Problém s fotoaparátem Asus zenfone

Časté problémy se smartphony řady Asus ZenFone a jejich vlastní řešení.

V souvislosti s popularizací chytrých telefonů tchajwanské značky se mnoho uživatelů zajímá o to, jak pořídit snímek obrazovky na Asus Zenfone, a takové možnosti patří k základním, ale je vhodné se zeptat na několik praktických způsobů, které by měly být podrobně uvedeny. Je třeba poznamenat, že současné úpravy softwaru v telefonech nabízejí různé možnosti pořizování snímků obrazovky. Uživatel může například.

Zakázat ve Správci zařízení

Zakázání fotoaparátu notebooku jako zařízení. Jedná se o univerzální metodu, která bude fungovat, dokud ji nezapnete. Vstup do ovládacího panelu přes nabídku Start.

V tomto okně zobrazte velké ikony a najděte Správce zařízení.

Najděte v něm svůj fotoaparát. Obvykle se nachází v části „Zobrazovací zařízení„, pokud je vestavěný, a v části „Řadiče USB“, pokud je externí. Zakážete ji pomocí kontextové nabídky kliknutím pravým tlačítkem myši.

proč, nefunguje, fotoaparát, zařízení, asus, zapnout

Jak povolit webovou kameru v notebooku se systémem Windows 10?

Zprovoznění webové kamery ve Windows 10 je trochu složitější. Jedná se o mnohem pokročilejší software, který se může zdát složitý, ale ve skutečnosti je poměrně jednoduchý. Za normálních okolností se fotoaparát v systému Windows 10 spustí automaticky, nemusíte jej zapínat. Pokud se však vyskytnou problémy se zařízením, můžete zkontrolovat, zda je připojeno, nebo ne.

Jak povolit webovou kameru v notebooku se systémem Windows 10:

 • Musíte přejít na hlavní panel, aby se zobrazilo slovo „fotoaparát„. Na obrazovce se zobrazí položka. Pokud kamera nefunguje, zobrazí se oznámení „kameru se nepodařilo najít“. Pokud funguje, zobrazí se před ním tlačítko „zapnout fotoaparát„.
 • Chcete-li zařízení aktivovat, musíte vstoupit do režimu „start“ a kliknout na zařízení pravým tlačítkem myši. Zobrazí se několik sekcí, mezi nimiž je třeba vybrat „Správce zařízení„.
 • Po stisknutí této klávesy se zobrazí velký seznam všech zařízení, která zobrazují obrázek. Je třeba otevřít správné zařízení. Často se zobrazuje jako kamera USB nebo webová kamera. Stiskněte toto tlačítko a potvrďte tlačítkem „aktivovat“.
 • Poté se provede aktualizace systému, tj. restart přes nabídku Start.
 • Velmi často se může stát, že se zařízení nezobrazí správně, místo fotoaparátu se zobrazí nápis „neznámé zařízení“. To znamená, že ovladače nebyly z nějakého důvodu nalezeny nebo nefungují v požadovaném režimu. V takovém případě si je musíte nainstalovat sami tak, že nejprve navštívíte stránku pro vývojáře svého notebooku. Tyto aplikace jsou obvykle k dispozici zdarma a dodávají je dodavatelé softwaru pro notebooky.
proč, nefunguje, fotoaparát, zařízení, asus, zapnout

Zapnutí fotoaparátu a kontrola stavu zařízení

Některé notebooky jsou vybaveny speciální klávesou, která v kombinaci s tlačítkem Fn zapíná a vypíná fotoaparát. Většinou se nachází na písmenu „V“ nebo v horní části klávesnice a má také obrázek ikony fotoaparátu.

READ  Je možné připojit sluchátka Airpods k zařízení Samsung se systémem Android?

Často se stává, že po přeinstalování operačního systému již operační systém webovou kameru nedetekuje nebo ji při používání počítače nedetekuje. Pokud se se samotným zařízením nic nestalo, je velmi pravděpodobné, že problém je v ovladačích fotoaparátu.

Nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak zkontrolovat stav zařízení a povolit jej v systému Windows:

 • Kliknutím levým tlačítkem myši nebo stisknutím klávesy Win otevřete nabídku „Start“ v dolní liště systému Windows;
 • Kliknutím pravým tlačítkem myši otevřete kontextovou nabídku „Můj počítač“ a klikněte na „Vlastnosti“;
 • V zobrazené nabídce můžete aktivovat část Správce zařízení;
 • Z nabízeného seznamu vyberte možnost „Imaging Devices“. Otevřená větev by měla obsahovat ikonu fotoaparátu. Název zařízení se může lišit v závislosti na jeho modelu nebo modelu notebooku;
 • Dvojitým kliknutím otevřete vlastnosti zařízení. První navrhovaný oddíl by měl uvádět jeho stav. Pokud je zařízení vypnuté, klikněte na tlačítko „Povolit“.

Změna nastavení expozice

Pokud se při pokusu softwaru pro nahrávání videa o přístup k webové kameře zobrazí černá obrazovka, je možné, že nastavení aplikace není správné. Nechte nás je optimalizovat a vyřešit vaše problémy pomocí

 • Spusťte software pro snímání.
 • Přístup k části „Nastavení videa“.
 • Přejděte na položku Expozice a nastavte ji na hodnotu Automaticky.

Co je potřeba pro fungování fotoaparátu?

Nejprve správně nastavte operační systém a nainstalujte a spusťte všechny ovladače. Všimněte si, že se bez něj neobejdete ani v případě, že je váš model navržen tak, aby se k zapnutí fotoaparátu používala tlačítka fotoaparátu.

Z důvodu bezpečnosti zařízení je nejlepší stáhnout ovladače z oficiálních webových stránek. Je také nutné stáhnout speciální nástroj. Pro systémy Windows 8, 7, HP a Vista nejsou k dispozici žádné další nástroje pro připojení, pokud jste si operační systém nenainstalovali sami. V opačném případě si je budete muset nainstalovat sami, mimo jiné. Servisní středisko Asus vám rádo pomůže s následujícími záležitostmi.

READ  Jak nastavit Wi-Fi v notebooku Asus. Připojení notebooku Asus k síti Wi-Fi

Majitelé notebooků s předinstalovaným systémem mohou kameru na svém Asusu snadno a bez problémů povolit stisknutím tlačítka.

Kamera je softwarově vypnutá

V operačních systémech Windows lze téměř všechna vestavěná nebo externě připojená zařízení počítače programově zakázat. To můžete udělat nejen vy sami, ale také jakákoli aplikace, která má přístup k nastavení systému. Samovolné vypnutí/zapnutí webové kamery je často způsobeno malwarem. Chcete-li zkontrolovat, zda je zařízení zapnuto nebo vypnuto, postupujte následovně

 • Na notebooku stiskněte kombinaci kláves „Win R“.
 • Otevře se okno „Spustit“. Zadejte příkaz „devmgmt.položku „msc“ bez uvozovek a klikněte na tlačítko „OK“.
 • V systémové aplikaci, která se znovu otevře, najděte položku „Zařízení pro zpracování obrazu“ a dvakrát na ni klikněte.
 • Pokud webová kamera nemá žádné softwarové nebo hardwarové závady, zobrazí se v otevřené části například název webové kamery:
 • Poté klikněte pravým tlačítkem myši na název webové kamery. Pokud se v rozevíracím seznamu zobrazí možnost „Enable device“, klikněte na ni. Fotoaparát by se měl spustit.

V některých případech systémových chyb (obvykle závady ovladače) a z jiných důvodů může webová kamera sama zamrznout. V těchto případech jej jednoduše jemně vypněte a znovu zapněte. Jednoduše klikněte pravým tlačítkem myši na název fotoaparátu, vyberte možnost „Zakázat zařízení“ a poté znovu vyberte možnost „Povolit zařízení„.

Pokud jste při manipulaci s webovou kamerou aktivovali aplikaci ve Správci zařízení, restartujte ji.

Proč na notebooku nefunguje webová kamera

Příčiny nefunkčnosti webové kamery notebooku jsou následující:

 • Selhání softwaru operačního systému;
 • konflikt softwaru;
 • Spyware a viry;
 • Mechanické poškození dílu;
 • Výrobní vada.

Snadno opravíte poruchu softwaru a poškození virem. Část notebooku byste však neměli měnit sami. Výměna vestavěné kamery v domácnosti ve většině případů zničí displej. Abyste se vyhnuli riziku dalšího poškození a ušetřili náklady na opravu, obraťte se na autorizovaný servis, který vám poskytne odbornou pomoc.

READ  Mikrofon iPhonu při hovoru nefunguje.

Co dělat, když fotoaparát v systému Android nefunguje:

Než začnete, spusťte aplikaci fotoaparátu, a pokud se zobrazí černá obrazovka hlavního fotoaparátu, přepněte na přední selfie kameru. Pokud přední fotoaparát funguje, je problém přímo v hlavním modulu fotoaparátu a nemůžete jej vyřešit vlastními silami. Pokud však přední fotoaparát také nezobrazuje obraz, přečtěte si níže.

Obnovení mezipaměti a dat aplikace fotoaparátu

Přejděte do Nastavení =““ Aplikace =““ Fotoaparát a vyberte kartu Paměť

Nejprve stiskněte tlačítko „Vymazat mezipaměť“ a poté „Vymazat data“

Zkuste spustit fotoaparát, a pokud to nepůjde, přejděte k dalšímu kroku

Instalace aplikace fotoaparátu třetí strany

Možná je standardní aplikace fotoaparátu tak hloupá, že nepomůže ani obnovení mezipaměti a dat. V takovém případě můžete zkusit nainstalovat aplikaci fotoaparátu třetí strany. Naštěstí je takových programů na Play Marketu spousta a můžete si vybrat podle svého vkusu. Můžete si nainstalovat libovolnou aplikaci, ale doporučuji Open Camera. jako jeden z nejstabilnějších a zcela zdarma.

Provedení tvrdého resetování

Pokud předchozí metody problém s fotoaparátem nevyřeší, můžete přistoupit k drastickému opatření a obnovit tovární nastavení telefonu. Přejděte do nastavení smartphonu a vyhledejte položku „Oprava a reset“ nebo „Archivovat a opravit“. Název závisí na modelu zařízení a verzi systému Android, ale v každém případě bude obsahovat slovo recovery nebo reset Vyberte „Resetovat data“ a počkejte, až se telefon restartuje

Závažnější poruchy fotoaparátu v zařízeních se systémem Android bohužel nelze opravit vlastními silami. V takovém případě se možná budete muset obrátit na servisní středisko.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS