Co dělat, když nefunguje dotyková obrazovka tabletu: základní příčiny a způsoby opravy

Pro začátek stačí vyčistit displej zařízení. Je možné, že reaguje pouze část snímače a neumožňuje vám nic dělat. Totéž platí, když je dotykový displej tabletu poruchový, špatně se chová atd.

Mnoho uživatelů si oblíbilo možnost ovládat miniaplikace lehkými klepnutími a přejetími prstem. Počet příznivců dotykových zařízení neustále roste a s tím se zvyšuje i počet hovorů do servisních středisek s otázkou, proč nefunguje dotyk na tabletu. Porucha dotykového displeje je jedním z nejčastějších problémů, se kterými se potýkají majitelé kompaktních a funkčních gadgetů. Pokud touchpad ztratil citlivost nebo nefunguje vůbec, je třeba zjistit příčinu a nechat ji opravit. buď vlastními silami, nebo ve specializovaném servisním středisku.

Dotyková obrazovka nefunguje správně (dotyková obrazovka). Co dělat?

Pokud váš tablet nebo telefon www.doogee.org.ua již nereaguje správně na dotyk, důrazně doporučuji přečíst si tento článek.

sklo, tabletu, prasklé, senzor
 • Fyzické poškození snímače (rozbitý)
 • Poškození (roztržení) kabelu
 • špatný kontakt v konektoru (obvykle po nárazu)
 • Nesprávná instalace nového snímače (dotykového displeje)

Zvažte tyto položky trochu podrobněji.

1) Pokud je snímač rozbitý a na skle jsou praskliny, nedivte se, že celá dotyková obrazovka nebo její část nefunguje:) Je nutná výměna. Nejjednodušší možností je dát se do služby nebo se vyměnit. Čtení jakéhokoli senzoru (dotykového displeje) lze zakoupit na aukro.ua (pro Ukrajinu) nebo hledat na stránkách s reklamami.

2) Poškození nebo zlomení plochého kabelu je obvykle po demontáži, provést opravu sami je velmi obtížné bez patřičných dovedností, stojí za to nosit do opravny, pokud je výměna velmi drahá.

3) Při špatném kontaktu v konektoru senzoru telefonu nebo tabletu (ne zcela zasunutý nebo zkosený plochý kabel) může dojít k falešným pozitivním signálům nebo nemůže fungovat část dotykové obrazovky. Plochý kabel je třeba demontovat, znovu zasunout a zacvaknout na místo. Existují případy, kdy jsou kolíky odbočky přitlačeny kolíky konektoru (malé tečky na každém kolíku). V tomto případě je třeba zasunout odbočku až na doraz a poté ji trochu vytáhnout, na zlomek milimetru, aby se kolíky konektoru dotýkaly „čerstvých“ podložek odbočky.

4) Pokud se po výměně snímače (dotykové obrazovky) samy objevily falešné poplachy, nebo místo jednoho dotyku je několik reakcí, nebo pokud zpočátku snímač funguje dobře a pak začne chybovat. Důvodem pro to může být triviální, možná jako ve třetím případě opravit plužiny, a může být nutné zasadit senzor na druhou pásku:))) Tento problém se vyskytl při výměně dotykového displeje na mobilním telefonu Lenovo A390. Prvních pár minut telefon fungoval dobře, pak by dotykový displej byl hloupý. Při opravě byla odstraněna stará páska a položena nová (tenká) páska. Pak bylo zjištěno, že dotykový displej je jakoby přecitlivělý (tj. při velmi jemném stisknutí vše funguje dobře, ale při normálním stisknutí se objevily problémy). Nakonec bylo rozhodnuto nahradit tenkou pásku vysoce kvalitní oboustrannou páskou 3M o tloušťce 0,6 mm, jejíž cena se pohybuje kolem 6 u.е. na rohlík.

P.S. Aktualizace článku. Zachycen více než jeden mobilní telefon po výměně nekvalitního dotykového displeje (většinou telefony Lenovo). S různými známkami „závad“ snímačů:

 • Někdy funguje několik minut, pak prostě zamrzne a pomůže jen přepnutí do režimu uzamčení a zpět.
 • supercitlivý senzor
 • Dotyková obrazovka funguje dobře pouze PŘED instalací, po instalaci dotyková obrazovka „bzučí“

Řešením. jak je uvedeno výše. je použití kvalitní oboustranné lepicí pásky, nepoužívejte papírovou pásku )))

Pokud vám tento článek pomohl, dejte nám zpětnou vazbu a podělte se o své zkušenosti. Podívejte se také na následující.

Vyhledávání dílů

Existují různé typy obrazovek. Koncepčně se jedná o displej a dotykovou obrazovku. Na displeji se zobrazuje obraz a dotykový displej je v podstatě snímač, který umožňuje ovládat smartphone.

Obrazovky v chytrých telefonech se používají několika způsoby:

 • Oddělený displej a dotykový displej. Mezi nimi je vzduchová mezera. Nejběžnější je jednoduchý TFT displej. Pokud je na dotykovém displeji prasklina, ale samotná obrazovka funguje, stačí dotykový displej vyměnit.
 • Modulární montáž. Dotykový displej a displej jsou jeden celek. Mezi nimi není žádná vzduchová mezera, ale lepidlo, které pokrývá celou plochu. Sklo se přidává na vrchní část takového sendviče a plní ochrannou funkci. Nebo například může být pouze displej a dotykový displej a žádné ochranné sklo (nezaměňovat s ochrannou fólií).

Jak rozpoznat modulární obrazovku

Stačí se podívat na odraz na displeji chytrého telefonu. Pokud je dvojitý, znamená to, že displej a dotykový displej nejsou vyrobeny jako modul. Na displej můžete také trochu zatlačit a dotykové sklo se začne lepit k displeji. Pokud není dvojitý, pak je to modulární smartphone.

Nebo můžete hledat na internetu. Stačí zadat název a model smartphonu (a rok výroby, pokud se jedná o Samsung).

Pokud je obrazovka modulární, náklady a složitost opravy se mnohonásobně zvyšují. Například u chytrého telefonu A320F je obrazovka rozbitá.

Rozsvítí se, ale není na něm žádný obraz. Pokud se objevil obrázek, lze dotykovou obrazovku vyměnit. Jedná se však o modulární typ obrazovky, rozbitou dotykovou obrazovku budete muset buď odříznout, nebo velmi opatrně odlepit. Záludností je displej AMOLED. Je tenká a křehká, každý neopatrný a náhlý pohyb může způsobit prasklinu. Jediná prasklina stačí k vyřazení celého displeje z provozu. Navíc budete potřebovat UV lampu a speciální lepidlo, abyste mohli opravu dobře provést.

V tomto případě pomůže pouze výměna modulu, protože displej nefunguje. Na trhu je k dispozici několik variant. K dispozici je kopie modulu. Tento TFT displej. Má horší reprodukci barev, chybí nastavení jasu a odlesky. Hlavní výhodou takového modulu je jeho nízká cena v porovnání s původními.

Jak vidíte,

Bez spotřebního materiálu a nástrojů. Dále se uživatel smartphonu sám rozhodne, zda si koupí originální modul, nebo si pořídí kopii, ale někdy levnější.

READ  Jak zakázat dětský režim v tabletu Huawei. Jak odebrat dětský režim z Google?

Koupit modul nebo samostatně dotykovou obrazovku lze ve specializovaném obchodě a na internetu.

Důležitým detailem, který je třeba před nákupem zvážit, je dostupnost různých revizí nebo modelů zařízení.

Například model tabletu je téměř stejný.

Vlastnosti i vzhled. Vnitřní fungování je však zcela odlišné. A je možné omylem objednat a koupit špatný díl. Dotyková obrazovka a matice se mohou lišit součástmi a upevňovacími body. Proto se vyplatí pečlivě zkontrolovat, zda je váš model k dispozici v různých verzích nebo typech modelů. Doporučuje se také nejprve tablet nebo smartphone rozebrat a vizuálně zkontrolovat zakoupenou obrazovku s tou, která je rozbitá. Všechny instalatérské a upevňovací body by měly být 100% identické.

Při nákupu se osobně přesvědčte, zda zakoupený díl nemá praskliny, zda je řemínek nebo pásek neporušený a zda jsou všechna těsnění na svém místě.

Těsnění, pásky a ochranné fólie se nesmí strhnout před kontrolou správné funkce dílu. To je velmi důležité. pokud je bezpečnostní fólie nebo pečeť porušena a díl je vadný, nelze jej vrátit. Nikdy nejste v bezpečí před vadnými nebo poškozenými díly.

Pokud si objednáte díl z internetového obchodu, měli byste si rozbalování a vizuální kontrolu natočit na video. Neodstraňujte žádná ochranná těsnění ani fólie. To bude jediným důkazem, že díl byl přijat přesně tak, jak byl. Rozbití skla a obrazovek během dodávky není neobvyklé. A bezohlední prodejci mohou poškozený plochý kabel přelepit lepicí páskou.

Fyzická závada

Pravděpodobně nejčastější případy selhání snímačů souvisejí s hardwarem.

Pokud je obrazovka smartphonu prasklá, je pravděpodobnost problémů s dotykovým displejem vysoká. I když používáte telefon s prasklinou, voda se může dostat na desku a odštípnout se skrz tyto praskliny. Voda je navíc vodičem elektřiny, takže může čipy zkratovat.

Problém může být v samotném smartphonu. Pokud například zasáhnete plochý kabel dotykové obrazovky, může se jednoduše odlepit a spojení se okamžitě ztratí. A obrazovka zařízení přestane reagovat na dotyk.

Mimochodem, nárazy mohou poškodit i čip, který je zodpovědný za přenos signálů ze snímače do procesoru. Závada tedy může být skrytá.

Nezapomínejte na vstup do vody, i malá kapka stačí k tomu, aby váš přístroj přestal reagovat na dotyk.

Nebo může selhat samotný čip, který se dodává jako samostatný kabel od obrazovky (v závislosti na modelu smartphonu).

Další diagnostika

Abyste nehádali, musíte svůj smartphone otevřít a prozkoumat jeho vnitřnosti. Pokud nemáte zkušenosti a nářadí na rozebírání telefonů, raději se obraťte na servisní středisko.

Co bude potřeba

Pokud se rozhodnete mobilní telefon rozebrat, budete potřebovat

 • Fén na vlasy. K dispozici také jako vysoušeč vlasů;
 • Sada šroubováků (závisí na typu telefonu);
 • Tenké plastové karty a trsátka;
 • Alkohol nebo benzin;
 • Použijte štětec; ;
 • Pinzeta.

Je možné, že vaše zařízení bude vyžadovat pouze jeden šroubovák.

Bezpečnostní opatření

Před dotykem s odbočkami vždy odpojte baterii, jinak hrozí poškození desky statickou elektřinou.

Smyčky jsou velmi tenké a mohou se snadno roztrhnout, proto je vytahujte opatrně a bez prudkých pohybů.

Zapište si všechna umístění šroubů. Nesnažte se šroubovat dlouhé šrouby tam, kde byly krátké. V opačném případě můžete poškodit desku plošných spojů nebo kryt smartphonu.

Pokud potřebujete zahřát zadní stranu přístroje, vždy nastavte teplotu fénu na maximálně 90-100 °C. Nezahřívejte déle než 5 minut, jinak se kryt zdeformuje a poškodí.

Hledáte příručku

Každý model telefonu lze rozebrat jinak vzhledem k jeho konstrukci a uspořádání. Vyhledejte na internetu svůj model smartphonu a pokyny k demontáži. Někdy jsou pokyny neúplné. Nebo to může být tím, že video to zjednodušuje, ale skutečnost je mnohem složitější. Někdy na videích ukazují, jak snadné je otevřít pouzdro v zákulisí, a pak ve videu vidíte, jak snadné je odšroubovat. Proto nedělejte žádné náhlé kroky, i když to podle pokynů vypadá jednoduše a přímočaře. Někdy tomu tak není, dokonce naopak.

Není nutné rozebírat celý smartphone. Získání přístupu k tabuli.

Pečlivě prohlédněte desku plošných spojů, zda na ní nejsou zbytky oxidů a zda není zaplavená, pozorně si prohlédněte konektory.

Příklady kontroly a demontáže

Podívejme se na příklad s rozebraným telefonem. Plochá dotyková obrazovka a její konektor se nacházejí ve zvýrazněné oblasti na fotografii.

Pečlivě zkontrolujte, zda na desce nejsou stopy vody (bílé stopy). Abyste mohli plochý kabel zkontrolovat nebo znovu připojit, musíte jej vytáhnout z konektoru. Mohou se otevírat různými způsoby, proto nespěchejte s jejich prudkým vytahováním.

V tomto případě je konektor vyklopen směrem nahoru.

Nyní pinzetou opatrně vytáhněte plochý kabel. Plochý kabel držte pinzetou, ale netlačte na něj příliš silně, abyste ho nepoškodili. Vytáhněte plochý kabel nad konektorem.

a zkontrolujte návaznost všech kabelů dotykové obrazovky.

A ano, před kontrolou nezapomeňte odpojit baterii od desky, aby statická elektřina nepoškodila mikročipy.

Pokud najdete oxidy, zkuste je vyčistit kartáčkem a alkoholem (nebo benzinem Kalosha). Naneste na štětec trochu alkoholu a jemně jím přejíždějte po oxidech.

Zkuste znovu připojit kabely a konektory displeje. Dělejte to opatrně, protože některé konektory jsou velmi křehké. Nejprve se zaměřte a lehce přitlačte na dotyk, aniž byste vyvíjeli nadměrný tlak.

Pokud to nepomůže a problém přetrvává, máte dvě možnosti. Nebo je problém v nějakém čipu BGA, který má při nárazu poškozené kontakty, nebo v samotném dotykovém displeji.

Podrobný návod na kontrolu a výměnu dotykového displeje, modulu nebo obrazovky naleznete v tomto článku.

Jak změnit obrazovku tabletu

Nejjednodušším, nejpřímějším a nejefektivnějším způsobem opravy tabletu s prasklým displejem je obrátit se na specializovanou opravnu. například Tachscrin.Vyberte si správný dotykový displej pro svůj model a případně i displej (matrici) a nechte si jej odborně a se zárukou vyměnit. A nyní je váš tablet jako nový! Pokud nemůžete přijet na workshop, můžete si alespoň koupit obrazovku pro tablet v Tachscrinu.Ujistěte se, že je pro vaše zařízení vhodná.

Určitě vás zajímá, pokud je sklo vašeho tabletu prasklé, kolik stojí jeho výměna? Odpověď: 500 pro většinu zařízení s úhlopříčkou 7 až 10,1 palce.

Jednoduché cesty však nevyhovují každému! Tao extravagantního extrému nepřijímá standardní řešení! V takovém případě je nutné objednat novou obrazovku v Číně. přímo od výrobců („je to tak i levnější“)!“). Nevadí, že objednávka bude trvat věčnost. A vůbec nevadí, že můžete získat úplně jiný produkt, než který je vyobrazen na webových stránkách výrobce. Hlavní je originální a vzrušující dobrodružství!

READ  Jak vrátit iPad do nastavení továrny

Jak vyměnit obrazovku tabletu

Nejjednodušší, nejpřímější a nejefektivnější způsob opravy tabletu s prasklou obrazovkou je obrátit se na specializovanou opravnu. například Tachscrin.ru. zde kvalifikovaný vyzvednout přesně ten správný model dotykové obrazovky a v případě potřeby displej (matrice), profesionálně a se zárukou bude držet výměnu. A nyní je váš tablet jako nový! Pokud nemůžete přijít do obchodu, můžete si alespoň koupit obrazovku pro svůj tablet v Tachscrinu.ru a mít jistotu, že je v souladu s vaším zařízením.

Určitě vás zajímá, pokud je sklo vašeho tabletu prasklé, kolik stojí jeho výměna? Odpověď: 500 pro většinu zařízení s úhlopříčkou 7″ až 10,1″.

Jednoduché silnice ale nejsou pro každého! Tao extravagantního extrému nepřipouští standardní řešení! V takovém případě byste si určitě měli objednat novou obrazovku v Číně. přímo od výrobců („je to tak levnější“)!“). A nezáleží na tom, že objednávka bude trvat dlouho. A nezáleží na tom, že si můžete pořídit jiný produkt, než který je vyobrazen na webových stránkách výrobce. Hlavní je originální a vzrušující dobrodružství!

Co dělat, když má tablet prasklé sklo?

Běžné stolní počítače a notebooky již dlouho čelí konkurenci tabletů. Tablety je vytlačují z trhu s elektronikou. A nikdo není překvapen, že takový multimediální gadget je téměř v každé rodině. Jsou dokonce rodiny, které doma nemají počítač ani notebook, ale mají tablet.

A to vše proto, že takové zařízení je velmi pohodlné pro použití za všech podmínek. Je lehký a tenký. Není obtížné s ním manipulovat. A proto ji nosí stále u sebe. Milují ji jak děti, tak jejich rodiče. S tabletem můžete nejen pracovat, ale také se bavit.

Surfování na webu, e-mail, sociální sítě, hry, messengery Možná je to hlavní věc, která se používá v tabletu. Ale takový dobrý gadget má bohužel i své nevýhody. U zařízení, které se používá denně, je špatné to, že je poměrně křehké.

To platí zejména pro velkou obrazovku. Vzhledem k tomu, že tablet je mobilní zařízení, musí neustále čelit nepříznivým vlivům, jako jsou vibrace, otřesy a nejrůznější nárazy. A to nejen v autobuse, ale i v obchodech a na dalších frekventovaných místech.

Odložením tabletu na pohovku nebo na židli se vystavujete riziku. Koneckonců si na něj může omylem sednout sám majitel. Mikročipy jsou křehké, a proto se mohou při pádu na zem snadno poškodit. A pokud tableta omylem spadne do kávy nebo čaje, může to mít nenapravitelné následky.

Problémy s obrazovkou a jejich příčiny

Je pochopitelné, že tenký a lehký gadget není příliš odolný. Nejčastěji však není poškozeno samotné zařízení, ale obrazovka. Je k tomu velmi náchylný. A proto se v nejrůznějších situacích deformuje.

CHYBY V POUŽITÍ. Nezřídka se stává, že sklo praskne v důsledku rychlého poklesu vnější teploty. Nějakou dobu jste byli venku v chladu a pak jste tablet přinesli do místnosti, kde je velké horko. Je však třeba zdůraznit, že na tyto teplotní rozdíly není citlivá pouze obrazovka, ale také to, co se běžně označuje jako elektronika. Lidé, kteří tablet používali nevhodně, například cvičili a upustili na zařízení činku

TLAK. Je to také problém, který je primárně spojen s obrazovkou. Tablet je velmi často zapnutý. Obrazovka se však může poškodit například i po násilném strčení do tašky. A ve shonu, který panuje ve veřejné dopravě, může obrazovka prasknout, ať už ji strčíte do kterékoli kapsy.

DROPPING. Není to neobvyklé. Tablet může i v rukou opatrného uživatele na betonové podlaze uklouznout a spadnout. K tomu dochází proto, že majitel nemá dostatek času, aby se přizpůsobil malé hmotnosti a velikosti zařízení. Totéž se stane, když zařízení vezme do ruky člen rodiny. Tablet mohou převrhnout i kočky a psi, kteří s vámi žijí.

Jaké jsou nevýhody tabletu s prasklou obrazovkou?. Při používání gadgetu může dojít k poranění prstů. Zejména pokud okraje trhlin tvoří vrchol Vznikají nové praskliny v důsledku snížení mechanické pevnosti displeje.- Vznik trhlin vede k tomu, že se stává méně citlivou obrazovkou. Navíc může dojít k úplné ztrátě citlivosti.- Některé části obrazu zmizí.

Musíte si ji opravit sami??

Nemá smysl opravovat techniku svépomocí, pokud nemáte žádné dovednosti v této oblasti. Pokud je tedy displej tabletu prasklý, musíte se obrátit na servisní středisko. Váš telefon je stále v záruce. Jakýkoli pokus o vlastní opravu sluchátka vede ke ztrátě záruky.

Je pravda, že pokud je displej prasklý, není často uznán jako záruční případ. Záruka se na vás vztahuje i v případě jiné poruchy.

Ti, kteří nespěchají do servisu a rozhodnou se opravu provést sami, by si však měli být vědomi problémů, které mohou nastat.- Nemáte zkušenosti s opravami přístrojů této třídy. Provádět takovou práci bude obtížné.

Než začnete plánovat, zda můžete displej opravit sami, pokud je prasklý, musíte nejprve zjistit, co je to displej a jaké jsou jeho hlavní části.

Obrazovka je důležitou součástí. Zde se přijímá signál potřebný k zobrazení vizuálních informací. Proto displej není samostatný. Je však schopen fungovat sám o sobě. To znamená, že jej lze připojit k celé řadě dalších zařízení. Ačkoli existují multimediální zařízení, ve kterých je displej monoblokový.

Pokud si vezmete mnoho dalších mobilních zařízení, která s sebou nosíme, je skládací. Jedná se především o tyto součásti:- dotykové panely (dotykové obrazovky)- ochranné sklo nebo plast

Než začnete s opravou, musíte zjistit, která z těchto součástí nefunguje.

Varianta, kdy se sklo rozbije, je nejjednodušší, a proto nejméně nákladná než ostatní.

Jakýkoli problém s matricí je nejdražší. Obvykle je možné objednat požadovanou komponentu. Není to vůbec žádný problém. I když potřebujete senzory nebo matrici.

V případě rozbití skla nebude snímač ovlivněn. V praxi je možné tablet v takových případech používat, dokud nebude fungovat vůbec.

Stává se také, že sklo není poškozeno, ale senzor nefunguje. Tato situace je problematičtější. Představte si, že vám tablet spadne na zem nebo na něj něco spadne. Nedělejte ukvapené závěry, že se jedná o poruchu snímače. V takové situaci se doporučuje rozebrat pomůcku, aby se zjistilo, zda je smyčka vytažena, nebo ne.

Na obrazovce je pavučina nebo prasklé sklo tabletu

Tablety nadále přebírají podíl na trhu od stolních počítačů a notebooků. Tento gadget je totiž tenký, lehký, snadno se učí a snadno se používá každý den. Je čas, kdy jsou uživatelé, kteří nemají domácí počítač, notebook, je zde pouze tablet. Scénáře používání těchto lidí samozřejmě nejsou příliš složité. zpívání na webu, sociální sítě, messengery, e-maily, příležitostné hry.

READ  Jak nalepit ochranné sklo na telefon Xiaomi

Pro takové úkoly plně postačí tablet, počítač bude v tomto případě nadbytečný. Co ale dělat, když je sklo tabletu prasklé??

Příčiny problému

Situace je ve skutečnosti docela běžná. jak jsme psali výše, gadget je tenký a lehký, a proto křehký. Displej na něm lze snadno poškodit různými způsoby, uveďme si některé situace, kdy se to může stát:

 • Drop. Nejčastější varianta. uživatel si ještě nestačil zvyknout na hmotnost a velikost zařízení a pustil ho z ruky.Totéž mohou udělat přátelé, příbuzní a známí majitele křehkého gadgetu, přidejte k tomu malé děti a příliš aktivní domácí zvířata.
 • Tlak. Také poměrně častá příčina poškození obrazovek. I zde existuje spousta možností. na tablet si můžete sednout, rozdrtit ho, když se ho snažíte vtěsnat do pevně zabalené tašky nebo batohu při balení na cestu, můžete ho poškodit při zácpě v hromadné dopravě.
 • Nesprávný provoz. K prasknutí může dojít také v důsledku náhlé změny teploty, například když přenesete zařízení z extrémně chladné do velmi teplé místnosti. V takovém případě se může poškodit nejen displej. citlivá je i teplota elektroniky uvnitř. Součástí jsou i displeje, které se při nárazu do těžkých předmětů rozbijí. Pád obrazovky tabletu kladivem není pravděpodobně správné použití.

To nejsou všechny důvody, proč může obrazovka vašeho milovaného zařízení prasknout a radost z každodenního používání se promění v hněv z nedbalosti ostatních nebo vás samotných. Nicméně podle statistik servisních středisek jsou tyto nejčastější.

Co dělat?

Co je třeba udělat, když vám tablet spadne a má prasklou obrazovku??

Vezměte jej do servisního střediska. V tomto materiálu nenajdete podrobné pokyny k výměně rozbitého displeje v tabletu. Tento postup se zpravidla liší i v rámci modelové řady jednoho výrobce, nemluvě o různých výrobcích. Tento proces také není zdaleka tak jednoduchý, jak by se nezkušenému uživateli mohlo zdát.

Uživatel, který se pustí do opravy rozbité obrazovky svého tabletu na vlastní pěst, může čelit následujícím hlavním nástrahám

 • Nedostatek zkušeností. Výměna je poměrně složitá. je nutné odlepit ochranné sklo s dotykovým displejem od matrice. V některých modelech tvoří jeden modul, v jiných nikoli. Je dobré, když je rozbité pouze krycí sklo a matrice je neporušená, ale pokud osoba provádějící opravu nemá dostatečné zkušenosti a potřebné vybavení (a často ti, kteří opravují „na místě“, mají i odpovídající vybavení), pak se můžete setkat s nutností výměny matrice, poškozené při výměně skla.
 • Důležitá je také dostupnost potřebných náhradních dílů. Zejména pokud se nejedná o největší města. Koupit ochrannou vrstvu, dotykovou obrazovku nebo matrici je v tomto případě ještě obtížnější. Samozřejmě, že si můžete objednat vše, co potřebujete, přes internet, ale jsou zde nuance. abyste si mohli objednat, musíte vědět, co si objednat, a to není vždy zřejmé. Je možné, že na stejný model tabletu jsou v různých sériích namontovány různé dotykové obrazovky, které jsou často vzájemně nekompatibilní. Někdy lze problém vyřešit přeflashováním digitizéru, jindy ne. Ale co a jak šít, musíte také vědět, což nás přivádí zpět k prvnímu bodu. nedostatek zkušeností.

Pokud tedy máte problém s obrazovkou tabletu, je nejlepší obrátit se na servisní středisko.

To je důležité zejména v případě, že je zařízení ještě v záruce. Pokus o opravu svépomocí by zcela jistě vedl ke ztrátě záruky. Rozbitý displej je samozřejmě zřídkakdy uznán jako záruční případ, ale stále máte pojištění pro případ dalších možných problémů se zařízením.

Kromě toho je vždy lepší problémům předcházet, než po nich uklízet. Proto důrazně doporučujeme používat pouzdra pro vaše gadgety, nejlépe s tvrdým ochranným povrchem na straně displeje. Další dobrou volbou je ochranný kryt displeje nebo v poslední době oblíbené ochranné sklo (ultratenké, odolné sklo, které přilne k displeji jako fólie).

Podle statistik servisních středisek chrániče obrazovky často odvádějí lepší práci než kryty, protože dodávají obrazovce větší odolnost. Další užitečná rada: Buďte opatrní na svůj vlastní křehký přístroj a požádejte ty, kterým ho dáváte do rukou, o péči.

Obecně platí, že pokud se o svůj přístroj budete starat, bude vám sloužit dlouho. Doufáme, že po přečtení tohoto článku budete své tablety používat opatrněji, koupíte si k nim ochranné příslušenství a nikdy se nebudete potýkat s problémem rozbité obrazovky. A pokud budete tento článek sdílet se svými přáteli, mohou i oni chránit svá zařízení a jistě to ocení. Zůstaňte s námi!

Co dělat, když je sklo tabletu prasklé:

Jak změnit snímač v tabletu

Nejprve je třeba zjistit příčinu poruchy dotykové obrazovky a zakoupit všechny náhradní díly. Každý výrobce dodává prvky a komponenty ve specifických sadách: jednotlivě nebo jako svazek tří v jednom.

Postup je tedy následující:

 • Otevřete přístroj a předtím odstraňte gumové zátky a šrouby.
 • Uchopte obrazovku a oddělte snímač, který je tradičně připevněn k displeji pomocí lepidla. Obsluha je jednoduchá, protože dotyková obrazovka je připevněna lepidlem a vyžaduje pouze mírné zahřátí (asi na 60 stupňů) po dobu několika minut. Myšlenka je jednoduchá: foukejte na displej ohřátý vzduch, ale dělejte to jemně a opatrně (ujistěte se, že nepraskne).
 • Poté jej musíte jemně vypáčit tenkým předmětem ruky a vyjmout jej z monitoru.
 • Zakoupený snímač nainstalujte pomocí lepidla nebo oboustranné lepicí pásky.
 • Po sestavení tabletu proveďte malou kalibraci displeje pomocí speciálního softwaru v operačním systému Andriod nebo Ois.

A ještě poznámka na okraj! Pokud to nevíte, v každém článku sdílím užitečné informace, které byly zveřejněny dříve. Psal jsem o tom, co dělat, když a proč. Pro hráče jsem mluvil na počítači a.

Na tomto místě uzavírám. Doufám, že jste pochopili, co dělat, pokud snímač tabletu nefunguje. Mimochodem, chystám se zveřejnit vlastní video. Myslíte si, že byste měli? Zajímavé informace o mně? Napište o tom do komentářů a nezapomeňte článek lajknout. Mír a dobrá vůle všem!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS