Co je sdílení obrazovky v televizorech LG a jak ho používat?

Televizory LG mají funkci Screen Share. Pomocí něj můžete duplikovat obrazovku z telefonu, počítače nebo notebooku na televizor přes Wi-Fi (Miracast, Intel WiDi). Bez drátů. To znamená, že televizor LG můžeme používat jako bezdrátový displej. Výstup obrázku z telefonu nebo počítače několika kliknutími. V tomto článku podrobněji vysvětlím funkci sdílení obrazovky, její konfiguraci a použití. Na reálném příkladu ukážeme, jak propojit telefon se systémem Android a notebook se systémem Windows 10 pomocí funkce Screen Share.

Budete potřebovat:

Všechny televizory s funkcí Smart TV mají DLNA, ale u ostatních modelů si musíte přečíst návod k obsluze televizoru.

Měli byste začít s instalací samotného programu, který si můžete stáhnout z oficiálních stránek vývojáře. Tento software váží jen málo, takže si s ním poradí i málo výkonná elektronika. Po instalaci spořiče obrazovky do zařízení jej spusťte. Nezapomeňte, že televizor a notebook musí být připojeny k internetu pomocí stejného směrovače. V budoucnu se tento software spustí automaticky při každém zapnutí zařízení.

Nyní je třeba sdílet složky a soubory tak, aby se zobrazovaly na televizoru. Chcete-li to provést, klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Screencast, která se nachází v pravém rohu hlavního panelu, a vyberte položku. „ON“. „apply“. Nyní je třeba přesně určit, jaké soubory budou v televizoru k dispozici, za tímto účelem přejděte do sekce „moje sdílené soubory“ a zadejte všechny požadované filmy, hudbu nebo fotografie.

Pokud si z nějakého důvodu nevíte rady s nastavením, odborníci servisního střediska LG problém vyřeší během několika minut.

Pokud v této části nic nezměníte, budou k dispozici všechny sdílené složky, do kterých lze videa a skladby přesouvat.

Nezapomeňte navštívit kartu „nastavení mého zařízení“, kde zjistíte název připojení DLNA, který budete potřebovat pro připojení ke Smart TV. Poslední částí nabídky, která dokončí proces nastavení, je „povolit/blokovat další zařízení“, kde uvidíte všechna zařízení připojená ke stejné síti jako váš notebook, včetně televizoru LG Smart TV. Nakonec v nabídce programu stiskněte postupně tlačítka „apply“ a „ok“; nyní by mělo vše fungovat.

Co je Miracast pro TV?

Certifikace Wi-Fi Miracast. populární technologie vytvořená organizací Wi-Fi Alliance v roce 2012.

Umožňuje organizovat komunikaci mezi televizorem a jiným zařízením pomocí bezdrátového kanálu. Mobilní zařízení obsahují velké množství fotografií, pracovních souborů, videí a herního obsahu. Je pohodlnější je sledovat na velké televizní obrazovce. Pomocí technologie Miracast můžete zobrazit svůj smartphone, tablet nebo notebook na obrazovce televizoru.

 • Na platformě Android, od verze 4.2;
 • se systémem Windows 8 a novějším a se systémem Windows 7, pokud je nainstalován ovladač WiDi;
 • Linux.

Miracast je založen na pokročilé technologii Wi-Fi Direct. Lze říci, že nahrazuje kabel HDMI nebo MHL. Data můžete přenášet oběma směry.

Pro zařízení Apple neexistuje kompatibilní protokol. Ekvivalentem je AirPlay.

READ  Jak připojit Sony Playstation

Samotné připojení a nastavení technologie Miracast k televizoru

Připojení telefonu k televizoru přes USB

K připojení přes konektor USB na televizoru potřebujete kabel, který běžně používáte k nabíjení smartphonu. Obecně se připojuje podobně jako k počítači a nahrává do něj multimediální soubory.

Na jednom konci kabelu by měl být konektor USB 2.0 Type-A, druhý konec kabelu musí mít zástrčku, která se hodí do telefonu. Může to být microUSB, miniUsb nebo jiné rozhraní v závislosti na značce a modelu telefonu.

Vložte jeden konec kabelu do telefonu a druhý konec do televizoru přes USB. Pokud je připojení přijatelné, televizor zobrazí, že je zařízení připojeno. Na telefonu se následně zobrazí vyskakovací okno s volbami připojení. Například k nabíjení nebo k přenosu souborů a obrázků. Vyberte druhou možnost.

Nyní můžete pomocí aplikace Foto a video ve spodním řádku obrazovky Smart TV zobrazit obsah z telefonu. Upozorňujeme, že tento typ připojení slouží pouze k přehrávání mediálního obsahu ze smartphonu na televizoru.

Výhody a nevýhody technologie

Funkce Miracast v televizoru přináší mnoho výhod:

 • Připojení bez samostatné sítě Wi-Fi.
 • Zobrazení obsahu videa ve vysoké kvalitě.
 • Vysokorychlostní přenos IEEE 802.11n.
 • Možnost nastavení vnitřní sítě bez použití směrovače.
 • Funguje bez instalace další aplikace.
 • Dokáže přenášet 3D video. Full HD.
 • Vestavěné ve většině moderních zařízení.
 • Snadné nastavení, intuitivní rozhraní.

Tato technologie má drobné nevýhody:

 • Nelze přenášet Ultra HD, protože maximální rozlišení, které standard podporuje, je 1952 x 1200;
 • mohou nastat problémy při navazování spojení mezi zařízeními;
 • pro provoz je vyžadován kodek H.264.

Připojení pomocí HDMI

Považováno za nejjednodušší způsob. Mobilní telefon nebo tablet by měl být nejlépe vybaven rozhraním mini HDMI, které umožní přímé připojení k televizoru. To se však stává jen velmi zřídka, takže uživatel si bude muset nejspíš zakoupit speciální adaptér.

Jak připojit smartphone k televizoru LG? Postupujte podle algoritmu krok za krokem:

 • Jeden konec kabelu vložte do slotu na zadní straně televizoru a druhý konec do portu na smartphonu. Předtím vložte adaptér do portu micro USB. Poznamenejte si číslo portu HDMI, do kterého jste kabel vložili.
 • Zapněte televizor, přejděte do hlavní nabídky a otevřete kartu pro výběr zdroje signálu (nebo stiskněte tlačítko Input na dálkovém ovladači). Musíte vybrat vstup HDMI s číslem, do kterého jste zapojili kabel v předchozím kroku. Obvykle je jediná aktivní a volitelná.

Co potřebujete k připojení?

Pro připojení telefonu k přijímači musí televizor podporovat alespoň jednu technologii:

 • Konektor HDMI. ujistěte se, že je označen na zadní nebo boční straně telefonu. Připojení probíhá pomocí speciálního kabelu a telefon musí podporovat přenos obrazu přes HDMI.
 • Připojení Wi-Fi. Ne všechny modely televizorů mají toto připojení, pouze ty nejnovější. Po připojení ke stejné síti jako smartphone je nastavení obvykle jednoduché. Můžete použít „Android TV Box“.
 • Bluetooth. moderní modely jsou často vybaveny tímto modulem. Pokud jej nemáte, musíte si zakoupit speciální adaptér. Pak by mezi televizorem a smartphonem neměla být větší vzdálenost než 10 metrů. Vzdálenost však může záviset také na výkonu modulu.
 • USB. V tomto případě můžete k připojení použít standardní kabel dodávaný s telefonem.

I když váš televizor nemá moderní standard a má připojení cinch, můžete jej připojit k systému Android. Pak stačí zakoupit pouze adaptér. V takovém případě nebude obraz při sledování vašeho oblíbeného filmu v nejlepší kvalitě.

READ  Jak k iPhonu připojit dvoje sluchátka Airpods

Instalace a nastavení

Pro přenos multimediálního obsahu z počítače do televizoru je třeba připojit televizní přijímač k místní síti, stáhnout a nainstalovat do počítače aplikaci LG Smart Share a správně ji nastavit pro další použití.

Připojení televizoru k síti LAN

Před stažením aplikace LG Smart Share do počítače musí být přijímač připojen k domácí síti LAN, obvykle pomocí routeru. Musíte již mít počítač (nebo notebook) ve stejné síti. K připojení televizního přijímače můžete použít síťový kabel nebo Wi-Fi.

Pro nastavení kabelového připojení je třeba provést následující kroky:

 • Zapojte ethernetový kabel do portu LAN na směrovači a do stejného portu na televizoru;
 • zapněte televizor, otevřete „Nastavení“ a poté kartu „Síť“;
 • V části „Připojení“ vyberte možnost „Kabelové“ a pokračujte v nastavení připojení.

Často není třeba provádět žádné další akce. televizor se k internetu připojí automaticky. Někdy se však připojení nenastaví samo a v takovém případě je třeba zadat nastavení, jako je IP adresa, maska podsítě atd., ručně.д.

Chcete-li se připojit k internetu přes Wi-Fi, měli byste také přejít do „Nastavení“, pak do „Sítě“ a vybrat bezdrátové připojení. Dále v seznamu zjištěných sítí musíte najít svou domácí síť a zadat heslo. Připojení bude navázáno během několika sekund. Pokud je v televizoru část „Síť“, ale karta „Bezdrátové připojení“ je šedá nebo není zobrazena, znamená to, že v televizoru není žádný přijímač Wi-Fi. V takovém případě můžete nastavit připojení pouze kabelem nebo zakoupit externí bezdrátový modul.

Důležité! Při výběru hardwarového klíče Wi-Fi se ujistěte, že používáte takový, který je kompatibilní s vaším televizorem, nejlépe od společnosti LG. Tím se předejde případným problémům se společným fungováním zařízení.

Stažení a instalace softwaru LG Smart Share

Po připojení televizoru k domácí síti stáhněte a nainstalujte do počítače software Smart Share PC SW DLNA. Za tímto účelem přejděte na oficiální webové stránky vývojáře, otevřete sekci „Podpora“ a vyberte kartu „Software a programy“. Otevře se stránka, kde si můžete stáhnout software pro televizor LG. V pravém dolním rohu se zobrazí část „Chytré sdílení„. Vedle pole „DLNA“ s popisem funkce se nachází tlačítko „Windows“. kliknutím na něj stáhnete distribuční software a poté určíte složku, do které bude umístěn.

A ještě poznámka na okraj! Program nevyžaduje mnoho systémových prostředků a může běžet i na slabých počítačích s procesorem Intel Pentium III, stejným nebo výkonnějším procesorem. Je podporován systémy Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1, 10.

Po stažení přejděte do složky, kde je software uložen, rozbalte archiv a dvakrát klikněte na instalační soubor.exe pro spuštění instalačního procesu. Po zobrazení obrazovky průvodce instalací klikněte na tlačítko „Další“, přečtěte si podmínky licenční smlouvy a kliknutím na tlačítko „Ano“ je přijměte. Nyní můžete vybrat adresář, do kterého bude nástroj umístěn, kliknutím na tlačítko „Procházet“, nebo ponechat výchozí složku a kliknout na tlačítko „Další“. Instalace se spustí, v závislosti na výkonu počítače může trvat různě dlouho. Po dokončení se na obrazovce zobrazí okno s oznámením o dokončení instalace. Zkontrolujte, zda jsou zaškrtnuty položky „Vytvořit ikonu na ploše“ a „Povolit všechny služby přístupu k datům Smart Share“, a kliknutím na tlačítko „Hotovo“ aplikaci spusťte.

READ  Jak připojit hodinky k telefonu přes Bluetooth. Jak poprvé připojit hodinky k telefonu

Nastavení služby LG Smart Share

Po spuštění nástroje se na obrazovce počítače zobrazí okno, ve kterém můžete vybrat typ obsahu. „Film“, „Fotografie“, „Hudba“. Klikněte na některou z nich a v novém okně, které se zobrazí, vyberte v pravé horní části displeje položku „Nastavení“. Ujistěte se, že je povoleno sdílení souborů, jinak jej aktivujte.

Dalším krokem je výběr karty „Moje sdílené soubory“ v poli vlevo. Musíte určit adresář, ve kterém jsou videa uložena, a pokud neexistuje, měli byste jej vytvořit a poté kliknutím na tlačítko složky se znaménkem plus v zeleném kroužku přidat pro nastavení sdílení. Stiskněte tlačítko „Použít“ a poté „Ok“ pro uložení změn. Všechny videosoubory umístěné ve vytvořeném adresáři se nyní zobrazují na domovské obrazovce a samotná složka je viditelná v televizoru.

Dále je třeba přejmenovat počítač, abyste jej mohli snáze najít a připojit se k němu z televizoru. Otevřete „Nastavení“ a poté „Nastavení mého zařízení“. Zde zadejte libovolný název a stiskněte tlačítko „Použít“.

Vezměte prosím na vědomí! Po vytvoření složky pro videa může uživatel podobně vytvořit složky pro hudební soubory a obrázky v odpovídajících oddílech.

LG Smart Share: Jak používat ke sledování filmů

Nejprve si ujasněme, k čemu slouží. LG Smart Share je vlastní rozhraní, které umožňuje procházet mediální soubory v televizoru uložené ve všech zařízeních v místní síti.

Například máte v telefonu, tabletu, počítači nebo notebooku nějaké fotografie, filmy nebo domácí video, které chcete sledovat na televizoru. A jestliže dříve bylo nutné být připojen k obrazovce pomocí kabelu, nyní stačí stáhnout a nainstalovat licenční program.

Film si můžete pohodlně stáhnout do počítače a sledovat ho na velké obrazovce. Dříve jsem používal USB disk, což také nebylo příliš praktické. Nejzajímavější je, že LG Smart TV má vlastní speciální software, který offline provádí všechna nastavení sdílených složek a místní sítě.

HELP! Pokud máte nějaké dotazy nebo potíže s pokyny, neváhejte je zanechat v komentářích níže a já se vám budu snažit pomoci. Jak ale ukazuje praxe, s těmito pokyny byste neměli mít žádné potíže.

Jak přehrát film nebo video?

První metodou je přehrávání prostřednictvím počítače. Jednoduše vyberte ze seznamu video souborů film, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a v rozevírací nabídce vyberte možnost „Přehrát přes“ a poté vyberte název televizoru.

Druhým způsobem je přehrávání z televizoru. Přistoupíme k obrazovce a vezmeme si dálkový ovladač.

 • V některých firmwarech je také možnost „DLNA“ a je třeba na ni kliknout. U ostatních by se měl okamžitě zobrazit název našeho počítače.
 • Přejděte na náš server a podívejte se na složku, kterou jste přidali do programu. Jakmile vstoupíte dovnitř, uvidíte všechny filmy. Pokud jste přidali další složky s hudbou a fotografiemi, budou zde také.

Nyní může celá rodina sledovat své oblíbené filmy, domácí fotografie a poslouchat hudbu z počítače nebo notebooku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS