Co dělat, když se Android nepřipojí k počítači přes USB (probíhá pouze nabíjení)?

Čas od času je třeba připojit smartphone k počítači. Například pro triviální přenos fotografií nebo jiných souborů. Při flashování zařízení se také téměř nikdy neobejdete bez připojení k počítači. Ke spárování telefonu se obvykle používá standardní kabel, který se používá k nabíjení. Předpokládejme, že jste obě zařízení připojili, ale nic se neděje. Okamžitě vyvstává otázka: co dělat, když se Android nepřipojí k počítači přes USB (jde pouze nabíjení)?? Řešením je zkontrolovat každou součást, počínaje samotným kabelem a konče softwarem.

Zpočátku se může zdát, že počítač nevidí telefon, protože je poškozený kabel USB. Je to skutečně tak? Ano, to lze zvážit, ale nemělo by se zapomínat na technickou stránku věci. Koneckonců, ovladače, stejně jako nastavení portu a samotného smartphonu hrají důležitou roli. Sestavili jsme seznam hlavních příčin problému s podrobnými řešeními.

Technické problémy

Technickými problémy se rozumí především mechanické poškození některé z komponent. Jednoduše řečeno, kabel nebo samotný konektor může být nefunkční, a proto telefon není v počítači vidět.

Poruchy kabelu USB

Nejprve je třeba pečlivě zkontrolovat kabel, kterým je smartphone připojen k počítači. Je důležité, aby nebyly zjevné žádné závady nebo poškození. U aktivních lidí se nezřídka stává, že se samotná šňůra v základně roztřepí, což způsobí, že se signál přestane přenášet. A pokud ve vašem bytě žijí i domácí zvířata, je třeba všechny šňůry pečlivě sledovat.

Doporučujeme také používat pouze originální kabely dodávané se smartphonem. Pokud jste si koupili levný kabel od nějaké neznámé firmy, nemusí být určen pro přenos dat. Jednoduše postrádá potřebné kontakty a navenek si toho nemůžete všimnout.

Zde je univerzální řešení: jednoduše vezměte jiný kabel a zkuste připojit smartphone k počítači. Pokud ani poté počítač telefon nevidí, problém je pravděpodobně způsoben něčím jiným. Nebo máte poškozený i druhý kabel.

Port USB

Nyní přejdeme ke kontrole neméně důležité součásti: portu USB, ke kterému se kabel připojuje. Může být také náchylný k různým mechanickým poškozením, od obvyklého selhání základní desky po poškozený řadič USB. Najít příčinu problému sám je obtížné, zejména pokud nemáte v této oblasti žádné znalosti.

Můžete si pouze uvědomit, že počítač nevidí smartphone po připojení kvůli vadnému portu. Jak na to? Velmi jednoduše: Zkuste do vybraného slotu připojit jiné zařízení, například myš nebo klávesnici. Pokud vše funguje, problém rozhodně není v portu USB.

Případně zkuste připojit kabel do jiné zásuvky v počítači. Stolní počítač má porty na přední i zadní straně systémové jednotky. Vezměte prosím na vědomí, že se dodávají v různých verzích. Zkuste připojit telefon k portu USB verze 2.0, která obvykle nesvítí modře.

Problémy se softwarem

Technické problémy však nejsou vždy hlavním důvodem, proč se telefon nepřipojí k počítači přes USB. Neměli bychom zapomínat na softwarové chyby, protože ty mohou také zabránit normálnímu spárování smartphonu s počítačem. Ovladače například nemusely být správně nainstalovány nebo, což je ještě horší, nemusely vůbec existovat. Přečtěte si více o jednotlivých možných příčinách a řešeních.

Řidiči

Jak jistě víte, po připojení jakéhokoli zařízení k počítači se pro něj automaticky nainstalují ovladače. Jedná se o speciální software, který je nezbytný pro správnou práci s připojeným smartphonem, tabletem nebo jednoduše myší. Někdy se však vyskytnou neočekávané chyby, které ovlivní proces instalace softwaru. V důsledku toho nejsou nainstalovány potřebné ovladače a připojené zařízení se na počítači nezobrazuje.

Můžete tuto chybu opravit? Ano, a stačí jen aktualizovat nebo nainstalovat chybějící software. Za tímto účelem otevřete v počítači s operačním systémem Windows sekci „Správce zařízení“. Najdete ji v Ovládacích panelech nebo ve vyhledávacím poli umístěném poblíž ikony Start.

Problémy se softwarem, když se systém Android nepřipojí k počítači přes USB

Než budete pokračovat, nezapomeňte připojit smartphone k počítači. To by mělo vést k tomu, že se pod všemi komponentami objeví „Neznámé zařízení“. Toto je náš telefon, který systém rozhodně odmítá zobrazit. Nevadí, pokusme se toto nedorozumění napravit. Chcete-li to provést, klikněte na tento řádek pravým tlačítkem myši a v zobrazeném okně vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“. Pokud si dobře vzpomínám, tato možnost má ve Windows 7 stejný název.

READ  Jak odemknout Samsung s10

Zobrazí se nové okno, ve kterém klikněte na možnost „Automaticky vyhledat aktualizace ovladačů“. Systém se pokusí najít na internetu nejvhodnější software pro připojený smartphone. Poté budete muset potvrdit instalaci vybraného ovladače.

Je třeba poznamenat, že ovladače potřebné pro zařízení si můžete stáhnout sami. Do vyhledávacího pole prohlížeče zadejte název svého smartphonu a poznámku „USB Drivers“. Přejděte na stránku, která se vám z výstupu líbí, a stáhněte si archiv do počítače. Doporučujeme slavné fórum 4PDA.

Jak připojit telefon Samsung k počítači přes USB?

Nezřídka se stává, že potřebujete připojit smartphone k počítači. Za co? Pokud chcete přenášet snímky ze smartphonu do paměti počítače. A někteří lidé ji používají k nabíjení svých zařízení s dotykovým displejem. to se hodí. Stručně řečeno, existuje potřeba. Další otázka. jak připojit smartphone k počítači. V tomto článku vám ukážeme příklad založený na zařízení Samsung.

Potřebujeme kabel (MicroUSB nebo USB typu C. na tom nezáleží), samotný smartphone a počítač nebo notebook.

Připojení můžeme označit za úspěšné. Smartphone se začne nabíjet, takže jste v pořádku (v některých případech se nemusí nabíjet, ale nepanikařte).

Pokud používáte kabel USB a počítač pouze k nabíjení zařízení s dotykovou obrazovkou, můžete přestat. Pokud však potřebujete přenést některá data z počítače do smartphonu nebo naopak, musíte provést několik dalších kroků.

Po připojení telefonu Samsung k počítači se na obrazovce smartphonu (po odemknutí obrazovky) zobrazí následující zpráva:

Systém se vás zeptá, zda chcete získat přístup k datům v telefonu. Pro nabíjení můžete stisknout tlačítko „Deny“, ale pro přenos dat musíte stisknout tlačítko „Allow“. Co se stane, když se to neudělá? Otevřete „Můj počítač“ a zobrazte náš smartphone. Dvakrát na něj klikněte levým tlačítkem myši.

A my nemůžeme nic vidět, protože jsme zakázali přístup k souborovému systému ve vašem smartphonu. Pokud vám bude uděleno povolení, bude souborový systém k dispozici k prohlížení a práci s ním. Pociťte rozdíl.

Všimněte si, že výše uvedený příklad odráží jak interní paměť smartphonu, tak externí paměťovou kartu.

Nyní můžete pracovat se soubory a přenášet je, například.

Pokud se nezobrazí pole pro výběr připojení a počítač nevidí systém souborů smartphonu, je pravděpodobné, že výchozí konfigurace USB používá pouze nabíjecí zařízení. Tato možnost je k dispozici, pokud je povolen režim pro vývojáře a někdo si s ním „hraje“. Řešení je následující. Přejděte do režimu pro vývojáře (více informací naleznete v tomto článku), přejděte do části „Výchozí konfigurace USB“.

Po připojení smartphonu k počítači nebo notebooku byste nyní měli mít možnost zvolit přístup k datům ve smartphonu.

Počítač nevidí telefon Samsung Galaxy přes USB. žádný problém

Pokud má počítač potíže se správnou detekcí našeho smartphonu, může to být způsobeno několika faktory.

Nejprve zkontrolujeme, zda kabel, kterým jsme zařízení připojili, není poškozený. Často se stává, že kabel sice navenek vypadá funkčně, ale kvůli přerušeným vnitřním přenosovým vodičům si nezachovává své vlastnosti.

Poté restartujte počítač a telefon. Dalším krokem by měla být kontrola nastavení systému Android.

Některé telefony mají funkci automatického uzamčení přenosu souborů, což znamená, že považují port USB počítače za nabíjecí port.

Pokud ano, měli byste změnit režim připojení USB na „Přenos souborů“. Na závěr je vhodné zkontrolovat, zda je náš smartphone aktualizován na nejnovější (pro tento model dostupnou) verzi.

Proč se telefon nemůže připojit k počítači přes USB. pouze se nabíjí

Nejdříve je třeba provést správné nastavení v části „Nastavení pro vývojáře“. Jak se tam dostat. zde je návod.

Pokud se telefon pouze nabíjí, zkuste jej připojit k jinému portu USB. Pokud máte 3.0 и 2.0, pak nejprve zkuste 2.0.

Pokud v domě najdete další podobné kabely USB z jiných zařízení, zkuste je připojit pomocí nich.

Připojení k jinému počítači. Pokud telefon nevidí, je problém v telefonu nebo v kabelu. Pokud ano, je problém ve vašem počítači. Otevřete Správce zařízení a pro obecný rozbočovač USB zakažte úsporu energie.

DŮLEŽITÉ: novější verze systému Android jsou ve výchozím nastavení nastaveny tak, aby se telefon nabíjel pouze po připojení přes USB k počítači. Je třeba změnit režim nabíjení USB.

Na závěr. Pokud opravdu potřebujete přenést soubory do počítače, ale ten nevidí váš telefon přes USB, můžete použít jiné způsoby: synchronizaci přes Google Drive, OneDrive, Dropbox, YandexDisk, aplikaci AirDroid a také přenos přes Wi-Fi nebo Bluetooth.

Tím to končí, ale nezapomeňte, že na vaše dotazy vždy rád rychle odpovím v komentářích níže. Hodně štěstí.

READ  Nastavení digitálních kanálů Samsung. Jak zjistit, zda model podporuje digitální TV

Nastavení připojení USB pro váš počítač

Nejdříve je třeba se podívat na oznámení. které se zobrazí na obrazovce telefonu, jakmile je připojen k portu USB.

Ve výchozím nastavení není telefon ve Windows zdaleka okamžitě vidět. velmi často, pokud výslovně nepovolíte sdílení souborů se zařízením, se pouze nabíjí (jako autor otázky).

Oznámení v systému Android se objeví ihned po připojení k USB. toto oznámení je třeba otevřít (nazvané „Device connected“ ). Viz. příklad níže.

Android. je zařízení připojeno (viz. oznámení)

Dále si poznamenejte, kterou možnost připojení jste vybrali:

 • zařízení může pracovat v režimu MTP. tj.е. možnost, která umožňuje výměnu souborů (což je to, co potřebujeme);
 • v režimu nabíjení : t.е. kromě nabíjení telefonu nebudou ostatní funkce a nastavení k dispozici;
 • fotoaparát (PTP) : umožňuje přenášet fotografie pomocí speciálního. software.

Ve skutečnosti stačí zaškrtnout políčko „Zařízení médií (MTP)“. v ideálním případě by se mělo okamžitě ozvat připojení nové jednotky ve Windows a zařízení by se mělo zobrazit v „Můj počítač“ (Průzkumník). Mise splněna?!

Vaše zařízení je v režimu modemu

Přejděte do nastavení na: „Bezdrátové sítě → Více → Režim modemu“. V této části musí být vypnuty všechny možnosti pro provoz zařízení jako modemu.

Při aktivaci například v režimu USB-modem totiž zařízení nemůže být současně modemem (sdílet internet s počítačem) a vyměňovat si s ním soubory jako flash disk.

Zkuste spustit ladění přes USB

Problém může často pomoci vyřešit nástroj „Ladění USB“. Tato funkce je integrována do systému Android. Má však jednu zvláštnost: může být „mírně“ skryta před zraky. Níže je uveden přehled možností, jak ji spustit.

Možnosti, jak najít odkaz pro zahájení ladění:

 • Nastavení. Vývoj. Ladění USB (stačí zaškrtnout políčko;)
 • Nastavení. Pro vývojáře. Ladění USB ;
 • Nastavení. Aplikace. Vývoj. Ladění USB (nejoblíbenější pro Android 2).2. 3.0);
 • Nastavení. Více na. Možnosti pro vývojáře. Ladění přes USB ;
 • Nastavení. Systém. O smartphonu (telefonu nebo tabletu). Vyhledejte položku „číslo sestavení“ a klepněte na ni 4-8krát (speciální. oznámení, že jste se stali vývojářem). Pak se vraťte do nastavení. a podívejte se na nabídku pro vývojáře.

Nastavení. pro vývojáře (dříve tento odkaz nebyl k dispozici)!)

Žádný ovladač pro kořenový rozbočovač USB, v telefonu

Dalším oblíbeným důvodem, proč telefon „nevidíte“, je nedostatek ovladačů. Navíc ovladače nemusí být k dispozici v rozbočovači USB počítače ani v samotném telefonu (ani novodobý systém Windows 10 není schopen rozpoznat a automaticky nainstalovat ovladače pro některé typy telefonů).

Chcete-li zjistit stav ovladačů, otevřete Správce zařízení (můžete použít zástupce WinPause (a pak zobrazit položku. menu vlevo). nebo v Ovládacích panelech systému Windows).

Ve správci zařízení rozbalte kartu „Řadiče USB“ a zjistěte, zda máte rozbočovač USB.

Doporučuji na něj kliknout pravým tlačítkem myši, z nabídky, která se objeví, vybrat „Aktualizovat ovladač“ a postupovat podle pokynů průvodce.

Důležité!

Vyzkoušejte automatické i ruční aktualizace! Často je na výběr více verzí ovladačů. vyzkoušejte různé.

Poznámka!

Obecně platí, že v ideálním případě by bylo lepší spustit speciální. Dokončete nástroj pro aktualizaci ovladače a otestujte s ním svůj systém. Například Driver Booster to zvládne během několika minut.

Kořenový rozbočovač USB // Správce zařízení

Všimněte si, že pokud je ovladač nainstalován v telefonu, měl by se v části „Handheld Devices“ zobrazit název zařízení (nejčastěji jen jeho model).

Přenosná zařízení (ovladač nainstalovaný v telefonu)

Problémy s připojením k systému Android

Před přeinstalací zkuste jednoduše restartovat počítač nebo samotný smartphone. Pokud počítač stále nevidí telefon přes USB, přejděte k dalšímu kroku. Důvody mohou zahrnovat.

Problémy s kabelem

Při připojování smartphonu k počítači doporučujeme používat originální nabíjecí a synchronizační kabel. Pokud nemáte žádný po ruce, zkuste najít jiný kabel, který byl dodán s druhým telefonem (pozor na kompatibilní nabíječky)!). Pokud ho nemůžete najít, jděte do nejbližšího obchodu s elektronikou a kupte si nový. Nemá smysl utrácet peníze za nejdražší kabel, ale nemusíte kupovat vyloženě šmejd 50. Obejděte také kabely „3 v 1“ s jedním konektorem USB a několika konektory pro chytré telefony. Optimální je jednoduchý opletený drát z měkkého plastu o délce 0,5 až 1 metr.

Samotný drát by neměl být zalomený a prasklý. Pokud je na vývodech kabelu prach nebo nečistoty, vyfoukejte je vzduchem nebo je zkuste odstranit suchým měkkým hadříkem. Důležité je nedrhnout příliš silně a nesnažit se konektor čistit ničím tvrdým.

Problémy s počítačem

Na všech, i velmi starých verzích operačních systémů, se automaticky nainstalují ovladače pro připojení smartphonů se systémem Android. Počítač v podstatě vnímá smartphone jako běžný USB disk.

Pokud se tak z nějakého důvodu nestane, zkuste nejprve připojit telefon přes jiný konektor USB. Použijte nejlépe ty na zadní straně systémové jednotky. tam se montují přímo do základní desky.

READ  Jak zapnout webovou kameru na notebooku Samsung. Notebooky Lenovo (Lenovo)

Pokud počítač nadále ignoruje připojení USB, může pomoci přeinstalování ovladačů. Po připojení smartphonu klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu „Můj počítač“ a stiskněte tlačítko „Vlastnosti“. V otevřeném okně spusťte Správce zařízení. Tím se otevře seznam všech zařízení připojených k základní desce počítače. Problémové budou zvýrazněny žlutým vykřičníkem.

Klikněte pravým tlačítkem myši na požadované zařízení (obvykle podobný název jako model smartphonu) a vyberte možnost „Vlastnosti“. Přejděte na kartu „Ovladače“ a vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“. Zkuste to udělat automaticky a nezapomeňte restartovat počítač.

Je možné, že vaše staré zařízení bude potřebovat samostatný ovladač. ten je obvykle napsán na disku dodaném se smartphonem. V takovém případě je nainstalujte ručně na kartě „Ovladače“ a zadejte umístění potřebných souborů.

Chytrý telefon může být také zablokován bezpečnostním softwarem počítače. Pokud jste si jisti, že telefon neobsahuje viry, deaktivujte škodlivý software a znovu připojte smartphone k počítači.

Problémy s vaším smartphonem

Někdy počítač nevidí telefon přes USB kvůli problému se samotným smartphonem se systémem Android. Zkuste zjistit, co se může pokazit. Začněme jednoduše.

Problémy mohou být způsobeny špatným kontaktem mezi vodičem a konektorem uvnitř telefonu. Jemně do oblasti foukejte vzduch, ale nesnažte se ji čistit ničím tvrdým! Problémy mohou nastat také proto, že je ve výchozím nastavení zvolen nesprávný režim připojení smartphonu k počítači. Po připojení vám smartphone nabídne výběr režimu (v různých telefonech se nazývají různě, ale podstata zůstává stejná). „Pouze nabíjení/žádný přenos souborů“, „Přenos fotografií“ nebo „Přenos souborů“. Nás samozřejmě zajímá druhá možnost. zvolte si ji pouze.

Počítač a chytrý telefon mohou rušit režim modemu povolený v telefonu. Před připojením smartphonu se systémem Android k počítači tuto funkci nezapomeňte vypnout. Telefon musí být také odemčený. to může způsobit, že počítač telefon neuvidí.

Obnovení továrního nastavení

Pokud pečlivá diagnostika pomocí všech výše uvedených metod nepomohla a počítač stále nevidí váš smartphone se systémem Android přes USB, existuje ještě jedna metoda, kterou byste měli použít až jako poslední možnost. Jedná se o obnovení továrního nastavení telefonu.

Takový tvrdý reset lze provést buď prostřednictvím zálohy nastavení, nebo pomocí nabídky obnovení, do které se dostanete pomocí speciální kombinace tlačítek (každý výrobce má svou vlastní jedinečnou kombinaci). Tvrdý reset zbaví telefon veškerého odpadu a zaručí rychlý a bezchybný provoz, ale ztratíte při něm všechna nastavení, data a aplikace uložené v paměti. Před provedením tvrdého resetování zálohujte data na vyměnitelné paměťové médium.

Ani tato metoda však nezaručuje vyřešení problému.

Zapnutí ladění USB

Nejprve povolte režim pro vývojáře a poté ladění USB. Co se týče režimu pro vývojáře, řekli jsme vám, jak jej zapnout více než jednou. viz pokyny na další stránce.

Poté najděte sekci pro vývojáře, která se zobrazí v hlavní nabídce. Například v Xiaomi a MIUI musíte otevřít „Rozšířená nastavení“.

Zde byste měli najít režim ladění USB a povolit jej.

Poté zkuste připojit smartphone k počítači nebo notebooku.

Proč jinak počítač nevidí telefon??

Hlavními důvody tohoto jevu jsme se zabývali v předchozích kapitolách. Existují však i jiné (vzácnější) důvody, proč telefon není v počítači viditelný. Níže je uveden jejich stručný popis:

 • Viry. Některé viry blokují některé funkce počítače, takže potíže s identifikací telefonu mohou přímo souviset se škodlivými účinky virového softwaru. Doporučujeme nainstalovat antivirový program a zkontrolovat systém.
 • Softwarové blokování portů USB. Některé počítače mají nainstalovaný software, který neumožňuje číst data ze zařízení připojených přes USB. Pokud je v počítači nainstalován režim modemu, může být nutné jej zakázat. V opačném případě nebude možné procházet soubory v telefonu prostřednictvím počítače.
 • Aktivovaný režim modemu v telefonu. Je třeba zkontrolovat stav tohoto režimu. Pokud je povolena, je třeba ji zakázat a zkusit smartphone k počítači připojit znovu. Chcete-li jej deaktivovat, musíte přejít do sekce „Bezdrátové sítě“ (v některých telefonech se tyto sekce jmenují jinak. „Připojení“ a „Síť a internet“), najít možnost povolit režim modemu a deaktivovat ji. Pak stačí telefon znovu připojit k počítači.

Pokud výše uvedené důvody problém nevyřeší, budete muset zavolat technika, aby přesně zjistil, proč počítač nevidí váš telefon, a odstranil zdroj problému.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS