Co dělat, pokud se televizor nepřipojí k internetu?

Pokračujeme v našem cyklu materiálů věnovaných problémům připojení k internetu v televizi. Tentokrát se budeme vypořádat s problémem, ve kterém se televizor nepřipojuje k internetu přes Wi-Fi nebo prostřednictvím lanového kabelu. Pokyny by měly pomoci těm, kteří mají nalezení sítě, ale nelze s ní synchronizovat. Proces se rozbije přesně ve fázi připojení. Možná komunikační postup nezačne, zamrzne, odtrhne nebo končí bez očekávaného výsledku. Mohou existovat další zprávy o problému nebo bez něj.

Dříve jsme již pokryli velké množství způsobů, které pomáhají, pokud je televizor připojen bez přístupu k internetu. To znamená, že řešení naznačují, že existují účinná v případech, kdy se připojení dokáže vytvořit, ale pouze s místní sítí routeru, ale není možné jít na internet. Také jsme přišli na problém, ve kterém televize přestane vidět síť Wi-Fi.

Jak zjistit, zda Samsung Wi-Fi podporuje televizní přijímač?

Nejprve musíte vědět, jaký rok je model vydán. Samsungs do roku 2010 vůbec nepodporuje internet. Novější modely mohou podporovat Wi-Fi. Přesné informace jsou uvedeny v pokynech. V modelech je vestavěný adaptér, který byl vydán později než rok 2014, což naznačuje schopnost připojit Wi-Fi bez dalšího vybavení.

Zvažte, jak připojit televizi Samsung s Wi-Fi routher bez drátu, abyste na něm použili internet. Automatické nastavení TV se provádí, když se první zapne. I při nepřítomnosti kabelového připojení k routeru začne vyhledávat samotný systém vestavěný. Když se znovu setkáte, existuje speciální algoritmus nastavení Samsung s připojením k internetu. Vypadá to takto:

 • Na kartě Síť najděte nastavení sítě. To lze provést bez přechodu do nabídky pomocí klávesy Nastavení na ovládacím panelu.
 • Když je zařízení připraveno k nastavení, objeví se tmavá obrazovka.
 • Aktivujte proces stisknutím tlačítka „Start“.
 • Poté vyberte typ připojení. V našem případu-wi-fi.
 • Všechny bezdrátové sítě budou nalezeny v blízké budoucnosti do 15 sekund.
 • Když jsou sítě nalezeny, musíte si vybrat vlastní a zadat přihlašovací a heslo do příslušných řádků.

Jakmile se ukázalo, že se připojí k Wi-Fi, měli byste jít do nabídky, odtud na kartu „Podpora“ a najít tam „Smart Hub“. Tato funkce umožňuje přístup k různým mediálním obsahu.

READ  jak vytvořit koláž na instagramu v systému android.

Jak připojit přijímače pomocí Smart TV (Smart TV)?

Abyste se vyhnuli problémům, musíte správně připojit televizor ve Wi-Fi. Připojení kroku.krok popsané v pokynech naznačuje, že se jedná o jednoduchý a srozumitelný proces, během kterého nevyvstanou žádné problémy. Schéma připojení k internetu přes Wi-Fi je následující:

 • S aktivním připojením zapněte adaptér Wi-Fi;
 • Zadejte nabídku televizoru;
 • Otevřete položku „síť“ a poté přejděte do části „Nastavení sítě“;
 • Z obou typů nastavení vyberte „Wireless“;
 • Stiskněte tlačítko „Další“;
 • Zadejte osobní heslo;
 • Po dokončení připojení k internetu klikněte na klíč „OK“.

Připojení je dokončeno, přijímač je připraven vstoupit na internet.

Pokyny k připojení společnosti Samsung TV s Wi-Fi

Během prvního spuštění Smart-TV by výchozí zařízení mělo nabídnout novému uživateli, aby okamžitě nakonfiguroval přístup k síti. Někdy je takové oznámení ignorováno, když chtějí rychle začít nastavovat televizní kanály a kalibraci displeje. Ale pro úplnou instalaci připojení je třeba provést následující akce:

 • Přejděte do části „Nastavení“ pomocí klávesy Nastavení na dálkovém ovladači.
 • Otevřete kartu „Síť“ (ikona ve formě planety) a poté přejděte na kartu „Nastavení sítě“.
 • Po otevření černého okna s tipy od výrobce se vyplatí kliknout na „Start“ (modré tlačítko).
 • Z obecného seznamu vyberte metodu „bezdrátové“ a počkejte na seznam dostupných Wi-Fi-Toms.
 • Najděte si svůj vlastní router mezi dostupnými skvrnami, zadejte heslo (klíč 8 znaků) a počkejte na ukončení zátěže.
 • Potvrďte zachování zadaných parametrů tak, aby zařízení mělo přístup k internetu.

Popsaný algoritmus je vhodný pouze pro automatickou konfiguraci a pokud potřebujete rozšířenou možnost, budete muset použít ruční režim (zadejte IP adresu a SSID-název bezdrátového přístupového bodu).

Selhání vestavěného modulu Wi-Fi

Pokud neexistuje připojení k internetu, zkontrolujte, zda podporuje Wi-Fi TV. Pokud ne, musíte si zakoupit externí adaptér (je disk Flash). Abychom se vyhnuli problémům s kompatibilitou, doporučuje se koupit modul stejného názvu pomocí televizoru výrobce. Pokud byla podpora Wi-Fi, ale pak připojení zmizelo, hardwarový modul s největší pravděpodobností přestal fungovat.

Jako příklad zvažte diagnózu LG TV:

 • Zkontrolujte dostupnost televizního připojení k bezdrátové síti obecně. Pokud nedochází k dostupnému spojení, existuje vysoká pravděpodobnost poškození modulu.
 • Po otevření nastavení jdeme do „podpory“. Podrobně studujeme informace o televizi a věnujeme zvláštní pozornost symbolům v adresním řádku. O poruchu modulu řekne adresu. bude se skládat z jedné nulové.

Je téměř nemožné eliminovat takovou poruchu hardwaru samostatně. Budete potřebovat speciální vybavení. Doporučuje se kontaktovat servisní středisko.

Externí adaptér je připojen k televizoru pomocí konektoru USB nebo HDMI Inte Wee. V obchodech s elektronikou si můžete koupit zařízení s vícesměrovou anténou, poskytují dobrý příjem signálu.

Doporučuje se používat kabel USB, když je televizor a adaptér umístěn v určité vzdálenosti. To minimalizuje rušení, což zvyšuje rychlost připojení.

READ  Jak vrátit tovární nastavení pro Samsung

Chcete.li vyloučit problémy s kompatibilitou, viz informace o podporovaných zařízeních v pokynech pro televizi nebo na oficiálním portálu výrobce konkrétního modelu.

Pokud neexistuje způsob, jak opravit modul Wi-Fi v servisním centru, je skutečně možné použít kabel k připojení. Bude nutné vložit síťovou šňůru na jednom konci do portu LAN na routeru a druhý. připojit se k televizi. Směrovače obvykle mají několik výstupů Ethernetu. Pro připojení televize je vhodný některá z nich.

samsung, nepřipojuje, internetu

Resetujte do výchozího nastavení

Nejjednodušší a nejzřetelnější způsob řešení problému je resetovat všechna nastavení do výchozího stavu. Ale k této metodě se okamžitě uchýlte, nejprve se ujistěte, že jste dokončili všechny předchozí kroky a zkontrolovali, zda router funguje.

Chcete.li vrátit nastavení do původního formuláře, přejděte na televizní parametry a vyberte „Resetování do nastavení továrny“.

Toto není doslovný název položky, ale znění všech značek je podobné. Před kliknutím na tlačítko potvrzení vězte, že všechny parametry, které jste nastavili. Po dokončení nastavení nastavení zobrazí televizní displej počáteční obrazovka nastavení.

TV vidí síť Wi-Fi, ale nepřipojuje se: Chyba

Znovu zkontrolujte název sítě a heslo pro přístup k ní (mám jeden známý tvrdohlavě se chtěl připojit k síti Wi-Fi souseda (síť byla nazývána téměř stejná jako on)). Je velmi vhodné použít mobilní telefon s podporou Wi-Fi.

Obecně také věnujte pozornost kódu chyb (pokud se zobrazí) a jeho popisu. V některých případech vám pouze tento kód umožňuje dostat se k „pravdě“ (zejména když jsou provedeny chyby ve vývojářích).

Dále zkontrolujte nastavení routeru (karta „Nastavení bezdrátové sítě“ / „Nastavení bezdrátového sítě“). Ať už zadáte správný název sítě a hesla Wi-Fi, když se pokoušíte připojit televizi?

Mimochodem, jako diagnóza by doporučila změnit název sítě a její heslo. Poté, co se okamžitě pokuste připojit televizi (jako první zařízení) podle těchto změněných dat.

Kromě toho věnujte pozornost nastavení sekce „Řízení šířky pásma“. Pokud je v modelu routeru podobná možnost. v některých případech může začít blokovat přístup k internetu k určitým zařízením (v T.H. A televize).

Pokud nevíte, jak to deaktivovat (nebo vůbec, nemůžete jej najít). zkuste nastavení routeru zrušit do výchozího.

Řízení šířky pásma (příklad routeru Tenda)

V řadě případů neumožňují nainstalovat síťové připojení starých nastavení (pokud byla dříve televizor připojen k jiné síti). Za účelem přesně eliminovat důvody spojené s tím se doporučuje rezervovat televizní parametry za účelem diagnostiky:

 • Nabídka TV obsahuje následující: „Nastavení. Dodatečně. Všeobecné. Resetování nastavení do továrny „;
 • TV Samsung: „Podpora. Self.diagnóza. Resetovat „(viz. Snímek obrazovky níže).
READ  jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy.

Mimochodem, při resetování nastavení televize budou vyčištěny nejen síťové parametry, ale také seznamy televizních kanálů. Budete je muset znovu nakonfigurovat.

Pokuste se použít technologii WPS místo pravidelného připojení k síti Wi-Fi (s ručním heslem). Krátce řečeno: stisknutím Special. Tlačítko na routeru Wi-Fi a TV-zařízení se automaticky připojí k sobě.

Výhodně?! Nepochybně! Kromě toho vám v případech, jako je naše, umožňuje ušetřit spoustu času!

  Nejprve musíte jít do nastavení televize a zapnout WPS;

Tlačítko WPS na různých modelech směrovačů (možnosti rozvržení)

Pomoci!

Tlačítko WPS na routeru Wi-Fi: Proč je potřeba a jak jej používat https: // ocomp.info/WPS-Knopka-Wi-Fi-Routere.html

Pokud všechny výše uvedené nebyly výsledkem, pak je to možné, jako dočasné opatření budete uspořádáni připojením televize s telefonem nebo počítačem (které mají internet).

To vám umožní zobrazit filmy a fotografie (které jsou na ně uloženy), hrát počítačové hry na velké obrazovce, zasejí na internetu, dívat se na internetovou modlitbu ve své velikosti.

Několik článků o připojení a nastavení přineseno níže.

Ve vzácných případech může být chyba nesprávné pracovní televize s internetem firmware (t.E. Software nainstalovaný v zařízení). Chcete.li tuto vadu odstranit, musíte si stáhnout správný firmware z webových stránek výrobce a aktualizovat jej.

Varuji vás, že takový postup je často důvodem odmítnutí záruční služby (navíc může způsobit rozpad televize).

Podrobnější informace o firmwaru TV: https: // www.Samsung.com/ru/

Co dělat, když síť Wi-Fi bez přístupu k internetu a nic nepomůže?

Pokud je situace téměř beznadějná a ani reset nastavení nepomůže, doporučujeme se uchýlit k rezervním opatřením:

 • Kontaktujeme podporu výrobce televize. Možná mají nějaké konkrétní řešení na základě známých problémů.
 • Zkuste připojit externí modul Wi-Fi. Možná je to vestavěný bezdrátový internetový adaptér nebo konektor RJ-45, který je problémem.
 • Snažíme se připojit k jiným sítím Wi-Fi (přítel, příbuzný atd. Str.). To poskytne více důvodů pro kontaktování odborníků. Pokud tam nic nefunguje, zbývá jen vzít televizi do servisního centra.

To je vše, co může pomoci obnovit připojení, když se chyba v televizoru „Síť bez přístupu k internetu“. Doufáme, že se vám podařilo opravit existující problém nebo alespoň k závěru, jaká je porucha. Pokud máte dotazy, zeptejte se jich v komentářích.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS