Možnosti řešení potíží, když televizor LG nevidí síť Wi-Fi nebo když se síť ztratí

Televizory

Pokud se televizor LG nepřipojí k síti Wi-Fi: restartujte směrovač a televizor, změňte adresu DNS nebo vyměňte vestavěný přijímač za externí, výkonnější. V tomto článku se podíváme na různé způsoby, jak můžete sami obnovit vzdálené připojení k internetu.

Chcete-li chyby opravit, musíte nejprve zjistit jejich příčiny. Nejprve je třeba zjistit, proč televizor přestal zobrazovat síť. Poté je snazší zjistit, co udělat, abyste vše opravili bez dalšího poškození zařízení.

Jak zjistit, zda váš televizor podporuje Wi-Fi

Existuje mnoho způsobů, jak zjistit, zda lze televizor LG, Samsung nebo Sony připojit k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Nejjednodušší možností je prostudovat technické specifikace, které jsou uvedeny v přiložené dokumentaci. Najdete je také online na webových stránkách obchodů s elektronikou. Stačí zadat název modelu televizoru do vyhledávače.

Pokud je u položky „Wi-Fi“ napsáno „Ano“ nebo je u ní znaménko plus, znamená to, že televizor je schopen přijímat bezdrátový internetový signál. V případech, kdy není k dispozici dokumentace nebo kdy nemůžete najít specifikace na internetu, můžete jednoduše vzít dálkový ovladač a přejít do nastavení. Pokud není k dispozici karta „Síť“ nebo není k dispozici položka pro bezdrátové připojení k internetu, znamená to, že připojení Wi-Fi lze použít pouze po připojení speciálních adaptérů.

Ruční zadávání dat

Pokud automatické nastavení nepřináší výsledky, použije se v tomto případě ruční zadání. Za tímto účelem je nutné:

 • Otevřete prohlížeč a do adresního řádku vložte jednu z kombinací „192.168.0.1“ nebo „192.168.1.1 (bez uvozovek). Pak zadejte stejné uživatelské jméno a heslo (admin) a klikněte na tlačítko „Přihlásit“.
 • V nabídce vlevo přejděte do části „Advanced Routing Configuration“ a otevřete část „Static Routes List“. Poté vyberte tlačítko „Přidat“.

Možnosti připojení

Existuje několik způsobů, jak nakonfigurovat internetové připojení televizoru. Tato část se zabývá modely Smart TV založenými na operačním systému WebOS. K internetu lze přistupovat i pomocí běžného televizního zařízení, ale je k němu potřeba notebook a kabel HDMI.

Internet může používat každý uživatel, k jeho nastavení nejsou potřeba žádné speciální znalosti ani dovednosti. Odborníci klasifikují tři základní způsoby připojení:

 • Bezdrátové připojení. uživatel se připojí k domácí síti (směrovač).
 • Kabelové připojení. kabel Ethernet musí být zapojen do televizoru, konkrétně do zásuvky LAN.
 • Případně. zařízení nepodporuje standardní bezdrátové připojení k internetu, takže uživatel připojí přenosný směrovač Wi-Fi.

Každý z výše uvedených způsobů přístupu k internetu z televizoru LG má samozřejmě své silné a slabé stránky, o kterých budeme podrobně hovořit, ale o něco později.

Webové stránky můžete prohlížet přímo pomocí předinstalovaného prohlížeče, můžete si však stáhnout i další programy. Tento aspekt není zásadní.

Abyste se vyhnuli nepříjemnostem spojeným se síťovým kabelem nataženým přes celý byt, měli byste připojení naplánovat s dostatečným předstihem. Není tedy divu, že nejoblíbenější technologií je Wi-Fi. Takže tady začínáme.

připojení, wi-fi, televizoru, není

Přes Wi-Fi

Nejjednodušší a nejpraktičtější možností je připojit televizní zařízení k internetu bezdrátově pomocí směrovače. Za prvé, uživatel bude mít minimum volného času, který může strávit. Za druhé, není třeba skrývat ethernetový kabel. Použití technologie WPS pro zjednodušení autorizace a urychlení synchronizace hardwaru.

READ  Jak vidět historii oznámení na Androidu

Pro připojení televizoru k internetu přes Wi-Fi nemusíte tahat kroucenou dvojlinku přes byt nebo dům. Nemusíte kupovat žádné příslušenství. Jednoduše připojte Smart TV k routeru. Nejprve je samozřejmě nutné připojit směrovač k síti a odpovídajícím způsobem jej nakonfigurovat.

Dalším způsobem připojení televizoru k síti Wi-Fi je použití technologie Ad-Hoc. K nastavení sítě nepotřebujete směrovač. Nejprve uživatel připojí televizor k počítači pomocí místního serveru DLNA. Prostřednictvím televizoru LG se nebudete moci připojit k internetu, ale můžete streamovat zvukové soubory z počítače na velkou obrazovku televizoru. To je velmi výhodné.

Nyní si řekneme něco o nastavení Wi-Fi v zařízení LG. Při prvním spuštění televizoru požádá operační systém WebOS uživatele o povolení automatického připojení k internetu. Majitelé tento požadavek zpravidla ignorují, protože jej považují za „zbytečnou“ funkci. V důsledku toho se okamžitě pustí do hledání kanálů.

Pokud nebyla provedena automatická konfigurace, postup pro následné připojení k internetu se provede ručně. K tomu je třeba postupovat podle jednoduchého návodu krok za krokem:

 • Spusťte televizor, přejděte do „Nastavení“ stisknutím tlačítka „Nastavení“ na dálkovém ovladači.
 • Otevřete „Síť“ (ikona planety) a klikněte na kartu „Síťová připojení“.
 • Vyberte zdroj signálu. v tomto případě je to Wi-Fi. Chcete-li se připojit přes kabel, klikněte na „LAN“.
 • Spusťte automatické nastavení, které vyžaduje pouze zadání hesla směrovače. Alternativní metodou je stisknutí tlačítka WPS, když systém požaduje zadání hesla.

Jak jste si možná všimli, není na tom nic složitého. V důsledku toho bude televizní zařízení připojeno k internetu, a uživatel tak bude moci přehrávat mediální obsah online.

Pokud potřebujete zadat další parametry pro připojení k celosvětové síti (IP adresa nebo SSID), pak pro vás automatická konfigurace rozhodně není vhodná.

Přes kabel LAN

Většina uživatelů to považuje za méně pohodlné, zejména ve srovnání s Wi-Fi. Hlavní potíž spočívá v tom, že dříve budete muset provádět instalační práce uvnitř místnosti: domu, bytu.

Pokud je váš směrovač připojen k internetu, budete potřebovat další zdroj, protože ethernetová linka posílá signál výhradně do jednoho zařízení. Televizor LG však můžete vždy připojit k síti pomocí směrovače.

Další nevýhodou zvažovaného způsobu je skutečnost, že ani nejnovější modely televizních zařízení LG neposkytují podporu všech populárních síťových standardů, podle kterých pracují domácí poskytovatelé. Problémy s kompatibilitou nastanou například v případě, že je internet připojen ke standardnímu připojení L2T nebo PPPoE. Televizor nedetekuje připojený kabel.

Jak v této situaci nastavit internet v televizoru? Použití směrovače a jeho připojení k serveru PPPoE. Na začátku není nutné se bát, praxe ukazuje, že je to opravdu účinný způsob řešení problému.

Pokud vaše zařízení nemá vestavěný adaptér Wi-Fi, můžete si vždy pořídit router pro televizor LG.

Adaptér Wi-Fi pro televizor LG

Jak již bylo zmíněno, ne všechny modely Smart TV podporují bezdrátové připojení k internetu. V takovém případě můžete z televizoru přistupovat k internetu připojením ethernetového kabelu k portu LAN nebo zakoupením adaptéru Wi-Fi.

Externí napájecí zdroj (optimální řešení. značka LG AN-WF100). Takové příslušenství se připojuje přes USB. U starších modelů můžete použít kartu pcmcia nebo C1. Synchronizace se provádí automaticky. Nevzniknou žádné problémy.

Obnovení továrního nastavení televizoru

Chcete-li obnovit systémová nastavení televizoru Smart TV, postupujte podle následujících pokynů:

 • Vypněte televizor.
 • Otevřete nabídku nastavení systému. Za tímto účelem stiskněte kombinaci tlačítek na dálkovém ovladači v následujícím pořadí: Info, Menu, Mute, Power.
 • Zobrazí se nabídka televizních služeb.
 • Vyberte kartu „Option“ a stiskněte klávesu „Enter“.
 • Použijte funkci „Obnovení továrního nastavení“.
 • Chcete-li zavřít nabídku služeb, jednoduše vypněte televizor.
 • Spusťte televizor a zkontrolujte, zda chytá bezdrátové připojení k internetu.
READ  Jak dát melodii na ze

Co dělat, když je nastavení resetováno, ale televizor stále nevidí síť?? Pro vyřešení tohoto problému je třeba provést několik dalších kroků:

 • Ruční změna hodnot DNS. Je třeba nastavit následující parametry: 8,8,4,4 nebo 8,8,8,8. Předtím přejděte do nastavení směrovače a deaktivujte možnost DHCP;
 • Pomocí nabídky „RF Mute Time“ můžete nastavit automatické přepnutí na další kanál. Ve výchozím nastavení je nastavena na 600 ms, změňte tuto hodnotu na 100 ms.

Zkontrolujte, zda televizor nyní vyhledává bezdrátové sítě.

Důvody, proč se televizor nepřipojí k síti Wi-Fi

Bohužel situace, kdy televizor nevidí Wi-Fi, nejsou neobvyklé. K poruše dochází jak ve fázi synchronizace prvního připojení, tak během provozu. K problémům dochází z různých důvodů:

 • Nesprávné nastavení směrovače nebo přijímače Wi-Fi. K chybě často dochází při použití směrovačů, které poskytovatel nedoporučuje a které odmítají fungovat. Složité případy mohou vyžadovat pomoc odborníka.
 • Nedostatečná síla signálu Wi-Fi, rušení. Úroveň radiace lze zkontrolovat pomocí speciální aplikace v chytrém telefonu.
 • Problémy poskytovatele. Pokud přes internetový kabel není signál, musíte zavolat na podporu a zjistit důvod.
 • Zastaralé verze operačního systému Smart TV. Televizory se staršími operačními systémy se nemusí bezdrátově připojit ke směrovači. Software musí být aktualizován.
 • Chyba softwaru. Objevuje se bez jakýchkoli vnějších příčin, lze jej vyléčit restartováním zařízení.

Důvodů, proč televizor nemůže přijímat Wi-Fi, je mnohem více. Zde jsou však typické závady, které mohou uživatelé vyřešit sami.

připojení, wi-fi, televizoru, není

Jak opravit chybu?

Pro opravu chyby můžete udělat několik věcí. Předtím, než budete pokračovat s pokyny, jsme vyzvali všechny možnosti řešení problému. Možná najdete metodu, která bude dokonale vyhovovat vaší situaci.

Zkontrolujte, zda televizor podporuje připojení Wi-Fi

Všechny moderní televizory LG uvedené na trh po roce 2012 jsou vybaveny vestavěným přijímačem Wi-Fi. Je také téměř vždy k dispozici na zařízeních s operačním systémem webOS. Přesnější informace o modelu televizoru najdete na oficiálních stránkách výrobce.

Pokud se nechcete zabývat podrobnostmi, můžete jednoduše otevřít nastavení televizoru a zkusit najít položku „Wi-Fi“. Téměř vždy se nachází v části „Internet“, ale pokud tam není, pak televizor nepodporuje bezdrátové připojení.

Zkontrolujte podporu připojení Wi-Fi

V tomto případě existuje jediné řešení. koupit externí přijímač Wi-Fi, dobrou zprávou je, že v dnešní době je levný.

Podobné zařízení se připojí k portu USB televizoru a automaticky opraví chybu.

Zkontrolujte, zda je připojení ke směrovači správné

Někdy TV detekuje síť a dokonce vám umožní zadat heslo a připojit se, ale po chvíli se připojení přeruší. V takovém případě musíte provést určité kroky, např:

 • Restartování televizoru a směrovače. Zkuste televizor úplně vypnout nebo ještě lépe odpojit od elektrické sítě. Stejný postup zopakujte i u směrovače a počkejte 5-10 minut. Poté obě zařízení znovu zapněte a zkuste se připojit k Internetu.
 • Zkontrolujte nastavení směrovače. Vstupte do ovládacího panelu pomocí tajného kódu z pokynů. Pokud není server DHCP aktivován, opravte to zaškrtnutím políčka. V případě, že je server DHCP povolen, ale nefunguje, přiřaďte adresu ručně. Podrobné informace o tom, jak to udělat, najdete opět v pokynech.

Přidání adresy MAC televizoru do seznamu dostupných adres. V podobném seznamu jsou zařízení, jejichž provoz nebude za žádných okolností blokován. Chcete-li zjistit adresu MAC, přejděte do nastavení a otevřete kartu „Podpora“. Poté přejděte na „Informace o produktu“ a zobrazte požadované informace.

Obvykle to stačí k vyřešení chyby 137.

Změna adresy DNS

Tuto metodu lze vyzkoušet, pokud se všechna ostatní zařízení připojují k internetu bez problémů. Nejprve otevřete nastavení televizoru a postupujte podle pokynů:

 • Přejděte na „Síť“ nebo „Internet“.
 • Otevřete kartu „Připojení Wi-Fi“ a přejděte do nabídky „Rozšířená nastavení“. V závislosti na modelu televizoru se mohou názvy lišit.
 • Klikněte na tlačítko „Změnit“ a zakažte automatickou konfiguraci DNS.
 • Do pole „Adresa DNS“ zadejte hodnotu 8.8.8.8.
READ  jak zapnout anténu na televizoru Samsung.

Téměř vždy tento druh úpravy odstraní chybu, která se objevila dříve.

Aktualizace firmwaru televizoru

Aktualizace firmwaru televizoru s dostupným připojením k internetu je snadná. Ale v našem případě, když nemáte přístup k síti, musíte hledat řešení. Zde je jeden z nich:

Zadejte model televizoru do vyhledávacího pole

 • Rozbalení archivu na jednotku flash naformátovanou na FAT32.
 • Vložení paměti USB do televizoru a potvrzení požadavku na aktualizaci firmwaru.

Televizor funguje lépe s nejnovějším firmwarem a výskyt chyb je minimalizován.

Ujistěte se, že je váš televizor určitě vybaven Wi-Fi

Nejdříve zkontrolujte, zda má televizor vestavěnou síť Wi-Fi. Většina starších modelů Smart TV tuto funkci nepodporuje a k síti se připojuje buď kabelem, nebo přes vestavěný přijímač USB. Pokud jste si 100% jisti, že váš televizor podporuje Wi-Fi, můžete tuto kapitolu přeskočit. Pro nejistotu nabízíme 3 způsoby kontroly:

 • Přístup k nastavení Wi-Fi. Pokud váš televizor nepodporuje bezdrátové připojení, tato nastavení se v nabídce vůbec nezobrazí nebo budou šedá, tedy neaktivní. Můžete být také vyzváni k připojení kabelu nebo adaptéru USB (flash disk).
 • V části Nastavení přejděte do části Podpora. O televizoru. Přejděte dolů, dokud se nezobrazí informace o adrese MAC. Dotaz na adresu MAC bezdrátového připojení. Pokud je řetězec prázdný, obsahuje nuly, opakující se znaky nebo vůbec neexistuje, Wi-Fi není podporováno.
 • Stačí procházet internet, včetně webových stránek společnosti Samsung. Pomocí vyhledávače najděte požadovaný model televizoru a pečlivě si přečtěte jeho specifikace. Pokud je napsáno, že Wi-Fi je přijímáno volitelně, znamená to, že není vestavěný přijímač. Bezdrátové připojení lze navázat pomocí adaptéru USB.

Připojení testovacího adaptéru

Někdy může být příčinou nedostatečného připojení k bezdrátovému internetu porucha vestavěného modulu Wi-Fi. Chcete-li se vyhnout opravám, můžete k televizoru připojit externí bezdrátový síťový adaptér. Vizuálně vypadá tento adaptér jako malý USB klíč a připojuje se přes USB port.

To pomůže i v případě, že televizor původně neměl vestavěný bezdrátový modul. Připojení externího adaptéru vám mimo jiné pomůže ověřit, zda se váš model může v zásadě připojit k bezdrátové síti.

Doporučujeme zakoupit adaptér stejné značky jako váš televizor, jinak mohou být nekompatibilní. Seznam kompatibilních adaptérů naleznete také v uživatelské příručce nebo na oficiálních webových stránkách.

V případě dočasného opatření se můžete ke směrovači připojit přímo pomocí síťového kabelu, který propojí příslušný port vašeho zařízení se zásuvkou na směrovači. Po takovém připojení můžete okamžitě přejít do režimu online.

Pokud se Smart TV nepřipojí k Wi-Fi, není vždy nutné okamžitě kontaktovat technickou podporu nebo servisní středisko. Problém lze snadno vyřešit vlastními silami vyzkoušením různých způsobů.

Dobrý den,! Jmenuji se Peter Gras a jsem šéfredaktorem tohoto portálu. Na těchto stránkách se náš tým snaží zveřejňovat nejdůležitější informace o různých technologiích ve světě digitální televize. Jsem ráda, že jste se zastavil, a nemáte zač!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS