skvělých možností pro řadu Galaxy S10

samsung, ovládání, gesty

Mobilní inovace překvapují spotřebitele tak často, že už vůbec nepřekvapují. Řada Galaxy S10 dokazuje, že ve střelném prachu je stále střelný prach a nové možnosti chytrých telefonů. Zjistěte, jaké další funkce nám Samsung kromě reverzního nabíjení a ultrazvukového skeneru falang nabízí.

Na zamčené obrazovce můžete přistupovat k požadovaným službám, aniž byste ohrozili zabezpečení. Nejprve naskenujete otisk prstu a pak přejedete na požadovanou aplikaci, aniž byste sundali prst z obrazovky.

Zástupci aplikací umožňují zobrazit často používané aplikace a bezpečně (pomocí skenování otisků prstů) a rychle je spouštět.

Nemusíte mít pod kontrolou každodenní rutinu. Chytrý asistent ví, kdy vypnout zvuk a aktivovat režim letadla, připojit se k internetu nebo použít hlasové ovládání. Skripty Bixby vás udrží pod kontrolou a organizované bez vašeho úsilí. Už nemusíte přemýšlet, jestli vypnout hudbu, než vytáhnete sluchátka, nebo spustit YouTube, když překročíte práh. Stačí nastavit předvolby a spolehnout se na chytrého Bixbyho.

Automatizace s Bixby

Navzdory trendu tenčích telefonů mají smartphony širší obrazovku: není snadné uchopit telefon jednou rukou a něco s ním dělat. Používejte režim ovládání jednou rukou, místo abyste se volnou rukou snažili dosáhnout na horní ikony na obrovské obrazovce.

Tuto možnost můžete aktivovat v nastavení tak, že přejdete do části Rozšířené funkce, kliknete na možnost Pohyby a gesta a klepnete na možnost Režim pro jednu ruku. Pokud jste to neudělali předem a máte ruce plné balíčků nebo dítěte, můžete třikrát stisknout tlačítko Domů nebo přejet prstem z rohu displeje do středu (to funguje, pokud je povoleno ovládání gesty). Do normálního režimu se vrátíte klepnutím na černé pozadí kolem oblasti miniatur.

Obrovský displej AMOLED této řady se může ještě zvětšit! Použití gest na celou obrazovku: Nastavení / Displej / Navigační panel. Panel nástrojů v dolní části obrazovky zmizí a budete používat pouze tahy doleva-doprava a nahoru-dolů.

Mimochodem, umístění navigačních kláves můžete vyměnit, takže klávesa Domů zůstane tam, kde byla vždy.

Zařízení jsou únavná, a proto stále častěji uživatelé provádějí gadget-detox, vzdávají se zvuku oznámení a hovorů. Nepříjemné je, že pokud ztlumíte vyzváněcí tón, neuslyšíte ani upozornění, SMS, zvuk multimediálních souborů. Pokud budík před spaním neresetujete, riskujete, že ho zaspíte. Tyto nepříjemnosti přiměly vývojáře S10 k vytvoření možnosti aktivovat režim Nerušit pouze dočasně. Funkce dočasného ztlumení zvuku vám pomůže upravit nastavení přesně na minutu.

Samsung One UI 2.0 Gestures: Tutorial!

Telefon si během dne sám reguluje spotřebu energie, čímž prodlužuje výdrž baterie na úkor zdrojů smartphonu. Inteligentní úspora energie pomocí umělé inteligence se učí vaše zvyky a přizpůsobuje se jim: vypíná služby, které jste dlouho nepoužívali, nechává běžet programy na pozadí, monitoruje nabíjení při sledování videa nebo poslechu hudby. Při hraní s chytrým telefonem se nemusíte starat o nastavení úsporného režimu nebo hledání offline nabíječky.

Můžete bez námahy pořizovat kvalitní fotografie, protože Galaxy vám přímo na displeji poskytuje tipy pro fotografování. Algoritmus, který vám pomůže najít správný režim, pokud fotografujete za specifických světelných podmínek nebo chcete experimentovat s kompozicí. Nástroj pomáhá při zarovnávání horizontu a kompozici. Tuto možnost můžete aktivovat v nastavení fotoaparátu.

5 фишек нового Samsung Galaxy S10 Plus

Instagram přetéká snímky jídla, které jsou o tom, že je třeba pořídit dokonale rovný záběr shora. Chytrá síť vám pomůže vybrat nejlepší úhel pro lákavou fotografii, sladit fotoaparát s vodítky a získat dokonalý záběr. Pro ty, kteří používají stativ, pomáhá tato možnost stabilizovat periferně natočené video.

READ  Odemknutí telefonu pomocí účtu Google. Odemknutí hovorem

Opět plus za vizuální stránku. Možnost Styl využívá neuronovou síť k analýze obrázku a použití určitého stylu. K pořízení působivé fotografie nepotřebujete stahovat specializované aplikace pro zpracování fotografií.

Pomocí aplikace Mini Motion si můžete vytvořit skvělou animovanou postavičku, která sleduje vaše pohyby a opakuje vše, co děláte. Vytvářejte originální dynamický obsah a sdílejte animovanou grafiku na sociálních sítích s Galaxy S10.

Samsung Galaxy S9 S10. ovládání gesty a speciální příkazy

Po aktualizaci smartphonu Samsung Galaxy S10 na „desátou verzi“ systému Android není nová metoda navigace automaticky povolena. Chcete-li je aktivovat, musíte provést následující kroky:

Ihned poté se smartphone přepne z režimu ovládání třemi tlačítky na nové schéma. Pokud vám ovládání pomocí gest nevyhovuje, můžete vždy změnit způsob navigace ve stejné nabídce.

Snímání obrazovky

Nový shell také přidal možnost psát z obrazovky smartphonu na panel rychlé navigace. Tato funkce byla původně přidána do Galaxy Note 10, ale trvalo 3 měsíce, než byla implementována do S10.

Máme nastavení kvality zvuku a videa a můžeme dokonce pořizovat selfie při nahrávání z obrazovky. Takže na obrazovce bude také kruh s vaším obličejem. Letsplayers ocení.

Samsung s10 ovládání gesty

Ovládání gesty je skvělou příležitostí, jak zvětšit pracovní plochu displeje mobilního zařízení a zbavit se tlačítek na obrazovce, která jen kazí vzhled chytrého telefonu. Jak zapnout gesta na Samsungu a učinit ovládání smartphonu, pokud ne pohodlnější, pak alespoň moderní a neobvyklé (pro většinu uživatelů)?

Stojí za zmínku, že tato funkce není přítomna v každém smartphonu od společnosti Samsung a její dostupnost závisí na několika faktorech: verzi firmwaru a modelu zařízení. Zde je příklad telefonu Samsung Galaxy M20 2019 s podporou této technologie.

V nastavení smartphonu otevřete část Displej a přejděte do podsekce Navigační panel.

Změna přepínače z navigačního tlačítka na gesta na celou obrazovku.

Při těchto nastaveních se místo tlačítek na obrazovce zobrazí tři zóny, které zobrazují řadu gest provádějících funkce podobné tlačítkům Domů, Zpět a Menu.

Pokud chcete, můžete je odstranit vypnutím přepínače u položky Navádění gesty, pak navádění gesty zmizí a budete se řídit gesty poslepu, což není obtížné, pokud si pamatujete umístění tlačítek a jejich účel.

Chcete-li ovládat gesta, musíte v oblasti požadovaného tlačítka přejet prstem nahoru (swipe). Samozřejmě to není tak pohodlné jako ovládání gesty na Honoru. ale má také právo na existenci.

(11 gólů)., 4,91)

„Vzdušná gesta“ ze Samsungu Galaxy S4 by mohla být znovu implementována do Galaxy S10

Při uvedení chytrého telefonu Samsung Galaxy S4 na trh nabídl jihokorejský výrobce systém Air Gesture, který pomocí infračerveného senzoru snímal pohyby rukou uživatelů ve vzduchu před obrazovkou.

V dokumentu se uvádí, že smartphony Samsung budou mít nový senzor, který dokáže přesně zpracovat pohyby rukou, a smartphone automaticky aktivuje odpovídající uživatelské rozhraní.

Uživatelé budou moci posouvat obrazovku všemi směry, procházet stránky v prohlížeči a prohlížet fotografie v galerii pomocí leteckých gest.

Získáte také nové gesto, které simuluje klepnutí na obrazovku. Pravděpodobně bude k dispozici dvojité poklepání a možnost zvětšování/zmenšování bez dotyku obrazovky.

Společnost Samsung již dříve uvedla, že pro tento druh ovládacího systému existuje mezera, zejména pokud jde o země s nízkými teplotami, kde uživatelé často nosí rukavice. Podobný systém by mohl být pohodlnější i pro řidiče za volantem.

Operace jednou rukou umístí dvě virtuální „pera“ na levou a pravou stranu obrazovky. Přejetím prstem po jedné z nich se aktivuje požadovaná funkce. Upravte je podle svých představ. Doporučujeme je udělat průhledné, aby nezabíraly místo na obrazovce, a dostatečně široké, aby se daly snadno aktivovat, ale ne tak široké, abyste se jich omylem dotkli.

Jak vylepšit gesta v zařízení Galaxy A20 A30 A40 A50 A70

Pokud nejste spokojeni s ovládáním gesty na zařízení Samsung Galaxy A20 A30 A40 A50 A70 a dalších zařízeních s rozhraním One UI, existuje snadný a rychlý způsob, jak je výrazně vylepšit. Nemusíte dělat nic složitého, stačí nainstalovat proprietární aplikaci společnosti Samsung.

READ  Vestel TV jak zapnout av bez dálkového ovládání. Jak přepnout starý televizor do režimu av bez dálkového ovládání?

Dostupnost této možnosti závisí na modelu a verzi firmwaru zařízení jihokorejského výrobce. To znamená, že tato funkce není dostupná na všech zařízeních. Dostupnost funkce si můžete ověřit:

  • otevřete kartu nastavení;
  • vyberte „Extra funkce“;
  • v sekci by mělo být tlačítko pro povolení tohoto typu ovládání. Zde budete moci provést další nastavení této možnosti výběrem možnosti.

Umístění této možnosti se může lišit v závislosti na modelu Samsung a firmwaru systému Android. Například v sekci „Navigační panel“. Zde můžete přepínat mezi navigací pomocí tří tlačítek a přepnout na „ruční“. Přepnutí na navigaci přejetím prstů po displeji vám pomůže uvolnit místo a zobrazit videa bez rámečků a omezení.

Přehled rozhraní OneUI 3.1. všechny změny a nové funkce

Nedávno se objevilo rozhraní OneUI 3.0, mnozí tuto verzi na své smartphony umístili, ale nová generace Galaxy S21 má OneUI 3.1. Postupně OneUI 3.1 přijde na všechna zařízení, ale již nyní můžeme říci, že počet změn v plášti ve srovnání s obvyklou třetí verzí je znatelný. Je tedy vhodný čas o nich diskutovat a podívat se, co je zásadně nového, o kolik jsou tato zařízení zajímavější z hlediska softwaru.

Pro zjednodušení zvýrazním každou novou funkci, popíšu, jak funguje a co přináší v praxi. Pro ty, kteří se chtějí podívat na novinky v rozhraní OneUI 3.0, doporučuji vám přečíst si celou recenzi této verze.

Obrázek na pozadí na obrazovce hovoru

V určitém okamžiku vás monotónní vyplňování obrazovky v okénku pro volání omrzí. Otázka je velmi jednoduchá: můžete si nastavit vlastní obrázek, a to i ze sekce self-family, pak bude animovaný (!), nebo si můžete vybrat něco z toho, co je již v nastavení. Video se na obrazovce krásně třpytí, obnovuje okno hovoru. Někdo řekne: „Fi, proč ta animace?“. Na druhou stranu bude někdo rád, že se naskytne příležitost k diverzifikaci stroje.

Vibrace pro oznámení

Nyní si můžete vybrat typ vibrací nejen pro vyzvánění, ale také pro oznámení. Počet možných variant vibrací se zvyšuje, každý si vybere to, co zaručeně ucítí, když má smartphone v kapse.

Gesta při navigaci

Lze nastavit pokročilé možnosti a upravit citlivost obrazovky. Připomínáme, že můžete nastavit možnost „citlivost obrazovky“, a pokud je povolena, zvýší se citlivost například pro použití v rukavicích. To však vede k vyšší spotřebě energie. Zde můžete také nastavit úroveň citlivosti, kterou potřebujete pro navigaci. Někteří lidé chtějí nastavit minimální hodnotu, protože obrazovka se jim zdá příliš citlivá.

Budík a časovač pro sledování spánku

Sekce Hodiny obsahuje kopii budíku ze systému iOS, kde můžete nastavit nejen čas probuzení, ale také čas usnutí. Budíky se nastavují obvyklým způsobem, modrý filtr lze nastavit tak, aby fungoval automaticky. Zajímavé. integraci se SmartThings můžete spustit různé scénáře, například zapnutí televizoru, pokud jste doma. Zvědavý, ale zřejmě nebude potřebovat každý.

Seznam podporovaných programů není příliš dlouhý. Google Duo, Zoom, Teams, Webex. A nemá stejný Skype. Fotoaparát automaticky změní pozadí při spuštění aplikace, ale zatím tato funkce nefunguje ve všech proporcích. Podívejte se, jak mi z hlavy sjíždí pozadí, výsledek je děsivý a nedělá nic dobrého.

Zkrátka, rozhodně to není nic, co byste používali ke zlepšení zážitku ze sledování. Ale doufejme, že tyto artefakty budou opraveny a později se funkce stane stravitelnou, myšlenka je skvělá, ale implementace není dobrá.

Zprávy z Googlu namísto kanálu Samsungu

Mnozí z vás jistě používají výzvy Google, když otevřete widget nebo prázdnou stránku v prohlížeči Google Chrome, kde se zobrazují články a poznámky shromážděné podle témat na základě vašich preferencí. Mám rád tuto sekci, protože pravidelně narážím na něco zajímavého. Před OneUI 3.1 při přechodu na levou stranu domovské obrazovky jste vždy přesměrováni na podobnou nabídku postavenou společností Samsung, ale algoritmy byly znatelně horší a zasáhly cíl takových článků níže. V důsledku toho mnoho lidí tuto stránku jednoduše nepoužívalo. Výchozí stránkou v Rusku je nyní stránka společnosti Google, ale můžete se vrátit zpět na stránku společnosti Samsung. Zní to hezky a užitečně, poprvé po letech jsem přejel po obrazovce doleva a přečetl si, co mi Google nabízí.

READ  Jak nainstalovat IPTV na Samsung

Aktualizovaný editor obrázků

Standardní funkce editoru se nijak zvlášť nezměnily, ale v nabídce je několik funkcí navíc. Například nové filtry, které umožňují měnit styl obrázku s důrazem na akvarel nebo tužku, což je velmi krásné a neobvyklé.

A můžete si vybrat barevný bod, který vám umožní kreslit na fotografie, které tak budou mnohem živější.

Ne vždy je to dokonalé, ale s trochou šťourání můžete dosáhnout dobrých výsledků, zejména při záběrech zblízka a u lidí ve světlém oblečení. Na příkladu kremelské zdi jsou vidět artefakty, ale ty se dají očekávat.

V Labs najdete nástroj, který odstraňuje určité objekty z fotografií, ale zatím to není moc dobré, řekl jsem vám o tom v samostatném videu.

Funkce fotoaparátu a softwaru

Při fotografování objektů, které jsou blízko vás, se zapne funkce „vylepšené ostření“, která je běžná u modelů s modulem 108 megapixelů (a jeho použitím). Výsledek se může lišit, ale vždy se v pravém dolním rohu zobrazí ikona dvou žlutých kruhů.

Režim Kino vám umožňuje pořizovat snímky sebe a svého okolí současně, při pořizování videa vidíte dva snímky najednou. Ale nejlepší ze všeho je, že pořizuje snímky ze všech fotoaparátů najednou, z předního i z několika hlavních fotoaparátů.

Multicam 2.0 umožňuje vybrat, které snímky chcete pořídit, změnily se také algoritmy umělé inteligence. Je to zajímavé a užitečné.

Oční komfort, obrazovka

To, čemu se dříve říkalo modrý filtr, se nyní nazývá „Eye-Comfort“. Můžete nastavit časový rozvrh nebo přepnout do adaptivního režimu, aby telefon sám věděl, kdy má přepnout barvy v telefonu. Myšlenka je stejná, ale tato funkce byla přepracována.

Geodata na fotografiích

Při odesílání fotografií můžete vymazat všechna geografická data, která jste v nich uložili, v rámečku se zobrazí upozornění.

Soukromý podíl

Samostatný nástroj, který umožňuje posílat ostatním lidem různý obsah s datem vypršení platnosti. Příjemce musí mít smartphone s rozhraním OneUI 3.1 nebo novější, nebo musí mít nainstalovaný software Samsung. Otevře obrázek v programu a po uplynutí nastavené doby jej odstraní. Řešení je zajímavé, nemůžete pořídit snímek obrazovky, ale vždy můžete vyfotit obrazovku, nikdo vám v tom nemůže zabránit. Jak je to důležité a nutné, si uvědomte sami.

Google Home pro ovládání chytré domácnosti

Chytré telefony Samsung měly aplikaci SmartThings pro správu chytré domácnosti, ale mohli jste používat i jiné, například Google Home. Nyní můžete zkopírovat všechna nastavení a zařízení ze SmartThings do služby Google Home a vybrat tento software, aby ve výchozím nastavení spolupracoval se službou Smart Home. Pohodlně!

Pokračovat v aplikacích

Dá se říci, že tato funkce je zatím experimentální, ale určitě se bude vyvíjet. Pokud máte více zařízení Samsung, můžete začít na jednom a pokračovat na druhém. Vyžaduje, aby všechna zařízení byla připojena ke stejné síti Wi-Fi, musí mít povolenou funkci Bluetooth a zatím je tato funkce podporována ve dvou aplikacích. Internetový prohlížeč Samsung a aplikace Samsung Notes. Vzhledem k tomu, že se tak děje v rámci jedné sítě, nevidím v takovém scénáři velký smysl, přes cloud se všechny poznámky synchronizují automaticky, jsou stejné kdekoli na světě. V současné verzi tedy není jasné, proč je to potřeba. Až rozšíří počet aplikací, uvidíme, do jaké míry je to použitelné v reálném životě.

САМЫЕ КРУТЫЕ ФИШКИ ДЛЯ GALAXY S10 PLUS. GOOD LOCK 2019

Krátký závěr

Přechod z verze 3.0 к 3.1 nevypadá pro většinu zásadně, rozhraní zůstává stejné, ale přibyly drobnosti, které by mohly být užitečné. Záleží na tom, jak pečlivě si smartphone nastavíte. Velký rozdíl pro vás mezi 3 a 3.1 nevidím, ale fotoaparát, foto editor funkce jsou pěkné, více či méně často používám tyto novinky. Tato verze nemá žádné problémy s výkonem ani stabilitou, stejně jako předchozí OneUI 3.0.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS