Potřeba opravy, když se Xiaomi TV nezapne

Televize se stala nedílnou součástí našeho života. Stejně jako všechny spotřebiče se však čas od času porouchá, a když se tak stane, musíte si na jeho opravu zavolat odbornou pomoc. Vzhledem k velkému množství značek a složitosti moderních spotřebičů je obtížné provést kvalitní opravu svépomocí.

Pokud se například snažíme stisknout tlačítko, Xiaomi TV přestane fungovat a naše snaha o vyřešení problému je marná. V této situaci je nejlepší obrátit se o pomoc na servisní techniky. Ti provedou diagnostiku, zjistí problém a vy budete moci opět poslouchat své oblíbené pořady.

Телевизор Xiaomi Mi TV P1 43

Hlavní příčinou je pravděpodobně dodávka elektřiny. Pokud by byla elektřina v pořádku, byl by to indikátor nebo samotný televizor (je nepravděpodobné, že by bylo vadné všechno najednou). Zkuste následující:

  • zkontrolujte, zda je v domě elektřina, často se stává, že jistič v rozvaděči jednoduše vypnul kvůli přepětí (nebo bylo odpojeno napájení skupiny zásuvek);
  • Zkontrolujte, zda zásuvka, ke které je televizor připojen, funguje správně (zkuste připojit jiné zařízení, např. stolní lampu, mobilní telefon);
  • Pokud je televizor připojen k zásuvce pomocí prodlužovacího kabelu, zkontrolujte, zda funguje, nebo jej zkuste vyměnit za jiný (často se stává, že je televizor připojen přes pilot a vypínač na pilotu je jednoduše vypnutý).

Indikátor bliká

Blikající kontrolka LED často signalizuje technické závady, např.е. Některé součásti jsou vadné nebo je nastavení soupravy chybné. Konkrétní závadu můžete určit podle počtu bliknutí. Popis signálů naleznete v návodu k obsluze televizoru.

Kontrolka může blikat také z následujících důvodů:

  • Použití televizoru jako monitoru. Pokud počítač přejde do režimu spánku, na obrazovce se nezobrazí žádný displej. Kontrolka bliká, ale obraz se nepřenáší.
  • Spotřebič přešel do pohotovostního režimu. Například jste přepnuli do režimu AV nebo PC a přestali používat televizor. Chcete-li situaci napravit, jednoduše přepněte do režimu TV.
  • Porucha napájecího obvodu. Problém může být v napájecím kabelu nebo zástrčce. Kontrola a výměna položek.

Pokud kontrolka LED bliká rovnoměrně, znamená to obvykle vadný zdroj napájení. Pro diagnostiku jednotky je nutné sejmout zadní kryt. Proto je nejlepší zavolat odborníka.

Proč se televize nezapíná a co s tím??

Televizor, stejně jako jiná elektrická zařízení, se může nečekaně porouchat. Nezáleží na tom, jak dlouho televizor používáte. Pokud tedy televizor praskl a nezapíná se nebo svítí červeně a nereaguje na tlačítko napájení, následující informace vám prozradí, jaké problémy můžete mít s televizorem a jak je můžete odstranit.

Proč se televizor nezapne, ale kontrolka LED svítí?

Pokud jste si nedávno koupili nový televizor a ten se nezapíná, nepanikařte! Možnost výrobní vady je velmi nízká a je nepravděpodobné, že byste v blízké budoucnosti potřebovali globální opravu televizoru. Pravděpodobně je televizor špatně nastaven, dálkový ovladač je vadný nebo je vadné připojení. V případě drobných poruch si stačí přečíst návod k obsluze a pochopit, jaká nastavení je třeba provést.

Xiaomi P1 43″. отзыв РЕАЛЬНОГО ВЛАДЕЛЬЦА спустя месяц! ВСЕ плюсы и минусы!

Pokud se televizor nezapne ani po přečtení návodu a provedení úkonů, je třeba, aby televizor diagnostikoval odborník.

Model: Mi TV 4A 32 Pro

Hlavní technické specifikace:

LED televizory Xiaomi, prodávané dnes, jsou vyráběny v Číně a Rusku (Gvardeisk, Zelenograd, Voroněž). Poptávku zákazníků podporuje moderní design, dobrá kvalita a oblíbenost značky.

Technický popis

Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro TV s LCD displejem, úhlopříčka 32″ (81 cm), poměr stran 16:9. Kontrast jako poměr maximálního jasu k minimálnímu jasu je 3000:1. Panel LCD televizoru je podsvícen přímo zezadu. Přímá LED. Design a funkce televizoru Kvalita obrazu HD 1366×768 pixelů v rozlišení 720p (HD Ready). Televizor Mi TV 4A 32 Pro je vybaven chytrým softwarem, vestavěnými aplikacemi a možností připojení k internetu. Připojení k internetu je možné prostřednictvím Wi-Fi. Podporované formáty multimediálních souborů: MP3, WMA, MPEG4, HEVC (H.265), MKV, JPEG. Ozvučení o výkonu 20 W (2×10 W) zajišťují dva reproduktory. Použitý systém zpracování zvuku NICAM STEREO.Externí rozhraní (komunikace s dalšími zařízeními) je podporováno standardními vstupními a výstupními konektory: vstup antény (RF), AV, HDMI x2, USB, Ethernet (RJ-45), Wi-Fi 802.11.11g, WiDi.

READ  Jak připojit notebook k televizi Sony

Spotřeba energie televizoru v síťovém režimu je 85 W.

Pozor! Panel LED televizoru Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro je drahým a nespolehlivým prvkem. Vyvarujte se všech nárazů na sklo a tlaku na povrch obrazovky, aby nedošlo k poškození panelu LED! Je také nebezpečné, aby se na obrazovku dostala tekutina. Někdy stačí jediná kapka, pokud stéká po skle na dříky, a televizor je neopravitelný.

Rady pro uživatele Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro

V případě nefunkčnosti televizoru je vhodné zkontrolovat záruční doklady (záruční list), zda výrobce (prodejce) má či nemá záruční závazky.

Pokud se Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro nezapíná nebo se pravidelně vypíná, měli byste zkontrolovat zásuvky a prodlužovací kabely, do kterých je televizní síť připojena.

Pokud Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro nereaguje na dálkové ovládání, ale ovládací tlačítka na panelu fungují, existuje určitá možnost poruchy dálkového ovládání (dálkové ovládání nefunguje). Doporučujeme zkontrolovat nebo vyměnit baterie.

Мой ПЕРВЫЙ телевизор Сяоми Xiaomi Mi TV P1 HDR LED 55 дюймов. обзор и первое впечатление минусы

Pokud se při sledování vysílání zobrazí zpráva, že není signál (není signál), měli byste zkontrolovat anténu nebo kabelové zařízení. Funkčnost televizoru je možné kontrolovat z jiných externích zařízení.

Pokud při sledování analogových televizních programů není slyšet zvuk, měli byste zkontrolovat zvukový systém v nastavení. Pro Rusko D/K (6.5 MHz), pro Evropu B/G (5.5 MHz). U moderních televizorů se obvykle volí oblast pro nastavení barevných a zvukových standardů. pro Rusko Východní Evropa.

Pokud se Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro zasekne, nereaguje na dálkový ovladač nebo tlačítka ovládacího panelu, někdy pomůže restartování. Za tímto účelem je nutné televizor odpojit od sítě vytažením napájecího kabelu ze zásuvky a po 10-15 sekundách jej znovu zapojit.

Pokud je obrazovka rozbitá nebo prasklá

Obrazovka LED televizoru Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro vyžaduje opatrné zacházení. Sklo může prasknout i při lehkém úderu dětskou plastovou hračkou.Neméně nebezpečný je nadměrný tlak na povrch obrazovky v kterékoli části oblasti.

xiaomi, nezapne

Poškození obrazovky vyžaduje výměnu panelu LED. V takových případech je třeba ověřit cenu v autorizovaném servisním středisku Xiaomi na telefonních číslech uvedených na oficiálních webových stránkách nebo v přiložených dokumentech.Ve většině případů jsou takové opravy ekonomicky neúnosné.

Pro kutily a pokročilé uživatele

Pokud Xiaomi Mi TV 4A 32 Pro nemá obraz, ale má zvuk, často podsvícení displeje jednoduše nefunguje. V LED televizorech navíc obvykle selhávají LED diody uvnitř panelu, méně často LED měniče.V takových případech můžete při dopadu vnějšího osvětlení na obrazovku vidět slabě viditelný obraz.

K výměně LED diod je nutná demontáž panelu TFT IPS LCD. Proces, který vyžaduje mistrovské zkušenosti a dovednosti. Nedoporučujeme provádět tyto práce samostatně majitelům televizorů a řemeslníkům bez zkušeností s opravami LCD panelů

Pokud se neobjeví žádný obraz, ale podsvícení funguje. Obrazovka je po zapnutí televizoru mírně světlejší a při otevřeném televizoru je otvory v panelu vidět světlo.V tomto případě může být vadný i panel. Poškození desek, kabelů, např. v důsledku vlhkosti po neúspěšném umytí obrazovky, deska T-CON může být vadná. Často se však stává, že je vadná hlavní deska i software.Nejprve je třeba zkontrolovat napájecí napětí panelu, pojistky na desce T-CON a napájecí a referenční napětí sloupcových a linkových ovladačů. VGH, VGL, Vcom. Pokud jsou tato měření v normálních mezích, je nutné sledovat osciloskopem signály LVDS z desky MainBoard a synchronizační signály k odbočkám ovladače.

Zaplavené nebo špatně umyté obrazovky LED-TV je možné opravit, asi v polovině případů, obvykle pokud nedošlo k významnému poškození v panelu pahýly a prkna.

Znovu připomínáme uživatelům a majitelům televizorů, že.Pokusy o vlastní opravu by mohly mít vážné negativní následky, až po úplnou neopravitelnost.

READ  Xiaomi Mi 9t globální verze recenze

Model: Mi TV 4A 32 T2

Další zvukové funkce: Prostorový zvuk.

Hlavní technické specifikace:

LED televizory Xiaomi, prodávané dnes, jsou vyráběny v Číně a Rusku (Gvardeisk, Zelenograd, Voroněž). Poptávku zákazníků podporuje moderní design, dobrá kvalita a oblíbenost značky.

Technický popis

Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 s LCD displejem o úhlopříčce 31 bodů.5″ (80 cm) s poměrem stran 16:9. Požadovaný jas 180 cd/m#178 zajišťuje podsvícení LED. Technologie obrazovky tohoto modelu televizoru je vybavena podsvícením LED. Konstrukce a možnosti televizoru zajišťují kvalitu obrazu HD s rozlišením 1366×768 pixelů v rozlišení 720p (HD Ready). Mi TV 4A 32 T2 se dodává s vestavěným Smart softwarem a předinstalovaným operačním systémem Android. Připojení k internetu lze navázat prostřednictvím bezdrátového připojení Wi-Fi. Podporované formáty médií: MPEG4, HEVC.265), JPEG. 10W (2x5W) zvukový výkon reproduktorového systému zajišťují dva reproduktory. Používá stereofonní zpracování NICAM a prostorovou funkci Sound Surround.Externí rozhraní (propojení s dalšími zařízeními) je podporováno standardními vstupními a výstupními konektory: anténní vstup (RF), AV, HDMI x3, USB x2, Ethernet (RJ-45), Bluetooth, Wi-Fi 802.11ac. Sluchátkový výstup. Digitální tuner pro příjem DVB-T, DVB-T2, DVB-C.

Rozměry: se stojanem 733x479x180 mm, bez stojanu 733x434x80 mm.

Poznámka! Panel Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 LED TV je drahý a nespolehlivý prvek. Vyvarujte se všech nárazů do skla a tlaku na povrch obrazovky, aby nedošlo k poškození panelu LED! Je také nebezpečné, aby se na obrazovku dostala tekutina. Někdy stačí jediná kapka, pokud stéká po skle na kabely a televizor se stane neopravitelným.

Doporučení pro uživatele Xiaomi Mi TV 4A 32 T2

Pokud se televizor porouchá, je vhodné se informovat, zda výrobce (prodejce) poskytl záruku v přiložených dokumentech (záruční list).

xiaomi, nezapne

Pokud se Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 nezapíná nebo se pravidelně vypíná, měli byste zkontrolovat zásuvky a prodlužovací kabely, do kterých je televizní síť připojena.

V případě, že Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 nereaguje na dálkové ovládání, ale ovládací tlačítka na panelu fungují, existuje určitá možnost poruchy dálkového ovládání (dálkové ovládání nefunguje). Doporučujeme zkontrolovat nebo vyměnit baterie.

Pokud se během vysílání nezobrazuje žádný signál, zkontrolujte anténu nebo kabelové zařízení. Správnou funkci televizoru můžete zkontrolovat z jiných externích zařízení.

Pokud při sledování analogových televizních programů není slyšet zvuk, měli byste zkontrolovat zvukový systém v nastavení. Rusko D/K (6.5 MHz), pro Evropu B/G (5.5 MHz). U moderních televizorů můžete obvykle zvolit oblast a nastavit barevné a zvukové standardy. pro Rusko Východní Evropa.

Pokud se Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 během provozu zasekne, nereaguje na dálkové ovládání nebo tlačítka na ovládacím panelu, někdy pomůže restartování. Televizor zcela vypněte vytažením zástrčky ze zásuvky a po 10-15 sekundách jej znovu zapněte.

Pokud je obrazovka rozbitá nebo prasklá

Obrazovka LED televizoru Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 vyžaduje od uživatelů pečlivou pozornost. Sklo může prasknout i při lehkém nárazu dětskou plastovou hračkou.Stejně nebezpečné je vyvíjení nadměrného tlaku na povrch obrazovky v kterékoli části plochy.

Poškozená obrazovka vyžaduje výměnu panelu LED. V takových případech se obraťte na autorizované servisní středisko Xiaomi, které vám sdělí cenu na číslech uvedených na oficiálních webových stránkách nebo v přiložených dokumentech.Ve většině případů jsou takové opravy ekonomicky nevýhodné.

Pro průvodce a pokročilé uživatele

Pokud Xiaomi Mi TV 4A 32 T2 nemá obraz, ale má zvuk, často prostě nefunguje podsvícení displeje. LED televizory obvykle selhávají LED diody uvnitř panelu, zřídkakdy LED ovladač.V takových případech můžete při dopadu vnějšího osvětlení na obrazovku vidět slabě viditelný obraz.

Pro výměnu LED diod je nutná demontáž LCD panelu. proces, který vyžaduje mistrovské znalosti a dovednosti. Majitelům televizorů a řemeslníkům bez zkušeností s opravami LCD panelů nedoporučujeme provádět tyto práce svépomocí

Pokud se neobjeví žádný obraz, ale podsvícení funguje. Při zapnutí televizoru je obrazovka o něco světlejší a při otevřeném televizoru je skrz otvory v televizní skříňce vidět světlo.V tomto případě může být chyba také v panelu. Příčinou poškození tyčí a kabeláže může být vadná deska T-CON (Timing Controller), např. se do ní může dostat vlhkost po nešťastném drhnutí obrazovky. Není však neobvyklé, že je vadná hlavní deska nebo že je vadný i software.Pak je třeba nejprve zkontrolovat napájecí napětí panelu, pojistky na desce T-CON a také napájecí a referenční napětí sloupových a linkových ovladačů. VGH, VGL, Vcom. Pokud jsou tato měření v normálních mezích, měl by být použit osciloskop k monitorování signálové cesty LVDS z desky MainBoard a také časování signálů do odboček ovladače.

READ  Jak nastavit televizní televizi Samsung UHD

Zaplavené nebo špatně omyté obrazovky televizorů LED lze opravit přibližně v polovině případů, obvykle pokud nedošlo k výraznému poškození panelových desek a úchytů.

Ještě jednou připomínáme uživatelům a majitelům televizorů.Pokusy o opravu televizoru svépomocí mohou vést k vážným negativním důsledkům, až k úplné neopravitelnosti.

Televizor se nezapne a není žádná indikace

Indikace provozu televizoru je zajištěna dvoubarevnou LED diodou, která svítí zeleně při zapnutí televizoru a červeně při jeho vypnutí pomocí dálkového ovládání. Barevné schéma bylo zvoleno již dávno, ještě v dobách televizorů s kineskopem, i když v současnosti se výrobci ne vždy drží těchto barev a používají jiné barvy, zejména modré zářiče. Co dělat, když v jednu chvíli nevidíme na přední straně obrazovky televizoru, která by označovala jeho stav, ale zařízení se nechce zapnout?

Diagnostika napájení

Na tuto situaci neexistuje jednoznačná odpověď. Nejčastěji je závada lokalizována v napájecím zdroji, ale ne vždy. Teprve výsledky měření a jejich analýza určí správný směr dalšího hledání. Napájení televizoru může být obvykle ve dvou stavech: pohotovostním a provozním. V pohotovostním režimu pracuje jednotka s polovičním výkonem a poskytuje potřebnou energii pohotovostnímu procesoru, paměti a fotopřijímači, tj. zařízením, která jsou připravena vykonávat uživatelské příkazy z dálkového ovladače nebo z tlačítek na televizoru.

Pokud napětí v pohotovostním režimu chybí nebo se výrazně liší od 3,3 nebo 5,0 V (standardní hodnoty u většiny modelů), mělo by být úsilí při další diagnostice zaměřeno na hledání závady v pohotovostním obvodu samotné jednotky. Hlavními prvky obvodu jsou PWM regulátor, výkonový tranzistor, svazkové a zpětnovazební prvky. Při opravě na vlastní pěst je třeba mít na paměti, že síťový kondenzátor. největší elektrolyt na desce. Vydrží nabité po velmi dlouhou dobu. Neopatrný pohyb, nepozornost může vést k úrazu elektrickým proudem nebo k poruše měřicího zařízení. Zapamatujte si axiom: „Vybíjejte síťový kondenzátor, i když je televizor odpojen ze zásuvky“. Můžete se chránit zkratováním vodičů této části přes obyčejnou žárovku s připájenými dráty.

Diagnostika systémové desky

Pokud je přítomno výstupní napětí napájecího zdroje, je nutné diagnostikovat a analyzovat provozní režimy základní desky. Ve většině případů je napětí přicházející z napájecího zdroje převedeno na jinou hodnotu pomocí několika DC-DC regulátorů, což umožňuje získat napětí potřebné pro běžný provoz řady komponent základní desky. To se týká zejména komponent odpovědných za komunikaci s místní klávesnicí, dálkové ovládání a provádění uživatelských příkazů pro změnu stavu zařízení.

xiaomi, nezapne

Pokud úroveň napětí měničů na hlavní desce ukazuje jmenovité hodnoty a není uvedena žádná indikace, je to indikace poruchy funkčního stavu výše uvedených zařízení nebo poruchy softwaru. Poměrně často je tato závada způsobena paměťovými čipy flash, nejčastěji SpiFlash, vyráběnými v levných modelech založených na čipech Winbond 25q32bvsig a podobných čipech. Závada se diagnostikuje kontrolou výměny informací mezi pouzdry mikročipů pomocí osciloskopu. Diagnostikovat základní desku doma není snadné.

Problémy s televizorem a jeho nedostatečná indikace, když je napájecí zdroj funkční, nejčastěji naznačují, že je vadný jeden z paměťových čipů a je třeba jej vyměnit nebo přeflashovat. Náš servis nabízí opravy televizorů pomocí flashování a instalace originálního softwaru na několik typů programátorů pro mnoho modelů moderních televizorů. Jediné omezení. Neopravujeme záruční zařízení a nemáme k dispozici příslušné databáze firmwaru pro nové modely. Toto omezení je důsledkem zákazu pro výrobce distribuovat technické informace záručním jednotkám. Tyto informace jsou k dispozici pouze v autorizovaných servisních střediscích pro konkrétní značky elektroniky a domácích spotřebičů.

Touto definicí je třeba rozumět porušení pravidel pro provoz elektrických zařízení. pád, tvrdé nárazy, mechanické poškození.

Spotřebič instalujte a připojujte pouze podle pokynů výrobce, které jsou vždy dodávány ve stejné krabici jako televizor. Několik minut strávených přečtením tohoto návodu vám v budoucnu ušetří spoustu času, protože nebudete muset jezdit do servisu a čekat na dokončení diagnostiky a opravy.

V uživatelských příručkách jsou také vysvětleny různé situace, ve kterých si můžete myslet, že je televizor vadný, a jsou zde například uvedeny tipy, jak drobné závady odstranit svépomocí. Nezapomeňte, že majitel může poškodit síťový kabel (kousnutí kočkou nebo psem) nebo zásuvku (silný mechanický náraz).

| Denial of responsibility | Contacts |RSS