Proč bezdrátová sluchátka fungují po jednom: může fungovat jedno sluchátko Bluetooth, jak se správně připojit

Sluchátka jsou při koupi mobilního zařízení nebo přehrávače nezbytným doplňkem. Moderní výrobci nabízejí svým zákazníkům širokou škálu produktů, mezi nimiž je nejoblíbenější náhlavní souprava Bluetooth. Během používání se uživatelé setkávají s problémem, kdy po připojení funguje pouze jeden reproduktor a proč hraje. Tento problém lze vyřešit několika způsoby.

Aby vše fungovalo, je třeba sluchátka resetovat:

 • Nejprve zrušte párování v nastavení smartphonu. Přejděte do nastavení Bluetooth, vyberte sluchátka a stiskněte „Zrušit párování“
 • Vyjmutí sluchátek z pouzdra
 • Na každém sluchátku je tlačítko nebo dotyková plocha. Stiskněte a podržte tlačítko po dobu asi 20 sekund
 • Sluchátka se násilně restartují
 • Počkejte několik sekund, než se obě sluchátka připojí
 • Znovu zapněte Bluetooth a spárujte telefon se sluchátky
 • Zkontrolujte, zda hrají obě sluchátka

Jak připojit sluchátka ke Xiaomi

Připojte sluchátka ke smartphonu v nastavení Bluetooth

Nejprve doporučuji zjistit, kde se zobrazí seznam dostupných zařízení Bluetooth pro připojení:

 • Zapněte sluchátka Bluetooth;
 • Přejděte do aplikace Nastavení;
 • V otevřeném okně vyberte možnost Bluetooth;
 • Přejeďte prstem dolů a stiskněte tlačítko reset (dvě kruhové šipky);
 • Počkejte, až se zobrazí všechna kompatibilní zařízení.

Pokud se vaše sluchátka objeví v seznamu, jednoduše je připojte a zavřete tyto pokyny. Nepotřebujete ji. V opačném případě, pokud se sluchátka vůbec nezobrazí.

Důvodů, proč k tomu dochází, je hned několik. Většina z nich je neuvěřitelně triviální a lze je opravit doslova lusknutím prstů:

 • Sluchátka nejsou nabitá. nabijte je;
 • Sluchátka jsou příliš daleko od smartphonu. přibližte je;
 • Sluchátka jsou poškozená a nelze je připojit k jiným zařízením. odneste je do servisu;
 • Sluchátka nejsou v režimu vyhledávání. zapněte tento režim;
 • Sluchátka jsou zmražená a nezahřátá. počkejte, až se zahřejí na pokojovou teplotu;
 • V chytrém telefonu je povolen režim neviditelnosti. vypněte jej.

Hlavním důvodem, proč váš smartphone Xiaomi nevidí sluchátka Bluetooth, je to, že byla předtím připojena k nějakému zařízení. Firmware MIUI je navržen tak, že nerozpozná příslušenství, pokud je již spárováno s jiným zařízením. Proto je nutné náhlavní soupravu odpojit od předchozího zařízení.

READ  Proč jsou sluchátka tiše hrají na telefonu

Pravidla pro bezchybné připojení

Bezdrátová sluchátka nejsou vždy schopna kvalitního bezdrátového připojení. Pokud náhlavní soupravu správně zkalibrujete, můžete dosáhnout dobré reprodukce hlasu a zvuku i u nejlevnějšího modelu. Pro zajištění konzistentního výkonu postupujte podle několika jednoduchých kroků.

1 Plně nabijte bezdrátová sluchátka, zapněte je
2 Nastavení hlasitosti zvuku a mikrofonu sluchátek
3 Připojení sluchátek a telefonu přes Bluetooth
4 Ujistěte se, že přes sluchátka slyšíte hudbu a telefonní hovory
5 V případě potřeby znovu nastavte hlasitost miniaplikace
6 Uložení optimálního nastavení, pokud nemáte automatickou synchronizaci

Důležité! Tento návod obsahuje obecné rady, jak rychle a správně připojit bezdrátová sluchátka k telefonu. Pro mnoho zařízení jsou k dispozici speciální aplikace. Umožňují jemné doladění bezdrátové náhlavní soupravy a smartphonu.

Získejte pokyny krok za krokem pro připojení bezdrátových sluchátek pro systém Android

Takže jste si pořídili zbrusu nová sluchátka Bluetooth a nemůžete se dočkat, až je vyzkoušíte. Nebuďte však příliš ukvapení: pokud je budete spěchat zapojit hned po vyjmutí z obalu, pravděpodobně se setkáte s první chybou: sluchátka nemusí být nabitá, pak se rychle vypnou, telefon je neuvidí nebo se nezapnou vůbec. Pravidlo číslo jedna: Nabíjejte své zařízení. Jakmile se indikátor nabíjení trvale rozsvítí, můžete sluchátka vypnout. Poté povolte funkci Bluetooth v telefonu. Můžete to provést v nastavení nebo ve vyskakovacím horním panelu dlouhým stisknutím ikony se stylizovaným písmenem B.

Po aktivaci modrého zubu v telefonu aktivujte sluchátka. Za tímto účelem stiskněte tlačítko napájení a poté dlouze stiskněte tlačítko aktivace Bluetooth. Kontrolka by měla blikat, pokud je přítomna. V telefonu vyberte v příslušné části možnost. Hledat zařízení. Po chvíli vás smartphone vyzve k výběru jedné z nalezených miniaplikací. Sluchátka nejčastěji poznáte podle názvu. Pokud jste si koupili čínské zařízení, může být název dlouhý a matoucí. Jednoduše vypněte zařízení a podívejte se, co zmizí z obrazovky.

Jakmile se vám podaří najít sluchátka, klikněte přímo na ně. budete vyzváni k jejich připojení ke smartphonu. Řekni ano. Vybrané zařízení by se mělo objevit v horním seznamu nainstalovaných připojení. Vedle něj bude napsáno „Připojeno“. Ve většině případů se v tomto řádku zobrazuje také stav nabití sluchátek.

Pokud máte sluchátka v pouzdře, mějte na paměti: je lepší otevřít víko až po zapnutí sítě v zařízení a počkat, až se objeví indikátor připravenosti.

Sluchátka jsou detekována jako reproduktory

Pokud počítač vnímá sluchátka jako reproduktory, obvykle se není čeho obávat. Pokud jsou to jen drátová sluchátka bez mikrofonu, je to jedno, pokud je v nich zvuk. Pokud se objeví problém se zvukem, je pravděpodobně nutné nainstalovat ovladače (to platí i pro sluchátka USB). To vše je popsáno v základních pokynech výše.

READ  Proč iPhone nezobrazuje fotografie v počítači.

Pokud jsou sluchátka s mikrofonem detekována jako reproduktory, je pravděpodobné, že mikrofon nebude fungovat. V tomto případě je vhodné zkontrolovat vše, jak je popsáno v příslušném odstavci výše.

Například moje běžná drátová sluchátka jsou vždy detekována jako reproduktory. Přesněji řečeno, jako zařízení nejsou vůbec detekovány. Zvuk nadále prochází přes zvukovou kartu (to je to, co v seznamu zvukových zařízení znamenají „reproduktory Realtek“ a podobně) a ta se „rozhodne“, do kterého konektoru signál pošle.

Příliš velká vzdálenost nebo rušení v oblasti pokrytí

Pokud jste od svého smartphonu nebo počítače vzdáleni několik metrů, nedivte se, že vaše bezdrátová sluchátka JBL, Xiaomi nebo Airpods nefungují. pokrytí Bluetooth je maximálně 10 metrů v přímém směru (nezáleží na tom, zda uvnitř nebo venku). Stěny, stromy nebo jiné překážky v cestě signálu mohou také způsobit přerušení spojení nebo rušení.

U starších nebo levných bezdrátových náhlavních souprav může být překážkou i tělo uživatele. V takovém případě můžete zkusit smartphone vložit do jiné kapsy (např. z džínů do košile).

Dávejte pozor! Pokud jsou zařízení blízko u sebe a stále je slyšet šum, je vhodné je resetovat, aktualizovat software a zkontrolovat, zda reproduktory správně fungují propojením kabelem. Zjistěte, jak odstranit šum nebo praskání ve sluchátkách a dosáhnout ideálního zvuku

Jak správně připojit sluchátka Bluetooth

Existuje univerzální algoritmus, který vám pomůže připojit téměř všechny typy bezdrátových sluchátek k telefonu se systémem Android nebo Apple. Před připojením je nutné, aby uživatel zkontroloval:

 • Nabíjení náhlavní soupravy. Musí být plně nabité, tj. nabité na 100 %. Tím se zajistí, aby v budoucnu nedocházelo k dalším problémům s připojením. Pokud sluchátka nejsou plně nabitá, uživatel by si neměl myslet, že je problém v telefonu. Problém bude skryt ve sluchátkách;
 • Vzdálenost. Zkontrolujte, zda má náhlavní souprava s telefonem stabilní signál. V telefonu by se mělo zobrazit, že jsou sluchátka online, jinak se nebude možné připojit.
proč, bluetooth, nepřipojí, problém, telefonem

Tyto dva body jsou dostatečné pro udržení normálního spojení. Algoritmus připojení je následující:

 • Je třeba zkontrolovat nabití a vzdálenost mezi náhlavní soupravou a zařízením by měla být normální;
 • Poté je třeba zapnout samotnou náhlavní soupravu;
 • Nyní přejděte do nastavení telefonu, v nabídce vyberte možnost Bluetooth a aktivujte ji;
 • Přejděte do samotného nastavení a najděte všechna dostupná zařízení;
 • Nyní vyberte model náhlavní soupravy, který potřebujete;
 • Po vytvoření párování s ním souhlaste;
 • Po připojení sluchátek je zkontrolujte přehráním hudby na zařízení;
 • Pokud se něco pokazilo, je třeba gadget znovu připojit;
 • Nastavení hlasitosti náhlavní soupravy.
READ  Jak iPhone 11 natáčí video

Pokud chce uživatel proces urychlit, musí podržet ikonu bluetooth, poté se okamžitě zpřístupní nastavení.

Pokud vše ostatní selže

Pokud uživateli nic nepomohlo, může se obrátit přímo na výrobce nebo na prodejnu, kde byla náhlavní souprava zakoupena. Pokud je v něm účtenka nebo jiný doklad potvrzující nákup, může uživatel požádat o výměnu zařízení nebo o opravu. To je také možné pouze v případě, že náhlavní souprava má záruční doklad a nevypršela její platnost.

Několik let jsem pracoval v prodejnách mobilních telefonů dvou velkých operátorů. Dobře se vyznáte v tarifech a vidíte všechna úskalí. Miluji gadgety, zejména ty se systémem Android.

Může mít na výkon telefonu vliv nesprávný operační systém??

Ano, je to také možné. Systém je třeba aktualizovat, aby náhlavní souprava správně fungovala. Děje se tak proto, že sluchátka jsou konstruována pro novější modely telefonů.

Jaké fyzické závady mohou ovlivnit provoz zařízení?

Příčin je mnoho: Vybitá baterie; Vadné kontakty; Oxidace kontaktů náhlavní soupravy; Ucpaný reproduktor; Špatně umístěný napájecí zdroj.

Má smysl obnovit tovární nastavení telefonu?? To pomůže opravit připojení?

V některých případech pomáhá. Pokud uživatel vůbec nechápe příčinu a servisy a opravny nad tím mávnou rukou, je to jediná možnost, která může pomoci.

4.5 / 5 ( 30 hlasů )

Tipy pro úspěšné připojení

Chcete-li vyřešit problém, kdy telefon nevidí sluchátka Bluetooth, nebo se mu zcela vyhnout, musíte si zapamatovat několik pravidel pro úspěšné připojení:

 • Před párováním se ujistěte, že je v mobilním zařízení uživatele aktivována funkce Bluetooth.
 • Nepřipojujte se k náhlavní soupravě, pokud je uživatel mimo ni.
 • Pokud se zařízení nepřipojí k náhlavní soupravě automaticky, je nutné náhlavní soupravu připojit ručně prostřednictvím nastavení telefonu.
 • Před zakoupením bezdrátových sluchátek zkontrolujte, zda je verze náhlavní soupravy Bluetooth plně kompatibilní s vaším smartphonem.
 • Včasné nabíjení bezdrátové náhlavní soupravy.

Sluchátka jsou křehkým příslušenstvím a mělo by se s nimi zacházet opatrně. Mechanické poškození, nárazy, pády, kontakt s vodou mohou sluchátka poškodit a vést k selhání připojení Bluetooth a dalším poruchám.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS