Co se stane, když odstraním službu Vyber: zůstanou mé zprávy zachovány?? Mohu odstranit zprávy od partnera v konverzaci Viber?

Důvodů, proč je nutné odinstalovat aplikaci Messenger, může být celá řada. Například v případě poruchy nebo „přechodu“ na nové zařízení. A žádost se také liší: chcete zachovat historii komunikace, nebo naopak, měla by být odstraněna? Pomůžeme vám zjistit, co se stane, když odstraníte Viber, zůstanou tam vaše zprávy? Promluvme si také o možnosti částečného vymazání textu v konverzacích.

Termín „smazat Viber“ používají uživatelé ve dvou případech: když jde o deaktivaci účtu a skutečné odstranění aplikace nainstalované v mobilním zařízení. Význam akcí se zde liší, proto budeme pro každou z nich používat samostatný pojem:

Na tomto místě má smysl tento bod rozvést: Pokud odstraníte Viber, bude historie vašeho partnera v chatu? Ano, historie soupeře zůstane nezměněna, pokud předtím ručně nevyčistíte chatovací místnost. Jak na to.

Jak obnovit službu Vyber ihned po vymazání

Pokud byl klient messengeru smazán relativně nedávno, může jej každý majitel smartphonu se systémem Android obnovit následujícím způsobem:

Pokud uživatel před odstraněním nezálohoval, bude nutné všechny chaty znovu otevřít. Předchozí zprávy se v nich nezobrazují.

V ideálním případě, když majitel smartphonu vytvořil záložní kopii, se po přeinstalování aplikace Viber nebude lišit od původního stavu před odinstalací. Aplikace zobrazí veškerou korespondenci a dokonce i mediální soubory vyměňované mezi uživateli.

obrázek

Pokud máte iPhone se systémem iOS, postup obnovení se nebude lišit od pokynů pro Android. Jediný rozdíl je v tom, že budete muset používat jiný obchod s aplikacemi, App Store.

Co můžete ve Viberu vymazat?

Pokud hledáte způsob, jak vymazat aplikaci Viber od nežádoucích dat, je třeba poznamenat, že vymazání všech informací je nevratné, i když máte zálohu, a mediální soubory se také nezkopírují. Proto se před vymazáním Viberu v počítači, iPhonu nebo Androidu ujistěte, že informace nepotřebujete. Pokud zprávu odstraníte, můžete ji obnovit. zde je návod, jak to udělat.

Možnosti mazání dat Viberu zahrnují mazání jednotlivých zpráv, mazání zpráv od konkrétního uživatele (vy i váš partner v konverzaci jste smazáni) a vymazání mezipaměti pro vyšší výkon zařízení.

READ  Jak odstranit automatické otáčení v zařízení iPhone. Používání aplikací třetích stran

Jak odstranit aplikaci Viber z telefonu?

Pokud chcete jednoduše vymazat aplikaci Messenger, aniž byste přišli o svůj účet, konverzace nebo všechna osobní data, měli byste postupovat podle následujících pokynů. Je vhodný pro lidi, kteří ztratili chuť aplikaci používat, ale nevylučují, že starý účet budou v budoucnu potřebovat.

Je však třeba mít na paměti, že i když aplikaci Viber z telefonu odstraníte, bude to mít následky.

Pokud je důvodem odinstalace pomalá nebo nesprávně fungující aplikace, bylo by mnohem efektivnější ji aktualizovat. Chcete-li se dozvědět, jak to udělat zdarma, řekli jsme vám v tomto článku.

Co se stane v tomto případě:

 • Aplikace bude ze smartphonu vymazána;
 • Historie zpráv, hovorů a chatů je také zcela vymazána. Vy i vaše kontakty. Skupiny. vyloučení. Jednoduše přestanete být jejich součástí;
 • Váš účet (účet Viber) nebude smazán. Aplikaci můžete znovu stáhnout a bezpečně používat. Vaše kontakty a osobní údaje se nezmění.

Vyberte si jeden z našich návodů. pro telefony Android nebo iPhone. Proces vymazání aplikace se samozřejmě v různých operačních systémech liší.

Příručky pro telefony se systémem Android

To se nijak neliší od odstranění jakékoli jiné aplikace z mobilního telefonu. Pokud jste to již dříve udělali, jednoduše ji ze smartphonu vymažte a vyčistěte data. Pokud jste se s něčím podobným ještě nesetkali, byl tento návod na odstranění aplikace Viber v systému Android vytvořen speciálně pro vás.

Otevřete nastavení telefonu. Najděte tam kartu „aplikace“. V některých telefonech musíte po přechodu na tuto kartu znovu stisknout tlačítko „Aplikace“, které se nachází na této kartě. Tímto způsobem se dostanete k aplikacím staženým do smartphonu, které nebyly nainstalovány ve výchozím nastavení. Viber je jedním z nich.

Najděte Viber v otevřené nabídce. Obvykle se nachází v dolní části obrazovky. Klepněte na něj. Vyberte možnost „Odstranit“ a potvrďte akci.

Poté si ji můžete kdykoli znovu stáhnout z Google Play a pokračovat v jejím používání.

Jak odstranit Viber z iPhonu?

Je to ještě jednodušší. Proces odstraňování aplikací se v různých verzích iOS příliš neliší. Operační systém nezískává nové funkce v závislosti na modelu telefonu.

Takže nemusíte chodit do nastavení a podobně. Pokud však již nějakou dobu používáte systém iOS, určitě budete potřebovat návod, jak Viber z iPhonu odinstalovat. Ačkoli ve skutečnosti jsou zapotřebí doslova dva lisy.

 • Vyhledejte ikonu Viber na obrazovce smartphonu;
 • Stiskněte ji (stiskněte a podržte prst po dobu 1-2 sekund), dokud se ikona nezačne třást;
 • V horním rohu ikony Viber by se měl objevit křížek. Klikněte na něj;
 • Potvrzení akce.
READ  Nahrávání hovorů na telefonu Samsung s9

Aplikaci si opět budete moci kdykoli znovu stáhnout z obchodu Apple Store a dále ji používat. Je to tak jednoduché.

Deaktivace

proces může probíhat pouze v rámci samotné aplikace. Pokud jste již Viber odstranili a chcete svůj účet deaktivovat, musíte si messenger znovu nainstalovat.

Před zahájením procesu deaktivace se nejprve ujistěte, že máte nainstalovanou nejnovější verzi aplikace.

Po deaktivaci účtu Viber v zařízení:

 • Z tohoto zařízení budou odstraněna všechna uživatelská data, včetně historie zpráv, skupin a stažených nálepek.
 • Nebudete se již zobrazovat jako uživatel aplikace.
 • Všechny ostatní účty spojené s vaším účtem, jako např. a podobně, budou odpojeny od služby.
 • Kredit Viber Out zůstane na tomto účtu, ale můžete kontaktovat podporu e-mailem a požádat o převod kreditu na nový účet.
 • Pokud deaktivujete účet na svém primárním zařízení (na zařízení, na kterém jste se ke službě přihlásili), aplikace se deaktivuje i na všech ostatních zařízeních.

DŮLEŽITÉ: Po deaktivaci účtu není možné smazaný účet ani žádná uživatelská data obnovit. Viber neukládá žádné zprávy z vaší historie a není schopen obnovit ztracená data. Opětovná registrace pod stejným číslem mobilního telefonu neobnoví historii vašeho předchozího účtu.

Jak trvale odstranit účet Viber

Vývojáři samozřejmě umožnili, abyste mohli svůj účet smazat. Zde se tato funkce nazývá deaktivovat.

Chcete-li deaktivovat účet Viber, musíte provést následující kroky:

 • Spusťte aplikaci Viber ve svém smartphonu nebo tabletu;
 • Otevřete nabídku Nastavení aplikace. klikněte na tři vodorovné pruhy v pravém dolním rohu obrazovky;
 • Přejděte na „Ochrana osobních údajů“;
 • Zde vyberte možnost „Deaktivovat účet“;
 • Souhlasím s vaším výběrem.

Hotovo. Uživatelská stránka odstraněna. Jak zcela odstranit Viber v počítači? Můžete to udělat také takto. A k tomu:

 • Spusťte aplikaci Viber v počítači;
 • Přihlaste se ke svému účtu;
 • V pravém horním rohu okna Viberu klikněte na ikonu ozubeného kola. tím přejdete do sekce Nastavení;
 • Zde je třeba vybrat kartu „Účet“;
 • Klikněte na možnost „Deaktivovat Viber“ na pravé straně dialogového okna;
 • Souhlasím s vaším výběrem.

Než však svůj účet Viber trvale odstraníte, odstraníte vše, co je s ním spojeno, včetně seznamu kontaktů, historie e-mailů atd.д. A nic nelze obnovit zpět. Nepomůže ani korespondence se službou podpory. V krajním případě je možné historii korespondence archivovat. Lze ji však číst pouze odděleně od samotné aplikace. Samotný software však zůstává v zařízení. Nic vám tedy nebrání zaregistrovat se znovu, nebo dokonce na stejné číslo. Není však třeba dodávat, že ze starého účtu se nic neobnoví. Budete si muset vytvořit vlastní seznam kontaktů, skupinových odběrů atd.д. Opětovná archivace.

READ  Jak připojit monopod k telefonu. Chyba "Špatný pin nebo heslo" při připojení monopodu

Jak odinstalovat aplikaci Vyber z telefonu se systémem Android

Odinstalování aplikace Viber je snadné. To se provádí stejným způsobem jako u jiných aplikací:

 • Nejprve musí uživatel získat přístup k nastavení jakýmkoli způsobem. Nastavení je přístupné buď prostřednictvím ikony na úvodní obrazovce, nebo v přídavném ovládacím centru. Ikona nastavení vypadá jako ozubené kolo;
 • Po vstupu do nastavení vyhledáme sekci „Aplikace“. Uživatel, který klikne na tuto část, by měl mezi všemi aplikacemi v systému najít Viber, což je aplikace, kterou chce odinstalovat;
 • Poté klikněte na tlačítko „Odstranit“, potvrďte všechny akce a počkejte, až systém provede odstranění aplikace;
 • Pokud je odstranění úspěšné, aplikace již v telefonu nebude, to znamená, že spolu se samotnou aplikací uživatel smazal i způsob přístupu k aplikaci prostřednictvím telefonu, ale samotná data účtu smazána nebyla. Vždy může znovu zadat telefonní číslo a poté pokračovat v komunikaci s příbuznými a přáteli prostřednictvím aplikace.

Další podrobnosti o tom, jak odstranit jakoukoli aplikaci v telefonu se systémem Android, najdete v tomto videu

Vytvoření zálohy

A nyní si řekneme, jak zcela odstranit z Viberu. Nejprve se podíváme na odinstalování ze seznamu aplikací nainstalovaných v zařízení:

 • Na ploše smartphonu stiskněte na 2-3 sekundy ikonu Viber a po jejím zvýraznění ji přesuňte na křížek, který se zobrazí v horní části obrazovky;
 • Druhý způsob je časově náročnější: nejprve musíte otevřít nastavení telefonu. Poté vyberte možnost „Aplikace“. Nakonec posunutím obrazovky doleva doprava vyhledejte mezi aplikacemi Vyber. Klepněte na jméno a otevře se okno s nápisem „Odstranit“. Výběrem této možnosti aplikaci ze smartphonu fyzicky odstraníte.

Obnovení smazaného účtu

Deaktivovaný účet lze velmi snadno obnovit. Nejprve potřebujete telefonní číslo, ke kterému byl účet připojen. Přistoupíte do aplikace, zadáte číslo mobilního telefonu. Viber vám zašle potvrzovací kód. Zadejte kód. Hotovo! Pokud nebyla vytvořena záloha, staré konverzace nebudou obnoveny. Vaše mediální soubory budou také beze stopy ztraceny.

DŮLEŽITÉ: Pokud jste svůj účet před smazáním propojili s jiným mobilním telefonním číslem, bude zaregistrován zcela nový profil, protože toto telefonní číslo není systému známo. Chcete-li obnovit svůj účet, musíte obnovit stránku na číslo, ke kterému byla připojena v době smazání.

Nyní víte, jak během několika minut odstranit a obnovit účet Viber, aniž byste přišli o své cenné e-maily.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS