Co dělat, když telefon spadne do vody a zobrazí se sluchátka?

K selhání může dojít z následujících důvodů: Telefon byl delší dobu používán a došlo k přehřátí základní desky

 • Namočte kousek vaty do alkoholového roztoku a nasaďte ji na párátko.
 • Vložení návrhu do konektoru.
 • Udělejte několik krouživých pohybů a párátko vyjměte. Vyměňte vatový tampon.
 • Opakujte druhý krok, dokud nebude zcela čistý. Je důležité vyměnit párátko a vatu.

Co nikdy nesmíte udělat

Někteří majitelé chytrých telefonů po namočení mobilu zpanikaří a dělají vše, o čem kdy slyšeli, v naději, že ho vysuší. Některé věci rozhodně nesmíte dělat, protože mohou mobilní telefon trvale poškodit.

 • Nikdy nesušte mokrý smartphone horkým fénem na vlasy. V takovém případě může dojít k roztavení kontaktů a mobilní telefon nebude fungovat. Fén na vlasy můžete použít pouze s proudem studeného vzduchu, který fouká z větší vzdálenosti. Můžete také použít pumpičku na kolo nebo dokonce nafouknutý balónek;
 • Vyhněte se třesení sluchátkem. Nebudete schopni odstranit mnoho vody, ale můžete to ještě zhoršit. Nejlepší je zařízení mírně naklonit na stranu, kde jsou otvory, aby voda odtekla;
 • Mobilní telefon byste neměli vkládat do soli, abyste odstranili vlhkost. Drobná zrnka se dostanou dovnitř mobilního telefonu a trvale ho poškodí. K odstranění vlhkosti nepoužívejte rýžový prášek, protože by mohl uvíznout v technologických otvorech;
 • Je zakázáno vkládat namočený mobilní telefon do cukru, protože voda a cukr vytvářejí lepkavý sirup, který vede ke zničení přístroje;
 • Nepokoušejte se mobilní telefon sami rozebírat. S největší pravděpodobností nemáte pro takovou demontáž potřebné dovednosti a nástroje, takže při demontáži hrozí další poškození mobilního telefonu.

Kromě toho byste se neměli pokoušet sušit mobilní telefon s vloženou baterií. Okamžitě vyjměte baterii a nechte zařízení alespoň 24 hodin vyschnout bez ní.

Pokud je smartphone v záruce, nepokoušejte se ho oživit sami. V mnoha případech je záruka po vlastní opravě prodejcem zrušena.

READ  Jak zkontrolovat telefon Samsung pro autentičnost

Co kategoricky nesmíte dělat

Někteří majitelé chytrých telefonů po namočení mobilního telefonu začnou v panice dělat vše, o čem kdysi slyšeli, a doufají, že zařízení vysuší. Některé věci byste tedy rozhodně neměli dělat, protože můžete svůj mobilní telefon trvale poškodit.

 • Nesušte mokrý smartphone horkým fénem. Kontakty se mohou roztavit a telefon nebude fungovat. Fén na vlasy můžete používat pouze s proudem studeného vzduchu, který fouká z větší vzdálenosti. Případně použijte pumpičku na kolo nebo dokonce nafouknutý balónek;
 • Telefonem byste neměli třást. V tomto případě z něj moc vody nedostanete, ale můžete to ještě zhoršit. Je lepší spotřebič jemně naklonit na stranu, kde jsou otvory, aby voda mohla odtékat;
 • Nevkládejte mobilní telefon do soli, abyste odstranili vlhkost. Malé částice se dostanou dovnitř zařízení a trvale ho poškodí. K odstranění vlhkosti nepoužívejte jemnou rýži, protože by se kroupy mohly zaseknout v technologických otvorech;
 • Namočený mobilní telefon nevkládejte do cukru, protože voda a cukr vytvářejí lepkavý sirup, který způsobí rozbití přístroje;
 • Nepokoušejte se mobilní telefon sami rozebírat. S největší pravděpodobností nemáte pro takovou demontáž potřebné dovednosti a nástroje, takže při demontáži hrozí další poškození mobilního telefonu.

Kromě toho se nesmíte pokoušet sušit mobilní telefon s vloženou baterií. Baterii je třeba ihned vyjmout a přístroj bez ní alespoň jeden den sušit.

Pokud je smartphone v záruce, nepokoušejte se ho oživit sami. V mnoha případech je záruka po vlastní opravě prodávajícím zrušena.

Lze telefon vylovit z vody?

Pokud si někdo stále není jistý, co dělat, když mu telefon spadne do vody, je třeba připomenout, že je třeba ho z ní okamžitě vyndat. Voda se do všech otvorů včetně tlačítek dostane za zlomek sekundy. Pokud telefon spadl do vody a ležel tam delší dobu, je šance na jeho záchranu téměř nulová. Pro obnovu zařízení může být nutné vyměnit mnoho součástí:

Některá moderní mobilní zařízení jsou vybavena tak, že na ně voda nemá vliv. U většiny ostatních je naopak nutné vyměnit jednu z komponent, která byla nejvíce poškozena. Statisticky jsou po zaplaveném telefonu nejvíce postiženy dotykové obrazovky, protože jejich mechanismy jsou velmi citlivé na všechny mechanické nárazy.

READ  Jak bezpečně připojit tablet k telefonu.

Bezpečnostní pravidla

Pokud spadl telefon připojený k elektrické síti, je třeba nejprve odpojit nabíječku. V opačném případě hrozí velké riziko úrazu elektrickým proudem při pokusu o vyjmutí mobilního telefonu.

Pokud je mobilní zařízení ponořeno do vody a leží tam několik minut, je nutné okamžitě kontaktovat servisní středisko. Je velká pravděpodobnost, že všechny díly uvnitř jsou pěkně mokré. Průvodce bude schopen obnovit váš mobilní telefon v krátkém čase a cena těchto služeb je poměrně rozumná.

Aplikace pro vymačkávání vody z reproduktorů iPhonu

Aplikace Sonic může pomoci generováním zvukových vln o různých frekvencích. Uživatelé zjistili, že při frekvenci 165 Hz začne iPhone sám doslova plivat vodu z reproduktoru. Aplikace je praktická a zdarma. Jednoduše si stáhněte aplikaci Sonic zde. Otevřete aplikaci a nastavte frekvenci na 165 Hz (±2 Hz) pohybem prstu nahoru a dolů po obrazovce, poté stiskněte velké tlačítko Play ve spodní části obrazovky. Uslyšíte výrazný zvuk (zvolené frekvence), který začne vytahovat vodu z reproduktorů iPhonu.

V takové situaci to však můžete udělat ještě jednodušeji, bez instalace dalších nástrojů třetích stran.

Lze telefon vylovit z vody?

Pokud si nejste jisti, co dělat, když se telefon utopí ve vodě, připomínáme: co nejrychleji ho odneste. Stačí zlomek vteřiny, aby voda pronikla všemi otvory včetně tlačítek. Pokud telefon upustíte do vody a necháte ho tam delší dobu, nemáte téměř žádnou šanci ho obnovit. Pro obnovení zařízení může být nutné vyměnit mnoho součástí:

Některá moderní mobilní zařízení jsou vybavena tak, že se nebojí vody. Většina ostatních však může vyžadovat výměnu jedné z nejvíce poškozených součástí. Podle statistik po zaplavení telefonu nejvíce trpí dotykové obrazovky, protože jejich mechanismy jsou velmi citlivé na všechny mechanické vlivy.

Metody opravy telefonu doma

Pokud vám zařízení spadlo do vody nebo jste na konektory vylili kapky vody, můžete po výše uvedených krocích provést řadu dalších postupů obnovy iPhonu. Patří mezi ně následující metody:

 • Vložení iPhonu do nádoby s rýží
 • Stáhněte si speciální aplikace, které dokáží „vytlačit“ vodu z konektorů přehráváním zvuku o frekvenci vyšší než 150 Hz
 • Vyčistěte to, co zbývá našemu zákazníkovi udělat z vnitřních prvků, a ošetřete je antikorozním prostředkem
READ  Jak odemknout telefon bez kódu PIN. Spuštění v nouzovém režimu

První dvě metody fungují dobře, pokud jste zařízení nenamočili. Rýže má dobré absorpční vlastnosti, ale pohlcuje pouze vodu, která byla předtím.

Teplo z fénu nebo baterie urychlí odpařování vody, ale zároveň zvýší možnost zkratu. Když je telefon namočený a okamžitě ho zabalíte do ručníku, zvýší se vlhkost uvnitř zařízení, což aktivuje korozivní procesy.

Jak zjistíte, zda telefon začal oxidovat

Jakmile po pádu do toalety nebo jiného místa s vodou začne proces oxidace, mohou se na obrazovce objevit následující vady:

 • Skvrny mohou mít bílou nebo žlutou barvu;
 • Pruhy se mohou objevovat jak vertikálně, tak horizontálně;
 • Jednotlivé pixely mohou zářit.

Kromě toho může snímač obrazovky ztratit citlivost, a to buď po částech, nebo jako celek. Pokud například telefon navlhne, obrazovka nemusí na okrajích fungovat správně, ale uprostřed funguje správně.

Několik let pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména Android.

Jakékoli mobilní zařízení je velmi zranitelné. Nebuďte rádi, když bude fungovat po pádu do vody, protože po chvíli se kapalina dostane do kontaktů a zoxiduje je, což způsobí nefunkčnost zařízení.

Můžete zkusit zařízení vysušit, rozebrat a nechat ho několik dní v klidu. Pokud se však ani poté nezapne, budete ho muset odnést k technikovi.

Pokud telefon pracuje pomaleji, není ještě opraveno veškeré poškození způsobené záchodovou mísou. V této situaci je také nutné vyhledat pomoc odborného technika. Pokud však máte potřebné dovednosti a schopnosti, můžete se pokusit vylomené kolíky znovu připájet.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS