Co dělat, když po aktualizaci na iOS 15 nefunguje domovské tlačítko na iPhonu a iPadu?

Jedním z častých problémů, které se vyskytují u iPhonu a iPadu, je, že tlačítko domů nefunguje na iPhonu 4/4s/5/5s/5c/6/6s/SE/7/7 Plus nebo tlačítko domů nereaguje a stiskne se samo. Dnes se dozvíte, proč na iPhonu nefunguje domovské tlačítko, co dělat, když domovské tlačítko iPhonu nebo iPadu nereaguje, a jak resetovat iPhone, pokud domovské tlačítko nereaguje dobře.

Čtyři možnosti, jak oživit domovské tlačítko na iPhonu a iPadu

Nejzarytější majitelé „jablečných“ smartphonů a tabletů, jak už to tak bývá, se potýkají s jedním velkým a zdánlivě nepřekonatelným problémem, když nejdůležitější a téměř nenahraditelné tlačítko na předním panelu iOS-gadgetu přestane správně plnit své funkce: začne pracovat s určitým zpožděním nebo přestane pracovat úplně.

Problém se často vysvětluje softwarovou závadou a obvykle se dá vyřešit poměrně jednoduše a bez velkých finančních investic. Ale bohužel tomu tak není vždy. Mechanismus tlačítka Home má tendenci se opotřebovávat dlouhodobým, neustálým a intenzivním používáním a v takovém případě je nutné použít závažnější metody.

Nejjednodušší z nich je kontaktovat servisní středisko, ale tento způsob je často obtížný, pokud je servisní středisko daleko od vás, a také poměrně drahý, stejně jako veškerý hardware Apple. Dosud však byly identifikovány čtyři hlavní způsoby, jak lze toto nepostradatelné tlačítko „oživit“ samo o sobě.

Kalibrace pomocí softwarové metody

Pokud klávesa Home na iPhonu nebo iPadu přestane reagovat okamžitě a funguje se zpožděním, můžete vyzkoušet postup softwarové kalibrace.

Otevření jakékoli interní aplikace, například kalendáře, fotoaparátu nebo hodin. Poté stiskněte a podržte tlačítko napájení zařízení iOS, dokud se neobjeví lišta pro vypnutí. Nyní je třeba stisknout a podržet klávesu Home, dokud nezmizí lišta a spuštěná aplikace se nevytáhne z paměti. Může pomoci nejen oživit „zamrzlé“ tlačítko, ale také zlepšit výkon zdánlivě dobře fungující klávesy Domů. Osobně jsem získal přesně tento dojem, i když se zdá, že před mým „zásahem“ není tlačítko rozmarné.

Nastavení polohy dokovacího konektoru

V případě, že tlačítko Domů na iPhonu a iPadu přestane reagovat, můžete vyzkoušet malý trik. K jeho provedení budete potřebovat standardní 30kolíkovou šňůru, jejíž zástrčku připojte ke konektoru na tabletu nebo smartphonu, poté vložte prst pod zástrčku a velmi jemně ji stiskněte směrem nahoru, poté stiskněte klávesu Domů a uvolněte zástrčku. Nyní jej vyjmeme ze slotu a zkontrolujeme funkčnost zařízení.

Použijte sprej WD-40

Dalším způsobem, jak se vypořádat s poruchou klávesy Home na iPhonu a iPadu, je stimulovat mechanismus mazivem ve spreji WD-40, který je známý mezi automobilovými nadšenci a prodává se právě v obchodech s karoseriemi. Mimochodem, tato „magická kapalina“ se s úspěchem používá také v letectví, elektromechanickém průmyslu, zbrojním průmyslu a dokonce i v leteckém průmyslu.

Ve formě spreje se používá v domácnosti k rovnoměrnému mazání povrchů, včetně těžko přístupných (dveřní panty, klíčové dírky a mechanismy) nebo složitých tvarů (řetězy a náboje kol).

WD-40 se kupodivu hodí i na „opravu“ nefunkčního tlačítka Home. Stačí jen nastříkat trochu klíče a provést 7-10 rychlých kliknutí najednou. V mnoha případech začne klíč reagovat téměř (nebo dokonce) jako nový.

READ  Odemknutí iPhonu pro použití příslušenství co dělat. režim obnovení jejich stavu

„Nejsmutnější“ a pravděpodobně nejnepříjemnější způsob, jak se dočasně vyhnout odvozu zařízení do servisního střediska, ? je softwarová náhrada klávesy Home. Chcete-li tak učinit, musíte v nastavení systému iOS aktivovat vestavěnou funkci redundance softwaru.

Přejděte do nabídky Nastavení. Hlavní. Univerzální přístup, přejděte na položku Asistivní dotyk a posuvník přesuňte do polohy „Aktivní“. V tmavě šedém rámečku se objeví bílé kolečko.

„Klepnutím“ na něj se zobrazí nabídka softwarových funkcí, které se překrývají, a v dolní části hlavní obrazovky se nachází softwarové tlačítko domů.

Bílé tlačítko Assistive Touch můžete pro větší pohodlí umístit kamkoli na obrazovku. Kromě emulace klávesy Domů můžete ovládat řadu funkcí zařízení, jako je nastavení hlasitosti, uzamčení orientace obrazovky, pořízení snímku aktuální obrazovky atd Můžete také vytvářet jedinečná gesta pro ovládání aplikací.

Řešení problémů: 4 způsoby řešení problémů

Existuje několik možností, jak obnovit mechanické ovládání iPhonu. Postupy eliminují zasekávání a poruchy způsobené kontaminací mechanismu nebo konflikty softwaru.

Kalibrace softwaru

Tato metoda má obnovit odezvu tlačítek na stisknutí pomocí aplikací iOS. Seznam kroků:

 • Zapnutí smartphonu a spuštění libovolné aplikace
 • Stiskněte tlačítko napájení, dokud se nezobrazí posuvník pro odpojení zařízení
 • Podržte klávesu Domů stisknutou po dobu 5-10 sekund, dokud nezmizí oznámení „Vypnout“

Ruční ovládání konektoru

Použijte konektor USB připojený ke smartphonu. Tímto postupem se obnoví poloha usazovací desky ovládacího prvku.

 • Vložte kabel do konektoru iPhonu
 • Položte prst na spodní část konektoru kabelu USB
 • Jemně stiskněte konektor zespodu nahoru a současně stiskněte tlačítko Domů

Pokud jsou stisky uvolněny bez prodlevy a doprovázeny tichým kliknutím, je korekce úspěšně dokončena.

Mazání mechanických součástí a odstraňování nečistot

Prach a jemné abrazivní částice narušují správnou funkci mechanismů a poškozují mechanické ovládací prvky. Speciální sprej (WD-40) je určen k odstranění problému. Technika aplikace maziva:

 • Aplikujte 1-2 kapky spreje po obvodu domovského tlačítka.
 • Tlačte nepřetržitě 10-15krát, dokud se mazivo nerozptýlí v mechanismu.

Důležité! Neužívejte více než 2 kapky maziva. Nadměrné množství může způsobit mastné skvrny, kterých je obtížné se zbavit.

Asistivní dotyk. softwarová duplikace tlačítka Domů

Pokud jsou mechanické součásti ovládání poškozeny a nelze je opravit, je třeba vadný prvek vyměnit. Dočasné řešení problému lze nalézt v operačním systému iOS. aplikace Assistive Touch s duplikací gest a příkazů.

 • V hlavním nastavení smartphonu vyberte možnost „Assistive Touch“.
 • Vyhledejte položku „Fyziologie a motorika“ a aktivujte funkci Assistive Touch.

Na obrazovce se objeví virtuální protějšek tlačítka Domů s možností libovolného přesunu. V nastavení je také možné přidat příkazy k určitým gestům. Jedná se o dočasnou opravu, která vám umožní používat přístroj, dokud nebudete muset do opravny.

Co dělat, když přestane fungovat tlačítko Domů

V závislosti na tom, proč domovské tlačítko nefunguje na různých modelech iPhonu: 5s, iPhone 6s, iPhone 7 Plus, SE a další, existuje několik způsobů řešení:

Nastavení dotykového snímače. Jak provést kalibraci, pokud klávesa nefunguje správně: Otevřete nějakou systémovou aplikaci, například „Kalkulačka“, stiskněte tlačítko pro vypnutí smartphonu a podržte je, dokud se neobjeví příslušná výzva, poté klikněte na „Domů“ a počkejte, dokud se software nezavře. Poté by mělo vše fungovat normálně, pokud dojde k dočasné poruše.

Chemická metoda řešení problému. Hodí se pro případy, kdy tlačítko Home na iPhonu 7 (a dalších modelech) nefunguje správně, je zaseknuté nebo nejde stisknout, zejména pokud máte pocit, že ho něco uvnitř blokuje. Jemně obalte tělo telefonu potravinářskou fólií tak, aby na vnější straně zůstala pouze klávesa Domů. Postříkejte ji sprejem WD-40 a několikrát stiskněte. Poté je třeba odstranit všechny nečistoty nebo drobky, které se uvnitř zachytily. Místo toho lze použít dimetylkarbinol, ale před postřikem je třeba dbát na ochranu obrazovky. Pokud postřikovač vytváří příliš velké kapky, je lepší navlhčit vatový tamponek kapalinou a přiložit jej na několik sekund na tlačítko.

READ  Stačí 64 GB pro iPhone 11

Restartování iPhonu. Někdy se Home zasekne kvůli OS a vyplatí se ho restartovat. Pokud máte dřívější model iPhonu (před modelem 6), zahájíte restart současným stisknutím tlačítka napájení a tlačítka domů. Počínaje modifikacemi 7 a 7 Plus existuje jiný mechanismus: stiskněte tlačítka vypnutí a hlasitosti Restart iPhone 8 a vyšší se aktivuje krátkými po sobě jdoucími stisky tlačítka hlasitosti. Objem. a výkon.

Přeflashování zařízení. Pomáhá majitelům iPhonu 7 a ještě novějších verzí, kde je „Home“ prezentován pouze ve virtuální podobě. Přečtěte si článek o nastavení virtuálního tlačítka v iPhonu. Nejprve je třeba obnovit všechny informace na iCloudu tak, že přejdete do Nastavení a vyberete možnost „Zálohování“. Poté připojte telefon k notebooku nebo počítači pomocí kabelu, stiskněte současně tlačítko hlasitosti. a tlačítko napájení. Nyní uvolněte druhé tlačítko a držte první, dokud počítač nerozpozná spojení s telefonem. Přejděte do aplikace iTunes a vyberte možnost „Oprava iPhone“. Vyčkejte na oznámení o dokončení procesu a do té doby neodpojujte kabel ani neodpojujte počítač.

Softwarová duplikace tlačítka. Pokud je fyzické tlačítko poškozené, budete muset smartphone odnést do servisního střediska. Můžete jej však dočasně nahradit virtuálním. Chcete-li to provést, přejděte do Nastavení. Obecná nastavení. Přístupnost a aktivujte posuvník AssistiveTouch. Pod ním můžete vybrat položku Top-Level Menu. zde můžete zadat nejen Home, ale i další potřebné funkce.

Nyní víte, co dělat, když se klávesa Domů nezdaří. Pokud jste si všimli, že po spuštění určité aplikace přestane reagovat, bez výčitek software odstraňte, abyste se vyhnuli vážnějším problémům.

Proč nefunguje zamykací tlačítko iPhonu

Proč se na některých méně šťastných zařízeních zasekává tlačítko zámku?? Odpověď se skrývá v jádru iPhonu a souvisí s „fyziologií struktury“ mechanismu tlačítka.

Samotné tlačítko (viditelné na přední straně iPhonu) se nemůže zlomit, protože je to jen kus hliníku. Pod tlačítkem se však nachází takzvaný „kabel“ s miniaturními pružinovými kontakty, které selhávají.

Na obrázku výše je zobrazen pružinový kolík s malým černým plastovým „kolíkem“ uprostřed. Právě toto tlačítko je příčinou všech potíží.

Jde o to, že časem (třeba po silném zatlačení nebo nárazu) se tento malý černý výstupek může rozpadnout nebo odpadnout a bez něj tlačítko nebude fungovat.

Toto je rozdělení. Nyní je jen otázkou, jak ji opravit. Záleží na tom, kolik jste ochotni zaplatit nebo zda si chcete opravu provést sami.

Lze špatně fungující tlačítko opravit svépomocí??

Pokud jste technicky zdatní a nebojíte se, že ho poškodíte, můžete si ho opravit sami. Než však začnete, měli byste si jasně uvědomit, že určení povahy poruchy není snadný úkol a že jakýkoli neopatrný pohyb může způsobit další poškození zařízení. Nákup náhradních dílů na vlastní pěst představuje velké riziko, že získáte nekvalitní výrobky.

Proto doporučujeme kontaktovat naše servisní středisko Total Apple. Zejména v případě potřeby náhradních dílů. Nabízíme pouze originální díly Apple, takže můžeme zaručit, že tlačítka Power, Home a Mute budou výjimečně dobře fungovat po dobu tří let od výměny. Samotná práce bude hotová během 15-45 minut (v závislosti na modelu). Při online objednávce můžete také získat slevu 5 %.

Domovské tlačítko na iPhonu nefunguje. zkalibrujte ho

Pro úspěšnou kalibraci tlačítka „Domů“ spusťte libovolnou systémovou aplikaci, např. Počasí.

Podržte stisknuté tlačítko napájení, dokud se v horní části nezobrazí lišta s informací „Odpojit“. Poté stiskněte a podržte tlačítko Domů, dokud se otevřená aplikace nezavře a vy se nedostanete na SpringBoard

READ  Co dělat, když v iPhonu není dostatek místa?. Co dalšího můžete z iPhonu a iPadu odstranit

Pozadí

Začněme tím, že od 7. iPhonu již není domovské tlačítko mechanické a je údajně voděodolné podle normy IP67. K problému vedly tyto faktory. Po zhlédnutí mnoha videí s názvem Test voděodolnosti iPhonu, kde byly ponořeny do hloubky více než 11 metrů bez zvláštních následků, jsem se rozhodl, že prosté umytí vodou a mýdlem mé sedmičce neuškodí.

Nemyla jsem ji častěji než jednou za dva dny. Udělalo mi to velké estetické potěšení. Práci Jonyho Ivea mám opravdu rád a s velkou radostí jsem sledoval, jak se na skle a hliníku ztrácejí otisky prstů, které jsem neměl rád, a kapky vody se shromažďují do jednoho velkého.

Po několika měsících jsem si uvědomil, jak moc jsem se mýlil. Nejprve přestalo fungovat Touch ID, pak přestalo rozpoznávat stisknutí samotného tlačítka a pod sklem se objevily skvrny od vody. Falešný reproduktor na levé straně nabíjecího portu zřejmě nevydržel tlak vody z kohoutku. Telefon jsem měl vysušený a vše fungovalo kromě tlačítka. Na obrazovce se objevil asistenční dotyk, který nahradil funkčnost nefunkčních tlačítek. V té době byla vydána první beta verze iOS 11 a já jsem neodolal a stáhl si ji. Po přeinstalování systému iOS začalo Touch ID opět fungovat! Proč? Tehdy jsem to nechápal a byl jsem z toho půl roku zmatený, dokud to zatracené tlačítko nepřestalo znovu fungovat.

V takovém případě můžete tlačítko vyměnit, což stojí pár liber na ali. To není nejlepší možnost, protože Touch ID je připojeno k základní desce. Samotné tlačítko funguje, ale čtečka otisků prstů ne. Je možné zakoupit základní desku, která se obvykle prodává s tlačítkem, ale je velmi drahá a existuje vysoké riziko, že si koupíte desku z druhé ruky s uzamčeným iCloudem nebo prostě mrtvou.

Vývoj tlačítka

Mnoho uživatelů iPhonu 6S a novějších modelů ví, že tlačítko Domů je slabým místem jejich smartphonu. Časem začne vrzat, může se zaseknout a někdy nereaguje. V tomto případě vám může pomoci známý sprej WD-40. Nastříkejte malé množství přípravku na tlačítko (provádějte to co nejopatrněji, aby se kapalina nedostala mimo mezery) a začněte s ním opakovaně cvakat, dokud správně nezareaguje.

Pokud se vám nepodaří obnovit normální provoz manipulátoru, můžete použít dočasné řešení problému. funkci softwarového zrcadlení.

  Chcete-li to provést, otevřete nastavení a vyberte možnost „Základní“.

 • Jedním dotykem. „Domů“;
 • Dvojité klepnutí. „Přepnutí programu“;
 • Dlouhé stisknutí. „Siri“.

Příkazy lze v případě potřeby přiřazovat libovolně, např. dlouhým podržením virtuálního tlačítka lze vytvořit snímek obrazovky.

Pokud se vám nepodaří tlačítko „Home“ oživit sami, neváhejte navštívit naše servisní středisko.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci vyřešit váš problém.

Kromě tohoto článku je na webu k dispozici 12750 dalších užitečných pokynů. Přidat Lumpics.ru do záložek (CTRLD) a určitě vám budeme opět k užitku.

Poděkujte autorovi sdílením článku na sociálních sítích.

Popište, co se vám nepodařilo. Náš servisní tým se vám bude snažit pomoci co nejdříve.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS