Samsung Smart TV zamrzá

samsung, smart, zpomaluje

„Chytrý“ televizor je multifunkční zařízení, které umožňuje nejen sledovat video, ale také poskytuje uživatelům mnoho dalších funkcí.

Chytrý televizor, stejně jako jakýkoli jiný spotřebič, se může porouchat. Příčin může být několik, některé z nich můžete opravit sami, jiné vyžadují opravu televizoru Samsung.

Dálkové ovládání nereaguje

Důvody, proč televizor nebo set-top box přestane reagovat na dálkové ovládání

 • První je způsobena vadným zařízením. Například může být vadný fotopřijímač nebo řídicí procesor. V takovém případě je nutná diagnostika v servisním středisku a příslušná oprava.
 • Dálkové ovládání je vadné. Pokud zařízení nefunguje ani po výměně baterií, zkontrolujte, zda dálkový ovladač funguje správně, pravděpodobně je poškozený. Zkontrolujte, zda je dálkový ovladač skutečně vadný, a nainstalujte si do chytrého telefonu speciální aplikaci, která vám umožní ovládat televizor na dálku. Na oficiálním trhu se softwarem zadejte do vyhledávacího pole „LG remote“ (nebo jiný model televizoru). Pokud zařízení reaguje na příkazy, znamená to, že je dálkový ovladač poškozený a vyžaduje výměnu nebo opravu.
 • Další příčinou je ztráta signálu. Televizor například odmítá reagovat na příkazy, ale provádí akce až po několikanásobném stisknutí tlačítka. Tento problém se většinou vyskytuje u společností Samsung a Philips. Chcete-li situaci napravit, musíte stisknout dvě tlačítka na televizním programu a hlasitosti. Nepomáhá? Aktualizace softwaru.
 • Interference. Patří sem domácí spotřebiče. Ne vždy jsou televizory instalovány v pokojích, ale často jsou umístěny i v kuchyni, kde mohou být na obtíž mikrovlnné trouby apod.д.
 • Opotřebované díly. Pokud je dálkový ovladač velmi starý, je pravděpodobně mnoho dílů opotřebovaných.

Dálkové ovládání nereaguje

Důvodů, proč dálkový ovladač nereaguje, může být celá řada.

Nejprve zkontrolujte, zda baterie v ostatních zařízeních správně fungují. Mohou být rozbité a je třeba je vyměnit za nové. Pokud mají baterie nízkou kapacitu, tlačítka dálkového ovladače nemusí reagovat okamžitě a uživatel může mít podezření, že je dálkový ovladač nefunkční.

Fotoaparát v chytrém telefonu vám také pomůže zkontrolovat dálkové ovládání. Každé zařízení má infračervený senzor, který vydává povelový signál. Je třeba umístit dálkový ovladač se svítící kontrolkou nad fotoaparát a zkusit stisknout tlačítka. Pokud je přijímán signál, je to okamžitě vidět na displeji. senzor se rozsvítí.

Ve většině případů, kdy televizor Samsung Smart TV a dálkový ovladač nereagují, je příčinou problému dálkový ovladač. Vezměte jej do servisního střediska, kde odborník problém rychle vyřeší.

Dálkové ovládání nereaguje

Způsobí, že televizor nebo set-top box přestane reagovat na dálkové ovládání:

 • První je způsobena vadným zařízením. Může být například vadný fotodetektor nebo řídicí procesor. Poté musí být diagnostikován poskytovatelem služeb a odpovídajícím způsobem opraven.
 • Dálkové ovládání je vadné. Pokud přístroj nefunguje ani po výměně baterie, je třeba zkontrolovat, zda funguje správně, pravděpodobně je vadný. Za tímto účelem se ujistěte, že je dálkový ovladač skutečně vadný Nainstalujte si do chytrého telefonu speciální aplikaci, která vám umožní ovládat televizor na dálku. Na oficiálním trhu se softwarem zadejte do vyhledávacího pole příkaz Remote LG. (nebo jiný model televizoru). Pokud zařízení reaguje na příkazy, znamená to, že je dálkový ovladač vadný a musí být vyměněn nebo opraven.
 • Dalším důvodem je ztráta signálu. Televizor například nereaguje na příkazy, ale provádí akce pouze po opakovaném stisknutí tlačítka. Tento problém se vyskytuje hlavně u Samsungů a Philipsů. Chcete-li situaci napravit, musíte na televizoru stisknout dvě tlačítka Program a Hlasitost. Nepomáhá? Je třeba aktualizovat software.
 • Interference. To platí i pro domácí spotřebiče. Televizory nejsou vždy instalovány v interiéru, často jsou umístěny také v kuchyních, kde jsou umístěny mikrovlnné trouby apod.д. Může být zdrojem rušení.
 • opotřebení součástí. Pokud je váš dálkový ovladač velmi starý, je pravděpodobné, že mnoho dílů jednoduše selhalo.
READ  Jak nainstalovat IPTV na Samsung

Smart TV. způsobuje zpoždění videa a zvuku

Každý moderní televizor je dnes vybaven novou a užitečnou funkcí. „Smart TV“. Tato možnost umožňuje sledovat videa, webové stránky, obrázky a poslouchat hudbu online bez použití počítače.

Stejně jako u všech spotřebičů se i u televizorů s možností Smart TV může občas vyskytnout zpomalení a porucha. Když Smart TV zaostává, budete samozřejmě chtít vědět, proč zaostává: „Proč Smart TV zaostává??“. Odpověď se často skrývá v nastavení televizoru, proto je důležité vědět, jak to udělat u televizorů Samsung, LG a Philips. V dnešní době však není neobvyklé, že k selhání přehrávání videa dochází z důvodu:

 • Rychlost internetu;
 • Paměť zatížená velkým počtem widgetů není neobvyklá;
 • mezipaměť, vestavěný webový prohlížeč;
 • Potřeba aktualizace softwaru.

Musíte podrobně porozumět uvedeným příčinám a způsobu jejich řešení.

Příčiny zpomalení internetu

Většina spotřebitelů zjistila, že internet na jejich Samsung Smart TV visí, konkrétně video/hudba, přerušuje načítání webových stránek. Problém nejčastěji spočívá v nastavení televizoru.

Obvyklé důvody zpomalení internetu na televizoru

 • Internetové připojení k televizoru je pomalé nebo není k dispozici vůbec;
 • Načítá se obrovské množství widgetů, které velmi zatěžují paměť;
 • Přetížená mezipaměť v prohlížeči;
 • Televizní software nebyl dlouho aktualizován.

How to Update Software on Samsung Smart TV (Also How to Fix if Update is Greyed Out)

Internet na Smart TV se zpomaluje a zamrzá

Se zavedením těchto technologií se péče o vaši techniku stala o něco složitější, například nyní musíte aktualizovat prohlížeče a různé aplikace, programy. Televizory Samsung s funkcí Smart TV mají přístup k internetu, a pokud chcete, můžete si potřebné aplikace stáhnout z obchodu „Samsung App TV“. Většině uživatelů se vestavěný prohlížeč z obchodu nelíbí, a proto se zajímají, jak prohlížeč na svém televizoru Samsung Smart TV aktualizovat, nebo dokonce nainstalovat prohlížeč třetí strany. Jak to udělat, vysvětlíme níže.

Co dělat, když LG Smart TV zaostává?

LG Smart TV občas visí jako všechny spotřebiče. Další podrobnosti o důvodech jsou uvedeny níže.

Restartování

Pokud zařízení zamrzne a odmítá reagovat na dálkové ovládání, je racionální zařízení restartovat. Pokud kontrolka svítí nebo přerušovaně bliká, proveďte tento postup.

Následující kroky by měly problém vyřešit automaticky. Pokud se tak nestane, přejděte k další metodě.

Internet a jeho připojení

Internet také ovlivňuje funkčnost gadgetu. Příčiny zamrzání při procházení webu

 • Rychlost sítě je nízká;
 • Nesprávné spojení se směrovačem;
 • Nedostatečná paměť televizoru;
 • Přeplněná mezipaměť v důsledku dlouhodobého a pravidelného používání prohlížeče.

Problém vyřešíte vymazáním dat:

Pokud máte stále dotazy nebo stížnosti, dejte nám prosím vědět

READ  Jak nastavit digitální televizi na televizi

Změna na Ethernet pro zvýšení rychlosti přenosu dat, pokud je zařízení připojeno přes Wi-Fi. Pokud je síť nastavena automaticky, odpojte ji a nakonfigurujte ručně.

Aktualizace softwaru

Častým problémem závad je také zastaralý firmware. Pokud se po zapnutí přijímače rozsvítí kontrolka, ale zařízení nelze ovládat dálkovým ovladačem, je možné, že je třeba aktualizovat software. Díky připojení k internetu přes Wi-Fi je akce aktivní v nastavení. Pokud není možné připojit televizor k internetu, pak

 • Otevřete webové stránky výrobce;
 • Zkontrolujte, zda je pro používaný model k dispozici nový firmware;
 • stáhnout soubor do počítače;
 • Přesuňte ji na flash disk;

Vložte flash disk do televizoru, přetáhněte soubor a pusťte jej; Postup instalace nového firmwaru je podrobně popsán na webových stránkách. Je třeba poznamenat, že použitý OP závisí na výrobci zařízení. Společnost Samsung například používá aplikaci Forkplayer. OP pro procházení Fxml na internetu. K ovládání není nutná myš ani dotyková obrazovka. Reaguje na stisknutí běžného dálkového ovladače. Televizory LG používají systém Webos s jasným a intuitivním rozhraním.

Proč Forkplayer nefunguje v roce 2021: příčiny, co dělat?

Nastavení zařízení

Další příčinou poruchy je nesprávné nastavení, které může být způsobeno nesprávnou obsluhou uživatele nebo hrou dětí s dálkovým ovladačem. Problém lze vyřešit provedením úplného obnovení továrního nastavení a následným opakováním procesu nastavení. Přejděte do nastavení svého miniaplikačního zařízení, stiskněte tlačítko „Resetovat“/“Zadat PIN“ a potvrďte stisknutím tlačítka „OK“. Restartujte zařízení a nastavte miniaplikaci znovu jako poprvé.

Pokud jste použili všechny možnosti, ale nepodařilo se vám závadu odstranit, nemá cenu stahovat pochybné programy, které vám pomohou. Obraťte se na odborného technika, aby se situace ještě nezhoršila.

Co dělat, když televizor zamrzne?

Proč váš televizor visí? A co dělat, když je televizor zamrzlý? Bohužel se takové problémy občas objevují u majitelů moderních chytrých spotřebičů od jakéhokoli výrobce, bez ohledu na věhlas značky: LG, Samsung, Sony, Philips, BBK, Akai a seznam je nekonečný. Je třeba poznamenat, že všechny typy moderních elektronických zařízení. chytré telefony, tablety, notebooky, satelitní přijímače, digitální set-top boxy. jsou náchylné k zasekávání. Dokonce i mikrovlnná trouba vás může potkat v mrazu. bez reakce na jakékoli tlačítko.

Uvnitř našich chytrých spolupracovníků Smart se ve zlomku sekundy přenáší neuvěřitelné množství řídicích a kontrolních impulsů a náhodné elektromagnetické rušení nebo vyčerpání kapacity procesoru a vnitřní paměti může narušit normální komunikaci a způsobit zmatené zavěšení. Důležité vnitřní komponenty jsou samozřejmě chráněny před rušením a kromě toho firmware (software) detekuje a blokuje škodlivé rušení a musí zajistit optimální zatížení procesoru a paměti. Někdy se to ale stane a my musíme říct, že televize je zamrzlá. Jak se tato vada projevuje??

 • Televizor nelze zapnout. Nebo vypnout, nefungují žádná tlačítka na dálkovém ovladači ani na skříni.
 • Při sledování televizního programu se náhle, bez jakéhokoli zásahu majitele, zastaví obraz a zmizí zvuk nebo zůstane jen obraz či jen zvuk.
 • Pozastaví se na spořiči obrazovky. při zapnutí
 • Zamrznutí při sledování externího zdroje. při přehrávání videa ze zařízení USB, přehrávače DVD
 • Přestane vysílat. při sledování YouTube
 • Přestane sledovat digitální kanály. DVB ze satelitu, ze vzduchu nebo od kabelového operátora
 • Visí při sledování ze set-top boxu (Tricolor, Rostelecom nebo jiného)

Obraz se zastavil nebo zmizel a televizor nelze vypnout

Pokud televizor nelze zapnout, nejedná se o zamrznutí, ale o závadu, kterou musí odstranit odborník. Jinými slovy, pokud se při sledování televize dostanete do potíží: obraz se zastaví, na obrazovce se objeví „čtverečky“, dálkový ovladač a tlačítka na televizoru přestanou fungovat. To znamená, že televizor nelze vypnout. Nastavení do pohotovostního režimu. To je skutečně zádrhel, který se vyskytl.

READ  Samsung Galaxy s4 nevidí kartu SIM

Obraz na televizoru je zamrzlý

Co dělat v tomto případě? Obnovení normálního provozu může být možné odpojením napájení. Zkuste ho na 2 minuty odpojit, pak ho znovu zapojit a připojit. Tento postup nezřídka funguje. Pokud k takovému zavěšení dochází u vašeho televizoru pravidelně, vyplatí se obrátit na záruční servisní středisko.

Televizor zamrzne na spořiči obrazovky

Je také možné, že se stahování softwaru zastaví na obrázku značky výrobce nebo operačního systému. V tomto případě je na obrazovce zavěšeno logo značky výrobce nebo nápis Android. V druhém případě můžete také vidět běžící výpadek nebo kruh s rotujícími lopatkami. Toto je přesně ta úvodní obrazovka, která by se měla zobrazit před konečným načtením potřebných programů. Tento postup však trvá nekonečně dlouho a televizor se nevrátí do normálního režimu.

Установка виджетов на SMART TV SAMSUNG. J серии. 2015 года !

Jak odstranit zamrznutí televizoru vypnutím televizoru

Jak v tomto případě odstranit zavěšení? Nejprve se pokuste vypnout televizor, jak je popsáno v předchozí části. Pokud se software nenahraje do paměťového čipu v důsledku náhodného elektromagnetického rušení ze sítě nebo z vnějšího zdroje. Pokud ano, po opětovném zapnutí zamrznutí zmizí a televizor se normálně restartuje. Jen připomínám, že pokud se vám blokování objeví u externího vstupního nebo přehrávacího zařízení, měli byste odpojit i toto zařízení od elektrické sítě.

Aktualizace firmwaru

Pokud televizor po opětovném zapnutí nezmrzne na spořiči obrazovky, je třeba přeflashovat paměť.

 • Pořiďte si USB flash disk, nejlépe malý, do 4 nebo 8 GB
 • naformátujte jej souborovým systémem FAT32
 • Stáhněte si rozbalený soubor firmwaru pro váš model televizoru a sériové číslo, který získáte od autorizovaného zástupce výrobce nebo z jiného spolehlivého zdroje
 • Odpojte televizor
 • Vložte paměť USB do portu USB1
 • Odpojte televizor
 • Měla by začít blikat kontrolka LED na televizoru, což je indikováno blikáním kontrolky LED na krytu televizoru
 • Blikání je ukončeno, když kontrolka přestane blikat

РАЗБЛОКИРОВКА SMART TV SAMSUNG 7 Series 2019 UE RU NU Q

Obraťte se na servisní středisko, aby desku opravilo

Pokud firmware nebliká a úvodní obrazovka je také zamrzlá, je třeba opravit základní desku. Výměna čipů a monitorování napětí.

Přestat vysílat z internetu

Pokud televizor vybuchuje pouze v režimu Smart na internetu, například při sledování YouTube, měli byste zkontrolovat rychlost a kvalitu domácí sítě Wi-Fi. Připojení ke směrovači přes ethernetový kabel obvykle odstraňuje problémy s těmito závadami. Měli byste se také ujistit, že je v televizoru nainstalována nejnovější verze originálního softwaru. Tento postup můžete provést sami, jak je popsáno výše.

Televizor je zavěšený na set-top boxu nebo přijímači

Pokud k zamrznutí dochází při provozu televizoru z digitálního kabelového boxu, pozemního přijímače nebo satelitní antény, zkontrolujte stabilitu signálu na straně přívodu. Obraťte se na svého kabelového operátora, aby zkontroloval úroveň přenášeného signálu, zkontrolujte kvalitu kabelového vedení uvnitř bytu, nekvalitní rozbočovače a kontaktní spoje mohou způsobit zamrznutí televizoru.

Pokud je příjem zajišťován prostřednictvím externí antény, může nesprávná orientace antény a povětrnostní podmínky vést k zamrznutí obrazu. sníh, mlha, blesky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS