PlayStation 4 Slim vs. PlayStation 4 Pro

Zkusme si věci ujasnit, abyste se mohli lépe rozhodnout.

PlayStation 4 Slim vs. PlayStation 4 Pro. Porovnání výkonu konzolí :

sony, playstation, jaké, jsou

Jaké hlavní rozdíly mezi PlayStation 4 Pro a PlayStation 4 Slim vidíme na základě specifikací :

Zvýšení výkonu díky vyšší frekvenci CPU a GPU. Tyto údaje se odrážejí ve hrách a obecně je systém PlayStation 4 Pro rychlejší.

  • PlayStation 4 Pro přidal třetí slot USB. Proč ještě jeden? Ano, protože pokud připojíme helmu Playstation VR, zabere jeden slot USB.
  • PlayStation 4 Pro přidává digitální (optický) výstup. K čemu ji potřebujete?? Pokud například chcete přehrávat zvuk přes reproduktorovou soustavu, budete potřebovat, abyste.
  • Největší rozdíl je samozřejmě v systému PlayStation 4 Pro. je podpora rozlišení 4K, zatímco PlayStation 4 Slim má maximální rozlišení Full HD. Pokud vlastníte nebo plánujete koupi televizoru 4K a máte rádi obraz ve vysokém rozlišení, je volba jasná.

A pro Playstation 4 Slim. je lehčí, menší, hry na něm běží ve Full HD (což je také dobré) a je tišší než PlayStation 4 Pro.

Vezměte prosím na vědomí, že samotné hry jsou vhodné pro PlayStation 4 Slim i PlayStation 4 Pro (bez rozdílu). Stejná hra se tedy bude hrát na obou konzolích.

Virtuální realita Sony Playstation VR se připojuje a funguje na Playstation 4 Slim i Playstation 4 Pro.

Nejoblíbenější otázka, kterou si před nákupem herní konzole kladou úplně všichni kupující. Toto: Co je lepší koupit. Sony Playstation 4 nebo Microsoft Xbox One?

Nintendo Switch je dnes velmi populární. A mnoho lidí se diví, proč je to tak dobré? Koupíte si ho?? Koneckonců, Nintendo Switch má docela silné konkurenty, Xbox One a Playstation 4.

Společnost Sony má s uvedením konzole Playstation 4 Slim na trh trochu historie. Dva roky po původním Playstationu 4 je na trhu Playstation 4 Slim. Krabice nové verze konzole Playstation tehdy vypadala trochu jinak, aby připomínala novou konzoli.

Nyní je nejnovějším modelem Playstation 4 Pro, který se liší vzhledem i výkonem. Největší rozdíl však nastane, pokud máte televizor 4K kompatibilní s HDR.

Největší rozdíl mezi původní konzolí PlayStation 4 a PlayStation 4 Slim je ve spotřebě energie. Maximální spotřeba energie verze slim je 165 wattů, původní verze 250 wattů.

Současně má PlayStation 4 Pro dvakrát vyšší výkon než běžný Playstation 4.

K dispozici je také aktualizovaná verze standardu HDMI, ale rozdíl pro uživatele spočívá v tom, že hry, které se na systému PlayStation 4 hrály při 30 snímcích za sekundu, poběží na systému Playstation 4 Pro stabilně při 60 snímcích za sekundu. Navíc podpora rozlišení 4K.

Nové i starší hry jsou také uváděny s vylepšeným rozlišením speciálně pro PlayStation 4 Pro. (např. Uncharted 4).

Nezapomeň na Playstation VR. Rozdíl v grafice je sice malý, ale vývojáři budou později vytvářet náročnější tituly, a právě zde je výkon verze Pro tak akorát.

Výkon konzole Sony Playstation 5 vs. Playstation 4 Pro

Další informace o výkonu konzolí napříč generacemi. Koneckonců, systém PS 5 se může pochlubit zcela novým hardwarem. A to naznačuje, že zařízení bude mnohem výkonnější. Aby bylo možné dospět k závěru, je vhodné porovnat klíčové hardwarové komponenty odděleně.

Procesor. AMD Jaguar 2.1GHz vs AMD Ryzen 2 3.5GHz

Systém PS 4 je poháněn procesorem AMD Jaguar. který má 8 jader a 16 vláken. Procesor pracuje na frekvenci 2.1GHz. Výkon tohoto kamene je dostatečný na spuštění relativně moderních her v rozlišení 4K s podporou HDR. Procesor je schopen zpracovávat velké množství dat a je stále považován za relevantní. Pro systém PS je však již zastaralý. Špičkové moderní procesory se liší. schopné dodat mnohem větší výkon.

READ  Přihlášení do sítě Sony Playstation

Playstation 5. generace s procesorem AMD Ryzen 2. Má také 8 jader a 16 vláken. Jedná se však o novou generaci procesorů se zcela novou konstrukcí procesoru, která se vyznačuje vyšším výkonem a energetickou účinností. Každé jádro je schopné pracovat rychlostí 3.Při frekvenci 5 GHz je to výrazné zvýšení výkonu. Proto systém PS 5 umí nejen hrát hry v rozlišení 4K HDR. ale podporuje také 120 Hz.

Grafika. AMD Radeon Polaris 4.2 TFLOPS vs AMD Radeon RDNA 2 10.3 TFLOPS

Konzole Sony PS 4 Pro je vybavena grafickým adaptérem AMD generace Polaris. Jeho jádro je taktováno na 911 MHz. Celkový výkon GPU je přibližně 4.2 teraflops. Je dostačující téměř pro všechny hry. Moderní technologie (například rozšířená plynulost a ray tracing) však nebudou podporovány. A v tom spočívá hlavní nevýhoda.

СТОИТ-ЛИ КУПИТЬ PS VR в 2022 ГОДУ? / PLAYSTATION VR В 2022 ГОДУ / PSVR в 2022 / ПС ВР в 2022

Pátá generace systému PS 5 je však vybavena zcela novým grafickým adaptérem. Její hlavní vlastností je podpora technologie RDNA 2. Jedná se o nejlepší stopovou technologii společnosti AMD. Díky tomu vypadá každá hra jako nová. Grafické jádro pracuje na frekvenci 2.23GHz. Jeho celkový grafický výkon je tedy až 10.3 teraflopy. Poskytuje ostrý a krásný obraz za všech podmínek.

2x více paměti RAM. GDDR5 218 GB/s vs GDDR6 448 GB/s

Předchozí generace Playstationu s označením Pro má 8 GB paměti RAM typu GDDR 5. Její propustnost je 218 GB/s, což je na předchozí generaci konzolí docela dobrá hodnota. Při intenzivní práci je navíc připojen další 1 GB paměti DDR3. Tím se odlehčí hlavní paměti. Ale výkon se příliš nezvýšil.

Set-top box páté generace je vybaven zcela novou pamětí RAM typu GDDR 6. Stále stejných 8 GB. Nárůst výkonu je nicméně pozoruhodný, protože nová paměť RAM má propustnost 448 GB/s. To je téměř 2x více. Žádná další paměť není k dispozici. To však není potřeba, protože základní modul nabízí dostatek výkonu.

SSD. HDD vs SSD

Je třeba poznamenat, že tato konfrontace mezi mechanikou a čipy je ze své podstaty odsouzena k neúspěchu. Systém PS 4 Pro je tedy vybaven klasickým terabajtovým pevným diskem. Je postaven ve 2.5 a je poměrně tichý. Mírně se ochlazuje. Ale rychlost přenosu není na úrovni. Je to charakteristické pro všechny mechanické disky: ne více než 130 Mb/s. Takže i ta nejnáročnější akce se načítá dlouho.

Pátá generace Playstationu je vybavena SSD diskem s přenosovou rychlostí 5 %.5 GB/s. To je desetkrát větší. Nainstalováno je pouze 825 GB úložiště. To ale nevadí, protože interní paměť lze rozšířit pomocí slotu NVMe. Výsledkem je rychlost, která ani trochu neklesá. Samozřejmě jsou podporovány i klasické mechaniky. Do portů USB lze připojit další přenosné disky.

Sony Playstation Co je jiného

V září letošního roku představila společnost Sony dvě nové verze konzole Playstation 4 nazvané Slim a Pro. Slim je přepracovaný standardní model. má hladší rohy a kompaktnější tělo.

Verze Pro je o stupeň vyšší než verze Classic a Slim. Vylepšený hardware a vyšší výpočetní výkon. Zůstává konzolí současné 7. generace a je plně kompatibilní se všemi hrami, které byly, jsou a budou vydávány na Playstation 4.

Modely Standard a Slim z trhu nezmizí a budou stát stejně jako před vydáním výkonnější „sestry“.

Jak si vybrat PlayStation 4 v roce 2020. Verze pro Playstation 4: upravená verze vs. klasická verze

Na podzim 2016 představila společnost Sony nové verze konzole Playstation 4: Slim a Pro. Zatímco herní svět diskutuje o nových produktech, my v Superu analyzujeme, jak se liší od klasického PlayStationu 4 a zda se vyplatí počkat na vydání PlayStationu 4 Pro, nebo si koupit Playstation 4 Slim, případně se rozhodnout pro první čtyřku/

Vzhledem k tomu, že hlavním prodejním argumentem nejnovější revize konzole Playstation 4 je streamování obrazu v rozlišení 4K, což je formát, který podporují pouze špičkové televizory, je důležité, abyste se sami rozhodli, zda byste si měli koupit Pro, pokud nemáte televizor s rozlišením 4K a ani to v blízké budoucnosti neplánujete.

Jak si vybrat Playstation 4 v roce 2020: verze čtvrté generace konzolí

Jak si vybrat PlayStation 4? Porovnejme tři revize systému PlayStation 4 (CUH-10, CUH-11 a CUH-12) a dvě nové verze systému Playstation 4: Slim a Pro. Začněme porovnáním PlayStation 4 Slim a PlayStation 4. Hned na začátku upozorňujeme, že Slim je zmenšená verze Playstationu 4, jejíž podrobné specifikace probereme o něco níže. Skutečně nový Playstation 4 Pro s vylepšenou grafikou a výkonem, který předvádí mimořádně ostrý obraz na super obrazovkách 4K.

READ  Jak obnovit tovární nastavení telefonu. Jaké jsou různé způsoby resetování systému Android?

Společnost Sony opakovaně zdůraznila, že všechna její zařízení jsou kompatibilní a nemají se vzájemně nahrazovat, ale „existovat“ souběžně. Jinými slovy, samotný výrobce jako by naznačil, že vydání nové verze Sony Playstation 4 by nemělo všechno hodit a běžet si pro novou věc, pokud už máte Sony Playstation 4. Pokud však vlastníte konzoli předchozí generace. PS3 nebo dokonce PS2. je čas na upgrade. A pokud uvažujete o koupi první konzole, neznamená to, že běžná čtyřka nestojí za to, abyste se pro ni rozhodli.

V podstatě všechny revize PlayStation 4, Slim, Pro verze. konzole stejné generace, to znamená, že rozdíl mezi nimi samozřejmě existuje, ale to je nepodstatné. Potvrzují to i údaje o prodeji, podle nichž se revize 11 stále prodává vedle CUH-12 a po CUH-10 je stále poptávka.

Verze konzole Sony Playstation 4: rozdíl mezi technickými specifikacemi základní a nové varianty PlayStation 4

Jak si vybrat Playstation 4 podle technických specifikací? Začněme s PlayStation 4 Slim. Kromě velikosti, hmotnosti a snížené spotřeby energie se od základní konzole PlayStation 4 nijak výrazně neliší. Stejná konzole, jen menší a s cenovkou, která je asi 25-40krát vyšší než současná cena běžné konzole PlayStation 4. A není to proto, že by Slim byl ze své podstaty dražší, ale proto, že aktuální cena základní verze klesla. Zde již kupující posuzuje vlastní ochotu zaplatit za zmenšenou velikost, úsporu energie se statusem „novinky“.

Verze PlayStation 4 Pro se naopak od původní verze PlayStation 4 liší výrazněji. Hlavní z nich, jak jsme již zmínili, je streamování obrazu v rozlišení 4K. To PlayStation 4 ani PlayStation 4 Slim neumí. Grafické jádro Radeon s GSN, více než dvojnásobný výkon (4,2 TFLOPS), dvojnásobný diskový prostor (2Tb). to jsou rozdíly Pro od základního PlayStation 4. Cena modelu Pro je v průměru o 100 vyšší než cena modelu Slim.

Navzdory výrazně vyššímu rozlišení modelu Pro je kapacita paměti RAM u všech modelů stejná. 8 GB. Také procesory jsou všude stejné. osmijádrový AMD Jaguar, i když PlayStation 4 Pro je oproti základní verzi přetaktovaný.

A ještě jedna důležitá věc: společnost Sony utratila spoustu peněz za podporu vývojářů pro PlayStation 4 Pro, ale všichni chápou, že ne každý herní vývojář nakonec nabídne produkt ve 4K a vylepšená grafika nebude podporovat všechny již vydané hry. Podle prezidenta společnosti Playstation Andrewa House bude „většina“ her pro PlayStation 4 Pro využívat škálování pro dosažení rozlišení 4K.

Vyšly nové modely se zaoblenými rohy. Změna je čistě vnější, ale tento design se mnoha hráčům nelíbí.

Překvapení od Sony v roce 2020: hráči čekají na PS5

Zatímco vy přemýšlíte, které verzi PlayStation 4 dát přednost, společnost Sony se chystá svůj produkt posunout o stupeň výš a vstoupit do nové generace konzolí. Celý herní svět je v očekávání vydání Playstationu 5 jako přimrazený. A dychtivě sleduje zprávy o nadcházejícím vydání.

PlayStation 4 je na trhu již 6 let, zatímco jeho modifikace spatřily světlo světa před 4 lety. Je tedy naprosto logické, že s rozvojem technologií mluvíme o vydání páté generace konzolí. Kdy bude PS5 uveden na trh, je otázka, na kterou zástupci společnosti nedávají jasnou odpověď. Společnost Sony neuvádí datum, ale odborníci předpovídají, že se tak stane v letech 2020-2021. Do té doby bude Proshka základním modelem a cena se sníží.

Není jasné, zda bude nový Playstation 5 po svém vydání revoluční konzolí, ale podle společnosti se očekává výrazné zlepšení výkonu konzole a lepší grafika ve hrách.

Zatímco svět zamrzl v napětí, vy se můžete bez obav zastavit u jedné z verzí Playstationu 4 a ponořit se do virtuální reality herních vesmírů.

Rozlišení 4K: To neodmítnete vidět. Udělejte si čárku

Ultra-vysoké rozlišení UHR nebo 4K ukázal Pro je nemožné vidět a ocenit bez 4K televizor, jeho cena je nyní bezpečně přes 1,000. Takže k rozdílu 100 mezi modelem Pro a základním modelem si klidně připočtěte náklady na televizor, pokud ho nemáte. A pokud ho máte, gratulujeme a závidíme ;), protože vás potěší a potěší super obrazem. I když lidské vnímání má také své hranice.

Vzpomeňte si, jak se před časem mnozí „honili“ za megapixely ve fotoaparátech, parádní grafikou, miliony barev, barevným podáním displejů telefonů, lepším zvukem hudebních reproduktorů, které od určité hranice lidské smysly prostě nejsou schopny rozlišit. Pokud tedy nejste superlidé z Marvel Comics s výjimečnými schopnostmi. Reproduktory byly skvělé, ale hloubku a čistotu zvuku si mohli vychutnat jen ti, kteří měli hudební sluch, a ostatní prostě jen přepláceli za něco, co nedokázali ocenit. Při honbě za technologiemi je někdy důležité vědět, kdy přestat.

READ  Jak připojit dva počítače kabelem

Neříkáme, že byste si Playstation 4 Pro neměli kupovat, je bezpochyby pokročilejší než jeho předchůdce, ale pouze ve spojení s televizorem. Sama o sobě aplikace Pro neocení výhody nové kvality obrazu. Pokud nemáte v úmyslu koupit konzoli 4K, pravděpodobně to nemá velký smysl. Je to jako koupit si chytrý telefon a používat pouze funkci telefonu a využívat jen zlomek možností zařízení.

Všimněte si, že PlayStation 4 je stále skvělá konzole, která podporuje moderní herní formáty, takže se nežeňte za novou PlayStation 4, modifikace porovnávejte a analyzujte. Užijte si hraní s každou konfigurací konzole čtvrté generace. Playstation 4!

PS4 Pro или PS4 Slim — что выбрать?

Tajné úpravy konzole Playstation 4 Pro

Mnozí zkušení hráči možná používají svou konzoli již léta, ale neznají některé její možnosti:

  • Režim Share Play umožňuje sdílet hry s přáteli v kvalitě FullHD pomocí připojení PS Plus;
  • Vestavěná Wi-Fi je připravena kdykoli otevřít přehrávání na dálku v počítači nebo jiném kompatibilním zařízení;
  • Rychlost hodin lze nastavit ručně v rozsahu 2.4GHz až 5GHz;
  • několik funkcí s úpravami se stará o příjemnější zobrazení hry: vyhlazování, rozmezí, ostrost textur, hloubka stínů a další.

Herní platforma Sony Playstation 3 SLIM

Společnost Sony Playstation 3 nahradila svým novým dítětem Sony Playstation 3 SLIM. Pokud neproniknete do nuancí a rychle je nevyzkoušíte, běžný uživatel si změny příliš nevšimne. Oproti předchůdci Sony Playstation 3 však existují rozdíly. Ty si popíšeme.

Okamžitě patrný rozdíl ve vizuálním designu. Barva zůstává klasická černá, ale lesk je pryč. Byl nahrazen matným povrchem. Samozřejmě, že hratelnost není ovlivněna, ale již existuje řada. Alespoň na něm nebudete mít mastné otisky prstů.

PlayStation 4 Slim в 2021. Опыт использования за 2 года. Стоит ли приобретать?

Menším zklamáním je nestabilita nového modelu. Sony Playstation 3 SLIM nemůže stát na vlastních nohách. K tomu je třeba zakoupit speciální stojan nebo jej již objednat v sadě.

Příjemně potěšen pevným diskem. Teď je větší. Sony Playstation 3 SLIM je k dispozici s pevným diskem o kapacitě 250 nebo 120 GB. Přestože disky jsou také SATA, takže po odstranění několika šroubů můžete snadno umístit požadovanou kapacitu.

Sony Playstation 3 SLIM má rychlejší procesor, který však spotřebovává méně energie. Napájecí zdroj má výkon 250 W, z čehož polovinu spotřebuje procesor konzole. To je samozřejmě výhoda, protože se nemusíte obávat přehřátí. Jediný způsob, jak zjistit rozdíl v rychlosti, je spustit nejnovější hry a otestovat je obě. U klasických her, které se v herním světě osvědčily, nebyl rozdíl patrný.

Slabým místem zůstává nedostatečná akceptace čtečky karet konzolí a nemožnost spouštět hry z konzole Sony Playstation 2. Vývojáři také odstranili podporu pro jiné operační systémy. nyní nelze na konzoli přesunout jiný systém.

Nová rozhraní a komunikační moduly

V porovnání s předchozí generací má Sony Playstation 5 mnohem lepší rozhraní a komunikaci. Běžná „čtyřka“ podporovala pouze Wi-Fi 802.11n, verze Slim a Pro mají 802.11ac a pětka se nyní může pochlubit standardem 802.11ax. Bluetooth 4.0 přišla verze 5.1.

Výhodou tohoto pokroku pro uživatele je mnohem rychlejší stahování obsahu ze sítě (pokud takovou rychlost podporuje i rybářská linka a směrovač) a lepší spolupráce s bezdrátovým příslušenstvím. Pro připojení periferních zařízení je nyní konzole vybavena nejmodernějším rozhraním USB typu C.

Jaké jsou rozdíly mezi konzolemi Sony PS 4?

Současný herní systém Sony PlayStation 4 je na trhu již téměř 5 let. Mezitím bylo vydáno několik verzí konzole: Classic, Slim a Pro. A pokud se rozhodnete koupit herní konzoli Sony Playstation 4. měli byste pochopit rozdíly mezi nimi. A je třeba říci, že se netýkají jen vzhledu, ale i některých technických vlastností.

Ale nebojte se: hry pro PlayStation 4 jsou dostupné na všech konzolích. Neexistují hry, které by fungovaly výhradně na verzích Pro nebo Slim. Proto si můžete vybrat model, který vám vyhovuje nejlépe.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS