Xiaomi Mi 8 Pro (2018) recenze

Smartphone Xiaomi Mi 8 Pro (MI8PRO) vydaný v roce 2018. Je vybaven čipsetem Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM a 64 GB interního úložiště.

Xiaomi Mi 8 Pro běží na operačním systému Android v8.1 (Oreo) z krabice. Je vybaven nevyjímatelnou baterií Li-Po s kapacitou 3000 mAh. Je vybaven 6,21palcovým displejem AMOLED s rozlišením 1080 x 2248 px. Technologie AMOLED se hojně používá u chytrých telefonů díky vynikající reprodukci barev a velmi hlubokým odstínům černé.

Xiaomi Mi 8 Pro. Rozdíly oproti běžnému modelu Mi 8

Dnes bylo odhaleno, že společnost Xiaomi bude v Rusku prodávat prémiovou verzi své vlajkové lodi Mi 8 Pro. Stihla jsem ho používat asi týden před oficiálním oznámením, takže spěchám, abych se podělila o své dojmy.

Dlouho jsem přemýšlel, v jakém formátu vám o tomto zařízení říct? Na jedné straně nemá mnoho rozdílů od běžného Mi 8, takže recenze vyjde opakovaně. Na druhou stranu ani pro „deset faktů“ nejsou inovace dostatečné. Nakonec jsem se rozhodl říct, jak to je: jaké jsou rozdíly, co se mi na něm líbí, co dostanu, kdy bude k dispozici a za jakou cenu?

Začněme tím nejdůležitějším. upraveným zadním krytem zařízení. Víko chytrého telefonu mělo být původně průhledné a přes sklo bylo vidět všechny vnitřnosti. Na internetu se pak objevily zvěsti, že Xiaomi použilo pouze nálepku, ačkoli všechny prvky jsou uspořádány stejně. Pravda byla někde uprostřed.

xiaomi, 128gb, recenze

Samotná deska je fyzicky umístěna pod průhledným zadním krytem, ale je dekorativní a skutečná deska je ukryta pod falešnou. Rozložení prvků na hlavní desce a maketě desky se také liší. Bylo docela zábavné sledovat video s demontáží zařízení, kde odstranili mimickou desku a poukázali na to, že i na šroubech jsou speciální nálepky, aby vypadaly estetičtěji.

Podle popisu to celé vypadá jako nějaká fraška, podvrh a podvod. Nebuďte však příliš rychlí při posuzování Xiaomi Mi 8 Pro. Po týdnu používání jsem si uvědomil, že je mi jedno, jestli je pod víkem vidět pravá nebo falešná deska. Bez ohledu na to vypadá smartphone velmi působivě. Protože je vidět fyzická deska, a ne nějaká nálepka, jsou všechny obrysy a reliéf jasně viditelné přes skleněný kryt, a když smartphone otáčíte doleva a doprava, je to prostě fascinující. Z hlediska techniky je samozřejmě řešení v HTC U11 působivější, ale pomohlo to prodejům HTC?? To si nemyslím.

Zadní kryt Mi 8 Pro je obdivuhodný, i když pouze z vnějšího pohledu, nikoliv z technického. Na druhou stranu si myšlenka fyzické objemové desky plošných spojů zaslouží respekt. Mi 8 Pro se rozhodně odlišuje od většiny ostatních smartphonů.

Další novinkou v telefonu Mi 8 Pro je čtečka otisků prstů v displeji. Jak to funguje: přiložíte prst na určité místo na displeji a obrazovka se odemkne. Pro vaše pohodlí se toto místo zvýrazní pokaždé, když vezmete smartphone do ruky. Mám pocit, že odemykání tímto způsobem je stále méně přesné než pomocí klasického skeneru. Občas se mi stalo, že se obrazovka neodemkla napoprvé. Navíc aplikace, které používají odemykání otiskem prstu, nevypadají příliš hezky, ikona otisku prstu je překryta přímo na zadání PIN, takto to vypadá například při přihlašování do internetového bankovnictví.

Funkce odemykání obličejem je k dispozici i v běžném modelu Mi 8, ale zatím není dostupná pro Evropu a Rusko, ani pro Mi 8 Pro. Důvodem je, že odemykání již dobře funguje s asijskými obličeji a s evropskými obličeji by mohly nastat problémy, takže probíhá další testování. Přesto je možné funkci zkontrolovat, k tomu stačí v nastavení přepnout oblast na „Hongkong“, například. Testoval jsem odemknutí na sobě, funguje bezchybně, aniž by mě zmátl s ostatními lidmi, alespoň zpočátku jsem si to myslel. A pak jsem se pokusil odemknout svůj smartphone, když jsem byl v čepici, bohužel, to bylo v čepici, že jsem byl „rozpoznán“ pouze polovinu času. Pokud použijete tuto metodu odemykání, nezapomeňte ji spárovat s funkcí „zapnout displej při zvednutí“. Když pak vezmete telefon do ruky, okamžitě se odemkne (a nemusíte dělat další přejetí prstem nahoru jako u iPhonu).

Z drobných změn stojí za zmínku červené tlačítko napájení, které na pozadí klidné šedé barvy zbytku skříně vypadá neobvykle. Vyzdvihnu také menší kapacitu baterie Mi 8 Pro ve srovnání s Mi 8 (3 000 mAh oproti 3 400 mAh u běžného Mi 8), nicméně neměl jsem pocit, že by smartphone pracoval méně než běžný Mi 8. A poslední změnou je více paměti RAM, až 8 GB.

READ  Xiaomi redmi 8 32gb smartphone recenze

Jedním z důvodů, proč používám iPhone, je jeho pohodlná velikost a držení. Možná mi to nebudete věřit, ale mnoho smartphonů se systémem Android je tímto parametrem docela nepohodlných. Jak běžný Mi 8, tak Mi 8 Pro jsou v tomto ohledu v pořádku: smartphone je tenký, lehký a hlavně „drží“, neklouže z rukou.

Smartphone má skvělý SuperAMOLED displej, můžete vidět, že matice je vysoce kvalitní, zelená v úhlech je malá a rozlišení (2248×1080 pixelů) je dostatečné pro pohodlné používání. Co se týče výřezu, nelíbí se mi, mám pocit, že datum a indikátor baterie vypadají nějak křivě nebo asymetricky. Jakmile však vypnete výřez, tento problém zmizí. Ale nemožnost nainstalovat digitální indikátor baterie mě opravdu štve. Mohlo by se to vejít do ikony indikátoru a není mi jasné, proč musím pokaždé spouštět závěrku, abych zjistil nabití baterie.

Smartphone nemá mini-jack a bezdrátové nabíjení, to je mínus. NFC a podpora bezdrátových zvukových kodeků je však výhodou. Dobrou zprávou je, že smartphone má dvoupásmové GPS, které má zlepšit přesnost a rychlost určování polohy. Ale dnešní vlajkové lodě to dělaly tak dobře, že jsem si nevšiml velkého rozdílu.

Fotoaparát je zde stejný jako v Mi 8, dovolte mi připomenout, že smartphone není špatný s obtížným osvětlením a i v noci vycházejí snímky docela slušné. Portréty v umělém světle jsou naopak problémem.

Prodej smartphonu bude zahájen 23. listopadu. Bude k dispozici ke koupi ve značkovém internetovém obchodě Mi.com, na Tmall a v autorizovaném obchodě Mi Store za 40 tisíc. Za rozdíl 11 tisíc oproti běžnému Mi 8 získáte více RAM, parádní design zadního krytu a čtečku otisků prstů v displeji. A i když se mi smartphone opravdu líbil, uvědomuji si, že za tuto cenu bych si pravděpodobně vzal běžný Mi 8. Nemyslím si, že s tak dobrou nabídkou se Mi 8 Pro bude prodávat ve velkém množství, zdá se mi, že je to model pro nejoddanější Mi-Fans a ty, kterým se líbí neobvyklý design zadního krytu. Kromě modelu Mi 8 však existují i další konkurenti.

Meizu 16. Tento smartphone je velmi podobný modelu Mi 8 Pro. stejný skener v displeji, dobré rozměry a materiály těla, kvalitní displej. Na straně Meizu není výřez a mini-jack, ale Mi 8 Pro potěší modulem NFC a pěkně vypadajícím zadním krytem.

Huawei P20. Za 40 tisíc se můžete podívat i na obvyklý Huawei P20. V mnoha ohledech je velmi podobný modelu Mi 8 Pro, ale za stejnou cenu mu chybí optická stabilizace, což je pro noční fotografování značná nevýhoda.

Samsung Galaxy S9. Nyní se S9 prodává za 55 tisíc, ale u MTS můžete tento model získat s cashbackem 10 tisíc. Samozřejmě se jedná již o přehrávač jiné úrovně, jsou zde všechny dospělé společnosti, s podporou VoLTE a Wi-Fi volání, ale nezapomínejme, že i po cashbacku stojí 45 tisíc, což je stále dražší než Mi 8 Pro.

Čtečka otisků prstů na obrazovce

Mi 8 Pro není první smartphone se snímačem otisků prstů v displeji, který jsem testoval. Toto řešení je nepochybně praktické a umožňuje sladit úzký rámeček displeje s rychlým přístupem ke čtečce, ať už je telefon na stole nebo umístěn v držáku v autě.

Musím však říci, že ačkoli vypadá velmi moderně, skenery umístěné v obrazovce jsou v současné době o něco pomalejší než ty tradiční, na které jsme zvyklí, ačkoli většina si toho nevšimne. To však nekazí radost z používání Xiaomi Mi 8 Pro, spíše naopak.

Výkon Xiaomi Mi 8

„Srdcem telefonu Xiaomi Mi 8 je osmijádrový čip Snapdragon 845 od společnosti Qualcomm, který je založen na 10nanometrovém procesoru a běží na frekvenci 2 GHz.8 GHz. Čip s 64bitovou architekturou a grafickým jádrem Adreno 630 přispívá k vynikající grafice ve hrách. hráči si ji zamilují. V AnTuTu novinka získala 301 472 bodů, což je více než OnePlus 6, přestože stojí více.

Pro rychlé spuštění systému a plynulý chod softwaru je nainstalováno 6 GB paměti RAM a dražší modifikace má. 8 GB RAM. Zároveň byla kapacita vestavěného úložiště 256 GB. V nejdražší úpravě. K dispozici také v 64GB a 128GB variantě. Obecně lze říci, že je zde dostatek místa pro instalaci všech potřebných aplikací, oblíbené hudby a ukládání dokumentů.

Vzhled

Podrobné studium vytváří iluzi čipů a souvislostí. Kromě toho jsou po povrchu rozmístěny textové vložky s ikonickými údaji týkajícími se jak samotného smartphonu, tak značky.

READ  Jak připojit jbl k počítači přes Bluetooth. Způsoby připojení přenosného reproduktoru Bluetooth k počítači

Sklo je chráněno proti odštípnutí a poškrábání. Boční hrany Xiaomi Mi8 Pro jsou zaoblené. Kvalitní montáž bez mezer a vůlí v jednotlivých prvcích.

Řada je také jedinečná díky řadě designových vychytávek, jako je červeně zbarvené tlačítko napájení a obvodový rámeček.

USB typu C uprostřed na spodní straně, vedle mikrofonu a reproduktoru. Hlasitost je vysoká, zní dobře. Žádný audio jack, ale ten nebyl v původním Mi8 přítomen.

Knoflík hlasitosti vpravo. Snímač otisků prstů je zabudovaný v obrazovce. Přesné vyřazení, nižší rychlost než u samostatných zařízení. Animace aktivní oblasti během aktivace.

Podporuje odemykání obličejem, v tomto modelu bylo přepracováno, 3D technologie s ochranou fotografií a obcházením fotografií. Funguje ve dne i v noci.

V horní části obrazovky má Xiaomi Mi8 Pro „monobrow“ s čočkou předního fotoaparátu, mřížkou reproduktoru, infračerveným senzorem, senzorem přiblížení a světelným senzorem.

Celkové rozměry 154.9 x 74.8 x 7.6 mm při 177 gramech. Pohodlné držení v ruce, ergonomie bez otázek.

Obrazovka

HDR10 je podporováno a videoklipy na něm vypadají skvěle. Dlouhodobé používání nezpůsobilo podráždění očí. Dotyková vrstva reaguje velmi přesně.

Najednou Xiaomi šlo a vydalo Redmi 8 Pro s procesorem MediaTek a ne Qualcomm, jak bylo zvykem. Fanoušci značky se okamžitě napjali: jak to, co se stane s hrami a výkonem, protože pověst společnosti MediaTek v posledních letech utrpěla?

První dojmy jsou, že telefon je velmi rychlý, hry běží svižně, pouzdro se zahřívá, ale bez bolesti nebo výrazného zpoždění. Nejzajímavější je zkušenost s používáním stejného telefonu, ale po několika měsících, kdy bude nový software, paměť a firmware.

Každopádně o výkonu Redmi Note 8 Pro nemohu říct nic špatného. Pokud se vám při slově „MediaTek“ dělá vyloženě špatně, určitě je lepší si takový telefon nekupovat a žít s podezřením, že se jednou něco pokazí. Pak je jednodušší koupit Redmi Note 8 bez předpony „Pro“, nabízí Snapdragon 665. Ano, slabší, ale náplň Qualcomm.

Pokud vás ale hardware příliš netrápí a chcete nový telefon, kde je vše rychlé a svižné, pak si Redmi Note 8 Pro zamilujete. A samozřejmě byste jej neměli srovnávat s vlajkovými loděmi Androidu: pokud chcete telefon s procesorem Snapdragon 855, zaplaťte odpovídající částku.

Díky 6 GB nebo 8 GB RAM a 64 GB nebo 128 GB interní paměti je možné v případě potřeby vložit paměťovou kartu místo druhé SIM karty.

Telefon je rychlý GPS, vyzkoušel navigaci. poloha je určena v jednom-dvou, bez pauzy. Ale to je asi tak všechno: je tu NFC! Ano, ano, Číňané konečně přidali ceněný čip, takže můžete platit za nákupy přímo z telefonu. Ale smartphone s čínským firmwarem Google Pay jsem nefungoval vůbec. Pozor na to, že se mohou vyskytnout problémy.

Specifikace

V rámci recenze je třeba věnovat pozornost technickému výkonu zařízení:

 • Hmotnost je 175 g při velikosti miniaplikace 154,974,87,6 mm.
 • Tělo je vyrobeno z hliníku a skla.
 • Velikost displeje je 6,21 palce (22481080 pixelů), AMOLED. Výrobce opatřil ochranné sklo a oleofobní povlak.
 • Zařízení běží na systému Android 8.1 s MIUI 10 shell.
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 845, instalováno 8 jader.
 • Kapacita úložiště je následující 64/128/256 GB. Žádný samostatný slot pro paměťovou kartu
 • Z bezdrátových technologií jsou přítomny dvoupásmová Wi-Fi b/g/n/ac, Bluetooth 5.0 LE, NFC, aptX HD.
 • Smartphone je vybaven několika konektory a senzory, včetně odemykání obličejem, snímače otisků prstů, gyroskopu, konektoru Type-C, akcelerometru, senzorů reagujících na blízkost a osvětlení.
 • 1212MP hlavní fotoaparát.
 • Přední fotoaparát má rozlišení 20 Mpx.
 • Připojení. Smartphone je vybaven 2 sloty na nano SIM karty. Podpora pásma 4G LTE.
 • Kapacita baterie je 3 400 mAh a je vybavena funkcí Qualcomm Quick Charge 4.0.

Výkon

Interiér této vlajkové lodi se od standardního modelu liší jen málo. Procesor Snapdragon 845 s osmi jádry: čtyři na 1,8 GHz, další čtyři na 2,8 GHz.

Některé změny ve výkonu. V jednoduché modifikaci Mi8 Pro dosahuje velikost paměti RAM 6 gb, zatímco vestavěná paměť 128 gb.

Použitý software je Android 8.1 Oreo, výrobce také použil novou proprietární MIUI 10 shell. O grafiku se stará akcelerátor Adreno 630, který umožňuje instalovat funkčně náročné hry a aplikace.

Zobrazit

Stejně jako klasická verze je smartphone Xiaomi Mi 8 Pro vybaven displejem AMOLED s úhlopříčkou 6,21 palce. Rozlišení obrazovky je FHD (22481080 pixelů). Jejich hustota je 402 PPI, tyto vlastnosti stačí k tomu, aby obraz nebyl zrnitý.

Kamery

Duální fotoaparát smartphone získal z předchozího modelu.

Má clonu f/1,8, velké pixely (1,4 μm) a čtyřosou stabilizaci videa OIS.

READ  jak oříznout hudbu v systému android pro vyzvánění. Řezačka Mp3

Druhý fotoaparát má teleskopické funkce, lze jej používat v režimu na výšku a dosahuje dvojnásobného optického zoomu. Mezi důležité funkce patří přítomnost umělé inteligence, kterou gadget využívá ke zpracování obrazu a identifikaci scén.

Komunikace a zvuk

Tento gadget má dobrý zvuk a úroveň hlasitosti je vhodná pro použití citlivých sluchátek v kanálu. Pokud jde o multimediální reproduktor, produkuje čistý a hlasitý zvuk, ale podle názoru mnoha uživatelů nemá dostatečné basy.

Zařízení Pro má 2 sloty pro nano-SIM. Obojí lze použít pro přenos dat. Mezi důležité funkce patří podpora ruských pásem LTE. K dispozici je dvoupásmový modul GPS.

Baterie

Při výrobě tohoto zařízení byla použita baterie s kapacitou 3000 mAh. V tomto modelu je horší než jeho předchůdce, jehož indikátor dosáhl 3400 mAh.

Stejná doba běhu je zaznamenána při hraní hry World of Tanks. K dispozici je také funkce rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 4.0. Díky této funkci se telefon dobije až na 50 % za 30 minut.

Krása je éterická, technologická

Xiaomi Mi 8 Pro je ve skutečnosti stejný model Mi 8 Explorer Edition, který byl před půl rokem oznámen pro čínský trh. Ale pro zbytek světa.

Jediným rozdílem mezi těmito verzemi je firmware: jedna je čínsko-anglická a druhá je mezinárodní verze proprietárního MIUI.

Špičkový displej AMOLED s podporou DCI-3

Předchůdce v podobě Xiaomi Mi 8 však zašel mnohem dál:

 • Snímač otisků prstů přesunutý pod displej
 • Zadní kryt se stal průhledným
 • Přední kamera dostala další modul a naučila se vytvářet 3D model obličeje
 • Baterie ztratila 15 % své kapacity a smartphone se ztenčil

V tomto formátu je již vážným konkurentem vlajkových lodí Vivo NEX, OPPO Find X a dokonce i vlastního Xiaomi Mi Mix 3.

Xiaomi Mi 8 Pro se od svých kolegů odlišuje nejen nízkou cenou: je vyroben pro běžné lidi, je pohodlný a promyšlený do posledního detailu.

Útroby jsou ukryty v tvrzeném skle s dokonalým leskem

Průhledného zadního krytu se bát nemusíte: skutečné „vnitřnosti“ Mi 8 vypadají jinak, šikovní čínští inženýři neohrozili práci výplně a pod krytem ukryli falešný panel s mnoha „velikonočními vajíčky“.

Velmi povedený smartphone, který zaujme realistickým obrazem na displeji a poutavým průhledným zadním krytem.

Podvod? Vůbec ne. Je nepravděpodobné, že by komponenty na desce byly tak krásně rozložené, a opustit myšlenku by znamenalo uchýlit se k jedné z osvědčených možností s gradientní nebo plnou barvou skleněného panelu.

Fotoaparáty Xiaomi Mi 8 Pro

Hlavní modul daného modelu představují dvě čočky:

  Širokoúhlý objektiv s rozlišením 12 megapixelů a světelností f/1.8 a 4osá optická stabilizace.

 • Portrétní režim s efektem bokeh.
 • Automatické ostření Dual Pixel.
 • Podpora HDR.
 • Panoramatický a sériový režim.
 • Automatická detekce obličeje.
 • Režim krásy poháněný umělou inteligencí.
 • Automatická detekce 25 kategorií objektů a 206 typů scén.
 • Simulované studiové osvětlení.

Telefon je také vybaven jednotónovým bleskem a podporuje rozšířené fotografování ve tmě. Bohužel jsme s výsledky noční scény nebyli úplně spokojeni. Kvalita je samozřejmě snesitelná, ale na fotografiích je jasně patrné rozmazání vzdáleného i blízkého pozadí (trpí zejména malé detaily). Na druhou stranu si na fotografie za denního světla nemůžeme stěžovat. Vše je jasné a barevné.

Co se týče videa, Xiaomi Mi 8 Pro nabízí tyto možnosti:

 • 4K při 30 fps;
 • Full HD při 30 snímcích za sekundu;
 • HD při 30 fps;
 • 2 možnosti zpomaleného pohybu: HD nebo Full HD při 240 snímcích za sekundu;
 • Samostatný režim snímání HD a Full HD s vyšší snímkovou frekvencí (120 fps).
 • 3D Beautify;
 • Časované focení selfie;
 • režim zrcadla;
 • HDR;
 • režim rozpoznávání obličeje;
 • Režim portrétu založený na umělé inteligenci.

Přední modul telefonu Xiaomi Mi 8 Pro zvládá své primární úkoly poměrně dobře. Selfie, alespoň při normálním osvětlení, vycházejí docela dobře. Není žádná ostuda nahrát je na sociální síť.

Nemluvě o infračerveném modulu pro rozpoznávání obličeje Face Unlock na přední straně. Vývojáři tvrdí, že tato možnost bude dokonale fungovat i ve tmě. Bohužel jsme ji nemohli otestovat, protože v naší verzi nebyla k dispozici. Vývojář na to upozorňuje na svých oficiálních stránkách a ujišťuje, že podpora odemykání obličejem se objeví později na všech zařízeních řady Pro spolu s aktualizacemi.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS