Jak přenášet video z telefonu do televizoru

V naší domácnosti pomalu přibývá digitálních a chytrých zařízení: chytrý telefon, počítač, rychlovarná konvice, vysavač, televize. Seznam pokračuje dál a dál. Pro nás je však také důležité, aby některá z těchto zařízení mohla komunikovat. V tomto článku se dozvíte, jak streamovat nebo přenášet video soubory z telefonu do televizoru.

Pravděpodobně nejuniverzálnějším, ale ne zcela běžným způsobem přenosu videa na televizní obrazovku prostřednictvím telefonu je kabel HDMI. Pokud má váš televizor port pro tento typ kabelu, je to snadné. Jeho nedostatek na smartphonu snadno vyřešíte pomocí adaptéru z HDMI na microUSB nebo USB typu C, v závislosti na modelu a výrobci mobilního zařízení.

Adaptér si musíte koupit v obchodě. Poté připojte kabel smartphonu a televizoru.

Stejně jako můžete připojit notebook nebo počítač k televizoru a sledovat na něm video, můžete streamovat video z prohlížeče.

Nebo jej dokonce používat jako primární monitor. Podpora MHL nebo HDMI pro váš smartphone je důležitá.

Další informace naleznete v uživatelské příručce smartphonu. Pokud však není k dispozici, můžete ji zkontrolovat pomocí mobilní aplikace Checker for MHL.

Nainstalujte jej a spusťte test stisknutím tlačítka „Check MHL“. Výsledkem je následující okno, ve kterém se zobrazí výsledek. Aplikace nemá ruštinu, takže budete muset přeložit frázi s odpovědí pomocí překladače.

I když váš chytrý telefon nebo televizor nepodporuje rozhraní HDMI, můžete zařízení připojit pomocí kabelu RCA („zvonek“, „tulipán“) ke konektorovému adaptéru v telefonu. Umožňuje streamovat video ze zařízení do televizoru.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější možností je kabelové připojení pomocí vhodného adaptéru.

Na jedné straně ano, v době bezdrátových technologií je připojení přes drát obecně minulostí a není jasné, proč je v domě tolik drátů. Na druhou stranu tato metoda přenáší obraz přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Pomocí adaptéru OTGMHL můžete navíc ke smartphonu připojit klávesnici, myš nebo joystick a proměnit jej v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač a používat smartphone jako systémovou jednotku.

SlimPort a MHL

Nyní si povíme o adaptérech, které umožňují připojit telefon k televizoru nikoli jako multimediální zařízení, ale pouze pro zobrazení informací z jedné obrazovky na druhou. Je to mnohem pohodlnější než používat párování dvou zařízení jako „přehrávač“ a „médium“.

První port ve frontě je MHL. Jedná se o malý napájecí zdroj s konektorem HDMI a MicroUSB. Na kabelu je další rozhraní MicroUSB. Slouží k připojení k vašemu smartphonu.

Před zakoupením portu se ujistěte, že váš telefon podporuje technologii MHL. Mnoho levných zařízení ji nemá, takže je třeba zkontrolovat specifikace vašeho mobilního zařízení.

K čemu je potřeba tolik konektorů a rozhraní?? Pokusme se je pochopit na základě jejich funkcí:

 • Konektor HDMI. podobně velký vodič se zasouvá pro výstup zvuku a obrazu na obrazovku.
 • Konektor MicroUSB slouží k připojení MHL ke zdroji napájení.
 • MicroUSB na kabelu slouží ke spárování portu s vaším smartphonem.

Než přistoupíte k připojení jednoho zařízení k druhému, je třeba poznamenat, že MHL nemusí mít nutně konektor a kabel MicroUSB. Pokud máte modernější smartphone, můžete si zakoupit port USB-C.

Nyní, po vyjasnění všech nuancí, přejděme k připojení:

 • Vložte kabel portu USB do telefonu.
 • Připojení zařízení MHL ke zdroji napájení.
 • Zapojte příslušný kabel do konektoru HDMI.
 • Připojte druhý konec k televizoru.

Po provedení těchto jednoduchých úkonů by se měl obraz z displeje smartphonu začít přenášet na obrazovku televizoru. Veškeré operace se provádějí z mobilního zařízení. Někdy může být obraz zpožděn o zlomek sekundy. Na kvalitu sledování to však nemá vliv, protože televizor přehrává obraz i zvuk.

Při tomto způsobu připojení smartphonu se doporučuje deaktivovat funkci automatického vypnutí obrazovky. Obraz se na televizoru zobrazí pouze v případě, že displej smartphonu funguje.

Dalším portem podobným MHL je SlimPort. Jedná se v podstatě o stejný přístroj. Místo HDMI však používá DisplayPort. V poslední době je na trhu obrovské množství portů HDMI Slim. Rozdíl oproti dříve diskutovanému MHL bude tedy ve velikosti. SlimPort je o něco menší.

Kromě toho lze výhody SlimPortu přičíst tomu, že není nutné jej připojovat ke zdroji napájení. To znamená, že zařízení má na jedné straně kabel USB pro připojení k telefonu a na druhé straně konektor HDMI. pro spárování s televizním přijímačem.

READ  Jak jít do prohlížeče na telefonu

Připojení probíhá podobně jako u MHL:

Na obrazovce televizního přijímače se pak zobrazí živý obraz z vašeho smartphonu. Ovládání zobrazení přes kabelový telefon ale samozřejmě není příliš pohodlné. Příště se podíváme na metody bezdrátového párování, ale nyní se zaměříme na náklady na MHL a SlimPort. První se v Rusku prodává za 300 a druhý za 600. Téměř dvojnásobný rozdíl je způsoben tím, že tenký port je menší a nevyžaduje připojení ke zdroji napájení.

Přes Bluetooth

Modul Bluetooth slouží k přenosu souborů z jednoho zařízení do druhého. Podle dnešních standardů je však přenosová rychlost příliš nízká, takže Bluetooth se nejčastěji používá k připojení různých bezdrátových zařízení, jako je myš nebo náhlavní souprava.

Z tohoto důvodu se může zdát, že rychlost přenosu dat není dostatečně vysoká pro vysílání videa do televizoru. V tomto případě však hodně záleží na tom, jaká verze Bluetooth je v zařízení podporována. K přenosu snímků z telefonu do televizoru doporučujeme použít rozhraní Bluetooth 5.0, které dosahuje rychlosti až 1 MB za sekundu.

Pokud mají mobilní zařízení i televizor vestavěnou funkci Bluetooth požadované verze, můžete se připojit následujícím způsobem:

 • Nejprve je třeba tento modul aktivovat na obou zařízeních;
 • Poté je třeba otevřít nabídku nastavení mobilního zařízení a otevřít část „Bluetooth“;
 • V seznamu dostupných zařízení pro párování je třeba vybrat televizor, který používáte;
 • Na televizoru se zobrazí oznámení o spárování a je třeba jej potvrdit.

Důležité! Zařízení musí být blízko u sebe. pro správný přenos Bluetooth nesmí být od sebe vzdálena více než 5 metrů.

Jak duplikovat obrazovku telefonu do televizoru přes Wi-Fi

Většina moderních telefonů je vybavena vestavěným modulem Wi-Fi, který nejenže poskytuje přístup k internetu, ale také umožňuje synchronizovat smartphone nebo tablet s televizorem prostřednictvím bezdrátové sítě. Existuje několik základních způsobů bezdrátové synchronizace smartphonu a televizoru. Zde jsou ty nejoblíbenější.

Wi-Fi Direct

Tato technologie umožňuje vzájemnou synchronizaci zařízení bez použití směrovače. Tento typ připojení vytváří samostatnou síť mezi smartphonem a televizorem. Pokud nemáte domácí připojení k internetu nebo ho váš televizor nepodporuje, stačí se připojit k televizoru přes Wi-Fi Direct, zapnout video na smartphonu a sledovat ho na velké obrazovce. Pro připojení postupujte podle několika kroků:

 • Otevřete nastavení smartphonu, přejděte do sekce bezdrátových připojení a zapněte Wi-Fi.
 • Po aktivaci Wi-Fi se v pravém dolním rohu obrazovky zobrazí ikona Wi-Fi Direct, na kterou klikněte.
 • Poté přejděte do nastavení televizoru, otevřete sekci „Síť“ nebo „Wi-Fi“ (záleží na výrobci) a zapněte požadovanou funkci.
 • Poté se vyhledají zařízení, která jsou k dispozici pro připojení.
 • Vyberte svůj smartphone a připojte se k němu.
 • Na televizní obrazovce se zobrazí výzva. Potvrďte připojení a na velké obrazovce se zobrazí obraz z vašeho smartphonu.
můžete, streamovat, video, telefonu, televizoru, připojení

Stejný postup můžete použít i v telefonu. Aktivujte funkci Wi-Fi Direct na televizoru, poté aktivujte tuto funkci v telefonu a vyberte televizor v seznamu zařízení. Na závěr potvrďte připojení dálkovým ovladačem a dojde k synchronizaci.

Miracast

Tato technologie následuje po technologii Wi-Fi Direct a je považována za modernější. Pomocí technologie Miracast můžete na velké obrazovce přehrávat 3D obrázky a videa. Tato technologie je k dispozici ve většině chytrých telefonů, ale výrobci ji nazývají různě: „Broadcast“, „Smart View“ atd.д.

 • Přejděte do oznamovací oblasti ve smartphonu a klikněte na kartu „Vysílání“. Začne vyhledávat televizory dostupné pro připojení. Vyberte požadované zařízení a počkejte na zahájení vysílání.
 • pokud používáte Samsung z řady Galaxy, vyberte ikonu Smart View, počkejte, až systém najde požadovaný televizor, a klepnutím na něj zapněte vysílání.

Postup se může mírně lišit v závislosti na výrobci smartphonu, ale obecně je algoritmus pro připojení k televizoru na všech zařízeních se systémem Android zhruba stejný.

Většina chytrých telefonů je vybavena technologií Miracast, ale mnoho modelů televizorů ji nepodporuje. Tento problém můžete vyřešit zakoupením speciálního adaptéru připojeného k televizoru. Po instalaci můžete na televizoru streamovat videa.

Vysílání přes YouTube

Pokud často používáte službu YouTube, nemusíte sledovat videa na malé obrazovce. připojte telefon k televizoru prostřednictvím této služby hostingu videí:

 • Ujistěte se, že máte v telefonu nainstalovanou aplikaci YouTube.к. Bez něj se nelze připojit. Pokud aplikace není k dispozici, stáhněte si ji z trhu.
 • Otevřete aplikaci a přejděte do nastavení. Aktivace funkce „Sledovat v televizi“. Ihned po aktivaci této funkce se na displeji otevře pokyn.
 • Otevřete YouTube na televizoru, přejděte do nastavení a nastavte typ připojení na „Ruční“.
 • Zobrazí se kód, který je třeba zadat do správného pole ve smartphonu. Poté klikněte na tlačítko „Přidat“.
 • V otevřeném seznamu vyberte televizor, klepněte na něj a potvrďte připojení. Připraveno.

Po připojení můžete na velké obrazovce sledovat libovolné video ze služby YouTube.

Výhody a nevýhody připojení Wi-Fi

Uživatelé upozorňují na několik výhod a nevýhod bezdrátového připojení.

Snadné a levné připojení. Chcete-li synchronizovat svá zařízení, jednoduše zapněte Wi-Fi a proveďte několik jednoduchých kroků. Žádné další nákupy (pouze adaptér, pokud váš televizor nepodporuje Wi-Fi).

READ  iPhone po restartu vyžaduje heslo. Stále máte otázky?

Žádná omezení. Т.к. Televizor slouží jako monitor, můžete na něm dělat cokoli: hrát, sledovat videa, pracovat v aplikacích a další věci.

Rychle vyčerpává energii. Vysílání videa přes Wi-Fi je energeticky náročné, takže váš smartphone musí být připojen k nabíječce.

Pokud se vám nedaří připojit se k televizoru přes Wi-Fi, doporučujeme zhlédnout toto video, kde najdete podrobné vysvětlení.

Zkontrolujte podporu streamování na obrazovce systému Android a povolte streamování

Abyste neztráceli čas, doporučuji se nejprve ujistit, že váš telefon nebo tablet podporuje výstup na bezdrátové displeje: ne každé zařízení se systémem Android to totiž umí. mnoho zařízení nižší a částečně střední třídy Miracast nepodporuje.

 • V systému Android 9 (v případě čistého operačního systému) přejděte do Nastavení. Připojená zařízení. Nastavení připojení. Vysílání a ujistěte se, že nabídka obsahuje možnost přenosu obrazu z telefonu, jak je uvedeno na následujícím obrázku.
 • V chytrých telefonech Samsung Galaxy otevřete oznamovací oblast úplně a zkontrolujte, zda je v ní ikona Smart View (uvědomte si, že ikony v oznamovací oblasti lze posouvat a požadovaná ikona nemusí být na první stránce).
 • Ve starších verzích operačního systému přejděte do Nastavení. Displej a zjistěte, zda je k dispozici možnost „Vysílání“ (v systému Android 6 a 7) nebo „Bezdrátový displej (Miracast)“ (Android 5 a některá zařízení s proprietárními kryty). Pokud je položka přítomna, můžete ji ihned přepnout do polohy „Zapnuto“ pomocí nabídky (vyvolané třemi tečkami) v čistém systému Android nebo pomocí přepínače zapnutí/vypnutí v některých skořepinách.
 • Dalším místem, kde můžete zjistit přítomnost či nepřítomnost funkce bezdrátového přenosu obrazu („Transmit Screen“ nebo „Broadcast“), je oblast rychlého nastavení v oznamovací oblasti systému Android (může se však stát, že funkce je podporována a není zde žádné tlačítko pro povolení vysílání, nebo je skrytá a lze ji povolit v nastavení, jak je uvedeno ve videu níže).

Pokud zde nenajdete nastavení bezdrátového displeje, funkce Screen Mirroring, Smart View, streamování, Miracast nebo WiDi, zkuste v nastavení vyhledat pomocí vyhledávacího pole. Pokud nic takového nenajdete, je velmi pravděpodobné, že vaše zařízení nepodporuje bezdrátový přenos na televizor nebo jinou kompatibilní obrazovku.

Jak povolit podporu obrazu Miracast (WiDI) v televizorech Samsung, LG, Sony a Philips

Aby bylo možné odesílat obraz z telefonu do televizoru, musí být televizor obvykle zapnutý pomocí adaptéru Wi-Fi, ale někdy je bezdrátové zobrazení v televizoru vypnuté a je možné, že jej budete muset povolit v nastavení. Níže jsou uvedeny příklady těchto nastavení, na vašem televizoru se položky mohou mírně lišit, ale logika je obvykle stejná a měli byste být schopni najít potřebná nastavení.

 • Samsung. na dálkovém ovladači televizoru stiskněte tlačítko Zdroj a vyberte možnost Zrcadlení obrazovky. V nastavení sítě některých televizorů Samsung mohou být také další položky pro nastavení zrcadlení obrazovky.
 • LG. přejděte do nastavení (tlačítko Nastavení na dálkovém ovladači). Síť. Miracast (Intel WiDi) a povolte tuto možnost.
 • Sony Bravia. stiskněte tlačítko výběru zdroje na dálkovém ovladači televizoru (obvykle vlevo nahoře) a vyberte možnost „Zrcadlení obrazovky“. Pokud je v nastavení sítě televizoru (přejděte do nabídky Domů, přejděte do nabídky Nastavení. Síť) povolena funkce Vestavěná Wi-Fi a samostatná položka Wi-Fi Direct, lze vysílání spustit i bez výběru zdroje signálu (televizor se automaticky přepne na bezdrátové vysílání), ale televizor musí být povolen.
 • Philips. přejděte do Nastavení. Nastavení sítě. Wi-Fi Miracast.

Teoreticky se položky mohou lišit model od modelu, ale téměř všechny moderní televizory s modulem Wi-Fi podporují příjem obrazu přes Wi-Fi a jsem si jistý, že budete schopni najít správnou položku nabídky.

Jak připojit telefon ke starému televizoru

Podívejme se na pokyny krok za krokem, ale nejprve musíme určit, co potřebujeme.

Co potřebujete k připojení

V závislosti na roce výroby modelu televizoru se mohou metody synchronizace lišit. Existuje několik možností připojení telefonu k televizoru. Vzhledem k tomu, že se jedná o starý model, s největší pravděpodobností nebude synchronizace přes Wi-Fi možná, protože není k dispozici. Následují dostupné metody připojení

Kabel USB

Nejjednodušší je propojit telefon a televizor kabelem USB. Není třeba kupovat další kabel, protože je součástí sady. Uživatel jej denně používá k ovládání telefonu připojením přístroje k nabíječce. Pokud kabel z nabíjecí jednotky vyjmete, můžete jej použít k připojení k televizoru. V tabulce jsou uvedeny výhody a nevýhody této možnosti synchronizace.

Výhody Nevýhody
Při propojení telefonu a televizoru pomocí kabelu USB se mobilní zařízení nabíjí. Baterie se nevybije v nevhodnou dobu Navzdory synchronizaci nebude uživatel schopen dosáhnout úplné redundance. Prohlížení webu v prohlížeči telefonu se tedy nezobrazí na větším monitoru. Uživatel nebude moci sledovat televizní kanály online nebo v reálném čase
Pokud je zvolen režim flash disku, může majitel telefonu přesouvat soubory mezi zařízeními. Obsah, který máte v telefonu, můžete zkopírovat a přenést do televizoru. Totéž můžete udělat i obráceně. z televize do telefonu Tato možnost je běžná, ale některé televizory nemají port USB. V takovém případě nemá smysl kupovat adaptér, je lepší synchronizovat zařízení pomocí jiné možnosti
Snadné připojení: uživatel nemusí kupovat kabel, protože je již součástí telefonu Při připojení telefonu k televizoru pomocí kabelu může uživatel zaznamenat rušení při sledování a přehrávání souborů. Důvodem je buď starý model televizoru, nebo samotná metoda, protože kabel nezaručuje vysokou kvalitu přenosu obsahu na obrazovku
READ  Jak přenést aplikaci ze systému Android do systému Android. Jak přenést hru do jiného telefonu pomocí aplikací

Kabel HDMI

Dalším oblíbeným způsobem je synchronizace zařízení přes kabel HDMI. Tento port je obecně k dispozici téměř u všech modelů televizorů. Níže jsou uvedeny výhody a nevýhody tohoto typu synchronizace.

Výhody Nevýhody
Tento typ připojení umožňuje přehrávat a prohlížet soubory ve vysoké kvalitě. Nejlepší je silný kabel dlouhý asi 5 m Při tomto způsobu připojení si uživatel musí zakoupit adaptér, protože telefon má pouze miniport
Metoda je k dispozici pro většinu modelů televizorů Baterie telefonu se může vybít, pokud obě zařízení používáte delší dobu, protože ji nelze nabíjet pomocí kabelu HDMI v televizoru
Vysokorychlostní přenos souborů z televizoru do telefonu a zpět. Úplná synchronizace obou zařízení Budete potřebovat kabel z obchodu. Nedodává se v balení se zařízením, majitel zařízení bude muset vynaložit svůj čas a peníze

Tulipánové zátky

K propojení dvou zařízení se používají tzv. „tulipánové“ konektory nebo kabel RCA. Vypadá to jako tři různobarevné kabely, které se zapojují do portů televizoru. Umožňují také prohlížet video a obrazové soubory a poslouchat zvuk.

Výhody Nevýhody
Tato metoda je vhodná, pokud byl model televizoru vyroben před rokem 2000. Starší zařízení byla již dávno stažena z trhu, ale stále mohou fungovat Přestože je k dispozici kabel, který přenáší zvuk, neočekávejte kvalitní přehrávání zvukových stop
Samotný kabel je levný Baterie telefonu se při připojení přes Tulip nenabíjí, zařízení se může rychle vybít
Kvalita obrazu a videa bude optimální Někdy mohou mít vodiče stejnou barvu, což způsobuje potíže při hledání správné zásuvky

Jak se připojit

Propojení dvou zařízení nebude pro uživatele obtížné. Pečlivě si prohlédněte porty na televizoru a v případě potřeby si zakupte potřebný kabel. Některé modely mají k dispozici všechny 3 porty. V takovém případě se doporučuje zahájit synchronizaci z portu USB, a to s ohledem na dostupnost této metody.

Pro synchronizaci zařízení prostřednictvím tohoto kabelu musí uživatel postupovat podle uvedeného algoritmu:

 • Odpojte kabel USB od nabíječky telefonu. Připojení by mělo být provedeno při vypnutém televizoru;
 • V telefonu se zobrazí okno Výběr režimu. Měli byste klepnout na „Flash disk“, „Přenos souborů“ nebo podobný režim;
 • Zobrazí se složka s obsahem, který máte v paměti zařízení. Uživatel se mezi nimi bude moci pohybovat pomocí šipek na dálkovém ovladači. Pro přehrání je třeba stisknout tlačítko OK.

Pokud takový slot není k dispozici, můžete se připojit přes HDMI. Pokyny k provádění autorizace:

můžete, streamovat, video, telefonu, televizoru, připojení
 • Nejprve je třeba zakoupit kabel a adaptér. Adaptér se nazývá SlimPort nebo adaptér MHL. Vypněte televizor a zapojte kabel HDMI do zásuvky, poté použijte adaptér. Zapněte televizor a připojte adaptér k telefonu;
 • Na obrazovce je třeba vybrat požadovaný režim. Synchronizace bude dokončena. uživatelské akce v telefonu budou duplikovány na obrazovce televizoru. Majitel smartphonu bude moci nejen procházet stažené soubory, ale také číst články z webového prohlížeče na velké obrazovce.

Který telefon lze připojit k televizoru?

K televizoru lze připojit téměř jakýkoli smartphone se systémem Android/iOS, který podporuje připojení HDMI. Většinou se jedná o zařízení od společností LG a Samsung. Některé telefony jsou již vybaveny konektorem micro HDMI, ale je to velmi vzácné. Pokud vaše konkrétní zařízení takový kabel nemá, budete si muset zakoupit další adaptér (pro systémy Android je to kabel USB typu C na HDMI, pro iOS je to Lighting HDMI).

Chytré telefony lze připojit k jakémukoli televizoru s konektorem HDMI. Dnes je jím vybavena většina modelů (s výjimkou nejstarších). Nejběžnější připojení HDMI se nachází u televizorů značek LG a Samsung.

Jaký je nejlepší způsob připojení telefonu k televizoru?

Pro iPhone

Nejlepším způsobem je použití nativního softwaru. AirPlay umožní bezchybně propojit televizor a chytrý telefon. Jedinou nevýhodou je cena. Miracast je vhodný i pro iPhone.

Pro systém Android

Bezdrátová funkce Miracast je cenově nejdostupnější a poskytuje plnou funkčnost bez omezení. Důležité je, že každý televizor lze proměnit v zařízení s chytrým telefonem. Ne nejdražší adaptér pomůže. USB.Kabel je vhodný pro extrémní případy, kdy je telefon používán jako paměťová karta.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS