Jak pořídit snímek obrazovky?

Z různých důvodů můžete potřebovat zachytit obraz z obrazovky počítače. Existují různé nástroje, některé jsou integrovány do systému, jiné existují jako samostatné nástroje. Tento článek se zabývá nejlepšími způsoby, jak pořídit snímek obrazovky počítače co nejrychleji a nejjednodušeji.

Pořízení snímku obrazovky může pomoci opravit chybu nebo závadu systému. Uděláte snímek obrazovky a nahrajete ho například na nějaké počítačové fórum. Ostatní uživatelé si mohou váš problém nejen přečíst, ale také jasně vidět všechny podrobnosti a lépe vám poradit s řešením vašeho problému.

Snímky obrazovky jsou samozřejmě potřeba i v jiných případech. To teď není tak důležité. Důležitější je, jak pořizovat snímky obrazovky. Tento článek vám pomůže pořídit snímek obrazovky pomocí několika jednoduchých metod.

V níže uvedeném obsahu můžete kliknutím na jednu nebo druhou metodu snímání obrazovky přejít přímo na tu, která vás zajímá. Nemusíte chodit nikam jinam a přečtěte si celý článek a dozvíte se více o všech způsobech pořízení snímku obrazovky počítače uvedených v článku.

Těmito způsoby se podíváme na vytváření snímků obrazovky.

Programy třetích stran pro pořizování snímků obrazovky

Existuje mnoho různých funkcí softwaru pro pořizování snímků obrazovky počítače. Klíčem k úspěchu je najít rovnováhu mezi rychlostí, pohodlím, kvalitou vytvářených snímků a dalšími potřebnými funkcemi. Je třeba také zvážit, zda je program zdarma, nebo ne.

Snagit

Jako příklad uvedu sebe. Pro přípravu článků pro tento a další weby používám softwarový balík TechSmith Snagit. Podle mého názoru je to nejlepší software pro pořizování snímků obrazovky a další práci s nimi.

„Fragment a skica

Systém Windows 10 má další nástroj pro pořizování snímků obrazovky. „Snímek a náčrtek“. Chcete-li pomocí tohoto softwaru pořídit snímek obrazovky, postupujte takto:

 • Otevřete nabídku Start.
 • Vyhledejte v seznamu programů položku „Fragmenty a náčrtky“ a otevřete ji.
 • V okně klikněte na tlačítko „Vytvořit“.
 • Vyberte typ snímku obrazovky: obdélníkový výřez, volný výřez nebo snímek celé obrazovky.
 • Vyberte oblast obrazovky a pořiďte snímek obrazovky.

4 způsoby pořízení snímku obrazovky v počítači

Program se snadno používá, ale jeho funkce jsou mnohem bohatší než u programu Scissors. Například snímky obrazovky lze upravovat a nahrávat do cloudu. Kromě toho můžete v aplikaci Snímek a náčrtek pořídit snímek obrazovky se zpožděním nastavením časovače.

se screenshoty

V dnešní době existuje celá řada programů určených výhradně pro práci s grafikou: fotografiemi, obrázky, snímky obrazovky. K této rozmanitosti patří speciální nabídky. Programy, které usnadňují vytváření a úpravu snímků obrazovky.

Obvykle se tento druh softwaru nazývá screenshotter. Mezi nejznámější produkty této kategorie patří: GreenShot, FastStone Capture, Fraps, Snagit, Light Shot atd.

READ  Zobrazit svou polohu podle telefonního čísla online. "Kde jsou mé děti?"

Pomáhat!

Nejlepší programy pro tvorbu snímků obrazovky (top 10) jsem uvedl v tomto článku

Po instalaci takového softwaru obvykle stačí kliknout na tlačítko Print Screen, vybrat požadovanou oblast obrazovky a ta se zobrazí v mini-editoru generátoru snímků obrazovky.

Takto funguje například GreenShot (viz také. snímek obrazovky níže). To je to, co doporučuji pro začátek.

Grafický editor GreenShot (otevře se ihned po kliknutí na tlačítko Print Screen a zachytí požadovanou oblast obrazovky)

Jediné, co musíte dále udělat, je snímek obrazovky upravit (např. přidat na něj šipku) a uložit. Pohodlné? Pohodlně!

Kde se snímek obrazovky pořízený pomocí tlačítka „Print Screen“ uloží do počítače?

Mnoho lidí si myslí, že po stisknutí tlačítka „Print Screen“ se někde vytvoří samostatný soubor s obsahem obrazovky jako obrázkem, ale není tomu tak.

Snímek obrazovky je ve skutečnosti umístěn do dočasné paměti počítače, která se nazývá schránka. Nemůžete do něj vstoupit a prohlédnout si jeho obsah. Můžete jej pouze vložit do programu a uložit do samostatného souboru v tomto programu.

Jednoduchý grafický editor Malování, který je integrován do všech verzí systému Windows, je snadným způsobem, jak to provést. Nachází se v nabídce „Start“. „Všechny programy.“. „Standardní.“. „Paint“.

Vyhledejte aplikaci Malování a snímek obrazovky vložte a uložte

Musíte tedy otevřít aplikaci Malování a stisknout kombinaci kláves „CTRL““V“, abyste rychle vložili data ze schránky.

Kombinace kláves pro vložení ze schránky

Obrázek, který byl na obrazovce v okamžiku stisknutí tlačítka „Print Screen“, bude vložen do aplikace Paitn.

Vložení snímku obrazovky ze schránky do aplikace Malování

Musíte kliknout na „Soubor“. „Uložit jako“ a zadat název a umístění snímku obrazovky.

„Dlouhý“ snímek obrazovky (s rolováním obrazovky)

Někdy je nutné „zachytit“ nejen to, co je aktuálně na obrazovce, ale také to, co je k dispozici po posunutí stránky myší. Pokud jste například na internetu našli nějakou stránku s obrázky, nemusíte je všechny ukládat zvlášť; můžete je prostě všechny poslat na „velkou dlouhou“ obrazovku a pak se jimi zabývat.

Abychom to mohli provést snadno a rychle, potřebujeme nástroj FastStone Capture. Po instalaci a spuštění klikněte na nástroj „Zachytit rolovací okno“ (výchozí tlačítko je „CtrlAltPrtSc“).

Tuto funkci lze aktivovat také pomocí ikony softwaru v oznamovací oblasti (v blízkosti hodin).

Pak stačí zadat okno, které chcete „zachytit“, a pořídit snímek obrazovky. FastStone Capture ji začne automaticky procházet, dokud nedosáhne konce stránky (nebo dokud nestisknete Esc). Pohodlně?!

Tato funkce je k dispozici i v jiných aplikacích. Oblíbeným softwarem pro pořizování snímků obrazovky je PicPick.

PicPick. k dispozici je také dlouhý rolovací snímek obrazovky

Jak pořídit snímek obrazovky na počítači a notebooku

Musíte si vyfotit plochu nebo činnost prohlížeče? Pro tvorbu snímků obrazovky je k dispozici několik nástrojů: standardní systémové možnosti, speciální software a webové platformy. Níže vysvětlíme, jak pořídit snímek obrazovky na počítači nebo notebooku.

Obrazovku můžete zachytit bez jakéhokoli softwaru pomocí integrovaných možností systému. Umožňují vyfotografovat celý monitor nebo jeho určitou část.

READ  Jak vytvořit dvě obrazovky na iPadu

Tlačítko Print Screen

Na všech zařízeních je k dispozici tlačítko, které umožňuje zachytit obrazovku a uložit fotografii do schránky. Pořízení snímku celého displeje:

Klikněte na tlačítko Print Screen. Jeho označení se může lišit v závislosti na klávesnici (PrtScn může být zkráceno). Na staré klávesnici je standardní umístění Print Screen: V pravém horním rohu vedle Pause Break a Scroll Lock.

Rozložení tlačítek

Pro přístup k této možnosti na malých klávesnicích nemusí stačit stisknutí jedné klávesy. Možná budete muset také podržet klávesu Fn nebo Shift.

Použít označenou zkratku

Stisknutím tlačítka PrtScn odešlete obrázek do schránky. Poté ji můžete umístit na prázdné plátno v editoru fotografií nebo ji nahrát do aplikace Messenger.

Chcete-li fotografii vložit, stačí podržet klávesu CtrlV

Kombinace kláves WindowsTisk obrazovky

Pomocí klávesových zkratek uložte obrázek do počítače:

Stiskněte tlačítko WindowsTisk obrazovky. Na notebooku může být nutné předem stisknout klávesu Fn. Pak podržte současně stisknuté tlačítko Windows a Print Screen. Displej na chvíli ztmavne a soubor se automaticky umístí na jednotku C.

Uspořádání tlačítek

Chcete-li najít uložený snímek obrazovky, otevřete Průzkumníka, vyberte „Obrázky“ a otevřete podsložku „Snímky obrazovky“.

Vyhledání fotografií

Nůžkový software

Nejnovější aktualizace systému Windows mají zabudované nůžky. Umožňují nastavit oblast snímání, naplánovat snímek, nakreslit jej a poté jej exportovat ve vhodném formátu nebo odeslat e-mailem.

Chcete-li provést tisk snímku obrazovky, postupujte podle pokynů:

Otevřete nabídku Start a vyhledejte aplikaci v seznamu.

Rozložení softwaru ve Windows 10

V novém okně vyberte požadovaný režim snímání: celá obrazovka, aktivní okno nebo vybraná obdélníková oblast.

Najeďte kurzorem na položku „Nový“ a vyberte oblast

Fotografie se automaticky nahraje do editoru fotografií. Pokud chcete, můžete obrázek před uložením nakreslit.

Pokud chcete vymazat, co nepotřebujete, použijte gumu

Klikněte na ikonu uložit. Výsledek můžete exportovat jako soubor PNG a GIF.

Data můžete odesílat také e-mailem

Jak zachytit libovolnou oblast obrazovky

K pořízení snímku libovolné oblasti obrazovky již nestačí pouze klávesnice. Budete muset použít prohlížeč snímků „Nůžky“. Program je součástí systému Windows 7/10 a lze jej spustit z nabídky Start.

Chcete-li použít “ Nůžky “ z nabídky Start, přejděte na “ Všechny programy. Příslušenství. Nůžky “ nebo použijte vyhledávání.

„Nůžky“ je velmi šikovná aplikace, která umožňuje pořizovat snímky obrazovky z libovolné části obrazovky, přidávat k nim komentáře a poznámky a výsledek okamžitě uložit jako obrázek ve formátech PNG, GIF a JPG. Při použití programu “ Nůžky “ nemusíte ukládat snímky obrazovky pomocí programu Malování nebo jiného grafického editoru, lze to provést přímo z programu.

Jakmile spustíte “ Nůžky „, budete vyzváni k výběru oblasti obrazovky, kterou chcete pořídit, můžete to udělat myší. Po výběru požadované oblasti obrazovky se zkopíruje do okna, kde můžete provést základní úpravy zachyceného snímku.

K dispozici jsou následující nástroje

 • Pero. můžete jej použít k přidání ručně psaných poznámek přímo na pořízený snímek obrazovky;
 • Marker. nástroj pro zvýraznění důležitých prvků na obrázku;
 • Stuha. nástroj pro odstraňování popisků vytvořených nástroji Pero a Značka;
 • Odeslat snímek. odešle snímek obrazovky e-mailem;
 • Kopírovat. zkopíruje obrázek do schránky;
 • Vytvořit snímek je nástroj pro vytvoření nového snímku;
READ  Jak deaktivovat režim pozadí na Android

Po dokončení můžete snímek obrazovky uložit jako soubor stisknutím tlačítka „Uložit“ na panelu nástrojů nebo pomocí nabídky „Soubor. Uložit jako“.

Po uložení je obrázek připraven k použití v jiných aplikacích nebo k odeslání po síti.

Která klávesa pořídí snímek obrazovky?

Snímek obrazovky je snímek obrazovky, obrázek, který zobrazuje vše na obrazovce. Potřeba pořídit snímek obrazovky se objevuje poměrně často. Proto tuto funkci zabudovali přímo do operačního systému. V tomto materiálu se dozvíte, jakou klávesu použít k pořízení snímku obrazovky v počítači nebo notebooku se systémem Windows 7 nebo Windows 10.

Systémy Windows 7 a Windows 10 používají k pořizování snímků obrazovky klávesu PRINT SCREEN (na některých klávesnicích PRT SCN ). Tato klávesa se nachází v levé horní části klávesnice vedle kláves NUM LOCK, CAPS LOCK a SCROLL LOCK. Chcete-li pořídit snímek obrazovky, stačí stisknout tuto klávesu.

Po stisknutí klávesy PRINT SCREEN se snímek obrazovky umístí do schránky. Chcete-li tento snímek obrazovky uložit jako obrázek, musíte otevřít libovolný grafický editor, vložit jej a uložit jako soubor. Můžete například otevřít integrovaný grafický editor Malování. Za tímto účelem otevřete nabídku Start a vyhledejte položku „Malování“. Poté systém program najde a vy jej budete moci otevřít.

Po otevření aplikace Malování klikněte na tlačítko „Vložit“ nebo použijte kombinaci kláves CTRL-V. Snímek obrazovky se poté zobrazí v aplikaci Malování.

Chcete-li uložit snímek obrazovky, stiskněte tlačítko „Uložit“ nebo použijte kombinaci kláves CTRL-S.

Po uložení obrázku získáte potřebný snímek obrazovky jako soubor.

Malý trik: při pořizování snímku obrazovky můžete použít klávesu PRINT SCREEN společně s klávesou ALT. V takovém případě systém pořídí snímek obrazovky pouze aktivního okna. Můžete tedy pořizovat snímky obrazovky pouze programu, se kterým právě pracujete.

Tento přístup šetří mnoho času. Vzhledem k tomu, že získaný snímek obrazovky neobsahuje zbytečné informace a není třeba jej ořezávat v grafickém editoru.

Tvůrce webu comp-security.net, autor více než 2000 článků o opravách počítačů, programování a nastavení operačního systému.

Položte otázku v komentářích pod článkem nebo na stránce „Položit otázku“ a určitě dostanete odpověď.

Odpoledne! Užitečné informace a srozumitelně napsané. Děkuji

Pořizování snímků obrazovky pomocí softwaru. Můžete například použít standardní program Nůžky. Tato funkce je k dispozici v systémech Windows 7 a Windows 10. Nebo si můžete nainstalovat speciální software pro pořizování snímků obrazovky. Tyto aplikace umožňují používat libovolné klávesové zkratky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS