Připojení smartphonu k televizoru přes USB za 5 minut

Dnešní modely chytrých televizorů jsou pro uživatele přínosem. Každý chce sledovat své oblíbené seriály a filmy na velkém plátně. Tohoto efektu však lze dosáhnout i pomocí nejběžnějšího zařízení. Hlavně je třeba vědět, jak telefon připojit k televizoru přes rozhraní USB.

Tento typ spárování je zcela odlišný od připojení HDMI nebo Wi-Fi. Televizor se nebude používat jako druhá obrazovka. Připojený smartphone se stává běžným úložným zařízením.

Proč připojit smartphone k televizoru

Zcela jiné okolnosti vyžadují aktivaci párování mezi zařízeními.

 • Kvalitnější zobrazení na větší obrazovce. Pokud nemůžete jít do kina, natočte si ho doma. V mikrovlnné troubě si můžete připravit popcorn, v každém supermarketu si koupit kolu a smartphone použít jako dálkové ovládání. Přehrajte si libovolný film nebo seriál z něj. Zábavný večer je zaručen.
 • Pokud doma uklízíte nebo vaříte, jste pravděpodobně zvyklí pouštět si hudbu na pozadí nebo programy. Spuštění oblíbených kanálů YouTube! K tomu se nemusíte přihlašovat ke svému osobnímu televiznímu účtu, stačí otevřít vše na svém gadgetu.
 • Rozhodněte se zobrazit rodinné fotografie? Proč si prohlížet detaily na malém mobilním telefonu, když si můžete obrázek zobrazit na větším formátu? Je to rychlé a je zde možnost spustit slideshow.
 • Jako monitor lze použít počítač nebo televizor. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří jsou zvyklí pracovat na mobilním telefonu nebo tabletu. Chcete-li si ušetřit práci s hledáním důležitých tlačítek v programu nebo editoru, otevřete okno na celou obrazovku. K televizoru můžete také připojit myš, což vám usnadní práci.
 • Smartphone = dálkové ovládání. Ano, a nyní existují možnosti, jak to udělat. Téměř každé mobilní zařízení má infračervený dálkový ovladač, kterým můžete ovládat televizor, klimatizaci, stereo, set-top box, tuner atd.д. Nebudete muset vstávat a hledat dálkový ovladač, abyste přepnuli kanál nebo snížili hlasitost. Vše v jedné aplikaci.
READ  Jak nainstalovat fotografii na obrazovce telefonu

Pokyny k aktualizaci operačního systému Android na tabletech Huawei na nejnovější verzi Toto není úplný seznam případů, kdy si uživatel položí otázku. je možné připojit telefony Honor a Huawei k televizoru přes USB nebo vzduchem??

Software pro připojení telefonu k televizoru

V systému Android existuje mnoho vestavěných aplikací, které mohou tento postup provést. Zařízení Samsung k tomu používají funkci zrcadlení obrazovky. Aplikace bude schopna duplikovat video ze smartphonu na stejnojmenný televizor. Pokud uživatel hledá pokyny k připojení telefonu k televizoru značky LG, měl by aktivovat funkci Smart Share. Stejně jako u Samsungu je aplikace schopna přenášet video na obrazovku televizoru stejné značky prostřednictvím Wi-Fi.

Přes kabel HDMI

Kabel HDMI je jistě nejjednodušší způsob připojení. Je ideální, pokud máte chytrý telefon nebo tablet se speciálním rozhraním mini HDMI, které umožňuje připojit mobilní telefon k televizoru. Pokud není k dispozici, použijte adaptér.

Jak připojit telefon k televizoru bez připojení Wi-Fi? Nejlepší je připojení HDMI.

 • Systém automaticky přizpůsobí obraz rozlišení obrazovky. V případě, že se obraz nepřizpůsobí, ale zůstane příliš zploštělý nebo roztažený, proveďte samočinné doladění.

Nyní se naprosto všechny akce prováděné na smartphonu automaticky přenášejí na obrazovku televizoru. Chcete-li velkou obrazovku využívat co nejlépe, připojte k telefonu myš, herní joystick nebo klávesnici. Měli byste použít adaptér s rozhraním USB. Okamžité vypnutí displeje pro úsporu energie.

 • Pokud je k dispozici výstup micro HDMI, lze do volné zásuvky připojit nabíječku baterií a zajistit tak nepřetržitý provoz mobilního zařízení;
 • Uživatelé budou moci připojit další zařízení: USB klíče, herní joysticky, počítačovou myš, klávesnici;
 • Televizor bude fungovat jako velká obrazovka.

Existují také některé nevýhody:

Nyní víte, jak připojit smartphone k televizoru pomocí kabelu HDMI, stačí postupovat podle jednoduchého návodu krok za krokem.

Konflikty souborového systému

Firmware většiny televizorů je velmi náročný na souborový systém, což platí zejména pro modely nižší třídy. Tento druh technologie je totiž určen pro práci s malými úložnými zařízeními. flash disky, kartami SD a pevnými disky o kapacitě maximálně 256 GB. Poslední jmenované využívají souborový systém FAT32 na maximum. Díky relativně malé velikosti clusteru jsou zde rychlosti kopírování, čtení a zápisu mnohem vyšší než v jiných systémech.

READ  Připojené zařízení pro chybu iPhone nefunguje

NTFS na rozdíl od formátu FAT32 nemá žádná omezení, pokud jde o kapacitu úložiště a velikost přenášených souborů. Tento souborový systém je spolehlivější a v některých případech výrazně rychlejší. Pokud je váš televizor vybaven systémem NTFS, uvidí pevné disky v systému FAT32, ale ne naopak.

Drahocenné gigabajty můžete obětovat použitím triku. Pokud váš televizor přijímá pouze disky se systémem FAT32 a pevný disk pracuje se systémem NTFS, můžete jej přeformátovat a snížit tak maximální objem.

Můžete to provést pomocí standardních nástrojů systému Windows.

 • Připojení pevného disku k počítači.
 • Klikněte na ikonu „Můj počítač“.
 • Vyberte jednotku a klikněte pravým tlačítkem myši na kontextovou nabídku.
 • Klikněte na „Formátovat.
 • V rozevírací nabídce „Souborový systém“ vyberte možnost FAT

Postup

Pokyny krok za krokem pro připojení telefonu k televizoru:

 • Zapněte televizor a počkejte, až se dokončí spouštění.
 • Smartphone bude upozorněn na nové připojení a je třeba vybrat příslušnou možnost „Použít jako úložné zařízení“. V podstatě to funguje stejně jako u smartphonu a počítače.
proč, televizor, nevidí, telefon, přes

Televizor nyní identifikuje mobilní zařízení jako běžný USB flash disk. Na obrazovce se zobrazí příslušné rozhraní. Obsluha bude stejná jako u běžného průzkumníka v počítači nebo notebooku. Pomocí dálkového ovládání můžete procházet složky a přehrávat různé soubory.

Podle tohoto návodu je možné tablet připojit k televizoru. Žádné specifické rozdíly.

Použití možností připojení prostřednictvím ladění

Pokud se metody připojení USB nezobrazují ani v počítači, doporučujeme povolit režim ladění. Je třeba odemknout možnosti pro vývojáře. to je možné pouze u mobilních telefonů se systémem Android.

 • Přes nastavení přejděte na „O telefonu“ („O zařízení“).
 • Stiskněte 10krát řádek „Číslo sestavení“ / „Název modelu“. Budete upozorněni, že je aktivován režim pro vývojáře.
 • Přejděte zpět do „Nastavení“. Stiskněte řádek „Možnosti pro vývojáře“. Povolení režimu ladění. Zkuste smartphone znovu připojit k televizoru. Výběr vhodné metody párování.

obrázek 4. Aktivujte ladění USB Pokud se po povolení ladění problém nevyřeší, je třeba použít software třetí strany ke změně protokolu připojení.

READ  Jak připojit telefon k televizoru Xiaomi

Kapacita paměťové karty

Mnoho modelů televizorů má přísná omezení maximální kapacity paměti připojených zařízení. Je možné, že toto omezení je příčinou toho, že televizor nemůže přečíst flash disk. Mnoho televizorů nedokáže přečíst televizory s pamětí větší než 32 GB.

Otevřete návod k televizoru a přečtěte si informace o omezení maximální kapacity dat. Tyto limity nelze změnit. Jediným řešením je přeflashování. Tuto práci však mohou vykonávat pouze odborníci. Moderní televizory Philips, Sony, Samsung, LG a dalších výrobců umožňují sledovat filmy na 64GB flash disku. Omezení se většinou vyskytují u starších modelů televizorů.

Port USB na televizoru je zablokován

Někdy se stává, že vyměnitelný flash disk funguje správně, ale televizor jej přesto nevidí. Problém může být hardwarové povahy, např. vadný konektor, porucha USB, mechanické závady a zkrat na elektronických deskách.

Ne všechny porty USB umístěné na zadním panelu lze použít pro připojení externích zdrojů dat uživatele. Není možné použít flash disk s portem „pouze pro servis“/“dálkové ovládání“, protože mají zcela jiný účel.

Používají se při opravách zařízení nebo k přeflashování Smart-TV. Ačkoli se řemeslníci naučili, jak takové přístavy odemknout. Na toto téma již existuje spousta příruček s úpravami, které lze naprogramovat.

V případě, že po provedení všech výše uvedených bodů není externí médium stále detekováno, a přesto je dobře detekováno na jakémkoli jiném zařízení, pak je problém v samotném televizoru. Pokud má televizor pouze nefunkční port USB, musíte se buď pokusit opravit televizor sami, nebo použít jako paměťové médium jiné zařízení. Moderní modely televizorů navíc nabízejí možnost sledovat filmy přímo z notebooku uživatele po jeho připojení ke Smart TV.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS