Proč se telefon nabíjí pouze ve vypnutém stavu?? Příčiny a řešení

Někteří majitelé telefon během nabíjení záměrně vypínají v domnění, že tím zkrátí dobu čekání. Zároveň je tato iniciativa pro některé uživatele jediným způsobem nabíjení baterie, protože když je zařízení zapnuté, nenabíjí se. A tento jev není normální. Proč k tomu dochází a jak takový problém vyřešit, se dozvíte v tomto článku.

Nedostatečné nabíjení je důsledkem poruch, které se zhruba dělí do 3 kategorií

Chyby softwaru zahrnují poruchy systému, nesprávně spuštěný software nebo viry.

Kategorie „elektrické“ zahrnuje vadné příslušenství. kabel a/nebo nabíječku.

Problémy s hardwarem jsou způsobeny vadami uvnitř mobilního zařízení.

tablet, samsung, nabíjí, pouze, vypnutém

Chcete-li zjistit, proč se tablet nabíjí pouze ve vypnutém stavu, musíte postupně zkontrolovat verzi firmwaru, stav nabíjecího příslušenství a čistotu kontaktů. Pokud se tím problém nevyřeší, je nutné navštívit servisní středisko, které problém vyřeší.

Související informace: Jak vypnout nebo restartovat telefon s nevyměnitelnou baterií, pokud zamrzne

Tablet PC nemá vzhledem ke své konstrukci a kompaktním rozměrům výkonný autonomní zdroj napájení. Aktivní „seeding“ na internetu nebo hraní oblíbené hry může baterii vybít za méně než jeden den.Může být obtížné odpoutat se od známých činností, takže mnoho majitelů tabletů pokračuje v používání svého zařízení jednoduše tak, že jej připojí k počítači. Některé miniaplikace se mohou dobíjet při práci, jiné pouze ve vypnutém stavu.Samozřejmě ne všichni majitelé zařízení jsou s tím spokojeni. Pospěšte si s uklidněním těch, kteří chtěli požádat o výměnu v rámci záruky nebo se obrátit na servisní středisko. Nejedná se o závadu nebo závažnou poruchu. To, že se tablet nabíjí pouze ve vypnutém stavu, je spíše vlastností konkrétního modelu nebo aktuální verze firmwaru.

Tablet se nenabíjí z nabíječky

Stává se, že se tablet nezapne a nenabíjí pouze při použití určité nabíječky. Pokud jej připojíte k počítači (například přes USB), bude proces probíhat v normálním režimu.

V tomto případě lze s jistotou říci, že s vaším elektronickým zařízením není nic v nepořádku a problém je výhradně v samotné nabíječce. Stačí si koupit nový, nejlépe původní. Pokud to není možné, zvolte „nabíječku“ minimálně od stejného výrobce jako samotný tablet.

Pokud se váš tablet přestane nabíjet. jak zjistíte, co je příčinou??

Mnoho uživatelů moderních gadgets jsou nespokojeni s tím, že jejich „asistenti“ jsou propuštěni za několik hodin, pracovat s nimi mimo zásuvku zcela nemožné. Rychlé vybíjení baterie však představuje problém pro většinu zařízení a lze jej vyřešit nastavením vhodných parametrů nebo použitím přenosné baterie. Pokud se váš nový tablet po připojení k síti nenabíjí, je to ještě horší. v takovém případě vyžaduje vaše zařízení komplexní diagnostiku a odbornou opravu v servisním středisku.

Následující prvky tabletu mohou vést k poruše:

 • Kabel (kabel se může poškodit při provozu nebo při skladování. navinutý);
 • Adaptér nabíječky (může být poškozen v důsledku přehřátí nebo přepětí v elektrické síti);
 • baterie (může dojít ke ztrátě kapacity v důsledku přirozeného opotřebení nebo vnějších faktorů);
 • konektory (uvolněné a deformované);
 • regulátor napájení.

Pokud je na vině napájecí kabel, je nutné jej vyměnit. Použití kabelu USB je pohodlné a výhodné. Pokud se tablet nezapíná nebo nenabíjí, protože je cyklus nabíjení baterie vyčerpán, zvažte pořízení nové baterie. oprava baterie je zřídkakdy dobrý nápad.

Naše doporučení samozřejmě nejsou výlučná. Ve skutečném životě existuje celá řada možných příčin. Může se jednat zejména o několik různých problémů, které se prostě náhodou protnuly. Naopak problém s vaším zařízením Lenovo (nebo jiným zařízením) může být způsoben něčím jiným. Stačí přemýšlet logicky: po čem problém začal, jaké další příznaky jsou přítomny, co se změnilo ve fungování zařízení a tak dále. Pokud budete uvažovat v tomto duchu, věřte, že brzy zjistíte příčinu poruchy elektronického zařízení a pokud možno najdete cestu z nepříznivé situace. Hodně štěstí!

READ  Jak vyčistit tablet od virů a nevyžádané pošty. Odstranění nepotřebného obsahu

Mnoho uživatelů moderních gadgetů je nespokojeno s tím, že jejich „asistent“ se vybije za několik hodin, pracovat s nimi mimo zásuvku je naprosto nemožné. Rychlé vybíjení baterie však představuje problém pro většinu zařízení a lze jej vyřešit nastavením vhodných parametrů nebo použitím přenosné baterie. Mnohem horší je, pokud se nový tablet po připojení k elektrické síti nenabíjí. v takovém případě zařízení vyžaduje komplexní diagnostiku a odbornou opravu v servisním středisku.

Poruchu mohou způsobit následující součásti tabletu:

 • Kabel (kabel se může poškodit jak při používání, tak při skladování. je smotaný);
 • nabíjecího adaptéru (poškozeného přehřátím nebo přepětím);
 • Akumulátor (může ztratit svou kapacitu v důsledku přirozeného opotřebení nebo vnějších faktorů);
 • Konektory (uvolněné a deformované);
 • regulátor napájení.

Pokud je na vině kabel, je třeba ho vyměnit. Použití kabelu USB je pohodlné a výhodné. Pokud se tablet nezapíná nebo nenabíjí, protože je cyklus nabíjení baterie vyčerpán, je nutné zakoupit novou baterii, oprava stávající baterie je vhodná jen ve výjimečných případech.

Řešení oprav softwaru

Máte tablet Samsung, Lenovo nebo Asus a nechce se nabíjet ani zapnout? Poté vyzkoušíme následující opravný algoritmus:

Pokud se tablet zapne a poté vypne, může to znamenat problém s nabíjecím obvodem nebo baterií. zařízení nemá dostatečný proudový náboj, aby se samo spustilo. Pokud k tomu dojde, je nutné jej odvézt do nejbližšího servisního střediska k odbornému servisu.

Pokud je tablet nabitý, ale operační systém se stále neomezeně načítá, je další možností provést celkový reset. Za tímto účelem musíme přerušit spouštění systému a pokusit se vstoupit do režimu obnovení (pokyny pro vstup do režimu najdete v našich recenzích). Zde vybereme možnost „wipe data/factory reset“ a potvrdíme náš záměr.

Zařízení se resetuje a poté se vrátí do výchozího stavu z výroby. Pokud vše proběhlo v pořádku, po 10-20 sekundách se tablet spustí. Vyčkejte na úplné spuštění, zkontrolujte, zda je nabíjecí obvod funkční, a pokračujte v další konfiguraci zařízení.

Pokud se chyba opakuje, proveďte znovu hlavní reset nebo se pokuste zjistit, jaké činnosti problém způsobují (např. nezřídka se setkáte s aplikacemi pro úsporu energie).

Obecný reset způsobí úplnou ztrátu dat ve vnitřní paměti smartphonu. Vytvářejte a ukládejte pravidelné zálohy, abyste předešli ztrátě dat.

Nabíjení vypnutého telefonu: Příčiny a řešení

A nyní vlastně o příčinách takového selhání mobilního zařízení. Příčin může být několik. od poruchy samotného zařízení až po nainstalovaný software. Podívejme se na ty nejčastější:

Problémy s nabíječkou

 • Nabíječka. Může se jednat o vadnou nabíječku nebo prostě o nevhodnou nabíječku. Kontrola je jednoduchá: zkuste zařízení nabít jinou nabíječkou. Pokud je v pořádku, můžete si zajít do obchodu pro nový.
 • Nabíjení přes port USB. Moderní mobilní zařízení mají nabíječku sladěnou s rozhraním USB. To vám umožní připojit zařízení k počítači nebo notebooku. Proto mnoho lidí nabíjí svá zařízení z těchto miniaplikací. Skutečnost, že přes port USB prochází pouze 0,5 A, když normální nabíjecí výkon potřebný k 1,5-2 A. V tomto případě by telefon musel být vypnutý, aby se mohl více či méně nabíjet.

Problémy se softwarem

 • Spuštěné aplikace. Při zapnutí spotřebovává každé mobilní zařízení energii. Pokud je spuštěno více aplikací, zejména těch náročných na zdroje, spotřeba energie se několikanásobně zvýší. Výkonné aplikace se slabým nábojem mohou celý proces zmařit. S vypnutým telefonem samozřejmě vše probíhá tak, jak byste očekávali.
 • Blokovací software. Proces nabíjení mohou řídit i některé softwary třetích stran. Například některé nástroje slouží ke kapajícímu nabíjení nebo deaktivaci po připojení k počítači. Pokud jsou příčinou, budete se s nimi muset rozloučit a vyčistit telefon pomocí speciálního programu. například Clean Master. V extrémních případech může být nutné obnovit tovární nastavení zařízení.
 • Operační systém. V dnešních modelech je proces nabíjení úzce spojen se softwarem. Pokud dojde k selhání operačního systému, špatné aktualizaci, chybě nebo závadě, smartphone se po zapnutí může přestat nabíjet. Problém lze vyřešit resetováním všech nastavení, vrácením aktualizací nebo upgradem na novější opravenou verzi operačního systému.
 • Viry. Malware může blokovat možnost nabíjení baterie, takže pokud je telefon vypnutý, aplikace nebude fungovat.
READ  Tovární nastavení Samsung Galaxy j3

Technické problémy

 • Porucha řídicí jednotky. Proces nabíjení řídí řídicí jednotka. malý čip pro řízení napájení. Pokud selže, způsobí to různé problémy s nabíjením. Obvykle se nachází na samotné baterii, takže nejjednodušším řešením je ji jednoduše vyměnit, nikoli opravovat
 • Porucha hardwaru. Problémy mohou nastat v obvodech a mikroobvodech samotného zařízení a po zapnutí zařízení se baterie jednoduše nezobrazí, nejčastěji se tak stane po mechanickém poškození (pád, náraz, prudké otřesy).
 • Baterie. Životnost moderních lithiových baterií používaných v chytrých telefonech 2. 3 roky. Při aktivním používání ještě méně. S jejich používáním se snižuje jejich kapacita a zvyšuje se jejich odpor. Díky tomu je snazší nabíjet zařízení, když je vypnuté, což ho méně zatěžuje a spotřebovává méně energie. Pokud jste baterii zakoupili před více než třemi lety, vyplatí se ji vyměnit za podobný model.

Chcete-li přesně zjistit, v čem je problém, musíte si dát pozor na mobilní zařízení. Nejprve je třeba zkontrolovat nabíječku a baterii. Pokud je vše v pořádku. je třeba zkontrolovat software a systém.

Během nabíjení by se měl telefon věnovat pouze jedné věci: nabíjení. Na počítači připojeném k elektrické síti nehrajte hry, neposlouchejte hudbu ani nesledujte videa. Měli byste také deaktivovat všechny aplikace spuštěné na pozadí. Obecně platí, že byste je měli zapínat pouze v době, kdy je používáte, a ihned poté je vypnout. Tím se sníží zatížení baterie, která bude fungovat déle, rychle a snadno se zotaví a déle si udrží nabití.

Měli jste někdy problém s tím, že se váš telefon nabíjel pouze ve vypnutém stavu?? Napište nám prosím do komentářů, jak jste to vyřešili a která metoda se vám osvědčila. Tím se materiál stane užitečnějším a úplnějším.

Pokud se telefon nabíjí pouze ve vypnutém stavu, způsobuje to majiteli telefonu určité nepříjemnosti, protože v té době nelze zařízení používat. Důvody takového chování miniaplikace mohou být různé, od neoriginální nabíječky až po vlastní firmware. Chcete-li zjistit, proč se telefon chová nesprávně, a jak problém vyřešit, navštivte stránku Appsetter.ru

Proč se telefon nenabíjí: Příčiny

Často se stává, že se telefon nenabíjí, když je zapnutý, a nabíjí se pouze, když je zařízení vypnuté. K tomu může dojít v následujících případech:

tablet, samsung, nabíjí, pouze, vypnutém
 • Kapacita samotné nabíječky je poměrně malá. Jde o to, že pokud je doporučený proud pro vaše zařízení 2A, pak se menší zařízení bude nabíjet velmi pomalu. Existuje čínská nabíječka s proudem pouze 0,5 A. Telefon tak nebude mít dostatek energie pro provoz a nabíjení současně, zejména pokud telefon používáte, surfujete na internetu, sledujete videa apod. Velká část kapacity se plýtvá nejen na nabíjení, ale také na provoz telefonu. Proto obecně platí, že samotný poplatek nestačí. V takovém případě je nutné vyměnit nabíječku za výkonnější. Doporučujeme používat originální nabíječku, která je určena pro váš telefon. Tím se vyhnete haváriím. Zařízení se nabíjí poměrně rychle.
 • Dostupnost speciálního softwaru a nástrojů. Některé aplikace mohou zpomalit nabíjení a spotřebovat část kapacity baterie, kterou využíváte. Proto doporučujeme provést optimalizaci před nabíjením. Zavřete všechny mezipaměti a soubory cookie a vyčistěte telefon od nepotřebných souborů. To umožní rychlejší nabíjení.
 • Porucha zařízení. Může být chyba na základní desce, někde je zkrat na kontaktech nebo celý systém nefunguje správně. V takovém případě vám pomůže pouze odborník.
READ  Jak deaktivovat zámek obrazovky na iPadu

Možné příčiny poruchy a jejich řešení u smartphonů Apple

Praxe ukázala, že všechny generace iPhonů mají regulátory napájení s pokročilejšími algoritmy ochrany proti zkratu. A pokud je proud nižší než 0,5 A, nenabíjí se vůbec. Když je však vypnutá, probíhá proces pomalu, ale normálně. Nejprve je tedy třeba zkontrolovat nabíjecí proud při připojení k nabíječce. V obchodech s rádii se k tomuto účelu prodávají USB testery. Ukazují také napětí na výstupu jednotky.

Další častou příčinou nabíjení iPhonu pouze ve vypnutém stavu je selhání takzvaného „spodního“ kabelu, který nese port Lightning (nebo USB typu C, v závislosti na modelu), mikrofon, reproduktor a kontaktní plochu tlačítka Domů. Kabel je odnímatelný, takže si ho snadno vyměníte i sami. A například při poruše stejného reproduktoru nemusí správně fungovat ani samotná nabíječka.

Je to proto, že napětí na vstupních výkonových spínačích se mírně mění. Řídicí jednotka „rozpozná“ přepětí nebo podpětí a zapne ochranu (tj. zakáže přepnutí zařízení do režimu nabíjení). Telefon se nabíjí pouze ve vypnutém stavu, a proto do reproduktoru není přiváděno žádné napětí. Jednu dobu to byl velmi častý problém u iPhonu 6, iPhonu SE, iPhonu 5S, iPhonu 5C a iPhonu 5.

Poškozený spodní kabel můžete opravit také sami. Náhradní díl je levný (na stejném AliExpress se prodávají za 2-3 dolary za kus). Pro postup výměny si budete muset koupit šroubovák TORX-T5 (špička ve tvaru „hvězdy“ pro odstranění modulu displeje) a přísavku (i když si vystačíte s plastovou kartou).

Dalším důvodem, proč se iPhone může nabíjet pouze ve vypnutém stavu, je porucha regulátoru nabíjení na samotné baterii. K tomu dochází většinou při použití neoriginálních baterií (často nemají diodovou skupinu pro vyrovnání napětí). Řešení je zřejmé: vyměňte baterii za originální. A měla by být svěřena pouze autorizovaným servisním střediskům spolupracujícím se společností Apple.

Poslední možností je fyzické poškození baterie. Společnost Apple tvrdí, že standardní baterie vydrží přibližně 300-350 nabíjecích cyklů. Baterie pak buď aktivně snižuje svou kapacitu, nebo dochází k výraznému poklesu napětí. A to vše je doprovázeno nejrůznějšími chybami, včetně nabíjení pouze při vypnutém zařízení. Pokud je baterie opotřebovaná na 40 % nebo více, doporučuje se ji vyměnit. Aktuální stav baterie můžete zkontrolovat pomocí výše zmíněné aplikace BatteryCare.

Pokud je baterie vadná, je jediným řešením výměna baterie za novou. Nedoporučuje se otevírat zařízení, jehož baterie je součástí krytu, svépomocí. Kromě toho, pokud je zařízení stále v záruce, může být baterie vyměněna v autorizovaném servisním středisku zdarma, ale opravou vlastními silami ztrácíte nárok na záruční opravu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS