Proč potřebujete grafickou kartu v moderní kanceláři

Dnes pozorujeme poněkud neobvyklý proces: Podle zákona Moore se všechny počítačové kapacity na planetě zdvojnásobí každé dva roky. Neobvyklé, ale tento zákon nedal missires, a my se jen blížíme k okamžiku, kdy jeho provedení prostě není možné kvůli architektuře CPU.

A pak GPU vstoupí na pódium. Grafické procesory s velkým počtem jader schopných vyřešit méně složité, ale mnohem početnější problémy. Je to jejich produktivita, která může být novým průlomem, nemožné bude možné a zákon Moore bude i nadále fungovat.

Ve prospěch tohoto předpokladu se také říká, že v moderním IT průmyslu role grafických karet z roku na rok roste. Přestože se obchodní segment má relativně méně zájem o používání GPU, v kancelářích, kancelářských a firemních serverových grafických kartách se také stále více stávají!

Možná jste potřeba, pro tento trend jste ještě nezradili? Pojďme zjistit, proč může být GPU v kanceláři potřeba.

Grafická karta pro návrháře, editor videa a animátor

Nejviditelnější použití grafických karet. Pro jejich zamýšlený účel: Vytváření animace vykresluje video nebo pracuje v grafických programech.

V druhém případě to znamená, že pro práci návrháře jsou na serveru obvykle namontovány skutečně výkonné grafické procesory, ze kterého skupina zaměstnanců okamžitě pracuje. Výjimkou mohou být pouze umělci, který prochází z 2D na 3D.

Pro animaci budete také potřebovat výkonný procesor a úkoly již budou tak náročné na výkon GPU, že již budou muset vybavit pracovní stanice (T.E. Jeden zaměstnanec Je zajímavé, že i herní karty jsou často vhodné pro animátory, zatímco pro úpravu videa se používá profesionální editace videa.

Právě jsme o tom psali nedávno. V posledních letech se ukázalo, že těžba kryptoměn na grafických kartách je mnohem jednodušší než u procesorů. Jádro procesoru může řešit poměrně složité problémy, jádra grafických karet jsou vhodná pro mnohem jednodušší. Ale v každé GPU existují. Stovky!.

Mnoho z nich by z toho mohlo vyvodit závěry, které vedly před několika lety ke skutečnému rozmachu v maniningových farmách na grafických kartách. Byly organizovány na serveru, ve skladech a dokonce i doma, ignorovaly bezpečnostní požadavky a obrovské účty elektřiny. Příjem, který vytvořili, docela povolil!

Narodila se dokonce i speciální architektura: od serverových náhradních dílů, slabého zdání počátečního serveru s minimálním výkonem procesoru, RAM a špatně pevný disk byly zkompilovány. K tomu se držela až osm grafických karet, jejichž práce tato „architektura“ měla zajistit. Dnes jsou po celém světě desítky tisíc takových farem.

Každou kryptoměnu však lze získat pouze, takže postupem času se do historie dostaly domácí krypto farmy. Jejich formuláře skladů a serverů se však stále objevují a aktivně se používají. Navzdory velmi malým investicím potřebným na začátku práce se takové farmy rychle nebo dva vyplatí. Takže pokud máte, kam to dát. Případ je malý.

Grafická karta pro bezpečnostního specialisty

Najednou, pravda? V posledních letech se však tento trend stal silnějším: díky velkému počtu jader se grafické karty snáze používají pro hesla a hackerské dokumenty a sítě. Pokud se tedy bojíte tohoto druhu útoku, budete potřebovat zrcadlo takové řešení: provést testování pomocí přesně stejných grafických karet a hackerských programů.

Například programy pro otevírání šifrovaných souborů, jako jsou Hashcat nebo EDPR, mohou tedy používat NVIDIA, herní karty AMD Radeon a profesionální grafické karty pro Brubbound. Většina podobných programů je může také použít; Pro každou kartu bude nutné rezervovat jedno jádro procesoru. To znamená, že pro produktivní práci je také užitečný server intel s dostatečným počtem jader.

Navíc vám mohou pomoci grafické karty na zařízení bezpečnostního specialisty, pokud je útok stále korunován s úspěchem: například pokud byl útok proveden starými verzemi šifrování pomocí certifikátů pro šifrování, ale PSK-Key AIDS. !

Velká data. Jeden z nejslibnějších trendů v posledních letech a od té doby, co v jeho případě mluvíme o zpracování obrovského množství dat, existuje jen mnoho jader GPU.

Ale z velké části to teče za vysokými ploty center, a vůbec ne v kancelářích a dokonce ani v kancelářském serveru. Specializované IT květiny si však mohou dovolit vytvořit si vlastní infrastrukturu orientovanou na GPU.

Může například zajistit vyhledávání a analýzu dat otevřeně zveřejněných v síti pro marketing nebo jiné studie: Pokud společnost potřebuje zjistit, co má zájem o to, co a jak často kupuje své cílové publikum, můžete si koupit a Služba takové analýzy dnes. A to je drahé potěšení: firmy, které takové studie vytvářejí, lze spočítat na prstech.

READ  Jak nakonfigurovat router Wi-Fi Huawei

Pro stejné účely si může globální korporace dovolit vytvořit celé oddělení, aby zajistila stejné práce. Ale pouze pokud je možné najít vhodné specialisty, a to už může být problém.

Další použití takové architektury. Vytvoření neuronové sítě pro samourku. Toto je však již velmi specifický a velmi časově náročný úkol, který pouze obři jako Google nebo nejčastěji dovolí nebo

Ze všech výše uvedených je závěr následuje: jejich přirozený výklenek, práce s grafikou, grafické karty neztratí, ale rozšiřují svůj vliv na zcela zdánlivě nepředvídatelné oblasti.

Seznámení s grafickou kartou a její funkčností

Tento typ je samostatný poplatek, který je nainstalován v „základní desce“. Systémová deska má slot pro instalaci.

To je považováno za velmi pohodlné, protože v budoucnu, pokud se rozhodnete změnit kartu na počítači, nebude to pro vás obtížné. Právě vzal: odstraněn a nainstaloval nový vylepšený výkon. Má jiné jméno, které je běžnější v každodenním životě. jmenovitě „odnímatelná video mapa“.

Diskrétní grafické karty, které se dnes vyrábějí pro PC, se skládají z těchto prvků:

  • Video procesor
  • Video řadiče
  • Video stálého nezapomenutelného zařízení (zkratka. ROM)
  • Video provozní úložné zařízení (má také své vlastní zkratku. RAM)
  • Chladící systém

Z čeho se grafická karta skládá?

Z tohoto důvodu vypadá grafická karta jako dobrá část vaší základní desky. Stejná banda různých bloků, mikrocistů. Elektronika tohoto malého „monstrum“ je také složitá, ale stále byste se měli dozvědět o hlavních částech grafické karty:

Grafický procesor. Jak jsem řekl, přebírá zpracování grafických informací a provádí výpočty pro dvě dimenzionální i třírozměrné grafiky. Nyní je procesor hlavní součástí jakékoli grafické karty a výkon a rychlost grafické karty závisí na jeho kvalitě. Mimochodem, tento procesor je téměř stejně silný jako ten, který vložíte do základní desky. Zpracování obrázků je vážná věc. A na procesoru je také chladič, pouze to nemůžete odpojit a nemůžete jej změnit.

Video-PZU (permanentní úložné zařízení). Zaznamenává tovární grafické karty, servisní tabulky, písma atd. Procesor se obrátí na tuto paměť, než se načítá hlavní operační systém. Označuje dokonce načasování paměti

Video-OU (provozní úložné zařízení). V této paměti jsou uloženy prvky neviditelné na obrazovce a některá další data. Jako pravidelný RAM je video-ozu vzpomínkou „na chvíli“, personální vyrovnávací paměť. Ale i přes skutečnost, že na grafické kartě je samostatný RAM, se grafický procesor také zabývá obvyklou pamětí počítače. Zvyšuje pouze rychlost.

Video Controller. Pokud procesor zpracovává informace, pak je ovladač vytvoří na obrázku. Několik z těchto řadičů se někdy zabývá zpracováním požadavků grafického procesoru najednou (nedávno na grafické kartě zřídka méně než dva kusy)

Konektor. Jedna ze dvou bočních stěn grafické karty, která má konektory pro připojení dvou nebo tří typů kabelů. Počítačové jednotky jsou uspořádány tak, aby konektory nainstalované grafické karty byly vedle jiných konektorů, které jsou zabudovány do základní desky. Obvykle se používá pouze D-sub ze všech portů (stejný modrý vodič se šrouby).

proč, potřebujete, grafickou, kartu, počítači

Jaká je grafická karta a proč je to nutné ?

Proč 3D akcelerátor nebo proč grafický akcelerátor? Proč „důležité v moderní společnosti“? Odkud to pochází? O tom o něco později

Nyní se podívejte. grafické karty jsou rozděleny do 3 typů:

Integrované grafické karty: Jedná se o video čipy integrované do jádra procesoru (CPU) (jsou na procesorovém krystalu) nebo, méně často, všívané do základní desky (zpravidla jsou samo o sobě, ale mohou být pod čipem nazývá se Nord Bridge „“ „. Integrované grafické karty poskytují slabé ukazatele pro ty, kteří chtějí dobrý grafický výkon.

Koneckonců, integrovaná řešení nejsou navržena k tomu a používají se například kancelářské počítače (nebo notebooky), kde se předpokládá, že na video čipu nebude žádná silná zatížení.

Problém integrovaných grafických karet spočívá v tom, že nemají vlastní RAM (RAM), a používat RAM jednoho počítače spolu s procesorem, zatímco přenos signálu prochází jednou systémovou sběrnicí. ve skutečnosti obojí značně brání práci.

Místo toho přichází integrovaná grafická karta se všemi ostatními komponenty na desce, protože samozřejmě se nachází na této desce

Příklad 1:

Příklad 2:

Příklad 3:

Diskrétní grafické karty: Toto je jen možnost pro ty, kteří jsou spravedliví.Potřebujete dobrý grafický výkon.

Diskrétní grafické karty se vyznačují jejich ve srovnání s integrovanými video adaptéry, protože mám svou vlastní paměť. proto není třeba stoupat a pára s procesorem, aby se vzal RAM počítače, i když diskrétní grafická karta a to také ví, jak na to, jak to

Diskrétní karta není integrována do základní desky, ale je umístěna samostatně, je nezávislá (chtěl s ním a nosil s ním) a spojuje se s systémovou pneumatikou dat pomocí rozšiřujících desek (jinými slovy-sloty), které se používají k připojení k připojení Externí zařízení (akaptéry nebo ovladače těchto připojených zařízení)

READ  Proč iPhone nezobrazuje fotografie v počítači.

Když už mluvíme o slotech, myslím:

Diskrétní karta se zjevně liší od integrovaného a vypadá takto:

Příklad 1:

Příklad 2:

Příklad 3:

Příklad 4:

Jak vidíte, diskrétní karty, na rozdíl od integrovaných, nejsou nedílnou součástí desky a jsou vyrobeny ve formě samostatného čipu

Hybridní řešení: Tato možnost (dobře, nebo toto rozhodnutí) vyplývá sama o sobě, protože ve skutečnosti je název kombinovat integrovanou grafickou kartu a diskrétní (pouze k práci nedochází současně, ale střídavě, zatímco zdroje vyžadující velké výpočetní techniky Kapacity jsou podávány diskrétní a menší, integrovaná grafická karta (přepínání, dlouhé)

A v tomto případě může být grafická karta (obvykle vyhrazena) považována za grafický akcelerátor, 3D-akcelerátor, protože rychlost práce se znatelně zvyšuje as průchodem menších problémů.

Diskrétní mapa hraje roli velmi důležité složky v moderním počítači, která je pro jeho výpočetní sílu, která hraje roli velmi důležité složky.

Počítače lze prodávat jak s procesorem obsahujícím video čip uvnitř sebe i bez něj, ale v tomto případě to bude poplatek, který obsahuje diskrétní grafickou kartu a navržený pro těžké výpočetní akce (například na maximum na maximum 3 na maximum, například čaroděj 3 na maximum. A které z nich.Pak věci jsou vážnější)

Pokud například neplánujete silně načíst svou společnost (nebo notebook).

Nevýhody lze stále přičíst skutečnosti, že pokud z nějakého důvodu z nějakého důvodu selže vaše video čip, bude to bolet, protože je již v procesoru, což je docela problematické

Pokud chcete získat skvělé kapacity z počítače, protože potřebujete například hrát nově nové hry, sledujte video volně v nejlepší kvalitě, vykresluje videa a spoustu všeho, co dobře zahřívá váš „stroj“ Určitě byste měli vzít diskrétní grafickou kartu, nechte ji stát více.

V případě čipu ze systému na diskrétní mapě, protože diskrétní karta je stejně volně vytažená, jak je vložena- může být původně připálen nebo nahrazen, samozřejmě, že tuto grafickou kartu vytáhl (měli byste (měli byste (měli byste Ne zahřívání, myslím, že je to nesmysl a pak to bude jen horší)

Řešení pro počítač střední velikosti je vhodné pro práci s profesionálními grafickými editory a spouštění her v žánru strategie

Pro počítač s horním koncem hráče, který by měl hrát grafikus s maximálním nastavením v rozlišení 4 kB, je vhodný

8 GB a vyšší

Pro nejnáročnější hry s obrázkem, který je reprodukován s rozlišením 4K (3840 x 2160 pixelů), pro hry využívající zařízení virtuální reality a také řešit profesionální problémy spojené s designem a úpravou videa

Výrobci grafických karet

Základ moderních diskrétních grafických karet, tj. Grafických procesorů, produkují pouze dva výrobci. NVIDEO a AMD.

Samotné diskrétní grafické karty jsou produkovány mnoha výrobci notebooků, počítačových periferií a počítačů:

Integrované grafické karty se nacházejí v procesorech od výrobců Intel a AMD.

Za což je grafická karta zodpovědná

Na poznámku! Grafická karta je součástí hardwaru, který přijímá signály a řekne obrazovce, které z bodů na něm se rozsvítí.

Dnes jsou grafické karty mnohem podobnější jako doprovod To je nezbytné z důvodu zvýšení množství údajů, které dnes posíláme našim monitorům, tak komplexním výpočtům, které musí být provedeny, aby se zjistilo, co uvidíme. S růstem grafického OS a 3D kompenzace se to stává důležitějším.

Grafická mapa hraje důležitou roli v následujících důležitých aspektech:

Výkon

Ovlivňuje výkon systému. Pro některé lidi to není tak zásadní. Pro ostatní je kvalita grafické karty ještě důležitější než kterákoli jiná složka PC!

Podpora softwaru

Některé programy vyžadují podporu karty. Mezi ně patří primárně hry a grafické programy. Některé z nich (například hry s 3D kontrolou) nebudou spuštěny na grafické kartě, která je nepodporuje.

Počet barev

Grafické mapy jsou omezeny počtem barev, které mohou zobrazit. Nejstarší monitory mohou zobrazit pouze dvě nebo čtyři barvy. V současné době je pro většinu systémů minimální 256 barev. Počet barev nad 256 je obvykle popsán tím, kolik počítačového bitu se používá k ukládání barev v paměti. 16 bitů může ukládat více než 65 000 barev a 24 bitů může ukládat více než 16 milionů barev.

Propustnost (PS) lze rozdělit do tří skupin: 80–112 GB/S. nízká PS, 224–256 GB/S. Průměrný PS a 320–512 GB/S. HIGH PS.

Nízká paměťová kapacita omezuje schopnosti grafického procesoru a na příliš vysokou nemá smysl přeplat. Optimální cenu a výkon lze považovat za grafické karty s průměrem kapacity video paměti.

proč, potřebujete, grafickou, kartu, počítači

Charakteristiky grafických karet

Dostatek „textů“, pojďme projít hlavními charakteristikami grafických karet. Níže uvedeme pouze hlavní vlastnosti grafických karet, které stojí za to věnovat pozornost při výběru grafické karty, aniž by se prohlubovali do takových parametrů, jako je proces, počet bloků CUDA nebo počet rasterizačních bloků.

READ  Která videokamera je lepší než Sony nebo Panasonic

Výrobce

Stalo se tak, že trh grafických karet je rozdělen mezi dva hráče. „Červená a zelená“. „Červená“ by měla být chápána jako grafická řešení od AMD. Radeona a „Zelená“. NVIDIA. GeForce.

Podle tohoto odkazu se můžete seznámit s naším samostatným článkem ve výběru grafické karty: „Jak si vybrat grafickou kartu pro počítač? Která grafická karta je lepší: AMD nebo Nvidia?““

Hodinová frekvence jádra a paměti

Zde můžete nakreslit přímou analogii s hodinovou frekvencí centrálního procesoru s jediným rozdílem, že v grafických kartách má frekvence jak video paměť, tak samotné grafické jádro.

Čím vyšší je indikátor frekvence hodin grafického procesoru a paměti, tím vyšší je výkon grafické karty.

Stojí za to dodat, že většina grafických karet vám umožňuje zvýšit indikátory frekvence hodin prostřednictvím speciálních programů pro „zrychlení“ nebo přetaktování. V některých případech může zvýšení výkonu dosáhnout z 5% na 20%. Nezapomeňte však na zadní stranu mince. možnost vzhledu artefaktů nebo grafických chyb v různých aplikacích a potenciálním zrychleném opotřebení grafické karty nebo přehřátí.

V našem samostatném článku si můžete přečíst o zrychlení (přetaktování) grafické karty. „Zrychlení grafické karty“.

Typ a objem video paměti

Video paměť by měla být chápána jako samostatná nezávislá paměť, která se na grafických kartách sjednotí pro potřeby samotné grafické karty při práci s grafickými úkoly.

Na moderním trhu jsou grafické karty s video pamětí prezentovány s následujícími typy. GDDR3, GDDR4, GDDR5, GDDR6 a GDDR6X. Typ video paměti a její číslo určuje hlavní parametr. paměťová kapacita. Objem video paměti však ne vždy naznačuje výkon grafické karty, takže musíte věnovat pozornost jiným důležitým vlastnostem, jako je typ použité paměti a vypouštění pneumatiky.

Čím více je typ použité paměti a více jejího počtu, tím rychlejší bude grafická karta moci nakreslit/načíst nové textury ve hrách nebo jako možnost, bude moci používat textury vyšší kvality a rozlišení.

Vypouštění paměťové sběrnice

Vypouštění paměťové sběrnice je zodpovědné za to, jak rychle se grafický procesor grafické karty vyměňuje zpracovanými informacemi s pamětí grafické karty. Čím vyšší je bit, tím rychlejší dochází k výměně těchto informací, což je velmi důležité při náročných hrách nebo úkolech zpracování grafiky.

Chladící systém

Všechno je zde také velmi jednoduché. čím produktivnější je grafická karta, tím více tepla bude uvolněno. Proto jsou všechna moderní grafická řešení používána ze dvou nebo více chladičů (ventilátorů) k ochlazení video procesoru a paměti grafické karty.

V některých modelech grafických karet může chladicí systém fungovat tišší než v jiných modelech, pokud je pro vás důležitý parametr, jaký je hluk zveřejněný při zatížení, doporučujeme vám, abyste se před zakoupením konkrétního videa seznámili s recenzemi uživatelů Model karty.

Inteep nebo spojení

Integrace připojení určuje, co bude váš monitor nebo televizor připojen k grafické kartě pro výstup obrázku. V současné době se v monitorech a televizích používají čtyři konektory připojení, jedná se o DVI-I, DVI-D, VGA, HDMI a DisplayPort.

DVI-I, DVI-D a VGA se vztahují k morálně zastaralým standardům připojení a často se používají ve starých modelech monitorů a televizorů, kde rozlišení zřídka překračuje 1920 × 1080 a aktualizační frekvenci 75 Hz. Pokud tedy chcete použít rozlišení vyšší než FullHD (1920 × 1080), měli byste věnovat pozornost možnostem pomocí konektorů HDMI a DisplayPort Connectors.

Stojí za to dodat, že HDMI a Displayport, kromě výstupu obrázku, mohou také přenášet zvukový signál ze zařízení, což je velmi výhodné při připojení a výkonu obrázku k televizoru nebo monitoru s vybudovanými reproduktory.

Výživové konektory

Se zvýšením výkonu grafické karty je její spotřeba energie přímo úměrná, čím lepší a produktivnější je grafická karta, tím další elektrické vedení bude vyžadováno, aby fungovaly.

Nebuďte překvapeni, ale většina moderních grafických karet je nejvíce „nenasytnými“ prvky počítače, pokud jde o napájení. Jako zkoumání GeForce RTX 3070 vyžaduje připojení 8-pinových 6-pin dalších napájecích konektorů a spotřebovává v době zatížení ~ 300 W, zatímco grafická řešení počáteční úrovně podle Typ GeForce GT 1030 je docela schopen pracovat bez dalšího energie a obejít energii z linky PCI-Express.

A je možné, že změna grafické karty v počítači na novou bude znamenat další odpad. Nákup nového silnějšího napájení. V případě výše uvedeného příkladu (GeForce RTX 3070) často výrobce doporučuje, aby výrobce doporučil napájení nejméně 650 W laskavě označující napájení doporučené energií.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS