Co dělat, pokud počítač nevidí USB flash disk ve Windows

Existují dva hlavní důvody, proč počítač nemusí vidět jednotku flash: hardware a software. V prvním případě je problém v vybavení, t.E. Fyzický. Ve druhém případě pomůže nastavení operačního systému Windows. Všechno popsané se vztahuje také na paměťové karty, externí pevné disky, SSD a jakékoli další informační jednotky USB. Dále vyberte vaši verzi poruchy.

Obvykle existuje LED na flash discích, která signalizuje to, že to funguje. Pokud dříve led zářila, ale nyní ne, pak to znamená, že do zařízení není dodána energie. V každém případě, pokud se vůbec nic nestane, neexistuje žádný konkrétní zvuk při připojení flash nosiče, máte několik možností:

 • Přehodnotit USB Flash Drive na jiný port USB;
 • Přehodnotit jednotku USB Flash v portu USB na systémové jednotce;
 • Vložte jednotku přímo do počítače nebo notebooku, aniž byste použili jakékoli prodlužovací kabely a USB náboje.

Určete důvod pro porty USB nebo na samotném flash disku:

 • Vložte jednotku do jiného počítače nebo do smartphonu pomocí OTG-adaptéry (telefon musí podporovat OTG);
 • Připojte jakékoli jiné zařízení USB a ověřte výkon portů.

Teď to vysvětlím, některé přístavy nemusí fungovat, jednoduše proto, že byly spáleny dříve nebo se tam zhoršily kontakty. Podívejte se na ně, pokud vidíte nečistoty a odpadky, pak to dobře vyhoďte. Poté, pokud dojde k přetížení na zdroj napájení port USB, nebude to fungovat. Navíc, aby se „dalo do pořádku“, je nutné zcela de.provést počítač a vytáhnout kabel z výstupu po dobu 1 minuty. Notebook musí být vypnut a baterie je 1 minuta.

Aktuální přetížení může být připojeno, když je připojeno mnoho zařízení USB nebo jedno, ale spotřebovává hodně energie, například smartphone pro nabíjení, ventilátor, vzduchový zvlhčovač, topné zařízení nebo stolní lampa.

Hnízda USB na předním panelu systémové jednotky nemusí být navíc připojena k základní desce. Aby mohli fungovat, musíte otevřít kryt systémové jednotky a připojit dráty z předního panelu k odpovídajícím kolíkům na základní desce. Můžete se řídit náznaky na samotné základní desce nebo stahovat pokyny pro svůj model na internetu.

Vaše USB Flash Drive nemusí fungovat konkrétně s rozbočovači a jednotkami USB, ale častěji se takové rozpaky stávají externími pevnými disky. Jsou velmi náročné na kvalitu kabelu a výživy. Špatné kabely provádějí slabý proud, dochází k napětí v napětí.

Pokud porty USB nefungují, pak má smysl vstoupit do BIOS a zkontrolovat, zda jsou tam zahrnuty. V různých verzích BIOS a UEFI bude nastavení pro zapnutí/deaktivaci portů USB na různých místech, musíte chodit podél nabídky, obvykle je to „Pokročilé“. Konfigurace USB „. Je nutné přepnout vlastnost „USB 2.0 ovladač a USB 3.0 řadič (pokud existuje) ve stavu povoleného:

Kvůli tomu, co operační systém nevidí flash disk

K takovému poškození jednotky flash dochází zpravidla s nesprávným (ne bezpečným) používáním jednotky USB: Například extrahování flash disk, když je v aktivním stavu. jsou zpracovány soubory.

A pokud se potýkáte s problémem disků USB flash, když „vložte disk do zařízení“, zkuste to všechno opravit:

Je však třeba si uvědomit, že v procesu opravy chyby flash jednotky: Vložte disk do zařízení, ztratíme informace, které byly na jednotky Flash.

READ  Jak vytvořit počítač se nezapne

Při formátování souborů USB-Disk-all jsou odstraněny!

Někteří doporučují používat software třetí strany v takových situacích. Nejsem zastáncem těchto rozhodnutí, protože pokud je chyba banální, pak je opravena ve dvou účtech A pak můžete bezpečně použít jednotku. A pokud je problém vážný, pak žádný software nepomůže.

Například neriskuji, že důvěřuji takovým zrekonstruovaným (v uvozovkách) flash disce cenné soubory. Snadnější koupit novou jednotku USB.

Na předním panelu počítače je port USB de.engergized

Tento problém je velmi běžný mezi uživateli stolního počítače. Většina majitelů počítače se používá k vložení USB flash disk do předních portů USB, protože je rychlý a pohodlný.

Existuje však situace, kdy během montáže PC z nějakého důvodu není přední panel připojen k energetickému systému, jedná se obvykle za zapomnění počítačového mistra počítače. V souladu s tím se vaše flash disk nezobrazí, navzdory jeho úplné servisovatelnosti.

Tento problém lze vyřešit dvěma způsoby. Pokud naléhavě potřebujete používat informace na odnímatelném médiu, můžete je připojit k zadní části počítače. Přední konektory zůstanou stále nepracované, ale získáte přístup k dokumentům. Je nemožné nazvat takové manipulace úplným řešením, takže zvažujeme druhou možnost.

Znamená připojení energetického kabelu na základní desce na přední panel počítače. V závislosti na modelu krytu počítače se konektory pro připojení mohou lišit. Nebojte se však všech z nich mají značení a spojování nesprávného konektoru, který nebudete fungovat na strukturálních funkcích. Nejběžnější jsou typy typů „VCC“, „D-“, „D“ a „GND“. Kromě toho se označování barev kabelu a konektoru na základní desce shoduje, ale je lepší udržovat orientační bod podle nápisů.

Nejprve je nutné získat přístup na základní desku, proto odšroubujte upevňovací prvky na pouzdře a odstraňte víko. Najděte kabel, který vede k předním panelu a najděte stejný konektor na základní desce. Na obrázku níže můžete vidět, jak by měl konektor vypadat.

Konektor materiálu pro připojení předního panelu

Nedoporučuje se spojit se, je lepší zavolat Master. Pokud jsou kabel a konektor nesprávně, můžete spálit kontakty a dokonce zařízení. Pokud se rozhodnete připojit přední USB konektory, je lepší nám sdělit model vašeho pouzdra a základní desky a my vám řekneme, jak jej dokončit a vysvětlit, jak vypadá konektor a kabel.

Důvod chyby

Než však zjistíme způsoby, jak tento problém odstranit, se dozvíme jeho příčiny a důsledky, které mohou v budoucnu zabránit opakovaným vzhledu problému.

 • Nejčastěji k tomu dochází kvůli skutečnosti, že flash disk má nějaké poškození. To znamená, že dlouhodobý provoz, mechanické poruchy, selhání softwaru může působit jako takový. Pokud například zařízení používáte velmi dlouhou dobu a docela aktivně, pak existuje šance, že jeho životnost vypršela. Nebo při kontaktu s vodou, úderem na dlaždici, která znamenala zničení nebo poškození některých částí flash disku, můžete také získat takový problém. Selhání softwaru bude raději mluvit o nesprávném používání zařízení nebo o výše uvedeném životnosti.
 • Poslední důvod může také způsobit virový útok. V moderním světě je široká škála škodlivých kódů, díky nimž je život uživatele počítače, notebook, tableta ponurá. Dotýkají se, blokují, ničí různá odvětví v programu, čímž se znemožňuje normální používání produktu.

Příčinou problémů s flash disky jsou velmi často viry v počítači

Navzdory skutečnosti, že důvody lze zhruba rozlišovat ve dvou velkých skupinách, napravíme současnou situaci jedním řetězcem: od nejjednodušších způsobů po nejpokročilejší. Ukazuje se, že pokud vám první metoda v seznamu nepomohla, musíte jít na druhou, pak na třetí a tak dále. Vezměte prosím na vědomí, že pro splnění některých pokynů budete možná potřebovat aktivní připojení k internetu. Dávejte pozor, aby na vašem počítači předem předinstaloval nějaký antivirus.

READ  Která videokamera je lepší než Sony nebo Panasonic

Obecně platí, že pro začátečníky, protože jsme již hovořili o ochranných programech, pak nyní stáhněte a nainstalujte antivirový obslužný program. Poté provedete úplné skenování notebooku nebo počítače, odstraňte nalezené hrozby (pokud budou samozřejmě). Poté opakujte postup skenování, teprve poté přejděte na jiné akce.

Rovněž stojí za to vás varovat, že informace dostupné v zařízení budou zcela vymazány. Nebude to fungovat na jeho obnovení, protože problém je vážný. V každém případě se můžete pokusit vrátit data pomocí speciálních nástrojů k obnovení souborů. Někteří výrobci je vyrábějí pro svá zařízení a zpřístupní je na oficiálních webových stránkách pro stahování a instalaci na osobní počítač.

Důvody neviditelnosti jednotky flash

Problém: Flash Drive není naformátován

Tento důvod je nejběžnější! Skutečnost je, že po zakoupení flash disk. musí být naformátována (poznámka: velmi často nejsou nové disky a disky naformátovány, a proto nejsou viditelné v „mém počítači/tomto počítači“. ).

S největší pravděpodobností půjde do „mého počítače“.Na. V některých případech tam neuvidíte flash disk.

Proto musíte otevřít „správu disků“. Chcete.li to provést, klikněte na kombinaci tlačítek WinR (mělo by se objevit okno „Perform“). Zadejte příkaz Diskmgmt.MSC a klikněte na Enter (obrazovka níže).

Diskmgmt.MSC. Spusťte ovládání disků

Poznámka!

Pokud vaše flash disk není viditelná v „správě disku“. Přejděte na 3. Problém

Dále v „správě disků“ uvidíte všechny dopravce připojené k vašemu počítači (dokonce i ty, které ještě nebyly formátovány).

Najděte svou jednotku USB Flash v seznamu (zaměřte se například na jeho velikost a jméno „Kingston. 8 GB „), poté ji stiskněte pravým tlačítkem a v kontextové nabídce, které se objeví.“ Formát. „(Příklad na snímku obrazovky níže).

Jak najít a formátovat neviditelnou flash jednotku (ovládání disků)

Vlastně to je všechno. Mimochodem, doporučuji, aby systém souborů vybral NTFS (t.Na. Na tuku 32, který často jde o výchozí nastavení na flash discích, je nemožné kopírovat a umístit soubory, jejichž velikost přesahuje 4 GB).

Problém: Nesprávná automatická instalace písmene/flash disk

Když připojíte libovolnou disk, flash disk, disketa atd.D. K počítači. automaticky přiřadí vašemu jednotky jedinečný dopis, například „Systémový disk C: \“ nebo „Local Disk F: \“ a PR.

Všechno by bylo v pořádku, ale někdy automatické instalace dopisu selže a přiřadí vaší připojené jednotky jedinečný dopis. V důsledku toho není disk viditelný.

Chcete.li to vyřešit, stačí se pokusit změnit dopis (to se provádí rychle a velmi často řeší lví podíl na problémech).

Je také nutné jít do „správy disků“ (jak je hotovo. malované výše), poté vyberte svůj „neviditelný“ jednotku, stiskněte ji pravým tlačítkem myši a vyberte funkci „Změňte písmeno nebo cestu na disk “.

Dále nainstalujte jedinečný dopis pro jednotku Flash (například některé „n“, „m“, „z“ atd.).

Mimochodem!

V některých případech nemusí Windows vůbec přiřadit dopis do písmene všem připojeným diskům. Chcete.li to opravit. použijte následující doporučení

Problém: zastaralé nebo nepracovní ovladače

Velmi, velmi běžným problémem jsou zastaralé řidiče (také někdy mohou řidiči selhat a konflikt mezi sebou). Stojí za zmínku, že na starých počítačích je další problém. neschopnost vidět flash disk, jejíž velikost je více než 32 GB.

To je vyřešeno takto: Nejprve jsou odstraněni staří řidiči, poté nové.

READ  Jak přidat příspěvek na instagram přes počítač. Jak odstranit příspěvek na Instagramu z počítače

Poznámka!

Existují speciality. Nástroje, které mohou automaticky odstranit a aktualizovat staré ovladače pro všechna zařízení na počítači.

Nejprve. Otevřete správce zařízení, je v něm, že můžete vidět všechna zařízení připojená k počítači.

Chcete.li najít správce zařízení: Otevřete ovládací panel Windows a poté přeneste prohlížení do „Velkých ikon“ a v seznamu vyberte „Správce zařízení“ (příklad na obrazovce níže).

Pomoci!

Alternativní způsoby otevření správce zařízení

Dále otevřete sekci řadiče „USB“ a najděte v něm řádek „Omezení zařízení pro USB“, vyberte ji a smažte ji (obrazovka níže).

Poznámka!

Na zařízeních, pro která nejsou řidiči, žlutá vykřičníka obecně hoří, je nežádoucí, že taková zařízení mají označená vykřičníky (nebo červenými křížovými).

Po odstranění klikněte na tlačítko „Aktualizovat konfigurace zařízení“. je umístěna v horní části okna správce zařízení. Poté několikrát zamrkáte okno dispečera a řidiči budou přeinstalovány.

Problém: Přední panel systémové jednotky není připojen

Porty USB na předním panelu systémové jednotky velmi často nejsou připojeny k základní desce (zjevně zapomínají připojit tento panel při sestavování PC). V tomto případě vložíte jednotku USB flash hned do portu.

 • Dostatečně jednoduché: Připojte jednotku flash do zadní části systémové jednotky. Vždy má 2 ÷ 4 porty USB. Alespoň to se doporučuje pouze pro ověření, abyste potvrdili nefunkční porty USB na předním panelu.
 • Zkuste připojit přední panel k rohoži. Prkno. Pokud jste takové zkušenosti nikdy neměli, nedoporučuji jít do systémové jednotky, lépe využívejte služby servisních středisek.

Co se stane, když dojde k chybě s flash disk

Funkce konjunktury, ve které není flash disk v mém počítači viditelný, takto:

 • Při vkládání flash disk se nic neděje;
 • Při vložení jednotky se objeví charakteristický zvuk a v zásobníku se objeví vhodná ikona, zatímco připojená flash disk není viditelná do „mého počítače“;
 • Systém vydá zprávu, že tento disk není formátován;
 • Při připojení jednotky flash počítač zamrzne;
 • Při připojení flash disk vydává počítač varování před detekovanými viry.

Obvykle se v těchto a podobných formách projevuje problém se zobrazením flash disk v mém počítači.

O důvodech

Pokaždé, když se lidé ptají na důvody. Vysvětlení, že „nic neházeli, nebili, je to sám“. Obvykle říkám, že její čas přišel. Ve skutečnosti je zde nemožné říci konkrétně. Problém zjevně není v systému souborů ze skutečnosti, že flash disk byl „najednou vytáhnut“, problém je někde hlubší. Na úrovni ovladače.

A tak se ke mně obrátili s takovou poruchou a žádostí o obnovení dat. Osud samotného flash disk již nezajímal, z něj bylo důležité několik souborů.

Další způsoby nápravy chyby

Pokud tyto metody nepomáhají vyřešit problém, můžete se pokusit vrátit jednotku USB Flash jako následující metody:

 • Programové ošetření se speciálními nástroji nalezenými podle vid/PID nebo univerzální aplikace JetFlash Online Recovery.
 • Formátování nízké úrovně, které skončí úplným odstraněním všech informací z jednotky a čištění paměťových sektorů, včetně tabulek systému souborů.

Nejsmutnější situací je hardwarová poškození jednotky flash. V tomto případě můžete získat informace z disku ve servisním středisku a samotný dopravce bude muset být nahrazen jiným pracovním zařízením.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS