Jak povolit podsvícení na klávesnici: Pokyny pro notebooky a počítače

Ahoj. Dnes vám řeknu, jak zapnout nebo vypnout podsvícení klávesnice na notebooku nebo počítači. Pokud pro vás něco nebude fungovat, můžete mě bezpečně kontaktovat v komentářích-nejdůležitější, nezapomeňte napsat model notebooku nebo klávesnice, který používáte u PC.

Pojďme si s vámi hrát hru. Faktem je, že výrobci klávesnice a počítačů notebooku nastavují klíč na různých místech a zapnou podsvícení podsvícení. Používají také různé ikony k označení požadovaného klíče. Zkusme to najít sami.

Nejprve najděte pomocné tlačítko FN. obvykle se nachází ve spodní části klávesnice mezi tlačítky CTRL a Alt (vlevo nebo vpravo od prostoru). Myslím, že zjistil, že to pro vás nebude obtížné.

Nyní je úkol složitější a budete muset zahrnout všechny své deduktivní schopnosti. Hledáme klíč s ikonou s výlety paprsků. může to být vodorovná rybářská linka pro zastřihovač, znak klávesnice nebo písmeno „A“. Nejčastěji lze tuto ikonu nalézt v horní linii kláves „F“. Ale někdy to může být mezi písmeny, na mezeře, šipky nebo pomocný kladkulátor klávesnice. Jako náznaky jsem připravil znamení s obrázky znaku, které používají populární výrobci.

Notebook.button notebook
MSI
Lenovo
HP
Dell nebo Xiaomi
Huawei
Acer
Samsung
Asus

Jakmile najdete toto tlačítko, klikněte na něj současně a klíč FN. Pokud je klíč umístěn samostatně mimo klávesnici, jako je Lenovo Legion, není potřeba pomocný klíč a stačí jej jen stisknout. Pokud je tento klíč v pomocném calkulátoru klávesnice, pak tlačítko FN (nejčastěji) není nutné, ale režim nutnosti by měl být vypnut.

POZNÁMKA! Jen nezaměňujte klíče s ikonou plného slunce. tyto klíče se zvyšují a snižují jas obrazovky.

Někteří výrobci obecně skrývají toto tlačítko-to je, prostě neexistuje žádná ikona. V tomto případě se podíváme na pokyny pro náš model níže. Pokud jste to našli, ale nefunguje to, přečteme poslední kapitolu tohoto článku.

„Plus“ a „mínus“ najdeme na pomocné klávesnici vlevo. Chcete.li zvýšit a snižovat jas, podívejte se, kde šipka ikony naznačuje. Také se ujistěte, že je režim nutnosti vypnutý. pokud tomu tak je, stačí kliknout na tuto klíč a pak znovu vyzkoušejte kombinace, které jsem uvedl výše.

Pokud máte krátkou klávesnici, použijeme:

Všechno je jasné zde. jedna kombinace se zvyšuje (zapne) jab se podsvícení, druhá snižuje (vypnuto).

Lenovo

Ve většině modelů, pro aktivaci podsvícení, stačí stisknout klávesy:

V 15palcových modelech Lenovo Legion, bez další klávesnice kalkulačky, můžete vidět, že samostatná tlačítka-One zvyšuje sílu podsvícení, druhá ji snižuje.

Pokud máte další kladkulátor klávesnice, pak jsou k číslem nejčastěji přiřazeny potřebné klíče:

Stačí kliknout na pravé. Ale v tuto chvíli by měl být režim zámku NUM deaktivován. Pokud tlačítka nefungují, nejprve klikněte na Numlock. A teprve poté klikněte na čísla.

Asus je mnohem jednodušší, existují klíče, které jsou zodpovědné za podsvícení. Chcete.li povolit nebo zvýšit jas záře, klikněte na:

FN F4

Pokud chcete vypnout podsvícení, klikněte na:

Další klíče jsou na některých modelech:

A odpojení nebo snížení jasu podsvícení:

Ve vzácnějších případech se používají další tlačítka:

FN F8

Pokud klávesnice podporuje několik režimů jasu, pak bude použita záře:

FN F10

HP Beech má také několik možností.

READ  Instalace systému Windows do notebooku Asus. Příprava na instalaci

FN F5

Jak zjistit, zda je na notebooku podsvícení?

Pokud byste nemohli najít ikonu na klávesnici notebooku a neexistuje způsob, jak zapnout podsvícení ve středu mobility. to znamená, že tento model notebooku tuto funkci nepodporuje

 • .
 • Ve velmi vzácných případech je podsvícení klávesnice zahrnuto v samotném bios.
 • Tlačítko FN nemusí fungovat.
 • Pokud používáte Windows 10, spusťte eliminaci poruch pomocí klávesnice.

Další způsoby povolení klávesnice klávesnice notebooku

Pro rychlou metodu, která vám umožní zapnout podsvícení notebooku, se používají dvě cesty, například:

Užitečné programy pro změnu pokrytí tlačítek jsou distribuovány zdarma na webových stránkách výrobce. Zvažte některé z nich. Nástroj funguje pro značku PC ASUS. Nachází se na. Web ASUS v sekci řidičů.

Potom:

 • Otevřete a vyjměte obsah archivu do složky, která je pro vás vhodná. Poté proveďte zahrnutí programu jak do okna, které se otevírá buď tak, aby souhlasila s jeho instalací, nebo položte DAW před položku „opravy“ a klikněte na „Dokončit“.
 • . Program je nainstalován a můžete s ním začít pracovat.
 • V nabídce „Start“ vyberte „Microsoft Store“ a zadejte do něj svůj účet.
 • Uvnitř obchodu prostřednictvím vyhledávání najděte zbrojnickou bednu a klikněte na tlačítko potvrzení.
 • Nástroj se začne automaticky houpat a instalovat.
 • Otevřete program.
 • Najděte ikonu klávesnice vlevo a klikněte na systém.
 • V systému vyberte podsvícení a nastavte jej sami. V těchto nastaveních jsou také zavedeny parametry jasu.

Pokud chcete program, jehož práce se týká pouze změny v záři, stáhněte si program Aura Sync nebo TUF Aura Core podle výše uvedeného schématu. v závislosti na tom, která nálepka o záři Glow Glow na notebooku. Pokuste se vybrat nejnovější verzi na webových stránkách výrobce a pokud to odmítá spustit, předposlední. Po stažení souboru odstraňte všechna data z archivu, nainstalujte program prostřednictvím složky osvětlení a soubor „AuraServiceESetup“ a poté spusťte program.

Ovládání nastavení v programu je intuitivní a jednoduché, a pokud se výsledek nelíbil, pak může být vždy vráceno bývalému.

Jak zapnout podsvícení na klávesnici notebooku: krok za krokem

Ne každý uživatel notebooku ví o přítomnosti nebo nepřítomnosti podsvícení na zařízení. Chcete.li to zjistit, nejprve musíte pečlivě prostudovat panel klávesnice.

Výrobci zpravidla přidávají různé možnosti do funkční řady tlačítek „F“, která jsou označena odpovídajícími ikonami.

Pokud neexistují žádná označení, můžete se pokusit použít kombinace „FNF1-F12“ Pokud náhodou podniknete kroky, které se nemusí provádět, je nutné znovu stisknout odpovídající kombinaci a vše znovu přijde do počátečního vzhledu. Tento režim může také způsobit stisknutí kombinace „Fnitree Leve/Right“ nebo „FNSpace“.

Chcete.li zapnout osvětlení na zařízeních ASUS, budete muset udělat několik lisů. Nejprve se však musíte ujistit, že:

Pokud je senzor světla v aktivním režimu, diody kláves se automaticky zapnou s ohledem na osvětlení v místnosti.

Chcete.li ručně upravit notebooky ASUS, nejčastěji používají FNF4 (zvýšení), FNF3 (snížení jasu).

Odkaz! Sony také nabízí běžné kombinace. Chcete.li zobrazit nastavení, musíte jít do řídicího centra po „Parametrech klávesnice“. „podsvícení“. Zde je zde nakonfigurován režim pro zapnutí/odpojení LED dioda, s ohledem na osvětlení v místnosti.

Podsvícení na zařízeních Lenovo můžete aktivovat kombinací. S jediným stisknutím je tedy průměrný jas zapnutý.

Značka podsvícení v pavilonu HP zpravidla je na levé straně mezery.

 • Zapněte zařízení a klikněte na „F5“ nebo „F12“ (s ohledem na model).
 • Najděte tlačítko FN vlevo od klávesnice. Chcete.li aktivovat podsvícení, použijte fn průmysl.
 • Pokud model podporuje tuto možnost, klikněte na klávesu osvětlení klávesnice. Tento klíč je označen 3 body.

Požadovaná aktivace funkce může být umístěna na jakémkoli jiném místě. Pokud to nefunguje, musíte zkontrolovat parametry BIOS. Proč jít do BIOS „Nastavení“ a poté najděte položku „Nastavení systému“. Aktivujte režim klíčů, pokud je možnost zakázána.

 • Obnovte zařízení a okamžitě klikněte na F10, zobrazí se nabídka BIOS.
 • .
 • .
 • V parametrech najděte časovač podsvícení.
 • Klikněte na mezeru, takže se nastavení otevře po instalaci požadovaného zpoždění.
READ  Jak povolit bezdrátovou projekci na televizoru LG. Sdílení obrazovky LG: jak připojit notebook

Pozornost! Zatímco stisknutí LED diody „nikdy“ spálí neustále, rychle vypouští baterii.

Pokud BIOS nemá toto nastavení, pak tato možnost s největší pravděpodobností není nainstalována na notebooku. Úplný popis lze zobrazit v příručce nebo na webových stránkách výrobce s přihlédnutím k modelu PC Pokud zařízení nijak nereaguje, můžete zkusit současně pomocí tlačítka FN.

Macbook Modern zařízení automaticky určují jas díky nainstalovanému detektoru světla. Parametry jsou také vyladěny ručně pomocí horkých tlačítek.

Nastavení automatického vypnutí LED po nějaké nečinnosti najdete v nabídce ovládacího panelu. Na hlavním panelu se můžete dostat do nabídky.

Majitelé zařízení Microsoft pro úpravu jasu mohou použít kombinaci ALTF2 a ALTF1 (respektive, zvýšit a snížit jas).

Jak povolit podsvícení klávesnice na notebooku

Mnoho moderních notebooků má klávesnici s podsvícením, takže je pohodlnější tisknout jakýkoli text v noci. Chcete.li zapnout nebo zakázat podsvícení klávesnice, stiskněte speciální tlačítka. Funkce osvětlení klávesnice někdy nemusí fungovat kvůli odpojení v centru mobility Windows 10.

V této příručce o tom, jak povolit nebo zakázat podsvícení klávesnice na Dell, HP, Asus, Lenovo, Acer, MSI, Huawei, Xiaomi. Jak aktivovat podsvícení prostřednictvím centra mobility v systému Windows 10

Centrum mobility

Odřízněte počáteční nabídku v systému Windows 10 a napište do vyhledávání „Centrum mobility“, poté ji spusťte. Pokud má notebook podsvícení klávesnice, bude existovat položka „podsvícení klávesnice“, kterou je třeba zapnout. Na obrázku této položky není níže níže.

Fyzické tlačítka

Většina notebooků má příležitost zapnout podsvícení klávesnice stisknutím kombinací klávesnice. Musíte pochopit, že nejlepším způsobem, jak určit, které tlačítko je potřebné, je vizuálně najít ikonu podobnou podsvětí. Obvykle potřebujete stisknout FNF1. F12.

Taky:

podsvícení, klávesnice, nefunguje, notebooku
 • FNF6. Dell Studio 15
 • F10. Dell XPS 2016 a 13
 • FNF10. Inspiron 15 5000, Latitude E5550, Latitude E7450 / E7470
 • ALTF10. Dell 14 Inspiron 7000, 15, 2016, 15, 17 série 5000.

V notebookech HP je podsvícení klávesnice zapnuto pomocí FNF5. Taky:

Na notebookech ASUS musíte kliknout na FNF4.

Lenovo

Na notebookech Lanovo je podsvícení zapnuto na FN Professional.

Na notebookech Acer je podsvícení klávesnice zapnuto stisknutím tlačítek FNF9. V dražších modelech jako Aspire 7 musíte kliknout na FNI.

Taky:

Huawei

Ale notebooky Huawei/Honor jsou zapnuty pomocí tlačítek FNF3.

Xiaomi

Na notebookech Xiaomi je podsvícení klávesnice zapnuto stisknutím kombinace tlačítek FNF10.

„Skimping“ s osvětlením

Producentské společnosti, které se snaží usnadnit používání počítačové technologie a zvyšovat jeho přitažlivost pro kupujícího ji neustále doplňuje novými funkcemi. Při výběru mobilního počítače je často zohledněna přítomnost režimu, což vám umožní umožnit klíčový klíč ve tmě nebo v nepřítomnosti správného osvětlení. Tato možnost je stále více v poptávce, ale neexistují všechna zařízení.

 • Nákup klávesnice, která podporuje tento režim;
 • Aktualizace operačního systému na požadovanou verzi;
 • Instalace dalších ovladačů.

Jak to zapnout

K tomu není nutné posouvat pokyny, stačí pečlivě zvážit postavy aplikované na funkční klíče F1-F12. Například ikona podsvícení klávesnice může vypadat jako výkresy níže.

V závislosti na nastavení, značce a modelu notebooku může toto tlačítko zapnout režim buď samostatně, nebo v kombinaci s tlačítkem „FN“ nebo „Function“. Posledně jmenovaný se nachází ve spodní řadě tlačítek a je zodpovědný za aktivaci dalších funkcí zařízení.

Pokud neexistují žádná označení, můžete zapnout podsvícení na klávesnici notebooku pomocí různých kombinací klíčů. Kromě osvětlení vám funkční klíče umožňují zapnout režim nebo hibernaci, vypnout monitor, zahájit restartování systému. Chcete.li obnovit normální provoz.

podsvícení, klávesnice, nefunguje, notebooku

Asus (podobně Acer)

ASUS vybavil pouze nejnovější modely notebooku pomocí podsvícení klávesnice s klávesnicí, je nemožné umožnit užitečnou možnost na zařízeních dřívějšího vydání. Majitelé zbrusu nových notebooků ASUS jsou k dispozici tři režimy:

Notebooky ASUS mají příležitost povolit provoz senzoru světla v automatickém režimu. Chcete.li to provést, musíte splnit dvě podmínky:

READ  Jak povolit Bluetooth na notebooku Sony

Na většině notebooků Acer můžete zapnout podsvícení klávesnice podobnou kombinací klíčů. Ale na některých modelech se po stisknutí kombinace FNF7 nebo FNF9 objeví osvětlení (pokud je podsvícení aplikováno na druhou část). Nedostatek symbolu znamená, že zařízení není vybaveno užitečnou funkcí.

Drtivou většinu notebopů ze společnosti „Hewlett-Packard“ lze zapnout pomocí jednotlivých klíčů F5 nebo F9 nebo jejich kombinace s tlačítkem FN. Která z kombinací funguje, závisí na modelu a na provozním režimu klávesnice, který je aktivován v BIOS. Někdy může být záře knoflíků ve tmě zapnuta po uplynutí klíče F12 (FN).

Lenovo

Můžete zapnout podsvícení inteligentní techniky nejnovější generace z Lenovo. U výrobce této značky je provozní režim klávesnice přiřazen kombinaci tlačítka FN pomocí klíčů „Gap“ a „ESC“.

Ujistěte se, že model notebooku podporuje funkci osvětlení klávesnice, můžete pečlivě prozkoumat tlačítka úniku a vesmíru a prostor. Ikona baterky by na ně měla být použita.

Podsvícení klávesnice je vybaveno většinou moderních notebooků Dell. Takže na zařízení v noci lze LEDS zapnout, měli byste se ujistit, že režim je aktivován v systému BIOS. Pak musíte kliknout na jeden z klíčů. F10 nebo F6. Ve vzácných případech je možnost přiřazena k tlačítku „Strelka-Vrovo“.

Funkční klíče někdy nefungují: to znamená, že jsou blokovány. Chcete.li jim povolit, budete muset kliknout na „Function“ „Escape“. Poté můžete pokus opakovat.

6] Aktualizujte ovladač klávesnice

Pokud je vaše klávesnice založena na senzoru a řidiči jsou zastaralé, nemusí to fungovat, protože nemůže určit, kdy světlo zhasne. V tomto případě můžete k aktualizaci ovladačů systému použít ovladač a asistent podpory Intel.

Pokud software třetí strany způsobí problém s vaší klávesnicí, nejlepším způsobem, jak tento důvod lokalizovat, je provést čisté zatížení vašeho systému. To povede k automatickému spuštění žádného programu třetích stran, který při spuštění ovlivňuje klávesnici. Později můžete izolovat software pomocí hitu a tritu.

Související: Jak resetovat ovládací ovladač v MacOS

Asus notebook podsvícení

Klávesnice s podsvícením je nainstalována pouze na některých modelech notebooků, které zahrnují hlavně herní zařízení.

Na klávesnici by mělo být tlačítko „FN“ v pracovním stavu.

Chcete.li zapnout podsvícení, klikněte na klávesu FN a několikrát stiskněte tlačítko F4. V závislosti na počtu lisů se jas osvětlení postupně zvyšuje, což vám umožní zvolit si nejvhodnější hodnoty.

V několika několika případech můžete zcela vypnout podsvícení současným stisknutím tlačítek „FN“ a „Space“.

Poznámka: Mírné osvětlení nelze odpojit pomocí systémových nástrojů.

K tomu dokončíme tento článek, protože v souladu se specifikací ASUS nelze podsvícení vypnout s jinými kombinacemi klíčů. Pokud jsou na vašem notebooku použity jiné kombinace, ujistěte se, že nám o tom v komentářích řekněte.

Jsme rádi, že jsme vám mohli pomoci při řešení problému.

Přidejte web Lumpics.Ru do záložek a my se stále hodí. Děkuji autorovi, sdílejte článek o sociálních sítích.

Popište, co jste neuspěli. Naši odborníci se pokusí odpovědět co nejrychleji.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS