Jak povolit virtuální tlačítko domů na obrazovce iPhonu nebo iPadu (Assistive Touch)

Otevřete aplikaci Nastavení, přejděte do části Univerzální přístup → Dotyk → Asistivní dotyk a nastavte stejnojmenný přepínač na hodnotu Povoleno.

zobrazení, tlačítka, obrazovce, iphone

Na iPhonu nebo iPadu se pak objeví kruhové tlačítko s rozbíhajícími se kruhy uprostřed. Toto je asistovaný dotyk. Nyní jej můžete použít také k ovládání svého miniaplikačního zařízení.

Virtuální domovské tlačítko na obrazovce iPhonu

Na telefonech iPhone a tabletech iPad se někdy zobrazuje virtuální tlačítko Domů. Toto tlačítko se nazývá Assistive Touch a je asistenčním prvkem operačního systému iOS. Často slouží jako náhrada fyzického tlačítka Home a dalších tlačítek iPhonu. Vypadá jako bílý kruh v tmavém čtverci s oválnými rohy.

Po zapnutí a použití tohoto virtuálního tlačítka na obrazovce:

 • Používají je osoby se zdravotním postižením.
 • Pokud jedno z fyzických tlačítek umístěných podél iPhonu selže nebo začne fungovat špatně, často se toto tlačítko zapne, čímž se zobrazí iPhone.
 • Po opravě fyzického tlačítka v servisním středisku nebo v dílně někteří lidé ze zvyku nadále používají tlačítko Domů přidané na obrazovku.
 • Někteří lidé si do iPhonu nainstalují tlačítko na obrazovce jen kvůli pohodlí; pro některé je například pohodlnější odstranit Ovládací panely (pro rychlé zapnutí internetu), někteří mohou tento AssistiveTouch používat k šetrnému restartování iPhonu apod.д. Dokud ji sami nevyzkoušíte, nebudete vědět, zda ji potřebujete.
 • Nedivil bych se, kdyby někdo nechtěl vystavovat běžná tlačítka opotřebení.

Umístění tlačítka Domů na obrazovku iPhonu, kde a jak

Pomocí níže uvedených pokynů budete moci na displej umístit virtuální tlačítko:

 • Spusťte standardní aplikaci Nastavení a vyberte možnost Základní
 • Hledejte univerzální přístup
 • Vyberte možnost AssistiveTouch
 • Aktivace zelené značky AssistiveTouch

Tlačítko Domů jsme právě umístili na obrazovku iPhonu, nyní jej můžete přetáhnout na libovolný okraj nebo roh displeje a umístit jej, kam chcete.

Co je asistovaný dotyk. Které modely iPhone podporují

Možnost zobrazit domovské tlačítko na obrazovce se poprvé objevila ve firmwaru iOS 5, respektive na základě tohoto příspěvku je jasné, že můžete vytvořit virtuální tlačítko na obrazovce v následujících modelech:

 • iPhone 3gs
 • iPhone 4, 4s
 • iPhone 5, 5s, 5c, 5se
 • iPhone 6, 6s, 6 Plus
 • iPhone 7, 7s, 7 Plus
 • iPhone 8, 8s, 8 Plus
 • iPhone X (obzvláště důležité)
 • Další nové modely
READ  Jak vypnout iPhone X, pokud je zamrzlý. iPhone 7 a novější

Jakmile je tlačítko Domů umístěno na obrazovce, je třeba znát základy jeho používání. Tlačítko je v pohotovostním režimu poloprůhledné, když ho přetáhnete a použijete, ztmavne, když stisknete obrazovku 3D Touch (ne na všech modelech iPhone), zvětší se.

Po zapnutí klepněte na domovské tlačítko na obrazovce, objeví se widget s náhradami fyzických tlačítek a ikonami s dalšími funkcemi, kliknutím na ně můžete vybrat požadované funkce, podařilo se nám otočit obrazovku do normální polohy. Jak přizpůsobit osobní widget a další nastavení, viz zde Nastavení AssistiveTouch.

Скрытые функции iOS 7

Teď už víte, co je asistivní dotyk.

Jak odstranit virtuální tlačítko z obrazovky iPhone

Někteří majitelé iPhonu s tlačítkem odstraněným z displeje jej nemohou zakázat a problém vyřešili úplným resetem nebo přeflashováním systému iOS v iTunes. Pokud však tlačítko na obrazovce nepotřebujete nebo nepoužíváte, můžete jej v nastavení AssistiveTouch vypnout:

Existuje řešení! Tlačítko Domů na iPhonu 7 a 8 lze nyní vyměnit

Jednou z významných hardwarových inovací iPhonu je tlačítko Home na iPhonu 7. Kromě čipů, které každý zná a používá, je tu jedna velmi nepříjemná novinka. Pokud je tlačítko poškozené. nelze ji nahradit. Ověřeno našimi řemeslníky a vyzkoušeno v praxi.

Co se stane, když změníte tlačítko Domů na iPhonu7 nebo 8?

Když je v zařízení iPhone 7, 7, 8, 8 vyměněna podložka tlačítka Home, tlačítko se začne výrazně přehřívat a spotřeba na základní desce se zvyšuje. To znamená, že se baterie vybíjí rychleji. Proč k tomu dochází? Nikdo to nemůže říct s jistotou, ale zdá se, že když je tlačítko Home nahrazeno, procesor ho nerozpozná a algoritmus tlačítka se zacyklí. Pokud ano. Jedinou nadějí je, že situaci může napravit Apple pomocí nového firmwaru, který změní algoritmus tlačítka.

Jak opravit tlačítko Domů?

Nejprve je třeba provést diagnostiku. Je třeba vědět následující: samotné tlačítko (kulaté sklo) přenáší signál do tlačítka. Signál je poté zpracován a přenesen do obvodu podsvícení modulu displeje. Modul displeje je k desce připojen dvěma plochými kabely. Jeden z nich (který má na konektoru méně pinů) a přenáší signál podsvícení a tlačítka HOME na základní desku. Řešení problémů zahrnuje kontrolu všech těchto cest a zjištění, kde se signál ztrácí. přejít k opravě.

Pokud je problém v modulu displeje. Vyměňte podsvícení nebo celý modul. Pokud je problém s tlačítkem Domů. hledejte poškození nebo oxidaci. Někdy pomůže vyměnit čip na kabelu, pokud není viditelně poškozen. Pokud je deska s plošnými spoji poškozená, můžete se ji pokusit opravit.

V současné době není možné opravit poškozené tlačítko HOME. Poškozené tlačítko je však možné vyměnit za nové, které funguje přes Bluetooth.

Co dělat, když tlačítko domů na iPhonu 7 nebo 8 přestane fungovat?

Pokud váš iPhone 7, 8 nebo 7.8 přestal fungovat a domovské tlačítko není poškozené, měli byste ho nejprve zkusit flashnout pomocí iTunes. Pak se obraťte na prodejnu, kde jste telefon zakoupili, nebo na oficiální servisní středisko, kde vám iPhone vymění v rámci záruky. Pokud telefon nelze vyměnit. tlačítko lze vyměnit.

READ  iPhone je špatně slyšitelný, když mluvíme o partnerovi

Co dělat, když je domovské tlačítko na iPhonu 7 prasklé?

Nahrazení speciálním tlačítkem Bluetooth. Postup je popsán v následujícím odstavci. Otisk prstu nebude možné uložit

Jak zobrazit domovské tlačítko na iPhonu

Poškozené domovské tlačítko není neobvyklým jevem, nicméně pokud se tak stane, uživatel prakticky nemůže svůj iPhone plně používat. Bez tohoto tlačítka se totiž nelze vrátit na domovskou obrazovku, zavírat aplikace, přepínat mezi spuštěnými aplikacemi a provádět mnoho dalších operací.

Nejvhodnějším řešením v této situaci je kontaktovat servisní středisko. Ne vždy je však čas a peníze na opravu vašeho oblíbeného gadgetu. Někdy potřebujete telefon právě teď a on zrovna nefunguje. V takovém případě existuje dočasné řešení. Na obrazovce iPhonu můžete zobrazit domovské tlačítko a stisknout jej pomocí dotykové obrazovky.

Tuto metodu můžete použít na jakémkoli modelu iPhonu aktualizovaném na iOS 5 nebo novější. Jedná se o modely iPhone 4, 4s, 5, 5s, 6, 6s, 7, 8 a iPhone X.

Důvodů pro aktivaci virtuálního klíče je několik:

 • skutečný je rozbitý nebo dočasně nereaguje;
 • nechcete opotřebovávat skutečné tlačítko neustálým klepáním;
 • je pro vás jednoduše pohodlnější používat virtuální ikonu.

Tlačítko Domů je potřeba k následujícím činnostem:

Mimochodem, kvůli frekvenci hovorů Home se opravdu často rozbije, pak se smartphone musí poslat na opravu. Touha odstranit fyzický klíč tedy není tak zvláštní, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Jak zobrazit nebo odstranit tlačítko „Domů“ na iPhonu

V případě popsaného problému je nejjednodušším řešením oprava v servisním středisku. Průvodce rychle vymění opotřebovaný prvek a iPhone bude opět plně funkční. Na rychlou opravu není vždy dost času ani peněz a telefon je potřeba hned a tady.

V popsaném případě pomůže dočasné řešení přesunutí tlačítka na displej miniaplikace při zachování jeho funkčnosti.

iPhone застрял на логотипе Apple? Исправление более 150 ошибок! ОТСУТСТВИЕ ПОТЕРИ ДАННЫХ 2022

Tlačítko Domů na zařízení Apple může být nutné z několika důvodů:

 • Hlavní tlačítko je rozbité, opotřebované. To se stává u použitých telefonů a tabletů. Pokud tedy nemůžete zařízení odnést do opravny, zbývá jediné: přesunout tlačítko.
 • Tuto funkci můžete použít také v případě, že si přejete přestat používat fyzické tlačítko, aby nedošlo k jeho rozbití nebo poškození.
 • Není nutné jej přerušovat: je možné, že se uživatel z nějakého důvodu cítí pohodlněji, když stiskne tlačítko na obrazovce než na těle.

Přesunutí tlačítka Domů na obrazovku

Chcete-li na zařízení zobrazit tlačítko Domů, postupujte podle následujících kroků.

Odstranění tlačítka Domů z obrazovky zařízení

Chcete-li odstranit tlačítko Domů z obrazovky, postupujte podle kroků 1-4 předchozího návodu a poté funkci AssistiveTouch zakažte. Hotovo, tlačítko automaticky zmizí z obrazovky.

Pokud je tlačítko domů na zařízení poškozené a nelze jej opravit, můžete zobrazit tlačítko domů. To může být skvělé, pokud používáte vadný telefon nebo tablet, ale stále to není příliš pohodlné, protože musíte neustále pohybovat tlačítkem po obrazovce. Můžete ji však kdykoli odstranit vypnutím funkce AssistiveTouch.

READ  Jak připojit Mi band k jinému telefonu. Jak připojit Mi band 3 k jinému telefonu?

Zobrazení tlačítka Domů přímo na obrazovce zařízení iOS!

Možnost 1 (starší verze systému iOS)

 • Přejděte do nastavení iPhonu nebo iPadu, otevřete základní univerzální přístup.
 • Úplně dole v seznamu je položka AssistiveTouch, přejděte na ni a aktivujte funkci posunutím posuvníku.

Možnost 2 (novější verze systému iOS)

Společnost Apple „nespí“ a neustále mění umístění funkcí v různých verzích systému iOS.

Zde jsou pokyny krok za krokem pro nové verze softwaru:

Poté se na obrazovce iPhonu nebo iPadu objeví poměrně velký bílý kruh, jehož klepnutím získáte přístup k tlačítku zpět a dalším funkcím.

 • Tato možnost funguje vždy a všude ve všech programech, hrách atd.д.
 • Pro větší pohodlí jej (tento bílý bod) můžete přesunout do různých rohů obrazovky.

Mimochodem, pokud máte klávesu, která „pouze“ drží, není třeba ji zobrazovat na obrazovce, může pomoci tzv. kalibrace.

TOP 5. Tipy pro Xiaomi obrazovku

Provozní stav tlačítka Home je nejčastěji ovlivněn:

Po zjištění příčiny poruchy tlačítka lze použít několik metod, jak díl oživit. Zde jsou uvedeny následující možnosti řešení problému:

 • provést kalibraci;
 • oprava polohy konektoru pro stisknutí klávesy;
 • vyčištění klávesnice pomocí chemického prostředku;
 • duplikovat tlačítko na domovské obrazovce.

Kalibrace klíče pomůže zjistit, zda závadu způsobila softwarová vada. Zde je návod, co musíte udělat:

 • Spusťte na iPhonu libovolnou aplikaci;
 • stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se na displeji nezobrazí posuvník pro vypnutí telefonu;
 • Uvolněte napájení a držte tlačítko Domů stisknuté, dokud nezmizí posuvník vypnutí.

Po 10 sekundách systém provede kalibraci klíče. Pokud byl problém způsoben chybou softwaru, výše uvedený postup bude mít pozitivní výsledek.

2) Korekce polohy konektoru

Odpojte kabel a otestujte iPhone. Pokud klíč začne fungovat, je skutečnou příčinou softwarová závada. Pokud se nic nestane, lze použít jiné řešení.

3) Chemický útok na vadný prvek

Častým problémem s klávesou Home je znečištěná součástka. Nejen prach, ale i pronikání kapalin. Prvek můžete účinně vyčistit izopropylalkoholem nebo sprejem WD-40. Jak na to?

 • Naneste kapku jedné z chemikálií na klávesu Home.
 • Mačkejte ji, dokud se do ní nevsákne chemie.
 • Zkontrolujte funkci dílu.

Nepoužívejte tyto chemikálie na displej. Mohlo by dojít k poškození dalších částí zařízení.

4) Přepnutí z fyzického na virtuální klíč

Pokud je zařízení dostatečně fyzicky poškozeno, výše popsané metody nebudou mít požadovaný účinek. Jedinou možností je aktivovat virtuální tlačítko a zobrazit ho na iPhonu.

To můžete provést pomocí nastavení. V nastavení otevřete funkci Assistive Touch a zapněte ji. Na displeji se objeví nová ikona. Jeho stisknutím otevřete speciální nabídku, která vám umožní ovládat telefon bez fyzického tlačítka.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS