Připojení iPhonu k počítači přes USB

Obvykle synchronizujte iPhone s počítačem pomocí kabelu USB, když potřebujete přenést některé soubory z jednoho zařízení do druhého. To však zdaleka není jediný důvod.

Kromě přenosu dat umožňuje iPhone připojený k počítači provádět následující úlohy:

 • Synchronizace zařízení s iTunes. Tento nástroj umožňuje snadno přenášet multimediální data (videa, fotografie, hudbu atd.) z počítače do smartphonu a naopak. Pokud formát videa nebo obrázku není vhodný pro prohlížení v zařízení, iTunes nabídne formátování souboru pro iPhone nebo PC.
 • Vytváření záloh informací uložených v interní paměti zařízení. Pokud budete v iPhonu neustále přepisovat některé soubory, může dříve či později dojít ke konfliktům a jeden nebo druhý program jednoduše odmítne fungovat. Abyste se vyhnuli nutnosti přeinstalovat aplikaci nebo dokonce „rozebrat“ operační systém, můžete použít „rollback“. jednoduše stáhnout zálohu dat z počítače.
 • Zlepšení fungování vašeho miniaplikačního zařízení a jeho operačního systému. Zařízení jako iPhone neumožňuje svým majitelům provádět bezproblémové změny systémových souborů (například přidávání řádků do programového kódu nebo „přetaktování“ grafické karty). To však lze provést připojením zařízení ke stolnímu počítači a použitím speciálních nástrojů. to se týká pouze zkušených IT profesionálů.
 • Obnovení nebo aktualizace operačního systému. Stahování gigabajtů souborů z internetu za účelem provedení drobných změn v systému iOS není příjemný úkol, protože vyžaduje spoustu času a zdrojů. Pokud však zařízení připojíte k počítači s vysokorychlostním připojením k internetu, bude tento úkol mnohem snazší. V případě jakýchkoli problémů můžete systém jednoduše vrátit zpět obnovením zálohy dat.

Toto jsou hlavní důvody, proč lidé obvykle připojují iPhone k počítači nebo notebooku. Je třeba také poznamenat, že v některých případech může být náhradou za dobíjení zařízení (např. při poškození napájení nabíječky). Tyto informace vám život příliš neusnadní, ale mějte je na paměti pro případ nouze (pro případ, že se vám vybije telefon a vy máte jen USB a notebook).

READ  Ve které složce iPhone je kopie rezervy

Důvod 1. Zkontrolujte kabel USB

Pokud je kabel poškozený nebo silně ohnutý, nemůže přenášet data. Podívejte se na kabel. pokud je vadný, budete si muset koupit nový. Použijte konektor Lightning nebo třicetipinový kabel, podle toho, který pasuje do konektoru na iPhonu.

Odpojte kabel a připojte jej do jiného portu USB. Pokud připojujete smartphone k běžnému počítači, zkuste použít konektory na zadní straně systémové jednotky místo předních. Jsou připojeny přímo k základní desce, takže fungují lépe.

Příčinou de-synchronizace může být:

Pokud se problém se synchronizací mezi zařízením Apple a notebookem/počítačem nevyřeší restartováním obou zařízení a opětovným připojením, zkuste dále zjistit příčinu.

Aktualizace ovladačů iPhone ve Windows 7, 8 nebo 10

Pokud výše uvedený způsob nepomohl, existuje pro Windows 7, 8 nebo 10 další způsob, jak vyřešit problém s tím, že počítač nevidí váš iPhone, ale je to obtížnější. Potřeba nainstalovat ovladače na iPhone.

V systému Windows 7, 8 nebo 10 přejděte do „Ovládacích panelů“ a vyberte „Správce zařízení“

V seznamu vyberte „Řadiče univerzální sériové sběrnice“ a vyhledejte ovladač USB pro mobilní zařízení Apple

Klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Aktualizovat ovladač“

Nyní vyberte „Hledat ovladače v tomto počítači“ a „Vybrat ovladač ze seznamu již nainstalovaných ovladačů“

Vyberte možnost „Instalovat z disku“ a přejděte na adresu C:\Program Files\Common Files\Apple\Mobile Device Support\Drivers. Vyberte ve složce usbaapl a klikněte na „Open“

Nyní můžete otevřít iTunes a zkontrolovat, zda vidí zařízení, pokud ne, zkuste restartovat počítač.

Přeji si, aby vám mé tipy pomohly vyřešit problém, kdy počítač nevidí váš iPhone nebo iPad. Doporučuji vám pravidelně navštěvovat mou rubriku užitečných tipů, dozvíte se mnoho nových věcí a pomůžete svým přátelům vyřešit problémy s jejich zařízeními.

Přeinstalování iTunes

Proč počítač nevidí iPhone, pokud jsou kabel a porty v pořádku a služba AMDS je spuštěna? Problém může být způsoben nesprávnou funkcí iTunes. Chcete-li se tohoto problému zbavit, přeinstalujte aplikaci. Odinstalujte jej z počítače, zkontrolujte, zda po odinstalování programu nezůstaly nějaké složky (psali jsme o tom v našich recenzích). Pomáhá také vyčistit počítač a registr pomocí užitečného nástroje CCleaner.

READ  Mikrofon iPhonu při hovoru nefunguje.

Restartujte počítač a znovu nainstalujte iTunes. nejnovější verzi aplikace stáhnete na webových stránkách společnosti Apple. Přejděte do sekce Stahování a zrušte zaškrtnutí políčka pro příjem newsletterů (proč je potřebujete??), klikněte na tlačítko „Stáhnout“. Po stažení a instalaci aplikace zkuste připojit smartphone a počítač by jej měl rozpoznat.

Co dělat, když počítač nevidí váš iPhone

Uživatelé se mohou setkat s problémem, když při pokusu o připojení obdrží neplatnou odpověď iPhone. Často je to způsobeno složkou Lockdown v souborech softwaru Apple. Oprava tohoto problému je jednoduchá. Uživatelé systému Windows musí v Průzkumníku přejít do složky Apple v části Data aplikací nebo ProgramData a odstranit složku s názvem Lockdown do koše. Po restartu by iTunes měly opět začít fungovat a počítač by měl začít rozpoznávat zařízení Apple.

Každý mobilní přístroj Apple se dodává s připojovacím kabelem. Umožňuje připojit iPhone k počítači přes USB jako USB flash disk a sdílet videa, soubory, fotografie a další soubory. Potřebujete také počítač s nainstalovanou nejnovější verzí iTunes. Nevýhodou této metody je fyzické připojení ke stolnímu počítači nebo notebooku. Postupuje se podle kroků, které je důležité dodržovat:

 • Připojte kabel USB k zařízení;
 • Připojení k počítači;
 • Poté následuje instalace iTunes (pokud tento program nebyl nainstalován dříve);
 • Spusťte a nastavte synchronizaci.

Důvody, proč počítač nevidí telefon.

Proč počítač nevidí telefon přes USB?

V dnešním světě má téměř každý moderní gadget, telefon, smartphone, tablet atd., který lze připojit k počítači přes USB. Existují levná i drahá zařízení. A samozřejmě se někdy vyskytnou problémy s připojením. Dokonce i u velmi drahých zařízení, jako je iPhone.

Všechny typy problémů v této oblasti lze rozdělit do tří skupin: problémy s hardwarem, softwarem a závadami. O nich si povíme níže. Doufám, že na to přijdete a vytvoříte si vlastní zařízení.

Než si ale vše přečtete, zkuste restartovat počítač i zařízení. Věřte mi, že asi ve 40 % případů to pomáhá. Pokud se tak nestane, pokračujeme dál.

READ  Kolik paměti má iPhone 11 pro

Varování. Ať už budete se svým zařízením dále dělat cokoli, děláte to na vlastní nebezpečí.

Proč se telefon nepřipojí k počítači přes USB?

Nejprve zkontrolujte, zda jsou konektory, tj. USB.Na telefonu i počítači je několik portů. Vaším hlavním úkolem je experimentovat a zkusit připojit zařízení zezadu, nikoliv zepředu systémové jednotky. Zvolte jiné než modré konektory.

počítač, nevidí, telefon, přes, iphone, když

Telefon se nepřipojuje k počítači přes USB:

 • Zkuste kabel postupně zasunout do několika portů USB a uvidíte, co se stane. Jeden z portů USB může být vadný. Stává se to často, zejména pokud jednu ze zásuvek používáte trvale k práci a připojíte k ní USB disk.
 • Vousy konektoru mají tendenci se odírat, lámat a v důsledku toho systém jednoduše nevidí váš gadget. Pokud tyto manipulace selžou a mobil se v žádném případě nepřipojí k počítači, zkuste vyměnit samotný kabel. Pokud máte doma jinou nabíječku s USB kabelem, zkuste ji připojit.
 • Může jít o samotné vedení, a pokud ho vyměníte, bude vše v pořádku. Všimněte si, že poslední verze systému Android téměř vždy připojují telefon k počítači pouze za účelem nabíjení. V horní části se zobrazí, že se zařízení nabíjí.

Znečištěný a poškozený konektor iPhonu

Telefon se nepřipojí k počítači, pokud je jeho nabíjecí konektor velmi znečištěný nebo zoxidovaný. kontakty nebudou správně fungovat. Čištění provádějte opatrně pomocí párátka a vaty.

Pokud iPhone nevidí několik počítačů, nepomůže výměna kabelu USB ani jiné výše popsané metody, je pravděpodobně vadný napájecí konektor telefonu. V takovém případě byste měli zařízení odnést do servisního střediska k diagnostice.

Tip: Zjistěte, jak obnovit Apple ID, když zapomenete heslo k účtu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS