Proč se Mi Box nezapne?

Pokud se vám Mi Box vůbec nespustí, pravděpodobně se jedná o závadu nebo drobnou poruchu. Tyto příznaky často naznačují vážný problém s hardwarem:

 • hluboké přirozené opotřebení;
 • Rozbití v důsledku silného nárazu;
 • vnikání velkého množství kapaliny nebo prachu, což bránilo čtení mikročipů a přirozenému fungování částí mechanismu;
 • přepálené kontakty v důsledku přepětí.

xiaomi

Je obtížné na první pohled diagnostikovat, co tuto poruchu způsobilo, ale přesto byste měli přístroj podrobně prozkoumat:

 • Zkontrolujte, zda na karoserii nejsou zjevná poškození nebo promáčkliny;
 • Pečlivě prozkoumejte přívodní kabely a zásuvky, problém mohl být způsoben poruchou napájení a síťového připojení;
 • pokud je to možné, otevřete zadní kryt a zkontrolujte, zda na něm nejsou cizí předměty, známky vyhoření, voda, prach, nečistoty.

Pokud je vše v pořádku, pak je problém skrytý. v kontaktech nebo vazbách. Pak je důležité obrátit se na odborníka, který provede komplexní analýzu výkonu zařízení. Nejčastěji tuto techniku prodávají servisy nebo prodejny.

Xiaomi Mi TV 4A 32 recenzí

nevýhody:svazek aplikací na trhu Play je špatný. Žádné známé prohlížeče, žádné služby Yandexu.

Výhody: skvělá televize pro lidi, kteří mají dovednosti pracovat s androidem. super kvalita obrazu. Digitál se čte skvěle. snadné. Koupeno do kuchyně. opravdu se mi líbí dálkové ovládání.

Nevýhody: Není možné stáhnout aplikaci dom ru. Ale upraveno pro společnost Rostelecom

Poznámky: Televizi je možné přizpůsobit vašim zájmům prostřednictvím aplikací. Paměť nestačí, ale pokud se s ní nakládá moudře, její nedostatek není cítit.

Výhody: za své peníze je to dobrý televizor

Výhody: Cena, snadné nastavení.

Nevýhody: Levný plast, slabý procesor, průměrná matrice.

Komentáře: Tato televize je o ceně a můžete jí hodně odpustit. Je však třeba si uvědomit, že při koupi nedostanete FullHD, a také při změně úhlu se barevné podání dost výrazně mění, pixely na matnici jsou jasně viditelné. Přístroj není vůbec dobrý, jen hodně zaostává, když jdete do playmarketu! Už pouhé zadání textu do vyhledávacího pole nebo výběr samotného vyhledávacího pole prověřil vaši odolnost vůči stresu.к. Po každé akci musíte počkat sekundu nebo více.Osobně jsem si ho koupil za 13 tisíc a za tu cenu to není špatné zařízení (nikdy bych ho nebral jako základní zařízení, ale do kuchyně se hodí). Ale pokud se podíváte na cenu nyní, v době psaní této recenze je 20k, pak již stojí za to přemýšlet a zvážit konkurenty, ve kterém můžete najít a FullHD matice.

Výhody: cena je za 13 tisíc v roce 2021.

Nevýhody: pomalý poruchový systém, zvuk zhasne, pak žádná reakce na stisknutí, nepomáhá vypnout televizor, nelze se dostat do nastavení restartu os, po kterém chvíli žije v pořádku a znovu vše znovu

Výhody: televizor vyhovuje, dobré barvy, pohodlné dálkové ovládání

Komentář:Je škoda, že si nemůžete pořídit normální prohlížeč z playmarketu

Komentáře: Price is great. Koupeno za 31000

Výhody: dobrá kvalita zvuku a obrazu, nízká cena.

Nevýhody: Dobrý televizor ve svém cenovém segmentu. Koupil ji za 9900 před dvěma lety jako speciální nabídku a byla to skvělá cena za takovou televizi.Dálkové ovládání je minimalistické, ale rychle si na něj zvyknete. Obrázek není špatný. Dobře chytat pozemní, digitální a kabelové kanály.

Slabé stránky: Velmi dlouhá doba přemýšlení při zapnutí z pohotovostního režimu. Musíte s tím žít. Na adekvátní reakci televizoru na dálkové ovládání budete muset počkat až 5 minut. Nebo jsem to byl jen já?

Poznámky: Hlavní streamovací služby fungují dobře.YouTube, Okko, Ivy, Megogo. HDvideobox atd.V zásadě platí,že pokud se nebojíte brzd v prvních 5 minutách TV, můžete ji bez obav vzít. Můj televizor se zabil při srážce s kočkou, která skočila na obrazovku, a zvíře srážku nepřežilo. Koupím si starší model, soudě podle recenzí není žádná retardace. Pokud máte omezený rozpočet, doporučuji vám, abyste si ho vzali.

Slabé stránky:Dálkový ovladač již neovládá televizor. Žádné spojení. Po výměně baterií reaguje na tlačítko ON. Vypnuto. Už není.

Komentář:Servisní centrum je náš nejlepší přítel?

Slabé stránky:Samotný model. pouze jedna nevýhoda.

Komentář:Po zapnutí televizoru je zvuk, ale obrazovka je černá (že vysílání TV, že v rámci aplikace). Léčba. Odpojení napájecího kabelu, někdy i opakovaně. Co je to za hardware nebo ručně vyrobený software od společnosti Xiaomi?? Není slušné, aby tato značka vyráběla takový šmejdský televizor. O dálkovém ovládání dokonce mlčím. Kdo si koupí tento zázrak čínské myšlenky, rozloučí se s klasickým dálkovým ovladačem k televizoru. Tento televizor je dodáván s dálkovým ovladačem, který se obvykle dodává s čínskými televizory se systémem Android (set-top boxy). Takže se nejspíš podobá televiznímu boxu zabudovanému do televizoru. Stručně řečeno, nedoporučujeme kupovat.

Výhody: Velmi snadné použití, i když ne hned zvyknout na dálkové ovládání, ale celkově skvělý televizor!

Komentář:Příště si koupím stejnou značku, ale ve větší velikosti.

Komentář:Téměř před rokem jsem si koupil 55″ televizor této řady. Pouze pozitivní emoce z používání. Koupil jsem tento menší do kuchyně. Očekávání byla zcela naplněna!Můžete si ho bez obav vzít a sledovat)

Výhody: Obraz, pozorovací úhly. zvuk. jednoduchý android. bamba.

nevýhody:trochu zvláštní dálkové ovládání. a nechutné nohy.

Komentáře:Ještě při výběru TV na webových stránkách, zaujal mě. Výrobce okamžitě přidal „-“ 2 body ke vzhledu nohou modelu. Musel jsem ji poslat do koše. Nechtěl jsem na něj dát televizi. a nainstalovat držák (naštěstí vše seženete v jednom obchodě).

Výhody:Obraz z dobrého signálu je přijatelný, ale ne víc.

Nevýhody:Vždy vlnění místo obrazu na běžném kabelu, velmi slabý zřejmě tuner, zahřívá se vzadu jako pánev, anténního vstupu se nelze dotknout, spálí se. Extrémně nepohodlné dálkové ovládání. Slabé inteligentní brzdění, málo nastavení

Komentáře:Nikdy si ho nekupujte. Červená cena je osm tisíc dolarů. Koupil jsem si po něm Samsung, je to jako nebe.

Výhody:Skvělá televize, vzal jsem ji do kuchyně, dálkové ovládání je velmi praktické (můj oblíbený dálkový ovladač) Dobrý obraz, dobrý zvuk také.

Nevýhody:Někdy to může být pomalé (při prohlížení přes internet, máme WI-FI), lepší udělat trvalé vypnutí a ne jen na tlačítko (pokud vypnete na několik hodin) V tomto, v zásadě, nic špatného.

Воткнул новую 4K-ПАЛКУ в ТЕЛЕК и выкинул Xiaomi TV Stick – Realme TV Stick с Google TV

Komentář:Za moje peníze prostě skvělé. Koupeno v srpnu 2020 za 12999p.

Výhody:Hlasové vyhledávání, snadné používání domovské obrazovky

Slabé stránky:Někdy je pomalý, jako by dálkový ovladač samovolně stiskl pauzu nebo „zpět“, pomalá reakce na příkazy, řešeno úplným vypnutím, nejprve tlačítkem, pak ze zásuvky a pak zapnout. Restartuje se za 1-2 minuty a tyto chyby nejsou časté. Ale i tak je to nepříjemné

Výhody:Snadné, srozumitelné, chytré!Pro nepříliš znalou mladou dámu je televize darem z nebes. jednoduchý, intuitivní, bez zbytečností, ale se vším, co potřebujete! Doporučuji všem)))

Výhody:Cena a kvalita jsou dobré! Není to špatný obrázek !

READ  Xiaomi Mi 8 pro 128gb recenze

Slabiny:-Je hodně opožděný, dálkové ovládání není po ruce)

Nevýhody: Při zapnutí může zamrznout, při stisknutí tlačítek dálkového ovládání velmi hlasité cvakání

Výhody:. Vynikající obraz. Dobrý zvuk

Slabé stránky:- Smart TV je velmi pomalá

Komentář:Pokud z tohoto televizoru odstraníme funkci Smart TV, získáme LG ve stejné cenové kategorii, ale s o něco větší obrazovkou.Celkově jsem s televizorem spokojen, ALE. Jsem s ním spokojen, protože jsem neplánoval používat Smart TV, vzal jsem si ho ze zvědavosti, myslel jsem si, že „Xiomi nebude dělat hlouposti“. Pokud však hodnotíte celý produkt, je prostě hrozný z jednoho důvodu. Android TV.Po pouhém měsíci se YouTube začal otevírat asi na 3-4 minuty. A teď nemluvím o stahování videí, ale přesně o době spuštění aplikace. Stejný osud se týká i ostatních aplikací dostupných / nainstalovaných v televizoru. V již otevřené aplikaci byla doba odezvy na kliknutí 3 až 5 sekund. Říci, že je velmi nepohodlné používat. není co říct. Po 3-4 měsících se však porouchala nejen aplikace, ale i celá funkce televizoru. Zpoždění při přepínání, neustále blikající zvuk a video, ať už sledujete televizi nebo přehráváte z USB. Zapnutí filmu nebo hudby z flash disku USB může trvat 5 až 10 minut.To vše naštěstí zmizí, když televizor jednoduše odpojíte od sítě Wi-fi. Pak dostaneme pěkný televizor BEZ funkce Smart TV.

Výhody:Funkční. Operační systém Android (resp. přístup k instalacím softwaru).

Nevýhody:Málo paměti RAM. Pokud chcete televizor zapnout a rovnou spustit filmový software třetích stran (například IVI), zapomeňte na to. Televizor potřebuje asi 5-10 minut, aby se vybil (během této doby televizor nereaguje ani na stisknutí tlačítek na dálkovém ovladači). Velmi zřídka, ale stává se, že kvůli nedostatku paměti RAM aplikace vypadnou uprostřed prohlížení.

Komentáře:Pokud si můžete pořídit starší model s více paměti RAM, pořiďte si ten nejlepší. Jinak (nebýt lagů a výpadků) je televize perfektní.

Nevýhody:Cena je pro takový televizor skvělá. Snadné ovládání. Rozhraní je srozumitelné i pro děti.

Slabé stránky:Někdy se opožďuje a nečte primitivní formáty videa. Ale pro mě osobně to není rozhodující.

Nevýhody:Dálkové ovládání při přepínání kanálů velmi hlasitě cvaká tlačítky. Večer, když všichni spí, je slyšet po celém bytě. Televizor při zapnutí dlouho přemýšlí.

Komentáře:Spokojenost s televizorem. Na nevýhody si rychle zvyknete.

Výhody: Technické vlastnosti

Výhody:Skvělé) vše funguje z wi-fi, hlasové ovládání.Velmi spokojený.

Výhody:- Hlasové ovládání- Android 9

Nevýhody:- Hlasové ovládání. Špatné (omezené) ovládání menu pro pozemní kanály, chyby (chyby) při třídění pozemních kanálů, předražené (15000), pro tak pomalé zařízení

Komentář:Pokud si televizor vezmete na sledování internetových služeb, není to špatné řešení, ale pokud sledujete hlavně pozemní kanály (nyní asi 250 na kabelu), je lepší se podívat na Samsung (je to trochu dražší). Nabídka správce leteckých kanálů neumožňuje kategorizovat kanály, protože je zde pouze 1 sekce oblíbených (i levnější Dexp má 4 kategorie). ). Televizor je montován v Kaliningradu, kdo dělal firmware (přeloženo z čínštiny) pravděpodobně nikdy nesledoval televizi sami Obecně je televize ideální pro Estonce, stiskněte tlačítko, počkejte. nespěchejte). ale pokud chcete online kina, tato televize je pro ně

Výhody:Funguje ze zakoupené antény

Nevýhody:Nefunguje s kolektivní anténou.

Výhody:Dálkový ovladač nemá žádná další tlačítka

Komentáře:Vše se zobrazuje a přepíná, dostatečně rychle. Žádné závady, žádné blikání, žádné vlnění. Zvuk s dostatečným výkonem. Koupil ne pro obrázek, často zůstávají v hotelech pro práci, mnohokrát narazil na tento model.

Výhody:Skvělý televizor za skvělou cenu!

Komentáře:Great TV, got it on sale. Dobrá kvalita!

Xiaomi Mi TV Stick. Dva měsíce stará recenze

Jako multimediální přehrávač na televizoru už nějakou dobu používám Kodi, založené na Ubuntu. Za dobu používání Kodi dostalo nový název, dříve se jmenovalo XBMC, disk se systémem se přesunul na SSD, selhalo několik pevných disků se staženým obsahem, vyměnilo se několik ovladačů, ale hardware a hlavně samotné multimediální centrum zůstává dodnes stejné. Televizní set-top box jsem si koupil více než jednou, ale neosvědčil se, hlavně proto, že základní funkce, jako je sledování filmů a YouTube, stoprocentně pokrývá Kodi. Nastavil jsem IPTV poskytovanou mým poskytovatelem internetu, ale jen ze zvědavosti a z konfiguračních dovedností Mikrotiku, t.к. Je nemožné sledovat vysílání médií.

Když jsem narazil na Mi Box S TV Stick, myslel jsem si, že si ho také pořídím, ale jak jsem zjistil.к. S podobnými zařízeními jsem neměl žádné zkušenosti, proto jsem se rozhodl vyzkoušet Mi TV Stick. Moje plazmová televizní tyč už nepodporuje FullHD, takže nemá smysl kupovat výkonnější zařízení. Pokud se vám nelíbí, můžete ji vždy darovat nebo prodat jako dárek.

Mi TV Stick byl zakoupen na známém čínském trhu za méně než 2300r. s kupónem. Odkaz na prodejce.

Купил самый дешевый Android TV телевизор Xiaomi и офигел��

Mi TV Stick se dodává s

Mi TV Stick se dodává v malé oranžové krabičce. Sada obsahuje:

 • Zařízení
 • Dálkové ovládání Bluetooth s funkcí hlasového ovládání, napájení dvěma bateriemi AAA (nejsou součástí dodávky)
 • Napájení 5V, 1A
 • Kabel Micro-USB
 • Prodlužovací kabel HDMI

Soudě podle dřívějších recenzí a hodnocení, v prvních sadách nebyl žádný HDMI extender. Možná, že v Xiaomi si rychle uvědomil své nedostatky a následné dodávky začaly být vybaveny tímto prodlužovacím kabelem. Přítomnost micro-USB se zdá být jakousi poctou minulosti, protože se zdá, že zásoby těchto vodičů a konektorů v čínských skladech zdaleka nejsou vyčerpány. И. baterie je nutné ihned dokoupit, v dálkovém ovladači nejsou žádné baterie.

Specifikace

Procesor: Amlogic S805Y (čtyřjádrový Cortex-A53) GPU: Mali-450 RAM: 1 GB. Paměť flash: 8 GB (přístupná uživateli)

5 GB.) Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, dvoupásmový 2.4GHz a 5GHz. Bluetooth: 4.2 OS: Android TV 9 Rozměry: 92,4×30,2×15,2 mm. Hmotnost: 28 g. Volitelně: Podpora Chromecastu

Maximální rozlišení 1920×1080 (FullHD). Jedna zásuvka USB slouží pouze k napájení.

Připojení zařízení Mi TV Stick

Přístroj se připojuje přímo k televizoru do konektoru HDMI, pokud z nějakého důvodu není možné přímé připojení, pak je možné použít prodlužovací kabel HDMI z televizoru. Zařízení lze napájet z portu USB s výstupním proudem 1 A v televizoru nebo z přiloženého napájecího adaptéru. Při použití napájení z televizoru se zařízení vypne spolu s televizorem a po zapnutí se znovu spustí, pokud použijete napájení, pak se při vypnutí zařízení uspí. Můj přístroj je připojen k přijímači Pioneer, zkusil jsem napájecí konektor USB v přijímači, ale přístroj se nespustil, takže jsem musel použít napájecí adaptér.

První zapnutí není žádný problém, podle pokynů na obrazovce se zařízení připojí k Wi-Fi a účtu Google, okamžitě se nabídne další software k instalaci. Z krabice nainstalovaný software Yuotube, filmy Google Play, hudba Google Play, Netflix, Prime video a nelze jej odstranit standardními prostředky. Po dokončení nastavení a instalaci veškerého softwaru se zobrazí standardní pracovní obrazovka Android TV.

Po instalaci doporučuji aktualizovat firmware a nainstalované programy. Tento proces není rychlý.к. okno se během aktualizace trochu zasekne. Obecně platí, že instalace a aktualizace softwaru v zařízení způsobuje určité problémy, což ovlivňuje přítomnost 1 GB paměti RAM, zařízení přestává reagovat, stisknutí tlačítek na dálkovém ovladači nevede k žádné akci.

Dvoupásmové připojení Wi-Fi. Obě pásma pracují pod stejným SSID (2.4GHz a 5GHz) a po připojení, pokud je podpora, se zařízení připojí na 5GHz, Xiaomi TV Stick nebyl výjimkou. Pokud se někdy vyskytne problém s pětkou, zařízení se znovu připojí k dvojce, stačí vypnout a zapnout modul Wi-Fi v set-top boxu, aby se situace vyřešila. Z problémů, které jsem zjistil s wifi. Píšťalka se nepřipojí na 5GHz, dokud není na přístupovém bodě nastaven kanál 36 (5180MHz).

Dálkové ovládání

Dálkové ovládání je malé, lehké, pohodlně se drží v ruce, všechna tlačítka jsou snadno přístupná palcem. Každé tlačítko je intuitivní, těžko se ovládá naslepo. K dispozici jsou dvě bílá tlačítka pro rychlý přístup k službám Netfilx a Prime video, programy jsou dodávány po vybalení z krabice a nelze je odinstalovat. Tlačítko pro rychlý přístup k hlasovému vyhledávání, mikrofon je umístěn na horním konci. Hlasové vyhledávání se aktivuje globálním tlačítkem, vyhledávaný obsah se snaží analyzovat všechny nainstalované aplikace. Dálkový ovladač je vybaven technologií Bluetooth, takže není třeba do set-top boxu strkat, a díky svému tvaru bude zařízení ukryto daleko za televizorem. Žádný režim aeromouse. Pravděpodobně chybí tlačítko pro rychlé ztlumení, t.к. Pokud jej potřebujete ve spěchu vypnout, dálkový ovladač je vždy na dosah, ale to je jen drobný detail. Absence baterií v sadě trochu rozčilující, Nemyslím si, že společnost ušetří hodně na to, ale jejich uvedení a zvýšení ceny baterií by jen prospělo, kupující je potřebují tak jako tak, ne každý má doma strategické zásoby baterií.

READ  Nastavení kanálu Xiaomi TV

Instalace APK na Mi TV Stick

Zařízení má možnost instalovat programy ze souborů APK, ale protože nemá konektory USB pro připojení externích zařízení, musíte použít další software. File Commander je nainstalován z Google play. V nabídce Nastavení. Nastavení zařízení. Zabezpečení a omezení. Neznámé zdroje pro nainstalovaný program File Commander musí být povoleno instalovat programy. Spusťte File Commander v bloku PC File Transfer, abyste umožnili připojení k zařízení, nyní na počítači zadáním adresy v prohlížeči uvedeném na obrazovce televizoru získáte přístup k internímu úložišti, vyberte složku a zkopírujte do ní potřebné soubory.

Druhý způsob přenosu souborů do set-top boxu. Ve stejném účtu File Commander (je podporováno ověřování Google) a získáte 5Gb cloudového úložiště MobiDrive. Nainstalováním aplikace File Commander do telefonu nebo tabletu a autorizací softwaru můžete přenášet soubory z telefonu do televizního set-top boxu a zpět prostřednictvím cloudu programu. Čas od času po vás program bude chtít, abyste si v něm něco koupili, ale nebojte se, bezplatné funkce jsou zcela dostačující.

Přejděte do složky se staženými soubory APK v televizní konzoli, nezapomeňte zakázat přístup v případě přenosu souborů z počítače. Vyberte požadovaný soubor a nainstalujte jej, může se zobrazit oznámení s potvrzením instalace, po kterém se soubor nainstaluje.

Používání myši

Jak již bylo zmíněno, na jednotce nejsou žádné porty USB, takže pokud potřebujete používat myš Bluetooth nebo dálkový ovladač Bluetooth s podporou Airmouse. Vestavěné dálkové ovládání nepodporuje funkci Aeromouse. S připojením staré myši Logitech Bluetooth jsem neměl žádné problémy.

Používání stránek

UPD: tato část byla aktualizována po čtyřech měsících používání zařízení.

Hlavní sada programů, které používám: YouTube, Kinopoisk HD, HD VideoBox, Wink, MX Player, VLC, Zona, Ace Stream, Num.

Установка сторонних приложений на Xiaomi Mi TV и аналогичные ТВ боксы без USB выхода

UPD: MX Player je opět v provozu, problém se zpožděním byl způsoben přehřátím zařízení (viz aktualizace). níže v problémech).

Všechny aplikace se načítají rychle, někdy se zaseknou při počátečním načítání spouštěcího obsahu. Někdy jsou rámečky pod propagačními obrázky prázdné a data v nich se načtou během následujících 5 minut. 7 sekund, ale zařízení reaguje. Po spuštění přehrávání trvá načtení klipu 5 sekund. 10, po spuštění přehrávání, v případě stabilního připojení obvykle žádné problémy s přehráváním, film se všude rychle přetáčí, načtení obsahu po přetočení netrvá déle než 3 sekundy. Stalo se to během prvních pár týdnů. Poté se zařízení začalo zpožďovat, navigace v menu byla velmi pomalá, spuštění programů mohlo trvat nekonečně dlouho, sledování obsahu se také stalo loterií, video se přehrává, přehrává a nepřehrává. Vysvětlení je jednoduché, zařízení nemá dostatečný výpočetní výkon, zejména paměť RAM.

Nainstalované aplikace v Android TV zobrazují doporučený obsah na hlavní obrazovce, zpočátku se téměř nevyskytují, ale časem počet doporučení roste a začnou se hromadit doporučení z aplikací, které nepoužíváte, například dáte nějaké Okko, spustíte ho a necháte ho, v případě, že je tam ceněný promo kód, a začnou přicházet doporučení z něj. Pravidelná aktualizace tohoto obsahu uvede vaše zařízení do hlubokého útlumu, proto byste měli optimalizovat nastavení zařízení.

Nejprve přejděte do Google Play a v nastavení vypněte automatické aktualizace, budeme je aktualizovat ručně.

Přejděte do Nastavení. Aplikace. Všechny aplikace. Odinstalování všech nechtěných aplikací. Projděte postupně všechny zbývající nainstalované aplikace a zakažte v nich oznámení. Zakázat systémové aplikace: hry Google Play (toto zařízení není vhodné pro hry), pokud nepoužíváte filmy Google Play, hudbu Play, Live Channels, Netflix a Prime Video, pak je také zakažte.

Deaktivace funkce Channel Setup pro všechny aplikace na domovské obrazovce v Nastavení. Nastavení zařízení. Úvodní obrazovka. Nastavení kanálu. Zde můžete také vypnout oblíbené položky, ale já jsem je pro Kinopoisk HD vypnul, je to praktické, když chcete zapnout film z místa, kde jste ho vypnuli.

Po instalaci nové aplikace nezapomeňte provést výše uvedené kroky.

Aktivace režimu pro vývojáře: Nastavení. Nastavení zařízení. O svém zařízení, úplně dole v položce Sestavení stiskněte tlačítko, dokud se nezobrazí nápis: Stali jste se vývojářem. V režimu pro vývojáře ( Nastavení. Nastavení zařízení. U položky Vývojáři ) v části Animace okna a Přechodová animace nastavte možnost Bez animace.

Po úpravě těchto nastavení běží zařízení plynule, navigace v menu bez podivných prodlev, zařízení se nezasekává (kromě aktualizací softwaru, ale ty se nyní budou instalovat ručně :)), programy se načítají rychle, přehrávání obsahu je plynulé.

Filmy 4K jsem nepřehrával, na mé FullHD TV je to moc, četl jsem/viděl jsem, že to zařízení nepřehrává, zobrazuje černou obrazovku a načítací animaci. Ale v aplikaci Wink jsem zkusil spustit kanál 4K a zařízení jej úspěšně otevřelo a změnilo rozlišení obrazu na FullHD.

O hrách také nemohu nic říci, jednoduché ovládané z dálkového ovladače jako BadLand se hrají bez problémů a pro těžší hry, jako jsou závody, potřebujete gamepad, bohužel ho nemám.

Chromecast. funguje. Funguje bez problémů. Sledovaný obsah lze odeslat do televizoru a sledovat jej na velké obrazovce. Hudba Yandex. snadné, na obrazovce se zobrazuje obal skladby, zvuk z reproduktorů. V režimu vysílání můžete přenést plochu telefonu nebo tabletu na televizor, otevřít dokumenty, prezentace, spustit hru. Box a telefon musí být ve stejné síti!

Při přehrávání filmů přes MX Player u filmů ve Full HD kvalitě se některé zasekávají, někdy pomůže přepínání mezi dekodéry (HW, HW, SW), ale ne vždy, takže MX Player byl ve výchozím nastavení nahrazen přehrávačem VLC. Takové problémy s VLC jsem neviděl už měsíc.

Sledování videa z torrentů

UPD: Tento oddíl byl přidán po čtyřech měsících používání zařízení.

Je možné. Zkoušel jsem TorrServe a Ace Stream, první z nich je vhodný pro malá videa, s velkými soubory to nezvládne, po 20-30 minutách přehrávání visí na null a pomáhá pouze restartovat program, ale ani zde není vše hladké, nemůžete vždy přetočit klip na místo zastavení. Ace Stream funguje mnohem lépe, ale výchozí nastavení není vhodné pro všechny videoklipy. V nastavení motoru Ace Stream jsem nastavil následující:

 • Vyrovnávací paměť VOD. 10 s
 • Živá vyrovnávací paměť. 15 s
 • Kapacita diskové mezipaměti. 1500 Mb
 • Velikost mezipaměti RAM. 200 Mb
 • Vybraný hráč. Ace Stream

S tímto nastavením nemám žádné problémy s přehráváním filmů v plné HD kvalitě až do 15 Gb, někdy se vyskytnou okamžiky zaváhání, ale ne kritické. Filmy s větším objemem a vyšším datovým tokem již mohou způsobit nepříjemné zpoždění. Než ji začnete sledovat, je lepší nějakou dobu počkat, aby se mezipaměť předem naplnila, jinak by to nemuselo stačit a docházelo by k přerušovaným zastávkám pro její naplnění. Pokud video při tomto nastavení zaostává, můžete zvýšit mezipaměť disku na 2000 Mb, ale ujistěte se, že pro ni máte v zařízení dostatek místa.

Povinná položka, ale pouze po vypnutí některých funkcí. Starému televizoru rozhodně vdechne druhý život, jen potřebuje připojení HDMI. Díky jeho velikosti si ho můžete vzít kamkoli s sebou, ať už potřebujete cokoli. je TV a Wi-Fi, to je v dnešní době téměř všudypřítomné.

READ  Xiaomi Mi TV 4s 55 recenze

Problémy, které se vyskytly

UPD: přidáno po 6 měsících používání zařízení.

Při používání funkce HD Movie Search dochází k problému s přehříváním a následným vypínáním zařízení. Zpočátku se ojedinělým odpojením nepřikládal význam, ale počet odpojení zařízení začal stoupat až na 3 %. 4krát za film. Při přehrávání v přehrávači MX Player docházelo k prodlevám. Žádný software k vyřešení problému, musel vyřešit problém s chlazením drasticky, více informací lze nalézt v článku Zlepšení chlazení Mi TV Stick.

UPD: tato část byla přidána po čtyřech měsících používání zařízení.

Přesto je lepší instalovat zařízení tak, aby bylo zajištěno více či méně dobré větrání.к. Při nepřetržitém přehrávání v režimu Full HD a nedostatečném větrání se zařízení přehřívá a může se vypnout, a pokud jej znovu zapnete a budete pokračovat ve sledování, zhruba po deseti minutách se opět vypne. Pomáhá nechat přístroj vypnutý asi 15-20 minut.

UPD: U routerů MikroTik, aby se zařízení připojovalo pouze k 5GHz Wi-Fi se stejným SSID pro obě pásma v seznamu přístupu, je třeba přidat pravidla do seznamu přístupu a seznamu připojení. Do přístupového seznamu jsou přidána dvě pravidla, první pravidlo povoluje připojení k síti 5GHz a druhé pravidlo zamítá připojení k síti 2GHz.4GHz. V aplikaci MikroTik přidejte první pravidlo v okně Bezdrátové připojení. Přístupový seznam.

 • Adresa MAC. MAC adresu televizoru TV Stick zjistíte v nastavení STB nebo, pokud jste obdrželi adresu DHCP, v nastavení IP. Server DHCP. Leasingové smlouvy.
 • Rozhraní. Rozhraní Wi-Fi 5GHz, obvykle wlan2
 • Ověřování. Zapnout.
 • Přeposílání. Na adrese.

Přidání druhého pravidla, které zakazuje připojení k 2.4GHz

 • Adresa MAC. Adresu MAC televizního přijímače TV Stick zjistíte v nastavení STB nebo, pokud obdržíte adresu DHCP, v IP adrese. Server DHCP. Leasingové smlouvy.
 • Rozhraní. Rozhraní Wi-Fi 2.4GHz, obvykle wlan1
 • Ověřování. Vypnout.
 • Přeposílání. Zakázat.

V seznamu připojení vytvořte pravidlo pro připojení k bezdrátové síti 5GHz. Seznam připojení.

 • Rozhraní. Rozhraní Wi-Fi 5GHz, obvykle wlan2
 • Adresa MAC. Adresa MAC zařízení TV Stick
 • Připojení. povolit připojení
 • Profil zabezpečení. Profil zabezpečení pro připojení k bodu

Po použití nastavení by se měl Mi TV Stick po zapnutí vždy připojit k 5GHz bodu.

Srovnání s Xiaomi Mi Box S

Xiaomi Mi TV Stick je méně výkonný a levnější než Mi Box S. Hlavní rozdíly mezi starším modelem Mi Box S:

 • Podpora 4K Ultra HD (3840×2160) HDR.
 • Port USB.
 • 2 GB paměti RAM.
 • Formát: Mi TV Stick je kompaktnější jako tyčinka, zatímco Mi Box S jako samostatné zařízení. No a větší velikost.
 • Napájení pouze ze zásuvky.

Z hlediska inteligence a funkčnosti se jedná o téměř stejná zařízení. Obě konzole běží na systému Android TV 9. Používal jsem však oba modely a mohu s jistotou říci, že Mi Box S je ve srovnání s Mi TV Stick rychlejší. Ukazuje se ve všem: načítání (studený start je 10-15 sekund rychlejší). Navigace v menu, spouštění aplikací, navigace mezi různými položkami v aplikacích. Rozhraní staršího modelu je rychlejší a plynulejší. To je patrné i při procházení nabídky nastavení.

Nemohu říci, že by Mi TV Stick byl velmi pomalý, zamrzal atd. д. Kdybych používal pouze tento set-top box, byl bych pravděpodobně spokojen s jeho rychlostí. Pokud však oba modely porovnáte, rozdíl v rychlosti je znatelný. Přesto 1 GB RAM ve starším modelu dává o sobě vědět. Ale dokonce jsem spustil hru Asphalt 8 na Mi TV Stick a je to docela hratelné.

Co si vybrat?

Pokud máte televizor s rozlišením HD nebo Full HD, nepotřebujete USB (pro připojení USB flash disků a pevných disků) a chcete ušetřit peníze při koupi Smart TV boxu, zvolte Mi TV Stick. Někde na venkově, ve staré televizi v kuchyni atd. д. obecně skvělá volba.

Pokud máte televizor s rozlišením 4k a plánujete připojit zařízení USB (disky, myši, klávesnice). Nebo je pro vás cenový rozdíl 15-20 dolarů zanedbatelný. vezměte si Mi Box S. Můžete ho schovat za televizor stejně jako TV Stick. Jediná věc je, že Mi Box S nelze napájet z portu USB na televizoru. Pouze ze zásuvky. Jinak je lepší.

Proč Mi Box zamrzá?

Nejčastějším problémem je slabé připojení k domácí síti Wi-Fi. Způsobuje trhání a zamrzání videa. Pro správnou práci potřebujete rychlost 10 megabajtů nebo více. Obraťte se na svého poskytovatele a ověřte nastavení. Přemístěním modemu blíže k set-top boxu získáte silnější signál. Pokud se situace nezmění, změňte kanál Wi-Fi.

Příčiny

Pro účinný boj s následky je důležité pochopit, proč Xiaomi TV Box zaostává. Zdůrazněme hlavní příčiny:

 • Padělaný hardware.
 • Staré zařízení s novou verzí softwaru.
 • Problém se softwarem.
 • Nízká rychlost internetu.
 • Mechanické závady.

Výše jsou uvedeny hlavní důvody, proč Xiaomi Mi Box zaostává. Ve většině případů lze vzniklé potíže řešit jedním z následujících způsobů. Pokud žádná z možností nefunguje, můžete vždy zavolat do servisního střediska a požádat o pomoc. Upozorňujeme, že set-top box nelze demontovat, protože v takovém případě bude zařízení zbaveno záruky.

Přeplněná mezipaměť

Pokud prohlížeč používáte často, můžete mít problém s mezipamětí. Když se pak díváte na filmy nebo pořady online, budou viset. Oprava je jednoduchá. musíte vymazat mezipaměť prohlížeče. Postupujte podle následujících kroků:

 • Přejděte do nabídky TV, najděte prohlížeč.
 • V prohlížeči přejděte do nastavení.
 • Vyberte kategorii „Vymazat mezipaměť“ a potvrďte akci.

Poté by měl problém se zamrzáním zmizet.

Služba YouTube zamrzá, zasekává se a visí na televizoru nebo přijímači Smart TV. Co dělat?

S aplikací YouTube v televizoru Smart TV jsem se nejednou setkal s různými problémy. Před několika dny začal YouTube opět chybovat. Po spuštění aplikace trvalo dlouho, než se otevřela, pak zapnutí videa po několika minutách vše visí a televizor nereaguje na nic, dálkové ovládání nefunguje. Nemohl ani ukončit aplikaci. Nekonečné načítání videa (animace načítání). Musel restartovat televizor. Po restartu (odpojení od sítě) se to opakovalo. Video se zadrhává, zaostává a aplikace úplně zamrzá. Možná máte jiný problém, ale řešení, o které se s vámi podělím v tomto článku, by vám mělo pomoci.

Již jsme vydali velký návod, jak vyřešit problémy se službou YouTube v televizorech a chytrých STB. Podrobně popisuje různá pracovní řešení. Jsou však zaměřeny spíše na spuštění aplikace a v tomto článku vám poradím, co dělat, když se YouTube otevře, ale na televizoru nefunguje správně. Videa se nepřehrávají, zamrzají, jsou pomalá, náhledy se nenačítají, nefunguje běžné ani hlasové vyhledávání atd. д.

Návod je vhodný pro všechny televizory s technologií Smart TV (LG, Samsung, Sony, Philips, Ergo, Hisense, Kivi atd.). д.) a pro všechny Smart Boxy (TV Box). protože aplikace YouTube je na všech těchto zařízeních zhruba stejná. Mám individuální řešení, které lze použít s televizory a set-top boxy se systémem Android.

 • Nezapomeňte televizor nebo Smart TV Box na 10 minut zcela vypnout (ze zásuvky). Možná, že poté by YouTube fungoval dobře a stabilně. Toto je první a nejjednodušší řešení.
 • Nejlépe restartujte směrovač, ke kterému je televizor připojen. Můžete také zkontrolovat rychlost televizoru nebo jiných zařízení připojených ke stejnému směrovači. Možná se video na YouTube nebo samotná aplikace zasekává a visí kvůli pomalému připojení k internetu.
 • Pokud je to možné, připojte televizor k jiné síti Wi-Fi a zkontrolujte rychlost připojení. Sdílet můžete například z telefonu.

Android Box (TV Box) zaostává, zasekává se, má závady

TV Box je speciální zařízení, které umožňuje přeměnit běžný televizor na Smart TV. Moderní technologie zároveň občas selhávají a televizní set-top box visí. Ve většině případů se nejedná o žádné závažné problémy a můžete je opravit sami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS