reproduktor, telefonu, nefunguje, správně, ovládání

Co dělat při ztrátě zvuku v telefonu?

Jeden z nejrozšířenějších problémů. absence zvuku v telefonu. Nejen během hovorů, ale také při přehrávání videoklipů a filmů není slyšet žádný zvuk. Povaha problému může být různá, ale podstata je stejná. je třeba ho nějak vyřešit.

Pokud máte při sledování filmů problémy se zvukem, měli byste nejprve zkusit přehrát jiné video. Může se stát, že samotný soubor byl poškozen nebo prostě jen nesprávně nahrán. Pokud se ani poté zvuk neobjeví, zkontrolujte nastavení mobilního zařízení.

Vypnutí hlasitosti

Důvodem absence zvuku může být to, že je zvuk v mobilním zařízení vypnutý na minimum. V tomto případě není zvukové upozornění vůbec dostupné, tj. uživatel neslyší hovory ani doručené zprávy. Může to být způsobeno „tichým režimem“, který lze aktivovat tlačítkem nebo akcí. Postup v tomto případě je následující:

 • Nejprve zkuste zvýšit hlasitost stisknutím bočního tlačítka nastavení. Spodní část zmenšuje objem a horní část zvětšuje objem. Po stisknutí by se na obrazovce měla zobrazit úroveň hlasitosti v podobě sloupců;
 • Pokud se situace nezlepší, zkuste zvýšit hlasitost v nastavení. Položky nabídky se mohou u různých modelů smartphonů mírně lišit;
 • Zde přejděte do části „Hlasitost“ a zkontrolujte, zda není aktivován režim „Ztlumení“. Pokud je tato část v pořádku, vraťte se zpět a nastavte požadovanou úroveň zvuku.

Doporučujeme ji zkontrolovat také v případech, kdy se objem neztratil úplně, ale chybí pouze v některých aplikacích. Problém můžete vyřešit úpravou hlasitosti přímo v aplikaci nebo v samotném přehrávači hudby.

Při přehrávání multimediálních souborů s nevhodnými kodeky v některých případech není slyšet zvuk. To lze napravit stažením jiného přehrávače.

Zapne se tichý režim nebo režim „Nerušit“

Možná budete muset zkontrolovat, zda je smartphone v tichém režimu nebo v režimu Nerušit. Zvuk je také zcela ztlumen, když je nastaven režim „V letadle“. V takovém případě můžete jednoduše deaktivovat povolený režim a zkontrolovat úroveň hlasitosti.

Můžete to provést v nastavení. Přejděte do části „Hlasitost a vibrace“ a zkontrolujte, zda není aktivován některý z režimů.

Selhání softwaru Android

Někdy zvuk ve smartphonu zmizí sám od sebe a je obtížné zjistit příčinu. To může být způsobeno selháním softwaru. V tomto případě doporučujeme jednoduše restartovat mobilní zařízení a zkusit spustit video.

Může to být způsobeno nainstalovanými aplikacemi z neověřených zdrojů. V takovém případě byste měli zkontrolovat všechny nedávno nainstalované aplikace a podezřelé aplikace odstranit. Pokud se poté zvuk v mobilním zařízení obnoví, pak to byl program. Instalace do smartphonu se již nedoporučuje.

Abyste se vyhnuli problémům se softwarem, doporučujeme instalovat různé programy pouze z Play Marketu.

Volá volající z černé listiny

Mnoho uživatelů má na černé listině řadu telefonů. Obvykle se to týká lidí, se kterými nechcete mluvit. Kromě toho jsou na černé listině čísla různých organizací, které často volají a nabízejí své služby.

Pokud volá volající z černé listiny, hovor se vůbec neuskuteční. V případě nouze můžete na obrazovce jednoduše zobrazit přezdívku volajícího tak, jak je zapsána v telefonním seznamu.

reproduktor, telefonu, nefunguje, správně, ovládání

Reproduktor je rozbitý

Pokud se zvuk objeví, když zapnete hlasitý odposlech nebo použijete jinou náhlavní soupravu, můžete předpokládat, že problém je v reproduktoru. Chytré telefony mají několik reproduktorů, z nichž každý slouží k jiným úkolům.

READ  Jak vrátit ikonu telefonu na Android

Ve většině případů selže pouze jeden z nich, což vede k tomu, že uživatel nemůže poslouchat hudbu nebo slyšet osobu na druhém konci linky. Rozbití může být různé. může jít o prosté zanesení prachem nebo o poruchu cívky na reproduktoru.

Problémy s deskou zesilovače zvuku

Zvuk ve smartphonu je ovládán samostatnou deskou, která je připojena k tlačítku hlasitosti. To je často příčinou poruchy. V takových případech je tomu tak:

V takovém případě nebudete moci sami nic udělat. Vezměte svůj smartphone do servisního střediska, kde bude diagnostikován a v případě potřeby opraven.

Pokud se telefon během záruční doby rozbije, odneste jej do prodejny, kde jste jej zakoupili. Vždy si s sebou vezměte cestovní pas, doklad o koupi a kompletní sadu zařízení včetně krabice. Zde jsou dvě možnosti. pokud jsou viditelné závady, bude telefon vyměněn okamžitě, v opačném případě bude zařízení odesláno na diagnostiku, která může trvat až měsíc a půl. Telefon bude opraven nebo vyměněn za nový. Můžete také získat plnou náhradu a koupit si jiné zařízení.

Nezapomeňte, že není vhodné odnášet záruční mobilní telefon do servisního střediska k opravě. Pokud jsou otevřeny, záruka automaticky zaniká a prodejce za ně již neručí.

Doporučujeme poslat smartphone na opravu do důvěryhodného servisního střediska, které má dobré hodnocení od přátel a známých.

Vlhkost a prach uvnitř pouzdra

Problém může být způsoben vodou nebo jinou kapalinou na reproduktoru telefonu. Stává se, že člověk neupustí svůj smartphone do vody nebo se nedostane do deště, ale vždy s ním jde do posilovny.

Kromě vlhkosti může reproduktor poškodit také prach. V tomto případě zvuk nezmizí najednou. Nejprve zvuk slábne a slábne, až nakonec zmizí úplně.

Proč má váš smartphone špatný nebo dobrý zvuk

Dříve byla srdcem zvuku smartphonu sluchátka. Tento trend u mnoha lidí stále pokračuje. Ale za starých časů byla kvalita reproduktorů příšerná a prostě nebylo na výběr. Nyní se situace změnila a začaly získávat zpět půdu pod nohama. Dříve jsem si například i doma při sledování videí vyndával sluchátka. teď už to nedělám.

Téměř každý již vlastní malý reproduktor Bluetooth, ale reproduktor se stále používá častěji než dříve. Například pro poslech podcastů nebo videí, kde je důležitý pouze text (blogy, příběhy a podobně).

Podle průzkumu společnosti Dxomark většina spotřebitelů používá reproduktory svých chytrých telefonů alespoň příležitostně pro podcasty, hudbu a filmy. Nevím, jak vy, ale já patřím mezi ně. Pokud nesouhlasíte, řekněte nám to v komentářích nebo v našem chatu na Telegramu

Každý občas používá reproduktor smartphonu. Fakta!

Pokud vše ostatní selže

Pokud výše uvedené metody problém nevyřeší, můžete zkusit zkontrolovat, zda je mobilní zařízení vlhké. V takovém případě můžete zkusit nechat telefon chvíli na suchém místě.

Kromě toho mohlo dojít ke ztrátě zvuku v důsledku výrobní vady. Obvykle k těmto poruchám dochází při prvním použití telefonu. Můžete jej odnést zpět do obchodu, kde jste jej zakoupili. Chybný smartphone budou muset bezplatně opravit a předtím provést odborné posouzení.

V krajním případě může uživatel nějakou dobu počkat, až se zařízení samo vrátí do předchozího stavu. Například po vystavení velmi chladnému počasí mohou reproduktory ve smartphonu přestat fungovat. Po přenesení do teplé místnosti začnou reproduktory opět fungovat.

Několik let jsem pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobrý znalec tarifů a vidí všechna úskalí. Miluji gadgets, zejména na Android.

V takovém případě byste měli telefon bezpochyby odnést ke specializovanému technikovi. Bude velmi obtížné určit příčinu poruchy vlastními silami.

READ  Jak připojit hodinky k telefonu přes Bluetooth. Jak poprvé připojit hodinky k telefonu

V některých aplikacích může z různých důvodů dojít ke ztrátě zvuku. Pro vyřešení tohoto problému můžete zkusit přejít do těchto programů a zvýšit hlasitost přímo v nich. Pokud to nepomůže, je třeba telefon restartovat a pokud možno vyjmout baterii.

Za prvé, nikdy byste neměli do svého smartphonu instalovat soubory zaslané neznámým odesílatelem nebo klikat na takové odkazy. Měli byste si také pečlivě přečíst recenze aplikací, které chce uživatel nainstalovat. Pokud nejsou k dispozici žádné pozitivní ohlasy, měli byste od instalace takové aplikace upustit.

V případech, kdy byl přístroj zakoupen se zárukou, by měl obchod obvykle poskytnout bezplatnou opravu. Pokud se však ukáže, že se nejedná o výrobní vadu, ale o mechanické poškození, například telefon spadl nebo byl zaplaven vodou, může servis tuto službu odmítnout poskytnout.

Co dělat, když uživatel během hovoru slyší druhou stranu, ale nikdo neslyší jeho?

To znamená, že problém není v reproduktoru, ale v mikrofonu. Zařízení je třeba odnést do servisu, protože nastavení je v tomto případě nefunkční.

Jak vyčistit reproduktory smartphonu

Pokud po kontrole reproduktorů a instalaci softwaru člověk jednoduše zjistí, že nic nefunguje, je pravděpodobné, že je třeba reproduktor vyčistit. K čištění reproduktoru lze použít různé pomůcky:

 • Zubní kartáček. Při této metodě nelze použít tvrdý kartáč. Pokud jej uživatel používá, nemusí být nutné telefon rozebírat. Je třeba několikrát jemně přejet po reproduktoru, abyste vyrazili některé štětiny;
 • Jehla. Jedná se o extrémní metodu, která také funguje. Je třeba jemně propíchnout nečistoty na reproduktoru a poté je načechrat;
 • Guma. Tuto metodu nepoužívají profesionálové, ale abyste ji mohli aplikovat, musíte ji položit na mřížku a pak ji odlepit. Účinnější kombinací je nejprve přejet jehlu a poté odstranit zbytky žvýkačkou.

Po vyčištění reproduktoru se vyplatí jej projít roztokem peroxidu vodíku, aby se odstranily veškeré zbytky a zachycený prach. Hlavně nenalévejte příliš mnoho peroxidu vodíku, protože by se mohl dostat dovnitř a zoxidovat některé mikroobvody. Aby se tomu zabránilo, je třeba opatrně použít vatový tampon namočený v roztoku.

Čištění by tak mělo být jednoduché a snadné. Samozřejmě je lepší svěřit se odborníkovi, ale zkušenosti ukazují, že mnoho lidí čistí reproduktory i doma.

Jak zesílit zvuk v telefonu pomocí aplikací

V obchodě s aplikacemi Google Play najdete velké množství aplikací určených ke zvýšení hlasitosti reproduktoru. Vyberte si libovolný software, aby byl zvuk vašeho smartphonu ještě výkonnější.

Název Popis Hodnocení
Přesný objem Není to jen aplikace pro zesílení zvuku, ale také multifunkční ekvalizér. Široká škála nastavení umožňuje dosáhnout hlasitého a bohatého zvuku prakticky jakéhokoli smartphonu.
GOODEV Volume Booster Jednoduchý, ale výkonný nástroj pro zvýšení objemu. Pokud se nechcete pouštět do pokročilých nastavení, je nejlepší volbou Volume Booster GOODEV.
Volume Booster Pro Přehledná aplikace určená pro lidi, kteří mají jediný cíl: zvýšit objem.
Super High Volume Booster Krásně navržený nástroj, který není k dispozici v obchodě Google Play. Lze jej však stáhnout prostřednictvím APK Pure a nainstalovat ručně.
Viper4Android Není to nejstabilnější, ale velmi funkční program s mnoha možnostmi od ovládání hlasitosti až po přehrávání.
READ  Jak vyrobit z telefonu zpravodaj SMS

Protože všechny výše uvedené programy fungují na podobném principu, podívejme se na příklad, jak aplikace GOODEV Volume Booster dokáže zvýšit výkon zvuku:

Dále zbývá zkontrolovat, zda program odvedl svou práci a dokázal zvuk zesílit.

Hlavní důvody pro tichý hlas

Před zahájením jakýchkoli kroků je třeba zjistit příčinu tichého reproduktoru. Hlavních důvodů není mnoho, zde jsou:

 • Problém je na straně poskytovatele mobilních služeb, např. špatný signál.
 • Problém na straně mluvčího, např. špatný telefonní mikrofon nebo příliš tichý hlas.
 • Nízká hlasitost reproduktoru (během hovoru stiskněte kolébku hlasitosti směrem nahoru a zkontrolujte výsledek).
 • Výřez reproduktoru je příliš znečištěný (je třeba jej očistit vatovým tamponem) nebo je na něm nalepeno ochranné sklo.
 • Nesprávné umístění telefonu během hovoru, t.е. řez v mluvícím reproduktoru je příliš daleko od sluchátka.
 • Zapomenutí připojit telefon k bezdrátové náhlavní soupravě nebo reproduktoru.

Žádný zvuk během hovoru

Žádný zvuk během hovoru? Existuje způsob, jak zkontrolovat příčinu

Pokud se vám stalo, že reproduktor nefunguje, je možné, že se zhoršila kvalita signálu vašeho operátora nebo došlo k poruše. Je to nepravděpodobné, ale za pokus to stojí: Jednoduše vložte do smartphonu jinou SIM kartu a zkuste zavolat nebo požádejte o zavolání. Pokud uslyšíte tón, požádejte operátora o vysvětlení: je možné, že budete muset počkat, dokud nebude problém se sítí vyřešen.

První pomoc při problémech se zvukem

Nejdříve tedy zkontrolujte, zda nejsou bezdrátová sluchátka připojena k telefonu, zakažte Wi-Fi a Bluetooth a restartujte telefon. Pouze pokud to nepomůže, vyzkoušejte další řešení. Zkontrolujte také nastavení úrovně zvuku v telefonu, možná je jen špatné.

Jednou z příčin problémů se zvukem může být také vadná karta flash vložená do telefonu. Vyjměte kartu flash a restartujte telefon, často to pomůže.

Dále nutně zkontrolovat telefon na viry po spuštění aplikace Doktor.Web, stačí stáhnout, nainstalovat, tam je, přejít do aplikace a spustit rychlé nebo úplné skenování.

Mimochodem, pokud vám ve sluchátkách vypadl zvuk, vyplatí se vyčistit audio konektor v telefonu od prachu a nečistot a zkontrolovat, zda není uvolněný, když by měl být v konektoru pevně usazený.

Lidský faktor, který často způsobuje nefunkčnost reproduktoru telefonu

Je třeba připomenout čistě lidský faktor, kvůli kterému není v telefonu zvuk. Někdy si po instalaci například widgetu pro nastavení zvuku myslíme, že nyní bude vhodné vše upravit, a upravujeme všechna nastavení v různých směrech. Pak zjistíme, že to jde i bez widgetu, a buď ho odstraníme, nebo na něj prostě zapomeneme, aniž bychom nastavení změnili zpět.

To je pro mě vše) Hodně štěstí!

Ahoj! V tomto okně autoři blogu rádi měří chladnost svých životopisů. Mnohem raději si vyslechnu kritiku článků a blogu v komentářích. Obyčejný člověk, který má rád hudbu, rýpe v hardwaru, elektronice a softwaru, zejména když se tyto věci protínají a tvoří celek, proto název. AudioGeek. Materiály této stránky. osobní zkušenosti, které snad budou užitečné i pro vás. Pěkné čtení 🙂

| Denial of responsibility | Contacts |RSS