud jej ztratíte doma, baterie na něm sedí a nebudete moci zavolat. Jen si nechte svůj ranní budík vždy zapnutý a večer to nezačněte. Mnoho modelů bude zvukem, i když jsou vypnuty.

Další důležitou věcí je vazba na účet. Bez ohledu na výrobce zadejte svůj účet. Pak najdete svůj smartphone prostřednictvím speciálních služeb.

Mapy Google pomáhají najít smartphone

Historie pohybů ztraceného zařízení můžete sledovat pomocí interaktivních map Google. Ukážeme, jak najít ztracený telefon tímto způsobem:

 • Otevřete „karty“ a dokončete vstup na tento účet, ke kterému je připojen mobilní telefon.
 • Zavolejte na nabídku Možnosti stisknutím tří paralelních přímých řádků umístěných v pravém horním rohu.
 • Vyberte řádek „Chronologie“. Tato část zaznamenává všechny pohyby telefonu ve vesmíru. ale pouze ve chvílích, kdy byla na ní aktivována geolokace.

Pokud došlo k ztrátě dnes, můžete projít navrhovanou trasu a hledat telefon. Pokud od ztráty uplynulo několik dní, pamatujte, která zařízení navštívila a kdo navštěvovala. a proveďte vyhledávání v souladu s přijatými údaji.

Jak sledovat telefon prostřednictvím účtu Google?

Ale najít svůj ztracený nebo odcizený telefon na Androidu, ke kterému byl účet Google obezřetně svázán, i když je vypnuto umístění umístění. Není to obtížnější to udělat, než odstranit grafický klíč; Všechno, co je od majitele vyžadováno, je počítač, notebook, tablet nebo jiný smartphone připojený k internetu, údaje o účtu a trochu trpělivosti.

Uživatel, který ztratil zařízení a chce zjistit, kde je nyní, si musí nejprve vzpomenout, pokud provedl synchronizaci s účtem Google. Pokud jste neměli čas, nechtěl jsem ani zapomněl, můžete zapomenout na následující způsoby, jít na nový telefon a pokusit se opakovat stejné chyby-pak budete mít příležitost vypořádat se s dalšími naléhavými problémy : Obnovte vzdálené fotografie na Androidu nebo najděte nejlepší programový katalog filmů a televizních pořadů.

Se satelitem

Chcete.li se podívat na mapu Google, kde má Samsung, Lenovo, Asus nebo jakýkoli jiný smartphone Android neštěstí, potřebujete:

 • V terénu, které se otevřelo, se uživatel může seznámit s nejnovějšími akcemi na zařízení a pochopit, zda je odcizen nebo stále vypnutý a zapomenutý.
ztratil, telefon, najdete, android
 • Pokud je povolena geolokace na smartphonu, na nové stránce majitel uvidí mapu s umístěním přístroje. Kromě toho bude schopen zjistit aktuální úroveň nabíjení baterie a název sítě, ke které je zařízení připojeno.
 • Pokud bude geolokace na zařízení deaktivována, nebude na mapě fungovat: online služba poskytne vhodné varování a uživatel bude muset hledat další možnosti vyhledávání.
READ  Přístup k iPhonu zapomenuté heslo jak se odpojit. 3 stisknutí "home"

Tip: Pokud je ztraceno několik zařízení vázaných na jeden účet Google, může majitel sledovat umístění každého z nich v jednom okně, jednoduše přepněte z jedné karty na druhou.

Vytáčení přístroje

Pokud se podle obrázku na mapě Google ukáže, že smartphone na Androidu je v majiteli přímého přístupu majitele, ale stále to nevyjde ven, měli byste, aniž byste zavřeli dříve popsanou stránku, použít další užitečné funkce, která se nazývá: „volání“.

To lze provést takto:

Můžete přezdívat jeden telefon i několik současně. Služba je poskytována společností Google zcela zdarma a lze ji použít tolikrát, kolik je požadováno uživatel.

ztratil, telefon, najdete, android

Důležité: Obě možnosti fungují pouze v případě, že je smartphone zapnutý. jinak Google ukáže oznámení o nemožnosti detekce zařízení.

Blokování zařízení

Další možnost, která je k dispozici na stejné stránce a doporučuje se, pokud bylo zařízení odcizeno nebo ztraceno a je daleko od majitele, blokuje:

 • Nechte pro zakladatele nebo útočníka zprávu motivující k akci a obsahující kontaktní údaje. pošta, telefonní číslo, adresu atd. Poté klikněte na tlačítko „Blok“. Všechny zadané informace se zobrazí na obrazovce smartphonu.

Tip: Pokud zjistíte nebo vrátíte telefon, není možný, majitel může smazat pouze osobní údaje. můžete to provést pomocí odpovídajícího tlačítka ve spodní části stejné stránky.

Jak určit umístění ztracené Android Gazethet

Níže popsané akce se provádějí prostřednictvím počítače nebo jiného mobilního zařízení připojeného k internetu.

Místo pobytu vašeho zařízení se zobrazí na mapě oblasti.

 • Volání telefonu. Při aktivaci hovoru bude zařízení volat do 5 minut (dokonce i při nulovém objemu), což přitahuje pozornost lidí. To však pomáhá více, pokud si nepamatujete, kde to bylo uvedeno, ale v případě ztráty nebo krádeže hovoru to může situaci zhoršit. Ne všechna zařízení to také podporují.
 • Blokování. Vraťte se na předchozí stránku a otevřete část „Blok The Phone“. Pokud je to žádoucí, změňte standardní zprávu. Klikněte na „Blok“.
 • Odstranit uživatelská data z interní paměti gadgetu (s výjimkou paměťové karty). Pokud jste si jisti, že telefon spadl do nesprávných rukou a útočník může na něm někoho použít někoho na škodu. Například začne posílat škodlivé ve vašich kontaktech nebo získat přístup k elektronickým peněženkám. Pokud souhlasíte s odstraněním, klikněte na tlačítko „Ano, smažte“, ale vyhledávání na mapě, blokování a volání nebudou k dispozici poté.

Služby vyhledávání Google, jako je vyhledávání telefonů, vyvíjejí také výrobci mobilních zařízení. Princip provozu a sada schopností jsou stejné nebo mírně větší. Například Samsung nabízí uživatelům svých chytrých telefonů následujícím způsobem:

 • Stanovení umístění mapou.
 • Vzdálený zámek.
 • Vymazání důvěrných dat.
 • Volejte (hlasitá reprodukce melodie volání po dobu 1 minuty, abyste přitahovali pozornost ostatních).
 • Přístup k protokolu hovoru.
 • Upozornění na extrahování SIM karty majitele.
 • Vzdálený překlad zařízení do „nouzového režimu“. snižování jasu obrazovky s odpojením většiny funkcí a aplikací za účelem uložení nabíjení baterie. Aby ztracený telefon zůstává co nejdéle v zóně viditelnosti.
ztratil, telefon, najdete, android

Aplikace pro vyhledávání telefonu

Pokud z nějakého důvodu nechcete používat nástroje vyhledávání na plný úvazek nebo potřebujete další funkčnost, měli byste věnovat pozornost aplikacím třetích stran ke sledování telefonu. Často nejsou zdarma a pracují na radě předplatného. Mělo by to však tak být. Jinak stojí za zvážení, proč se vývojáři takové užitečné aplikace najednou ukázali být tak velkorysí.

READ  Jak odemknout telefon Zapomněl jsem heslo phlyph. Co dělat, když vám heslo vypadne z hlavy

Někdy musíte vypadat nejen telefon, ale také člověk

A také ukládají všechna vaše data potřebná k vyhledávání telefonu na svém serveru. Stojí to za to také přemýšlet. Koneckonců, někdo si bude vždy být vědom vaší polohy. Pokud se rozhodnete použít aplikaci třetí strany, nezapomeňte si pečlivě přečíst zásady důvěrnosti.

Jak zjistit, kde se nacházejí členové rodiny

Předtím, než určíte umístění jiné osoby, dokonce i člena rodiny, stojí za to se od něj dozvědět, pokud bude proti. Mělo by si být přinejmenším vědom sledování jeho umístění.

Life360: Rodinný lokátor, GPS Tracker. bezplatná aplikace určená pro rodiny vám umožňuje sledovat, kde se nacházejí všichni členové vaší rodiny, a určují umístění jejich telefonů. Takže i když jeden z účastníků ztratí telefon nebo se mu něco stane, ostatní mohou okamžitě zjistit, kde je.

To bude užitečné nejen ve městě, ale také v kampani, kdy se něco může stát osobě a budete muset přijít k jeho pomoci. Chcete.li však odeslat umístění, budete se muset připojit k síti, kterou nelze často najít v lese nebo v horách, ale někdy bude mnohem snazší najít osobu.

Aplikace pro ochranu telefonu

Zabezpečení telefonu Cerberus vytvořené, aby se zabránilo datům z ukradeného telefonu. Pokud se obáváte, že váš telefon ukradne, nebo jej ztratíte a někdo ho vyzvedne, může být pro vás Cerberus tou nejlepší aplikací.

Nabízí mnoho bezpečnostních funkcí, které vám umožní získat vzdálený přístup ke ztracenému nebo odcizenému zařízení. Můžete zapnout zvukový signál, vymazat data, zablokovat zařízení a dokonce fotografovat z přední komory, abyste zjistili zloděje.

Tuto aplikaci lze také použít jako rodinný lokátor s různými funkcemi pro dospělé a děti. Není to zdarma, ale jak jsem řekl výše, mělo by to být. Jinak lze proti vám použít pohybové údaje.

Kde je můj droid. dodatek k nalezení telefonu

Kde je můj droid. aplikace zdarma (ale s placenými funkcemi) hledat váš telefon. Umožňuje vám hledat vaše zařízení, poslat příkaz, aby vydal zvuk, pořídil fotografii oblasti, sledoval umístění GPS, nastavil heslo a v nejextrémnějším případě umýt všechna data.

Toto je mocný nástroj, ale ne úplně zdarma.

Vezměte prosím na vědomí, že většina z těchto funkcí je k dispozici pouze pro placené účastníky, takže pravděpodobně budete muset utratit nějaké peníze, abyste získali maximální návrat z této žádosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS