Obrázek v televizi je pryč: Důvody a řešení

Ahoj! Dnes čelí problému. v televizi není žádný obrázek, ale je zde zvuk. Jak v tomto případě opravit televizi?. Existuje každá šance předpokládat, že hardware se zlomil, nebo spíše podsvícení. V rámci článku se zvažuje, jak nastavit a opravit televizi doma.

Téměř vždy tato možnost pro poruchu označuje rozpis a nestřelení nastavení nebo problém na straně „vysílače“. Toto je kontrolováno jednoduchým přepínáním pomocí dálkového ovládání na jiný kanál. Zbývající poruchy se stále ocitnou na straně vlastníka televize a jsou rozděleny do dvou typů:

 • Hardware-televizor neukazuje obrázek kvůli poruše podsvícení (nejčastěji), zobrazení nebo desky.
 • Systémová obrazovka je použitelná, ale neexistuje žádný obrázek kvůli špatnému televiznímu signálu.

Zároveň může problém s systémem znamenat: selhání přijímače nebo přijímače (pokud je připojen k televizi).

Problémy s podsvícením

Pokud by byl obrázek pryč na televizi Samsung, podsvícení by se mohlo zlomit. Chcete.li zkontrolovat jeho výkon, musíte se zapnout televizi v temné místnosti, poté si vzít baterku a zářit do obrazovky. Na osvětlené oblasti by se měl objevit obrázek. Pokud se obrázek projeví, znamená to, že musíte opravit podsvícení.

Chcete.li obnovit vadný prvek, musíte vyměnit lampy. I když vyhořela pouze jedna LED, podsvícení se změnila sestava. Existují situace, kdy se díky účinkům vysoké teploty připájí lampy do mikrocidů pro matrice. V tomto případě je vyžadována úplná výměna matice. Pro takové opravy v servisních střediscích nejsou prováděny. Bude to stát stejně jako nákup nové techniky.

Hardwarové problémy

Existuje pouze jeden případ. samotná obrazovka se zlomila.

Signál probíhá, ale obrázek není zobrazen.

Pamatujte, že pokud máte stále záruku, neopravujte se.

Uživatel může nezávisle zkontrolovat, zda je jídlo připojeno:

 • Odstraňte zadní část televizního bydlení;
 • Zkontrolujte kontakty, které vedou z desek do matice;
 • Pokud najdete poškozené sloučeniny, pájejte ve vašem oddílu.

Pokud je spojení ve sloučeninách, ujistěte se, že všechno funguje. Pokud nedochází k změnám, kontaktujte opravu.

V televizi není žádný obrázek, ale existuje zvuk. jak problém vyřešit

V dnešní době je vzácný člověk bez televize. Každý rok se modely ztenčují, více a nabízejí stále více nových funkcí. Moderní plazmové panely s technologií inteligentní televize již mají jen málo společného se zařízeními, která byla prodána asi před deseti lety. Avšak běžné mezi starou a novou generací stále zůstávají zlomeniny a poruchy stále dochází. Důvody to mohou být velmi odlišné: rány, pád, vlhkost a přímé sluneční světlo nebo elementární manželství. V tomto článku podrobně zvážíme, co dělat, pokud televizor zmizí, a zvuk má zvuk. Pojďme to pochopit. Jít!

Co dělat, pokud v televizi není žádný obrázek

Zpočátku je třeba poznamenat, že taková porucha je docela běžná u různých televizních značek. Stejně podléhají televizorům všech značek: Samsung, LG, Philips, Sony, Panasonic a mnoho dalších. Proto nemá smysl obviňovat výrobce.

Existuje mnoho důvodů pro nedostatek obrazu na obrazovce a je nepravděpodobné, že byste ho mohli určit sami za okem. S největší pravděpodobností bude kontaktovat servisní centrum nebo jiná opravná služba bude stále muset. Vše záleží na povaze problému. Více o tom níže.

Stává se, že když je televizor zapnut, nejprve se objeví spořič obrazovky s logem výrobce (LG, Samsung, Philips atd), po kterém obrazovka jednoduše vyjde. V tomto případě můžete přepínat kanály a slyšet zvuk. Někteří uživatelé si všimli, že se po chvíli objeví obrázek, ale když se znovu opakuje, vše se opakuje a obrázek chybí. V tomto případě vyzkoušejte následující tipy:

 • Zkontrolujte připojení kabelu přijímače, protože by se mohlo odpojit. Ujistěte se, že je šňůra spolehlivě připojena. Pokud neexistuje žádný video signál z konzoly, mnoho televizorů jen uhasizuje obrazovku.
 • Problém může být také v samotném kabelu. Drát může být poškozen nebo jen tak, aby byl špatný. To se týká nejen kabelů HDMI, ale také kabely s „zvonky“. V nich dochází k přenosu zvukového signálu a video signálu samostatnými dráty a problém může jen spočívat v explozi drátu nebo jeho špatného kontaktu. V některých případech vám výměna drátu umožňuje opravit situaci.
 • Zkontrolujte napájecí kabel. Měl by být také spolehlivě propojen.
 • Někteří uživatelé našli poměrně originální způsob, jak vyřešit problém. zvýšit objem na maximum (nebo blízko k němu). Po několika sekundách se obrázek objeví a poté můžete nastavit přijatelnou úroveň hlasitosti.
READ  Jak nastavit televizor Samsung Smart TV na příjem digitálních televizních kanálů. Oblíbené aplikace Smart TV

Vezměte prosím na vědomí, že všechny výše uvedené tipy pomohou, pouze pokud je obrazovka fungující. To je označeno spořičem obrazovky, když je televizor zapnutý. Pokud chybí spořič obrazovky a obrazovka je neustále tma.

Existuje několik komponent, jejichž selhání může způsobit nepřítomnost obrázku na obrazovce. Poměrně často dochází k rozpadu střídače, který dodává napětí do podsvícených lamp. Samotné lampy mohou také selhat, a to zase vyvolává rozpis napájecího zdroje. Kromě výše uvedených chyb je často nalezeno rozdělení matice nebo systémové desky. Problém může také spočívat ve vlaku, převaděči a dekodéru. V tomto případě budou muset být nepracovní podrobnosti a prvky nahrazeny novým.

Nedoporučuje se provádět opravy samostatně, protože moderní televizory jsou poměrně složitá zařízení a riskujete, že situaci ještě více zhoršujete. Pokud by běžné tipy výše nepomohly, pak by bylo správné rozhodnutí obrátit se na profesionály, jak se televize rozebírá. Toto může být servisní středisko výrobce nebo soukromé kanceláře, kde bude opravy prováděny efektivně a okamžitě.

Tak či onak, aby se určilo, jaký je důvod rozpadu vaší televize bez důkladného vyšetření. V každém případě musí být zařízení rozebráno a diagnostikováno pro nepracovní detaily a komponenty. Je nejlepší, že se to provádí v dílně s příslušnými podmínkami, pokud se vám však nelíbí tato možnost, pak mnoho telemasterů poskytuje všechny tyto služby doma.

Výměna některých detailů může samozřejmě létat do penny, ale je třeba poznamenat, že samotné matice nebo systémové desky jsou velmi vzácné. Obvykle dochází k rozpadu v důsledku fyzického poškození části, například když padá televize nebo vlhkost. Obecně, bez telemasteru nebudete dělat.

Nyní víte, co dělat, když televizor zmizel, ale je tu zvuk. Rovněž pochopíte, co může být důvodem takové poruchy. Napište v komentářích, zda byl tento článek pro vás užitečný, podělte se o své zkušenosti s ostatními uživateli při řešení podobných situací a položte jakékoli dotazy tohoto článku.

Hlavní důvody

Problém je běžný, v některých případech se s ním můžete dokonce vyrovnat. Nejčastějšími důvody jsou, když je zvuk, ale v televizi není žádný obrázek:

Chcete.li obnovit obrázek, musíte diagnostikovat zhroucení a opravu. Samozřejmě můžete kontaktovat Servisní středisko. Masters odstraní poruchu, ale cena jejich služeb bude velmi vysoká.

Zkontrolujte kabel

Pokud televizor s inteligentní TV nezobrazí obrázek, ale existuje zvuk, musíte pečlivě zkontrolovat dráty, které překládají obrázek:

Pečlivě zkontrolujeme všechny konektory, integritu vodičů. Vyjměte zástrčku a zkontrolujte kontakty. Pokud se zvuk objeví, ale obraz je špatný, neustále zmizí, musíte zkontrolovat anténu.

Problémy s maticí

Běžný problém, proč obraz zmizí na televizi a zvuk funguje. to je, když se matice zlomila. Známky:

Matice selže hlavně kvůli neopatrným jednáním majitelů televize-to je náhodný pád nebo silná rána. Bude to vyžadovat úplnou náhradu dílu, v některých případech je lepší okamžitě koupit novou televizi. Náklady na výměnu matice na některých modelech Samsung budou srovnatelné s cenou nových zařízení.

Pokud například problémy vzniklo bez předpokladů, obrázek začal zdvojnásobit nebo ostře zhoršit kvalitu obrazu, pak je oprava možná bez výměny celého modulu.

Je nemožné provést nezávislou opravu matice bez řádných dovedností. Již ve fázi přípravy budou vážné problémy, protože je velmi obtížné najít potřebné náhradní díly. Budou muset být objednány ve specializovaných obchodech, ale nebude snadné si vybrat potřebné.

Kondenzátor spálil

Kondenzátory jsou nestabilní až silné napětí, takže selhávají s záviděníhodnou pravidelností. Vada se projevuje následovně:

Pokud odstraníte zadní kryt TV a podíváte se na desku, můžete vidět oteklé kondenzátory. Ve zvláštních případech může dokonce explodovat.

Obvykle paralelně s kondenzátorem spálí pojistka. Při jeho diagnostice musíte zkontrolovat. Výměna kondenzátoru je nejlépe svěřena specialistovi.

Testujeme přejetí matice

Когда у телевизора lg ззк есть, а азображения нет, о už шлейй матрицы. Následující body nejčastěji naznačují jeho zhroucení:

Nikdo nebude opravit vlak, bude mnohem snazší se úplně změnit. Je nemožné sami opravit prvek sami. Vlak. křehká část, je snadné poškodit.

Podsvícení

Pokud se podsvícené lampy zlomí, je to velmi snadná kontrola. Zapněte televizi v nejtmavší místnosti a pečlivě zářijte baterkou v monitoru. Na místě, kde svítí, měl by se obrázek objevit.

Světla pro televizory ve velmi širokém cenovém rozpětí. Může stát jen velmi málo a velmi. Je nepravděpodobné, že můžete tuto část nahradit samotnou, takže po určení důvodu neváhejte kontaktovat servisní centrum.

Co dělat s měničem

Pokud televize Samsung, LG, Sony nebo jakýkoli jiný model nemá obrázek, ale je tu zvuk, mohl by střídač selhat. Toto zhroucení má příliš mnoho známek:

 • Vysílání je zkreslené;
 • Zvuk se okamžitě objeví a obrázek až po několika minutách;
 • Obrázek je příliš potemnělý, je obtížné vidět, co se děje na obrazovce;
 • Na obrazovce konstantní vlnky.
READ  Jak připojit bezdrátovou myš k televizi

Po podrobném vyšetření a diagnóze neúspěšného střídače jej může opravit kdo.

Zdroj napájení

Pokud se zvuk objeví při připojení k výživě, ale objeví se vysílání. neexistuje nebo se objeví s významným zpožděním, musí být rozpis hledán v jednotce napájení napájení. Musí být pečlivě prohlédnuto a teprve poté se rozhodne o opravě.

 • Vyjměte zadní kryt, zkontrolujte všechny dráty, pokud jde o záhyby, prozkoumejte pojistku.
 • Najdeme všechny kondenzátory, zkontrolujte, zda jsou oteklé. Pokud jsou nalezeny, musíte je okamžitě změnit.
 • Testovací napětí. Výsledné parametry jsou vyžadovány, aby se shodovaly s dokumentací pro televizi.
 • TV reaguje na drobné klepání, skákání obrázku, změny odstínů. musíte zkontrolovat všechny kontakty.

Pokud neexistují žádné viditelné vady, pak se nemůžete obejít bez pomoci pána.

Žádný obrázek v televizi

Důvody, proč v televizi není žádný obrázek, ale existuje zvuk, může být jiný. Mohla by to být rána, vlhkost na desce nebo panelu stála pod přímým slunečním světlem a kontakty se roztavily. Všechny televizní modely, včetně populárních výrobců, jako jsou Samsung, LG, Philips, Sony, Panasonic a mnoho dalších, jsou ovlivněny všemi ostatními modely. Existuje několik důvodů, proč obrázek zmizí na televizní obrazovce:

 • Rozdělení kabelů;
 • Matice selhala;
 • Kondenzátor vyhořel;
 • Deformace smyčky matice;
 • Problém kvůli podsvícení;
 • Problém s napájením.

Zkušenost mistrů ukazuje, že tato technika je ve většině případů efektivní a příčinou rozpadu je externí komunikace. Nejběžnější problém vyvstává s anténou, kabelovým nebo distribučním štítkem. Pečlivě zkontrolujte zástrčky a kabely. Pokud se obrazovka při zapnutí nezazáří, musíte nejprve zkontrolovat své spojení se zdrojem energie, ať už se kabel vytáhl z výstupu.

Rozdělení kabelů

Jeden z nejčastějších důvodů, proč televizor nevysílá obrázek, může dojít k rozpadu kabelu. Během čištění by to mohlo náhodně vytáhnout nebo důvod by mohlo být nepřesné domácí zvířata nebo hra dětí. Zkontrolujte deformace po celé délce kabelu po celé délce. Musí být také odstraněno z hnízda a znovu vloženo. Ujistěte se, že zástrčka je v pracovním stavu a je pevně zadána do hnízda

Matice

Selhání matice vede ke skutečnosti, že existuje zvuk, ale neexistuje žádný obrázek. Celá obrazovka televizních panelů je matice tekutých krystalů, která září díky. Problém s obrázkem může způsobit dokonce dotyk matice špinavými rukama. A nepřesné demontáž desky povede ke skutečnosti, že obraz zmizí, přestože zvuk bude fungovat.

Kondenzátor vyhořel

Pokud obrázek zmizí na televizi a existuje zvuk, může být důvod v spálených kondenzátorech. K tomu často dochází v důsledku silných změn napětí sítě střídavého proudu. Po vzniku černé obrazovky se může znovu rozsvítit, ale jas může zhoršit, vysílání obrazu videa má začít zdvojnásobit. Pokud rozebíráte televizní zařízení, pak si na zadním panelu můžete všimnout problému ve formě oteklého kondenzátoru a spálené pojistky. Je možné problém odstranit pouze nahrazením spálených částí novým.

Zkontrolujte přejetí matice

Pokud v televizi není žádný obrázek a zvuk, musíte zkontrolovat matici přepínače. Pokud k tomuto tématu nemáte vhodné znalosti, je lepší důvěřovat pánovi, protože situaci můžete ještě více zhoršit.

Pokud se podíváte za zadní panel TV, lze zjistit, že vlak se odklonil od matice. V tomto případě bude nutné vlak nahradit úplně. S tímto úkolem se však mohou vyrovnat pouze odborníci.

Problém je způsoben podsvícení

Pokud je obrázek ztracen v televizi a je zde zvuk, může být problém v podsvícení. Chcete.li to zkontrolovat, musíte provést následující:

 • Opatrně odstraňte T-con, vypněte smyčky a odšroubujte šrouby.
 • Odstraňte ochranné kovové plátno z dekodérů a odšroubujte úchyty.
 • Odstraňte přední rám televizních panelů a odšroubujte všechny úchyty.
 • Chcete.li odstranit dekodéry z pogumovaných spojovacích prostředků, musíte pečlivě otočit panel a zároveň podporovat matici.
 • Po odstranění plastového rámu odstraňte rozptylový film.
 • Odstraňte stopky. Je nutné pečlivě udělat, aby se nedotýkalo matice.

Vada je často okamžitě viditelná. žárovky vypadají spálené a roztavené na místě, kde jsou připojeny. Pokud to nikde není vidět, bude nutné zkontrolovat každou žárovku jednotlivě. To se provádí připojením elektrického proudu s každým pravítkem. Který není zapnutý, existuje problém. Chcete.li zjistit, která konkrétní dioda je vadná, musíte střídat kontrolu Vypálená dioda vypadla a na své místo vložte novou.

READ  Jak vypnout TV Samsung bez dálkového ovládání

Takové akce však vyžadují technické dovednosti a znalosti o tom, takže je lepší konzultovat odborníka.

Problém s napájením

Narušení napájení může být jedním z důvodů, proč obraz zmizel. Některá obchodní zastoupení úmyslně se snaží snížit životnost televize a stanovit maximální úroveň podsvícení, čímž vyvolávají rozpis LED. Optimálně nastavte jas o 75%.

Vzhledem k častým přerušením napětí v síti střídavého proudu může napájení vyhořet. Doporučuje se připojit televizní panel pomocí nepřetržitého napájení nebo stabilizátoru napětí. Tím se prodlouží život všech domácích spotřebičů, a to nejen televize.

Běžné rozpady, když je zvuk reprodukován v televizi, ale obrazovka nefunguje

Na fórech oprav telemastery často diskutují o poruchách, ve kterých obrazovka nespálí. V tomto případě může fungovat zvuk a podsvícení ovládacích tlačítek. Tato porucha je nejčastěji pozorována na levných zařízeních malých značek.

Není to také neobvyklé pro falešný televizor od LG, Samsung, Toshiba a dalších. Levné modely jsou vybaveny nízko kvalitními moduly podsvícení. V důsledku krátkého provozu televize vyjde obrazovka.

A můžete jej uložit pouze výměnou diodové pásky nebo vybavení spojeného s podsvícením. Páska se obvykle skládá z hliníkového plátna s několika diodami umístěnými na něm (5, 6 nebo 7 kusů).

samsung, pryč, zvuk, obrazu

Stužky jsou umístěny na substrát v určité vzdálenosti od sebe, takže světlo je distribuováno na celé obrazovce. Pokud je v důsledku auditu určeno, že jedna z diodů selhala, je nahrazena novým. Chcete.li rychle napravit rozklad, někdy se z jiných pásek aplikuje vyříznutí diody.

Tento přístup však může dočasně opravit rozpis. Protože každá páska může mít své vlastní napětí. Při změně tohoto zařízení je také třeba nakonfigurovat ovladač střídače střídače. Pokud je jedna nebo více diod deaktivována, mohou se na obrazovce objevit tmavé skvrny.

Černá obrazovka v televizi, když je zapnutá, stejně jako přítomnost zvuku, stále neříkají, že rozpad může být vážný. Než se dostanete do interních modulů zařízení, musíte zkontrolovat další možné důvody.

Proč je nejlepší se obrátit na mistra opravy technologie?

Pokud primární rada, kterou jsem vám dal výše, nepomohla, doporučuji vám připsat televizi pro opravy pánovi. Proč? Teď ti to řeknu!

Sám je nepravděpodobné, že nebudete schopni provést vysokou kvalitu a bezpečné opravy. Takový zásah do televizního systému, který je edrzivní nejen technologie, ale také vás.

Domácí běda mistr zničil více než sto televizorů, které by mohly mít druhou šanci. Ale drsný osud je ponořil, takže nyní jsou buď předáni náhradním dílům, nebo jsou na skládce.

Oprava domů není vždy výstup. Někdy je lepší platit profesionála. Pamatujte, lakomý platí dvakrát!

Děkuji za přečtení mého článku! Doufám, že vám mohu pomoci vytvořit práci televize!

Ahoj! S největší pravděpodobností vyhořely diody podsvícení. Je vhodné neprovozovat televizi, dokud není zotavení podsvícení. Faktem je, že na místě, kde se diody vyhořely, se difuzor začne roztavit a bude velmi obtížné jej opravit. Po tání bude linema viditelná v televizi.

Vezměte baterku a zavřejte na televizní obrazovce úhlu. Podívejte se, jestli existuje obrázek. Pokud existuje, pak je důvodem v střídači (ale toto je vzácný případ). S největší pravděpodobností spálil podsvícení televize.

Dítě hodilo do televize hračku. Obrazovka byla pokryta trhlinami. Je možné opravit televizní obrazovku nebo by mělo být vyměněno?

Dobrý čas dne! Pokud je matice rozbitá, pak je rozhodně pod náhradou. Faktem je, že matice stojí 50-60 % nákladů na televizi. Plus náhrada. Snadnější koupit novou televizi.

TV funguje, obrazovka ukazuje. Při přepínání zdroje kanálu na předponu trikoloru, černé obrazovky a bez obrázku. Co můžete poradit.

1) Vyměňte vodič, kterým se předpona připojuje k televizoru. 2) Pokuste se připojit předponu s jinou televizí, abyste se ujistili o jejím výkonu.

Toto není rozpis televize. Váš poskytovatel kóduje kanály. Možná vypršela za poplatky za služby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS