Nová analýza, kterou provedl nestranický politický výzkumný institut v U.S. ukázala, že větrné farmy na moři jsou pro daňové poplatníky výhodnější, protože veřejné programy vracejí peníze zpět do kapes obyčejných lidí, uvedl server Gizmodo.

Analýzu provedlo Centrum pro americký pokrok a nabyla na významu tváří v tvář rostoucím cenám ropy a plynu, které vedly k prudké inflaci ve většině zemí. Zatímco pro občany je náročné vyrovnat náhlý nárůst výdajů se stagnujícími příjmy, je to právě příslib čisté energie, který nabízí i dlouhodobé východisko z energetické krize.

větrné, farmy, moři, jsou

Větrné farmy nabízejí vyšší prodeje pronájmů na moři

Nájemní smlouvy na pobřeží jsou části vod ve veřejném vlastnictví, které pro účely výroby energie pronajímá Úřad pro správu oceánské energie v USA (Bureau of Ocean Energy Management).S. Tento proces je ustanovením Národního zákona o politice životního prostředí (NEPA) a peníze získané z pronájmů jsou ukládány na účet U.S. Ministerstvo financí.

větrné, farmy, moři, jsou

Veřejné programy U.S. vlády jsou financovány prostřednictvím těchto příjmů, což vrací peníze zpět do s daňových poplatníků. V takovém případě je zásadní vědět, jak velký je přínos pronájmu ropných a plynových ložisek na moři ve srovnání s možnostmi čisté energie, jako jsou větrné elektrárny.

Zpráva CAP zjistila, že v letech 2019 až 2021 činila průměrná vítězná nabídka na pronájem ropných a plynových ploch na moři 47 akrů. Naproti tomu průměrná vítězná nabídka na pronájem větrných elektráren na moři činila 5 900 za akr. neuvěřitelných 125krát více. Ještě zajímavější je, že větrný průmysl v U. S.S. je stále relativně nová a v budoucnu se očekává, že počet pronájmů poroste, uvedlo ve své zprávě Gizmodo.

Proto je nyní větší finanční pobídkou poskytovat pronájmy větrným farmám na moři než ropným a plynovým farmám. Výhoda pro životní prostředí je znatelná. Zpráva CAP však vrhá světlo i na ně.

READ  Vytvoření účtu Sony Playstation

Jak čistá je čistá energie

Větrná energie na moři není zcela uhlíkově neutrální a produkuje 87 metrických tun oxidu uhličitého na akr. Zpráva dodává, že to odpovídá ročnímu provozu 19 automobilů na silnicích. Jedná se o nepatrné množství emisí uhlíku, které produkují fosilní paliva.

větrné, farmy, moři, jsou

Společenské náklady na emise oxidu uhličitého, jak je vypočítala studie, dosahují u pronájmů plynu 2 800 na akr, zatímco u pronájmů ropy se částka vyšplhá až na 16 000 na akr. Zpráva naopak uvádí, že společenské náklady větrných elektráren na moři jsou v podstatě nulové.

Nicméně, U.S. je stále daleko od využití tohoto důležitého a čistého zdroje energie. V loňském roce si vláda stanovila cíl vyrobit do konce desetiletí 30 GW větrné energie na moři. Zatím je dosaženo méně než jednoho procenta tohoto cíle, uvedla zpráva Gizmodo.

SOURCE

Image:interestingengineering.com

| Denial of responsibility | Contacts |RSS