Jak opravit nepřipojení iPhonu k zařízení Bluetooth

Majitelé iPhonů, kteří v nastavení svého zařízení objevili Bluetooth, jsou zmateni: je známo, že data z iPhonu do jiných zařízení Apple přenášíte bezdrátově pouze díky funkci AirDrop. Proč potřebujeme v zařízeních Apple Bluetooth??

Bluetooth je v zařízeních Apple nutný především pro připojení různého příslušenství. konkrétně

Technologie AirDrop navíc využívá kombinaci Wi-Fi a Bluetooth, takže umožňuje bezdrátové sdílení dat mezi majiteli zařízení Apple. Další informace o AirDrop najdete zde.

Nastavení Bluetooth v iPhonu

Před nákupem jakéhokoli zařízení se ujistěte, že je vůbec kompatibilní s vaším modelem iPhonu: sluchátka, která fungovala s modelem 4S, se nemusí připojit k modelu 6 Plus. Pokud nejsou žádné problémy s kompatibilitou, přejděte k nastavení připojení:

 • Aktivujte Bluetooth na zařízení, které chcete připojit k iPhonu. Pokyny, jak to provést, najdete v příručce. stisknutím speciálního tlačítka, zadáním hesla atd.д.
 • Otevřete nastavení iPhonu a přejděte na „Bluetooth“. Posuňte přepínač do aktivní polohy.

Začněte skenovat své okolí (dosah technologie je asi 10 metrů, proto umístěte zařízení poblíž). Pokud zařízení není nalezeno, zkontrolujte, zda jste na něm správně povolili Bluetooth, a hledejte znovu.

Chcete-li zkontrolovat, zda je příslušenství připojeno, podívejte se na stavový řádek iPhonu. Pokud je ikona Bluetooth modrá nebo bílá, je zařízení připojeno a funguje správně. Pokud je ikona šedá, příslušenství není detekováno.

Jak změnit typ zařízení Bluetooth v systému iOS

Chcete-li změnit typ, není nutné v tomto okamžiku zařízení připojovat.

 • Otevřete Nastavení. pak Bluetooth.
 • Vedle požadovaného zařízení stiskněte tlačítko „i“.
 • V části Typ zařízení vyberte požadovanou možnost: autorádio, sluchátka, naslouchátko, reproduktor, jiné.

V mém případě jsem změnil typ zařízení na auto audio a poté všechny uvedené funkce opět fungují.

Oprava: Nefungující nebo nespárovaný iPhone 13, 13 Pro nebo Pro Max Bluetooth.

Za normálních okolností se iPhone Bluetooth může připojit k jakémukoli zařízení Bluetooth, ať už jde o reproduktory, náhlavní soupravy atd. Д. Pokud však máte problémy s připojením k zařízení, může to být způsobeno určitými technickými problémy. Zde je několik možných řešení, která vám mohou pomoci vyřešit problém s Bluetooth nebo párováním na iPhonu 13, 13 Pro a Pro max.

READ  jak překrýt hudbu z iPhonu na postrisu. Jak připojit hudbu k příběhům pomocí aplikace třetí strany

Kontrola dosahu Bluetooth

Chcete-li připojit dvě zařízení přes Bluetooth, musíte zajistit, aby obě zařízení byla v dosahu. Dosah obvykle závisí na verzi Bluetooth, ale vzhledem k tomu, že používáte Bluetooth 5.0, rozsah je 200 stop až 800 stop. Pokud tedy máte problémy s připojením zařízení, přibližte je k sobě a zkuste je znovu připojit.

Zapnutí funkce Bluetooth

Před připojením jakéhokoli zařízení Bluetooth zkontrolujte, zda máte na iPhonu i na druhém zařízení zapnutou funkci Bluetooth.

restartovat Bluetooth

Někdy může dojít k problémům s připojením iPhonu k zařízení Bluetooth, protože se nezobrazí. V takovém případě vypněte na iPhonu na několik sekund Bluetooth a znovu jej zapněte. Restartujte také druhé zařízení Bluetooth a zkontrolujte, zda nedošlo k přerušení spojení.

znovu připojit připojení Bluetooth

Pokud jste zařízení dříve nepřipojili, musíte jej před použitím znovu připojit. Následně zapněte Bluetooth v obou zařízeních, naskenujte zařízení, proveďte spárování a zkuste se připojit.

restartování zařízení Bluetooth

Pokud jste již vyzkoušeli výše uvedené metody a žádná z nich ve vašem případě nezapojila kabel, zkuste restartovat iPhone a zařízení Bluetooth, které chcete připojit. Pokud se v zařízení vyskytne drobná závada, mělo by problém vyřešit restartování obou zařízení.

Zkontrolujte verzi iOS.

Pokud používáte starší verzi systému iOS, může to být další důvod, proč se nemůžete připojit k Bluetooth. Zkontrolujte nejnovější verzi systému iOS (je-li k dispozici), aktualizujte systém iOS a zkuste to znovu.

aktualizovat verzi iOS

Kromě běžných problémů, jako je chybějící připojení Bluetooth, problémy s dosahem Bluetooth nebo problémy s detekcí zařízení Bluetooth, existuje mnoho problémů s Bluetooth, které lze odstranit pomocí aktualizace softwaru. Je důležité, abyste svůj iPhone aktualizovali na nejnovější aktualizace. Aktualizace systému iOS nejen zlepšují práci s iPhonem, ale také poskytují důležité bezpečnostní aktualizace pro vaše zabezpečení. Kroky pro kontrolu a instalaci automatických aktualizací iOS:

Otevřete nastavení iPhonu a přejděte na „Základní“ „Aktualizace softwaru“.

Zkontrolujte, zda je k dispozici nějaká aktualizace, a pokud ano, nezapomeňte ji stáhnout a nainstalovat.

Při aktualizaci iPhonu na nejnovější verzi se ujistěte, že máte dobré připojení k internetu a že je zařízení nabité alespoň na 80 % baterie pro proces malé aktualizace.

Kontaktujte podporu společnosti Apple

Toto je poslední možnost, pokud vám žádná z těchto technik nepomůže. Někdy může dojít k poškození čipu Bluetooth nebo modulu Bluetooth v telefonu v důsledku poškození vodou nebo fyzického nárazu. Pokud má váš iPhone 13, 13 Pro nebo 13 Pro Max trvalé potíže s připojením k jiným zařízením, kontaktujte podporu Apple nebo navštivte nejbližší showroom a požádejte o pomoc odborníky.

READ  iPhone je mrtvý, co mám dělat?. Co můžete dělat, když iPhone nefunguje kvůli vybité baterii?

Oprava iPhonu

Není to nejlepší řešení, ale pokud vám žádné z předchozích nefungovalo, budete muset přejít na jedno z nich. Musíte obnovit iPhone pomocí iTunes a znovu jej nastavit. Tím se vymažou všechna nastavení, která mohla způsobovat problém. Více informací najdete v níže uvedených pokynech.

Pokud vám žádné z výše uvedených řešení nepomohlo, musíte se obrátit na odborníka. Problém může být v detailech vašeho smartphonu.

Pokud žádný z výše uvedených způsobů nepomohl, budete muset počkat na další aktualizaci systému iOS. Možná, že Apple dokáže problém vyřešit sám.

Jak připojit iPhone k televizoru přes Wi-Fi

Chcete-li telefon připojit k televizoru přes Wi-Fi, musíte mít televizor, který podporuje funkci Wi-Fi Direct. Před provedením postupu se ujistěte, že jste se seznámili s návodem k obsluze televizoru. V ideálním případě najdete konkrétní pokyny pro Wi-Fi Direct, ale pokud je váš televizor vybaven set top boxem Smart, bude pravděpodobně fungovat, jak má.

Bezdrátové odesílání obrazovky iPhonu do televizoru.

Nejprve je třeba připojit televizor k domácí síti Wi-Fi. Každý televizor je jiný, takže je těžké dávat univerzální pokyny. Obecně to bude vypadat asi takto:

 • Přejděte do Nastavení.
 • Dále klikněte na Obecná nastavení, Síť.
 • Dále vyberte metodu bezdrátového připojení.
 • Poté vás televizor vyzve k výběru sítě Wi-Fi, vyberte domácí síť.
 • Zadejte heslo pomocí dálkového ovladače.
 • Stiskněte tlačítko Hotovo.

Poté se připojte ke stejné síti Wi-Fi na iPhonu a přeneste obrazovku telefonu na televizor. Zde je situace mnohem jednodušší:

 • Přejděte do Nastavení, Wi-Fi.
 • Pak vyberte stejnou síť jako v televizoru (důležité).
 • Připojte se k němu (v případě potřeby zadejte heslo).
 • Poté přejděte na iPhone do Ovládacích panelů (přejeďte prstem z pravého horního rohu u iPhonu X a vyšších nebo ze spodní části u iPhonu 8 a nižších).
 • Klikněte na ikonu dvojité obrazovky a vyberte možnost TV.
 • Připraveno.

Nejprve se ujistěte, že jsou obě zařízení připojena ke stejné síti, a teprve poté přejděte do Ovládacích panelů.

Nyní můžete bez problémů streamovat obrazovku smartphonu do televizoru. Neexistuje mnoho scénářů, které by se daly použít, ale skvěle se hodí k prezentaci fotografií z dovolené! No, můžete také hrát hru, i když pro mě je mnohem pohodlnější připojit iPhone k počítači.

Pokud se televizor v okně Opakovaná obrazovka nezobrazuje, televizor tuto funkci nepodporuje a musíte ji provést postaru. Nenechte se zastrašit.

READ  iPhone x se zavěsí

#1. Nainstalujte nejnovější aktualizaci systému iOS

Pokud jste tak ještě neučinili, aktualizujte svůj iPhone X, iPhone 8 nebo iPhone 8 Plus na nejnovější verzi iOS. V některých případech lze chyby a omyly opravit jednoduchou aktualizací.

 • Vypnutí Bluetooth pomocí přepínače v nastavení Bluetooth.
 • Vynucený reset iPhonu. V zařízeních iPhone X, iPhone 8 a iPhone 8 Plus se změnil způsob vynuceného restartování počítače. Postupujte podle níže uvedených pokynů:
 • Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko zvýšení hlasitosti.
 • Rychle stiskněte a uvolněte tlačítko snížení hlasitosti.
 • Stiskněte boční tlačítko (Spánek/Probuzení), dokud se nezobrazí logo Apple.

Zkuste znovu připojit příslušenství. Pokud se to nepodaří, zkuste toto řešení.

Zkontrolujte, zda je přepínač vedle Bluetooth aktivní a zeleně zvýrazněný. Pokud ne, stiskněte toto tlačítko, aby se rozsvítilo zeleně.

Funkci Bluetooth můžete na iPhonu zapnout také v Ovládacích panelech.

Úplný reset iPhonu

Pokud předchozí metody nefungovaly, abyste se mohli připojit k zařízení, nezbývá vám než zkusit úplný reset iPhonu. Předtím proveďte zálohování na iCloud.

Pokud nic nepomůže, zkuste úplný reset

 • Přejděte do Nastavení.
 • Vyberte možnost „Major“.
 • Úplně dole klikněte na „Přenést nebo resetovat iPhone„.
 • Vyberte možnost „Vymazat obsah a nastavení“.

Někdy se také nestáhnou aplikace z obchodu App Store. V čem je problém a jak ho odstranit? V našem článku jsme vám poskytli několik užitečných tipů.

Společnost Apple přiznává, že kvůli pandemii přišla až o 6 miliard dolarů příjmů. Příčinou je nedostatek procesorů. A zdá se, že to je jen začátek všech problémů společnosti. Podívejme se, co nás čeká v budoucnosti a jak nás ovlivní

Porušení teplotního hodnocení iPhonu, nerestartování nebo neaktualizování zařízení a dokonce i nabíjení v autě může iPhone během několika měsíců zničit. Proč se to děje?? Mysleli jsme, že vám připomeneme základní informace

Ukázalo se, že iPhone 11 si v Rusku můžete koupit za slušnou cenu, a to dokonce na 10 měsíců na splátky bez přeplatku. Zde je návod, jak to udělat tak, abyste získali slevu a nepřeplatili ani korunu za rozdělení platby

| Denial of responsibility | Contacts |RSS