Optimalizace systému pro zrychlení provozu notebooku

Nový notebook funguje rychle a bez selhání, ale postupem času existují problémy s rychlostí zpracování dotazů. Nejčastěji je důvodem pro snížení produktivity akce samotných uživatelů, takže pokud váš notebook pomalu pracuje, revidujte postoj k jeho provozu.

Pokud notebook načítá vše po dlouhou dobu, mohou být důvody problému následující faktory:

 • Nadměrné nepořádek systému se soubory a programy.
 • Akce virů.
 • Přeplněný seznam automatického startu.
 • Velké množství spuštěných procesů.
 • Fragmentace HDD.
 • Používání hospodárného moci.
 • Ucpávání chladicího systému.
 • Morální zastarávání vybavení.

Dříve nebo později se systém stále začne zpomalovat, ale můžete jej udržovat sami v pracovním stavu po dlouhou dobu, pokud se o notebook správně staráte o notebook.

Počítač začal pracovat pomalu: Hlavní důvody

Nejběžnější příčiny brandingu a zmrazení v práci počítače:

 • Pluming operačního systému s dočasnými soubory, zbytky smazaných programů, neplatné odkazy registru.
 • Práce velkého počtu nevyužitých služeb a služeb Windows, což je zvláště důležité, pokud všechny aktualizace v systému (pro Windows 7).
 • Viry, trojské koně a další škodlivý software, jakož i reklamní moduly, tulbary a nástroje, automaticky nainstalované s programy staženými z nespolehlivých zdrojů.
 • Nedostatek RAM, a to jak kvůli zastaralosti počítače, tak kvůli prvním 3 bodům.
 • Malý objem volného prostoru na pevném disku nebo SSD, který může také vést k škodlivým softwaru, fragmentaci nebo akumulaci souborů odpadků.
 • Poškození pevného disku.

Jak vidíte, zdroje zhoršování počítačového výpočetního počítače jsou často propojeny, takže se jejich zbavení je také žádoucí komplexně. Zvažte, co dělat ve všech případech.

Přebytek „odpadků“ na disku

K čištění systému je nejjednodušší používat bezplatný program CCCEANER. Jeho integrace je jednoduchá a intuitivní, umožňuje vám smazat dočasné soubory a další odpadky z programů a také vyčistit registr z neplatných odkazů.

Buďte opatrní: Pro prohlížeče stačí opustit čištění mezipaměti. A zbytek zaškrtávacích znaků je nejlépe odstraněn tak, aby neztratil zadaná hesla, relace a automatické vyplnění formulářů.

Nedostatek RAM

Tento velmi běžný důvod pro pomalý provoz počítače je vyřešen nákupem další paměťové péče (pokud je pod ním volný slot). Tento přístup je však oprávněný, když jste si jisti, že paměť není ucpaná zbytečnými službami, programy na pozadí a škodlivou prací.

RAM nemusí stačit, protože na počítači máte spoustu programů a/nebo jste nainstalovali tvrdě, který je spuštěn automaticky na pozadí a „požívá“ RAM. Jak smazat zcela zbytečné programy s Windows, přečtěte si zde.

Škodlivý software

Proč je počítač pomalý, „zpomaluje“ a „oblouky“, když je operační systém infikován viry a kalhotami, není třeba vysvětlovat. V dnešní realitě se zdroj, který pohlcuje zdroje vybavení, se často stává horníkem šikkem do obvyklé aplikace, která byla nedbalostí stažena z neoficiálního místa.

Kompletní a nejdůkladnější test se spolehlivým antivirem vrátí svou dřívější rychlost práce. O nejlepších bezplatných antivirových programech, zjistěte zde.

Nedostatek volného prostoru na disku, fragmentaci

Často pomalý počítač. důsledek přetečení HDD a silná fragmentace souborů na něm. První je vyřešen odstraněním odpadků a zbytečných souborů. Kromě toho je pro defragmentaci v každém případě žádoucí, že na disku je alespoň 30% volného prostoru.

Ve Windows 10 pro defragmentaci můžete použít standardní aplikaci „Optimalizace disků“. Je vhodné provést postup, pokud hodnota fragmentace přesáhne 5%. Často se však doporučuje používat programy třetích stran, protože s nimi existuje menší riziko ztráty dat během postupu.

READ  Jak vyčistit počítač do tovární nastavení

Poruchy HDD

Škrty v práci pevného disku (HDD) jsou nejnepříjemnějším důvodem, proč počítač pomalu začal fungovat, protože nejen způsobuje nepohodlí, ale také slibuje ztrátu souborů a důležitých dat, pokud se o stvoření nestaráte záložních kopií včas. Hlavní rysy naznačují špatné zdraví HDD:

 • Počítač začal kopírovat a přesouvat soubory pomaleji;
 • Zamrzne v procesu kopírování a pohybu;
 • Vydává chyby během provozu se soubory;
 • Pravidelně visí bez důvodu;
 • Zobrazuje chyby při pokusu stáhnout soubor na disk z internetu.

Chcete.li zjistit stav datového nosiče, použijte malý program zdarma CrystalDiskInfo. Pokud je tlačítko stavu disku malováno žlutou nebo červenou. je čas vytvořit zálohu dat na externím médiu.

Hlavní bod inteligentního disku, který stojí za to věnovat pozornost. přiděleným odvětvím. Význam, který se liší od nuly, naznačuje, že disk začal „nalévat“.

Pokud je přiřazený sektor jeden nebo více a příznaky výše popsaného nezdravého disku chybí, mohou i nadále používat a pravidelně kontrolovat, zda existuje více takových sektorů. Ale nemůžete zapomenout na zálohy.

Velké množství přiřazených odvětví (stovky a tisíce) naznačuje, že disk na pokraji odmítnutí a řada závad v počítači bude pronásledovat HDD s novým.

Další způsoby, jak zvýšit rychlost PC

Někdy s pomalým provozem počítače je nejjednodušší způsob, jak jej opravit.

Toto je radikální opatření, ale umožňuje vám vrátit tovární stav počítače, a pokud počítač bude i nadále fungovat pomalu, bude zřejmé, že problémem je hardware.

Proč se počítač pomalu začal načítat

Nejběžnějším důvodem, proč se počítač po stisknutí tlačítka napájení pomaleji „zotavuje“, je příliš mnoho programů v automatické desce. Zbytečné můžete vypnout dvěma způsoby:

 • Po nalezení nabídky „Start“ „Provádět“ a zadat okno MSCONFIG v okně. V novém okně, které se otevřelo, musíte přejít na kartu automobičky a odstranit zaškrtávací políčka z programů, které nemusí začít se systémem.
 • Odpojit extra body prostřednictvím programu CCLEANER v části „Service“. „Automobie“.

Se správnou diagnózou pomalé práce a kompetentním rozhodnutím pracovat v počítači budete potěšeni a pohodlní, takže vám důrazně doporučujeme věnovat dostatek času na diagnostiku problémů a jejich řešení.

Počítač zpomaluje kvůli přehřátí komponent

Problém. Velmi časté a jeden z nejnebezpečnějších důvodů, proč může počítač toto přehřátí zpomalit. Musí být sledován teplotní režim hlavních složek systému. Určitě ukládáte velké množství osobních údajů do počítače (dokumenty, fotografie). Neměli byste pak odhalit cenné skladování zbytečného nebezpečí. Ačkoli pravděpodobnost, že se počítač beznadějně zlomí z přehřátí (u moderních komponent existují teplotní senzory a když je dosaženo kritické teploty), počítač se automaticky vypne).

Ale přehřátí může snadno způsobit, že počítač inhibuje. Pokud bezprostředně po zapnutí nebo s jednoduchým počítačem funguje rychle a při zatížení (programy, těžké aplikace, hry) se začne zpomalovat, pak se ujistěte, že důvod je v teplotě.

Rozhodnutí. Vždy ovládejte teplotu hlavních komponent počítače: centrální procesor, grafická karta a pevný disk

Přinejmenším někdy vyčistěte počítač z prachu a cizích předmětů. Prach může způsobit snížení účinnosti chladicích ventilátorů, což zase povede k přehřátí. Pokud teplotní senzory na komponentách vykazují vysoké teploty i bez zatížení, měl by být zkontrolován stav tepelné pasty mezi tepelnými prvky a radiátory. V případě potřeby nahraďte tepelné mastnotu novým.

Zmrazení způsobené aplikacemi třetích stran: rozhodnutí o výběru

V takových situacích neexistují žádná jednoznačná usnesení. Dělejte, co je odpovědnější za vaše úkoly.

Před čištěním a optimalizací systému pomocí speciálních nástrojů nezapomeňte vytvořit bod obnovy, aktualizujte nástroje na nejnovější verzi a také se ujistěte, že oficiálně podporují vaše vydání Windows. Jinak může jejich práce vést k vážnému selhání systému.

 • Nainstalujte dřívější verzi inhibiční aplikace, pokud jsou její požadavky nižší než požadavky proudu.
 • Nahraďte problémový program za méně zdroje.intenzivní protějšek.
 • Například řídit upgrade počítače přidejte RAM a změňte HDD na SSD.

Přehřát

O přehřátí komponent již bylo napsáno mnoho článků, včetně našich webových stránek. Může to vést k poruchám a problémům, jakož i k nefunkčnímu zařízení. Pokud jde o naše téma, je třeba říci, že CPU a GPU, stejně jako pevné disky, jsou zvláště náchylné ke snížení rychlosti přehřátí.

READ  Jak zjistit, který SSD na počítači

Procesory snižují frekvenci (trottling), aby se zabránilo zvyšování teploty na kritické velikosti. U HDD se přehřátí může být zcela fatální. magnetickou vrstvu může být porušena tepelnou roztažností, což vede k vzhledu „rozbitých“ odvětví, čtení informací, z nichž je velmi obtížné nebo jednoduše nemožné. Elektronické komponenty jak běžných disků, tak pevných state, také začnou pracovat se zpožděním a poruchami.

Pro snížení teploty na procesoru, pevném disku a obecně musí být v systému systémové jednotky provedeno několik akcí:

 • Odstraňte veškerý prach z chladicích systémů.
 • V případě potřeby nahraďte chladiče za produktivitu.
 • Poskytněte dobré „foukání“ těla čerstvým vzduchem.

Testování virů

Moderní viry jsou schopny hodně, včetně zpomalení práce notebooku. Pokud vám popsaná doporučení nepomohla, začněte kontrolovat systém pro přítomnost škodlivého softwaru. To lze provést různými způsoby.počínaje zkonstruovacím okny se systémem Windows po software třetího. Podrobnější informace a tipy najdete v tematické příručce.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

počítač, začal, pomalu, pracovat

Kromě tohoto článku má web další užitečné pokyny 12820. Přidejte web Lumpics.Ru do záložek (Ctrld) a určitě se hodí pro vás.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

Na toto téma:

Ahoj, drahý zvláštní Igor!Bojuji už měsíc s verzemi Brzdy a odezvou W10 2004, ujišťuji vás ve všem, co se provádí, ukládám opatření, v T.H. Popsáno ve vašem článku s malými výjimkami (například v metodě1 není v mé verzi žádná priorita, zkontrolujte a ujistěte se, a neexistují žádné zdroje.intenzivní procesy, načítání CPU nepřesahuje rozsah 70 %, v metodě2 všechny na pozadí, v metodě3 nedochází k přehřátí komponent, v metodě 4 není co dělat, disk je v plné formě, dělám profylaxi na úplném seznamu, v metodě 5 nejnovější. 6. Metoda Viusna pod kontrolou a mlčí).A počítač je sotva hobbling, bootracer vypočítá strašlivá čísla: Začněte W 35-75 sekund.,otrok.Tabulka 95-235 ! Sec.,Celková doba zatížení dosahuje 6 minut. Představte si mou netrpělivost, nevděčný počítač mě mučil v reakci na mé úsilí o něj.Jsem tak a že mám vplížice různých nástrojů, včetně radikálního poruchy oken do počátečního nastavení, takže pro něj nestačí agilita po dlouhou dobu, běží maximálně týdně a znovu a znovu pro staré.Já, ne příliš složená, jsem mi přiměl zvládnout takové exotické techniky jako SFC Scannow, Disp ve třech týmech, Chkdsk F, R atd.Str.Ze síly něčeho stabilního, už jsem se dostal ven, pomozte vám, prosím, pomůžete.S úctou, Isaac.

Isaac, ahoj. Nejprve mi prosím řekněte model vašeho notebooku. To pochopí, s čím přesně se zabýváme. Řekl jste, že procesor načítá až 70%. To je při spuštění jakýchkoli „těžkých“ aplikací nebo jednoduchého? Kromě toho doporučuji věnovat pozornost článku na níže uvedeném odkazu. V něm najdete doporučení přímo k urychlení načítání. V aktuálním článku jsou hlavně tipy na zlepšení rychlosti notebooku po načtení. Provést je a odhlásit se o výsledku. Najednou něco pomůže. Pokud dojde k mírnému zlepšení, dejte mi také vědět.

Igor, ahoj a děkuji za odpověď.Za účelem vašich otázek: 1.Notebook Samsung 350V5C (před výměnou matpace byl 355 E5c kvůli selhání Videcraft, CPU byl AMD 1,7 GHz se stal Intel Pentium B980 2,4 GHz, RAM 4 GB, OC W10 20H2 HOME, 64 BIT), věk 7), věk 7), věk 7), věk 7), věk 7), věk 7), věk 7) roky staré), věk 7 let. 2.CPU je načten o 70 až 85% s běžným a ne příliš „těžkým“ zátěží, nehraji hru, Firefox s videem, zpravidla, v jednoduchém 15-40% s libovolnými výbuchy v těchto limitch, Provedu kontrolu nad gadgety, paměť, paměť, kterou ovládám a také čistím, do 40-55%. 3.Článek vaší kolegy Anastasia Viktororovna v exilu se důkladně studoval a obsahoval.Disk je dokonale (WIP Cryshaldiskinfo-it všechny indikátory jsou vždy modré, kontroluji).Naučil jsem se jejího dlouhodobého klienta a díky ní se jí hodně naučil, ale stále malý, i když existuje pokrok.Zkontroloval jsem opravu pomocí SFC /Scannow, odmítnout Skenovat, kontrolovat a obnovit příkazy, dokonce jsem se otočil na 5-typový 3hodinovou opravu s příkazy Chkdsk /F /r.Stručně řečeno, bílá na volantu, nechybí mi, ale on Koníčky.Dnes bez mých akcí ukázalo 1,5 minuty od začátku, sloučené nebo přemýšlel o tom lépe?Čas řekne, jak dlouho to bude trvat v tomto tolerantním rámci, ale ne 4-5 minut.Nemám pocit, že po něčem existují patrné zrychlení, jinak bych tyto techniky používal neustále, ale existuje názor, že typ comp-samovye, ale tohle je mystika, odpusťte mi.Děkujeme, že jste přišli s alespoň částečným východem do stability, Isaac.

READ  Jak nakonfigurovat router Wi-Fi Huawei

P.S.Vydržím malé téma: byly myšlenky na vytvoření HDD z 653 GB nového disku nebo sekce D s křížovou částí štítků od otroka.Tabulka, protože jeho podíl na pomalém startu je více než 70%, ale váš kolega a.V. Myšlenka je odhalena, to se provádí pouze pro pohodlí a zabezpečení ze ztráty dat, nikoli pro zrychlení, a já jsem ji nechal (neúmyslně jsem dokončil před a.V.,Poté, co jsem položil otázku na její téma, a teď se bojím znovu ji kontaktovat).Druhou myšlenkou je vytvořit disk s bezpodmínečným efektem a pokud jej podporujete, rozhodnu se vyměnit jako jediný zbývající východ.Výdaje jsou zde malé, ale je děsivé jít k takovému radikálnímu kroku, radit, jak být.K tomu jsem vyčerpaný, Isaac.

Ahoj. Nákup SSD jistě ovlivní rychlost načítání systému pozitivním směrem. Ale nezapomeňte ani na vliv zavedených programů. Monitorování systému je dobré. Ale na takovém notebooku mohou všechny druhy programů třetích stran negativně ovlivnit rychlost. Zkuste začít kontrolovat rychlost načítání „čistého“ OS. Chcete.li tento režim zapnout, klikněte na kombinaci klávesy Winr, zapište příkaz MSCONFIG v úvodním okně a klikněte na Enter. V okně, které se otevírá, přejděte na kartu „Načíst“. Vlevo dole od okna vložte zaškrtnutí poblíž linky „bezpečný režim“. V tomto případě by měl být první řádek vybrán. „minimální“. Klikněte ve stejném okně „OK“ a restartujte systém.

Kromě toho se můžete pokusit deaktivovat všechny služby programů třetích stran, které také ovlivňují rychlost načítání. To se provádí ve stejném okně MSCONFIG na kartě Service. Jít na to, dejte značku v blízkosti řádku „Nezobrazujte Microsoft Services“. Zůstane v seznamu sekundárních programů, které se netýkají systémového. Odpojte je všechny odstraněním zaškrtávacích znaků v blízkosti každé řádky. Poté opět uložte změny pomocí tlačítka OK a restartujte systém.

.

počítač, začal, pomalu, pracovat

Důvodem brzdění počítače může být konflikt zařízení a ovladače.

Zkontrolujte dostupnost konfliktů s řidiči

Nainstalujte ovladače nalezené pomocí řešení DriverPack

Problémy by měly být vyřešeny. Pokud konflikty zůstanou, musí být vyřešeny ručně.

Problémy, které způsobují počítače, jsou podobné notebookům a jsou podobné ve všech zařízeních působících v systému Windows 10. Způsoby, jak eliminovat důvody zamrznutí, se mohou mírně lišit, ale algoritmus má vždy podobnost. Při brzdění mohou uživatelé zrychlit provoz svých počítačů metodami uvedenými v tomto článku. Je nemožné zvážit všechny důvody zpomalení práce v jednom článku, protože jich existuje mnoho. Ale právě zvažované metody ve velké většině případů vám umožňují řešit problémy a nakonfigurovat počítač pro maximální rychlost.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS