Na telefonu se zobrazí ikona sluchátek a reproduktory nefungují. Jak odstranit?

[/hmenu] Ikona sluchátek na telefonu svítí, ale nejsou připojena? Nejste sami, s touto „závadou“ se lidé setkávají poměrně často. Co dělat, když telefon zobrazí náhlavní soupravu. Podívejme se na nejčastější příčiny poruch. Podívejme se, jak odstranit ikonu sluchátek z obrazovky smartphonu.

 • Jednou z nejčastějších příčin je pád. Náraz může způsobit poruchu chytrého telefonu a negativně ovlivnit provoz zařízení.
 • Vnikání vlhkosti. Při dešti nebo náhodném rozlití kapaliny. Vlhkost se do telefonu může dostat také při náhlém poklesu teploty. Pokud se například uživatel přesunul z chladu do tepla, na telefonu se vytvořila kondenzace, která se může dostat dovnitř zařízení a způsobit různé problémy.
 • Kontaminace standardního 3,5mm konektoru. Například prach nebo nečistoty znečistily kontakty.
 • Nesprávné vytažení zástrčky sluchátek ze zásuvky. V takovém případě může smartphone někdy předpokládat, že jsou sluchátka zapojena a připojena k telefonu.

Mechanický problém

Pokud vás zastihne déšť a po odpojení sluchátek se stále zobrazuje otravná ikona. na vině je vlhkost v konektoru. Ty mohou proniknout hluboko do telefonu a způsobit poměrně závažnou poruchu. Když leje, vždy si smartphone schovejte do kapsy nebo tašky se zipem.Druhý běžný případ. Prach nebo malé předměty. Do konektoru se dostávají drobky z pečiva, chlupy domácích mazlíčků, nečistoty, písek, které někdy zcela zablokují kontakt kabelu.Pád telefonu na tvrdý povrch? Následky nejsou vždy způsobeny prasklou obrazovkou. Vnitřek zařízení se snadno poškodí a konektory již nemusí reagovat na připojená zařízení.

Chyba softwaru

 • Podržte stisknuté tlačítko hlasitosti a vytáhněte zástrčku náhlavní soupravy ze zásuvky;
 • Konektor několikrát zapojte a vypojte;
 • Restartování zařízení.

Vypnutí režimu sluchátek v systému Android

Nyní vám řekneme, jak odstranit ikonu sluchátek ze stavového řádku smartphonu. Pro vaše pohodlí jsou pokyny rozděleny do dvou částí v závislosti na příčině problému. Pokud si nejste jisti, co je skutečnou příčinou chyby, vyzkoušejte všechny možnosti.

Odstranění mechanických problémů

Ikonu sluchátek, která je spojena s mechanickými problémy, lze odstranit pouze ručně. Musíte se pokusit odstranit všechny nečistoty nebo vlhkost ze zátky a v krajním případě použít i speciální nástroj. Nejdříve k věci. podrobně.

Čištění a sušení telefonu

Prach a jiné nečistoty z patice nejsnáze odstraníte pomocí vatového tamponu nebo párátka. K čištění však nikdy nepoužívejte kovové předměty (dráty, šroubováky). Pokud tak učiníte, můžete jednoduše zkratovat kolíky, což může vést k vážnějšímu poškození. Budete muset zavolat servisní středisko nebo si zařízení opravit sami.

Jednoduše vložte do konektoru vatový tampon a několika otáčivými pohyby se snažte nečistot zbavit. Po dokončení postupu zkusíme připojit náhlavní soupravu a zkontrolujeme, zda se objevil indikátor. Pokud se objeví i po vyjmutí sluchátek, je dobré zařízení resetovat.

Pokud byl konektor vystaven působení vody, neměly by se používat následující pokyny. Vytlačením kapaliny hlouběji do zásuvky můžete způsobit pouze další škody. Mnohem pohodlnější je používat běžný fén na nízký výkon. Proud teplého vzduchu odstraní veškerou vlhkost ze zásuvky během několika sekund a okamžitě zaznamenáte pozitivní změnu. ikona sluchátek přestane svítit na stavovém řádku.

Použití speciální kapaliny

Pokud používáte svůj smartphone delší dobu, měli byste vědět, že kontakty konektorů mají tendenci časem oxidovat. V tomto případě nepomůže ani vatový tampon, ani párátko. Přípravek, který je disperzní, můžete zakoupit na internetu nebo ve specializovaných obchodech. Je určen k odstraňování oxidace z mikročipů a desek, ale můžeme jej použít i k nápravě problému.

Odstranění ikony sluchátek v telefonu se systémem Android pomocí funkce FLUX-OFF

Nejpohodlnější a cenově nejdostupnější variantou je oblíbený FLUX-OFF. Stačí vzít jen několik kapek a přidat je do konektoru sluchátek. Musíte být velmi opatrní, abyste to nepřehnali a nezpůsobili si další problémy. K čištění zvedáku se hodí jednoduchá injekční stříkačka.

Eliminace chyb softwaru

Neexistují žádné jiné metody, jak odstranit mechanické problémy. Pokud se na telefonu stále zobrazuje indikátor sluchátek, je příčinou chyby chyba systému. I v tomto případě je třeba použít standardní metody uvedené níže.

READ  Chyby v iPhonu 11

Restart systému Android

První věc, která vás napadne, je jednoduše restartovat mobilní zařízení. A na tuto možnost bychom neměli zapomínat, protože v některých situacích vám toto řešení umožní zbavit se problému. Chcete-li smartphone restartovat, podržte stisknuté tlačítko napájení a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Restartovat“. Potvrďte a počkejte, až se telefon restartuje.

Můžete také zkusit restartovat zařízení s již připojenou náhlavní soupravou, abyste se ujistili, že je postup účinný. Po zapnutí smartphonu vyjměte náhlavní soupravu a zkontrolujte, zda nedošlo k problému. Pokud nic nepomůže, zopakujte akci znovu, ale s prázdnou zásuvkou.

Obnovení dat rádia, reflashování

Pokud se v telefonu stále zobrazují sluchátka, zkuste vymazat data rádia FM. Nejedná se však o úplně jednoduchý postup a před jeho zahájením byste měli určitě připojit náhlavní soupravu k zařízení. Pak spusťte aplikaci, která se ve výchozím nastavení používá k vyhledávání rozhlasových stanic. Stiskněte tři tečky v rohu obrazovky a vyberte možnost „Enable Speaker“. Nyní proveďte totéž, pouze se zastavte u položky „Zapnout sluchátka„.

Vezměte prosím na vědomí! Postup se může lišit v závislosti na modelu smartphonu. Na příkladu zařízení od společnosti Xiaomi.

Po manipulaci s rádiem otevřete nastavení telefonu a proveďte následující kroky:

 • Přejděte na „Aplikace“.
 • Najděte položku „Rádio FM“ a přejděte na její stránku.
 • Stiskněte tlačítko „Vymazat“ a v zobrazeném seznamu vyberte možnost „Vše“.
 • Potvrzení odstranění mezipaměti a všech informací.

Když je vše připraveno, můžete vyjmout náhlavní soupravu z konektoru a zkontrolovat, zda je zobrazena ikona. Téměř vždy takové jednoduché akce pomáhají zbavit se dříve vzniklé chyby. V krajním případě můžete zkusit zařízení přeflashovat pomocí počítače a speciálního programu. Můžete také zkusit vrátit systém na předchozí verzi.

Vyjmutí karty SIM a paměťové karty

Tato metoda nemá žádný vědecký základ, ale mnoha uživatelům pomáhá odstranit ikonu sluchátek z obrazovky systému Android. Vše, co je třeba udělat, je popsáno v pokynech krok za krokem:

 • Úplné vypnutí zařízení.
 • Vyjmutí karty SIM a paměťové karty (pokud je k dispozici) ze smartphonu.
 • Zapněte smartphone a zkontrolujte, zda se vyskytl problém.

Pokud vše funguje správně, znovu vložte kartu SIM.

Obnovení továrního nastavení

Poslední metoda spočívá v obnovení původního nastavení smartphonu. Při provádění tohoto postupu se připravte na to, že ze zařízení budou odstraněna všechna data včetně aplikací, fotografií a videí. Proto je vhodné vytvořit záložní kopii a uložit ji do cloudového úložiště nebo do počítače. Pak proveďte následující kroky:

Jak jednoduše zakázat ikonu sluchátek?

Nejjednodušší je zasunout zástrčku sluchátek do konektoru a ihned ji vytáhnout, pak akci několikrát zopakovat. Nepomohlo to?

Dobře, zkuste zapnout režim letadla, někdy to pomáhá:

 • Přejeďte prstem od horního okraje obrazovky ke spodnímu a snižte nabídku;
 • Poté akci zopakujte a rozbalte nabídku Ikony;
 • A stiskněte tlačítko „Režim letadlo“;
 • Počkejte minutu a pak vypněte bezdrátový režim.

Pomáhá to? Ne? Restartujte telefon, čímž vymažete chyby v operačním systému a zcela jistě vymažete ikonu sluchátek ve stavovém řádku!

Verze Bluetooth nejsou kompatibilní

Některé modely bezdrátových sluchátek jsou kompatibilní s každým zařízením. V příručce k mobilnímu zařízení by mělo být uvedeno kompatibilní příslušenství a dostupná verze Bluetooth. Doporučujeme zkontrolovat tyto informace, abyste se ujistili, že je příslušenství kompatibilní s vaším mobilním zařízením.

Pokud tyto informace o svém zařízení nikde jinde nevidíte, měli byste si kompatibilitu ověřit při jeho nákupu.

Jak povolit reproduktor v iPhonu?

Přejděte na „Nastavení“ „Zvuky“ (nebo „Nastavení“ „Zvuky, hmatové signály“) a několikrát přetáhněte posuvník „Vyzvánění a upozornění“ tam a zpět.

Hlavní příčiny absence zvuku v bezdrátových sluchátkách: Smartphone nebo počítač nedokáže detekovat gadget. Připojení Bluetooth je navázáno, ale funguje špatně a pravidelně selhává. Sluchátka jsou připojena, ale nastavení zvuku na vysílacím zařízení je nesprávné.

Jak opravit problém s nesynchronizací?

Kromě výše uvedeného způsobu existuje několik dalších operací, které pomohou synchronizovat sluchátka:

 • Zrušit párování. Jednou z nejčastějších chyb je pokus o připojení zařízení bez předchozí synchronizace. Problém vyřešte tím, že gadget „zapomene“ spárovat. Přejděte do Správce zařízení Bluetooth, najděte sluchátka v seznamu spárovaných zařízení a zrušte připojení pomocí tlačítka „Zapomenout zařízení“.
 • Ruční resetování. Na pouzdře nejsou žádná vyhrazená tlačítka? Musíte odtud vyjmout obě sluchátka a stisknout tlačítko napájení. Stisknutí musí trvat přibližně minutu. Kontrolka LED se rozsvítí, pak začne blikat a poté zhasne.
 • Ruční resetování v kufříku. Pokud předchozí metoda nefunguje, zopakujte tyto kroky, ale nevyjímejte sluchátka z pouzdra.
 • Resetování pomocí pouzdra. Pokud má nabíječka vyhrazené tlačítko, měl by být přístroj umístěn uvnitř pouzdra. Podobně jako v předchozím případě byste měli stisknout tlačítko napájení na dobu alespoň 60 sekund.
READ  Je možné telefon bezdůvodně vrátit

Proč sluchátka v telefonu nefungují. bezdrátové modely

Většina uživatelů stále častěji přechází na systémy Bluetooth, které fungují přes síť a připojují se k telefonu prostřednictvím připojení. Tato sluchátka jsou samozřejmě mnohem pohodlnější než kabelová, ale mají také své nevýhody a výhody.

Bezdrátové modely jsou složitějším typem sluchátek, která mohou také nefungovat, nepřipojit se k telefonu a jednoduše se nezobrazit na panelu připojení. Bezdrátová zařízení se opravují mnohem obtížněji než kabelová, protože je mnohem těžší najít příčinu poruchy. Bezdrátová sluchátka totiž nemají kabel a není třeba je připojovat. Jediné, co se může rozbít, je jedno ze sluchátek nebo celý systém. Jak zjistit příčinu poruchy a jak ji odstranit?

Nevhodný software

Jedním z nejčastějších důvodů nepřipojení je špatná verze telefonu. Mnoho vývojářů vytváří sluchátka, která se připojují pouze k nejnovějším modelům moderních zařízení. Člověk, který si koupí sluchátka ke svému starému telefonu, se je snaží zapojit v naději, že nakonec nic nefunguje. Důvodem je starý a nevhodný firmware smartphonu.

Smartphone neuvidí zařízení, které neodpovídá softwaru. Jediný způsob, jak tento problém vyřešit, je koupit si nové zařízení: telefon nebo sluchátka. Je nepravděpodobné, že by bylo možné sluchátka připojit k aktualizaci telefonního systému. Je pravděpodobné, že kupující nevěnoval pozornost kompatibilitě zařízení a kupovaných sluchátek.

Proto byste se měli před koupí zařízení pečlivě podívat na všechny jeho specifikace. Pozornost vám pomůže vyhnout se problémům a vyhazování peněz za nákup nové náhlavní soupravy.

Fyzické závady

Velkou roli mohou hrát různé fyzické vady sluchátek. Mezi tyto závady patří:

 • Vybitá dobíjecí baterie;
 • Oxidace kontaktů náhlavní soupravy, které se mohly dostat do vlhkého prostředí;
 • Poškozené kontakty náhlavní soupravy, které mohly přežít různé pády. Samotná náhlavní souprava Bluetooth je malá, takže pády jsou častým jevem;
 • Reproduktor náhlavní soupravy Bluetooth je zanesený ušním mazem;
 • Nesprávné umístění napájecího zdroje na sluchátkách.

První problém lze snadno vyřešit kontrolou nabití baterie. Mělo by to být alespoň 20 %. Pokud je nabití menší, je vhodné zkusit zařízení dobít, aby bylo výkonné. V nastavení náhlavní soupravy Bluetooth je běžně uvedeno, že přejde do úsporného režimu, jakmile v ní zbývá méně než 20 % energie. Pokud to způsobí, že náhlavní souprava nefunguje, je třeba ji znovu nabít nebo změnit nastavení.

Oxidaci kontaktů lze vyřešit buď vlastní opravou, nebo kontaktováním odborníka, který se tímto typem činnosti zabývá. Pokud uživatel nezná kontakty a nezná přibližné zapojení jednotlivých sluchátek, je nejlepší obrátit se na odborníka.

Kapky jsou nejzávažnějším případem. Nárazem mohlo dojít k poškození mnoha částí sluchátka. Aby k tomu v budoucnu nedošlo, je třeba se o náhlavní soupravu pečlivě starat a vyvarovat se pádů. Sluchátka můžete také odnést k technikovi nebo je můžete sami rozebrat a zjistit, co je špatně.

Ušní maz je nepřítelem mnoha náhlavních souprav. Čištění je nezbytné nejen kvůli hygieně, ale také kvůli funkčním sluchátkům. Reproduktor můžete vyčistit obyčejným vatovým tamponem.

Vyplatí se také zkontrolovat polaritu baterií. Baterie je umístěna specifickým způsobem. Její nesprávné umístění může vést k poruchám. Chcete-li to opravit, musíte baterii vložit v závislosti na tom, jak je uvedeno v příručce.

Jak správně připojit bezdrátovou náhlavní soupravu

Abyste se vyhnuli problémům s tím, jak správně připojit bezdrátová sluchátka, musíte si zapamatovat algoritmus:

 • Zapněte telefon a přejděte do nastavení. Ikona nastavení obvykle připomíná ozubené kolečko a často se nachází na domovské obrazovce, jakmile zařízení odemknete;
 • V nastavení najděte sekci „Bluetooth“ a klikněte na ni; Bluetooth se v různých zařízeních jmenuje jinak. Často se jedná o „připojená zařízení“ nebo anglickou verzi názvu.
 • Najděte tlačítko napájení Bluetooth a stiskněte je. Pokud je zapnuta funkce Bluetooth, zobrazí se ve stavovém řádku písmeno „B“;
 • Poté připojte sluchátka. To se provádí buď pomocí speciálního tlačítka na nich, nebo automaticky vyjmutím z ochranného pouzdra;
 • V části Bluetooth v zařízeních najděte název sluchátek, klikněte na něj a přehráním hudby zkontrolujte, zda fungují.

Proč v telefonu nefungují sluchátka. bezdrátové modely

Stále více uživatelů nyní přechází na bezdrátová sluchátka, protože jsou mnohonásobně pohodlnější než kabelová sluchátka. Oprava bezdrátových přístrojů je však obtížnější, protože je mnohem těžší najít příčinu závady.

Nevhodný software

Bezdrátová sluchátka mohou nejčastěji selhat, pokud je v mobilním zařízení použita nesprávná verze firmwaru. Mnoho vývojářů nyní vydává modely sluchátek, které lze připojit pouze k moderním přístrojům.

Uživatel, který si zakoupil nová moderní sluchátka, se je může pokusit připojit ke svému starému smartphonu. To však nebude fungovat kvůli nekompatibilním verzím operačních systémů.

READ  Jak zkontrolovat telefon Samsung pro autentičnost

Důležité! Telefon nebude schopen najít sluchátka, která neodpovídají jeho verzi softwaru. Problém má jediné řešení: buď nový smartphone, nebo sluchátka. Před nákupem náhlavní soupravy proto doporučujeme věnovat pozornost kompatibilitě zařízení.

Fyzické závady

Úspěšnému spárování zařízení mohou bránit také nejrůznější fyzické poruchy. Patří mezi ně:

 • Vybitá baterie;
 • Zoxidované kontakty sluchátek po vystavení vlhkému prostředí;
 • Nepřipojení kolíků sluchátek, ke kterému může dojít po různých pádech. Tento problém je nejčastější, protože sluchátka Bluetooth mají malé pouzdro;
 • Reproduktory sluchátek jsou zanesené ušním mazem;
 • Napájecí zdroj není ve sluchátkách správně umístěn.

Příčinu můžete snadno zjistit kontrolou nabití baterie zařízení. Sluchátka by měla být nabitá alespoň z 20 %, pokud je to méně, umístěte je na dobíječku. Za zmínku také stojí, že bezdrátová sluchátka mají často zabudovaný úsporný režim, který se aktivuje, jakmile je zařízení nabité na méně než 20 %. Pokud kvůli tomu přestanou sluchátka fungovat, doporučujeme změnit nastavení a zařízení nabít.

Zoxidované kontakty můžete vyřešit také sami nebo se obrátit na odborníka, který má s tímto typem poruchy zkušenosti. Je však třeba poznamenat, že pokud nejste obeznámeni s principem fungování a konstrukcí sluchátek, je lepší požádat o pomoc odborníka.

Nejzávažnější příčinou selhání jsou pády, protože síla nárazu na povrch může způsobit nefunkčnost mnoha částí zařízení. Aby k tomu v budoucnu nedošlo, doporučujeme používat náhlavní soupravu opatrně a vyvarovat se jejího upuštění. Možná budete chtít vzít spadlou náhlavní soupravu k odborníkovi, aby zjistil příčinu.

Na níže přiloženém odkazu se můžete podívat na video o opravě bezdrátových sluchátek:

Ušní maz je skutečným nepřítelem mnoha sluchátek do uší. Doporučujeme proto pravidelně čistit ušní maz, a to nejen z hygienických důvodů, ale také proto, aby zařízení zůstalo funkční.

Jak správně zapojit bezdrátová sluchátka

Pro připojení bezdrátové náhlavní soupravy k mobilnímu zařízení použijte následující postup:

 • Zapněte telefon a otevřete nabídku nastavení;
 • Poté přejděte do části „Bluetooth“ a aktivujte ji;
 • Nyní je třeba zapnout samotnou bezdrátovou náhlavní soupravu. To lze provést buď stisknutím speciálního tlačítka na pouzdře sluchátek, nebo automatickým vyjmutím sluchátek z pouzdra;
 • V části „Bluetooth“ vyhledejte název své bezdrátové náhlavní soupravy a klikněte na něj. Poté otestujte funkčnost náhlavní soupravy přehráním oblíbené skladby.

Doporučení pro výběr sluchátek k telefonu

Mnoho telefonů, např. Lenovo, Xiaomi, Samsung, má sluchátka. Bohužel však jen zřídkakdy dosahují kvality, která by vyhovovala náročnému uživateli. Audiofilové si tedy musí najít vhodné příslušenství pro svůj telefon zvlášť.

Při nákupu sluchátek pro mobilní telefon je třeba určit, k jakému účelu budou sloužit.

 • Pokud smartphone používáte především k dlouhým hovorům, je nejlepší bezdrátové příslušenství se zabudovaným mikrofonem. Díky tomu máte volné ruce pro spoustu dalších činností. Snaha poslouchat hudbu přes ně však může být frustrující, zejména u ušních nástavců za nízkou cenu.
 • K poslechu oblíbené hudby potřebujete pouze kabelové zařízení. V opačném případě můžete zapomenout na hluboké basy: vaše uši budou naplněny pouze vysokými frekvencemi, a čím hlasitěji budou znít, tím horší bude celkový zážitek z poslechu.
 • Obecně se uznává, že nejlepší sluchátka jsou monitorovací sluchátka, která však nejsou vhodná pro pohyb po městě. jsou příliš nepohodlná. Vakuové zátky jsou vhodnou volbou. Dobře sedí v uších a kvalita zvuku je dobrá. Maximální zvuková izolace, která je pro mnohé výhodou, je však nevýhodou pro účastníky silničního provozu: protože není slyšet například výstražné světlo automobilu, nedoporučuje se cyklistům tento doplněk používat.

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem se mnoho lidí rozhoduje pro malá sluchátka přes uši. Jedná se o něco mezi: příslušenství je velmi pohodlné pro uši a celou hlavu (zejména modely s nákrčníkem), odhlučnění je špičkové, ale zároveň umožňuje průchod hlasitých zvuků z ulice, což je důležité při chůzi po městě.

Tip! Pro ty, kteří netolerují dráty, jsou k dispozici sportovní modely s bezdrátovou technologií Bluetooth. Pokud nešetříte na kvalitě, můžete najít i výrobky, které splňují všechny vysoké standardy. Je dobré se seznámit s tím, jak vybrat správné zařízení pro váš telefon.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS