Proč se můj notebook nepřipojí k síti Wi-Fi? Internet přes Wi-Fi nefunguje přes směrovač

Nejčastějším problémem v oblasti připojení k internetu a sítím Wi-Fi je, když se notebook nepřipojí k síti Wi-Fi prostřednictvím směrovače. Na našich stránkách je mnoho otázek na toto téma a často se ptáme, co dělat, když se notebook nechce připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi? Rozhodl jsem se napsat samostatný článek, ve kterém shromáždím všechny možné příčiny a jejich řešení související s připojením k sítím Wi-Fi.

Podíváme se na notebooky a počítače s adaptéry Wi-Fi. Jednoduše řečeno, všechny počítače, které se mohou bezdrátově připojit k internetu. Tento článek je také vhodný pro systémy Windows 7, Windows 8 a Windows 10. Na webu již máme mnoho samostatných pokynů s řešením různých specifických problémů s Wi-Fi, a to jak u notebooků se systémem Windows 7, tak se systémem Windows 10. V průběhu psaní tohoto článku vám poskytnu odkazy, které budete určitě potřebovat.

V samotné otázce „co dělat, když se váš notebook nepřipojí k Wi-Fi“ nejsou uvedeny žádné konkrétní informace. Důvodů, proč nelze připojit počítač ke směrovači, může být mnoho, stejně jako řešení. A jak ukazuje praxe, ne vždy za to může počítač. Pokusím se zkontrolovat všechny možné problémy, abyste je mohli sami snadno odstranit. Každý má samozřejmě jiný notebook, jiný router, jiné nastavení, problémy, chyby atd. д. To jistě ztěžuje úkol. Je velmi obtížné vytvořit univerzální příručku, která by pomohla všem.

Pokud máte notebook s nainstalovaným systémem Windows, máte směrovač Wi-Fi, který distribuuje síť, a nemůžete připojit notebook k internetu bezdrátově, nemůžete pochopit, co dělat, tento článek by vám měl pomoci.

Než se pustíme do jakéhokoli nastavení, zkuste notebook připojit k síti Wi-Fi podle pokynů systému Windows 7. Pokud máte systém Windows 10, podívejte se na tyto pokyny. Pravděpodobně se vám to podaří. Pokud problém přetrvává a počítač se nemůže připojit k síti Wi-Fi, přečtěte si tento článek.

Všechny problémy s připojením a fungováním internetu bych rozdělil do tří kategorií:

 • Notebook vůbec nevidí síť Wi-Fi: bezdrátový adaptér je vypnutý, ovladač není nainstalován.
 • Počítač vidí síť Wi-Fi, ale nemůže se k ní připojit: špatné heslo, „připojení se nezdařilo“, nekonečné připojení atd. д.
 • Notebook se připojí k bezdrátové síti, ale internet nefunguje: „No internet access“, „Limited“, žlutý trojúhelník na ikoně připojení v liště.

Podle toho, jaký máte problém, můžete přejít rovnou na správný oddíl. Ať už je to cokoli, rozhodně to musí spadat do jedné z těchto kategorií. Je to tak mnohem jednodušší a přehlednější.

Co dělat, když počítač nevidí přístupový bod vytvořený ve smartphonu s čistým systémem Android?

Přejděte do Nastavení, přejděte na Síť a Internet a odtud na Přístupový bod a Modem.

nastavení internetu v systému android

Vyberte možnost „Wi-Fi hotspot“ a poté „Rozsah frekvence Wi-Fi“ (v případě potřeby rozbalte rozšířené nastavení).

READ  Jak vidět heslo Wi-Fi na iPhone

Poté zaškrtněte políčko „2,4 GHz“ a stiskněte tlačítko „Použít“.

Funguje adaptér Wi-Fi v notebooku

Jde o to, že adaptér Wi-Fi (přijímač v notebooku) může být funkční, ale vypnutý.

Mnoho modelů notebooků je dokonce vybaveno speciální kontrolkou, která signalizuje, že bezdrátový adaptér funguje. pokud je v pořádku, kontrolka by měla svítit!

Adaptér Wi-Fi je u různých modelů notebooků povolen různě:

 • nejběžnější možností je použití funkčních kláves, například FnF2 (jak je znázorněno na obrázku níže). Kombinace kláves závisí na modelu zařízení. hledejte tu, která zobrazuje bezdrátovou síť (můžete se také podívat do dokumentace zařízení ☝) ;
 • na některých noteboocích je speciální tlačítko Wi-Fi (např. na některých zařízeních Lenovo je umístěno na boku nebo nad klávesnicí, vedle tlačítka pro zapnutí/vypnutí notebooku) ;
 • Někdy se může stát, že na klávesnici nebo na zařízení nejsou žádné klávesy. V takových případech je třeba adaptér povolit pomocí funkcí systému Windows (viz níže).

Síťová připojení: Kontrola bezdrátového síťového adaptéru

Bezdrátový síťový adaptér lze zakázat/povolit v sekci síťových připojení v systému Windows. Chcete-li otevřít tuto kartu nastavení, musíte:

ncpa.cpl. zobrazení všech síťových připojení / aktuálních pro Windows 7, 8, 10

Poté vyhledejte ikonu s nápisem „Wireless Network Adapter“ (nebo „Wireless Network Adapter“, pokud se jmenuje anglicky).

Pokud je ikona bezbarvá (černobílá), je síť vypnutá.

Chcete-li ji zapnout, stačí kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu a v kontextové nabídce, která se zobrazí, vybrat možnost „Povolit“ (jako na obrázku níže).

Někdy tato metoda nefunguje pro povolení adaptéru, pak další tip níže.

Zkontrolujte, zda je zařízení aktivní ve Správci zařízení

Bezdrátový adaptér můžete také povolit ve Správci zařízení (někdy jej bez toho nelze povolit).

Jak otevřít Správce zařízení / relevantní pro Windows 7, 8, 10

Ve Správci zařízení otevřete kartu „Síťové adaptéry“. a najděte v něm své zařízení (v mém případě je to Dell Wireless. ). Poté klikněte pravým tlačítkem myši na zařízení a aktivujte jej (t.е. umožnit).

Povolení bezdrátového adaptéru

Poznámka : pokud na kartě „Síťové adaptéry“ nemáte bezdrátový adaptér, pak máte pravděpodobně problém s ovladačem (zkontrolujte kartu „Další zařízení“. mohou tam být neznámá zařízení s vykřičníkem před nimi. To znamená, že pro tato zařízení neexistuje žádný ovladač.).

Jak problém vypadá?

Myslím, že po přečtení názvu tohoto článku už víte, o čem je řeč. Začaly se objevovat komentáře, ve kterých lidé psali, že jejich zařízení, ať už jde o notebook, počítač s adaptérem, telefon, tablet nebo herní konzoli, nevidí jejich domácí síť Wi-Fi. Jen není na seznamu dostupných hlavních položek. Zařízení však vidí sousední sítě. Proč? Dlouho jsem přemýšlel, ale nemohl jsem přijít na logické vysvětlení tohoto problému.

Mimochodem, tento druh nesmyslu se může objevit i po nějaké práci s Wi-Fi, tj. vše fungovalo, vypnuli jste notebook (například). Zapněte jej a nevidí vaši síť.

Zde je třeba jednat rychle a zachránit telefon nebo jiné zařízení před nárazem do zdi nebo okna

Pozor! Tento článek se zabývá situací, kdy zařízení nevidí bezdrátovou síť, ale například pouze jednu síť, a ostatní sousední sítě jsou detekovány.

Pokud například notebook vůbec nenajde dostupné sítě, může být problém v ovladači, zakázaném adaptéru atd. д. Viz Proč nefunguje Wi-Fi na vašem notebooku (netbooku)?

Proč váš notebook nevidí bezdrátovou síť (none)?

Častěji je však problém v tom, že je váš bezdrátový adaptér vypnutý nebo nemáte potřebný ovladač. Podíváme se na to.

READ  Jak nainstalovat fotografii na obrazovce telefonu

Pro začátek bych vám doporučil, abyste se jednoduše pokusili připojit svůj notebook k bezdrátové síti podle těchto pokynů. A samostatný návod, jak se připojit v systému Windows 10. Pravděpodobně se vám to podaří a nebudete se muset hlouběji zabývat nastavením.

Zkontrolujte ovladač bezdrátového adaptéru

Pokud se na oznamovacím panelu zobrazuje ikona připojení v podobě počítače s červeným křížkem, ovladač pravděpodobně není nainstalován.

Pro kontrolu musíme přejít do Správce zařízení. Otevřete nabídku Start, klikněte pravým tlačítkem myši na položku Počítač a vyberte možnost Spravovat. V novém okně klikněte na kartu Správce zařízení. Otevřete část Síťové adaptéry a zjistěte, zda je v názvu uveden adaptér se slovy „Wi-Fi“ nebo „Bezdrátový“. Vypadá to asi takto:

Pokud tomu tak není, zobrazí se obvykle pouze jeden adaptér (síťová karta). Je třeba ji nainstalovat. Pokud tam je, měla by být bez ikon, jako na obrázku výše. Pokud je vedle adaptéru Wi-Fi ikona, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Zapojit. Pravděpodobně budete muset nainstalovat potřebný ovladač. Máme samostatné pokyny k instalaci: https://help-Wi-Fi.com/raznye-sovety-dlya-Windows/kak-ustanovit-drajvera-na-Wi-Fi-adapter-v-Windows-7/.

Pokud je s ovladačem vše v pořádku, zkontrolujme, zda je v počítači povolena Wi-Fi.

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu síťového připojení a vyberte možnost Centrum síťových připojení a sdílení. Poté vyberte možnost Změnit nastavení adaptéru.

Dále klikněte pravým tlačítkem myši na adaptér Bezdrátové síťové připojení (nebo Bezdrátová síť). a vyberte možnost Povolit.

Poté by měl počítač vidět vaši bezdrátovou síť a vy byste se měli být schopni bez problémů připojit k síti Wi-Fi.

Bezdrátové sítě můžete mít vypnuté klávesovou zkratkou na notebooku. Jak jsem podrobně popsal v tomto článku: Jak zapnout Wi-Fi na notebooku se systémem Windows 7?? A pokud máte systém 10: Jak zapnout Wi-Fi ve Windows 10.

Po provedení těchto úkonů byste měli být připraveni k provozu. Zkontrolujte, zda se zobrazuje ikona sítě Wi-Fi se žlutou hvězdičkou, což znamená, že máte k dispozici sítě, ke kterým se můžete připojit.

Důvod, proč notebook nevidí sdílení Wi-Fi z telefonu?

Pokud jsou všechna nastavení v telefonu a počítači správná, nejčastějším důvodem, proč notebook nevidí Wi-Fi z telefonu, je zadání nesprávného rozsahu sítě. Většina zařízení starších než 5GHz podporuje síťový rozsah 2.4 GHz, zatímco moderní chytré telefony distribuují síť na vyšší frekvenci 5 GHz. Kvůli tomuto rozdílu pásem nemusí jedno zařízení vidět druhé.

Pokud váš notebook nevidí síť Wi-Fi, existuje jediný způsob, jak problém vyřešit: Zkontrolujte rozsah příjmu a šíření sítě a nastavte ji na jednu frekvenci. Protože však starší notebooky mohou pracovat pouze na jedné frekvenci, je běžnější měnit frekvenci na smartphonu.

Chcete-li zjistit, zda notebook podporuje frekvenční pásmo 5 GHz, je vhodné spustit příkazový řádek s právy správce a zadat tento příkaz:

Nyní najděte řádek „Podporované typy rádiových modulů“.

Jak je vidět z příkladu, notebook může přijímat síť na frekvenci 2,4 GHz. Aby viděl Wi-Fi vysílanou z telefonu, je třeba provést změny v nastavení smartphonu.

 • Android 10. „Nastavení“, „Připojení“, „Mobilní hotspot a modem“, „Mobilní hotspot“, „Konfigurace“. Dále je třeba přejít do sekce „Preferované pásmo“, kde můžete vybrat stejnou frekvenci, jakou má váš notebook.
 • Android 7-9. „Nastavení“, „Síť a Internet“, „Přístupový bod a modem“.
READ  Jak povolit mobilní internet v telefonu

Jakmile je rozsah správný, notebook rozpozná síť šířenou telefonem.

Žádné připojení k internetu. Jaký je důvod

Pokud není k dispozici připojení k internetu, musí uživatel zjistit příčinu problému, aby mohl problém vyřešit. Bezdrátové připojení může po delší době nečinnosti nebo po určitých operacích na počítači zmizet. V důsledku poruchy operační systém oznámí uživateli chybovou zprávu, že internetový adaptér je v neaktivním stavu. Než se připojíte k síti Wi-Fi, musíte vyřešit hlavní příčinu problémů s počítačem, které způsobily, že internet zmizel.

Důvody, proč nedošlo k propojení, mohou být následující:

 • přeinstalovat operační systém nebo vyměnit směrovač;
 • Ovladače jsou poškozeny malwarem;
 • Hardwarové přepínání internetových připojení v neaktivním stavu;
 • Zastaralé ovladače zařízení;
 • Používání instalačního softwaru z neověřených zdrojů;
 • špatné nastavení adaptéru.

Žádné připojení k internetu přes směrovač Wi-Fi

Více jsem o tomto tématu psal v tomto článku: Router nesdílí internet přes wifi.

Důležité! Pokud dojde ke ztrátě připojení k internetu prostřednictvím sítě Wi-Fi současně na všech zařízeních připojených ke stejné síti, problém je určitě ve směrovači nebo u poskytovatele internetových služeb.

Výše jsem popsal jednu stranu problému. směrovač a poskytovatele internetových služeb. Níže uvádíme možné problémy a jejich řešení na straně klienta. Zařízení, na kterých se nelze připojit k internetu. Zatímco existuje připojení k síti Wi-Fi a internet z této sítě funguje na jiných zařízeních.

Televizor nevidí Wi-Fi

Moderní chytré televizory jsou vybaveny speciálními funkcemi, které umožňují přístup k celosvětovému webu. Ne všechny chytré televizory však mají vestavěný modul Wi-Fi. Pokud váš televizor nevidí Wi-Fi, nejprve se ujistěte, že je schopen přijímat Wi-Fi bez adaptéru. Pokud je v tomto ohledu vše v pořádku, pokračujte v hledání dalšího důvodu. Nejdříve je samozřejmě třeba zkontrolovat router a jeho nastavení (podrobnosti najdete v části o počítači).

Dále se vyplatí zkontrolovat, v jakých frekvenčních pásmech je Wi-Fi rozšířena. Pokud je směrovač nastaven na „pouze 5GHz frekvenci“, některé televizory nemusí toto připojení podporovat. Vlastní by měl být nahrazen 2.4 GHz. U některých modelů však může být tato frekvence blokována bez ohledu na to, zda ji televizor podporuje. S tím se lze setkat například u televizorů Samsung, které se prodávají v zemích, kde je používání těchto sítí zakázáno. Přístup lze odblokovat změnou některých nastavení v servisní nabídce.

Příklad odblokování sítě 5 GHz pro televizory Samsung

Stiskněte tlačítka na dálkovém ovladači (varianta v závislosti na modelu):

Nastavení možností v části Možnost

Nastavení možností v položce MRT Option

Upozornění: Tyto manipulace provádíte na vlastní nebezpečí. Pokud si nejste jisti, raději požádejte o pomoc autorizované servisní středisko.

Oblast připojení Wi-Fi můžete změnit také prostřednictvím nabídky služeb. V nabídce najděte příslušnou sekci a změňte písmeno regionu. Může pomoci v případech, kdy televizor nevidí bezdrátové připojení k internetu. Například u televizorů Samsung můžete oblast Wi-Fi najít a změnit v části Ovládání. Jednoduše střídavě měňte písmeno, dokud síť Wi-Fi nebude fungovat. Pokud ani to nepomůže, můžete zkusit resetovat nastavení sítě z televizoru. Tuto funkci však nemají všechny modely televizorů. Poslední možností je úplný reset televizoru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS