Co dělat, pokud počítač s Windows 7 nevidí USB flash disk přes USB

Vzhled chyby externího jednotky je spojen s nesprávným provozem systému souborů nebo absencí ovladačů. Pokud počítač nevidí USB flash jednotku USB na Windows 7, řešením bude použití speciálního softwaru, z nichž většina je předinstalována.

Při připojení jednotky svítí indikátor, zvuk systému je slyšet, ale počítač nemůže na médiu psát ani číst soubory.

Společnost Microsoft vyvinula specializovaný software pro řešení problémů s USB. Nástroj nevyžaduje instalaci. Pro použití si budete muset soubor stáhnout odkaz a spustit ve správci souborů. Řízení:

Co dělat, pokud Windows 11 nevidí flash disk

Mnoho uživatelů je v situaci ztraceno a neví, co dělat v případě poruch při provozu jednotky USB. Níže považujeme hlavní kroky, které jsou relevantní nejen pro starý operační systém, ale také pro novou verzi Windows 11.

Zkontrolujte jednotku USB

Začněte tím, že se ujistěte, že flash disk a jeho integrita na skutečnost čipů, poškození a dalších vad jsou obsluhovatelné. Připojte zařízení k jinému PC / notebooku a věnujte pozornost zapalování LED. Pokud hoří v normálním režimu, pak vše funguje správně. Pak je problém s největší pravděpodobností v zařízení, ke kterému je připojení navázáno. Pokud disk flash nefunguje v žádném zařízení, pak je v něm problém. Za takových okolností může být nutné vyměnit jednotku USB nebo její opravu.

Zkontrolujte konektor bloku

Důvod, proč Windows 11 nevidí flash disk, je banální kontaminace konektoru. USB jednotka je přenosné zařízení a často se nosí v kalhotách nebo taškách. V takových podmínkách jsou dovnitř zabaleny prach a odpadky, které nedovolují, aby kontaktní připojení normálně fungovala. Výsledkem může být mrznutí, špatná práce nebo skutečnost, že OS vůbec nevidí flash disk. Chcete.li problém eliminovat, vyčistěte konektor zápasem nebo bavlněnou vlnou ošetřenou alkoholem.

Vyčistěte PC / notebook z virů

Problémy s rozpoznáváním jednotky mohou být způsobeny vzhledem k virům na zařízení nebo flash jednotku. Chcete.li vyřešit problém na Windows 11, musíte nainstalovat antivirus na počítač a zkontrolovat samotné zařízení a jednotku USB.

Spusťte prostředky k odstranění problémů

Pokud po připojení počítače nebo notebooku nevidí flash jednotku USB, spusťte nástroj pro narušení zabudovaného. Chcete.li to provést, proveďte následující:

 • Zadejte „parametry“ prostřednictvím „Start“ nebo kliknutím na Winni.
 • Klikněte na část „Systém“ a zadejte bod „Eliminace problémů“.
 • Vyberte produkt, který vás zajímá, a spusťte jej kliknutím na tlačítko „Start“.
 • ACT s ohledem na pokyny operačního systému.

Po dokončení ověření je vydána zpráva o výsledcích eliminace problémů. Zde také obsahuje údaje o potřebě provádět určité akce. Rychlejší způsob, jak otevřít prostředky k odstranění problémů. stiskněte Winr a poté zadejte Control /Name Microsoft.Odstraňování problémů. Nebo jako možnost zadejte příkazový řádek MSCONFIG a poté přejděte na kartu Service a vyberte „Eliminace problémů se systémem Windows“ a poté stiskněte „Spuštění“.

READ  Jak nainstalovat systém Windows na nový notebook lenovo. Instalace systému Windows 10 ze systému

Použijte možnost správy disku

V situaci, kdy Windows 11 najednou nevidí flash disk, zkuste stanovit proces ovládání disků. Chcete.li to provést, podnikněte následující kroky:

 • Podívejte se na seznam úložných zařízení a ujistěte se, že je vaše flash disk rozpoznán.
 • Pokud v nabídce uvidíte připojené zařízení, zavolejte na kontextovou nabídku a klikněte na „Udělejte aktivní sekci“.
 • Přiřaďte dopis pro jednotku USB, který ještě nevidí Windows.
 • Klikněte na „Změnit“ a pak „OK“. V tomto případě samotný systém označuje vhodný dopis.

Restartujte ovladač

V situaci, kdy Windows 11 není okamžitě rozpoznán, nebo systém nevidí flash disk vůbec, zkuste restartovat spolu. Chcete.li to provést, proveďte následující:

 • Zadejte správce zařízení. Chcete.li to provést, klikněte na pravé tlačítko myši v nabídce Start a poté vyberte požadovanou položku.
 • Najděte Windows 11 pro flash disk v seznamu zájmu řidiče. Ve většině případů se nazývá „nezapomenutelné zařízení pro USB“.
 • Klikněte na pravé tlačítko na této položce a vyberte „Odstranit“.
 • Odpojte zařízení, restartujte počítač / notebook a vložte do portu úložné zařízení.

Po restartování je ovladač automaticky nainstalován. Zbývá jen zkontrolovat, vidí zařízení po restartu nebo ne.

Odstranění problémů s registrem

Po aktualizaci operačního systému Windows 11 mohou nastat potíže s registrem. Pro opravu problému je užitečný program USBobblivion, který lze stáhnout z odkazu CherubicSoft.com/projekty/usboBoboblivion/.

 • Stáhněte a nainstalujte software na výše uvedeném odkazu. Zároveň vyberte správnou hořkost.
 • Klikněte na bod „Provádět skutečné čištění“.
 • Klikněte na „Uložit Regls Remoms“.
 • Klikněte na „Čištění“, po kterém nástroj analyzuje registr a nabízí pro provedení změn.
 • Potvrďte akci a opustit software.
 • Znovu načtěte PC / notebook a znovu připojte jednotku USB.

Další kroky

Základní kroky jsou zvažovány výše, co dělat, pokud Windows 11 nevidí flash disk. K vyřešení problému mohou být vyžadovány další kroky:

 • Formátovat jednotku USB v NTFS nebo FAT 32 v závislosti na situaci.
 • Zkontrolujte registr Windows 11, jmenovitě HKEY_CURRENT_USERSOFTWAROSOFTWINDSCURENERNERNERSOLISESESEXPLORER. Zde najděte soubor s názvem NODRIVES, smažte jej a restartujte PC / notebook. V přítomnosti skladovacíchElicies je smažte.
 • Úplně de.Energizujte zařízení dlouhým kliknutím na tlačítko napájení. Odpojte a paralelně zapněte flash disk. Někdy to pomůže, pokud OS zařízení nevidí.
 • Vyměňte napájení. Někdy po instalaci nového vybavení jeho energie nestačí. Jediným řešením může být nahrazení.

Vědět, proč Windows 11 nevidí flash disk, najdete rychlé řešení a vrátí předchozí výkon. Hlavní věcí je okamžitě rozhodnout, co přesně je důvod. v hardwarové nebo softwarové poruše.

V komentářích nám řekněte, které z výše uvedených doporučení vám pomohlo vyřešit problém v systému Windows 11. Co jiného lze udělat, když PC / notebook nevidí jednotku.

Prostřednictvím příkazového řádku

Když je nosič otevřen, počítač začne viset kvůli skutečnosti, že nemůže zobrazit soubory nosiče nebo je číst. Ale pokusíme se obnovit flash jednotku konzolí.

Utility Usboblivon

Pokud byl systém nedávno aktualizován a poté, co Windows 10 nevidí flash disk, můžete použít zvláštní nástroj, který problém napraví. Usboblivion pomůže správně zobrazit zařízení v zařízení

 • Stáhněte, nainstalujte a spusťte nástroj s PC. Vyberte vypouštění užitečnosti, na kterém váš systém funguje.
 • V útočném ptákovi vyberte dva body a poté klikněte na „Clean“.
počítač, nevidí, flash, disk, windows

Počkejte na dokončení a nechte PC znovu načíst. Poté se radujte flash disk do PC a zkontrolujte její práci.

READ  Počítač nevidí telefon přes USB Samsung. přes USB

Počítač nezobrazuje flash disk kvůli konfliktu jmen

Pokud je systém Flash zaznamenán systémem, ale není zobrazen ve vodiči, měli byste zkontrolovat správnost přiřazení dopisu. Pokud je tedy zařízení přiřazeno rušný dopis (nebo vůbec není přiřazen), neobjeví se ve vodiči. Konflikt jmen Elementary. Příkaz Diskmgmt.MSC Otevřená „správa disků“ a najděte flash disk. Pokud znáte jeho objem, můžete jej snadno identifikovat mimo jiné disky, můžete také stáhnout a znovu připojit nosič k port USB.

V našem příkladu má Flash Drive písmeno H, který se shoduje s jedním z virtuálních disků, proto se v části „Tento počítač“ nezobrazí “. Klikněte na ikonu pravým tlačítkem a vyberte v nabídce „Změňte písmeno nebo cestu na disk“.

V okně, které se otevírá, klikněte na „Změnit“ a vyberte dopis v seznamu, který se nikde na PC nepoužívá.

Uložíme nová nastavení stisknutím tlačítka OK. Poté by měla být vodič viditelná.

Konflikt systému souborů

Stává se to, když je disk flash určen kvůli souborovému systému, s nímž váš operační systém nefunguje. To je obzvláště často při házení informací z mac buku do počítače nebo notebooku s operačním systémem Windows. To platí zejména pro staré verze 7 a XP.

Existují dva východy nebo formátujte jednotku USB flash na vlastní pěst prostřednictvím Windows. Nebo, pokud tam jsou důležité informace, zeptejte se osoby, která ji formátuje dříve, použijte dva populární NTF a FAT32 souborové systémy. nebudou s nimi žádné problémy.

počítač, nevidí, flash, disk, windows

Proč není jednotka flash určena v systému Windows 10

Pokud počítač nevidí USB flash jednotku USB v systému Windows 10, musíte zpočátku zkontrolovat mechanické poškození jednotky. Při absenci trhlin a zkreslení s pomocí standardních nástrojů operačního systému (OS) a rozhodnutí od vývojářů třetích stran obnoví média.

Problém můžete vyřešit deseti způsoby, což znamená použití aplikací na plný čas a třetí část:

počítač, nevidí, flash, disk, windows
 • Prostředky k odstranění problémů.
 • Utility konzoly pro kontrolu disku pro chyby.
 • Změnou dopisu dopravce.
 • Formátování prostřednictvím nástroje pro správu počítače.
 • Instalace ovladačů.
 • Čištění z virů.
 • Odstranění souboru Autorun.Inf.
 • Pomocí firmwaru řadiče.
 • Prostřednictvím programu Usboblivion Third.Party.
 • Změnou parametrů vstupního a výstupního užitečnosti.

Každá z výše uvedených metod je účinná v určité situaci, proto se doporučuje používat všechny níže uvedené popisy, dokud není dosaženo požadovaného výsledku.

Důležité! Pokud se při instalaci systému Windows 10 není stanovena jednotka flash, je problém nesprávně specifikované parametry programu pro vytvoření spouštěcí jednotky.

Prostředky k odstranění problémů

Doporučuje se použít nástroj na plný čas k odstranění podvýživy. Krok.by.krok průvodce:

Kontrola disku pro chyby (personál)

K vyřešení problému můžete použít další předem nahrazený nástroj od společnosti Microsoft. Krok.by.krok průvodce:

Změňte dopis dopravce

Při inicializaci jednotky Flash může dojít k chybě a dopravci je přiřazen rušné disk. Chcete.li odstranit poruchu, potřebujete:

Důležité! Aby změny vstoupily v platnost, je nutné extrahovat, a poté znovu vložit jednotku USB Flash do portu počítače nebo notebooku.

Formátování prostřednictvím nástroje pro správu počítače

Pokud počítač nezobrazí obsah externího média, je nutné formátovat formátování pomocí nástroje „Správa počítače“. Krok.by.krok průvodce:

 • Klikněte na PKM v nabídce Start, vyberte možnost „Správa disků“.
 • V okně, které se objeví, otevřete kontextovou nabídku svazku problému, klikněte na řádek „Formát“.

Důležité! Nemusíte měnit zbývající parametry. výchozí program nastavuje správnou konfiguraci.

READ  Samsung Galaxy s8 se nezapne

Instalace ovladačů

Pokud počítač neotevře obsah jednotky, možná v OS nejsou žádní odpovídající ovladače. Pro integrovanou instalaci požadovaného softwaru musíte použít speciální program pro posilování ovladačů.

Po dokončení načítání datových balíčků bude provedena automatická instalace. Pro použití změn v systému se doporučuje restartovat počítač.

Odstranění virů

Viry způsobují mnoho chyb v systému, včetně inicializace flash disků. Je nutné nainstalovat speciální program pro kontrolu a mazání škodlivého kódu.

počítač, nevidí, flash, disk, windows

Poznámka! Jako alternativu můžete použít jakýkoli jiný antivirový software.

Autorun Deletion.Inf

Pokud můžete zadat sekci Flash Drive, ale nemůžete provádět akce s daty, musíte smazat soubor Autorun.Inf v kořenu jednotky. Krok.by.krok průvodce:

 • Vložte dopravce do portu, spusťte správce souborů stisknutím tlačítka Win E.
 • Přejděte na místo na disku flash disk, otevřete kartu „Zobrazit“ na horním panelu a klikněte na tlačítko Parametry.

Poznámka! Pokud v kořeni jednotky není žádný odpovídající dokument, je nutné formátovat formátování dříve popsaným způsobem.

Co dělat, pokud instalační program Windows 10 nevidí načítání flash disk s obrázkem

Mnoho pokročilých uživatelů dává přednost instalaci „Windows“ z flash disku, na které je umístěna distribuce „operací“. Pokud v samotném systému (pomocí vybudovaných nástrojů) napište obrázek systému na jednotku USB Flash, formát operátoru a zapište data jako disk s částí MBR. Většina moderních počítačů má další systém UEFI, tj. Ne bios. Instalace s flash disk MBR v systému UEFI Non.Native skončí chybou, protože instalační program jednoduše nerozpozná dříve zaznamenanou sekci se soubory.

Chcete.li se z této situace dostat, musíte nejprve napsat obrázek na flash disk pomocí nástroje třetího partu, například Rufus. Tato aplikace provádí svou práci rychle, efektivně a bezplatně. Stručně řečeno, zvažte proces:

 • Stáhněte si program z tohoto oficiálního webu a nainstalujte jej na PC. Stáhněte si a nainstalujte program Rufus
 • V integraci nástrojů v první nabídce Drop.down vyberte jednotku USB. Najděte svou flash jednotku USB v „zařízení“
 • V typu celého systému nainstalujte „GPT pro PC s UEFI“.
 • Vložte FAT32 jako systém souborů.
 • Nemůžete změnit klíšťata zdola. Nastavte značky vedle rychlého formátování a vytváření iso-image
 • Napravo od nabídky Iso-Image klikněte na tlačítko s obrázkem disku a vyberte distribuci pro nahrávání. Pomocí klíče disku vyberte obrázek
 • Klikněte na tlačítko Start a očekávejte dokončení formátování a vytvoření procedury pro jednotku Flash Flash s obrázkem. Poté zkuste přeinstalovat okna. Flash disk by se měl přečíst.

Buď okamžitě nastavíte načítání PC ne z pevného disku, ale z jednotky USB.

Vložte na první místo Flash Drive v sekci spouštění v nabídce BIOS

Pokud Windows odmítá vidět jednotku Flash nejprve zkontrolovat její výkon: přítomnost vnějšího poškození, schopnost připojit se k jinému počítači nebo jiným oddělením USB Pokud máte na své flash jednotky zvláštní význam, můžete se pokusit obnovit všechna data nebo některá z nich pomocí speciálních aplikací: DMDE, Recuva, Virtual Clonedrive a další.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS