Jak zakázat přístup k hydraulickému rozhraní na iPhonu, když zapomenete heslo?

Chcete-li vypnout funkci Guide Access, stiskněte třikrát tlačítko Domů, zadejte heslo a stiskněte tlačítko Zrušit (v levém horním rohu).

Připojte zařízení k počítači podržením horního tlačítka. Podržte horní tlačítko, dokud se nezobrazí obrazovka obnovení. iPhone 7 a iPhone 7 plus: Stiskněte a podržte boční tlačítko, dokud se nezobrazí posuvník indikátoru napájení. Přetažením posuvníku zařízení vypnete.

Obnovení hesla pomocí chytrého telefonu

Tato metoda bude fungovat pouze v případě, že jsou splněny dvě podmínky:

Budeme používat novou funkci, která se v iPhonu a iPadu objevila teprve v prosinci 2021. možnost resetovat smartphone bez připojení k počítači. Zde je návod, jak to udělat.

Musíte několikrát po sobě zadat špatné heslo. Pomocí těchto pokusů si můžete kód zapamatovat. možná nebudete muset jít dál. Pokud je v zařízení povolena funkce Face ID, zakryjte přední kameru prstem, abyste zabránili odemknutí obrazovky naskenováním obličeje. Chvíli to potrvá; po neúspěšném pokusu o zadání hesla bude trvat několik minut, než budete moci zkusit zadat heslo znovu.

Když časovač pro další zadání hesla dosáhne 15 minut, zobrazí se tlačítko „Vymazat zařízení iPhone„. Klikněte na něj.

Na další obrazovce znovu klikněte na „Vymazat iPhone“. Poté zadejte heslo k účtu Apple ID, ke kterému je iPhone připojen, a ověřte, že jste vlastníkem smartphonu.

Smartphone se restartuje a vy jej můžete nastavit jako nový. včetně nastavení nového přístupového kódu. Poznámka: Pokud jste v zařízení dříve aktivovali funkci Najít iPhone, musíte zadat heslo k účtu Apple ID, ke kterému byl smartphone dříve připojen.

READ  jak zapnout Wi-Fi na iPhonu.

Jak aktivovat přístup k průvodci na iPhonu nebo iPadu

Chcete-li v zařízeních se systémem iOS aktivovat režim, jako je průvodcovský přístup, postupujte podle následujících kroků:

 • Otevřete aplikaci Nastavení.
 • Přejděte do základního nastavení.
 • Pak zadejte „Univerzální přístup„.
 • V části „Proces učení“ zadejte „Guide Access“ a přetáhněte posuvník do aktivního režimu.
 • Poté se objeví další položky, které je třeba nastavit: „Nastavení kódu a hesla“ (zde je třeba nastavit heslo (a nezapomenout ho) a aktivovat TouchID; v položce „Čas“ nastavit konkrétní zvuk a aktivovat mluvení. Také přetažením posuvníku v části „Rychlé příkazy“, které urychlí nastavení režimu přístupu k průvodci.

Režim obnovení pro odemknutí iPhonu, pokud zapomenete heslo

Tuto metodu lze použít pouze v případě, že znáte Apple ID zařízení a heslo, se kterým je zařízení propojeno v nabídce iCloud. Pokud budete riskovat obnovení uzamčeného iPhonu bez těchto informací a bude na něm aktivován zámek pro nalezení telefonu, zařízení se stane „cihlou“.

Pokud chcete obnovit heslo na uzamčeném iPhonu 6, 7, 8, X, XS, XR, musíte vstoupit do režimu obnovení. Může se vám hodit v případě, že heslo neznáte, nepamatujete si ho nebo jste ho nemohli uhodnout.

 • Vypnutí telefonu.
 • Připojte jej k počítači.
 • V zobrazené nabídce vyberte možnost Režim obnovení.
 • Zapněte iTunes, klikněte na OK a potom klikněte na „Opravit iPhone“.
 • Pokud se zobrazí zpráva o automatické kontrole aktualizací, klikněte na „zkontrolovat“.
 • Na další obrazovce klikněte na možnost „Opravit a aktualizovat“. Budete upozorněni, že všechna data v miniaplikaci budou vymazána.

DŮLEŽITÉ: U některých verzí firmwaru se objevuje chyba (3004): iPhone recovery failed. Chcete-li se s tím vypořádat, zavřete všechny prohlížeče a nastavte Internet Explorer jako výchozí prohlížeč tak, že jej spustíte a odsouhlasíte nabídku v okně, které se zobrazí.

READ  Apple Watch se nepřipojí k iPhonu

Pokud jste si firmware stáhli předem (např. proto, že váš počítač má pomalé připojení k internetu), měli byste v iTunes stisknout tlačítko „Opravit iPhone“ a současně držet stisknutou klávesu Shift. Poté se zobrazí okno, do kterého můžete zadat cestu k souboru firmwaru.

Nastavení univerzálního přístupu v iPhonu?

Chcete-li najít své zařízení, přihlaste se do služby iCloud.com/find. Aplikaci lokátoru můžete použít i na jiném zařízení Apple, které vlastníte. Pokud se váš iPhone, iPad nebo iPod touch nezobrazí v seznamu zařízení, znamená to, že na něm není povolen Locator.

Co dělat, když vám nic nepomáhá?

Pokud nemáte přístup k počítači s autorizovanými iTunes, můžete k obnovení uzamčeného iPhonu použít aplikace, ale na vlastní nebezpečí. Může to být například iMyFone LockWiper (obnovení se provádí prostřednictvím režimu DFU, program nahrazuje iTunes). K dispozici je také program 4uKey, který pomáhá obnovit tovární nastavení telefonu a nainstalovat firmware bez iTunes.

V krajním případě se samozřejmě obraťte na servisní středisko nebo na samotnou společnost s doklady potvrzujícími, že telefon je váš. dopis musí být napsán v angličtině.

stisknutí nebo vyloučení reakce na pohyb zařízení (automatické otáčení obrazovky). Můžete například zakázat všechna stisknutí, když se dítě dívá na pohádky. Imho velmi výhodné.

Chcete-li funkci Guide-Access deaktivovat, stiskněte třikrát tlačítko Domů, zadejte heslo a stiskněte tlačítko

Používáte tuto funkci? Velmi zajímavé vaše zkušenosti. napište do komentářů.

Je dobré vidět, že čtenáři AppleInsideru.Znáte naprosto vše o systému OS X i iOS. Někdy se dokonce divíte, proč čtenáři nepíší články sami, ale své znalosti projevují pouze v komentářích. Přestože je na našich stránkách tolik profesionálů, jsou na nich i nováčci v ekosystému Apple. Zejména pro ty, kteří tuto funkci neznají, si povíme něco o funkci Guide-Access.

READ  Jak připojit Apple Watch k jinému iPhonu

„Guide Access“ je funkce, která umožňuje kontrolovat uživatele určitého zařízení iOS tím, že jim omezí přístup k zakázaným aplikacím. Chcete-li funkci aktivovat, přejděte do nabídky Nastavení. Základní. Univerzální přístup. Přístup k průvodci.

Jakmile ji povolíte v nastavení, můžete ji pro určitou aplikaci povolit trojím stisknutím tlačítka Domů, když se v ní nacházíte. V tomto režimu bude uživatel zařízení iOS používat pouze otevřené aplikace. Navíc můžete v této aplikaci dokonce omezit „svobodu“ uživatele.

Funkci Guide-Access můžete také deaktivovat trojím stisknutím tlačítka Domů a zadáním hesla nebo předem určeného gesta.

Co dělat, když je iPhone označen jako ztracený

Stojí za zmínku, že všechny výše uvedené možnosti fungují pouze v případě, že je zařízení ve fázi aktivačního zámku nebo jednoduše vyžaduje Apple ID a heslo, které byly použity při aktivaci. Pokud se na obrazovce zobrazí „Missing iPhone“ se zprávou od předchozího majitele, je velká pravděpodobnost, že jste buď zakoupili kradený gadget, nebo jste se stali obětí podvodníka, který váš smartphone po prodeji záměrně uzamkl.

Jediné, co můžete v této situaci udělat, je kontaktovat policii a pokusit se spojit s předchozím majitelem, pokud jsou zobrazeny jeho kontaktní údaje. Není možné jej odemknout před zakázaným režimem a technická podpora společnosti Apple je velmi vzácná, aby pomohla vyřešit takové situace bez přístupu k Apple ID, i když máte doklad o nákupu a „nativní“ krabici.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS