Co dělat, když se ve smartphonu ztratí zvuk příchozích hovorů?

S každým chytrým telefonem se dříve či později objeví problémy, a to jak z hlediska softwaru, tak různých poruch mechanických zařízení. Jedním z častých problémů, se kterými se uživatelé systému Android potýkají, je nedostatek zvuku při přehrávání filmů nebo přijímání hovorů, zpráv. Obecně se povaha problému může lišit, ale podstata je stejná. co je příčinou ztráty zvuku a co s tím dělat?

Obecně lze problém rozdělit do dvou kategorií: softwarové chyby a hardwarové chyby. V prvním případě můžete většinou sami přijít na to, proč není zvuk a jak ho získat zpět. Pokud je problém v hardwaru, pak budete muset vyměnit nějaký hardware ve smartphonu a zde se neobejdete bez odborníků. Obecně si přečtěte a diagnostikujte své zařízení podle našich doporučení.

Způsoby zvýšení hlasitosti v systému Android

Navzdory možným námitkám chci začít s jedním základním. (V tomto případě dochází jen k určitým nejasnostem, takže je třeba si toho všimnout.).

Hlasitost v systému Android (po stisknutí bočních tlačítek na telefonu) lze nastavit individuálně pro konkrétní aplikaci nebo globálně (obecná hlasitost).

Pokud například sledujete video a zvýšíte hlasitost. hlasitost se v této konkrétní aplikaci zvýší, hlasitost hovorů se v důsledku toho nezvýší!

Tlačítka hlasitosti (klasický telefon se systémem Android)

Obecně platí, že pro podrobné nastavení zvuku v zařízeních se systémem Android je nutné otevřít nastavení, sekci „Zvuky a oznámení“ a poté posunout posuvník vpravo na příslušném řádku (např. můžete změnit hlasitost vyzvánění, oznámení, hudby, videa, budíku atd.).). Viz. snímek obrazovky níže.

Vyzváněcí tóny, budíky atd. (nastavení hlasitosti v systému Android)

havárie softwaru

Další častou příčinou ztišení telefonu je porucha softwaru. K této situaci dochází zejména po stažení nových nástrojů z nedůvěryhodných zdrojů, použití softwaru s právy roota, obnovení nastavení, vlastní instalaci firmwaru.

Další možností problémů se zvukem může být konflikt stažených aplikací s jiným softwarem telefonu. To lze napravit obnovením všech továrních nastavení nebo odinstalováním nových nástrojů.

Pokud žádný z navrhovaných kroků nepomohl vyřešit váš problém, budete se muset obrátit na odborníka, aby váš smartphone přeflashoval. Abyste těmto problémům předešli, měli byste instalovat pouze aplikace z důvěryhodných zdrojů a používat kvalitní antivirový program.

Jak získat „ztracený“ zvuk sluchátek: Na co si dát pozor

První doporučení je triviální a jednoduché. zkuste restartovat telefon a zkontrolujte nastavení zvuku. Možná je v nastavení telefonu aktivován nějaký tichý režim.

Zkontrolujte také hlasitost v aplikaci, kterou používáte a která přehrává soubor MP3, rádio nebo cokoli jiného.

Pokud máte drátová sluchátka, věnujte pozornost stavu drátu, zejména v blízkosti zástrčky.

telefon, volání, porucha, reproduktoru

Velmi často se v tomto místě kvůli neustálým záhybům. přerušení měděných jader a kontakt není stabilní. Pokud s drátem (v tomto místě) mírně zatřesete, může se na chvíli ozvat zvuk (pak je příčina zřejmá) !

V každém případě je vhodné sluchátka znovu vyzkoušet na jiném (známém a funkčním) telefonu/PC/notebooku.

READ  Jak zapnout telefon, pokud se baterie posadí

Věnujte pozornost audio konektoru a zkontrolujte, zda se do něj něco nedostalo? Nezřídka se do ní dostane prach, kousky nití (z kapsy, kterou nosíte) apod. odpadky.

K jeho čištění lze doporučit následující postupy:

 • Vezměte obyčejné párátko a omotejte jeho konec vatou;
 • a poté je namočte do alkoholu;
 • Poté opatrně zasuňte párátko do audio konektoru a proveďte několik krouživých pohybů;
 • obvykle se veškerý prach a nečistoty usazují na vatě. Mimochodem, pokud byl po prvním čištění špinavý. Postup je třeba zopakovat.

Po zapojení zástrčky sluchátek by se měla rozsvítit příslušná ikona na horním panelu. V 98 % případů je tomu tak bez ohledu na to, zda je vadná samotná náhlavní souprava nebo kabel: hlavní je, že zvukové připojení a zástrčka musí být v pořádku.

Pokud se tak nestane, je velmi pravděpodobné, že je audio konektor vadný a je třeba jej vyměnit.

Pokud se jedná o bezdrátová sluchátka, zkontrolujte, zda jsou nabitá (obvykle se po zapnutí rozsvítí kontrolka).

Mimochodem, nová sluchátka se vždy dodávají s nulovým vybitím (z bezpečnostních důvodů).

Pomáhat!

jedno bezdrátové sluchátko nefunguje, přestane přehrávat zvuk. https://ocomp.info/ne-rab-besprovodnoy-naushnik.html

Zda je náhlavní souprava zapnutá. věnujte pozornost kontrolce

Při použití náhlavní soupravy, která se předtím automaticky připojila k jinému telefonu přes Bluetooth, může dojít k vypnutí funkce párování, jakmile jsou zařízení zapnuta.

Zkuste náhlavní soupravu spárovat ručně stisknutím a podržením tlačítka zapnutí/vypnutí, dokud nezačne blikat modrá/červená kontrolka.

Zkontrolujte v nastavení telefonu. Pokud je aktivována funkce Bluetooth a náhlavní souprava je viditelná v seznamu spárovaných zařízení (platí pro bezdrátové náhlavní soupravy).

Obecně bych doporučil následující postup:

 • odstraňte ze seznamu zařízení Bluetooth vše: sluchátka, mikrofony atd. Přístroje, které jste dříve připojili k telefonu;
 • pak v nastavení telefonu ztlumte Bluetooth;
 • Resetování zařízení;
 • znovu zapněte Bluetooth a proveďte párování se sluchátky.

Nastavení. připojení zařízení. Bluetooth

Pokud k připojení sluchátek používáte adaptéry, věnujte pozornost těmto pokynům.

Ne všechny jsou zpětně kompatibilní a budou pasovat ke všem modelům telefonů. Na stejném Xiaomi není neobvyklé setkat se s „čipy“ od výrobce, jehož zařízení vyžadují „nativní“ adaptéry a adaptéry.

Je dobré zkusit připojit k telefonu známá kvalitní sluchátka (a pokud jste měli drátový model, který přestal fungovat, je vhodné vyzkoušet bezdrátový /a naopak/).

Důležité je zjistit, zda náhlavní souprava bude fungovat s jiným rozhraním. Pokud je to v pořádku. možná je to ten pravý. No, objednat náhlavní soupravu na levné může být v čínských internetových obchodech, odkazy níže.

V případě, že je telefon napaden viry, kritickými chybami systému, závadami atd. „Pokud máte dobrou věc, měli byste zkusit obnovit tovární nastavení zařízení (důležité: vymaže a odstraní kontakty a soubory z paměti telefonu. předem si vytvořte zálohu).

Pomáhat!

Jak obnovit tovární nastavení telefonu se systémem Android [Hard Reset] (t.е. odstranit všechna data z telefonu, tabletu).

Pokud jste problém vyřešili jiným způsobem. Dejte mi vědět v komentářích (předem děkuji).

Konflikt softwaru, adaptérů

V některých případech mohou adaptéry Bluetooth a Wi-Fi způsobit, že zvuk nefunguje správně (zejména pokud jste předtím k telefonu připojili např. náhlavní soupravu Bluetooth). Telefon zřejmě zamrzne a předpokládá, že zvuk je právě přenášen přes adaptér do jiného zvukového zařízení.

READ  Jak odstranit heslo z telefonu Huawei

Doporučuji zkusit zakázat adaptéry Bluetooth a Wi-Fi (v nastavení systému Android v položkách „Bezdrátové sítě“ a „Připojení zařízení“).

Vypínání adaptérů Bluetooth a Wi-Fi / Klikatelný

Poznámka : po vypnutí adaptérů restartujte smartphone a zkontrolujte, zda je slyšet zvuk. Pokud se objeví zvuk. zapněte adaptéry.

Zastaralá verze přehrávače

Pokud ve videu, které je otevřeno prostřednictvím určitého přehrávače, není zvuk, doporučujeme zkontrolovat, zda jsou k dispozici aktualizace. Někdy mohou nenainstalované aktualizace způsobit, že přehrávač nefunguje správně. Pro standardní přehrávač je to irelevantní, protože je aktualizován společně s operačním systémem.

Problém s neaktuálními verzemi aplikací může nastat, pokud jste v nastavení Google Play zakázali automatické aktualizace aplikací. Pokyny pro ruční aktualizaci softwaru prostřednictvím služby Play Market jsou následující

 • Otevření služby Play Market v zařízení. Kliknutím na miniaturu domovské fotografie se dostanete do hlavní nabídky.
 • Chcete-li zobrazit všechny nainstalované aplikace v zařízení, vyberte v nabídce možnost „Moje aplikace a hry“.
 • Přepněte na kartu „Nainstalováno“.
 • Naproti názvu požadovaného programu stiskněte tlačítko „Aktualizovat“.
 • Vyčkejte na dokončení aktualizace vybraného programu.

Nejdříve je třeba co nejpřesněji určit příčinu problému pomocí všech metod uvedených v tomto článku. Protože ve většině případů můžete telefon obnovit do plně funkčního stavu bez většího úsilí. Pokud je zařízení v záruce, nenechte se odbýt a ihned jej odneste do servisního střediska.

Přední autor mnoha sloupků na webových stránkách expertlandu.Přejít na. dobře se orientovat v technologiích a elektronice. Dokáže vyřešit jakýkoli technický problém během několika hodin, rád píše o svých zkušenostech a odborných znalostech.

Co mám dělat, když mě osoba, se kterou mluvím, neslyší v telefonu?? Pokud je zařízení v záruce, můžete se jednoduše obrátit na servisní středisko, kde vám příslušné díly opraví nebo vymění. Pokud již záruka bohužel vypršela? V těchto případech byste se měli pokusit sami zjistit, zda je příčinou softwarová nebo hardwarová závada?

Proč mě osoba, se kterou mluvím, neslyší na telefonu se systémem Android??

Problém můžete rychle diagnostikovat připojením náhlavní soupravy. Pokud poté uskutečníte handsfree hovor a volaná osoba vás uslyší. mikrofon v telefonu je poškozený a zařízení je třeba odnést do servisního střediska, kde vám vymění díl. Někdy pomůže jednoduchý reset smartphonu.

Někdy může být důsledkem toho, že vás volající v telefonu dobře neslyší, porucha systému, kterou se můžete pokusit opravit sami, aniž byste se museli obracet na odborníky. V takovém případě je třeba provést následující kroky:

 • Vytvořte zálohu vložením paměťové karty nebo použijte cloudové úložiště, kopii lze uložit také pomocí počítače přes port USB
 • Proveďte „Obnovení továrního nastavení“

Jedná se o drastické opatření, ale pokud zařízení fungovalo dobře v čistém stavu před instalací softwaru, pak je problém v nainstalovaném softwaru. To by mělo stačit k odstranění důvodu, proč mě osoba, se kterou mluvíte, špatně slyší v telefonu.

Pokud použijete tuto metodu, uložte si všechny informace, které máte v zařízení uloženy, protože budou při resetu vymazány. Uvědomte si, že všechny fotografie, videa, nastavení účtu, zprávy, kontakty a aplikace zmizí, proto je nezapomeňte zálohovat. Některé modely smartphonů mají vestavěné nástroje pro ukládání zálohy do cloudových služeb výrobce telefonu. Více v tomto článku.

Úplné obnovení dat vymaže všechny informace uložené v zařízení (fotografie, videa, nastavení účtu, zprávy, kontakty a aplikace). Před obnovením dat si nezapomeňte vytvořit zálohu. návod.

READ  Jak nalepit ochranné sklo na telefon Xiaomi

Co dělat, když mě osoba, se kterou mluvím, špatně slyší při telefonování?

Chcete-li vyřešit potíže s mikrofonem, zkuste vyčistit telefon pomocí funkce. která je k dispozici v Obchodě Play. Tubro Cleaner bezpečně vyčistí váš smartphone od nepotřebných souborů a programů, které zpomalují zařízení, a odstraní chyby konfigurace. Spusťte aplikaci a nástroj zkontroluje systémové soubory smartphonu.

Vyčištění smartphonu od souborů, které způsobují pády softwaru, můžete použít vestavěný nástroj, pokud jím telefon disponuje. Chcete-li tuto funkci používat, musíte:

Při volání mě volající neslyší. drastická opatření

Poslední možností je flashování telefonu. Pokud nejste dostatečně zruční nebo jste nikdy nepřeflashovali telefon, pravděpodobně to sami nezvládnete. Je lepší zajít do servisního střediska, kde pro váš smartphone udělají vše rychleji a bezpečněji. Pokud se rozhodnete změnit software sami, musíte přejít na webové stránky výrobce telefonu, stáhnout firmware a nainstalovat jej do zařízení. Pokud se však k takovému kroku odhodláte, nezapomeňte si vytvořit a uložit záložní kopii, jak je popsáno výše.

Záměrně nedáváme rady typu „vezměte párátko a vyčistěte otvor v mikrofonu od nahromaděných nečistot nebo prachu“, protože je poměrně snadné mikrofon poškodit jeho propíchnutím. Poté je výměna možná pouze v servisním středisku. Pokud mě osoba, se kterou mluvím, špatně slyší, zde je několik tipů.

Poměrně častým problémem majitelů chytrých telefonů je špatný sluch při hovoru. A týká se zařízení se systémem Android i dalších operačních systémů, jako je iOS a Windows Phone. Zde je několik osvědčených způsobů, které vám pomohou, pokud neslyšíte druhou osobu v telefonu.

Základní příznaky absence zvuku

Problémy se zvukem nejsou v telefonu se systémem Android vždy okamžitě viditelné. Ty se mohou objevit například při použití určitých možností:

To jsou nejzřetelnější příznaky toho, že zařízení ztrácí zvuk:

 • Nejjednodušší je, když při použití některé z možností telefonu není slyšet žádný zvuk.
 • Při hovoru se hlas volajícího neustále zesiluje, ztišuje nebo úplně mizí. Z reproduktoru může být slyšet šum a rušení.
 • Nelze sledovat video ani poslouchat hudbu.
 • Žádné vyzvánění při volání.
 • Ve sluchátkách je slyšet zvuk, ale při používání zařízení v normálním režimu není slyšet žádný zvuk.

Pokud se problémy se zvukem objevují nepravidelně, může se jednat o občasnou poruchu zařízení nebo o poruchu reproduktorů v telefonu.

Voda a prach vnikající do těla

Vniknutí vody do krytu často způsobuje poruchy všech druhů telefonů.

Není však možné okamžitě identifikovat celý vadný díl nebo jeho část.

Zvuk se může ztratit oxidací desky, poruchami kabelu nebo kapalinou na reproduktoru.

Problém bude třeba diagnostikovat a opravit.

Před odnesením telefonu k řemeslníkovi je však vhodné telefon pečlivě rozebrat na jednotlivé části a vysušit.

Nedoporučuje se zapínat mobilní zařízení před kontrolou v servisu. zejména pokud byla uvnitř mořská voda.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS