Jak zkontrolovat, zda je iPhone kradený, nebo ne

iPhone je drahé zařízení, takže by byla škoda koupit kradený telefon. Bez ohledu na to, kolik peněz za svůj gadget dáte, bude muset být vrácen majiteli (v případě krádeže). Před nákupem buďte opatrní a zkontrolujte historii telefonu, zda je čistá. Zde je návod, jak to udělat.

Speciální stránky

Dříve měli majitelé telefonů Apple možnost zkontrolovat, zda byl jejich telefon ukraden, nebo ne, pomocí aktivačního zámku. Chcete-li zjistit, zda byl telefon znovu aktivován, musíte zadat své osobní číslo. V současné době není k dispozici, ale možná bude brzy obnovena.

V Rusku, podobné služby hodně, jeden společný je SNDeepInfo. Do pole je třeba zadat sériové číslo, vybrat výrobce mobilního telefonu a počkat na výsledky. Tuto službu můžete využít ke kontrole dalších moderních telefonů: Xiaomi, Samsung, tabletů, fotoaparátů a dalších zařízení.

Úplný reset

Všechny iPhony s operačním systémem vyšším než iOS 7 jsou propojeny s účtem Apple ID, z něhož se bývalý majitel musí při prodeji smartphonu odhlásit. Při koupi telefonu musíte požádat prodejce, aby telefon vymazal. Postupujte podle jednoduchých pokynů:

 • Přístup do nabídky „Nastavení“.
 • Klikněte na tlačítko „Basic“.
 • Stiskněte tlačítko „Resetovat“.
 • Stiskněte tlačítko „Vymazat kontakt a nastavení“.

Poté budou všechny informace a účty z mobilního telefonu vymazány, ale systém požádá o zadání hesla k aktuálnímu účtu, které může znát pouze vlastník účtu. Pokud to prodejce odmítne udělat s tím, že zapomněl heslo nebo zadal špatnou kombinaci, musíte odmítnout telefon koupit.

Pokud je heslo správné, bude kupující vyzván k zadání svého ID, pokud jej systém přijme, je telefon „čistý“, ale pokud vás požádá, abyste si vzpomněli na účet starého majitele, měli byste se zdržet nákupu.

Telefony s operačním systémem vyšším než iOS 11 mají vestavěnou ochranu proti opravám hackery. Nezřídka se stává, že lidé, kteří kradou telefony, odemknou a vymění zámek za originální díly, aby nikdo neměl podezření na minulý „život“ smartphonu. Pokud se vyskytnou problémy s aktivací, na obrazovce jsou chyby, uvnitř telefonu může být cizí součástka a důvodem je odcizený gadget.

Jaký je rozdíl mezi první aktivací a prvním zapnutím iPhonu??

Nezaměňujte aktivaci s prvním zapnutím zařízení. iPhone můžete aktivovat pouze tehdy, když je zařízení připojeno k internetu s vloženou platnou kartou SIM. Pokud není splněna jedna z výše uvedených podmínek, zapnutím smartphonu nedojde k jeho aktivaci.

Proces aktivace je nevratný. Pokud je zařízení aktivováno, nebude možné jej odstranit, ani když obnovíte tovární nastavení iPhonu nebo použijete postup obnovení v iTunes.

Skutečný postup aktivace iPhonu je pro společnost Apple referenčním bodem pro životnost zařízení. Jinými slovy, společnost má za to, že smartphone používáte od první aktivace, nikoli od data nákupu. V tento den samozřejmě končí i záruka společnosti Apple.

READ  Jak přenést hudbu do iPhonu přes iTunes. Na počítači Mac nebo PC

Jak zjistit číslo IMEI iPhonu?

Číslo IMEI je uvedeno na několika místech:

 • pod sériovým číslem a čárovým kódem na obalu smartphonu;
 • podívejte se do přihrádky pod kartou SIM;
 • V hlavním nastavení smartphonu se podívejte na kartu „O zařízení“;
 • Použití stejné kombinace #06# (vytočení z klávesnice aplikace Telefon).

Upozorňujeme, že tento identifikační kód musí mít 15 číslic. Neměla by obsahovat žádná písmena ani jiné symboly. Je důležité, aby toto číslo bylo všude stejné. Předpokládejme, že jste se podívali na IMEI na obalu, v přihrádce na SIM kartu a pomocí speciální kombinace. všude by měla být čísla stejná. Nesrovnalosti by vás měly upozornit; pokud se vyskytnou, nezapomeňte použít online služby k ověření.

Co prozradí ověření IMEI a SN iPhonu?

Co můžete zjistit pomocí kódu IMEI?

 • Původ iPhonu. možná vám prodali kradené zařízení;
 • Země, kde jste iPhone zakoupili;
 • Aktivní funkce Najít iPhone. Pokud je povolena, znamená to, že smartphone má stále aktivní účet iCloud prodávajícího a vy si s ním smartphone nemůžete koupit.

Jaké informace může poskytnout sériové číslo iPhonu?

Díky dnešním pokynům se tak můžete při nákupu iPhonu z ruky chránit před podvodným jednáním. IMEI a sériové číslo vám poskytnou celou historii vašeho zařízení až po informaci, zda vám byl prodán kradený iPhone.

Vypnutí funkce Najít iPhone před předáním jinému majiteli?

Před předáním miniaplikace je třeba deaktivovat funkce, aby nový uživatel mohl zařízení aktivovat a používat. Nejlepší způsob, jak to udělat, je odhlásit se z iCloudu a poté odstranit všechna data a nastavení v zařízení. Poté zakažte funkci „Najít iPhone“ a odeberte zařízení z účtu Apple ID.

Přejděte dolů, stiskněte tlačítko „Exit“ a akci potvrďte opětovným stisknutím tlačítka;

V iOS 10.3 a novější: Nastavení. Apple ID. iCloud. Najít iPhone.

Klikněte na „Odebrat z iPhone“ a zadejte heslo;

Stiskněte tlačítko „General“. „Resetovat.“. „Vymazat obsah a nastavení“.

Jak zjistit IMEI

5 snadných způsobů ověření iPhonu podle IMEI

Toto číslo je uvedeno na zadním krytu, na krabičce a někdy i na přihrádce na kartu SIM.

 • V nabídce telefonu v části „Nastavení“ („Základní“). Informace o vašem zařízení. IMEI )
 • po zadání kombinace #06# (modely se dvěma SIM kartami mají dvě čísla, které je třeba zkontrolovat každé zvlášť)

Někdy je číslo na krytu a na krabičce stejné, ale v telefonu je uvedeno jiné. Prodejce si dal tu práci a vložil výplň z jednoho iPhonu do pouzdra a krabice jiného iPhonu

Všechna čísla by samozřejmě měla souhlasit, jinak se díváte na podezřelé zařízení, které je lepší nekupovat.

Našli jste správná čísla, nyní je musíte zkontrolovat. Existují dva typy služeb, placené a bezplatné, přičemž ty první poskytují vyšší kvalitu a množství informací.

Aktuální informace naleznete zde:

 • Webové stránky společnosti Apple
 • Oficiální webové stránky IMEI
 • Online služba iPhoneox
 • Online služba iUnlocker
 • Online služba SNDeep

Zde jsou podrobné pokyny pro každou metodu.

Kontrola na oficiálních stránkách společnosti Apple

První možnost, ke které obvykle přistupují uživatelé. Poskytuje základní informace: právní status zařízení, model a dostupné služby.

Zadejte dříve nalezené číslo, captcha a odešlete žádost

Na stránkách jsou uvedeny informace o nákupu, modelu, dostupných službách a záruce. Na snímku obrazovky je vidět, že kontrolovaný telefon je legální, není uveden jako ztracený, ale výrobce ho již dlouho nepodporuje. Můžete si ji koupit, ale v případě rozbití ji musíte opravit na vlastní náklady.

READ  Jak přenášet data z iPhonu do iPhonu.

Pokud vedle data nákupu není zelené zaškrtnutí, zaškrtnutý telefon není produktem Apple. Nepoctiví prodejci mohou také prodávat sedmičku jako osmičku nebo šestku jako 6S, proto je důležité zkontrolovat IMEI modelu.

Někdy web z neznámých důvodů odmítne poskytnout údaje pro konkrétní telefon. Výrobce také již dávno přestal poskytovat informace o odblokování telefonu. Podle IMEI nelze zjistit, zda je telefon uzamčen, což je důvod, proč se mnoho uživatelů spálí při nákupu kradených telefonů

K získání požadovaných dat může být nutné použít jiné služby

Kontrola portálu IMEI.INFO

Oficiální webové stránky systému nejsou méně populární než webové stránky společnosti Apple. Zde se dozvíte, co můžete zjistit zdarma:

 • Všechny technické specifikace, včetně kapacity paměti
 • Barva
 • Zda je telefon repasovaný
 • Dostupnost záruky
 • Přítomnost na mezinárodní černé listině
 • Uzamčení služby iCloud

Před nákupem se můžete dozvědět všechny potřebné informace, včetně 100% aktuálních údajů o černých listinách

Pokud se rozhodnete, že nyní máte všechny potřebné informace, nespěchejte s uzavřením článku. Pro jistotu je možné ověřit informace v několika placených i bezplatných službách, které vám poskytnou co nejúplnější a nejobsáhlejší obraz o nabízeném smartphonu.

Kontrola iPhoneox

Rozhraní je co nejjednodušší, takže i starší člověk se může naučit používat tyto stránky. Poskytnuté údaje budou stačit ke správnému rozhodnutí o nákupu.

Přejít na Přejít na. Zadejte IDN telefonu, který chcete zkontrolovat, zaškrtněte políčko Nejsem robot a stiskněte tlačítko Zkontrolovat

Za 10 sekund se zobrazí souhrnná tabulka s údaji o stroji. V našem příkladu vidíte, že telefon byl zakoupen v Irsku v roce 2012, je aktivovaný, záruka vypršela, operátor jej nezablokoval

Nyní je třeba zkontrolovat, zda je aktivní funkce „Najít můj iPhone“ a zda je telefon na mezinárodní černé listině. Chcete-li to provést, klikněte na příslušný odkaz pod tabulkou (nebo na tento odkaz. Přejít na ). Na anglické stránce zadejte číslo a stiskněte tlačítko Check

Služba zobrazuje stav služby Clean. Znamená to, že telefon nebyl ztracen ani odcizen. Kontrola funkce Najít můj iPhone není v současné době zdarma, ale správci pravidelně povolují bezplatný režim

Díky této službě byl tedy objasněn model, všechny podrobnosti o výrobě a prodeji, trestní status a zámky. Telefon lze bezpečně koupit, pokud vyhovují všechny ostatní údaje (cena, vzhled atd.).д.).

Kontrola pomocí nástroje Iunlocker

Důležitým parametrem, který nezobrazují všechny bezplatné ověřovací služby, je Nahradit nebo nahradit. Takto se označují telefony, které byly vráceny výrobci z důvodu poruchy, poté opraveny a znovu prodány za sníženou cenu. Nepoctiví prodejci se někdy snaží prodat takto oživené volající jako nové telefony (nevyhýbají se tomu ani velké řetězce jako M-Video).

Propojení iPhonu s Apple ID

Kupující se často ptají: „Jak zkontrolovat pravost iPhonu při nákupu nového??“. Kromě výše uvedených způsobů musíte zakoupený iPhone propojit s osobním identifikátorem (Apple ID). ID bude přiřazeno uživateli. Přístup k AppStore.

 • Doporučujeme, abyste si dali velký pozor na to, zda se prodejce odhlásil z Apple ID. V opačném případě hrozí, že kupující bude gadget používat s cizím průkazem totožnosti, což může vést k řadě problémů (včetně podvodů)
READ  Jak obejít iCloud v iPhonu. Jak se chránit před hackerskými útoky

Po zapnutí vás miniaplikace vyzve k propojení telefonu s Apple ID. Musíte provést malou registraci.

Registrace zahrnuje zadání platného pracovního e-mailu a hesla. Po dokončení registrace se zařízení propojí s vaším osobním ID. Všechny produkty a služby Apple jsou vám k dispozici.

Podrobný videoprůvodce

Na webových stránkách společnosti Apple najdete sekci „Ověření práva na servis a podporu“, kde si můžete rychle a bez námahy ověřit, že kupovaný iPhone nebyl dosud používán. Jediné, co uživatel potřebuje vědět, aby mohl službu používat, je sériové číslo zařízení. U aktivovaných miniaplikací lze toto číslo nalézt v nabídce „Nastavení“, v části „Obecné“, v položce nabídky „O tomto zařízení“. Pokud vás smartphone přivítá uvítací obrazovkou, můžete jeho sériové číslo zjistit stisknutím tlačítka „i“ v pravém dolním rohu.

Kromě toho lze sériové číslo iPhonu najít na štítku na zadní straně původní krabice.

Chcete-li zkontrolovat iPhone, postupujte podle následujících kroků:

1. Přejděte na stránku Kontrola nároků na údržbu a podporu na webu společnosti Apple.

2. Vyplňte příslušné pole sériovým číslem iPhonu (jak zjistím své sériové číslo), zadejte kód zobrazený na obrázku a klikněte na tlačítko Pokračovat.

Sériové číslo iPhonu NIKDY neobsahuje písmeno „O“ (používá se číslo „0“ (nula)).

3. Pokud se při ověřování údajně nového iPhonu (nebo oficiálně renovovaného společností Apple) zobrazí zpráva „Aktivujte zařízení“, skutečně to potvrzuje, že smartphone nemá žádnou historii a je skutečně nový.

Po aktivaci se zobrazí předpokládané datum vypršení práva na údržbu a opravy (případně do 24 hodin), které se určí přičtením 365 dnů k datu aktivace. Jinými slovy, od předpokládaného data první aktivace odečtěte přesně 1 rok.

POZNÁMKA: Data na serveru Apple se nemusí změnit okamžitě, obvykle v rozmezí 1 minuty až 12 hodin.

Jak jinak poznat padělek

Několik správných způsobů, jak rozeznat originální iPhone, již znáte, ale pokud některý z nich nelze použít nebo máte stále pochybnosti, věnujte pozornost následujícím informacím:

 • Pouzdro by mělo být kovové, nikoli plastové.
 • Konektor pro nabíječku není stejný jako u jiných smartphonů.
 • Operační systém je iOS bez jakéhokoli náznaku Androidu a jeho typických aplikací, jako je Play Market.
 • Na zadní straně víka je uvedeno, že design byl vyvinut v Kalifornii společností Apple, ale sestaven v Číně. Pokud je to něco jiného, je to padělek. Samotný kryt nelze sejmout.

Výše uvedené samozřejmě neznamená, že si nemůžete koupit použitý iPhone nebo jeho čínskou repliku. Je velmi časté, že si lidé berou i zamčené telefony. jako „dárce“ pro své. Za takovou položku by vám však měla být nabídnuta zcela jiná cena. o několik tisíc (nebo dokonce desítek tisíc) levnější než cena zcela nového originálu. Buďte opatrní a obezřetní.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS