Jak povolit všechny reproduktory v notebooku?

V pravém dolním rohu obrazovky vyhledejte ikonu reproduktoru a klikněte na ni pravým tlačítkem myši. Dále klikněte na „záznamová zařízení“. Otevře se okno nastavení mikrofonu. Toto by měl být váš mikrofon.

Problémy s ovladači

Zvuková karta, stejně jako každé jiné zařízení, vyžaduje pro svou funkci nejnovější ovladače. jejich absence může způsobit problémy.

Chcete-li zkontrolovat dostupnost ovladačů a aktualizovat je na nejnovější verzi, proveďte následující postup:

 • Najděte část „Zvuková, herní a video zařízení“, klikněte na zvukové zařízení a vyberte možnost „Aktualizovat ovladače“. Pokud v této části nejsou žádná zvuková zařízení a mezi ostatními zařízeními jsou neznámá zařízení s „?“, znamená to, že ovladače nejsou vůbec nainstalovány.
 • Pokud se zařízení zobrazí jako neznámé zařízení, je třeba nainstalovat ovladače z CD dodaného s notebookem nebo z oficiálních webových stránek výrobce notebooku.

Hlasitost se vypíná programově

Pokud v notebooku není zvuk, je vhodné se podívat na ikonu reproduktoru na hlavním panelu vedle hodin. Pokud je přeškrtnuta, zvukový výstup se programově vypne. Pro úpravu nastavení a obnovení zvuku lze použít následující postup:

 • V systému Windows 7, Windows 8 klikněte levým tlačítkem myši (LKM) na ikonu na hlavním panelu, v otevřeném posuvníku posuňte posuvník na maximum;
 • V systému Windows 10 je postup podobný, posuvník má podobu vodorovné lišty a je třeba jej posunout doprava.

Důvodem, proč v notebooku není zvuk, může být softwarové vypnutí výstupu pro jednotlivé aplikace nebo systém. Kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru vedle hodin (PCM) se dostanete do požadovaného nastavení. V systému Windows 7, Windows 10 je v rozevírací nabídce možnost Otevřít směšovač hlasitosti. V okně směšovače jsou uvedeny všechny aplikace, které aktuálně přistupují ke zvukové kartě. Změnou polohy posuvníků můžete vyřešit problém, kdy není slyšet zvuk pouze při spuštěném přehrávači videa nebo zvuku.

Proč na notebooku nefunguje zvuk: jak opravit a obnovit zvuk?

Dobrý den! Nedávno můj notebook náhle ztratil zvuk. S tímto problémem jsem se potýkal téměř 2 hodiny, a přesto se mi ho podařilo vyřešit. S tímto problémem se na mě neustále obracejí různí uživatelé a řešení může být mnoho. V některých případech je na vině nový software, někde se uvolnily ovladače nebo došlo ke konfliktu softwaru. Příčin je mnoho, stejně jako řešení, takže začněme od začátku.

Pomocí následujících pokynů se pokusím problém odstranit a vrátit vám zvuk. Měli byste se také pokusit identifikovat některé příčiny a příznaky. Zvuk mohl náhle zmizet kvůli nainstalovanému programu nebo manipulaci ze strany uživatele. Pokud ve sluchátkách nebo reproduktorech slyšíte pískání, skřípání nebo přerušování, může to znamenat problém s ovladači nebo hardwarem. Pokud není zvuk vůbec slyšet a reproduktory nic nepřehrávají a jsou tiché, může to mít ještě více příčin. Pokusme se o to, aby to fungovalo!

ODBORNÁ POMOC! Pokud s tím budete mít nějaké potíže, napište mi do komentářů. rád vám pomůžu, jak jen to bude možné.

První akce

Chybí zvuk notebooku. co dělat především? Jako první byste měli zkontrolovat hlasitost samotného notebooku. Řešení je triviální, ale jak ukázaly zkušenosti, je poměrně účinné. Možná jste ji neúmyslně odstranili. Sám jsem to párkrát zažil. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru a poté na „Open Speaker Mixer“.

„Reproduktor“ neboli hlavní reproduktory se nacházejí zcela vlevo. Toto je výstupní port a hlavní zvuk na notebooku. Ostatní posuvníky se obvykle vztahují k určitému spuštěnému programu. můžete například ztlumit nebo zrušit zvuk prohlížeče nebo hry. Obecně se ujistěte, že jsou všechny posuvníky nahoře.

READ  Notebook nevidí připojení Wi-Fi

Zkontrolujte také, zda na horní straně reproduktorů nejsou křížky, což znamená, že zvuk na daném kanálu je ztlumený. Chcete-li ji zapnout, klikněte na křížek.

Je třeba také zaškrtnout další položku s názvem „Zařízení pro přehrávání“.

Pokud se zobrazí zpráva „Audio devices not installed“, klikněte pravým tlačítkem myši na volnou oblast a vyberte možnost „Show Disabled Devices“.

Dále se zobrazí všechna zařízení, která jsou jednoduše vypnutá. Budou šedé a šipka bude směřovat dolů. Klikněte na všechna zařízení a povolte je tlačítkem „Povolit“.

Přejděte do vlastností „Reproduktoru“ nebo hlavních reproduktorů. Ujistěte se, že je v části „Obecné“ na kartě „Použít zařízení“ vybrána možnost „Použít toto zařízení (zapnuto/vypnuto)“.)“.

Přejděte na druhou kartu „Úrovně“ a znovu se ujistěte, že úroveň reproduktoru je větší než nula a že na horní straně reproduktoru není křížek.

Pokud existuje více zařízení, klikněte na každé z nich pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Použít výchozí“. Pak bude notebook používat jiné porty pro výstup. Na pozadí si můžete pustit hudbu nebo film a zkontrolovat, zda je. Po zapnutí požadovaného zařízení byste měli slyšet zvuk. Můžete také zkusit kliknout pravým tlačítkem myši na daný reproduktor a vybrat tlačítko „Zjistit poruchu zvuku„.

Pokud je vše v pořádku, ale zvuk stále není slyšet, zkontrolujte připojení reproduktorů a sluchátek. Pokud máte reproduktory, zkontrolujte a nastavte hlasitost. Zkontrolujte, zda jsou zapojeny do sítě a zda svítí kontrolka. Nezapomeňte také zkontrolovat, kde a jak je připojen zvukový výstup z reproduktorů. Připomeňme, že nejčastěji se používá výstup pro sluchátka. Zkontrolujte, zda je výstup náhlavní soupravy nebo reproduktoru připojen ke správnému portu. Mohli byste si omylem poplést sluchátka a zapojit je do výstupu mikrofonu.

POZNÁMKA! Na některých noteboocích mohou být další dva porty: Line In (šipka směrem k portu) a Line Out (šipka směrem od portu). Můžete zkusit připojit reproduktory nebo sluchátka přímo k linkovému výstupu.

Pokud problém zůstává nevyřešen, musíte nejprve zjistit, proč v notebooku není zvuk. Důvodů může být celá řada, od běžného viru až po chybu nebo konflikt s dříve nainstalovaným programem. Řešení všech těchto problémů jsou popsána níže.

Pokud jde o Asus, přejděte na oficiální stránku podpory. odkaz. Dále zadejte typ produktu „Notebooky“ a sérii a číslo, které jste viděli na štítku. Pak vyberte operační systém a vyhledejte položku „AUDIO“. Stáhněte si nejnovější balíček a nainstalujte jej do počítače.

ztráta, zvuku, notebooku, asus

Navštivte stránky podpory. odkaz. Dále vyberte sekci „Laptop“. Existují dvě možnosti: pokud sedíte na tomto notebooku, můžete zkusit kliknout na tlačítko „Povolit společnosti HP zjistit váš produkt“. Systém se pokusí zjistit model. Nebo můžete zadat sériové číslo, které je uvedeno na štítku pod pouzdrem. Poté vyberte typ, OS bit a hledejte ovladače pro „audio“.

Lenovo

Pro notebooky Lenovo. přejděte na. Pak přejděte níže a najděte položku „Ovladače a software“. klikněte na ni nebo na tlačítko, které se nachází níže. Do vyhledávacího pole zadejte model notebooku: pouze písmena a číslice. Zadejte sériové číslo, pokud jej nemůžete najít tímto způsobem. Vyberte svůj operační systém a stáhněte si ovladače „Audio“.

Přejděte na webové stránky. Níže můžete zařízení vybrat ručně. zadejte kategorii, řadu a číslo. Nebo můžete zadat sériové číslo nebo SNID do řádku výše. Pak zadejte typ operačního systému a stáhněte ovladače.

Přejít na stránku podpory. Zadejte sériové číslo do vyhledávacího pole, najděte a stáhněte ovladače.

Navštivte oficiální webové stránky. Zadejte typ a model produktu. Klikněte na tlačítko „Hledat“. Hledáte konkrétně ovladač zvukové karty (AUDIO).

READ  Jak nastavit Wi-Fi v notebooku. Jaký hardware koupit?

Jak nainstalovat ovladač

Pokud jste si stáhli archiv, rozbalte jej kamkoli chcete. Poté otevřete složku a spusťte soubor „Setup“.exe“. Poté postupujte podle pokynů instalátoru. Po instalaci ovladačů nezapomeňte restartovat notebook.

služba

 • Stiskněte naše oblíbené klávesy „Win“ a „R“. zadejte příkaz „services“.msc“.
 • Vyhledejte položku „Zvuk systému Windows“ v části „Služby“ a zkontrolujte, zda je povolena. Pokud je deaktivován, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Spustit“.
 • Přejděte také do „Vlastností“ a nastavte „Typ spuštění“ na „Automatický“.
 • Stiskněte tlačítko „Použít“ a restartujte notebook.

Zvukové kodeky

Když při přehrávání zvuku nebo videa zmizí zvuk, ale jinak je vše v pořádku, je problém téměř 100% v kodecích. Jejich poškozená nebo zastaralá verze způsobuje ztrátu zvuku při poslechu hudby nebo sledování filmů, videí.

K-Lite Codec Pack je plně vybaven potřebnými kodeky. Lze je stáhnout z oficiálních webových stránek. Vývojář nabízí několik balíčků. Basic, Standard, Full a Mega. Doporučujeme stáhnout si základní nebo standardní sadu, v některých případech Plnou. Balíček Mega je určen spíše pro zvukové inženýry.

Po kliknutí na tlačítko „Stáhnout“ na další kartě vyberte server. Který to je. na tom nezáleží. Načítání se spustí automaticky.

Pokud si nejste jisti, zda je nastavení nabízené při instalaci vhodné ponechat beze změny. Zaškrtněte výchozí políčko, stiskněte tlačítko „Další“ a pokračujte v instalaci.

Po aktualizaci kodeků by měly být problémy se zvukem nebo videem vyřešeny. Pokud máte potíže s přehráváním v prohlížeči, možná budete muset aktualizovat přehrávač Flash Player. Řekli jsme vám, jak aktualizovat přehrávač Flash pro Windows 7. V ostatních operačních systémech je postup stejný.

Zkontrolujte, zda je ovladač k dispozici

Pár slov také o řidičích. Koneckonců skutečnost, že problém byl určitě způsoben jimi, vám dává jen několik dalších řešení.

 • Chybějící ovladač lze stáhnout z internetu nebo zakoupit od někoho jiného (vždy spolehlivě)!zdroje. Vtip je však v tom, že existuje spousta možností, který ovladač není k dispozici: jak audio, tak související servisní zařízení. Pokud ji nenajdete hned, budete muset vše zkontrolovat;
 • Někdy stačí ovladače aktualizovat. Opět buď všechny, nebo jen některé;
 • Pokud již byly ovladače přeinstalovány, může být nainstalována nesprávná verze.

Závěr: V tomto případě je nejspolehlivějším pomocníkem pečlivá kontrola.

Tipy pro ladění zvuku

Pokud jste po instalaci softwaru nebo aktualizace ztratili zvuk, zkuste vrátit systém do doby, kdy zvuk fungoval správně. Pokud se zvuk obnoví, může být problém v konfliktu s novým programem nebo aktualizací.

Pokud v notebooku přestane fungovat zvuk a systém hlásí, že zařízení používá jiná aplikace, je třeba se podívat do lišty (vedle hodin) a zjistit, které aplikace jsou spuštěny. Můžete se také podívat do Správce úloh a zjistit, které aplikace jsou spuštěny. Zkuste zakázat ty, které mohou používat zvuk (hráče, přehrávače atd.).). Pokud takové aplikace najdete, musíte je po zakázání odstranit z autorun.

Ztracený zvuk na notebooku Co dělat: pokud notebook přešel do režimu spánku se sluchátky, pak vyjmul sluchátka a notebook se dostal z režimu spánku. A není tu žádný zvuk. Pomáhá: Přejděte zpět do režimu spánku, ale vystupte se zapojenými sluchátky. To znamená zopakovat operaci v opačném pořadí (přepnutí do režimu spánku bez sluchátek a vyjmutí z režimu spánku se sluchátky). K tomu může dojít také při připojení jiných rozhraní, která používají zvuk, např. HDMI.

Pokud není zvuk slyšet pouze u videí nebo při přehrávání jednotlivých souborů, možná chybí správné kodeky. Kodeky si můžete stáhnout a nainstalovat, je to snadné. Oblíbená sada kodeků K-Lite-Codec. Můžete si ji stáhnout a nainstalovat.

Pokud se počítač nezapne, je třeba postupně zkontrolovat všechny možné závady. Tím se sníží rozsah problému a pomůže se najít řešení. V každém případě existují zvláštnosti, které umožňují najít v systému chyby.

READ  Jak vyčistit klávesnici notebooku Asus. Stlačený vzduch nám pomůže

Přehřátí způsobuje nejen zrychlené opotřebení, ale také nepohodlí uživatele. Zvažte, co dělat, když je notebook velmi teplý, a jak se takovým situacím v budoucnu vyhnout.

Nákup notebooku. zodpovědné podnikání, protože je důležité správně zvolit gadget. Musíte předem vzít v úvahu, k jakým účelům jej potřebujete, a podle toho zvolit model. Vyplatí se vyvarovat chyb, kterých se můžete při nákupu notebooku dopustit.

Nejdříve k věci

Ztráta zvuku notebooku. co dělat jako první? Jako první byste měli zkontrolovat hlasitost samotného notebooku. Řešení je triviální, ale v praxi se ukázalo jako poměrně účinné. Možná jste ji neúmyslně odstranili. Sám jsem to několikrát udělal. Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru a poté na „Otevřít směšovač hlasitosti“.

„Reproduktor“ neboli hlavní reproduktor se nachází zcela vlevo. Toto je výstupní port a hlavní zvuk notebooku. Ostatní posuvníky obvykle souvisejí s konkrétní spuštěnou aplikací. můžete například ztlumit nebo zrušit zvuk prohlížeče nebo hry. Obecně se ujistěte, že jsou všechny posuvníky nahoře.

Zkontrolujte také, zda se v horní části reproduktorů nenachází křížky, což znamená, že zvuk na daném kanálu je ztlumený. Chcete-li jej zapnout, stačí kliknout na křížek.

ztráta, zvuku, notebooku, asus

Je třeba zaškrtnout také další položku „Zařízení pro přehrávání“.

Pokud se zobrazí zpráva „zvuková zařízení nejsou nainstalována“, klikněte pravým tlačítkem myši na volnou oblast a vyberte možnost „Zobrazit zakázaná zařízení“.

Dále se zobrazí všechna zařízení, která jsou momentálně jednoduše vypnutá. Budou šedé a šipka bude směřovat dolů. Klepněte na všechna zařízení a zapojte je pomocí tlačítka „Povolit“.

Přejděte do vlastností „Reproduktoru“ nebo hlavních reproduktorů. na kartě Obecné zkontrolujte, zda je na kartě „Obecné“ v možnosti „Použít toto zařízení (zapnuto/vypnuto)“ vybrána možnost „Použít toto zařízení“.)“.

Přejděte na druhou kartu „Úrovně“ a znovu se ujistěte, že je úroveň zvuku reproduktoru nad nulou a že v horní části reproduktoru není křížek.

Pokud máte několik zařízení, klikněte na každé z nich pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Použít jako výchozí“. Pak bude notebook pro výstupní signál používat jiné porty. Na pozadí si můžete pustit hudbu nebo film a zkontrolovat, zda je. Po zapnutí požadovaného zařízení byste měli slyšet zvuk. Můžete také zkusit kliknout pravým tlačítkem myši na daný reproduktor a vybrat tlačítko „Zjistit poruchu zvuku„.

Pokud je vše v pořádku, ale zvuk stále není slyšet, zkontrolujte připojení reproduktorů a sluchátek. Pokud máte reproduktory, sledujte a nastavte hlasitost. Zkontrolujte, zda jsou zapojeny do sítě a zda svítí kontrolka. Nezapomeňte se také podívat, kam a jak je vložen zvukový výstup z reproduktorů. Připomínáme, že nejčastěji se používá výstup pro sluchátka. Zkontrolujte, zda jsou výstupní reproduktory nebo náhlavní souprava zapojeny do správného portu. Můžete si omylem poplést a připojit sluchátka k výstupu mikrofonu.

POZNÁMKA! Na některých noteboocích mohou být dva porty: Line In (šipka směrem k portu) a Line Out (šipka směrem od portu). Můžete zkusit připojit reproduktory nebo sluchátka speciálně k linkovému výstupu.

Pokud problém zůstane nevyřešen, je třeba nejprve zjistit, proč v notebooku není zvuk. Příčin může být celá řada, od běžných virů až po chybu nebo konflikt v dříve nainstalovaném softwaru. O řešení všech těchto problémů si povíme příště.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS