Co dělat, když počítač nevidí telefon přes rozhraní USB??

K přenosu dat z telefonu do počítače se běžně používá kabel USB. Někdy se však stane, že při připojení smartphonu přes USB počítač zařízení nevidí. Problém může být způsoben poruchou telefonu i počítače. Problém můžete vyřešit sami nebo se obrátit na servisní středisko, kde telefon opravují

Pokud počítač nevidí telefon přes USB, je třeba nejprve provést diagnostiku mobilního zařízení. Důvodů, proč se smartphone nepřipojí k počítači, může být více. Nejčastěji je to způsobeno chybami v nastavení systému telefonu. Další častou příčinou problému může být selhání operačního systému smartphonu. Tento problém se obvykle objeví ihned po flashování telefonu, odstranění virů, odinstalování aplikací atd.д.

Chcete-li zjistit, zda příčina souvisí s mobilním zařízením, zkuste jej připojit k jinému počítači. Pokud smartphone stále není detekován, problém je pravděpodobně způsoben tím, že. Alternativním způsobem kontroly je připojení jiného telefonu k tomuto počítači.

Pokud problém spočívá v nastavení smartphonu, lze jej vyřešit poměrně rychle. Za tímto účelem přistupte k nastavení „USB k PC“. Nabízí se několik možností připojení smartphonu:

Každý z těchto režimů je určen pro jiné úkoly. Pokud chce uživatel přenášet informace z telefonu do počítače (nebo naopak), musí zvolit režim „USB Mass Storage“ nebo „Media Device“. Pokud ani po provedení této akce počítač telefon nezobrazí, musí uživatel pokračovat v hledání příčin a řešení.

U některých smartphonů se systémem Android může být tento problém způsoben režimem modemu. V těchto telefonech toto nastavení řídí nejen modem, ale také připojení mezi zařízením a počítačem. Chcete-li problém vyřešit, přejděte do sekce „Bezdrátové sítě“ a aktivujte režim modemu. Pokud je již zapnutý, může jej uživatel vypnout a pokusit se znovu připojit k počítači.

V nastavení chytrých telefonů je také karta „Pro vývojáře“. Na této kartě můžete zkusit ladit smartphone přes USB. Pokud toto řešení problém nevyřeší, zbývá uživateli několik možností. Nejprve může odinstalovat aplikace, které problém způsobily. Za druhé, je možné obnovit operační systém smartphonu do továrního nastavení. Nejlepším způsobem, jak takové problémy vyřešit, je však požádat o pomoc servisní střediska, která budou schopna diagnostikovat přesnou příčinu problému a co nejdříve ji odstranit.

Problém nemusí spočívat pouze v nastavení, ale také ve fyzickém stavu smartphonu. Problémy mohou nastat například s připojovací zástrčkou. I u nejkvalitnějších smartphonů se konektory často uvolňují a lámou. K tomuto problému dochází v důsledku častého používání těchto konektorů. Dalším důvodem může být uvolnění nebo poškození konektoru způsobené pádem zařízení. Bez ohledu na příčinu lze takovou závadu odstranit pouze v servisním středisku. Obvykle se řeší výměnou konektoru.

Někdy existují jednodušší problémy. Smartphone se například nemusí znovu připojit, pokud je konektor znečištěný. Problém lze snadno vyřešit vyčištěním konektoru.

Jak problém vyřešit

Nejprve se musíte ujistit, že používáte nepoškozený kabel. Nejjednodušší je nabíjet telefon stejným kabelem. Pokud se nabíjí, rozhodně to není kabelem.

Druhým bodem, který uživatelé často přehlížejí, je nesprávný typ připojení. Po připojení smartphonu k počítači se na obrazovce mobilního zařízení zobrazí oznámení, které uživatele vyzve k výběru jednoho z několika typů párování:

Výchozí nastavení je „Pouze nabíjení“. Smartphone se systémem Android přijímá energii z počítače pouze při tomto způsobu připojení. Zkontrolujte nastavení párování a vyberte možnost „Připojit jako multimediální zařízení“ nebo „Velkokapacitní paměťové zařízení USB“. Pouze v tomto případě bude počítač vnímat váš Samsung Galaxy A01 jako plnohodnotné úložné zařízení.

Pokud se po připojení mobilního zařízení k počítači vůbec nic neděje (gadget se ani nenabíjí), je třeba zkontrolovat, zda v počítači funguje rozhraní USB. Můžete například vložit USB disk nebo připojit myš.

Fyzické problémy (poškozený kabel nebo konektor) lze vyřešit pouze výměnou příslušenství. Pokud jste vybrali správný typ připojení (mediální zařízení) a používáte správné příslušenství, jsou příčinou chyby vadné ovladače.

Obvykle se nastaví automaticky při prvním spárování smartphonu a počítače. Software lze stáhnout pouze v případě, že jste připojeni k internetu. Pokud není připojen k síti, ovladače se nenačtou. Proto je vhodné zkontrolovat přístup k internetu.

Chcete-li zkontrolovat, zda ovladače fungují, postupujte takto

 • Otevřete Správce zařízení (WinR a zadejte devmgmt).msc).
 • Najděte v seznamu název zařízení MTP nebo telefonu.
 • Dvakrát klikněte na levé tlačítko myši.
 • Klikněte na „Obnovit ovladač“.
 • Vyberte „USB zařízení MTP“.
 • Klikněte na „Další.
 • Počkejte na dokončení přeinstalace ovladače.

Pokud se smartphone nezobrazuje ve Správci zařízení, má smysl povolit na vašem zařízení se systémem Android režim pro vývojáře:

 • Otevřete nastavení telefonu.
 • Přejít na „Pro vývojáře“.
 • Aktivace funkce.
 • Klikněte na „Výchozí konfigurace USB“.
 • Vyberte možnost „Přenos souborů“.

Když žádný z navrhovaných tipů nepomůže, jediným řešením je reset smartphonu. Tato operace se provádí, pokud má majitel zařízení podezření, že spárování selhalo kvůli virům.

Po provedení operace budou všechny soubory v mobilním zařízení odstraněny. Abyste nepřišli o důležité informace, doporučujeme vytvořit zálohu předem.

Alternativní způsoby připojení

Pokud se vám nedaří připojit telefon Samsung Galaxy A10 k počítači prostřednictvím rozhraní USB, můžete vyzkoušet alternativní metody přenosu informací z jednoho zařízení do druhého:

První možnost není třeba podrobně popisovat, protože vyžaduje pouze vložení paměťové karty do adaptéru a připojení k počítači prostřednictvím příslušného slotu. Tento druh párování však přenáší soubory pouze na USB disk a z něj.

READ  tyto uniklé náčrty odhalují tajemný telefon oneplus. fotoaparát oneplus 8t

Pro přístup do paměti smartphonu je třeba použít připojení Wi-Fi. K tomu budete potřebovat další program. Například MyPhoneExplorer. Měla by být stažena jak do počítače (z oficiálních webových stránek), tak do telefonu (přes Google Play).

Další připojení se provádí následujícím způsobem:

 • Připojte obě zařízení ke stejné síti Wi-Fi.
 • Otevření aplikace MyPhoneExplorer v telefonu.
 • Vymyslete si heslo pro připojení.
 • Otevřete software v počítači.
 • Stiskněte tlačítko „File“ a vyberte možnost „Connect.
 • Potvrďte spárování zadáním dříve vytvořeného kódu.

Tímto způsobem se smartphone může připojit k počítači bez použití kabelu USB. MyPhoneExplorer zobrazí seznam všech dostupných souborů v počítači. Informace můžete přenášet do telefonu a z něj.

Jak se v budoucnu vyhnout problémům

Chcete-li zajistit, aby se situace v budoucnu neopakovala a aby telefon Samsung Galaxy A50 vždy viděl váš počítač, postupujte podle několika jednoduchých rad:

 • Pro připojení používejte pouze originální příslušenství. Nekupujte levné kabely.
 • Nastavte telefon na „Zařízení médií“ nebo „Zařízení USB Mass Storage“.
 • Při prvním párování nezapomeňte nainstalovat ovladače a v případě potřeby je aktualizovat.

Problémy s připojením telefonu k počítači jednou provždy odstraníte dodržováním pouhých tří pravidel.

Nastavení USB k počítači

První věc, na kterou je třeba si dát pozor, jsou oznámení. která se zobrazí na obrazovce telefonu, jakmile je připojen k portu USB.

Ve výchozím nastavení není zdaleka okamžitě viditelný ve Windows. velmi často, pokud výslovně nepovolíte sdílení souborů se zařízením, bude pouze nabíjet (jako u autora otázky).

Oznámení v systému Android se objeví, jakmile je zařízení připojeno k USB. toto oznámení musíte otevřít (nazvané „Device connected“ ). Viz. příklad níže.

Android. je zařízení připojeno (viz „Připojení k počítači“ na straně 18). oznámení)

Dále věnujte pozornost vybrané možnosti připojení:

 • Zařízení může pracovat v režimu MTP. t.е. možnost umožňující sdílet s ním soubory (což je to, co potřebujeme);
 • v režimu nabíjení : tj.е. ostatní funkce a nastavení nebudou k dispozici s výjimkou nabíjení telefonu;
 • Fotoaparát (PTP): umožňuje odesílat fotografie pomocí PTP. software.

V podstatě stačí zaškrtnout políčko „Zařízení médií (MTP)“. v ideálním případě by se mělo okamžitě ozvat připojení nové jednotky ve Windows a zařízení by se mělo zobrazit v „Můj počítač“ (průzkumník). Mise splněna?!

Přístroj je v režimu modemu

Přejděte do nastavení na „Bezdrátové sítě → Více → Režim modemu“. V této části musí být zakázány všechny možnosti pro provoz zařízení jako modemu.

Jde o to, že když zapnete například režim USB-modem, zařízení nemůže být současně modemem (sdílet internet s počítačem) a vyměňovat si s ním soubory jako flash disk.

Zkuste spustit ladění přes USB

Velmi často pomáhá problém vyřešit nástroj „Ladění USB“. Tato funkce je integrována do systému Android. Pravda, je tu jedna zvláštnost: může být „mírně“ skryta před zraky. Níže se budu zabývat možnostmi, jak ji spustit.

Možnosti, jak najít odkaz pro ladění:

 • Nastavení. Vývoj. Ladění USB (tuto možnost stačí zaškrtnout);
 • Nastavení. Pro vývojáře. Ladění přes USB ;
 • Nastavení. Aplikace. Vývoj. Ladění USB (nejoblíbenější pro Android 2).2. 3.0);
 • Nastavení. Více na. Nastavení vývojáře. Ladění USB ;
 • Nastavení. Systém. O smartphonu (telefonu nebo tabletu). Vyhledejte položku „build number“ a klepněte na ni 4-8krát (měla by se zobrazit speciální zpráva). Oznámení, že jste vývojář). Pak se vraťte do Nastavení. a zobrazí se nabídka Vývojář.

Nastavení. pro vývojáře (dříve byl tento odkaz nedostupný)!)

Žádný ovladač na kořenovém rozbočovači USB, v telefonu

Dalším oblíbeným důvodem pro „neviditelný“ telefon je nedostatek ovladačů. Všimněte si, že pro rozbočovač USB v počítači nebo pro samotný telefon nemusí být k dispozici ovladače (ani moderní systém Windows 10 nedokáže automaticky detekovat a nainstalovat ovladače pro některé typy telefonů).

Otevřete Správce zařízení a zkontrolujte stav ovladačů (můžete to udělat buď stisknutím WinPause (a pak zobrazit. menu vlevo). nebo Ovládací panely systému Windows).

Otevřete kartu Řadiče USB ve Správci zařízení a zkontrolujte, zda máte rozbočovač USB.

Doporučuji na něj kliknout pravým tlačítkem myši, z kontextové nabídky vybrat „Aktualizovat ovladač“ a postupovat podle průvodce.

Důležité!

Vyzkoušejte automatické i ruční aktualizace! Často je k dispozici více verzí ovladačů, ze kterých lze vybírat ručně. vyzkoušejte různé.

Poznámka!

V ideálním případě by bylo lepší spustit speciální. Použijte nástroj pro aktualizaci ovladačů pro komplexní aktualizaci ovladačů a otestujte svůj systém. Například Driver Booster to umožňuje během několika minut.

Kořenový rozbočovač USB // Správce zařízení

Všimněte si, že pokud je ovladač nainstalován v telefonu, měl by se v části „Přenosná zařízení“ zobrazit název zařízení (nejčastěji pouze jeho model).

Ruční zařízení (ovladač nainstalovaný v telefonu)

Problémy s připojením v telefonu se systémem Android

Než něco přeinstalujete, zkuste jednoduše restartovat počítač nebo samotný smartphone. Pokud počítač stále nevidí telefon přes USB, přejděte k dalšímu kroku. Příčiny mohou být následující.

Problémy s kabely

Při připojování smartphonu k počítači doporučujeme používat originální nabíjecí a synchronizační kabel. Pokud ho nemáte po ruce, zkuste najít jiný kabel, který byl dodán s druhým telefonem (sledujte kompatibilní nabíjecí konektory)!). Pokud ho nemůžete najít, zajděte do nejbližšího obchodu s elektronikou a kupte si nový. Nemá smysl utrácet peníze za nejdražší kabel, ale nemusíte také kupovat vyloženě šmejdský kabel za 50 dolarů. Obejděte také kabely „3 v 1“ s jedním USB a několika konektory pro chytré telefony. Optimální je jednoduchý oplet z měkkého plastu o délce 0,5 až 1 metr.

Samotný drát by měl být bez jakýchkoli zlomů nebo prasklin. Pokud je na vývodech kabelu prach nebo nečistoty, vyfoukejte je vzduchem nebo se je pokuste odstranit suchým měkkým hadříkem. Hlavně konektor příliš nedrhněte a nesnažte se ho vyčistit něčím tvrdým.

Problémy s počítačem

Ovladače se automaticky nainstalují do všech, i velmi starých operačních systémů. Počítač v podstatě vidí smartphone jako běžný flash disk.

Pokud se tak z nějakého důvodu nestane, zkuste nejprve připojit telefon přes jiný konektor USB. Je vhodnější použít ty na zadní straně systémové jednotky. tam se instalují přímo do základní desky.

READ  Jak vypnout přesměrování hovorů v telefonu Samsung. Při používání softwaru třetích stran

Pokud počítač nadále ignoruje smartphone připojený přes USB, může pomoci přeinstalování ovladačů. Po připojení smartphonu klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Můj počítač“ a klikněte na „Vlastnosti“. V otevřeném okně spusťte Správce zařízení. Tím se otevře seznam všech zařízení připojených k základní desce počítače. Problematické budou zvýrazněny žlutým vykřičníkem.

Klikněte pravým tlačítkem myši na požadované zařízení (obvykle podobný název jako model vašeho smartphonu) a vyberte možnost „Vlastnosti“. Přejděte na kartu „Ovladače“ a vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“. Zkuste ji nainstalovat automaticky a ujistěte se, že se počítač restartuje.

Je možné, že vaše staré zařízení potřebuje samostatný ovladač. obvykle je napsán na disku dodaném se smartphonem. V tomto případě je nainstalujte ručně na kartě „Ovladače“ s umístěním požadovaných souborů.

Váš chytrý telefon může být také zablokován softwarem pro zabezpečení počítače. Pokud jste si jisti, že telefon neobsahuje viry, deaktivujte škodlivý software a znovu připojte smartphone k počítači.

Problémy se smartphonem

Někdy počítač nevidí telefon přes USB kvůli problémům se samotným smartphonem se systémem Android. Zkusme zjistit, co by se mohlo pokazit. Začněme jednoduše.

Problémy mohou být způsobeny špatným kontaktem mezi vodičem a konektorem uvnitř telefonu. Jemně vyfoukejte místo vzduchem, ale nesnažte se ho vyčistit něčím tvrdým! Problémy mohou být způsobeny také tím, že jste nezvolili správný výchozí režim připojení smartphonu k počítači. Po připojení vás telefon vyzve k výběru režimu (v telefonu mají různé názvy, ale podstata je stejná). „Pouze nabíjení/žádný přenos souborů“, „Přenos fotografií“ nebo „Přenos souborů“. Nás samozřejmě zajímá druhá možnost. zvolte si ji pouze.

Pokud je v telefonu aktivován režim modemu, může být znemožněno správné fungování počítače a smartphonu. Před připojením smartphonu se systémem Android k počítači tuto funkci zakažte. Telefon musí být také odemčený. to může zabránit tomu, aby počítač viděl telefon.

Počítač nerozpoznává telefon přes USB. příčiny

Všechny možné problémy, se kterými se uživatelé setkávají, lze rozdělit na problémy se softwarem nebo hardwarem. V prvním případě je problém v nastavení, ovladačích nebo systému počítače, v druhém případě v kabelu, portu USB smartphonu nebo notebooku. Téměř všechny problémy lze vyřešit, ale než se pokusíte opravit připojení USB telefonu k počítači, zkuste restartovat počítač a zařízení. Tento jednoduchý postup často pomáhá, zejména u zařízení od společností Lenovo (Lenovo), Samsung (Samsung), HTC, FLY, LG, Nokia (Nokia).

Telefon se nepřipojuje k počítači přes USB, ale nabíjí se

Velmi častým problémem u zařízení je, že se telefon nezobrazí v počítači přes USB, ale indikátor baterie svítí. Smartphone reaguje na připojení, ale systém jej nechce zobrazit. Pro zjištění příčiny poruchy můžete provést následující kroky:

 • Zapojte napájecí kabel do jiného portu notebooku. Většina modelů je nyní vybavena konektory verze 3.0 (modrá barva), ale je třeba použít 2.0. U stacionárních variant byste měli provést připojení ze zadní strany skříně, nikoliv zepředu.
 • Pokud se konektory shodují, zkuste použít jiný kabel. To pomůže lokalizovat problém s kabelem. Pokud je jeden z vodičů krouceného páru přerušen, smartphone se může nadále nabíjet, ale nebude detekován.
 • Zkontrolujte konektor na zařízení, zda se v něm nenachází nečistoty, které narušují spojení kontaktů a brání nalezení zařízení.
 • Zkuste připojit zařízení k jinému počítači. Pokud je tam detekován, pak je problém určitě ve vašem systému: chybí ovladače, virus, napájení není v notebooku správně nakonfigurováno. Tento problém je podrobněji popsán níže.

Počítač již nevidí telefon přes USB

Nezřídka se stává, že zařízení bylo dříve detekováno, ale z nějakého důvodu náhle přestalo fungovat. Častý důvod, proč počítač nevidí telefon přes USB. ztracené ovladače portů. Softwarové závady způsobují, že spotřebič přestane správně fungovat a nenajde žádná zásuvná zařízení. V tomto případě není nutné zařízení restartovat. Proveďte následující kroky:

 • Vyhledání nativního pevného disku pro základní desku. Sada by měla obsahovat všechny systémové soubory pro správnou funkci portů USB.
 • Pokud je disk ztracen, vyhledejte na webu webové stránky vývojáře. Výrobci zpravidla poskytují veškerý potřebný software zdarma.
 • Přeinstalujte ovladače.

Po dokončení instalace souborů je nutné počítač restartovat. Teprve v tomto okamžiku je třeba zkontrolovat, zda systém dokáže zařízení detekovat. Pokud výše uvedené kroky nepomohou, proveďte další nastavení:

 • V ovládacím panelu přejděte do části „Napájení“.
 • Vyberte možnost „Nastavení plánu napájení“ (pro notebooky).
 • Klikněte na „Změnit pokročilá nastavení“
 • V seznamu vyberte možnost „Nastavení USB“, klikněte na znaménko plus.
 • Poté rozbalte část „Temporary USB Port Shutdown Option“.
 • Nastavení „Zakázáno“ pro provoz na baterie, provoz ze sítě.
 • Klikněte na „Apply“ a „OK“.

Kromě problémů s ovladači portů mohou chybět i soubory pro samotné zařízení Android. Chcete-li to zkontrolovat, otevřete Správce zařízení a podívejte se, zda je v části „Přenosná zařízení“ vykřičník. Zkontrolujte seznam pro svůj telefon. Pokud tam není nebo je tam varovné znamení, měli byste provést následující kroky

 • otevřete zařízení a stiskněte tlačítko „Odinstalovat ovladač“;
 • odpojte mobilní telefon;
 • znovu jej připojte;
 • Počkejte, až systém zařízení znovu nainstaluje.

Počítač nenašel telefon přes USB

Někdy se stává, že notebook zpočátku nenajde zařízení. Pokud to není způsobeno poškozeným kabelem nebo portem, zkontrolujte podrobněji, proč počítač nevidí telefon přes USB. Příčiny problémů mohou zahrnovat:

 • Nastavení systému Android. Moderní mobilní zařízení mají několik možností připojení: pouze nabíjení, pouze úložiště, modem. Většina z nich je ve výchozím nastavení nastavena na první hodnotu v seznamu. V důsledku toho se zařízení nabíjí, ale systém ho nezobrazuje. Horní nabídka zařízení zpravidla nabízí změnu typu připojení. stačí vybrat požadovanou možnost. Pokud se tak nestane automaticky, musíte přejít do: Nastavení. Paměť. Vlastnosti. Zde byste měli nastavit požadovaný typ připojení.
 • Někdy se smartphone používá jako modem, což brání jeho rozpoznání jako velkokapacitního paměťového zařízení. Deaktivace této možnosti v nastavení.
 • Zapněte službu Windows Update, která umožní počítači stáhnout čerstvé a aktuální ovladače pro všechna připojená zařízení. Nezapomeňte mobilní zařízení při připojování odemknout.
 • Při prodeji se smartphone dodává s diskem, na kterém je program pro připojení telefonu k počítači přes USB. Slouží k detekci zařízení.
READ  Platební hodinky Samsung Galaxy watch

Počítač nerozpozná telefon přes USB. viry

Malware, který se dostal do systému počítače, se může chovat zcela odlišně. To jsou někdy příčiny, proč počítač stále nevidí telefon přes USB. Virové skripty narušují provoz různých zařízení, odstraňují ovladače, blokují přenos dat. Riziko infikování smartphonu je velmi nízké, protože viry pro Android jsou psány velmi zřídka. Pro ochranu před infekcí je však třeba systém Windows kontrolovat pomocí specializovaného softwaru:

Jak správně připojit zařízení iOS k počítači přes USB

Ujistěte se, že je mobilní zařízení zapnuté a odemčené, a poté jej připojte k počítači. Poprvé vás iOS požádá o povolení přístupu k vašim médiím a vy mu budete muset udělit.

V případě počítače se systémem Windows se připojený iPhone nebo iPad zobrazí v Průzkumníku v části Zařízení médií. Zobrazí se jako běžné digitální fotoaparáty. můžete prohlížet a kopírovat fotografie a videa. Ostatní obsah je přístupný pomocí iTunes, které jsou k dispozici na webu společnosti Apple. Registrace je jednoduchá, stačí postupovat podle průvodce nastavením.

Na Macu je to o něco jednodušší. MacOS Mojave používá iTunes pro mobilní zařízení, zatímco macOS Catalina a novější verze používají Finder. Obě aplikace jsou již součástí systému macOS, takže se spouštějí automaticky po připojení iPhonu nebo iPadu. Můžete prostřednictvím nich pracovat s obsahem a pro přímý přístup k mediálním souborům můžete použít standardní aplikaci Fotky. Otevírá se také automaticky a umožňuje procházet a importovat soubory.

Připojení telefonu se systémem Android k počítači

Abyste se vyhnuli chybám při připojování smartphonu k počítači, přinášíme vám průvodce krok za krokem. Podrobně se podíváme na USB i alternativní způsoby párování.

Přes USB

Nejprve si připravte kabel, kterým telefon připojíte k počítači. Je žádoucí používat tovární kabel dodávaný se zařízením.

Zkontrolujte nastavení telefonu se systémem Android

Chcete-li se vyhnout problému s nabíjením smartphonu, ale nepřipojením k počítači, postupujte správně. Zpočátku doporučujeme zkontrolovat nastavení smartphonu a případně zakázat některé možnosti. Zde je návod krok za krokem, který vše podrobně vysvětluje:

 • Otevřete nastavení telefonu.
 • Přejděte na „Připojení a sdílení“. Upozorňujeme, že název se může lišit v závislosti na modelu zařízení.
 • Ujistěte se, že jste posunuli posuvník doleva u položky „USB Modem“. Tato možnost by měla být zakázána.

A nyní se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu. Nejprve poznamenejme, že smartphone lze k počítači připojit v různých režimech. Například když probíhá pouze nabíjení a nepřenášejí se žádné soubory. Pokud vyberete tuto možnost, nebudete moci zobrazit úložiště smartphonu, a tedy jej ovládat prostřednictvím různých programů. Chcete-li se této chybě vyhnout, stačí zvolit správný typ připojení:

 • Připojení smartphonu k počítači.
 • Otevření oznamovací clony.
 • Klikněte na „Nabíjení přes USB.
 • Zobrazí se okno, ve kterém je třeba vybrat vhodný formát připojení. Obvykle je ve všech případech nastaveno „Přenos souborů“.

Uložte změny a minimalizujte závěs s oznámeními. Pokud se ani poté smartphone nepřipojí k počítači, doporučujeme zkusit povolit ladění USB, což někdy pomůže. Zde je návod krok za krokem:

 • Přejít do nastavení.
 • Přejděte do nabídky „Rozšířená nastavení“.
 • Otevřete kartu „Pro vývojáře“. Pokud se tato možnost nezobrazuje, aktivujte ji v části „O telefonu“ a klepněte na verzi firmwaru nebo číslo sestavení zařízení.
 • Posuňte posuvník vpravo od položky „Ladění USB“.
 • Potvrďte aktivaci možnosti výběrem možnosti „OK“ v zobrazeném okně.

Mimochodem, více informací o povolení ladění USB si můžete přečíst zde.

Mnohá z těchto nastavení lze ponechat beze změny. Pokud však budete se smartphonem pracovat v jiném softwaru, a navíc budete chtít provést flashování firmwaru. ladění USB je nutností.

Kontrola nastavení počítače

Správné nastavení počítače ovlivňuje připojení telefonu přes port USB. Po spárování by měl počítač obdržet oznámení, že je zařízení připraveno k práci. Obvykle se zobrazuje v dolním rohu obrazovky a je doprovázena zvukovým signálem.

Kliknutím na oznámení se otevře další okno s možnými akcemi. Můžete například přejít do průzkumníka souborů a prohlížet soubory ze zařízení nebo s nimi vůbec nemanipulovat.

Chcete-li získat další informace o smartphonu, musíte otevřít Správce zařízení a přejít na položku „Handheld devices“. Zobrazí se název telefonu. Dvojitým kliknutím na něj otevřete okno vlastností. Zde můžete zobrazit typ zařízení, informace o nainstalovaných ovladačích a nejnovějších událostech.

Váš smartphone nemusí být v seznamu spárovaných zařízení. V takovém případě se pokuste najít příčinu chyby a odstranit ji pomocí výše uvedených metod. Obvykle není nutné provádět žádná zásadní nastavení s připojeným telefonem. Počítače se systémem Windows 7 a 10 dokonce automaticky nainstalují ovladače potřebné pro správnou funkci.

Bez USB

Někdy se problém s připojením smartphonu přes port USB nepodaří vyřešit vůbec. Zařízení se v počítači prostě odmítá zobrazit. Co dělat v této situaci? Odpovědí je použití alternativních metod! Doporučujeme zkusit připojit telefon k počítači přes Wi-Fi pomocí integrovaného nástroje systému Windows „Váš telefon“.

Zde je podrobný návod, jak s tímto doplňkem pracovat:

 • Otevřete nabídku „Start“ a v seznamu nástrojů najděte aplikaci „Váš telefon“ nebo „Váš telefon“. Název se může lišit v závislosti na jazyce vybraném v nastavení.
 • Systém se zeptá, jaký operační systém má náš smartphone. Zde samozřejmě vyberte možnost „Android“ a stiskněte tlačítko „Pokračovat“.

Nyní zvedněte telefon a nainstalujte aplikaci „Správce telefonu“. Lze ji snadno stáhnout z Play Marketu zadáním názvu nástroje do vyhledávacího pole.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS