Na chytrých telefonech Samsung Galaxy S9 existuje nejméně pět způsobů pořizování snímků obrazovky bez instalace aplikací třetích stran. Jedná se o hardwarová tlačítka, gesto dlaně, nabídku asistenta, hlasový příkaz Bixby a asistenta Google. Všechny tyto možnosti budou popsány níže.

Proč pořizovat snímky obrazovky na Galaxy S9 a S9

Někdy můžete chtít uložit konverzaci, ukázat někomu stránku, kterou jste našli na webu, polohu na mapách Google, potvrdit převod peněz apod.д. Snímek obrazovky je nejrychlejší a nejjednodušší způsob sdílení informací. Uložené snímky lze otevřít na jakémkoli jiném počítačovém zařízení.

Obrázky lze samozřejmě upravovat. Přesto lidé obvykle věří tomu, co vidí na snímku obrazovky. Pokud při kontaktování technické podpory potřebujete popsat problém s aplikací nebo zařízením, můžete být požádáni o snímek obrazovky.

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízeních Galaxy S9 a S9 bez aplikací třetích stran nebo počítače

Pomocí kombinace tlačítek napájení a snížení hlasitosti 2. Použití gesta dlaní 3. Použití nabídky asistenta 4. Hlasový příkaz Bixby 5. Prostřednictvím služby Google Assistant

Hardwarová tlačítka

Stiskněte současně tlačítko napájení a knoflík hlasitosti dolů. Poté byste měli slyšet kliknutí, které potvrdí, že byl snímek obrazovky pořízen.

Tato metoda funguje téměř na všech smartphonech se systémem Android. Starší smartphony Samsung mají fyzické tlačítko Domů, které se používalo spolu s tlačítkem napájení k pořizování snímků obrazovky. Tlačítko Domů je u Galaxy S9 softwarové a není zde žádná taková možnost.

Stisknutí dvou tlačítek najednou může být obtížné. Tlačítko napájení můžete stisknout o něco dříve než knoflík hlasitosti dolů. Po stisknutí tlačítek:

Pokud se objevila nabídka vypnutí, bylo tlačítko napájení stisknuto příliš brzy Pokud se objevilo nastavení hlasitosti, bylo tlačítko hlasitosti stisknuto příliš brzy Pokud se vypnula obrazovka, uvolnili jste tlačítko napájení příliš brzy Pokud se smartphone restartoval, podrželi jste dvě tlačítka příliš dlouho

Jakmile si tuto metodu osvojíte, stane se nejpohodlnější a nejrychlejší. Není třeba si zvykat na jiné varianty v jiných smartphonech, protože tato metoda funguje všude.

Gesto dlaně na obrazovce Galaxy S9 umožňuje pořídit snímek obrazovky. Tato metoda je ve výchozím nastavení vypnutá. Aktivace: přejděte do Nastavení Pokročilé funkce Gesto dlaně a pořiďte snímek obrazovky.

Mnoho uživatelů si stěžuje, že tato metoda ne vždy funguje. Vaše dlaň by se měla lehce dotýkat obrazovky. Zvládnutí této možnosti vyžaduje hodně cviku.

Někteří výrobci smartphonů se systémem Android, například LG, umožňují přidat tlačítko pro pořízení snímku obrazovky na navigační panel nebo do rychlého nastavení. Samsung ne. Na zařízeních jihokorejského výrobce je tlačítko pro pořízení snímku obrazovky skryto v nabídce zakázaného asistenta. Tuto funkci lze zapnout v nabídce Nastavení Speciální funkce Manipulace a interakce Asistent. Pro aktivaci nabídky je třeba potvrdit.

Před opuštěním potvrzovací stránky se v nabídce asistenta zobrazí tlačítko. Pokud si to rozmyslíte, můžete stisknout tlačítko Undo.

Po aktivaci bude plovoucí tlačítko vždy na obrazovce. Zobrazuje se všude: na domovské obrazovce, zamykací obrazovce, v aplikacích.

Tlačítko můžete stisknout a podržet a poté jej přetáhnout kamkoli na obrazovku, kromě stavového řádku a navigačního panelu. Poté stiskněte tlačítko pro přístup k položkám nabídky asistenta. Tlačítko pro pořízení snímku obrazovky se nachází na druhé straně nabídky. Nabídka a tlačítko nejsou na snímku obrazovky zobrazeny.

READ  Jak vypnout TV Samsung bez dálkového ovládání

Hlasové příkazy Bixby

Mnoho majitelů smartphonů Samsung asistenta Bixby nepoužívá a vypíná tlačítko pro jeho aktivaci. Přesto může být užitečná pro pořizování snímků obrazovky.

Hlasový příkaz Bixby lze aktivovat dvěma způsoby:

Stiskněte a podržte tlačítko Bixby na těle 2. Použijte kódovou frázi Hi Bixby

Po aktivaci hlasových příkazů se zobrazí tlačítko Bixby. Poté můžete vyslovit větu „Pořídit snímek obrazovky“. Poté budete upozorněni, že byl pořízen snímek obrazovky.

Používání asistenta Google

Asistent Google na chytrých telefonech Samsung je ve výchozím nastavení aktivní. Přístup k němu můžete získat následujícími způsoby

How to turn screen rotation on / off Galaxy S9

Stiskněte a podržte tlačítko Domů 2. Řekněte nahlas „OK Google“, pokud je tato funkce aktivována v nastavení

Pokud k asistentovi přistupujete hlasem, můžete okamžitě říct „OK Google, udělej snímek obrazovky“. Pořídí se snímek aktuálně otevřené obrazovky.

Pokud použijete tlačítko Domů, můžete se dotknout ikony mikrofonu a říct: „Pořídit snímek obrazovky.

Pokud hlasovým příkazem pořídíte snímek obrazovky několikrát, asistent pro něj přidá tlačítko.

Jak pořizovat snímky obrazovky z více obrazovek

Pokud se obsah stránky nevejde na obrazovku a je třeba rolovat dolů, můžete pořídit snímek celého obsahu. Galaxy S9 má k tomuto účelu rolovací tlačítko, které umožňuje umístit celý obsah dlouhých stránek do snímku obrazovky. Tato funkce se objevila v Galaxy Note 5.

Posouvání nefunguje s hlasovými příkazy, použijte metody 1, 2 nebo 3. Při pořizování snímku obrazovky se zobrazí panel nástrojů s tlačítkem pro posouvání. Po kliknutí na tlačítko se zobrazí náhled snímku. Po dosažení konce stránky tlačítko pro posouvání zmizí.

Pokud panel nástrojů ignorujete, po 5 sekundách zmizí a snímek obrazovky se uloží. Nelze vyvolat panel nástrojů bez pořízení snímku obrazovky.

Proč někdy nelze pořídit snímek obrazovky

Na některých obrazovkách není možné pořídit snímek obrazovky z důvodu ochrany autorských práv a soukromí. Například při nastavování skeneru otisků prstů nebo skeneru oční duhovky nelze pořídit snímek. Při přehrávání některých videí nejsou povoleny ani snímky obrazovky.

Metoda snímání obrazovky Galaxy S9 4: Bixby

Bixby umožňuje pořídit snímek obrazovky na Galaxy S9 jednoduchým hlasovým příkazem. Stiskněte a podržte tlačítko Bixby v telefonu, které se nachází pod kolébkou hlasitosti, a řekněte „Udělat snímek obrazovky“.“

Můžete také přeskočit stisknutí tlačítka a probudit digitálního asistenta společnosti Samsung slovy „Ahoj Bixby“, ale musíte tuto funkci nastavit v domovském nastavení Bixbyho Hlasové probuzení.

 • Přejděte na obsah, který chcete zachytit.
 • Stiskněte a podržte tlačítko Bixby nebo řekněte „Hi Bixby“.“
 • Po aktivaci digitálního asistenta řekněte „Udělat snímek obrazovky“.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Galaxy S9

Společnost Samsung vybavila své vlajkové zařízení skvělou funkcí, jako jsou dlouhé snímky obrazovky.

Zatraceně šikovná věc. Získáte jeden obrázek, ale se spoustou informací najednou.

Jak pořídit snímek obrazovky? Zde jsou pokyny:

 • Pořizování snímků obrazovky libovolným způsobem (dvěma tlačítky nebo hranou ruky).
 • V dolní části displeje Galaxy S9 se zobrazí akční panel, kde nás zajímá položka Scroll Capture.
 • Kliknutím na něj se obrazovka posune dolů a snímek se prodlouží.
 • Pokud se do něj nevejdou všechny informace, zopakujeme kliknutí na tlačítko Scroll Capture.

Dlouhé snímky obrazovky se ukládají na stejné místo jako běžné snímky obrazovky. Ve složce (kdo by to byl řekl?!) s výmluvným názvem Snímky obrazovky.

Jak nahrávat video z obrazovky Samsung Galaxy S9 plus přímo ze systému Android?

V našem článku proto použijeme nejjednodušší a nejdostupnější možnou metodu: pořídíme snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy S9 plus. Klasické snímky obrazovky již jistě můžete pořizovat pomocí svého zařízení, dnes se naučíte vyšší úroveň sofistikovanosti, která vám může umožnit například ukázat průběh procedury nebo dokonce sdílet video, které jste našli na sociálních sítích. a ke kterému nemá nejbližší člověk přístup.

READ  Jak změnit heslo na telefonu Samsung

Google a Android si již dlouho uvědomují, že lidé chtějí tuto funkci používat, ale dlouho to bylo možné pouze pomocí aplikací třetích stran. Od uvedení systému Android 11 je v poslední době k dispozici možnost nahrávat obsah obrazovky telefonu Samsung Galaxy S9 plus do videa bez použití jakékoli aplikace. Bohužel s touto verzí operačního systému nefungují všechny mobilní telefony a je možné, že ten váš to nebude umět. Existuje velmi jednoduchý způsob, jak zjistit, zda můžete tuto možnost použít přímo, nebo zda si budete muset stáhnout aplikaci:

 • Odemknutí obrazovky Samsung Galaxy S9 plus
 • Přetáhněte horní oznamovací lištu směrem dolů
 • Posunutím podruhé získáte přístup ke všem zkratkám nastavení
 • Sledujte první nebo druhou stránku a vyhledejte položku „Uložit obrazovku“.
 • Nyní můžete kliknutím přímo na tuto ikonu spustit snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy S9 plus.
 • Pokud kliknete na textovou část místo na ikonu, dostanete se do nastavení, kde můžete vybrat kvalitu videa a zdroj zvuku, který chcete nahrávat.
 • Pokud k této funkci nemáte přístup, přejděte na druhou část této stránky.

Jak pořídit snímek obrazovky v zařízení Galaxy S9

Jednou z nejjednodušších funkcí chytrého telefonu je pořizování snímků obrazovky. Tato funkce je přítomna v každém chytrém telefonu, ale každá společnost se s touto funkcí vypořádává trochu jinak a snaží se zavádět další funkce, aby byl proces pohodlnější a užitečnější.

Společnost Samsung ve svých modelech Galaxy S9 a S9 nabízí několik způsobů pořizování snímků obrazovky a také další nástroje pro snímání posunem a rychlou úpravu snímků obrazovky.

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy S9

Pokud chcete uložit webovou stránku, obrázek nebo jinou informaci, která se zobrazí na obrazovce, jako obrázek, můžete pořídit snímek obrazovky telefonu Samsung Galaxy S9.

Není to vůbec složité. Dále vám vysvětlíme, jak krok za krokem pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy S9.

Jak pořídit snímek obrazovky

V závislosti na modelu smartphonu se mohou kroky k pořízení snímku obrazovky mírně lišit. Proto vám ukážeme několik způsobů, jak pořídit snímek obrazovky na telefonu Samsung Galaxy S9.

Chcete-li pořídit snímek obrazovky, stiskněte současně tlačítko nabídky a tlačítko Start. Podržte obě tlačítka stisknutá po dobu dvou až tří sekund, dokud displej krátce nezabliká. Snímek obrazovky nyní najdete v samostatné složce v galerii Samsung Galaxy S9.

Jiný způsob. Stiskněte současně tlačítko Domů a tlačítko hlasitosti „mínus“ na smartphonu. Jakmile je pořízen snímek obrazovky (nebo snímek obrazovky), obrazovka krátce bliká, stejně jako v prvním způsobu.

U některých modelů můžete dokonce pořídit snímek obrazovky posunutím prstu po displeji od jednoho okraje k druhému.

Jak pořídit pokročilý snímek obrazovky

U novějších modelů můžete dokonce pořídit rozšířený snímek obrazovky, který přesahuje velikost obrazovky smartphonu.

Pokud tedy chcete například pořídit snímek obrazovky webové stránky, můžete ji místo pořizování několika snímků obrazovky pouze přejet prstem. Všimněte si, že to funguje pouze v případě, že je stránka otevřená v zařízení Samsung Galaxy S9 posunovatelná.

Upozorňujeme, že postup pořizování snímku obrazovky se může u jednotlivých modelů lišit.

Galaxy S9 & S9 HOW TO TAKE A SCREENSHOT / SCREEN CAPTURE

Dále vám ukážeme dva způsoby pořízení rozšířeného snímku obrazovky na zařízení Samsung Galaxy S9.

 • Začněte otevřením rolovací aplikace, například internetového prohlížeče.
 • Stiskněte současně tlačítko napájení a tlačítko snížení hlasitosti.
 • Podržte obě tlačítka, dokud Samsung Galaxy S9 nevyfotí snímek obrazovky.
 • Zobrazí se zpráva s několika možnostmi, vyberte možnost „Scroll Shot“.
 • Nyní můžete pořídit snímek stránky v dolní části sekce.

Pomocí této metody můžete dokonce pořídit snímek obrazovky celé webové stránky, včetně všeho, co na samotné obrazovce přes rolování nevidíte.

How to use split screen on Samsung Galaxy s9

 • Pořiďte snímek obrazovky a vyberte níže uvedenou možnost.
 • Smartphone nyní přiblíží snímek obrazovky, dokud neklepnete na obrazovku.

Pokud se konfigurace vašeho zařízení Samsung Galaxy S9 mírně liší

Možná jste se rozhodli nainstalovat do telefonu Samsung Galaxy S9 vlastní operační systém nebo používáte neznámou verzi telefonu Samsung Galaxy S9. Zde jsou klíčové informace, které vám pomohou Snímek obrazovky :

READ  Kyndryl Bridge orchestruje IT majetky

Na mobilních zařízeních bez hardwarové klávesnice lze snímky obrazovky obvykle pořídit stisknutím kombinace kláves a/nebo tlačítka na obrazovce.

Speciální funkce systému Android, které mohou být ve vašem Samsungu Galaxy S9

U zařízení, která mají tlačítko Domů a vypínač, se snímek obrazovky obvykle vytvoří současným stisknutím a podržením těchto tlačítek. Na zařízeních, která nemají domovské tlačítko, se stisknutím a podržením tlačítka napájení zobrazí tlačítko pro pořízení snímku obrazovky.

Speciální funkce v systému Microsoft Windows, pokud jste jej nainstalovali do zařízení Samsung Galaxy S9

Na tabletech se systémem Windows 8 můžete snímek obrazovky spustit podržením klávesy Windows (pod obrazovkou) a klávesy pro snížení hlasitosti. U telefonů se systémem Windows Phone 8 stiskněte a podržte klávesu Windows a klávesu Napájení. Počínaje systémem Windows Phone 8.1, snímek obrazovky se spustí podržením tlačítka napájení a tlačítka zvýšení hlasitosti.

Poté máte možnost snímek obrazovky ze zařízení Samsung Galaxy S9 oříznout, odeslat, vytisknout nebo upravit.

Doufáme, že se nám podařilo ukázat vám způsob, jak pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy S9.

Jak pořídit snímek obrazovky na telefonu Samsung s9

Otevřete obrázek/aplikaci/soubor, který chcete zachytit.

Otevření obrazovky Edge. Najděte tenký šedý pruh na pravém okraji telefonu a přejetím doleva otevřete obrazovku Edge Screen se zkratkami k různým aplikacím. (Pokud na obrazovce nevidíte šedý pruh, je možné, že obrazovka Edge Screen není povolena.). Chcete-li povolit Edge Screen, jednoduše přejděte do „Nastavení“, klikněte na „Edge Screen“ a ujistěte se, že jsou panely Edge „povoleny“. )

Pokračujte v přejetí prstem doleva na obrazovce Edge Screen, dokud se nezobrazí panel Smart Select.

Vyberte nástroj Smart Select Tool. V závislosti na tom, co potřebujete na obrazovce zachytit, můžete kliknout na nástroj Obdélník nebo Ovál a vytvořit snímek obrazovky.

Nastavte rám podle potřeby. Jakákoli oblast mimo rámeček bude na snímku oříznuta. Chcete-li změnit velikost rámečku podle svých potřeb, jednoduše přetáhněte libovolný ze čtyř rohů rámečku, abyste dosáhli dokonalého ořezu.

Stisknutím tlačítka Hotovo uložíte. Před uložením můžete k obrázku přidat poznámky nebo kresby, sdílet jej přímo s jinými aplikacemi nebo jej uložit do Galerie (také jako Složka / Interní úložiště / DCIM / Složka snímků obrazovky).

Jak pořídit snímek obrazovky na zařízeních Samsung Galaxy S9 a S9 Plus: kompletní průvodce

Jedna z nejjednodušších funkcí snímku obrazovky smartphonu. Tuto základní funkci má každý telefon, ale každá společnost ji implementuje trochu jinak a přidává další funkce, aby byly snímky obrazovky užitečnější a efektivnější.

Společnost Samsung zašla nejdále u telefonů Galaxy S9 a S9, kde nabízí několik způsobů pořízení snímku obrazovky a také několik dalších funkcí, jako je snímání stránky s posunem a editace ihned po pořízení snímku.

Zde jsou uvedeny všechny způsoby pořízení snímku obrazovky, jeho úpravy a sdílení v zařízení Galaxy S9.

Výrobce telefonu neomezuje majitele v pořizování snímku obrazovky. Snímek obrazovky můžete pořídit naprosto kdykoli: při sledování filmu, hraní hry nebo chatování na Messengeru. Hlavním předpokladem pro pořízení snímku je, že smartphone musí být zapnutý a odemčený.

snímek, obrazovky, samsung

Nejjednodušší způsob, jak pořídit snímek obrazovky, je použít určitou kombinaci kláves:

 • Otevřete část nabídky, kterou chcete zachytit.
 • Současné stisknutí tlačítek napájení a hlasitosti.

Po dokončení těchto kroků se v dolní části obrazovky zobrazí grafické oznámení, které vás informuje o úspěšném pořízení snímku obrazovky. Po stisknutí tlačítka snížení hlasitosti a tlačítka napájení lze pořízený snímek okamžitě otevřít stisknutím jeho ikony.

Pokud nemůžete pořídit snímek obrazovky na zařízení Samsung Galaxy S9, doporučujeme vyzkoušet alternativní kombinace tlačítek uvedené zde. Existují i další způsoby, jak pořídit snímek obrazovky bez použití kláves telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS