Jak připojit digitální konzolu k televizi?

Státní program fázového přechodu na digitální televizní vysílání standardní DVB T2 se blíží k závěrečné fázi. postupné snížení počtu analogových relayers. To naznačuje, že nastal čas připojit se k novým technologiím a přepnout na „postavu“. Budeme hovořit o vybavení nezbytném pro přijetí televizního signálu v novém formátu a také o tom, jak správně připojit digitální konzolu (přijímač) k televizi nebo monitoru.

Chcete.li zobrazit digitální vysílání, na rozdíl od analogu budete potřebovat přijímač, který dekóduje signál. Mnoho modelů moderních televizních modelů (Philips, Samsung, Sony, Toshiba, LG, Panasonic atd.D.) vybaveno takovým blokem. Chcete.li to ověřit, měli byste se obrátit na správu uživatele, tato stručná instrukce je připojena ke každému produktu. Zároveň zkontrolujte, zda vestavěný tuner podporuje formát DVB-T2, pokud ne, budete muset zakoupit přijímač.

Supra přijímač

připojte, předponu, televizním, tulips, samsung

V závislosti na souboru funkčnosti si všimneme, že mnoho poskytovatelů digitální kabelové televize poskytuje předplatitelům nájemce pro nájemce.

Kromě toho musíme získat digitální signál. Ve městech a velkých osadách s tím nebudou žádné problémy, stačí kontaktovat místní poskytovatele. Obyvatelé venkovských oblastí budou muset vytvořit anténu rozsahu decimetru nebo satelitní desky. Ten je výhodnější, protože to není skutečnost, váš dům je v oblasti nejbližší digitální retronstale. Kromě toho možnost se satelitní deskou poskytuje širší výběr televizních kanálů.

Co je to přijímač

Digitální televize pracuje v moderním digitálním formátu. Nové technologie zlepšily kvalitu a obraz zvuku. Kromě 20 základních televizních kanálů zachytí „figura“ více než 300 různých televizních programů a neustále rozšiřuje řadu.

Většina starých televizorů, včetně tekutých krystalických nebo plazmy, je konfigurována tak, aby pracovala s analogovým signálem DTV (digitální televize). Je přenášen v AM-pásmu na frekvencích rádiových signálů FM. Kvalita přenosu v důsledku velkého množství rušení je nízká. A čím dál je to místo přijetí z rádia, tím horší je.

Chcete.li, aby se kvalita televizního vysílání z 525 řádků, 60 polí a 30 snímků obrátila na standardy Full HD, musíte připojit přijímač s televizí.

Funkce digitálního televizního vysílání

Analog Television pracuje na standardním protokolu DVB-C. Digitální vysílání přenáší signál třemi způsoby:

Zařízení pro dekódování signálu je vybráno z jeho typu. U televizorů s vybudovaným přijímačem T2 nejsou vyžadována pomocná zařízení.

Princip práce tunerů

Na základě typů signálu přenosu signálu se rozlišují tři typy přijímačů: kabel, éterický, satelitní.

Bez ohledu na vzhled všechny tunery fungují podle jednoho principu:

 • Příjem a posílení digitálního signálu.
 • Dekódování a převod na analogový signál prostřednictvím konektorů RCA, SCART, HDMI, Tulips.
 • Hraní multimédií od nosičů a pohonů typu USB (volitelně).
 • Nahrávání, zastavení a zpoždění sledování (volitelně).
READ  Aktualizace televizoru Samsung Smart TV

Musíte připojit přijímač s televizí pro „změnu“ digitálního signálu bez ztráty kvality zvuku, obrázku.

Co televize není potřeba předponou

Moderní televizní modely jsou vybaveny postaveným nebo externím tunerem jako T2. Pro takové možnosti není vyžadována další předpona. Dostupnost takového vybavení v televizi si můžete prohlédnout na oficiálních webových stránkách výrobce, například na web Samsung a vytočte televizní model v odpovídající sekci.

Můžete pečlivě prostudovat pas pro televizi. Musí označit kompletní vybavení a typ příchozích televizních signálů.

Kvalita vysílání v tomto případě závisí na rychlosti přenosu dat v síti a na spolehlivosti spojení s ní.

Výběr kabelu a připojení přijímače

Zvažte, jak správně připojit vybavení televizního trikolu k televizi sami. Každý model televize a přijímačů má své vlastní vlastnosti, takže je důležité pečlivě prostudovat technickou aplikaci každého modelu.

Na zadním panelu přijímače jsou různá hnízda a vchody do kabelu antény. Anténa je připojena k satelitnímu převaděči LNB v linii F na konci kabelu, aby se získal vylepšený signál. Někdy se vysokofrekvenční drát používá přes LNB Out, aby připojil další přijímač.

Pro připojení ke starým modelům a novým plazmatickým možnostem se používají různé konektory a vstupy:

 • Moderní kabel HDMI je intenzita multimediálního intenzity s vysokým obsahem, standardem současného obrazu a přenosu zvuku pomocí jednoho kabelu s vysokou rychlostí.
 • RCA Jack nebo Composite Cord (Tulip)- ze tří konektorů z 1 videa a 2 auditorů má válcový tvar, centrum má ve středu kontakt signálu ve středu. Červený konektor je navržen tak, aby přenášel dvoukanálový zvukový signál ve stereo režimu, bílý konektor se používá pro monofonní signál, žlutý. přenos video signálu.
 • Komponenta nebo YPBPR. se používá k kódování analogového barevného video signálu a okamžitě jej přenáší tři kanály, aby se získal jasnější obrázek než v kompozitu.

Ať už si vyberete jakoukoli možnost připojení, je důležité správně vložit kabel do hnízda, aby se zařízení nepoškodilo.

Po připojení přijímače pro inteligentní televizi musíte zapnout nulový kanál a spustit funkci „Search“. Měla by existovat zpráva „bez signálu“, což naznačuje, že vaše televizor „vidí“ připojené šňůry. Pak zbývá pouze nakonfigurovat potřebné kanály.

Funkce a kritéria pro výběr předpon

Přijímač pro digitální televizi, vhodný pro staré televizory, se vyrábí ve formě malé krabice s palubní deskou a různými konektory pro připojení. Ovládací panel je k němu připojen. Samotná předpona zároveň provádí několik funkcí najednou:

 • Dekodér-výkonná funkce kódování digitálního signálu ve dvou variantách formátu: MPEG-2 nebo MPEG-4.
 • Ovládací panel, předpona umožňuje nakonfigurovat kanály, přidat a zmenšit objem, vložit časovač spánku.
 • Podpora klienta. Nastavení obrázků a zvuku, kanálů, objednávání placených balíčků a jejich odemknutí.

Vyberte předpony pro určité konektory. Tulipány a HDMI jsou považovány za klasické možnosti. Například napájením přenosu signálu jsou často vyžadovány zesilovače

Typy připojení

V závislosti na schopnostech vaší televize existuje několik způsobů, jak připojit digitální přijímač.

Anténní kabel

První a hlavní je připojit digitální konzolu pro televizi prostřednictvím vstupu antény. Mnozí nechápou, že nestačí připojit dekodér k televizi. Budete muset odstranit zástrčku antény z televizoru a vložit ji do RF dekodéru hnízda. Je označen na panelu zařízení s odpovídajícím RF v symbolu.

READ  Odemknutí Smart TV Samsung

Chcete.li sledovat analogové programy paralelně s T2, použijte výstup antény RF Out, který je vybaven většinou tunerů (potřebujete další kus kabelu). Jak si můžete prohlédnout anténní kabel.

Konektor HDMI

Majitelé moderních plochých televizorů mohou připojit digitální přijímač k televizoru pomocí kabelu HDMI. Tato kombinace poskytuje nejlepší kvalitu a kvalitu zvuku a umožňuje vám zobrazit programy s vysokým rozlišením (HD). Konektor HDMI můžete snadno najít na předponu, protože má charakteristický tvar zploštělého lichoběžníku.

Jak připojit televizní konzolu k televizoru pomocí kabelu RCA

Stačí použít obyčejný Tulpans (nebo postavený kabel RCA) a připojte příslušná hnízda v dekodéru a televizním přijímači:

 • Připojte video out (CVB) na dekodér s videem v Nest v televizi;
 • Připojte hnízda Audio L a R na předponu se zvukem v hnízdě L a R v televizi.

Barvy použitých zástrček mohou být jakékoli, je důležité nezaměňovat kabely různých barev mezi hnízdami. Mezi video konektory v televizi a tuneru a zvukem v televizi a tuneru by se měl uskutečnit stejný kabel. Tato možnost je možná, když je jeden konec takového kabelu vyroben pomocí zástrčky SCART.

Jak připojit digitální konzolu se dvěma televizory

Je třeba okamžitě poznamenat, že schopnost připojit digitální televizní tuner se dvěma televizory může být omezená nebo plnohodnotná. Vše záleží na účelu samotné předpony. Všechny inteligentní tunery mají funkci propojení a distribuce signálu najednou na několika různých zařízeních, takže jsou schopni ovládat každého jednotlivě. Když přijímač v takové možnosti chybí, bude druhá televize schopna zajistit pouze dabování programu, který je vysílán na prvním zařízení.

Tento problém lze částečně vyřešit připojením různých přijímačů. Může to být satelitní deska plus kabelová televize. Různé formáty vysílání fungují na určitých frekvencích. Vysílání stejného programu tak bude prováděno na různých nezávislých kanálech různými způsoby. To platí jak pro kvalitu obrazu, tak pro zvuk.

Připojení televizního tuneru pomocí antény se provádí s cílem vzít digitální éterické televizní vysílání z relé nebo jiného převedeného etheru. V současné době existují tři typy přijímačů signálu, samotný obvod připojení digitální předpony k televizi na nich závisí. Podrobněji zvažte každou z nich.

Inteligentní tunery vám umožňují připojit digitální TV ke dvěma televizorům najednou

Jak nezávisle připojit přijímač k televizi?

Televize hraje ve společnosti velmi důležitou roli. Moderní člověk už bez takové zábavy nemyslí Většina moderních přijímačů je připojena k televizoru pomocí tří spojovacích kabelů: kabel HDMI, kabel 3RCA-3RCA a kabel Jack-3RCA.

Zvažte několik způsobů, jak pomocí, které šňůry můžete připojit přijímač k televizi:

Připojení přijímače přes kabel HDMI

připojte, předponu, televizním, tulips, samsung

A) Najděte v televizi bezplatný port HDMI. Většina moderních televizorů je vybavena alespoň jedním oddílem HDMI. Takový konektor je obvykle označen jako „HDMI“. Pokud je na zařízení několik portů, bude každý z nich očíslován (například HDMI 1, HDMI 2). Na některých televizích lze na předních nebo bočních panelech také najít strany HDMI.

B) Připojte jeden konec kabelu k přijímači.

Konektory kabelu HDMI lze vložit pouze do jednoho směru

připojte, předponu, televizním, tulips, samsung

C) Připojte druhý konec kabelu k televizi.

READ  Jak zapnout webovou kameru na notebooku Samsung. Notebooky Lenovo (Lenovo)

Pokud má televizor několik večírků HDMI, pamatujte na číslo konektoru, který používáte.

D) Přepněte televizor na zdroj signálu pomocí HDMI. Zapněte televizor a satelitní přijímač. Použijte zdroj nebo vstupní tlačítko na televizi nebo dálkovém ovládání z něj a vyberte port HDMI. S největší pravděpodobností budete muset stisknout tlačítko několikrát, než se dostanete na požadovaný konektor. Když přepnete na správný zdroj signálu, zobrazí se na obrazovce obraz zařízení.

Připojení přijímače 3RCA-3RCA kabel (tulipány)

A) Na zadní straně přijímače musíte vidět 3 konektory různých barev, musíte připojit kabel RCA (tulipány) podobně v barvě.

B) Poté, co jsou šňůry připojeny k přijímači, poté na televizi vyhledejte tři konektory RCA (tulipány). Na některých modelech jsou konektory umístěny na jednom z postranních panelů a na jiných. na zadní straně pouzdra. Připojte dráty přesně podle barvy!

C) Nyní je nutné povolit zařízení. Je třeba připomenout, že budete muset použít dva dálkové ovládání. pro televizi a pro přijímač zvlášť. Zapínáme televizi jedním dálkovým ovládáním a aktivujeme přijímač s jiným dálkovým ovládáním. Zelený indikátor by měl naznačovat připravenost, která se rozsvítí na přijímači po jeho zapnutí (nebo jiných upozornění. zadejte v pokynech).

Kabel připojení přijímače Jack-3RCA

Je nutné k němu připojit kabel Jack-3RCA (tulipány).

B) Poté, co je šňůra připojena k přijímači, poté na televizi vyhledejte tři konektory RCA (tulipány). Na některých modelech jsou konektory umístěny na jednom z postranních panelů a na jiných. na zadní straně pouzdra. Připojte dráty přesně podle barvy!

Možné problémy a jejich řešení

Pokud se během spojení něco pokazilo, bude problém okamžitě vidět. Navenek se objeví v nepřítomnosti obrazu na obrazovce televize, zvuku nebo obou současně. Nejběžnější důvody jsou uvedeny níže.

 • Špatný kontakt zástrčky s konektorem. Musíte znovu zkontrolovat sílu síly, odpojit a poté připojit kabel RCA znovu.
 • Porucha kabelu nebo konektoru. Vstupy do televize mohou jednoduše vyhořet a kabel nebo samotné konektory mají mechanické poškození. V tomto případě existuje pouze jedno řešení. výměna kabelu nebo konektorů.
 • Při absenci obrázku musíte znovu zkontrolovat správné připojení žlutého prvku tulipánu, „zodpovědný“ za video signál. Mělo by to být ve žlutém konektoru nebo, pokud jsou konektory jednokolory, ve vstupu označeném písmeny V nebo Y. V tomto případě by mělo být připojení prováděno ve vstupní skupině označené jako „in“ nebo „vstup“.
 • Při absenci konektorů pro tulipán musíte použít adaptér. Díky různým typům adaptérů můžete připojit kabel RCA k jakémukoli televizi.
 • V situaci, pokud je vše správně připojeno, je zařízení obsluhovatelné, ale stále neexistuje žádný signál z přijímače nebo jiného podobného zařízení, měli byste kontaktovat nastavení tohoto zdroje pomocí dálkového ovládání z něj nebo tlačítka v pouzdře.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS