Co dělat, když telefon zmokne

Chytrý telefon je zařízení, které je neustále ohroženo. Stačí jeden nešikovný pohyb a zařízení vám vypadne z rukou na tvrdý povrch. Nejhorší situace však často nastává, když majitel omylem vylije na telefon sklenici vody nebo jiné tekutiny.

Existuje velké riziko, že kapalina pronikne do zařízení a poškodí ho. Uživatel by proto měl okamžitě podniknout kroky k nápravě problému.

Algoritmus činnosti

Nejjednodušší je to v případě povrchové vlhkosti telefonu. v této situaci stačí otřít telefon suchým ručníkem. Nepoužívejte papírové utěrky, protože se rozpadají na malé částečky, které mohou ucpat otvory. Omezte však utírání pouze na vnější utírání, pokud máte štěstí, že se voda nedostane do vnitřních spojů a štěrbin. V opačném případě postupujte stejně, jako kdyby telefon spadl do vody, a dodržujte pořadí úkonů:

 • Pokud spadl do vody, co nejrychleji ho vytáhněte. Pokud je jen mokrý. otřete viditelnou vlhkost z nebezpečných míst (konektory pro sluchátka, nabíjecí konektory nebo jakékoli štěrbiny, kam by mohla proniknout voda). Po dokončení ji okamžitě vypněte;
 • Rozebrání telefonu. Vyjmutí baterie, karty SIM a paměťové karty. Po provedení tohoto úkonu je důležité, abyste jej nechali vypnutý až do dokončení zbývajících kroků. Mnoho moderních zařízení s dotykovým displejem je vyrobeno z jednoho kusu, takže zadní kryt není možné sejmout bez speciálního nářadí. Otřete všechny části zařízení ručníkem;. Pokud je zařízení pouze mokré, otřete viditelné stopy vlhkosti v nebezpečných oblastech (konektory pro sluchátka, nabíjecí konektory a všechny štěrbiny, kterými může prosakovat vlhkost). Nenechávejte uvnitř ani vně ani sebemenší stopu vlhkosti. Otřením každé části zařízení ji ochráníte před korozí;
 • K vysoušení přístroje používejte další metody, ale nepoužívejte k tomu fén. Horký vzduch z fénu zažene částečky vody hlouběji a poškodí některé části. Pomůže vám vysavač, ale neměli byste ho držet příliš blízko telefonu a celé proceduře s vysavačem věnovat 6-10 minut;
 • Rozložený mobilní telefon umístěte na slunce, nejlépe se všemi součástmi do nádoby s absorpční látkou. Rýže je vhodná jako absorpční látka. Nebo si můžete v obchodě zakoupit speciální sušící utěrku pro tento účel. Během dne sušení pravidelně pokládejte všechny části mobilního telefonu na opačné strany, aby voda mohla odtékat ze všech štěrbin a aby se rovnoměrně vysušily. Tento proces by měl trvat nejméně 24 hodin.

Jakmile se ujistíte, že v telefonu již není žádná vlhkost, zkuste jej zapnout. Pokud ani po všech těchto manipulacích nezabere, můžete ji nechat na slunci další dva dny podle postupu popsaného v pátém bodě. Pokud to nepomůže, odvezte jej s klidným svědomím do servisu. Toto je nejlepší odpověď na otázku: Co dělat, když vám telefon spadne do vody a nezapne se. Ať už jde o dotykový nebo tlačítkový, Nokia nebo Samsung, bílý nebo černý atd.

Co dělat, když vám telefon Xiaomi, Samsung, Lenovo, Asus, Zte, Sony, iPhone, Android spadne do vody??

Mnoho lidí se snaží vysušit své zařízení fénem, ale to je neúčinný způsob, jak se vypořádat s vlhkostí.

 • Okamžitě ji vyjměte z vody. Odstraňte zadní panel a vyjměte baterii
 • Některé moderní modely jsou k dispozici se šroubovacím uzávěrem. Je pak méně pravděpodobné, že zařízení zachráníte
 • Vyšroubujte šrouby a sejměte zadní panel, vyjměte baterii a všechny karty
 • Vše uvnitř otřete suchým hadříkem, který nepouští vlákna, je třeba otřít i baterii
 • Všechny části zařízení nechte na suchých ubrouscích a nechte je zcela vyschnout
 • Nepokoušejte se zapnout svůj přístroj. Nechte ji 2 dny zcela vyschnout
 • Poté telefon sestavte a zapněte

Co dělat, když vám telefon xiaomi, samsung, lenovo, asus, zte, sony, iphone, android spadl do vody?

Co dělat, když vám telefon Xiaomi, Samsung, Lenovo, Asus, Zte, Sony, iPhone, Android spadne do vody??

Jak opravit fyzické poškození snímače

Pokud chybu nelze vyřešit pomocí výše uvedených doporučení, je problém způsoben fyzickým poškozením snímače. Ve skutečnosti je obrazovka smartphonu poškozená. Některé potíže však lze vyřešit doma. Pokud se například po pádu uvolnil plochý kabel displeje.

READ  Jak jít na internet z telefonu

Je nutné odstranit obrazovku pomocí improvizovaných prostředků. Musíte se připravit:

To vše jsou nejpotřebnější nástroje, které budete potřebovat k výměně smartphonu nebo k odstranění problému s kabelem. Chcete-li vyjmout dotykovou obrazovku, musíte vypáčit čelní panel smartphonu tenkou plastovou kartou. Pokud se do něj nemůžete dostat, můžete ho zahřát fénem.

Pak nasaďte přísavku na obrazovku a přitáhněte ji k sobě. V této fázi buďte velmi opatrní, protože může dojít k poškození kabelu. Zvláštní pozornost věnujte stavu spojovacího prvku. Je možné, že je plochý kabel uvolněný a budete ho muset do drážky zasunout sami.

Po provedení všech manipulací je třeba smartphone sestavit. To lze provést pomocí oboustranné lepicí pásky po obvodu pouzdra. Slouží k bezpečnému připojení skla k přednímu panelu.

Neprovádějte operaci ručně, abyste předešli úplnému selhání smartphonu. Nejlepší je obrátit se na servisní středisko, kde práci provedou profesionálové.

Pokud správná montáž nepomůže, je pravděpodobné, že dotykový displej již není účinný. Z této situace existují pouze dvě cesty:

Druhá možnost se zdá být vhodnější, protože nevyžaduje velké finanční náklady. Ale majitel zařízení musí stále najít, kde koupit displej na tomto modelu smartphonu, a pak nezávisle provést operaci výměny. Celý proces je podrobně popsán ve videu.

Co dělat, když se pod dotykový displej dostane voda? Na obrazovku se dostala voda, co dělat?

Pokud je dotyková obrazovka stále živá, demontujte ji a otřete z ní vodu. pokud ne, vyměňte ho jen vysušení je nesmysl, dříve nebo později shnije, voda vyschne a chemické procesy způsobené vodou se nezastaví nakonec začnou části odpadávat, stopy se změní na oxid Záleží také na dotykovém displeji, jaký je pokud je to film, je 100% mrtvý. Pokud je skleněná, demontujte ji, otřete, vysušte Telefon nebude možné vysušit bez jeho rozebrání. A nakonec I když jej vysušíte, aniž byste jej rozebrali, zadní strana skla (fólie) bude potřísněná vodou a nakonec dotykový displej velmi rychle odumře, a jak se obvykle stává, odumře přesně ve chvíli, kdy telefon nutně potřebujete.

Vypněte přístroj, vysušte jej fénem (ne horkým vzduchem) a nechte jej chvíli ležet.

vyměnit obrazovku, možná celé zařízení. Nedochází k pronikání vody bez následků pro elektroniku.

Pokud je pod obrazovkou voda, je třeba ji zcela rozebrat. Pokud položíte telefon na baterii, může odpařování vody způsobit prasknutí displeje, ale záleží na značce telefonu

Jednoznačně sundejte dotek. osušte a poté otřete alkoholem.

Vezměte 0,5 kg rýže, rozprostřete ji na obrazovku a položte ji poblíž baterie, každý den ji otočte nebo zamíchejte. Po týdnu to zmizí.

Voda způsobuje chemické procesy. Proto je lepší změnit. Měl jsem velmi podobný případ, kdy dotykový telefon spadl do polévky. Vím, že to může znít směšně, ale o to nejde. Jde o to, že se telefonu nikdo nedotkl, vysušil ho a zapomněl na něj. No, po několika měsících jsem si vzpomněl na jeho existenci. Tak to je ono. Telefon nešel zapnout, snažil jsem se ho oživit. rozebral jsem ho. Takže.? Zpracovatelé byli pokryti suchou plísní. Tak jsem vzal trochu peroxidu a takříkajíc to vyčistil. Pečlivě. O pár týdnů později už to fungovalo. Ale při hraní hry jsem si všiml, že je telefon teplý. Bílá obrazovka. A to je vše. Odpadky. To se samozřejmě liší od zde položené otázky, závěr je stále stejný: Zařízení lze zachránit, ale jeho „život“ bude na vlásku. A souhlasím s předchozími odpověďmi: lepší změnit, protože ve správný čas se zlomí.

Hej (mistr), co nemáte čistit alkoholem a že se na dotykové obrazovce objeví šmouhy a den ode dne se zhoršuje

Mám nějakou tekutinu pod obrazovkou, pravděpodobně sladkou šťávu, ne moc, ale na jednom místě je neustálá aktivita senzoru. Co dělat??

Vložte ji do mikrovlnné trouby. To je vše, žádná další voda. A zařízení bohužel také.

READ  Jak vymazat iPhone, aniž byste znali heslo

Můj telefon si zaplavil v záchodě a málem zaplavil celý kohoutek. Za týden používání se vysušila, nic jsem s ní nedělal. A to hlavní funguje dodnes

Mlyn, omlouvám se najednou křivou terminologii, sám samouk, tenlefonami nevydělávám, takže opravit a poradit, s horní odpovědí je jednoduchá absolutně nesouhlasím, u mě telefon v koupelně se zhroutil, byl na chvíli vytažen, najednou izvlyuk accum, výhodný kryt prostě vycvakne, na den v suché rýži s kopcem, žádné divoty na obrazovce a v prasklinách, ale divné, trochu, chápu tak, protože vlhkost chodí, telefon není drahý, takže silně nevadí. Pomůže alkoholová koupel po 6 měsících?? A zda je potřeba v telefonu 6k p. ? Pokud se nedostane na desku plošných spojů, může shnít. S trochou štěstí

Mám telefon s nevyměnitelnou baterií, spadl mi do vody. Vyndal jsem SIM kartu a na 10 minut ji odložil. do mrazicího oddílu chladničky s funkcí „no-frost“.To je v pořádku, telefon funguje už léta

Odpověď@: V telefonu je vlhkost.

VODA Voda je největším nepřítelem telefonu. Telefon je technologicky velmi vyspělý přístroj, který se skládá z desítek mikroobvodů a stovek dalších součástí. Po ponoření telefonu do vody začne proces koroze. jednoduše řečeno, telefon začne hnít. Dráhy, které spojují díly, nejsou silnější než vlas a velmi často z desky prostě zmizí. Korozi telefonu zhoršuje napětí v telefonu, protože baterie je v telefonu. Tipy na vodu: 1.Vyvarujte se namočení telefonu. někdy stačí jediná kapka vody, aby došlo k problémům. 2.Vyjměte telefon z vody a MUSÍTE vyjmout baterii. 3.CO NEJDŘÍVE ODNESTE TELEFON DO SERVISU. 4.Nepoužívejte ani fén nebo radiátor, protože voda obsahuje až 0,5 % soli. Sůl zůstane na desce a bude nadále způsobovat korozi telefonu. 5.Čím déle telefon žil od utopení, tím obtížnější a nákladnější bude oprava. 6.Pokud byl telefon ponořen do žíravé tekutiny, jako je například Fanta nebo Pepsi Cola, doporučujeme jej opláchnout pod tekoucí vodou. 7.Alkohol je nejlepší způsob, jak odstranit vodu, pokud můžete, ponořte utopený telefon do alkoholu. To však nezruší návštěvu servisu, ale výrazně prodraží opravu. 8.mikrovlnné trouby MŮŽE explodovat a po vložení do mikrovlnné trouby ji nelze opravit. 9.Prosím, zeptejte se mě osobně: po utopení telefonu v záchodě ho nekolínkujte, ale umyjte ho teplou vodou a mýdlem. Pak musím smýt telefon a kolínskou, a to, v čem byl telefon. 10.Nejvíce ohrožené vodou: SIEMENS a MOTOROLA. 11.Telefony Samsung a LG, telefony SONYERICSSON jsou více či méně voděodolné. 12.Stojí za to vyjít z vody telefony firmy NOKIA, s výjimkou, možná, nejnovější, drahé modely. 13.A konečně, NEODHazujte telefon do vody, alespoň ne úmyslně

Nebojte se, nechal jsem ho chvíli ležet, pak už to bude v pořádku

NEVYJÍMEJTE BATERII, pouze VYJMĚTE PONOŽKU A VYPNĚTE BATERII.

Vyschne a bude fungovat dobře. Svého jsem utopila v plechovce s mlékem a nic se nestalo, uzdravil se.

Dejte ji do cukru nebo soli. pokud se jedná o dětskou postýlku, sledujte kabel

Je třeba telefon zcela vysušit, tj. vyjmout z pouzdra a rozložit panel, také je třeba gumičkou vyčistit kontaktní plochy pod tlačítky, protože jsou zoxidované vlhkostí. A vše by mělo být v pořádku.

Hlavně ji nezapínejte, dokud není suchá! ! Deska se vypálí. Přístroj bude fungovat správně, pokud jej vložíte do nádoby s mlékem, bude fungovat správně, pokud jej vložíte do cukru nebo cukrového pláště Někdo radí dát do lihu takový alkohol vytěsňuje vodu, ale nevím, po stejném postupu jsem předložil telefon k opravě a tam byl švec, zničil telefon a teď mám nový, o kterém jsem dlouho snil!! ! Všude jsou klady. Jen po vodě nebude fungovat plně, ne ne, ale to závady.

zařízení je třeba umýt, aby se odstranily nečistoty z vody, protože mohou oxidovat

Vysušte a pracujte správně. Svůj jsem utopil v plechovce od mléka a nic se nestalo

Pád telefonu nefunguje. co dělat?

V první řadě je třeba říci, že se rozhodně nejedná o chybu softwaru a žádná změna nastavení vám nepomůže.

Jedná se o 100 % hardware. Co dělat. Můžete ji používat i nadále. Ano, čtete správně. můžete jej používat i v případě poruchy snímače. zde jsou pokyny.

Pokud právě spadl, mohlo by se jednat o uvolněné kontakty digitizéru, je třeba se podívat a opravit, ale je nutné telefon rozebrat, což ne každý zvládne.

READ  Telefon vidí Wi-Fi, ale nepřipojí se. Smartphone je připojen k internetu, ale nenačte se ani jedna stránka

Pokud ho namočíte, budete muset snímač vyměnit, což není to nejhorší, co se může stát.

Výměna snímače telefonu, pokud nefunguje

Pokud již máte potřebné nástroje, je čas začít. Rozhodně bychom měli vyjmout baterii a počkat 15-20 minut, než se telefon „uklidní“.

V případě chytrých telefonů se snímačem s integrovaným obvodem je třeba nejprve odšroubovat zadní kryt a odpojit systém od telefonu.

V případě běžných senzorů přilepených na displej můžete začít jednat okamžitě. Zahřejte přední stranu telefonu fénem, aby bylo lepidlo pod ním pružnější.

Poté opatrně zvedněte pouzdro na jeho okraji nebo vyhledejte místo, kde bude snazší začít s vyjmutím snímače.

Po ukončení operace vyčistěte přední stranu přístroje od všech „odpadků“. Nejprve je třeba odstranit zbytky lepidla na displeji, prach, částečky ze sloupku a montážní pásky na bocích skříně. Bez těchto kroků se obrazovka správně nepřichytí.

Poté nalepte novou montážní pásku. Není to nic jiného než velmi tenká oboustranná páska.

Nyní je čas na lepidlo. Používání pouze lepidla nevede k vytvrzení. Po nalití několika mililitrů (při nákupu lepidla je vždy uvedeno, kolik lepidla použít pro danou velikost displeje) opatrně přiložte snímač a odstraňte dříve přiloženou ochrannou fólii.

Po stisknutí (stačí několik minut mačkání prstu na různých místech obrazovky) lepidlo odvede základní práci. je průhledné a odpovídajícím způsobem vede dotyk.

Stále však bude v kapalné formě. Služby používají drahé zařízení, které vyzařuje ultrafialové světlo k vytvrzení látky.

Určitě nebudete utrácet za něco, co se vám může hodit jen jednou. UV svítilnu můžete vyrobit z běžné LED diody nebo jednoduše použít lepidlo, které nevyžaduje UV světlo.

Nikdy jsem ji nepoužíval, takže nevím, jak přesně funguje. Někteří také nepoužívají montážní lepidlo a spoléhají se na předchozí, výrobcem inspirované lepidlo nebo používají senzor s již nainstalovaným lepidlem.

Toto jsou ta nejhorší řešení, ale mohou fungovat. Pouze pokud se staráte o profesionální výměnu, neobejdete se bez pomoci UV světla.

To je vše. je to samozřejmě velmi malý, povrchní návod, ale pokud jste se rozhodli opravit poškozený senzor sami, doporučuji hledat video pokyny na youtube. existuje jich poměrně hodně, např. pro Meizu, lenovo, bq bond 5022, Samsung gt s5230, Nokia 202, Asus padfone, nts pro všechny případy. Hodně štěstí.

Po zaschnutí.

Po úplném vysušení a pravděpodobně bez stop vody nebo vlhkosti na displeji telefonu. Pravdou je, že tím bolest hlavy nemusí skončit. Jak nyní uvidíme, mohou nastat další problémy.

Pokud jsou na obrazovce skvrny.

V tomto případě se jedná o problém, který je obvykle častější u mobilních telefonů s obrazovkami AMOLED. Jeden z prvních důvodů. voda. Pokud se dostala dovnitř panelu a dobře nevyschla, mohla poškodit některou část obrazovky a způsobit skvrnu. V takovém případě je barva obvykle nazelenalá. Proto bychom neměli nechávat mobilní telefon na slunci nebo ho používat k jiným účelům. V těchto případech máme k dispozici pouze alternativu. kontaktovat technickou podporu.

Zkontrolujte dotyk

Pokud jednoho dne přestane rámeček telefonu reagovat na určitém místě, na jedné straně nebo na celé obrazovce, je pravděpodobné, že je to tím. kvůli vodě, která se dostala do jeho nitra. Zpočátku možná reagoval dobře, ale každou chvíli nám pravděpodobně přestane fungovat. Protože jeho interiér byl narušen. V jiných případech to však může být způsobeno tím, že dotykový displej telefonu byl kalibrován. Doporučujeme proto restartovat smartphone a zkalibrovat obrazovku sami pomocí aplikace Kalibrace dotykové obrazovky, která je k dispozici v obchodě s aplikacemi Google. Pokud to stále nebude fungovat, je pravděpodobné, že budeme muset změnit přímo panel mobilního telefonu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS