Proč YouTube nefunguje na Smart TV? YouTube se nespustí, chybová zpráva, chybí aplikace TV

Téměř všichni majitelé Smart TV se potýkají s problémem, kdy bez nadsázky přestane fungovat nejoblíbenější a nejpopulárnější aplikace YouTube. To se u různých televizorů a modelů stává velmi často. Na starých i nových televizorech LG, Samsung, Sony, Philips, Kivi, Ergo atd. д. Aplikace YouTube prostě zmizí z nabídky Smart TV (obvykle po aktualizaci firmwaru televizoru). Služba YouTube se neotevře nebo se otevře, ale nepodaří se načíst video, zobrazí se černá obrazovka atd. д. Nezřídka se stává, že dojde k chybě sítě nebo že aplikace na začátku stahování prostě zamrzne s nápisem „YouTube“. Problémy a chyby při spouštění této oblíbené aplikace se samozřejmě mohou lišit v závislosti na výrobci televizoru, platformě Smart TV a roku výroby.

Nevím, jak vy, ale já svůj televizor Philips kromě sledování YouTube vůbec nepoužívám. A pokud YouTube přestane fungovat, nemá smysl televizi vůbec mít. Jsem si jistý, že je to stejné pro mnoho lidí. V každém případě si mnoho lidí kupuje Smart TV kvůli sledování YouTube, a pokud přestane fungovat, je třeba s tím něco udělat. V tomto článku shrnu nejúčinnější a nejefektivnější řešení pro různé televizory (platformy Smart TV). pomocí kterého můžete aplikaci YouTube znovu zprovoznit. Nezáleží na tom, od jakého výrobce je váš televizor (Sony, Samsung, LG, Philips nebo méně populární výrobci, jejichž televizory běží na systému Androoid). Starý nebo nový model, YouTube chybí nebo jej prostě nelze spustit. Pro každého výrobce televizorů uvádím samostatné pokyny, abych vám usnadnil nalezení a použití správného řešení.

Několik slov o tom, proč tyto problémy vůbec vznikají a jak to tam chodí. Začněme tím, že v roce 2017 společnost Google (která vlastní YouTube) odstranila aplikaci YouTube (prostě přestala fungovat) ze starších televizorů, které byly vydány v roce 2012 nebo dříve (setkal jsem se s informací, že aplikace chyběla na některých televizorech před rokem 2014). To znamená, že oficiální aplikace na těchto televizorech jednoduše nemůže fungovat, není podporována. Aniž bychom zacházeli do přílišných podrobností, lze to vysvětlit tím, že televizory jsou zastaralé a aplikace se vyvíjí. A jsou jednoduše neslučitelné. Přechod na HTML5, 4k a podobně.

Jak vrátit YouTube do starších televizorů (na kterých není oficiální aplikace podporována):

  • Google doporučuje nákup chytrých set-top boxů. Nebo na nákup nových televizorů. Pokud neplánujete v nejbližší době měnit televizor, je pro vás set-top box Smart-TV pravděpodobně nejlepším řešením. Podívejte se také, jak z běžného televizoru Smart TV udělat Smart TV.
  • Na starších televizorech můžete zkusit sledovat YouTube v prohlížeči. Zpravidla však nefunguje ani v prohlížeči.
  • Pravděpodobně nebudou fungovat všechny televizory, ale můžete zkusit streamovat videa YouTube na mobilních zařízeních. Jak to udělat, jsem vám ukázal v druhé části tohoto článku o tom, jak sledovat YouTube na televizoru.
  • Použití přehrávače Fork Player na Smart TV. Na internetu je k dispozici mnoho pokynů k instalaci a nastavení.
  • Do služby Smart YouTube TV nebo SmartTube Next můžete nainstalovat klienta třetí strany. Fork Player je určen pouze pro Android TV.

Pokud je váš Smart TV z roku 2013 nebo novější, měli byste být schopni sledovat YouTube. I zde však existuje mnoho různých problémů. Samotná aplikace po aktualizaci softwaru televizoru velmi často zamrzne, přestane se otevírat nebo úplně zmizí. I na chytrých televizorech se systémem Android TV (Sony, Philips). který stejně jako YouTube vlastní společnost Google, dochází k nejrůznějším poruchám. Televizory LG (webOS) a Samsung (Tizen OS) mají stejný počet těchto problémů. Nemluvím o televizorech méně známých výrobců, jako jsou Ergo, Kivi, Skyworth, Akai, TCL, Xiaomi, Hisense, Mystery, Gazer, Yasin, kteří, pokud vím, nekupují licenci na Android TV od Googlu, ale vytvářejí své Smart TV systémy založené na Android AOSP (tím šetří a snižují náklady na televizory, protože se jedná o bezplatnou verzi). Společnost Google blokuje používání svých služeb (včetně YouTube) na televizorech s bezplatnou verzí systému Android.

READ  Xiaomi redmi note 8 white recenze

Přehrávání filmu z počítače na televizoru LG

Po nastavení programu je čas spustit film na televizoru, který se nachází v počítači ve složce, kterou jsme otevřeli. Vstup do Smart TV (na starších dálkových ovladačích je to modré tlačítko). Poté vyhledejte a vyberte položku Smart Share.

U novějších modelů s operačním systémem Web OS to vypadá přibližně takto:

Dále otevřete kartu Připojená zařízení a vyberte server, který jsme vytvořili v počítači.

Pokud na televizoru nevidíte server DLNA, ale služba Smart Share v počítači je správně nakonfigurována a počítač i televizor jsou připojeny ke stejné síti, zkuste nejprve vypnout antivirový program nebo bránu firewall. Poté zkontrolujte nastavení funkce Smart Share, restartujte počítač a televizor. Zkontrolujte také, zda je televizor připojen k routeru.

Dále se nám po výběru možnosti Všechny složky zobrazí složky, ke kterým jsme v počítači přistupovali.

Otevřete požadovanou složku a spusťte film, fotografii nebo skladbu.

To je vše. Na otevřených kartách Fotografie a Hudba, které lze zobrazit na televizoru, se zobrazí veškerý obsah, například videa, který se nachází ve všech otevřených složkách v počítači.

Další funkce Smart Share: ovládání přehrávání filmů v počítači

Ukázal jsem vám pouze nastavení funkce Smart Share. K dispozici je také možnost ovládat přehrávání videí, hudby nebo fotografií přímo z počítače (nebo notebooku). Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu aplikace (v pravém dolním rohu) a vybrat možnost Otevřít Smart Share.

Zobrazí se malé okno, ve kterém je třeba vybrat možnost MOVIE, PHOTO nebo MUSIC. V zásadě je to jedno. V samotné aplikaci můžete přepínat mezi různými typy obsahu.

Zobrazí se okno se seznamem filmů (pokud jste vybrali kartu FILM). Software zobrazí všechna videa nalezená ve složkách, které jsme přidali během nastavení (viz výše). Chcete-li začít sledovat film (fotografii nebo skladbu) na televizoru LG, stačí kliknout pravým tlačítkem myši na požadovaný soubor a vybrat možnost Přehrát z a název televizoru. Měl by být zapnutý a připojený ke stejné síti jako počítač.

Okamžitě se přehraje na televizoru. V počítači se zobrazí nové okno, ve kterém můžete ovládat přehrávání.

Jak vidíte, není nutné hledat film přímo v televizi.

Samotný program má mnoho zajímavých funkcí. Do seznamu skladeb můžete přidat například filmy. seřadit je do fronty. Je to velmi jednoduché, myslím, že na to přijdete. Pokud něco, ptejte se v komentářích.

Možné problémy při sledování filmů DLNA na televizoru

Počítač nevidí televizor a televizor nevidí počítač. Co dělat? Zkontrolujte připojení počítače a televizoru. Musí být připojeny přes stejný směrovač. Vypněte (dočasně) antivirový program nebo bránu firewall v počítači. Restartování zařízení.

Když sledujete velké filmy, je to pomalé a nepřehledné, tak v čem je problém?? Problémem může být nedostatečná rychlost. Často se to stává při sledování filmů přes síť Wi-Fi. Zkuste se připojit pomocí síťového kabelu. Pokud máte velmi rozsáhlé filmy v dobré kvalitě, můžete je sledovat z externího pevného disku nebo paměťové karty USB. Můžete se také připojit pomocí kabelu HDMI. Ano, není to vzduchem, ale je to spolehlivé.

Nastavení je ve skutečnosti velmi rychlé a snadné. To jsem to jen tak napsal 🙂 Nějaké dotazy? zeptejte se v komentářích. A nezapomeňte se podělit o své tipy, jak technologie DLNA v televizoru LG funguje, jak ji používáte a jaké filmy sledujete?

Sledování filmů online na televizoru LG Smart TV

Pro sledování videoobsahu jsou k dispozici speciální předinstalované aplikace. Jednoduše do něj vstoupíme, vybereme film, seriál, televizní pořad nebo videoklip a sledujeme ho online.

Nyní vám ukážu, jak tyto aplikace spustit a co v nich je. Ještě předtím bych ale rád napsal, že ne všechny filmy a další obsah jsou v těchto aplikacích zdarma. Ve většině případů je nutné uzavřít placené předplatné. Ale, Sledoval jsem spoustu filmů zdarma na stejné MEGOGO (jejich aplikace je také k dispozici na LG Smart TV, dokonce dva).

Chcete-li tyto aplikace spustit, nejprve přejděte do režimu Smart TV. To lze provést pomocí speciálního tlačítka na dálkovém ovladači.

READ  Jak nastavit univerzální dálkový ovladač pro televizor LG. Proč potřebujete univerzální dálkový ovladač?

To je zajímavé: Jak připojit televizor k počítači (notebooku) pomocí kabelu HDMI? Televizor jako monitor

Na kartě Premium již můžete spustit požadovanou aplikaci. Nebo vyberte dlaždici s nápisem „Více“ a otevřete celý seznam aplikací.

Jak vidíte, existuje mnoho aplikací. K dispozici je také MEGOGO (MEGOGO HD). O čemž jsem už psal, Divane.TV, YouTube, World TV, Zoomby, Bonus TV a další.

Například v SEE.K dispozici je slušný počet hudebních videoklipů.

Zde je tedy schéma: spustíme požadovanou aplikaci, například stejnou MEGOGO, vybereme sekci (pokud existuje). Filmy, seriály atd. д., Spusťte požadované video a podívejte se na něj. Pokud je obsah videa placený, zobrazí se samozřejmě příslušná zpráva. A pokud chcete, můžete si ji předplatit za poplatek.

Myslím, že myšlenka je jasná. Vše sledujte prostřednictvím aplikace. Některé věci jsou zdarma, za jiné musíte zaplatit. Zda zaplatíte, nebo ne, je na vašem rozhodnutí. Pokud sledujete hodně filmů a chcete je sledovat přímo z televizoru, můžete si zakoupit předplatné. Nestojí příliš mnoho.

Další podobné aplikace lze nainstalovat z obchodu s aplikacemi. Jak to udělat, jsem napsal v tomto článku https://f1comp.Za některé věci budete muset zaplatit, za některé věci budete muset zaplatit, za některé věci budete muset zaplatit, za některé věci budete muset zaplatit, za některé věci budete muset zaplatit. Mohou existovat aplikace, kde je k dispozici více bezplatného mediálního obsahu. Upřímně řečeno jsem zatím žádné další aplikace neinstaloval. Zdá se mi, že předinstalované jsou zcela dostačující.

Pokud se vám výše uvedený způsob nelíbí nebo z nějakého důvodu nevyhovuje, nezapomeňte na možnost sledovat filmy z počítače prostřednictvím DLNA (odkazy na pokyny jsem uvedl na začátku článku). Videa můžete také jednoduše stáhnout na USB disk nebo externí pevný disk, připojit jej k televizoru a sledovat filmy.

Sledování služby YouTube na televizoru Smart TV

Chcete-li sledovat videa YouTube přímo na televizoru pomocí aplikace, potřebujete televizor s funkcí Smart TV a internetem. Může to být televizor LG se systémem webOS nebo starší verze Smart TV. Televizor Samsung s funkcemi Smart (Smart Hub). Nebo Sony, Philips, Hisense, Kivi a další. Na většině těchto televizorů nyní běží systém Android TV.

Musíte zjistit, zda je váš televizor vybaven funkcí Smart TV. Podívejte se na specifikace na oficiálních webových stránkách, na informace na krabici nebo na to, zda je na dálkovém ovladači tlačítko pro vyvolání nabídky Smart TV.

Pokud máte televizor s funkcí Smart TV, stačí jej připojit k internetu. Můžete se připojit přes síť Wi-Fi nebo kabelem. To závisí na televizoru, který máte, a na připojení, které je u vás doma k dispozici. Jak to udělat, se dozvíte v mém článku: Jak připojit televizor k internetu. Najdete zde také odkazy na podrobné pokyny k připojení televizorů LG, Samsung a Philips.

Po připojení televizoru k internetu otevřete nabídku Smart TV, vyhledejte a spusťte aplikaci YouTube. V aplikaci si již můžete vybrat videa, která chcete sledovat, a použít funkci vyhledávání. Pokud se přihlásíte pomocí účtu Google zobrazí se vám všechny kanály, které jste si předplatili.

Každý televizor a každá verze Smart TV se liší, takže se může lišit i samotná nabídka. Není však těžké najít požadovanou aplikaci. Rozhraní je jednoduché a přehledné. Pokud vím, aplikace YouTube je na Smart TV vždy nainstalována ve výchozím nastavení. Na všech televizorech.

Výše jsme se zabývali způsobem, jak můžete sledovat videa pouze s jednou televizí. Bez dalších zařízení. Myslím, že toto je nejlepší řešení. Vše se zapíná rychle a funguje konzistentně. Existují však i jiné možnosti.

Proč se u televizorů LG zobrazuje chybová zpráva o nedostatku paměti??

V odpovědi na komentáře jsem napsal, že pro sledování filmu nebo poslech hudby online je třeba stejný film nahrát do paměti televizoru. Poté se tato paměť vymaže.

Televizor jednoduše nemá dostatek paměti, která je přidělena prohlížeči, proto se objeví chyba, že paměť je plná a přehrávání není možné. Chyba se navíc neobjeví okamžitě. To znamená, že pokud je k dispozici dostatek paměti, vše funguje.

Rozhodl jsem se napsat na podporu společnosti LG, abych si problém ujasnil.

Jak vidíte, můj odhad se potvrdil. Televizor má určitá omezení.

Řešení Nainstalujte si aplikaci YouTube (ještě jednu) místo výchozí

Pokud odinstalování nefunguje, zkuste aplikaci nainstalovat znovu. Přejděte na Google Play a vyhledejte tam aplikaci YouTube.

READ  jak připojit směrovač Wi-Fi d link. Zapnutí bezdrátové sítě

Jde o to, že i když v televizoru již jedna aplikace je, služba vás vyzve k její instalaci. bude to sice jiná verze, ale bude fungovat

televizor, nepřehrává, video, internetu, online

Po instalaci budete vyzváni k aktualizaci služeb Google Play. Souhlasím.

Po stažení a instalaci aktualizací YouTube vstane z mrtvých:

V nabídce „Aplikace“ budete mít dvě ikony YouTube (pokud se nepodařilo odstranit tu starou). Jeden z nich nechtěl nastartovat a nechtěl se rozběhnout

Televizor po spuštění serveru DLNA nevidí filmy, které jsou v počítači (notebooku)

Všiml jsem si, že při nastavování serveru DLNA v počítači za účelem sledování filmů na televizoru s podporou DLNA se často objevují otázky.

Konkrétně otázky týkající se problému, kdy televizor nevidí server DLNA vytvořený v počítači. A proto nemůže vidět vaše soubory (filmy, fotografie, hudbu). které jsou ve vašem počítači.

Tento problém může mít mnoho příčin. Pravděpodobně je to však způsobeno antivirovým programem nebo bránou firewall (případně standardní bránou firewall systému Windows). blokuje připojení. Nepovolení zobrazení filmů v počítači na televizoru.

Zde jsou aktuální pokyny pro nastavení DLNA:

Pokud jste provedli vše podle pokynů, ale televizor stále nevidí váš počítač, pro začátek:

  • Ujistěte se, že je server spuštěn na vašem počítači (notebooku). Software, který používáte, by vám to měl sdělit.
  • Zkontrolujte, zda váš televizor podporuje technologii DLNA. To lze zjistit z charakteristiky modelu vašeho televizoru (stačí se podívat na stránky výrobce). Pokud má televizor funkci Smart TV, podporuje DLNA.
  • Zkontrolujte, zda jsou televizor a počítač připojeny ke stejnému směrovači. A že na obou zařízeních funguje internet (přístup k internetu není povinný, ale ukazuje, že zařízení jsou skutečně připojena k síti).
  • Pokud například „Smart Share“ nefunguje, zkuste „Home Media Server (UPnP, DLNA, HTTP)“.

Pokud je ve výše uvedených bodech vše v pořádku, měli byste zkusit vypnout antivirový program. Vím jistě, že Avast taková připojení rád blokuje. Ostatní antiviry však nejsou výjimkou. Zkuste také vypnout bránu firewall, pokud je v počítači nainstalována. A vypněte standardní bránu firewall systému Windows.

To je zajímavé: No website opening: Error 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Failed to resolve DNS server address

Není třeba úplně odinstalovat antivirus. Téměř v každém antivirovém programu je možnost zcela, dočasně vypnout ochranu.

televizor, nepřehrává, video, internetu, online

Obvykle to lze provést kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu antiviru v systémové liště a výběrem možnosti Pozastavit ochranu.

Takto je to provedeno v aplikaci Kaspersky Internet Security:

Antivirus se vás pravděpodobně zeptá, na jak dlouho má ochranu vypnout, nebo vás požádá o potvrzení. Připomínám, že jsem vám ukázal příklad aplikace Kaspersky Internet Security. Pokud používáte jiný antivirus, může to být trochu jinak.

Po vypnutí ochrany přejděte do pravé nabídky televizoru (u LG je to například Smart Share) a zjistěte, zda televizor viděl obsah počítače. Televizor můžete také vypnout a znovu zapnout.

Jsem si jistý, že to bude fungovat. Pokud vše funguje a televizor zobrazuje složky a soubory v notebooku, pak je problém skutečně v antiviru.

Ani vypnutí antiviru není řešením. Proto byste měli zkusit přidat své připojení k antivirovým výjimkám. Nebo může blokovat samotný program, například „Home Media Server (UPnP, DLNA, HTTP)“. V takovém případě by měl být software přidán do výjimek. V každém antivirovém programu se to dělá jinak. Hledejte něco jako: kontrola programu, kontrola činnosti programu, síťová činnost, brána firewall.

Pokud jde o problémy v samotných směrovačích Wi-Fi, přes které jsou zařízení připojena, existují jejich vlastní triky. Na samotných směrovačích nemusíte provádět žádné úpravy. Ale v komentářích jsem viděl, že můžete zkusit zrušit zaškrtnutí políčka „Zakázat vícesměrové vysílání“ na kartě, kde nastavujete nastavení Wi-Fi.

S takovou položkou jsem se nesetkal např. u routerů Tp-Link. Pokud je váš směrovač nastaven s takovou doložkou, můžete ji vyzkoušet. Vše nejlepší!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS