Televize se uzavírá a nezapne se: důvody, co dělat

Už jsme tak zvyklí na přítomnost televizorů v domě, že selhání tohoto zařízení nás často vede do hlouposti. Jednou z možností poruchy je situace, kdy se vůbec nezapne, i když jsou slyšet některá kliknutí z ní.

TV prezentované v těchto dnech lze rozdělit do několika skupin: tekutý krystalický, stejně jako plazma a kinescope. Navzdory skutečnosti, že všichni mají znatelné rozdíly v designu, rozměrech a způsobech výstupu obrázků na obrazovce, důvody, které nedovolují práci, jsou ve všech případech naprosto identické, nezávisí na parametrech televizního přijímače.

V závislosti na příčině rozpadu a modelu zařízení se může metoda projevu rozbití mírně lišit, ale lze rozlišit běžné typické „příznaky“ poruch.

 • Při držení pracovního klíče přímo na televizním panelu nebo dálkovým ovládáním se indikátor světla přestane rovnoměrně svítit a blikat. to přímo naznačuje přechod technologie ze spacího režimu do aktivního pracovního stavu. Po několika sekundách však v okamžiku, kdy by se televizor měl spustit a obrázek se rozsvítil na obrazovce, přesto to nefunguje, a samotný světelný index buď nadále bliká nebo hoří zeleně. To naznačuje, že tato technika nevyšla z provozního stavu a vrátila se k předchozímu. důstojník Duty.
 • Po spuštění televizní techniky se obraz neobjeví, zatímco technika kvílí, stejně jako píšťalky nebo dokonce kliknutí. Věnujeme samostatnou pozornost skutečnosti, že takové podezřelé zvuky by měly pocházet pouze z těla, ale ne z reproduktorů nebo reproduktorů.
 • Pokud bylo vybavení intenzivně využíváno po mnoho let, pak se pravidelně začne zapínat a vypnout a vypínat. V průběhu času se frekvence přerušování se zvyšuje a zrychluje, dokud se televizor nepřestane vůbec začít.
není

Pokud svítí indikátor světla na panelu, znamená to, že napájecí zdroj je stále dodáván do ovládacího čipu.

V tomto případě musí být diagnóza spuštěna kontrolou provozního ovladače dálkového ovladače. Zkuste spustit práci z panelu pomocí tlačítka napájení, obvykle se nachází před námi. neměli byste vyloučit, že příčina chyby může být spojena s poruchou samotného vzdáleného modulu.

Důvody, proč dálkové ovládání zastavilo posílání signálů do televizoru, mohou být:

 • Kontakty kontaktů;
 • Rozdělení infračerveného senzoru;
 • Zpívající baterie;
 • Na povrchu panelu dálkového ovládání se nahromadilo příliš mnoho prachu a nečistot;
 • Některá tlačítka jsou zaseknutá a nelze je stisknout;
 • Dálkové ovládání bylo nalito sladkým čajem nebo jinou tekutinou.

Obvykle lze dálkové ovládání opravit na vlastní pěst nebo kontaktujte specializovaný dílnu. Nejčastěji je však levnější nakupovat nové.

Pokud uživatel stiskl možnost zapnout zařízení na panelu, ale zařízení stále nezačne, pak se pravděpodobně objevil jeden z vážnějších poruch. Budeme o nich mluvit níže.

Indikátory bliká

Pokud v případě blikají, znamená to, že zařízení nezávisle diagnostikuje a brzy zjistí důvod problému. Na různých modelech je často pozorováno, že lampa nebo LED míry několikrát bliká. Takže hlásí konkrétní chybu. Část kódů naleznete v provozních pokynech. Výrobci televize, jako jsou Sony, Philips, Panasonic a další, mají funkci samo.diagnostiky. Centrální procesor na datových pneumatikách dostává informace z hlavních zařízení a bloků. Pokud je detekován vadný uzel, procesor zablokuje příkaz, který se zapne. Pokud tedy televizor Philips nezapne, ale indikátor bliká, musíte si přečíst chybu a dešifrovat ji. Pak se můžete pokusit problém odstranit. Podobný příznak se také projevuje, když televizní panel funguje jako monitor počítače. Pokud počítač šel do režimu spánku nebo vypnul, pak když stisknete tlačítko napájení na dálkovém ovládání LCD panelu, několikrát zamrdí LED.

Svítilá dioda řekne uživateli, že jednotka napájení dostává normálně dodávající napětí. Co dělat, pokud se televizor nezapne a neodpovídá na signály z ovládacího panelu? Nejprve. zkuste to zapnout pomocí tlačítek v televizi samotné. Možná je porucha způsobena nesprávnou prací dálkového ovládání nebo některými chybami s tím spojené. Ale už za sebe nemusí obviňovat.

READ  Jak nastavit hodinky Samsung Galaxy watch

Firmware letěl

Stojí za zmínku, že software selže častěji, než můžete předpokládat. Problém spočívá v nestabilní dodávce elektřiny nebo náhlém vypnutí ze zdroje napájení. Výsledkem je, že paměťový modul vyhoří, což vede k mytí operačního systému.

Po „firmwaru“ firmwaru je pozorována černá obrazovka, technika Philips nebude spuštěna z dálkového ovládání, přestane se připojovat k Wi-Fi nebo začne zmrazit na úvodním obrazovce. Ve vzácných případech je v jedné ze stran obraz „kongresu“.

Mimochodem, není nutné jít k mistrům, protože je možné provádět opravy vlastními rukama. Jedinou věcí je mít jen málo zkušeností s prací se softwarem a být certifikováno, že všechny „brzdy“ se objevily kvůli softwaru.

Pokud po aktualizaci softwaru, televizní přijímač Philips nehledá kanály, zapne se a okamžitě vypne, pak to znamená „příznaky“ rozpadu hardwaru. V případě, že televize nereaguje na příkazy, zbývá ji vzít do servisního centra.

Pozornost! Před firmwarem najděte přesný název modelu vašeho televizního přijímače. Chyba jen několika dopisů může znamenat úplné porušení algoritmů spuštění. Načítání softwaru je vyžadováno pouze z oficiálních webových stránek výrobce zařízení.

Kdy kontaktovat servisní středisko

Rozdělení hardwaru Samsung TV lze vyloučit výhradně na profesionálního inženýra. Soukromý uživatel bude schopen vyřešit problémy externí povahy, takže samostatně rozebírat zařízení není v žádném případě nejúspěšnějším nápadem.

Poruchy softwaru Smart TV Samsung jsou také zdaleka možné odstranit vlastními rukama. Chcete.li aktualizovat firmware, musíte si jej nejprve stáhnout a uložit na jednotku USB Flash nebo na pevném disku na pevném disku. Ne každý uživatel se s takovým úkolem vyrovná.

Inženýři servisního centra mají k dispozici speciální vybavení a také vědí, jak správně rozebrat televizi. Nyní zvážíme, v jakých situacích musíte kontaktovat Masters.

Televizor nezapne tlačítko panelu

Pokud televizor nezačne po stisknutí tlačítka napájení umístěného na panelu, měli byste věnovat pozornost indikátoru režimu čekání. Například, pokud se vypne v době stisknutí tlačítka, naznačuje to aktivaci vnitřního uzamčení.

Nevylučujte rozpis tlačítka nebo vlaku, který poskytuje připojení. Pokud při stisknutí tlačítka doslova spadne do panelu a nekliká, je třeba jej změnit. Určitě to nemůžete udělat sami, takže stačí zavolat pánovi.

není

Indikátor hoří červeně

Pokud je žárovka červená, ale televizor se nezapne, znamená to, že je v pohotovostním režimu. Jak vyřešit tento problém, na který jsme již zjistili. V některých situacích indikátor září zeleně, ale pak se znovu začervenává. To ukazuje, že centrální procesor byl vytvořen a poslán do jiných modulů, který se zapne příchozí signál.

Vzhledem k tomu, že jeden z uzlů se zlomí, tým není proveden. Například problém spočívá v napájení, takže televizor nezačne. Centrální procesor nedostává potvrzení o provádění příkazu, v důsledku toho zruší signál, aby zapnul televizi, a vrátil zařízení do režimu spánku.

LED může neustále měnit barvu, ale televizor se nezapne. Příčinou poruchy je střídač nebo tranzistor. Musíte se obrátit na servisní středisko, aby odborníci změnili chybné moduly.

Indikátor je zelený, ale televizor se nezapne

Pokud indikátor spálí zelenou, ale zároveň se televizor nezapne, pak odborníci provádějí důkladnou diagnostiku. Test začíná testováním základní desky, zejména pomocí speciálního vybavení, měří se příchozí napětí. Kromě toho je testováno provádění příkazů pro ukazatele podsvícení, zapnutí televize atd.D.

Když se žárovka rozsvítí, což ukazuje na výkon, ale zároveň nejsou přijímány signály z hlavní desky, může to signalizovat dostupnost problémů se softwarem. Zkuste zapnout zařízení z dálkového ovládání nebo kliknutím na tlačítko umístěné na hlavním panelu.

Hardwarové rozdělení základní desky je odstraněno výměnou vadné komponenty. Pokud je napětí plné, pak odborníci upustí vlastní nastavení a poté nainstalují aktualizovaný software.

Indikátor pravidelně bliká

Neustále blikající světlo je indikátorem selhání, ale musíte specifikovat problém, což je velmi obtížné. K určení příčiny vzhledu blikajícího indikátoru v televizi se provádí komplexní diagnóza. Pomocí osciloskopu je také testována adaptér napájení, je také testována provozovatelnost převodníku, který je umístěn na základní desce.

Červené světlo často bliká kvůli vzhledu problémů s napětím. Například v kontaktním obvodu byl zkrat.

Televize se na velmi dlouhou dobu zapíná

Pokud se televizní vybavení na dlouhou dobu zapíná neobvykle, pak to znamená poruchu určitého uzlu. Pokud například používáte zařízení s maticí kapalného krystalu, faktory se budou výrazně lišit od stejných LED modelů.

READ  Nastavení televizoru Samsung Smart TV

Chcete.li zjistit, proč televize funguje špatně a nezapne se okamžitě, je neobvykle obtížné, zejména pokud nemáte zkušenosti s opravou vybavení. Vzhledem k okolnostem je vhodnější kontaktovat servisní středisko, jehož zaměstnanci mohou rychle určit příčinu poruchy a normalizovat správnou provoz zařízení. Používají nejen profesionální vybavení, ale také licencovaný software.

Indikátor je v plamenech

Pokud indikátor hoří, je dodáván napájecí obvod. Diagnostika by proto měla začít několika jednoduchými akcemi. Pokud například zařízení nereaguje na dálkové ovládání, zapněte jej stisknutím tlačítka napájení, které je umístěno na předním panelu. Nelze vyloučit, že důvodem zahrnutí technologie bylo dálkové ovládání.

 • Kontakty kontaktů;
 • Infračervený senzor poškozený;
 • Posadil baterie;
 • Na povrchu čipu příliš mnoho prachu a nečistot;
 • Některá tlačítka nejsou stisknutá a některá tlačítka jsou stisknutá;
 • Dálkové ovládání je tekutina.

Vzdálené ovládání můžete opravit sami nebo kontaktovat středisko servisního servisu. Je možné, že bude levnější koupit nové zařízení.

Pokud uživatel stiskl tlačítko napájení na panelu a televizor stejně nefunguje, pak existuje několik dalších ospravedlnění. S největší pravděpodobností obhajoba fungovala. Zařízení se může dokonce zapnout, ale obrazovka vyjde doslova po několika sekundách. Příčinou automatického provozu prvků systému ochrany jsou pokles napětí. V zásadě se takové poruchy projevují, když byla vypnuta elektřina, a televize byla v režimu spánku.

Tento typ poruchy je velmi jednoduchý eliminovat. Deenergizujte televizor asi 5-10 minut. Tento interval bude stačit k obnovení výkonu zařízení. Vložte šňůru do výstupu a poté spusťte televizor z dálkového ovládacího panelu. Pokud odpověď stále chybí, pak došlo k zkratu kontaktů nebo vyhořel hardwarový modul.

Pokud ve vašem domě světlo pravidelně zmizí nebo existují významné problémy s poklesy napětí, musíte si zakoupit zdroj nepřetržitého výkonu, síťového filtru nebo stabilizátoru. To zabrání předčasnému selhání hardwarových modulů.

Je také nemožné vyloučit skutečnost, že problémy se zahrnutím televize vznikly v důsledku rozpadu procesoru. Ovládání podsvícení LED se provádí přes stojan drátem a tranzistorem Q211. Pokud se v tomto bloku objeví zkrat, pak se televizor zastaví. Chcete.li problém nezávisle odstranit, musíte použít multimetr a koupit nové originální komponenty. S tím mohou uživatelé mít významné problémy. Proto je rozumnější kontaktovat servisní středisko, aby odborníci obnovili televizní výkon.

Indikátor hoří červeně

V situacích, kdy se televizor nezapne a indikátor hoří červeně, je nutné odstranit zařízení z pohotovostního režimu. Pokud existují vhodné dovednosti, můžete to udělat sami. Pokud existují pochybnosti, pak je lepší kontaktovat servisní středisko tak, aby práce dokončila odborníci.

Pokud je indikátor zapnutý, pak napájení funguje. Diagnostika však musí být stále spuštěna touto součástí. Měla by být měřena úroveň a stabilita přívodu napětí. Je možné, že televize přestala zapnout kvůli skutečnosti, že vlak je poškozen, což poskytuje přívod napětí základních modulů. Je také nutné měřit úroveň filtrace a provést vizuální kontrolu podrobností. Všechny tyto akce umožňují objektivně vyhodnotit výkon všech prvků napájení napájení. Například, pokud jsou elektrické kondenzátory oteklé, musíte je změnit.

Co dělat, pokud se televizor nezapne a indikátor hoří červeně? Praxe ukazuje, že nejčastěji důvodem pro vzhled tohoto problému je změna vlastností elektronických prvků, hlavně kondenzátorů. Výsledkem je, že zdroj napájení není schopen zajistit správné spuštění televize. Proto je přítomna indikace, ale technika stále nezačne. K lokalizaci rozpadu jsou poměrně často vyžadována dlouhodobá diagnostická opatření.

Ne vždy eliminace zjevného zhroucení v PSU normalizuje práci techniky. V některých se situační problémy s napájením napětí stávají příčinou ztráty informací, která je uložena v paměťových čipech. Co může problém vyřešit? Nejlepší možností je přenos televize do provozního režimu aktualizací firmwaru systému. To bude vyžadovat programátora.

Uživatelé nebudou moci samostatně aktualizovat kvůli nedostatku programátora. Pokusy o vyřešení problému pomocí improvizovaných prostředků povedou k zhoršení poruchy. Proto je rozumnější kontaktovat servisní středisko, aby se zabránilo vzhledu nového poškození.

Problémy se zahrnutím televize jsou také vysvětleny zkratům do napájecího obvodu napájecího obvodu. Většinou v této složce jsou sekundární zdroje umístěné podle schématu DC-DC. Mluvíme o převaděčích a stabilizátorech stresu. Předpokladem pro správnou provoz procesoru a dalších modulů s ním spojené je stabilní napájení napětí pro všechny komponenty. Přerušení povede k omezení funkčnosti zařízení.

READ  Funkce hodinek Galaxy Watch

Indikátor hoří zeleně

V situacích, kdy televizor není spuštěn z dálkového ovládání a tlačítek a žárovka je zelená, musíte také provádět komplexní diagnostiku. Existuje mnoho důvodů pro vzhled tohoto problému. Nejprve se musíte ujistit ve správné práci hlavního čipu. Chcete.li to provést, změřte napětí hlavní desky a také vyzkoušejte správnost aktivace výkonu, podsvícení podsvícení.

Je možné, že v době přechodu na televizní kanál s nakonfigurovaným programem se zobrazí zvuk. To ukazuje, že příčinou nesprávného provozu zařízení je střídač nebo napájecí zdroj, který dodává napětí do LED podsvícení LED. Nezapomeňte zkontrolovat výkon zdrojů záření.

Jak zapnout televizi, pokud indikátor spálí zelenou? Inkluzní tým nepochází z mateřského čipu. Proto zařízení nereaguje na příkazy odeslané tlačítkem nebo dálkovým ovládáním. Nelze vyloučit, že problém spočívá v paměťových zařízeních umístěných na hlavní desce. V opravě jsou situace, kdy grafický procesor odešle příkaz k zapnutí BP, ale střídač nezačne. Chcete.li tyto procesory vytvořit, musíte k aktualizaci firmwaru paměťových čipů použít programátor.

Opravujeme také televizní televizory:

Některá porucha již byla považována. Lze jej získat pouze ve servisním středisku nebo dílně.

Tam odborníci řeknou, proč obraz zmizí na konkrétní televizi s pracovním zvukem.

Výměna matice

Pokud existuje několik rozbitých pixelů, není při pohledu žádné zvláštní nepohodlí. Pokud je však mnoho z nich nebo trhlina obrazovky, obrázky nebudou vůbec.

Před přiřazením problémů pro rozpis matice musíte zkontrolovat provoz invertoru

Některé soukromé workshopy mohou slíbit levné opravy, ale s takovým rozpadem je nejlepší kontaktovat servisní středisko výrobce.

 • Vysoce kvalitní práce. Zpravidla je to posíleno nejen proprietární opravou, ale také zárukou pro práci a nahrazenou komponenty.
 • Poctivosti záruka. Ne všechny soukromé workshopy jsou čestné a místo původních podrobností mohou vytvořit levnější analog nízké kvality, z níž je majitel společnosti TV chráněn ve středisku servisního střediska.
 • Rychlost opravy. Služba společnosti společnosti má pro opravu všechny potřebné náhradní díly a majitel nebude muset na náhradu očekávat dlouho.
není

Oprava doshifratoru

Často, ale nelze ji vždy obnovit. Závisí to na příčinách zhroucení. Pokud nedošlo k mechanickému poškození přístavů, pak je vše rozhodnuto o výměně obvyklého poplatku.

Pokud je postavena.v digitální televizi nebo drahé univerzální konzole, požádejte o opravu pouze na servisní středisko. Levný přijímač lze také poskytnout soukromému telemasteru.

Výměna dekodéru nebude stát více než 2 tisíce. Spolu s opravou a její obnova je ještě menší.

Selhání

Může existovat několik důvodů pro selhání softwaru. Mezi nejčastější lze poznamenat následující:

 • Výrobce se může konat na serveru výrobce. Nakonec bude zařízení fungovat jako obvykle;
 • Nízké přijímání dat nebo připojení k internetu. Pokud je připojena digitální televize, může být tento důvod irelevantní;
 • Zastaralý firmware. Musíte si stáhnout pouze konkrétní firmware pro konkrétní televizní model. Jinak můžete ublížit inteligentní televizi;
 • Nesprávná instalace aplikace. To bude nutné přeinstalovat nebo aktualizovat;
 • Nedostatek paměti;
 • Přetížení mezipaměti v prohlížeči televizoru;
 • Stará verze softwaru;
 • Selhání firmwaru v důsledku aktualizace.
 • Nesprávný výběr režimu.

Následující problémy mohou být součástí selhání softwaru a zdaleka není vždy možné stanovit příčinu, takže maximum, které může uživatel udělat, je resetovat tovární nastavení. Pokud se plazmová televize nezapne, může pomoci pouze pán. Nepokoušejte se jej pokusit připojit k notebooku z YouTube a pomocí speciálních programů vyřešit problém sami. Kvůli těmto děl můžete způsobit nenapravitelné poškození.

Pokud se televizor nezapne, ale jeho LED indikátor bliká nebo hoří ve standardním režimu-není důvod pro paniku. Po provedení počáteční diagnózy můžete nezávisle pochopit, zda je samotné zařízení a jeho periferie vadné. Ve druhém případě můžete provádět opravy sami, ale odstranit vnitřní rozpad je lepší uchýlit se k pomoci profesionálů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS