Proč se telefon tak rychle nabíjí a vybíjí a jak to můžete napravit?

Telefon máme většinu času u sebe. Někdy je to vaše jediné okno do světa, a je škoda, když selže a zhroutí se. Jedním z nejčastějších problémů je rychlé selhání baterie. Co se děje a proč se telefon nabíjí a vybíjí tak rychle?? Pojďme prozkoumat.

Než přejdeme k příčinám a způsobům řešení problému, kdy se smartphone rychle nabíjí a rychle vybíjí. doporučujeme spustit telefon v nouzovém režimu (vyhledejte si na webu, jak to udělat u vašeho modelu telefonu).

Pokud se telefon v nouzovém režimu normálně nabíjí a vybíjí, váš problém nesouvisí s hardwarem, ale se softwarem. Pokud problém přetrvává, je pravděpodobné, že se jedná o fyzický problém a příčinu dysfunkce je třeba hledat v hardwarových faktorech.

Co dělat, když se telefon rychle vybije?

Diskutujte o způsobech rychlého snížení spotřeby energie.

Zkontrolujte, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie

Klepnutím na „Nastavení. Baterie“ zobrazíte seznam všech aplikací a množství energie, které spotřebovávají. Pokud aplikace, kterou používáte zřídka, „žere“ příliš mnoho, zvažte její odinstalování, zmrazení nebo zastavení.

Proč se baterie v systému Android rychle vybíjí

Odstranění nežádoucího softwaru a reklam

Aplikace často nechávají své služby viset na pozadí, zatěžují paměť RAM a zatěžují procesor, čímž snižují výdrž baterie. Odinstalujte nepotřebné aplikace, zejména nepotřebné messengery a všechny, které se snaží připojit k internetu. Chcete-li se dostat do nabídky odinstalace, přejděte do nabídky „Nastavení. Aplikace“.

Často se stává, že reklamy vložené do softwaru způsobují aktivní vybíjení smartphonu kvůli dodatečnému stahování materiálu z webu. Chcete-li ji neutralizovat, použijte blokátor reklam, například Adguard. Stáhněte si ji z Play Marketu.

Nikdy nepoužívejte task killer (CleanMaster)

Navzdory popularitě killer aplikací pro Android způsobují telefonu obrovské škody tím, že z paměti vypouštějí základní komponenty a služby, které se znovu spouštějí a nutí procesor běžet na zvýšené frekvenci. A pokračuje dál a dál.

I přes okno multitaskingu nemá smysl neustále vyprazdňovat procesy. Pokud je nepoužíváte zřídka. Android se již naučil upravovat činnost na pozadí sám, nemá smysl mu pomáhat, protože Doze odvádí dobrou práci.

Odinstalování nežádoucích widgetů z domovské obrazovky

Widgety spotřebovávají baterii kvůli neustálé synchronizaci a aktualizačním animacím. Rovněž znečišťují paměť RAM. Nezbavujte se všech widgetů, ale odstraňte ty, které nejsou důležité.

Aktivace režimu letadlo v oblastech se slabým signálem

Chytré telefony spotřebovávají při pokusech o připojení v oblastech s nízkou intenzitou signálu velké množství energie. Pokud tedy nemůžete získat stabilní připojení k síti, aktivujte režim letadla. Chcete-li to provést, otočte obrazovku dolů a klepněte na ikonu letadla.

Pokud tam ikona není, přejděte do Nastavení. Bezdrátové sítě.

Vypnutí přenosu dat, když je nepoužíváte

Mobilní internet, zejména přes LTE, je pro vaši baterii naprostou genocidou. Pokud je to možné, pokuste se ji vypnout. Tím se výrazně sníží spotřeba v pohotovostním režimu a získáte alespoň jednu hodinu denně navíc.

Vypínání systému GPS, když jej nepoužíváte

GPS nejvíce vybíjí baterii (pravděpodobně jste si toho všimli při používání Map Google). To je vedle 4G další součást, která nemilosrdně ničí procenta baterie. Nikdy ji nezapomeňte deaktivovat ve svém smartphonu.

Přejděte také do „Nastavení. Poloha. Ikona tří teček. Hledat“ a vypněte obě položky, které jsou zodpovědné za neustálé vyhledávání Wi-Fi a Bluetooth.

Zapnutí úsporného režimu

Pro Android 5.0 a novější může tato funkce prodloužit životnost baterie. Například se odstraní animace, přestane se synchronizovat většina souborů na pozadí a vypnou se polohové služby. Operační systém vás vyzve k aktivaci tohoto režimu, když dosáhne 15 % nabití, aby se prodloužila životnost baterie.

READ  Přenos kontaktů ze starého iPhonu do nového iPhonu.

Snížení jasu obrazovky

Pokud používáte systém Android 5.0 nebo novější, otevřete „Nastavení. Displej“ a aktivujte „Automatický jas“, který umožňuje přizpůsobení displeje světelným podmínkám a zajišťuje, že snímač není nikdy jasnější, než je nutné.

Pokud je však vaše baterie v „zoufalé situaci“, je ruční ztlumení obrazovky dobrou metodou, jak prodloužit výdrž baterie, než se dostanete k dobíjení.

Odstranění živé tapety

Systém nabízí flexibilní přizpůsobení domovské obrazovky, ale snažte se ji příliš nepoužívat a zavrhnout živou tapetu. Zatíží procesor a paměť RAM. Preferování statického obrázku na ploše.

Zkrácení doby před vypnutím obrazovky

Zkrácením doby, po kterou je displej aktivní, můžete mnohonásobně ušetřit baterii. Otevřete „Nastavení. Obrazovka“ a nastavte časový limit obrazovky například na 30 nebo 60 sekund. Možná se to nezdá jako velký problém, ale tímto způsobem můžete výrazně snížit spotřebu energie, protože senzor (zejména IPS) spotřebovává nejvíce energie.

Zastavení vibrací

Vibrační motor potřebuje ke své činnosti energii, ne moc, ale přece. Chcete-li ji zakázat, přejděte do „Nastavení. Zvuk. Další zvuky“ a zrušte zaškrtnutí políčka „Vibrace“. V nastavení klávesnice také zakažte vibrace.

Bezdrátové připojení

Další častou příčinou rychlého vybíjení jsou aktivované moduly Wi-Fi a Bluetooth. Pokud se v dnešní době příliš často nepoužívá, situace s Wi-Fi je zcela odlišná. Je nám k dispozici také v kavárnách, na univerzitách, v některých školách, na autobusových nádražích a dokonce i v metru! Doporučujeme tyto moduly vypnout, jak je popsáno níže:

 • Ve smartphonu přejděte do „Nastavení“ a vyhledejte položku „Síť a internet“;
 • Najděte v seznamu Wi-Fi a zakažte ji;
 • Vraťte se do hlavní nabídky, najděte položku Bluetooth a vypněte ji.

Všechny akce prováděné prostřednictvím kontextové nabídky můžete také provést přejetím prstem od horního okraje směrem dolů. Zde se nacházejí nejdůležitější body nabídky.

Nejčastějším důvodem, proč se váš smartphone vybíjí, je neustále zapnutá GPS. Používáme ji k nastavení tras do různých míst, abychom si rychle zvykli na neznámé město a našli určité obchody a služby, ale často ji zapomínáme vypnout, což mnohonásobně rychleji vybíjí baterii.

Po každém použití se doporučuje GPS vypnout, aby se snížila spotřeba baterie. Chcete-li tento modul deaktivovat, musíte provést následující kroky:

 • V zařízení přejděte do „Nastavení“ a vyberte „Poloha“;
 • Nastavte posuvník vedle položky „Zapnuto“ na hodnotu „Vypnuto“;
 • V této nabídce můžete také používat různé režimy polohování v závislosti na tom, kolik energie vám zbývá v baterii. K dispozici jsou samostatné nabídky s určováním polohy GPS a satelitním vyhledáváním.

Varování! V novějších verzích systému Android můžete zjišťování polohy zakázat v rychlé nabídce. Chcete-li to provést, jednoduše přejeďte prstem dolů a vypněte GPS.

Co dělat, když se váš smartphone rychle vybíjí

Existuje mnoho důvodů, proč se baterie vybije během několika hodin. Nyní se podíváme na ty nejčastější a zjistíme, jak se řeší.

Maximální jas

Uživatelé často neváhají nastavit jas displeje svého zařízení. Měli byste však mít na paměti, že čím větší je, tím vyšší je spotřeba baterie obrazovky. Přijatelná úroveň jasu. 40-50 %. V nejnovějších verzích systému Android lze jas nastavit ze spouště.

Aktivováno mnoho bezdrátových modulů

Pokud se baterie telefonu rychle vybíjí, je možné, že jste zapnuli mobilní internet, Bluetooth, Wi-Fi a nevypnuli je. Tyto moduly jsou schopny vybíjet baterii v krátké době. Můžete je zakázat v nabídce „Nastavení“ zařízení nebo pomocí závěsu, který můžete vytáhnout prstem z horní části displeje.

Aplikace spuštěné na pozadí

Někdy jsou viníky rychlého vybíjení telefonu se systémem Android aplikace, které běží na pozadí a spotřebovávají energii. Zjištění programů spuštěných na pozadí

Aplikace na pozadí pak přestanou vyvíjet svou činnost a baterie se v pohotovostním režimu vybíjí pomaleji.

Nesprávně zobrazený náboj

Nesprávná kalibrace je častým důvodem, proč se nový telefon rychle vybíjí. Je třeba provést kalibraci baterie zařízení, a to:

 • Zcela vyjměte baterii, aby se přístroj vypnul.
 • Poté na 10 minut vyjměte baterii a znovu ji vložte.
 • Nabíjejte svůj chytrý telefon 8 hodin (to je důležité).
 • Po uplynutí této doby je třeba smartphone z nabíječky vyjmout.
 • Poté je třeba baterii vyjmout a počkat 10 minut, než ji vložíte zpět.
 • Zařízení je připraveno ke spuštění, baterie je zkalibrována.
READ  jak odstranit rodičovský zámek v telefonu.

Řídicí jednotka napájení je nefunkční

Zřídka, ale přece, může dojít k poruše regulátoru napájení a nesprávným údajům systému, který tak nevyužije veškerý náboj a pomalu nabíjí baterii. Co dělat? V takovém případě je třeba smartphone odnést do servisního střediska k opravě nebo výměně čipu.

Aktualizace a flash

Není neobvyklé, že se baterie po aktualizaci rychle vybije. Vývojáři dělají chybu. V takovém případě byste měli provést návrat k původnímu stavu, pokud je to možné. Neoficiální firmware může být také špatně optimalizovaný a spotřebovávat hodně energie. Proto je vždy lepší používat pouze stock firmware.

Viry

Jednou z příčin vybíjení baterie jsou škodlivé aplikace, které běží na pozadí a neustále spotřebovávají energii baterie. Chcete-li zkontrolovat, zda v telefonu nejsou hrozby, musíte:

Opotřebení baterie

Časem se baterie začne poškozovat, méně se nabíjí a zahřívá se. Pokud jej používáte přibližně 3 roky, vyplatí se vyměnit baterii za novou.

Nerovnováha

U některých zařízení Samsung se tento problém vyskytl, když kapacita baterie nestačí nainstalovanému hardwaru. Měli byste používat přenosnou powerbanku.

Jak zjistit viníka rychlého vybíjení baterie v systému Android

Obtížnost: pro začátečníky. Životnost mezi nabitími je jedním z nejdůležitějších parametrů každého zařízení a je do značné míry určující při nákupu. V procesu provozu však gadget ne vždy potvrzuje indikátory autonomie deklarované výrobcem. Tato vlastnost totiž do značné míry závisí nejen na kapacitě instalované baterie, ale také na mnoha dalších parametrech. Včetně používaného softwaru. Je jasné, že čím více je smartphone nebo tablet v hlubokém spánku, tím méně se vybíjí baterie. Některé aplikace však mohou kvůli svým vlastnostem nebo chybám vývojářů neustále probouzet váš gadget a zatěžovat procesor prací. To se může týkat softwaru třetích stran i některých systémových procesů.

Pokud se tedy vaše zařízení vybíjí příliš rychle, je třeba nejprve pomocí standardního nástroje pro sledování baterie systému najít viníka. Najdete ji v nastavení (Nastavení. Baterie) a poskytuje obecné informace o baterii ve formě grafů a tabulek, jakož i seznam hlavních spotřebitelů.

Klepnutím na libovolnou položku v seznamu zobrazíte podrobnější informace o tomto spotřebiteli. Zde si můžete prohlédnout podrobné statistiky spotřeby baterie a tipy, jak šetřit energii. V příkladu na obrázku výše vidíme všechny podrobnosti aplikace Endomondo. kolik času využíval procesor, GPS a síťová připojení atd. Na základě těchto informací můžete vyvodit závěry o spotřebě energie programu a buď upravit jeho nastavení, nebo jej přestat používat úplně.

Standardní systémové nástroje nám však poskytují některé neúplné údaje. Pokud potřebujete důkladněji prozkoumat spotřebu vašeho zařízení, doporučujeme vám použít program Wakelock Detector. Jedná se o jeden z nejlepších nástrojů svého druhu.

Detektor Wakelock během své činnosti nespotřebovává žádné systémové prostředky, protože shromažďuje a analyzuje informace poskytované systémovým rozhraním API Battery Stats. Od verze systému Android 4.4 KitKat Společnost Google provedla změny, aby zablokovala přístup aplikací třetích stran k těmto statistikám. Proto budete potřebovat root přístup ke službě Wakelock Detector pod posledními verzemi operačního systému. Co to je a jak ji získat, přečtěte si tento článek.

Wakelock Detector zobrazí seznam procesů, které budí vaše zařízení. Nahoře je stuhový diagram celkových statistik a níže jsou grafy pro jednotlivé aplikace. Klepnutím na některý z prvků zobrazíte podrobné údaje o procesu a službě.

Všimněte si přepínačů na horním panelu detektoru Wakelock. To vám pomůže seřadit programy podle spotřeby energie (zatížení procesoru, zapnutí obrazovky, probuzení zařízení) nebo podle parametrů, jako je název, doba spuštění, celková doba běhu. Tímto způsobem můžete snadno najít mezi nainstalovanými aplikacemi tu, která je nejvíce náročná na spotřebu energie.

Uživatelům, kteří se chtějí ještě hlouběji ponořit do hledání viníků vybití baterie, doporučujeme otevřít nastavení aplikace a zaškrtnout možnost „Rozšířený režim“. Pomůže vám prozkoumat nejen uživatelské programy, ale také systémové procesy. Rádi bychom vás hned na začátku upozornili, že ačkoli vám tento režim může ukázat ty nejnáročnější systémové služby, veškerá manipulace s nimi by měla být prováděna velmi opatrně a s rozumem. V každém případě budete moci alespoň zjistit směr svého hledání a s pomocí Googlu se pokusit najít řešení svého problému.

Nedovolte aplikacím, aby probouzely obrazovku telefonu

Na druhou stranu, pokud jsou oznámení nezbytná, nedovolte aplikacím, aby při odesílání oznámení zapínaly obrazovku.

 • Přejděte na “ Nastavení „.
 • Další “ Zobrazit „.
 • A vypněte možnost „Okolní displej“ (to znamená, že oznámení již nebudou probouzet obrazovku).
 • V systému Android 8 a novějším můžete nechat zapnutý „Ambient Display“, ale vypnout dodatečné rozlišení pro oznámení, které umožňuje zapnout obrazovku.
READ  Jak obnovit tovární nastavení telefonu. Jaké jsou různé způsoby resetování systému Android?

Kapacita baterie je důležitá

Měli bychom asi začít tím nejdůležitějším. kapacitou baterie. Je to hlavní příčina špatné výdrže baterie. Čím nižší je kapacita baterie, tím nižší je životnost baterie, zpravidla. V roce 2020 je nejlepší kupovat smartphony s baterií 4000-4500 mAh, která by měla stačit na den až dva používání.

Druhým nejdůležitějším zdrojem spotřeby je displej. Chytré telefony nabízejí rozlišení QHD, technologii OLED, obrazovky s vyšší obnovovací frekvencí. to vše má vliv na výdrž baterie. Displej OLED s velkým množstvím bílé barvy může spotřebovávat energii rychleji než obrazovka IPS. Pokud je obrazovka smartphonu větší než 6,5 palce a kapacita baterie nižší než 4000 mAh, je nepravděpodobné, že by telefon vydržel na jedno nabití déle než jeden den. Kromě toho má na spotřebu velký vliv jas obrazovky.

Důvody, proč se telefon rychle vybíjí

Existují dva hlavní důvody, proč se baterie telefonu rychle vybíjí:

 • pevně připojené. opotřebení baterie v důsledku dlouhodobého používání, přehřátí, porucha regulátoru napájení;
 • Software. chyby ve firmwaru, špatný software, nepřiměřené používání modulů pro přenos dat atd.

Řešení problémů první kategorie je velmi obtížné, možná budete muset vyměnit baterii nebo se obrátit na servisní středisko. Ano, můžete propojit, vyjmout baterii, ale chyba povede k nevratným následkům.

Druhá skupina je jednodušší, je to hodně ve vašich rukou a my vám řekneme, co dělat, když se baterie systému Android rychle vybije.

Viry v telefonu

A pak existují viry, které mohou pracovat na pozadí a zatěžovat komponenty telefonu, jako je procesor a komunikační modul. Jejich přítomnost v telefonu lze opět rozpoznat podle zahřívání pouzdra nebo rychlého vybíjení baterie, pokud není jiný důvod.

V tomto případě pomůže antivirová kontrola nebo spuštění telefonu v nouzovém režimu (pouze pro systém Android). Virus lze odstranit obnovením továrního nastavení, čímž se vrátí původní autonomie telefonu.

Xiaomi. je to společnost, která nějakým způsobem dokáže velmi rychle vydávat různé modely telefonů jeden po druhém. Popravdě řečeno, často se liší pouze při porovnání názvů těchto modelů, ale jakmile otevřete specifikace, tento rozdíl se okamžitě stane zanedbatelným. To se stává obzvláště často, když vidíme modely pro různé trhy. Někdy se však v hromadě podivných modelů najde něco opravdu zajímavého a jedinečného. Společnost již například potvrdila, že se brzy objeví nový levný telefon s opravdu vlajkovým nabíjením. A co víc, dokonce jsme se dozvěděli datum vydání tohoto telefonu. Nemáme na co čekat.

Budu upřímný: někdy mám pocit, že všechno pro smartphone bylo dávno koupeno a každý ví o nejexotičtějším příslušenství. Ale není nad to zaměřit pozornost na známé věci: například najít průhledné silikonové pouzdro, které časem nežloutne, je opravdové mučení. A pouzdra odolná proti nárazům nejsou vždy dobrá. Dnes jsme pro vás vybrali několik skvělých možností, které vás budou stát slušné peníze. za téměř stejnou cenu jako předplatné streamovací služby, jen pravděpodobně užitečnější. Najdete tu také velmi dlouhý a kvalitní nabíjecí kabel, skvělá sluchátka TWS, která znějí lépe než Airpods, a levný reproduktor Bluetooth. Každopádně si připravte karty k placení. Udělejme si zásoby skvělých produktů!

Vsadím se, že máte spoustu produktů, které chcete koupit na AliExpress, ale nemůžete se rozhodnout, kde je koupit. Stává se to z různých důvodů: pochybujete o jejich kvalitě, přemýšlíte, zda vám budou k něčemu. Jsou také věci, za které prostě nechcete utrácet peníze. Poslední možnost je pravděpodobně nejvhodnější. Dnes vám chci povědět o produktech, které mám už dlouho vyhlédnuté, ale nikdy jsem se neodvážila je koupit, ale dnes mají slevu. Rozhodně to nebudu odkládat. Možná pro vás budou dobré. Pohodlně se usaďte a připravte si peníze. začínáme s výhodnými nákupy!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS