Jak přepnout televizor Vestel do režimu AV bez dálkového ovládání?

Režim AV se aktivuje přepnutím tlačítka P- na kanál menší než jedna. Nastavení se provádí pomocí tlačítka menu na skříni, přesunutím tlačítek programu a hlasitosti.

Pokud přepnete do režimu AV, musíte set vypnout stisknutím tlačítka napájení (bez vytažení zástrčky) a ihned jej zapnout stisknutím stejného tlačítka, set se nastaví do požadovaného režimu.

Jak zapnout televizor bez dálkového ovládání pomocí telefonu?

Chcete-li televizor zapnout bez dálkového ovládání, stačí stisknout příslušné tlačítko na krabici, které poskytuje výrobce. Stejně tak můžete vypnout televizor bez dálkového ovládání. U televizorů LG, Sony, Thomson, Samsung se klávesnice obvykle nachází na zadní stěně vedle konektorů.

vestel, zapnout, dálkového, ovládání
 • Stisknutím tlačítka MENU a následně tlačítka D/E přejděte do nabídky funkcí.
 • Stisknutím tlačítka ▲ / vyberte možnost Input.
 • Stisknutím tlačítka ▲ / vyberte TV, AV (AVI nebo AV2), AV3. (ne všechny modely), S-VIDEO (ne všechny modely) nebo COM.

Jak zapnout televizor Philips bez dálkového ovládání?

Chcete-li televizor zapínat a vypínat bez dálkového ovládání, najděte ruční ovládací panel na obrazovce. U většiny novějších modelů Philips jsou ovládací tlačítka umístěna na boku spotřebiče, takže se musíte pozorně dívat doleva a doprava.

Musíte vstoupit do nabídky nastavení, vybrat „Kanály“ a stisknout „Automatické vyhledávání“. Poté budete vyzváni k výběru zdroje signálu (kabel, anténa, satelit), vyberte požadovaný zdroj a ujistěte se, že je zvolen režim vyhledávání „Full“, „DTVATV“. Stiskněte tlačítko OK a počkejte na dokončení nastavení.

READ  Jak zapnout pop --up shazam na iPhone

IR dálkové ovládání pro Android

Mobilní zařízení vybavená infračerveným portem bohužel postupně vymírají. Například modely Samsung Galaxy S6 a S6 Edge mají stále vestavěný infračervený port, ale pozdější modely S7 a S7 Edge jej nemají. Čínské smartphony mají tuto funkci častěji. Mezi takové telefony patří Xiaomi Mi5, Huawei P9, Meizu Pro 6 atd.

Mobilní zařízení s infračerveným portem mají obvykle doplněk v operačním systému nebo samostatnou aplikaci. Funkce těchto programů jsou však velmi omezené. Proto doporučujeme nainstalovat aplikaci pro dálkové ovládání televizoru se systémem Android od třetí strany a ovládat televizor přes infračervený port.

Přehled aplikací třetích stran pro infračervenou technologii

Níže uvádíme přehled nejoblíbenějších specializovaných aplikací, které uživatelům umožňují ovládat televizor prostřednictvím telefonu.

SmartIRRemote

Inteligentní infračervený dálkový ovladač je kompatibilní prakticky s jakýmkoli zařízením, které má infračervený port. A nyní je s jeho pomocí možné ovládat téměř 900 tisíc zařízení, která jsou připojena k televizní obrazovce. různá zařízení.

Univerzální dálkové ovládání televizoru SURE

Poskytuje vynikající možnost pohodlně ovládat na dálku všechny spotřebiče, které jsou vybaveny infračerveným portem nebo připojeny k bezdrátové síti.

Mimochodem! V roce 2016. Aplikace získala hlavní cenu v soutěži Asia Smartphone App. Dnes ji používá více než 10 milionů uživatelů.

vestel, zapnout, dálkového, ovládání

Bezplatná verze této aplikace má jednu nevýhodu. rušivou reklamu, ale tento problém se vyřeší zakoupením placené verze.

Univerzální dálkové ovládání televizoru

Je to další bezplatná aplikace, která promění váš chytrý telefon v dálkový ovladač pro téměř všechny modely televizorů. Po spuštění aplikace se na telefonu objeví virtuální dálkový ovladač s tlačítky jako na hlavní jednotce. Ale ve srovnání s aplikacemi Smart IR Remote a SURE Universal TV Remote se tato aplikace zdá být trochu zastaralá.

Televizní asistent

Jedná se o univerzální, rusifikovaný software vhodný pro téměř jakýkoli televizor. K dispozici ke stažení zdarma na Google Play. Po spuštění programu se zobrazí návod k použití. Připojit se lze také pomocí QR kódu.

READ  Jak nastavit Smart TV v televizoru haier. Které modely televizorů mají Bluetooth

ZaZa Remote

ZaZa Remote je univerzální program, který lze použít s jakýmkoli zařízením s IR portem. Má pouze anglicky psané rozhraní, ale je poměrně snadno srozumitelné.

OnezapRemote

Pomocí aplikace OnezapRemote můžete také proměnit svůj mobilní telefon ve virtuální dálkový ovladač. Software funguje s více než 250 zařízeními různých výrobců, jako jsou Samsung, Sony, LG atd. Nabízí základní verzi a možnost přizpůsobit dálkový ovladač nastavením velikosti a barvy tlačítek.

Ovládání televizoru pomocí smartphonu

Dnes už si nelze představit člověka, který by nepoužíval mobilní telefon. Mnoho nadšenců do gadgetů může mít dva, nebo dokonce tři. Jakýkoli chytrý telefon lze upravit pro použití jako dálkový ovladač. Moderní firmware má zabudované programy dálkového ovládání vhodné pro většinu modelů televizních přijímačů. Pomocí nich lze provádět základní sadu funkcí:

 • Spuštění a zastavení napájení;
 • nastavit hlasitost zvuku;
 • přepínání kanálů.

Multimediální televizní zařízení širšího formátu však vyžadují instalaci speciálních aplikací s bohatšími funkcemi. Spárování obou zařízení navíc vyžaduje

V současné době nabízí Google Play Market desítky bezplatných aplikací. dálkových ovladačů vhodných jak pro univerzální televizní přijímače, tak pro jednotlivé modely. V zásadě však můžete najít vhodnou aplikaci pro každý televizor. Jedinou nevýhodou používání chytrého telefonu jako dálkového ovládání je nutnost nainstalovat aplikaci do všech mobilních zařízení rodiny.

Zda můžete přepínat kanály bez dálkového ovládání?

Televizor lze přepínat bez dálkového ovládání stisknutím tlačítka nebo stisknutím tlačítka pro výběr kanálu CH. U některých modelů jsou tlačítka skrytá. jedná se o dotyková tlačítka, která sotva vyčnívají a nevydávají kliknutí. Pokud jsou tlačítka schovaná pod krytem, dostanete se k nim stisknutím přímo na krytu.

Do chytrého telefonu je třeba nainstalovat aplikaci LG TV Remote. Lze ji stáhnout pro chytré telefony se systémem iOS i AndroidTelevizor musí tato nastavení podporovat:

 • Připojení k síti Ethernet (místní síť),
 • Připojení Wi-Fi,
 • možnost „Dálkové ovládání“,
 • Možnost Smart TV nebo internetové televize.

K čemu slouží režim AV

Nejprve je třeba pochopit funkční účel konektoru AV. Každý moderní televizor má obrazový a zvukový výstup. K realizaci těchto funkcí lze použít různé režimy:

READ  Jak zapnout přední flash na Android

Standardní režim nemá žádné složité funkce a předpokládá standardní sledování pozemního televizního vysílání. AV je složitější režim. Tato zásuvka je určena pro vysokorychlostní přenos signálu z vysílacího zařízení a jeho výstup v podobě obrazu a zvuku na televizoru.

vestel, zapnout, dálkového, ovládání

Jedná se o poměrně výhodný režim, zejména pro některé specifické aplikace. Připojení zařízení do zásuvky AV však nestačí. Vždy aktivujte příslušný provozní režim na samotném televizoru. Bez toho nebude přijímat a zpracovávat signál z připojeného zařízení. Proto je nutné při každém připojení externího zařízení tuto funkci v televizoru aktivovat.

Tip! Chcete-li rychle přepnout na AV, můžete ručně nastavit příslušné tlačítko.

Jak přepnout televizor LG bez dálkového ovládání a tlačítek?

Chcete-li zapnout televizor bez dálkového ovládání, musíte stisknout příslušné tlačítko na těle, které poskytuje výrobce. Stejně tak můžete televizor vypnout bez dálkového ovladače. U televizorů LG, Sony, Thomson a Samsung se klávesnice obvykle nachází na zadní stěně vedle konektorů.

 • – POWER. Tlačítko zapnutí/vypnutí televizoru
 • – MENU. u některých modelů může toto tlačítko nahradit tlačítko napájení
 • – Tlačítko OK pro potvrzení akce.

Kde se na televizoru Sony nachází tlačítko napájení??

1 Stisknutím tlačítka na boku televizoru jej zapněte. Pokud je televizor v pohotovostním režimu (kontrolka pohotovostního režimu na přední straně televizoru svítí červeně), zapněte televizor stisknutím tlačítka na dálkovém ovladači.

 • Otevřete nastavení sítě v televizoru a zapněte funkci Wi-Fi Direct.
 • Ve smartphonu přejděte do Nastavení → Bezdrátové připojení → Wi-Fi → Wi-Fi Direct.
 • Po vyhledání dostupných zařízení vyberte televizor.
 • Pomocí nabídky „Odeslat“ ve smartphonu můžete do televizoru odesílat fotografie, video a zvuk.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS