[Aktualizace 2022] Jak získat funkci Najít poslední polohu na iPhonu

Ztráta iPhonu může být vaší nejhorší noční můrou, zejména pokud jste si nezálohovali fotografie, osobní data nebo seznam kontaktů. Poslední polohu iPhonu je možné zjistit a sledovat, ale pokud jste ještě nenainstalovali žádnou aplikaci třetí strany, budete k tomu potřebovat účet iCloud.

Pokud máte povolenou funkci „Najít mě“ a zařízení je připojené, můžete najít svůj iPhone, iPod touch, iPad, Apple Watch nebo přibližnou polohu sluchátek Airpods.

Pokud potřebujete sledovat svůj iPhone pomocí aplikace Najít můj iPhone z webového prohlížeče na stolním počítači nebo notebooku, zde je návod, jak to můžete udělat:

  • Otevřete libovolný prohlížeč a přejděte na iCloud.com nebo otevřete aplikaci Find My App v počítači.
  • Pokud používáte iCloud, přihlaste se pomocí „Apple ID a hesla“ svého zařízení.com.
  • Klikněte na ikonu aplikace Najít iPhone.
  • Vyberte vpravo možnost Všechna zařízení a vyhledejte chybějící iPhone.

Mapa vám ukáže, kde se ztracený iPhone nachází. Vyzvedněte si ji.

Jak zobrazit často navštěvovaná místa na iPhonu

Přejděte do Nastavení.

Přejděte na Soukromí a otevřete položku Geolokační služby.

Přejděte na konec obrazovky a najděte položku „Systémové služby“. Ťuknutím na něj jej otevřete.

Klepněte na možnost „Často navštěvovaná místa“.

Zobrazí všechny informace o vašich často navštěvovaných místech. Po klepnutí na konkrétní město se zobrazí mapa s místy, která jste navštívili, a dalšími podrobnostmi, jako je počet návštěv daného místa, datum a čas.

Mohu tuto funkci vypnout??

Pokud se ti nelíbí, že Apple sleduje, kam chodíš, můžeš funkci vypnout v nastavení. Můžete také přejít na konec seznamu geolokací a kliknout na „Vymazat historii“.

Doporučuji vám projít nastavení iPhonu a zkontrolovat, jaké funkce máte povolené. Zjistěte, co dělají jednotlivé aktivní služby. Technologie mohou v mnoha ohledech zlepšit náš život, ale je lepší pochopit, jak přesně fungují.

READ  iPhone 7 visí na jablku

Jak rychle zakázat určování zeměpisné polohy na iPhonu?

Služba Beacon je dostupná v rámci dětských tarifů (Ring-Ding, Smeshariki atd.). п.). Vytočte na mobilním telefonu příkaz 141 # a přidejte číslo mobilního telefonu dítěte. Kdykoli se budete moci bez souhlasu dozvědět, kde se nachází.

Přestat sdílet polohu s rodinou

Údaje o poloze z vašeho zařízení mohou přijímat i členové vaší rodiny. Pokud jste propojili rodinný přístup s přáteli, abyste mohli používat sdílené předplatné nebo nákupy, musíte přestat sdílet svou zeměpisnou polohu s rodinnými příslušníky.

Chcete-li to provést, přejděte zpět do aplikace Locator.

Zde se na kartě I zobrazí všichni přidaní členové rodiny, vypněte přepínač Sdílet zeměpisnou polohu a ostatní členové rodiny nebudou moci sledovat zeměpisnou polohu smartphonu.

Jak zkontrolovat časovou osu iPhonu

Každý, kdo má iPhone, si může zobrazit historii svého pohybu a zeměpisné polohy. K tomu potřebujete:

  • Vyberte možnost „Nastavení“.
  • Přejděte na kartu „Ochrana osobních údajů“ a „Geolokační služby„.
  • Přejděte dolů na položku Systémové služby.
  • Vyberte „Významná místa“.

Budou k dispozici pouze po ověření pomocí FaceID, TouchID nebo hesla. A teprve potom uživatel získá historii svého pohybu.

Jak sledovat osobu pomocí iPhonu

Krok 1. Ujistěte se, že znáte uživatelské jméno a heslo účtu Apple ID dané osoby. Nebo můžete použít svůj účet v nastavení iCloudu.

iphonu, najít, iphone

Důvod, proč potřebujete uživatelské jméno a heslo, můžete vysvětlit obvyklým způsobem. Nastavení funkce Najít iPhone pro okamžité nalezení iPhonu v případě jeho ztráty nebo krádeže a rychlé odstranění všech osobních souborů ze ztraceného telefonu.

Krok 2. Přejděte do nastavení iCloudu a nastavte funkci „Najít iPhone“ v telefonu osoby, kterou chceme sledovat. Pak přejděte do Nastavení, pak do iCloudu, zadejte své uživatelské jméno a heslo k účtu Apple ID. Buď zadejte uživatelské jméno a heslo sledovaného Apple ID, které byste měli znát.

Důležité! Raději samozřejmě nezapomeňte zadat přihlašovací údaje k účtu, jehož heslo můžete změnit pouze vy.

Krok 3. Nastavení funkce „Najít iPhone„.

K vyhledání osoby stačí v nastavení iCloudu nastavit funkci „Najít iPhone„. Ostatní funkce, pokud je nebudete používat, je lepší vypnout.

Krok 4. Vyhledání požadovaného iPhonu nebo iPadu

READ  Snímek obrazovky v telefonu Samsung note 10

Jak zjistit, kde byl (nebo nebyl) váš iPhone

Nenápadně ukrytá v divočině funkce iOS 7 by byla velmi atraktivní pro detektivy, žárlivé manžele a prostě zvědavé, kde majitel iPhonu chodí. Krása (nebo zlo) nabídky „často navštěvovaná místa“ spočívá v tom, že ukládá historii zařízení, a to poměrně podrobně. Kam jdou, kolik času stráví, kdy do kdy.

Články ze série jsou psány pro nováčky a jednoduchým jazykem popisují užitečné triky a funkce systému iOS / OS X.

Tipy na UiP jsou zveřejňovány v úterý a ve čtvrtek.

Než vám prozradím, kde se tato užitečná nabídka skrývá, dopřeji si trochu šprtství. Lidé, nepoužívejte tyto znalosti k poškození své rodiny, přátel nebo kohokoli jiného! Je to přinejmenším narušení soukromí.

Otevřete Nastavení → Soukromí → Geolokační služby → Systémové služby → Často navštěvovaná místa a podívejte se do části Historie. Záznamy jsou seskupeny podle města a pak podle nejnavštěvovanější adresy. Trochu hlouběji je záznam s daty a časovými úseky.

Nabídka nenabízí žádné možnosti exportu informací, lze je pouze zobrazit. Ale víme, jak se dělají snímky obrazovky.

iphonu, najít, iphone

Má smysl se ptát, proč iOS 7 vůbec potřebuje ukládat tak specifické informace? Odpověď se skrývá právě tam. poskytnout „užitečné informace o zeměpisné poloze“ a zlepšit mapy Apple. Druhá věta je víceméně jasná, ale první zní dost nejasně. Pokud sami nepotřebujete analyzovat své pohyby, deaktivujte možnost „často navštěvovaná místa“ a předem vymažte historii. Pro jistotu.

Pokud najdete chybu, zvýrazněte text a stiskněte CtrlEnter.

Vyhledání historie polohy v Mapách Google

Společnost Apple ukládá omezené množství dat historie polohy a neumožňuje je zobrazit v režimu časové osy. Google zase nabízí podrobné zobrazení časové osy, které vám umožní zobrazit cesty, po kterých jste cestovali, a místa, která jste navštívili v určitý den.

Pokud k navigaci používáte aplikaci Mapy Google na iPhonu nebo iPadu, můžete pomocí funkce časové osy Mapy Google získat přístup k historii své polohy.

Schopnost Map Google sledovat vaši polohu závisí na nastavení ochrany osobních údajů. Můžete si vybrat, zda chcete, aby společnost Google sledovala vaši polohu pouze při používání aplikace, nebo zda chcete polohu sledovat vždy na pozadí. Toto nastavení můžete na iPhonu nebo iPadu změnit výběrem položky Nastavení“ „Soukromí“ „Geolokační služby“ „Mapy Google“.

iphonu, najít, iphone

Pokud chcete, můžete funkci historie polohy zakázat také v nastavení účtu Google (postup je popsán níže).

READ  iPhone po restartu vyžaduje heslo. Stále máte otázky?

Stránku s časovou osou Mapy Google lze otevřít na webu v iPhonu, iPadu nebo počítači. Pro nejlepší zážitek ze sledování zkuste použít notebook nebo stolní počítač. Zobrazí se mapa světa se zvýrazněnými místy. Zde můžete posouvat a klikat pro zobrazení dostupných datových bodů.

V levém horním rohu se zobrazí rozhraní časové osy. Zde si můžete vybrat libovolné datum a zobrazit podrobný rozpis cestovních údajů. Vpravo na mapě uvidíte zvolenou trasu.

Vlevo se zobrazí časová osa s podrobnostmi o místech, která jste navštívili, kdy jste je navštívili a jak dlouho jste se na daném místě zdrželi. Pokud používáte Fotky Google, uvidíte zde také všechny své fotografie z cest.

Pokud nechcete, aby společnost Google tyto údaje shromažďovala a ukládala (pomáhají zlepšovat návrhy a výsledky vyhledávání v Mapách Google), můžete funkci historie polohy zcela zakázat.

Na stránce časové osy Mapy Google se na spodním řádku zobrazí část historie polohy. Zobrazí se nápis „Historie polohy povolena“. V této části klikněte na možnost „Spravovat historii polohy“.

Na další obrazovce klepněte na přepínač vedle položky „Historie polohy“ a vypněte sledování polohy.

Aplikace Mapy Google ve vašich zařízeních sice nemůže sledovat vaši polohu, ale některé aplikace Google stále ukládají údaje o poloze s časovým razítkem. Tuto akci můžete zakázat zakázáním historie aplikací a webového vyhledávání v nastavení.

Když už víte, jak v iPhonu a iPadu vyhledat historii polohy, nezapomeňte ji otevřít, až vás bude příště zajímat, kam jste šli a co jste dělali na poslední dovolené. Apple sice nemá k dispozici přesné údaje, ale můžete si být jisti, že Mapy Google budou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS