Telefon se nepřipojí k Wi-Fi: důvody a řešení [Android]

Sítě Wi-Fi se nyní objevují všude: v domech, parcích, na letištích, v hotelech atd.д. A přestože mobilní internet stále není dostatečně levný ani dostupný, musíte se k těmto sítím Wi-Fi při používání telefonu nějak připojit.

Mouchou na kráse je, že přibližně každé desáté připojení z telefonu skončí neúspěchem.

Vlastně proto jsem se rozhodl zaměřit téma dnešního článku na tuto problematiku (protože otázek ohledně ní je příliš mnoho). Všimněte si, že článek se zaměří na zařízení se systémem Android (Android).

Poznámka!

Mimochodem, mnoho lidí si stěžuje na příliš krátkou výdrž baterie telefonu.

Pokud chcete vědět, proč se baterie rychle vybíjí, odstranit tyto příčiny a prodloužit životnost baterie smartphonu, doporučuji tento článek

Nedostupnost Wi-Fi v systému Android

Telefon se může odmítnout připojit k bezdrátovému internetu nejen na veřejném místě (v nákupním centru, kavárně nebo hotelu), ale také doma. Pokud máte potíže s přístupem na web na veřejném místě, problém je pravděpodobně na straně veřejné sítě. Mohou vyžadovat ověření před připojením nebo mohou být tak zahlcené, že se na vašem zařízení nenačtou žádné karty. Pokud chcete používat internet v kavárně, hotelu nebo na jiném podobném místě, zeptejte se recepčního v místě konání akce na možnosti připojení k jejich síti.

Pokud se však váš telefon nemůže připojit k bezdrátové síti ani doma, stojí za to se problémem vážně zabývat. Smartphone se může odmítnout připojit po změně hesla, změně směrovače, instalaci softwaru nebo změně nastavení. Telefon se však může přestat připojovat k síti Wi-Fi, a to i v případě, že nedošlo ke změně směrovače nebo smartphonu.

Co udělat jako první?

Nejdříve byste měli pochopit, co přesně brání tomu, aby se telefon ve vašem případě připojil k síti. Mohou nastat dvě hlavní situace:

 • Telefon se vůbec nepřipojuje k síti. V tomto případě zařízení napíše „Uloženo“ a stále se snaží získat IP adresu, zobrazí chybu ověřování a může také napsat, že máte chybu ověřování, řekne špatné heslo, dá nápis, že došlo k chybě při připojování k síti Wi-Fi. V závislosti na případu se může vyskytnout mnoho příznaků.
 • Telefon je připojen k síti a zobrazuje internet, ale nic se nenačítá ani nefunguje. Vedle ikony bezdrátové sítě se může zobrazit zpráva „Internet není k dispozici“. Vedle standardní ikony Wi-Fi se může objevit vykřičník. Uživatel však také nemusí vidět žádné speciální ikony nebo text, ale nenačte se žádná stránka v prohlížeči nebo aplikace.

Bez ohledu na to, která z těchto dvou situací nastane ve vašem případě a zda se snažíte připojit k síti doma nebo na veřejném místě, měli byste postupovat následovně:

 • Vypněte síť Wi-Fi ve smartphonu a znovu ji připojte.
 • Restartujte telefon a zkuste se připojit znovu.
 • Restartujte router, pokud je to váš domácí počítač a můžete tak učinit. Je třeba odpojit router od sítě, počkat několik minut a poté jej znovu připojit nebo stisknout tlačítko napájení. Poté je nutné vypnout internet ve smartphonu a znovu jej připojit.

Pokud se nemůžete připojit k Wi-Fi na veřejném místě (v obchodě, kavárně, metru, hotelu nebo jiném podobném místě), není nutné ztrácet čas pokusy o připojení a „hrabat“ se v nastaveních. Zeptejte se správce na problém nebo se zkuste připojit později, může se jednat o dočasnou závadu.

Proč se Wi-Fi připojuje bez přístupu k internetu?

Připojení k síti nebylo dokončeno. Veřejné sítě vyžadují ověření uživatele nebo registraci. V důsledku toho se zobrazí speciální přihlašovací stránka.

Proč je Wi-Fi připojena bez přístupu k internetu

 • Nesprávné nastavení data a času a router se nepřipojí k telefonu.
 • Problémy s adresou IP. Musíte přejít do nastavení a stisknout tlačítko „Změnit síť“. Poté je třeba přejít do pokročilého nastavení. Dále je třeba nastavit údaje uživatele.
 • Ačkoli je Wi-Fi zdarma, přístup k internetu mají pouze správci určitých zařízení. Pokud nejste správce, ale chcete se připojit, nepodaří se vám to.
 • Připojení blokované speciálním softwarem nebo antivirem. Můžete ji zkusit zakázat.

Jak připojit smartphone k síti Wi-Fi

K připojení zařízení k bezdrátové síti stačí provést jednoduché nastavení:

 • Otevřete nabídku nastavení nebo zatáhněte za závěs oznamovacího panelu
 • Zapnutí modulu Wi-Fi
 • Počkejte, dokud telefon nezobrazí síť připojení
 • Vyberte požadovanou síť a v případě potřeby zadejte heslo

Tato metoda bude fungovat na všech smartphonech Fly, včetně nejnovějšího modelu Fly Cirrus 13, který je založen na nejnovější verzi systému Android 7.0 Nugát.

telefon, vidí, wi-fi, nepřipojí, smartphone, připojen

Algoritmus činností pro diagnostiku a odstranění poruchy

V tomto článku se nebudeme zabývat selháním při připojení telefonu k veřejné nebo firemní síti Wi-Fi, protože nastavení nelze ovlivnit. Podívejme se na situace, které se vyskytují v domácích sítích majitelů telefonů a přístupových bodů.

READ  Jak vypnout přesměrování hovorů v telefonu Samsung. Při používání softwaru třetích stran

Takže aby. Pokud akce nepomůže, přejděte k dalšímu kroku.

Nastavení přístupového bodu je uvedeno na příkladu domácího směrovače TP-Link AC 750 Archer C20. V jiných směrovačích se mohou názvy sekcí a funkcí lišit, ale ne globálně.

 • Zkontrolujte, zda je v telefonu spuštěna síť Wi-Fi. Vstupte do nastavení bezdrátové sítě a zkontrolujte, zda je přepínač nastaven na „Zapnuto“. Pokud je funkce aktivní, vypněte ji a znovu zapněte. Restartování telefonu.
 • Ujistěte se, že přístupový bod funguje, a zkontrolujte, zda se k němu připojují další zařízení. Pokud ne, resetujte směrovač. Ujistěte se, že se nepřehřívá.
 • Umístěte mobilní telefon na místo s dobrým příjmem wi-fi. Ujistěte se, že mezi ním a směrovačem nejsou silné betonové zdi ani zdroje elektromagnetického záření (domácí spotřebiče, napájecí kabely).
 • Pokud při pokusu o připojení dojde k chybě ověřování, může to znamenat, že někdo z rodiny nebo vy sami jste změnili heslo k domácí síti a telefon se snaží připojit se starým heslem. Chcete-li, aby mobilní zařízení zapomnělo své staré heslo, otevřete dlouhým klepnutím kontextovou nabídku připojení a vyberte možnost „Odstranit“ nebo „Zapomenout tuto síť“. Síť bude stále přístupná, ale při dalším připojení budete vyzváni k zadání hesla.
 • Odinstalujte ze smartphonu všechny aplikace, které byly nainstalovány nebo aktualizovány krátce před výskytem problému. Zkontrolujte, zda vaše zařízení není napadeno malwarem. Zakázat nebo dočasně odstranit klienty VPN, antivirové a další programy, které se používají k údajné ochraně sítí.
 • Pokud se připojení neobnoví nebo dojde k jiné chybě, například k nekonečnému získávání IP adresy, otevřete v ovládacím panelu směrovače sekci „Server DHCP“ a zkontrolujte, zda je povolena. IP adresa telefonu musí spadat do rozsahu mezi počáteční a koncovou adresou DHCP a nesmí se opakovat v jiných zařízeních.
 • Pokud máte potíže s připojením k domácímu hotspotu nejen na telefonu, otevřete základní nastavení bezdrátového připojení v ovládacím panelu směrovače a experimentujte s přepínáním na různé kanály. Pokud je výchozí kanál velmi rušivý, připojení je buď nemožné, nebo velmi nestabilní.
 • Zkontrolujte, jaký standard používá vaše bezdrátová síť. Pokud je váš telefon starší model a směrovač je nastaven na moderní standard 802.11n nebo 802.11ac, k připojení nedojde. Aby byl nový směrovač kompatibilní se staršími klientskými zařízeními, je třeba přejít na standard 802.11.11bgn (smíšené).
 • Zkontrolujte nastavení zabezpečení Wi-Fi. Otevřete část „Zabezpečení bezdrátové sítě“ a nezapomeňte vybrat metodu šifrování, která je kompatibilní s vaším smartphonem. WPA2-PSK je nejnovější a nejsilnější typ šifrování, který podporují všechna mobilní zařízení vydaná v posledních 10 letech. Pokud je váš telefon velmi starý, může podporovat pouze režim WEP. V systému šifrování se také občas objevují závady. Chcete-li tuto verzi otestovat, dočasně vypněte ochranu. Pokud se vám podaří připojit k síti, použijte v budoucnu šifrování WEP nebo tuto síť odstraňte a vytvořte novou.
 • Zkontrolujte, zda je adresa MAC síťového adaptéru vašeho smartphonu na seznamu osob, kterým není povoleno se připojit. Informace o této funkci naleznete v části „Filtrování MAC“.
 • Jednou z mála příčin nemožnosti připojení k přístupovému bodu je nesprávná úroveň výkonu vysílače Wi-Fi. Chcete-li tuto verzi zkontrolovat, přejděte do „Rozšířených nastavení bezdrátové sítě“ a změňte úroveň výkonu na vyšší nebo nižší.

Typické chyby připojení Wi-Fi

Tato situace se může týkat nejen softwarového problému telefonu, ale také hardwarového problému. V takovém případě je nutné mobilní zařízení odeslat do servisu k odborné diagnostice. Projdeme si složitosti problému s připojením na straně softwaru směrovače popořadě:

Nesprávně zadané heslo

Ať už to zní jakkoli směšně, většina případů odmítnutí připojení mobilního zařízení k bezdrátové síti je způsobena nesprávně zadaným heslem. Uživatel mohl zadat znaky nesprávně (velká písmena místo malých a naopak) nebo některé z nich vynechat.

Pokud jste vlastníkem směrovače, mohl útočník změnit vaše heslo bez vašeho vědomí. Znovu si zjistěte heslo a zkuste ho pečlivě zadat.

Směrovač se zavěsí

I to nejdražší zařízení určené k přenosu internetového provozu vzduchem může časem nahromadit „smetí“ v podobě nadměrného množství datových paketů a dočasně selhat. Řešení je velmi jednoduché. restartujte směrovač. To lze provést vypnutím a zapnutím routeru pomocí tlačítka napájení na zadní straně routeru.

Odpojení směrovače na 10 minut a jeho opětovné připojení. Pokud tato triviální akce nepomůže. přejděte ke složitějším řešením.

Ověření mobilního zařízení se nezdařilo

Mobilní zařízení jsou denně vystavena velkému objemu dat přenášených prostřednictvím rádiových vln. Nejde jen o příjem a přenos internetového provozu, ale také o mobilní hovory, SMS zprávy a vše, co s tím souvisí. Zařízení proto již nemusí přijímat data ze směrovače z důvodu přetížení informacemi.

 • Odstranění sítě z nastavení Wi-Fi v telefonu a opětovné připojení. Pak bude konfigurace připojení přerozdělena a váš problém bude dost možná vyřešen. Zadejte pokročilá nastavení připojené sítě. Při používání grafického uživatelského rozhraní MIUI je napravo od názvu sítě šipka, která vede k těmto nastavením.
READ  Jak hodit aplikaci do jiného telefonu

Překročení limitu připojeného zařízení

Moderní směrovače jsou ve výchozím nastavení připraveny připojit se ke své síti 16 nebo 32 zařízení. Problém se často vyskytuje u routerů na veřejném místě nebo u těch, které jednoduše nemají nastavené heslo. O bezplatný přístup k internetu samozřejmě nepřijdou ani vaši sousedé, takže zařízení distribuující internet ve vaší domácnosti může být přetížené.

Problém vyřešíte tak, že na domácím směrovači nastavíte heslo pro kontrolu počtu klientů. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si náš článek na toto téma.

Při nastavování zabezpečení směrovače se snažte nastavit co nejsložitější heslo. S tím vám pomůže speciální výukový program:

Chcete-li zjistit, kolik klientů je aktuálně připojeno k vašemu zařízení, přejděte na kartu „Bezdrátové připojení. Statistika bezdrátového připojení“ v ovládacím panelu routeru. Hodnota ID v tabulce udává sériové číslo zařízení připojeného k síti:

Pokyny pro vstup do ovládacího panelu směrovače TP-LINK naleznete ve výše uvedeném návodu na změnu hesla na směrovači.

Selhání hardwaru

U žádného fungujícího zařízení není zaručeno, že bude fungovat bezchybně a bez pádu. Směrovač také může v určitém okamžiku odmítnout správně pracovat. V takovém případě je nutná odborná diagnostika hardwaru v servisním středisku a jeho další oprava.

Televizor vidí síť Wi-Fi, ale nemůže se připojit: chyba

Překontrolujte název sítě a heslo pro přístup k ní (měl jsem známého, který se chtěl připojit k Wi-Fi síti souseda (síť se jmenovala stejně jako on). K tomu je velmi vhodné používat mobilní telefon s podporou Wi-Fi.

Obecně věnujte pozornost také kódu chyby (pokud se zobrazuje) a jeho popisu. Vněkterých případech pouze tento kód umožňuje dobrat se „pravdy“ (zejména pokud jsou vsoftwaru chyby vývojářů).

Poté zkontrolujte nastavení směrovače (karta „Nastavení bezdrátové sítě“). Zda jsou název a heslo sítě Wi-Fi při pokusu o připojení televizoru správné?

Mimochodem, v rámci diagnostiky bych doporučil změnit název sítě a heslo. Poté se ihned pokuste připojit televizor (jako první zařízení) s těmito změněnými údaji.

Kromě toho věnujte pozornost části nastavení „Řízení šířky pásma“. Pokud máte takovou možnost ve svém směrovači. v některých případech může začít blokovat přístup některých zařízení k internetu (např.ч. a TV).

Pokud nevíte, jak ji zakázat (nebo ji vůbec nemůžete najít), zkuste obnovit výchozí nastavení routeru.

Řízení šířky pásma (příklad routeru Tenda)

V některých případech staré nastavení „brání“ připojení k síti (pokud byl televizor dříve připojen k jiné síti). Pro diagnostické účely se doporučuje obnovit tovární nastavení televizoru:

 • Televizory LG mají následující nabídku: „Nastavení. Kromě toho. Obecné. Obnovení továrního nastavení“ ;
 • Televizor Samsung: „Podpora. Vlastní diagnostika. Reset“ (viz obrázek vlevo). snímek obrazovky níže).

Mimochodem, resetování televizoru vymaže nejen nastavení sítě, ale také seznamy televizních kanálů. Budete je muset překonfigurovat.

Zkuste použít technologii WPS namísto obvyklého připojení k síti Wi-Fi (s ručním zadáváním hesla). Stručně řečeno: klepnutím na speciální nabídku v televizorech LG: „Nastavení, nápověda a obecný reset“ (viz „Podpora pro LG“). na směrovači Wi-Fi a televizoru. zařízení se automaticky připojí k sobě.

Pohodlně?! Určitě! Také v případech, jako je ten náš, ušetří spoustu času!

Tlačítko WPS na různých modelech směrovačů (možnosti uspořádání)

Nápověda!

Tlačítko WPS na směrovači Wi-Fi: Proč a jak ho používat. https://ocomp.info/wps-knopka-na-Wi-Fi-router.html

Pokud se výše uvedený postup nezdaří, je možné televizor dočasně připojit k telefonu nebo počítači (který má přístup k internetu) pomocí následujících kroků.

To vám umožní prohlížet filmy a fotografie (které jsou na nich uloženy), hrát počítačové hry na velké obrazovce, surfovat po internetu, prohlížet si webové stránky v plné velikosti.

Níže je uvedeno několik článků o připojení a konfiguraci.

Ve vzácných případech může být na vině firmware (tj. software dodaný s televizorem), který nefunguje správně s internetem.е. software nainstalovaný v zařízení). Pro odstranění této závady je třeba stáhnout správný firmware z webových stránek výrobce a aktualizovat jej.

Upozorňujeme, že tento postup je často důvodem k odmítnutí záručního servisu (a může způsobit poškození televizoru).

Více informací o firmwaru televizoru: https://www.Samsung.com/en/

Co můžete udělat, pokud systém Android nevidí síť Wi-Fi

Někdy mohou chyby způsobit, že směrovač přestane vysílat (například). Jednou z prvních rad v tomto případě je proto restartovat router (stačí na 20-30 sekund odpojit napájecí adaptér od sítě).).

Poté bych také doporučil restartovat telefon (Restartovat). K tomu stačí na několik sekund podržet tlačítko napájení. sekund (viz „kanál“ v nastavení Wi-Fi). snímek obrazovky níže ).

2) Jaký kanál (případně region) je vybrán v nastavení Wi-Fi

Každé rádiové zařízení pracuje na určité frekvenci (a router není výjimkou). Nyní je frekvence v nastavení směrovače ovlivněna kanálem (oblastí). Všimněte si, že počet kanálů se v jednotlivých zemích liší: v Rusku od 1 do 13, v USA do 11, v Japonsku do 14.

Jde o to, že pokud máte zařízení lokalizované tak, aby fungovalo v jiné zemi, nemusí některé kanály vidět. Řekněme, že pokud váš telefon vidí pouze kanály 1 až 11 a v nastavení routeru máte zvolen automatický režim (a ten vybere kanál 13). pak váš telefon s touto sítí Wi-Fi jednoduše nemůže pracovat.

READ  odesílání sms z počítače do telefonu. Náklady na odesílání mms

Kanál a oblast se nastavují v nastavení bezdrátového připojení (Wireless) ve webovém rozhraní směrovače (viz. několik snímků obrazovky níže ).

Pomáhat!

1) Jak zadat nastavení směrovače. viz „Jak zadat nastavení směrovače“. příručka.

2) Jak vybrat „nejlepší“ kanál pro provoz (průvodce), jak jej změnit v nastavení směrovače.

Nastavení bezdrátové sítě. Směrovač Tenda

Bezdrátový režim. nastavení (směrovač TP-LINK)

V současné době většina klasických routerů pracuje na frekvenci 2,4 GHz, ale v poslední době jsou k dispozici nové routery s frekvencí 2,4 GHz a 5 GHz (5 GHz umožňuje odlehčit frekvenci 2,4 GHz a zlepšit kvalitu sítě Wi-Fi v domácnostech, kde příliš mnoho routerů pracuje na frekvenci 2,4 GHz).

Jde ale o to, že ne všechny notebooky, tablety a telefony podporují frekvenci 5 GHz. Věnujte pozornost také této skutečnosti!

5GHz nebo 2,4GHz. Nastavení směrovače TP-Link

3) Vidí telefon sítě Wi-Fi (alespoň některé)??)

Pokud výše uvedené nepomůže, zkontrolujte, zda telefon vidí jiné sítě Wi-Fi?

Pokud telefon vůbec nevidí žádnou síť Wi-Fi (ačkoli jiná zařízení je mohou najít). možná je problém v hardwaru (modul Wi-Fi může být nefunkční). Doporučuji restartovat telefon, sundat kryt a zkusit znovu najít Wi-Fi. Pokud nefunguje, obraťte se na servisní středisko.

Pokud telefon obecně vidí síť Wi-Fi. Pokud se to nepodaří, ale pouze jednomu z vašich. pak věnujte pozornost kanálu a regionu (jak již bylo uvedeno výše ☝), oblasti pokrytí (pravděpodobně jste příliš daleko od routeru a signál je v tomto místě slabý), některým parametrům routeru (o nich níže ).

4) Vysílá router síť Wi-Fi (mohou ji vidět ostatní zařízení??)

Dále doporučuji zkontrolovat, zda ostatní zařízení, například notebook nebo tablet, vidí síť Wi-Fi (kterou chcete najít v telefonu).

Je možné, že problém je stále v nastavení směrovače. Například mohl být resetován router (to se někdy stává při přepětí).

Zkontrolujte, zda je povolena bezdrátová síť

Další důležitá věc: váš router může být zařazen na whitelist (blokování neznámých zařízení, obvykle podle adresy MAC).

To se provádí z bezpečnostních důvodů, aby se k síti Wi-Fi nemohla připojit „neznámá“ zařízení. Proto ve webovém rozhraní routeru zkontrolujte karty „Security“, „Parental Control“, „Bandwidth Control“, „Wireless Configuration“.

V některých případech je mnohem jednodušší a rychlejší obnovit tovární nastavení routeru (obvykle neexistují žádné zámky nebo omezení).

Věnujte pozornost umístění směrovače. Kvalita signálu a pokrytí Wi-Fi totiž velmi závisí na tom, kde se nachází router a kde přijímací zařízení (každá betonová zeď nebo jiná překážka navíc výrazně snižuje signál). Pokud je telefon od routeru vzdálen dvě betonové stěny, je možné, že síť nenajde.

Doporučení: Sundejte kryt telefonu, resetujte jej a přiblížte k routeru (v okruhu 2÷3 m).). Zkontrolujte, zda je síť nalezena.

Umístění routeru v bytě: vpravo. možnost je mnohem lepší

6) Pokud sdílíte síť Wi-Fi z notebooku

Pokud poskytujete síť Wi-Fi z notebooku, bude možná nutné provést určité úpravy v řídicím centru sítě systému Windows (jde o to, že výchozí nastavení zabezpečení ve Windows 7 může blokovat přístup k internetu pro jiná zařízení). zařízení).

Nejprve je třeba otevřít Ovládací panely systému Windows a přejít na: Ovládací panely/Síť a internet/Centrum síťových připojení a sdílení.

Poté otevřete odkaz „Změnit pokročilé nastavení sdílení“ v nabídce na levé straně (viz „Problémy související s routerem“ na levé straně obrazovky). snímek obrazovky níže ).

Centrum sítí a sdílení

Řešení problémů souvisejících se směrovačem

Problémy s připojením telefonu k internetu může způsobit také směrovač. Následující kroky mohou pomoci situaci napravit:

  restartovat pomocí tlačítka v horní části domovské stránky;

Obnovení výchozího továrního nastavení routeru pomůže, pokud je systém infikován malwarem

Následující kroky slouží k obnovení továrního nastavení směrovače:

Aktivací tlačítka „Internet. Připojení“ se router znovu připojí k poskytovateli prostřednictvím vysokorychlostního protokolu PPPoE a zadá uživatelské jméno a heslo uvedené ve smlouvě s poskytovatelem internetových služeb.

Chcete-li nastavit přístupový bod připojení Wi-Fi, vyberte možnost „Správa. Provozní režim“.

Nastavení adres spotřebiče internetového provozu, směrovače a serverů DNS.

Zadejte nový název sítě a bezpečné heslo.

Po aktivaci tlačítka „Místní síť. server DHCP“ se zkontroluje přidělení IP adresy směrovače.

Posledním krokem je uložení všech nastavení a restartování routeru z hlavní nabídky.

Maximální zabezpečení připojení Wi-Fi je zajištěno aktivací funkce filtrování zařízení s adresami MAC třetích stran. Název sítě se ve vysílání nezobrazuje.

Pokud jsou všechny výše uvedené manipulace neúspěšné, lze provést následující kroky:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS