Pro velké fanoušky: jak připojit smartphone k televizoru

Moderní chytré telefony jsou plnohodnotná multimediální centra. Nemají problém ani s přehráváním filmů v rozlišení Ultra HD. Na displeji s úhlopříčkou přinejlepším šest palců ale nebudete sledovat filmové trháky? Zde přichází ke slovu možnost připojit váš gadget k televizoru. A není pohodlné vyhledávat videa na YouTube zadáváním jejich názvů na dálkovém ovladači, protože je jednodušší streamovat ze smartphonu. A samozřejmě je mnohem pohodlnější ukazovat celé rodině fotografie a videa, která jste s ním pořídili, na televizoru. V tomto článku se dozvíte, jak spárovat smartphone a televizor a co k tomu potřebujete.

Existují nejméně tři způsoby, jak připojit smartphone k televizoru nebo monitoru pomocí kabelu. A výběr konkrétního pro starší gadgety je diktován jejich schopnostmi a pro moderní vlajkové lodě. pouze vaše preference. Podívejme se na ně postupně.

Připojení telefonu k televizoru pomocí OTGMHL

Nejjednodušší a nejzřejmější možností je kabelové připojení pomocí vhodného adaptéru.

Na jedné straně je pravda, že v době bezdrátových technologií je drátové připojení prostě minulostí a není jasné, proč je v domácnosti tolik drátů. Na druhou stranu tato metoda přenáší obraz přímo z telefonu bez jakéhokoli zpoždění, takže v některých situacích je nejvhodnější. Pomocí adaptéru OTGMHL můžete navíc ke smartphonu připojit klávesnici, myš nebo joystick a proměnit telefon v plnohodnotnou herní konzoli nebo počítač, přičemž samotný smartphone lze použít jako systémovou jednotku.

Použití rozhraní HDMI

Řada chytrých telefonů a tabletů má porty micro HDMI (viz „Porty micro HDMI“). foto níže). Pokud je vaše zařízení také vybaveno takovým portem, pak připojení provedete jednoduše pomocí běžného kabelu HDMI!

telefon, můžete, připojit, televizoru
 • Koupit kabel micro HDMI. HDMI (v každém obchodě s počítači, se slevou lze objednat na AliExpress);
 • Připojte kabel mezi televizorem a telefonem (je velmi žádoucí vypnout televizor, t.к. port by mohl vyhořet);
 • zapněte televizor a otevřete nabídku „Vstup“: vyberte port, ke kterému jste připojili kabel z telefonu (např. HDMI 2) ;
 • Dále by měl telefon začít automaticky přizpůsobovat obraz rozlišení televizoru. Tím se proces v podstatě dokončí a vše na obrazovce telefonu se automaticky zobrazí na televizoru.

Jak připojit telefon k televizoru pomocí HDMI

Pomáhat!

Proč nejde zvuk přes HDMI na televizoru, externím monitoru, set-top boxu. odstranění problému

Mohu telefon připojit k televizoru přes USB

Na rozlehlých stránkách internetu můžete narazit na mylnou informaci „Chcete-li připojit telefon k televizoru prostřednictvím portu MicroUsb v mobilním zařízení, stačí si koupit adaptér MicroUsb.HDMI“. To není pravda. Zjistěme proč.

Tato funkce je skutečně k dispozici. Ale k tomu musí mít váš smartphone nejen USB, ale i USB s podporou MHL. A jak si dokážete představit, ne všechny modely jsou takové. Zde je méně aktuální seznam gadgetů s podporou MHL.

READ  Jak vymazat mezipaměť v televizoru LG Smart TV.

Aniž bychom zacházeli do přílišných podrobností, rozdíl mezi porty je následující. S běžným USB mohou:

Rozšíření USB c MHL je kromě těchto funkcí schopné přenášet obrazové a zvukové signály, a to ve vysokém rozlišení. Je to vlastně USB a HDMI v jednom. Stále však nejde o čisté HDMI, protože používá jiný přenosový protokol. A proto si s ním běžný vstup HDMI na televizoru neporadí!

Proto je důležité si uvědomit, že pro přímé připojení bez jakýchkoli adaptérů musí mít televizor také port HDMI s rozšířením MHL. Ne všechny modely mají toto rozšíření.

Vstupní vzorek HDM s rozšířením MHL

Pokud je to však případ vašeho zařízení a vaše mobilní zařízení a televizor podporují MHL, pak, jak se říká, je dohoda uzavřena a máte vyhráno. Teď už jen zbývá zprovoznit kabel.

Tato otázka není planá, můžete jednoduše minout cíl a faktem je, že mezi výrobci neexistuje jednotný standard a existuje silná touha vydělat na příslušenství.

Tak například v nejnovějších gadgets od společnosti Samsung používá USB konektor s 11 kolíky, zatímco ostatní používají 5 pinů, takže objasnit tento bod při nákupu. V krajním případě je nutné použít 5pinový\11pinový adaptér, např. A pro vše ostatní je to standardní kabel s MicroUSB na jednom konci a HDMI na druhém.

Takže to, co máme v nejčistší podobě? Jedná se pravděpodobně o nejpohodlnější (mezi kabelovými) způsoby připojení vašich zařízení k televizoru, monitoru atd.д. Kromě vysoce kvalitního obrazu až do rozlišení 4K (Ultra HD) a osmikanálového zvuku 7.1. Televizor se synchronizuje s dálkovým ovladačem a telefon se nabíjí přímo z televizoru. Hlavní je, že mobilní zařízení i televizor musí být kompatibilní s HML. Stačí připojit kabel a nastavit televizor na požadovaný režim prostřednictvím nabídky pro výběr zdroje. Není nutné žádné nastavení, stačí zapojit a hrát.

Vyberte příslušný konektor na televizoru. HDMI/MHL

Co když je vaše mobilní zařízení vybaveno rozhraním MHL, ale televizor má pouze standardní rozhraní HDMI? ?

Co je třeba udělat?

Vezměte kabel a zapojte jej do portu USB na televizoru. Vypadá to takto:

Na televizoru může být několik portů USB.

Druhá strana kabelu je připojena k portu USB smartphonu. Po spárování zařízení vám mobilní zařízení vydá signál o nabíjení. To je dobré znamení.

Nyní zapněte televizi. Pokud je již zapnutý, zvedněte dálkový ovladač, stiskněte na něm tlačítko Zdroj a vyberte připojený telefon.

Pokud ve svém smartphonu používáte starší verzi systému Android, můžete okamžitě zobrazit souborový systém smartphonu, což znamená, že připojení proběhlo úspěšně.

V novějších verzích systému Android (6.0 a vyšší), než je třeba odemknout displej a potvrdit připojení. Příklad. na základě smartphonu Huawei/Honor.

Ihned po připojení zařízení by měla obrazovka vybrat „přenos souborů“, v tomto případě je třeba vybrat souborový systém smartphonu, to znamená, že chcete sledovat videoklip, např.

Pokud chcete pouze zobrazit fotografie, vyberte možnost „přenést fotografii“.

Pokud se nic nezobrazí, přejeďte prstem od horního okraje obrazovky směrem dolů a klepněte na možnost „Nabíjení přes USB“.

READ  Jak zjistit IP adresu směrovače z telefonu. Zkontrolujte IP adresu na samotném směrovači (na krabici)

Co si vyberete, se rozhodnete podle svých okolností. Pokud nevíte, vyberte možnost „Přenos souborů“. nemůžete udělat chybu.

A pokud se před vámi objeví souborový systém vašeho smartphonu, můžete si jen gratulovat.

Jak můžete připojit telefon ke starému televizoru

Zatímco připojení telefonu k digitálnímu televiznímu přijímači je jednoduché a lze jej provést různými způsoby, u starších televizorů je to složitější. Nebudeme se zabývat zastaralými modely, u kterých byla možnost připojit pouze magnetofon pro nahrávání televizních programů. Místo toho se zastavíme u několika zastaralých LCD televizorů vybavených poměrně velkým množstvím vstupních a výstupních konektorů pro připojení různých externích zařízení, u kterých byl implementován výstupní signál ve formátu:

 • RGB. Připojení pomocí konektorů typu SKART;
 • komponentní signál (Y Pb Pr). přístupný přes konektory cinch;
 • S-Video. realizováno na kulatých 4 nebo 5pinových konektorech;
 • Kompozitní signál RCA, který spojuje všechny složky videosignálu do jedné. připojuje se pomocí konektoru „RCA“.

Všechna tato externí zařízení byla k televizním přijímačům připojena pomocí speciálních konektorů umístěných na jejich zadním krytu.

Každý z těchto konektorů lze použít k připojení smartphonu pomocí vhodného adaptérového kabelu. Problémem je najít na bleším trhu vhodný adaptér micro-USB-RCA, micro-USB-SKART nebo micro-USB-S-Video.

Jak připojit telefon k televizoru prostřednictvím konektorů USB a co se k němu dává?

Nejjednodušší ze všech možných připojení je přes USB. Váš chytrý telefon má určitě port microUSB, doufejme, že ho má i váš televizor, jen bez micro, jen s USB. Mluvíme o televizorech s plochou obrazovkou.

Další složkou, kterou potřebujeme, je propojovací kabel, který má na jednom konci konektor MicroUSB a na druhém konektor USB. Jedná se o stejný kabel, který používáte k nabíjení telefonu, ale nyní je třeba zapojit konec kabelu do portu USB.

Přepínání přes USB

telefon, můžete, připojit, televizoru

Co dál?

Když je vše připojeno, vyjmeme dálkový ovladač z televizoru. Naším úkolem je přepnout jej na čtení mediálních souborů.

Jak na to? Zde vše závisí na výrobci televizoru, různé firmy to mají uspořádané různě, některé dálkové ovladače mají tlačítko „MULTIMEDIA“ nebo tlačítko „USB“.“

Další velmi častou metodou je vyhledání tlačítka „SOURCE“ na dálkovém ovladači, které je často označeno obdélníkem se šipkou směřující dovnitř. Stisknutím tohoto tlačítka se dostanete do nabídky výběru zdrojů signálu.

Menu pro přepínání vstupů TV, v tomto příkladu je třeba vybrat třetí položku „USB“

telefon, můžete, připojit, televizoru

Ale opakuji, že různé značky televizorů se budou lišit, ale obecná zásada zůstává: „Jako zdroj signálu musíte vybrat USB, nebo tuto položku lze nazvat „Multimédia“

Zvolte a nejčastěji se dostanete do další nabídky, kde budete vyzváni k výběru typu souborů, které chcete zobrazit. „Video“ „Audio“ nebo „Foto“ vyberte, co chcete, a zobrazte, co chcete. Připojení v podstatě umožňuje používat smartphone jako paměťovou kartu nebo USB disk, takže pokud jste zvyklí sledovat televizi pomocí USB disku, můžete totéž dělat i s telefonem, jen místo paměťové karty připojíte telefon.

Výhodou této metody je dostupnost. při použití běžného kabelu pro nabíjení je věc široce rozšířená. Současně se bude nabíjet i váš telefon. Nevýhodou je, že tato metoda umožňuje procházet soubory uložené v telefonu, ale nemůžete například surfovat po internetu a sledovat je na televizoru.

READ  pokud můžete iPhone sledovat podle telefonního čísla. Cocospy

Obrázek z obrazovky chytrého telefonu nemůžete takto umístit na televizor. Existují však i jiné způsoby, jak to udělat!

Ještě něco, co je třeba mít na paměti

Nezapomeňte se vrátit do nabídky pro výběr zdroje a obnovit zdroj, který byl povolen, například vstup antény nebo HDMI, zejména pokud jste si užívali snímky u přátel. Není dobré nechat hostitele bez televize, když nevědí, jak ji získat zpět. Věřte mi, stává se to. Ujistěte se, že televize tyto pořady znovu vysílá.

Co potřebujete k připojení

Pro úspěšné připojení systému Android k televizoru se musíte ujistit, že televizor podporuje alespoň jednu technologii:

 • Konektor HDMI. Zkontrolujte zadní nebo boční panel televizoru, kde by měl být speciální výstup. Obvykle je předem podepsán pro. K připojení budete potřebovat speciální kabel a chytrý telefon, který podporuje HDMI.
 • Wi-Fi není k dispozici u všech modelů televizorů, pouze u novějších. Pokud se připojíte ke stejné síti jako telefon, neměli byste mít žádné problémy. Zařízení Android TV Box můžete používat.
 • Bluetooth. Většina moderních modelů má vestavěnou funkci BT. Pokud ho nemáte, můžete si vždy koupit speciální adaptér. V tomto případě by se televizor a systém Android měly nacházet ve vzdálenosti do 5 metrů od sebe.
 • Port USB. Připojení je umístěno na těle televizoru a lze jej provést pomocí standardního kabelu, který je dodáván se smartphonem.

Ke smartphonu lze připojit i televizory, které nepodporují moderní standardy a jsou vybaveny vstupy cinch.

Prostřednictvím technologie Miracast

Miracast je technologie duplikace obrazu, která umožňuje zařízení duplikovat celý obraz na televizoru. Nepotřebujete žádné kabely, vše probíhá bezdrátově. Stačí mít technologii v televizoru a chytrém telefonu. Většina moderních chytrých telefonů ji obecně má. Je zavedena od systému Android 4.2.

Podívejme se na připojení na příkladu televizoru LG.

 • Přejdeme na „Menu“ v televizoru. Poté přejděte na „Správce připojení“ a v obecném seznamu vyberte „Smartphone“ nebo „Tablet“. Nyní musíme vybrat kartu „Sdílení obrazovky“. Po kliknutí se zobrazí Miracast. Klikněte na kartu „Začínáme“. Televizor je nyní nastaven.
 • Pokračujte v aktivaci technologie v chytrém telefonu. Přejdeme do „Nastavení“ a tam vyhledáme položku „Více“. Zde uvidíte WiDi. Klikněte na něj. Svůj televizor již uvidíte na seznamu. Stiskněte jej a počkejte, až se zařízení připojí. Jakmile je párování dokončeno, smartphone se zobrazí jako duplikát a vy můžete spouštět hry, aplikace, procházet web atd.д.

Bude také možné připojit například gamepad nebo klávesnici a proměnit smartphone se systémem Android v plnohodnotný počítač.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS