Žádný zvuk na iPhonu? Nespěchejte do servisního střediska!

Chybějící zvuk v mobilním zařízení je problém, který způsobuje uživateli mnoho nepříjemností. Ne vždy se však jedná o závažnou závadu. Někdy ji můžete opravit sami pomocí několika jednoduchých kroků. Jak donutit vadný applephone přehrávat oblíbené skladby?

Proč na iPhonu nefunguje reproduktor?

 • Tichý režim povolen. Zkontrolujte, zda jste na zařízení nastavili režim „Nerušit“ (tlačítko na boku zařízení). Pokud neslyšíte pouze vyzváněcí tón, je pravděpodobné, že se jedná o tento problém. Můžete také zkontrolovat, zda jste pomocí tlačítek hlasitosti ztlumili reproduktor. pak neuslyšíte vůbec nic, a to ani při hovoru.
 • Nesprávné nastavení. Zkuste přejít do Nastavení. Základní. Univerzální přístup. Audiovizuální materiál. Věnujte pozornost položce „monofonní zvuk“, zejména pokud levý reproduktor na modelu iPhone 7 nefunguje. Tuto funkci aktivujte posuvníkem a ihned zjistíte, že zvuk se ozývá nejen v horním, ale i ve spodním reproduktoru.
 • Připojená zvuková zařízení. Když reproduktor náhle přestane fungovat, je vhodné zkontrolovat, zda k němu nejsou připojena zařízení pro přehrávání zvuku: reproduktory, sluchátka, multimediální systém, autorádio atd. п. V době bezdrátových zařízení se na to snadno zapomíná. dva reproduktory nebudou fungovat současně. Zkuste vypnout Bluetooth a Wi-Fi, abyste pro jistotu zastavili připojení k cizímu zařízení.
 • Selhání systému. Velmi často se stává, že drobné nečistoty a prach ucpou konektory pro sluchátka a tím „zmatou“ systém, který cizí předměty interpretuje jako zařízení. To se často stává u zařízení iPhone 6, iPhone 11, iPhone XR, kde jsou otvory zařízení poměrně velké a systém rozpoznávání není příliš jemný. Vezměte něco ostrého, ale ne kovového, například špejli na kanapky, a očistěte zářezy (ale bez použití čisticích prostředků). Pokud často navštěvujete pochybné webové stránky a stahujete z nich cokoli, může neúmyslně stažený virus „sežrat“ soubory zvukové knihovny potřebné ke čtení zvukových přípon. Obnovení výchozího nastavení zařízení.
 • Rozbitý reproduktor. Pokud se objeví šum, reproduktor je tichý, neslyšíte druhou stranu, může být membrána poškozena. Silné třesení telefonem, postříkání vodou, džusem, čajem nebo kávou nebo bouchání telefonem o jakýkoli povrch (někdy i o měkký povrch) může způsobit tento problém. V takovém případě se musíte obrátit na odborníka, aby zařízení rozebral a zjistil, co se stalo.
 • Zlomení plochého kabelu zvukové karty. Tento plochý kabel spojuje desku s reproduktorem, je velmi citlivý na nejrůznější vlivy a je jednou z nejzranitelnějších částí iPhonu. V dílně se také mění.
READ  Jak přenést informace z iPhonu do počítače. Používání služby iCloud

Pokud máte stále platnou záruku, můžete také napsat na podporu společnosti Apple a zeptat se, proč zvuk nefunguje. Možná, že když jim problém popíšete, budou vědět, co je špatně, a poradí vám, jak ho vyřešit.

K čemu je tedy symetrická mřížka ve spodní části pouzdra iPhone 12, 12 Pro, 11, 11 Pro, XS, XR, X, 8 a iPhone 7??

Pro krásu, doslova. Přesněji řečeno, peoria byla pro správnou funkci mikrofonu nezbytná, takže konstruktéři jednoduše přidali stejný vzor na druhou stranu, aby byla zajištěna symetrie. A pravděpodobně se tam také budou hromadit hrudky prachu.

Je třeba poznamenat, že s vydáním iPhonu XS se mřížky nakonec staly asymetrickými.

Zkontrolujte nastavení zvuku

Je možné, že problémy s vyzváněním jsou způsobeny nesprávným nastavením zvuku. Otevřete „Nastavení“, vyberte „Zvuky, hmatová upozornění“ a nastavte si vyzvánění a hlasitost upozornění podle svých potřeb. Zde můžete také povolit „Změnit tlačítka“, což vám umožní upravit hlasitost melodie pomocí tlačítka hlasitosti na levé straně iPhonu.

Uživatelé si jednoduše neuvědomili, že je zde pouze jeden reproduktor (na levé straně) a že druhá „mřížka“ slouží k přenosu signálu do mikrofonu.

Proč není v iPhonu zvuk?

Takové poruchy jsou zpravidla způsobeny pádem iPhonu nebo vlhkostí, stačí i krátký kontakt s vodou (nebo pád z malé výšky). V servisních střediscích často doporučují vyřešit problém s reproduktorem nebo mikrofonem výměnou horního, respektive dolního kabelu, ale ve skutečnosti je velmi obtížné určit příčinu ztráty zvuku u smartphonu, zejména na vlastní pěst.

Pokud se u vás objevují tyto příznaky (až po nemožnost přehrát diktafon nebo nahrát video se zvukem), problém je pravděpodobně hlubší. je poškozen zvukový kodek. Abyste to s jistotou zjistili, budete potřebovat kompletní diagnostiku zařízení. například v servisním středisku Apple Pro. iPhone 7 se dostal do rukou technika a jeho ověření ukázalo jen problém se zvukovým kodekem. Zvažte, jak nahradit zvukový kodek v zařízení iPhone 7.

Výchozí způsob povolení zvuku na iPhonu

Zvuk nejčastěji mizí kvůli zapnutému tichému režimu, na který se z nějakého důvodu zapomnělo. Řešení je jednoduché: najděte přepínač Ring/Silent na boku zařízení, posuňte jej směrem k sobě. k displeji iPhonu. Oranžové zaškrtnutí by se nemělo zobrazovat. Zkontrolujte, zda manipulace fungovala.

Pokud je telefon při příchozích hovorech stále tichý, otevřete nějakou aplikaci, která přehrává hudbu nebo video. Spusťte libovolný hudební nebo video soubor s tlačítkem hlasitosti na boku zařízení nastaveným na maximální hlasitost. Pokud se při sledování videa objeví zvuk, je problém způsoben nesprávným nastavením oznámení.

 • Nastavení hlasitosti pomocí posuvníku Vyzvánění a oznámení.
 • Aktivace posuvníku hlasitosti pro změnu úrovně hlasitosti na iPhonu.

Jak zapnout iPhone pomocí funkce AssistiveTouch

Pokud zjistíte, že porucha nesouvisí s hardwarem, pomůže vám tato metoda vyřešit situaci nefunkčního zvuku na iPhonu:

reproduktor, iphonu, nefunguje, dělat, nesprávné

Přepnutí na kartu Univerzální přístup.

V otevřené nabídce klikněte na možnost AssistiveTouch.

Přesunutí posuvníku do aktivního stavu.

Klikněte na pole, které se zobrazí v pravém dolním rohu. Otevře se nabídka, ve které vyberte možnost Spotřebič.

READ  Jak přenášet fotografie přes Bluetooth z iPhonu. Přenos souborů

Vyberte možnost Povolit zvuk a poté Zvyšte hlasitost a přidejte co nejvíce zvuku.

Ukončete Nastavení a zkuste uskutečnit několik hovorů do telefonu. V některých případech pomáhá obnovit zvuk v zařízení.

Proč nefunguje reproduktor iPhonu

Před řešením problémů si řekneme, jaké faktory mohou způsobit, že reproduktor iPhonu nefunguje.

Tichý režim. Pokud v telefonu aktivujete tichý režim, nebude z iPhonu slyšet žádný zvuk.

Nastavení hlasitosti. Na iPhonu lze hlasitost reproduktoru snadno nastavit pomocí tlačítek hlasitosti nebo v aplikaci Nastavení. Při neúmyslném zásahu je hlasitost příliš nízká na to, abyste něco slyšeli.

Zaseknutí v režimu sluchátek. Když vyjmete sluchátka a reproduktor iPhonu nefunguje, znamená to, že se telefon zasekl v režimu sluchátek. iOS možná není tak chytrý, jak jste si mysleli. Když si sundáte sluchátka, nerozumí tomu a je stále ticho.

reproduktor, iphonu, nefunguje, dělat, nesprávné

Zvuk se přehrává někde jinde. iPhone komunikuje s Apple TV a externími reproduktory přes Bluetooth nebo AirPlay. Pokud zapomenete vypnout Bluetooth v telefonu, může se zvuk přehrávat v jiných zařízeních.

Problém se systémem. Tento faktor je poměrně složitý, zahrnuje zastaralý systém, konflikty v konfiguraci a další.

Řešení pro opravu zvuku na iPhonu

Pokud máte problém s absencí zvuku na iPhonu nebo pokud se potýkáte s problémem, vyzkoušejte následující řešení, abyste problém vyřešili.

Deaktivace režimu Nerušit

Funkce Nerušit se obvykle používá na schůzce, na pracovišti nebo při sledování filmu. Pokud jste tuto funkci povolili záměrně nebo omylem, iPhone nebude mít vůbec žádný zvuk. Režim Nerušit lze na iPhonu vypnout dvěma způsoby.

Otevřete aplikaci Nastavení a vyberte možnost Nerušit. Přesunutím přepínače Manual doleva tento režim vypnete.

Přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky otevřete Ovládací centrum. Pak klepněte na možnost Nerušit s ikonou měsíce a vypněte ji. Po vypnutí režimu Nerušit můžete zkusit přehrávat hudbu a zkontrolovat to. (Viz Co dělat, když „Nerušit“ nefunguje)

Zkuste jinou aplikaci

Pokud v aplikaci Video na iPhonu není zvuk, zkuste jinou multimediální aplikaci. Někdy mohou problémy s kompatibilitou způsobit, že aplikace pro video nebo hudbu nefunguje na určitých modelech iPhonu.

Zkontrolujte, zda jste vypnuli tichý režim. Vedle tlačítek hlasitosti můžete najít tlačítko ticha.

Zkuste upravit hlasitost ve všech hudebních a video aplikacích v iPhonu. Pokud v jedné aplikaci nastavíte hlasitost na nulu, ovlivní to i ostatní aplikace.

Sundejte si sluchátka

Sluchátka třetích stran, která neodpovídají nastavení iPhonu, nereprodukují zvuk ani zvuk. Pokud přes sluchátka neslyšíte, musíte je vyjmout nebo vyměnit za originální sluchátka.

Pokud po vyjmutí sluchátek není na iPhonu 7 slyšet zvuk, může být zaseknutý v režimu sluchátek. Chcete-li zjistit, jak opravit iPhone zaseknutý v režimu sluchátek, můžete přejít na řešení 7.

Vypnutí funkce Bluetooth

Pokud je na iPhonu povoleno Bluetooth, lze jej připojit k jinému zařízení, například k reproduktoru Bluetooth nebo Apple TV, a zvuk se přenese do tohoto zařízení. Pokud tedy v iPhonu není zvuk, měli byste v aplikaci Nastavení zkontrolovat a zakázat funkci „Bluetooth“.

Restartování iPhonu

V případě softwarového zámku může úplný restart vše vymazat a zvuk iPhonu bude fungovat normálně. Operace je jednoduchá. Podržte současně tlačítka napájení a Domů, dokud se iPhone nerestartuje nebo se neobjeví logo Apple.

READ  Najít iPhone 11

Obnovení

Tato operace je trochu složitější, ale může vyřešit problém s absencí zvuku na iPhonu.

reproduktor, iphonu, nefunguje, dělat, nesprávné

Krok 1 Zálohování dat na iCloud nebo iTunes. Tím se vymažou všechna osobní nastavení a data, proto je lepší telefon nejprve zálohovat.

Krok 2 Přejděte do Nastavení Obecné Obnovit. Pak obnovte všechna nastavení.

Krok 3 Provedení resetu může nějakou dobu trvat. Po dokončení procesu můžete obnovit data v iPhonu.

Oprava iPhonu v režimu sluchátek

Po zvednutí sluchátek můžete zjistit, že v iPhonu již není žádný zvuk, protože iOS se zasekl v režimu sluchátek. Pokud výše uvedená řešení nefungují, můžete vyzkoušet aplikaci FoneLab. Obnovení systému iOS, To vám může pomoci zbavit se zaseknutí v režimu sluchátek. Mezi hlavní funkce tohoto profesionálního nástroje pro obnovu systému iOS patří:

 • 1. Dokáže odstranit různé faktory, které nemusí způsobit zvuk na iPhonu, jako je iPhone zaseknutý v režimu sluchátek, iPhone zavěšený, modrá obrazovka nebo uzamčený iPhone.
 • 2. V závislosti na situaci můžete iPhone obnovit v režimu obnovení nebo v režimu DFU.
 • 3. Tento nástroj pro obnovu systému iOS funguje na všech modelech iPhonu včetně iPhonu 8/8 Plus / 7/7 Plus / 6 / 6s / 5 / 5s.
 • 4. Obnovení systému iOS může na počítači používat každý, bez ohledu na to, jaký operační systém máte. Windows nebo Mac OS X.
 • 5. A co je důležitější, iOS System Recovery je bezpečný a spolehlivý při opravě iPhonu. Ke komunikaci mezi iPhonem a počítačem používá kabel USB.
 • 6. Tento nástroj pro obnovu iPhonu mohou využít i nováčci, protože vám umožní opravit iPhone jedním kliknutím.

Software dokáže opravit iPhone zaseknutý v režimu sluchátek.

Další informace o obnově systému iOS najdete ve videu:

Na základě výše uvedené analýzy byste měli porozumět různým řešením, abyste neměli s iPhonem žádné problémy. iPhone je technologicky vyspělý balíček. Přestože si užíváme jeho nejlepšího výkonu a skvělých funkcí, je těžké určit důvody, proč zvuk na iPhonu nehraje. Naštěstí jsme shrnuli hlavní příznaky tohoto problému. Navrhli jsme také několik řešení, která vám pomohou se problému zbavit. Pokud se s tímto problémem setkáte, můžete postupně vyzkoušet řešení, jak ho vyřešit. Podle našeho průzkumu je zaseknutí v režimu sluchátek důležitým faktorem, který vede k absenci zvuku na iPhonu. Proto doporučujeme profesionální nástroj pro obnovu systému iPhone, iOS System Recovery. Má režim sluchátek, který dokáže detekovat softwarové chyby a automaticky je opravit.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS